IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1321 Oldal V  « < 588 589 590 591 592 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
spinnner
hozzászólás 2010-04-06 12:01
Létrehozva: #11781

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-10 22:13
Azonosító: 1 046 886

IDÉZET(zejopy @ 2010-04-06 11:43) *
Igen. Más névvel is lehet, de saját névvel is, hiszen nem ellenőrizhető, hogy ez a név ugyanazé az emberé, főleg, ha hétköznapi neve van. És igen, új számlaszám. 10 perc. Ha valakiről kiderül, hogy ugyanazon a néven visszajön, akkor újra kizárják, mert nem a felhasználónév, hanem az ember nem idevaló. De ennek be kell bizonyosodni.

Általában bejön a rendőrséggel való beszólás. Nekem 2x jött be. Senki nem akarja ezt magának. Azt meg, hogy ő elcseszte az üzletét és bukott, ne veled akarja megfizettetni. És ha nem fizet, tényleg menj el és jelentsd fel.

És még valami, ami nagyon fontos. Máskor reális értékelést írj, mert az értékelés arra való, amire kitalálták.
És nézd meg, kitől vásárolsz.

Kedves Zjopy!

Köszi a választ, meg ugyan nem nagyon nyugtatott, hogy ki vagyunk téve az ilyen eladóknak.
Én igyekeztem körültekintő lenni, a korábbi értékelései rendre pozitívak is voltak, láthatóan a januári táska dömpinggel volt gáz, amibe én is beletenyereltem, de akkor még nem voltak visszajelzések erről.
Értékelést pedig nem igazán tudtam, hogy negatívat vagy semlegeset adjak addig, amíg nem tudom tutira, hogy táskát, pénzt vagy semmit látok viszont. Igyekeztem jóindulatú és türelmes lenni, de a Vatera meg sürgetett, nem akartam emiatt letiltatni magam. Ez az előreutalás kockázata.
Most írta, hogy már elutalta a pénzemet (vagy csak ez is szöveg?), várom a jóváírást... Úgy tűnik a fenyegetőzés bejön, és ne legyek annyira jóindulatú ?
Nem lehetne megtudni az új felhasználó nevét, ha tényleg fennt van, hogy ne fussunk a karjaiba?
Üdv mindenkinek!
Go to the top of the page

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-04-06 11:55
Létrehozva: #11782

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(zejopy @ 2010-04-06 11:03) *
Na! Azt az értékelőt meg kellene keresni a Vaterának levélben, és megkérdezni, hogy ugyan miért nem jelezte ezt feléjük és kérni a felhasználónevet.

Kedves zejopy!

Ha ilyesmiről van szó, bejelentés nélkül is felfedezzük a nevet. Sok esetben már a többi felhasználó előtt.

IDÉZET(spinnner @ 2010-04-06 11:32) *
Azt valaki árulja el nekem, hogy:
ha valamelyik felhasználót a Vatera végérvényesen letilt, hogyan tud újra árulni? Mert: az egy dolog, hogy annyi felhasználó nevet megy személyes adatot kreálok amennyit akarok. De számlaszámot újat nyitok? Vagy a beavatott még nem regisztrált párom számlaszámát adom meg? Valahol nem köszönnek össze a személyes adatok a háttérben?

Kedves spinnner!

Félre ne értse, de a Fórumon lehetőleg ne tartsunk ötletbörzét a kizárt felhasználók újraregisztrálásáról.

Ettől függetlenül meglehetősen kifinomultak a módszereink az összefüggések felderítésére.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-04-06 11:43
Létrehozva: #11783

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(spinnner @ 2010-04-06 11:32) *
ha valamelyik felhasználót a Vatera végérvényesen letilt, hogyan tud újra árulni? Mert: az egy dolog, hogy annyi felhasználó nevet megy személyes adatot kreálok amennyit akarok. De számlaszámot újat nyitok? Vagy a beavatott még nem regisztrált párom számlaszámát adom meg? Valahol nem köszönnek össze a személyes adatok a háttérben?
Egyébként csak hogy tudjátok: annyi a fejlemény, hogy az elutazásáról értesítő emiljére válaszoltam dörgedelmesen, hogy kénytelen vagyok a rendőrség segítségét kérni, és jó utat kívánok, szeretettel várjuk mindannyian idehaza... Erre kaptam most a "párjától" egy visszaemilt, hogy ma utalja vissza a vételárat, ne fenyegetőzzek, mert hogy mennyit buktak ők ezen. Annyit tudtam erre válaszolni, hogy "Sajnálom". A többi nem a mi problémánk. Hát kíváncsi vagyok, lesz-e belőle lóvé. Vagy tényleg fenyegetőzni kell???

Igen. Más névvel is lehet, de saját névvel is, hiszen nem ellenőrizhető, hogy ez a név ugyanazé az emberé, főleg, ha hétköznapi neve van. És igen, új számlaszám. 10 perc. Ha valakiről kiderül, hogy ugyanazon a néven visszajön, akkor újra kizárják, mert nem a felhasználónév, hanem az ember nem idevaló. De ennek be kell bizonyosodni.

Általában bejön a rendőrséggel való beszólás. Nekem 2x jött be. Senki nem akarja ezt magának. Azt meg, hogy ő elcseszte az üzletét és bukott, ne veled akarja megfizettetni. És ha nem fizet, tényleg menj el és jelentsd fel.

És még valami, ami nagyon fontos. Máskor reális értékelést írj, mert az értékelés arra való, amire kitalálták.
És nézd meg, kitől vásárolsz.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-04-06 11:44

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
spinnner
hozzászólás 2010-04-06 11:32
Létrehozva: #11784

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Egyébként csak hogy tudjátok: annyi a fejlemény, hogy az elutazásáról értesítő emiljére válaszoltam dörgedelmesen, hogy kénytelen vagyok a rendőrség segítségét kérni, és jó utat kívánok, szeretettel várjuk mindannyian idehaza... Erre kaptam most a "párjától" egy visszaemilt, hogy ma utalja vissza a vételárat, ne fenyegetőzzek, mert hogy mennyit buktak ők ezen. Annyit tudtam erre válaszolni, hogy "Sajnálom". A többi nem a mi problémánk. Hát kíváncsi vagyok, lesz-e belőle lóvé. Vagy tényleg fenyegetőzni kell???

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-04-06 11:03
Létrehozva: #11785

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2010-04-06 10:58) *
valamelyik értékelö írta, hogy újból regisztrált és árul.

Na! Azt az értékelőt meg kellene keresni a Vaterának levélben, és megkérdezni, hogy ugyan miért nem jelezte ezt feléjük és kérni a felhasználónevet.
Tudom, ezt nem lehet mindig, sőt talán sosem, de ha a vásárlóknak nincs annyi eszük, hogy ebben az esetben ezt jelezzék a Vaterának, talán egy-egy esetben meg lehetne lépni. Arról nem is beszélve, hogy híre menne a dolognak...talán.... unsure.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-04-06 10:58
Létrehozva: #11786

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-04-06 10:47) *
Az a másik kiskapu. smile.gif

Tehát vagy üzletszerű csalás gyanújával kell feljelenteni, vagy kérni egy igazolást a rendőrségen, hogy elutasították a feljelentést.

valamelyik értékelö írta, hogy újból regisztrált és árul.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-04-06 10:52
Létrehozva: #11787

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-04-06 10:47) *

Tehát vagy üzletszerű csalás gyanújával kell feljelenteni, vagy kérni egy igazolást a rendőrségen, hogy elutasították a feljelentést.

Köszönöm a megerősítést, és főleg a pontosítást. smile.gif

IDÉZET(hytech @ 2010-04-06 10:48) *
Nem.
Jól emlékszel.
Tényleg volt nem is olyan rég valami ilyesmi.

Igen. Jobb az ilyet fejben tartani.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2010-04-06 10:48
Létrehozva: #11788

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(zejopy @ 2010-04-06 10:45) *
Kedves Leó!

Erről már el is feledkeztem, de nem erre gondoltam. Valaki egyszer írta, hogy azt mondták neki a rendőrségen, hogy túl kicsi az összeg, és erre írták Önök, hogy kell kérni egy papírt, hogy a rendőrség elutasította a feljelentőt. Ilyenkor mégis inkább felveszik a jegyzőkönyvet. Vagy rosszul emlékszem? smile.gif

Nem.
Jól emlékszel.
Tényleg volt nem is olyan rég valami ilyesmi.

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-04-06 10:47
Létrehozva: #11789

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-04-06 10:45) *
Kedves Leó!

Erről már el is feledkeztem, de nem erre gondoltam. Valaki egyszer írta, hogy azt mondták neki a rendőrségen, hogy túl kicsi az összeg, és erre írták Önök, hogy kell kérni egy papírt, hogy a rendőrség elutasította a feljelentőt. Ilyenkor mégis inkább felveszik a jegyzőkönyvet. Vagy rosszul emlékszem? smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-04-06 10:45
Létrehozva: #11790

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-04-06 10:41) *
Kedves zejopy!

A kiskapu lényege, hogy ha alapos gyanú van arra, hogy az illető több embert is megkárosíthatott (pl. értékelések alapján), akkor üzletszerű csalás gyanújával érdemes megtenni a feljelentést.

Kedves Leó!

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-04-06 10:41
Létrehozva: #11791

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-04-06 10:33) *
Megéri. Mindenképpen. Nem a pénz, hanem az igazság miatt. Talán többen is vagytok, így már összeadódik.
Van a moderátoroknak erre egy szövegük, már régen olvastam, ha el akarnak hajtani a rendőrségről, mondván, hogy kevés az összeg, akkor kell kérni tőlük egy igazolást.
Kedves Leó! Látom, már itt van. Hogy is van ez pontosan?

Kedves zejopy!

A kiskapu lényege, hogy ha alapos gyanú van arra, hogy az illető több embert is megkárosíthatott (pl. értékelések alapján), akkor üzletszerű csalás gyanújával érdemes megtenni a feljelentést.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2010-04-06 10:33
Létrehozva: #11792

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2010-04-06 10:30) *
láttam én is, nevetséges...

& szánalmas...

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-04-06 10:33
Létrehozva: #11793

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(spinnner @ 2010-04-06 09:15) *
Ti mit csinálnátok a helyemben?
...........Forduljak a rendőrséghez? Megéri ennyiér? ...............

Megéri. Mindenképpen. Nem a pénz, hanem az igazság miatt. Talán többen is vagytok, így már összeadódik.
Van a moderátoroknak erre egy szövegük, már régen olvastam, ha el akarnak hajtani a rendőrségről, mondván, hogy kevés az összeg, akkor kell kérni tőlük egy igazolást.
Kedves Leó! Látom, már itt van. Hogy is van ez pontosan?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-04-06 10:30
Létrehozva: #11794

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(hytech @ 2010-04-06 10:26) *
Semlegest adtál?
Miért nem pozitívat, ahogyan ők is? :

láttam én is, nevetséges...

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2010-04-06 10:26
Létrehozva: #11795

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(spinnner @ 2010-04-06 09:15) *
És én még semleges értékelést adtam, mert a Vatera már sokadszor szólított fel...
Köszi a véleményeteket, üdv

Semlegest adtál?
Miért nem pozitívat, ahogyan ők is? :

Pozitív vélemény: A táskát még nem kaptam meg, de megelőlegezve is pozitív, wacko.gif kedves eladó Ajánlom mindenkinek!!
Az értékelő szerint az adásvétel létrejött.
Az értékelt szerint az adásvétel létrejött.

Pozitív vélemény: Letiltott a VATERA,mert nem értékeltem! De még nem kaptam meg az árut!!!!!! Majd kiderül,hogy
POZITÍV-e?!
Az értékelő szerint az adásvétel létrejött.
Az értékelt szerint az adásvétel létrejött.

Hajrá, gratulálok az ilyen embereknek.

mad.gif mad.gif mad.gif

Ezek után elgondolkodtató,hogy az egész értékelési rendszer mennyi ér...

De,hogy kérdésedre is választ adjak:
Mivel az összeg amivel átvertek 20e. ft alatt van a rendőség le fogja szxxni, hacsak nem jelentkeznek más károsultak is mert akkor már hivatalból intézkedniük kell.
Pénzt szerintem nem fogsz látni belőle ha csak valami csoda nem történik.

A hozzászólást -hytech- szerkesztette a következő időpontban: 2010-04-06 10:26

--------------------

+Quote Post
spinnner
hozzászólás 2010-04-06 09:15
Létrehozva: #11796

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Ti mit csinálnátok a helyemben?

Tanácsot szeretnék kérni bárkitől, minden megoldás érdekel. A story:
Converse táskát vásároltam X Ft-ért, peter836 eladótól, amit el is utaltam rendre, tudva, hogy kb 20 munkanap a szállítási határidő. Letelt. Az eladó emilezett, hogy még nem érkeztek meg. Aztán, hogy vírusos lett a gépe, elvesztette a vevőcímeket. Hóakadály van. A posta késik. Nem tudja. A vámon van. Kiváltja, kifizeti a vámot, és küldi a táskát. Már nem küldi a táskát, küldi a pénzt. Most pedig már a pénzt sem küldi, hanem huppsz, elutazik holnap Dániába dolgozni másfél hónapra, nem lesz elérhető, aki várja a pénzét, másfél hónap múlva jön (?)... A vásárlásom január végén volt. Most van április ... Sokan járunk ebben a cipőben. A táska ára 4800 Ft volt. Forduljak a rendőrséghez? Megéri ennyiér? Vagy tanulópénzként írjam le és kívánjak neki jó utat, érezze jól magát a pénzünkből?! A Vatera ugyan már letiltotta, de ez édeskevés a mérgemhez képest. És én még semleges értékelést adtam, mert a Vatera már sokadszor szólított fel...
Köszi a véleményeteket, üdv

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2010-04-06 04:05
Létrehozva: #11797

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(Chamea @ 2010-04-06 00:25) *
Ha jól látom, mindketten ugyanabban a városban vannak, korrekt kapcsolattartással szerintem orvosolható lett volna minden probléma. i+-ból meg néhány dolgot kiszednék, mert a vevőnek 2 héten belül kell jelentkeznie a termékért a vatera szabályzata szerint, Ön viszont 3 napot köt ki, ami szembeszegülés a vatera szabályzatával és ezt nem minden admin fogja díjazni, hogy ilyen feltételhez köti a vásárlást. Ez csak a saját véleményem és nem tükrözi az adminok álláspontját.

Kevered a másik oldallal (TV), ott van két hét megadva, hogy lerendezzék az üzletet, a jelentkezésre meg egy hetet adnak ott az itteni három nappal szemben, cserébe itt nincs meghatározva az üzlet lerendezésének az ideje, a felekre van bízva (illetve van egy 40 napos értéktől függő személyes menü korlátozás).

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-04-06 01:10
Létrehozva: #11798

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-11-17 16:10
Azonosító: 300 154

IDÉZET(Chamea @ 2010-04-06 00:25) *
mert a vevőnek 2 héten belül kell jelentkeznie a termékért a vatera szabályzata szerint, Ön viszont 3 napot köt ki, ami szembeszegülés a vatera szabályzatával

Talán nem ugyanazt a szabályzatot olvastuk? Itt egy idézet az ÁFF-ből:

"Az eladónak és a legmagasabb licitet adó vevőnek a licitálási periódus lejártának napjától számítva 3 (három) munkanapon belül kell felvenni a kapcsolatot egymással. Amennyiben ez a kapcsolatfelvétel nem megvalósítható a határidőn belül, úgy a Felhasználó, mint eladó jogosult a terméket újra aukcióra bocsátani."

+Quote Post
Chamea
hozzászólás 2010-04-06 00:25
Létrehozva: #11799

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-12 23:20
Azonosító: 936 666

IDÉZET(Parabellum80 @ 2010-04-05 22:51) *
Mit csinálnátok?
A "kedves" vevő 1 ft - ért megnyert egy bélyegcsomagot, az általam meghatározott 3 nap alatt nem keresett, csak a 19. napon adott semleges értékelésem után. A megnyert terméket ajánlva, INGYEN elküldtem neki, amit a feladóvénnyel is bizonyítottam. Ez a móka nekem 305 ft - ba került amit nem fizetett ki, legalább egy köszönömöt elvártam volna. Ma meg kapok egy negatívot. Az első reakcióm az volt, hogy odamegyek és le.aszok neki egy nagy pofont. A negatívban emlegetett utalás meg hazugság -nem küldtem neki számlaszámot.

Ha jól látom, mindketten ugyanabban a városban vannak, korrekt kapcsolattartással szerintem orvosolható lett volna minden probléma. i+-ból meg néhány dolgot kiszednék, mert a vevőnek 2 héten belül kell jelentkeznie a termékért a vatera szabályzata szerint, Ön viszont 3 napot köt ki, ami szembeszegülés a vatera szabályzatával és ezt nem minden admin fogja díjazni, hogy ilyen feltételhez köti a vásárlást. Ez csak a saját véleményem és nem tükrözi az adminok álláspontját.

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-04-05 23:15
Létrehozva: #11800

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-11-17 16:10
Azonosító: 300 154

IDÉZET(Parabellum80 @ 2010-04-05 22:51) *
Mit csinálnátok?

Írj választ az értékelésre. Aztán menj és assz le neki egy pofont, ha neked megéri.

+Quote Post

1321 Oldal V  « < 588 589 590 591 592 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-23 15:57