IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1326 Oldal V  « < 588 589 590 591 592 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
markascuccok
hozzászólás 2010-04-12 22:04
Létrehozva: #11781

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-17 14:55
Azonosító: 944 629

IDÉZET(zejopy @ 2010-04-12 07:50) *
Sajnos a "vulgaritás" határait átlépted.
Miért is nem értékelted már negatívan? Mert hogy akkor rögtön inaktívvá válna.

Elnézést! Úgy irigylem az olyan embereket, akik sosem kapják fel a vizet. Nekem nem megy, Nyilas vagyok :-)

Nem tudtam, hogy azonnal inaktívvá válik, ha lenegatívozom, ennyire nem vagyok még otthon ezekben a dolgokban, mert eddig nagyrészt elkerültek a félkegyelműek (remélem ez nem csúnya szó).

Én csak gondoltam, szólok.
Go to the top of the page

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2010-04-12 22:04
Létrehozva: #11782

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(Chamea @ 2010-04-12 21:58) *
Ezt a szerződésekről vonatkozó jogszabály írja elő és a vevőnek 8 napja van.

Ja.
De nem magánszemély esetében aki használt terméket árul.(márpedig ebből van több a vaterán)

Nagy különbség.

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
Chamea
hozzászólás 2010-04-12 21:58
Létrehozva: #11783

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-12 23:20
Azonosító: 936 666

IDÉZET(zejopy @ 2010-04-12 20:48) *
Az eladó által adott értékelésnek függetlennek kell lennie a vásárló elégedettségétől.

Ez így igaz, de mi van olyankor, hogyha a vásárló 8 napon belül indokolt kifogással él és visszaviszi visszavásárlásra? Ha megindokolja(Pl a termék nem azt a színvonalat nyújtja, ami elvárható vagy bármi más okból(például egy használt termék pont a vevőnél adja meg magát)), akkor az eladó köteles azt visszavenni és a vételárat hiánytalanul visszafizetni. Ezt a szerződésekről vonatkozó jogszabály írja elő és a vevőnek 8 napja van.

+Quote Post
Trinity71
hozzászólás 2010-04-12 21:21
Létrehozva: #11784

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-04-12 12:56
Azonosító: 1 109 326

IDÉZET(98tomcsa @ 2010-04-12 21:12) *
Én elárulom Neked, a titkomat: nekem is van egy örökmozgó gyerekem, de ő nem kellett ehhez, hogy én is megcsináljam ezt a malőrt! mosking.gif
Kezdő vaterás koromban, mert én sem 500 pozitívval kezdtem, volt egy vásárlóm, aki mindig ígérte,hogy utal, de 2 hónap alatt ez nem jött neki össze.
Na, akkor én is csokorba gyűjöttem a vásárlásait, hogy majd-most megírom aztán a jól megérdemeltjét, de mire rákattintottam az elküld (?) gombra, jöttem rá, hogy csináltam egy jó pár pozitív értékelést neki. És az érdekes az egészbe, hogy előkerült a vásárlóm, (pedig akkor már a vaterán inaktív státuszban volt, megjegyzem a mai napig abban van...) és másnap a számlámon volt a pénz.
Azóta én is odafigyelek,hogy semleges, pozítiv értékelést csak egyesével adhatok, használva a másolás funkciót. tongue.gif

végre egy építő hozzászólás, hogy nem vagyok ufó..... aki valami olyat csinál ami lehetetlen, és nem én vagyok az első ember a földön akinél ez történt, ez tényleg jól esett rolleyes.gif azt remélem a vatera is korrektül áll majd a dologhoz (ahogy jelzem eddig is tette) és valahogy megoldást találunk rá de az biztos, hogy befejezem a napközbeni vaterázást, mert pont abba a korba van hoygha leülök a géphez azt látja tőle veszem el az időt,és odacsap a gépre...

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2010-04-12 21:12
Létrehozva: #11785

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 17:28
Azonosító: 310 714

IDÉZET(Trinity71 @ 2010-04-12 20:48) *
Félreérted, nem vettem semmit, hanem egy "bosszúálló vásárlót" --remélem ez még nem tilos ez a kifejezés.. szerettem volna értékelni, és mivel még nem használtam soha ezt a többszörös értékelés gombot (mivel 27 másodpercenként mindent leütött amit talált) meg sem fordult a fejemben, hogy ezt sem visszaolvasni, sem ellenőrizni nem lehet, hanem egy gombnyomás és elmegy. Ha vásárolni szeretnél az nem 1 gombnyomás....
Nem tudom van e gyereked de egy 2 éves örökmozgóval az ölemben a laptoppal amiből már egykét billentyűt kikapott sajnos megtörtént ez a malőr..... hogy abban a pillanatban ahogy lenyomott egy jó pár gombot el is ment és mire újra életre keltettem a gépem nem lehetett visszacsinálni
kívánom hogy ne történjen ilyen mással

Én elárulom Neked, a titkomat: nekem is van egy örökmozgó gyerekem, de ő nem kellett ehhez, hogy én is megcsináljam ezt a malőrt! mosking.gif
Kezdő vaterás koromban, mert én sem 500 pozitívval kezdtem, volt egy vásárlóm, aki mindig ígérte,hogy utal, de 2 hónap alatt ez nem jött neki össze.
Na, akkor én is csokorba gyűjöttem a vásárlásait, hogy majd-most megírom aztán a jól megérdemeltjét, de mire rákattintottam az elküld (?) gombra, jöttem rá, hogy csináltam egy jó pár pozitív értékelést neki. És az érdekes az egészbe, hogy előkerült a vásárlóm, (pedig akkor már a vaterán inaktív státuszban volt, megjegyzem a mai napig abban van...) és másnap a számlámon volt a pénz.
Azóta én is odafigyelek,hogy semleges, pozítiv értékelést csak egyesével adhatok, használva a másolás funkciót. tongue.gif

+Quote Post
Trinity71
hozzászólás 2010-04-12 20:48
Létrehozva: #11786

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nagyzee @ 2010-04-12 20:43) *
nekem eddig 2 olyan vásárlóm volt, akinek lefagyott a rendszere és a gyereke véletlenül vásárolt... egyik sem akarta aztán megvenni a leütött terméket smile.gif

Félreérted, nem vettem semmit, hanem egy "bosszúálló vásárlót" --remélem ez még nem tilos ez a kifejezés.. szerettem volna értékelni, és mivel még nem használtam soha ezt a többszörös értékelés gombot (mivel 27 másodpercenként mindent leütött amit talált) meg sem fordult a fejemben, hogy ezt sem visszaolvasni, sem ellenőrizni nem lehet, hanem egy gombnyomás és elmegy. Ha vásárolni szeretnél az nem 1 gombnyomás....
Nem tudom van e gyereked de egy 2 éves örökmozgóval az ölemben a laptoppal amiből már egykét billentyűt kikapott sajnos megtörtént ez a malőr..... hogy abban a pillanatban ahogy lenyomott egy jó pár gombot el is ment és mire újra életre keltettem a gépem nem lehetett visszacsinálni
kívánom hogy ne történjen ilyen mással

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-04-12 20:48
Létrehozva: #11787

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Chamea @ 2010-04-12 20:21) *
Az értékelést semmissé lehet tenni, de a tranzakció sikerességét nem. Pozitív értékelést ez ügyben felesleges töröltetni. Meg kell várni az adás-vétel végét és amikor ott van az ember kezében a pénz és a vevő is elégedett az áruval, akkor kell értékelni. Én általában megvárom a vevő értékelését.

Az eladó által adott értékelésnek függetlennek kell lennie a vásárló elégedettségétől.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2010-04-12 20:43
Létrehozva: #11788

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 18:05
Azonosító: 2 094

IDÉZET(Trinity71 @ 2010-04-12 18:30) *
és lefagy a rendszerem.....a gyerekem nyomkod mindent

nekem eddig 2 olyan vásárlóm volt, akinek lefagyott a rendszere és a gyereke véletlenül vásárolt... egyik sem akarta aztán megvenni a leütött terméket smile.gif

+Quote Post
Chamea
hozzászólás 2010-04-12 20:21
Létrehozva: #11789

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-12 23:20
Azonosító: 936 666

IDÉZET(Trinity71 @ 2010-04-12 19:06) *
Nem félreértettem valamit, hibásan írtam és értelmeztem egyaránt, mia culpa..... de remélem semmisé tudom még tenni az értékelésemet

Az értékelést semmissé lehet tenni, de a tranzakció sikerességét nem. Pozitív értékelést ez ügyben felesleges töröltetni. Meg kell várni az adás-vétel végét és amikor ott van az ember kezében a pénz és a vevő is elégedett az áruval, akkor kell értékelni. Én általában megvárom a vevő értékelését.

+Quote Post
rolandgajdos
hozzászólás 2010-04-12 20:01
Létrehozva: #11790

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-13 20:46
Innen: Onnan
Azonosító: 24 900

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-04-12 19:30) *
Tisztelt rolandgajdos!
A rendszer naponta lefuttat egy ellenőrzést a felhasználói adatbázison és indokolt esetben kizárja a felhasználót.

Kedves Benz!
Hétvégén is van ez az ellenőrzés? Mert ha igen, akkor már a harmadikon csúszott át ma a "vásárlóm". rolleyes.gif
Túl sok volt mostanában a matekzseni smile.gif
Biztos a változékony fronthatások miatt. mosking.gif Örülök, hogy a nyüzsgő, fontoskodó emberek miatt kollektíven mindenkinek az automata ténykedéseire kell várnia adott esetben... mad.gif

+Quote Post
Trinity71
hozzászólás 2010-04-12 19:56
Létrehozva: #11791

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-04-12 19:51) *
A többszörös értékelés eleve feltételezi a pozitív minősítést, ugyanis csak ebben az esetben használható. Tehát, ha a gyerek fejezte be a dolgot, akkor is te indítottad el. Semleges és negatív minősítést CSAK egyesével lehet megcsinálni.

Igen most megnéztem erre utólag én is rájöttem, csak nem gondoltam volna, hogyha 7szer ugyanazt írnám be nem tudom sem előnézni, sem korrigálni, mint a normál értékelésnél, gondoltam, hoyg egyszerűbb a többszörös értékelés gombra menni, de azért bízom a vatera pozitív hozzáállásában
nem szeretnék vitatkozni öreg rókákkal, de hidd el megtanultam egy életre, hogy felejtsem el a többszörös értékelés gombot, de azért azt sem hiszem, hogy egy ilyen miatt kb 50ezer forintot kellene fizetnem és nem lehet korrigálni

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-04-12 19:51
Létrehozva: #11792

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Trinity71 @ 2010-04-12 19:31) *
Igazából azt nem értem az egészben, hogy amikor egyértelműen bizonyítható a levelezésben a 27 másodpercenkénti leütésben hogy szándékosan vásárlási szándék nélkül veszi meg valaki a termékeket, 5 perc alatt , azért, hogy a másiknak keresztbe tegyen, és 5 percen belül jeleztem a vatera felé, miért nem lehet simán semmisé tenni. Már egyébként az ügy majdnem megoldódott, tényleg pozitívan álltak hozzá a vatera részéről, amikor ez a többszörös értékelés azonos adatok, géplefagyás mizéria közbejött és most ott állok, hogy nem tudom, hogyan lesz tovább...... most már teles kétségbeesésben vagyunk..... szegény embert még az ág is húzza,ez passzol ide? ((((((

A többszörös értékelés eleve feltételezi a pozitív minősítést, ugyanis csak ebben az esetben használható. Tehát, ha a gyerek fejezte be a dolgot, akkor is te indítottad el. Semleges és negatív minősítést CSAK egyesével lehet megcsinálni.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Trinity71
hozzászólás 2010-04-12 19:31
Létrehozva: #11793

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2010-04-12 19:25) *
Az értékelést lehet töröltetni, de az üzlet sikerességén egy ideje nem lehet változtatni, bár nem tudom, a Vatera kivételesen fog-e ezen változtatni nálad.

Igazából azt nem értem az egészben, hogy amikor egyértelműen bizonyítható a levelezésben a 27 másodpercenkénti leütésben hogy szándékosan vásárlási szándék nélkül veszi meg valaki a termékeket, 5 perc alatt , azért, hogy a másiknak keresztbe tegyen, és 5 percen belül jeleztem a vatera felé, miért nem lehet simán semmisé tenni. Már egyébként az ügy majdnem megoldódott, tényleg pozitívan álltak hozzá a vatera részéről, amikor ez a többszörös értékelés azonos adatok, géplefagyás mizéria közbejött és most ott állok, hogy nem tudom, hogyan lesz tovább...... most már teles kétségbeesésben vagyunk..... szegény embert még az ág is húzza,ez passzol ide? ((((((

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-04-12 19:30
Létrehozva: #11794

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(rolandgajdos @ 2010-04-12 19:24) *
...
A százalékos inaktiválást alapesetben automata végzi?

Tisztelt rolandgajdos!

A rendszer naponta lefuttat egy ellenőrzést a felhasználói adatbázison és indokolt esetben kizárja a felhasználót.
Itt a fórumon többet nem megyünk bele számolgatásba, meddő vitákba, nem kívánunk a 80%-os kérdés miatt kézzel kizárni senkit sem.
Túl sok volt mostanában a matekzseni smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2010-04-12 19:25
Létrehozva: #11795

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(Trinity71 @ 2010-04-12 19:06) *
Nem félreértettem valamit, hibásan írtam és értelmeztem egyaránt, mia culpa..... de remélem semmisé tudom még tenni az értékelésemet

Az értékelést lehet töröltetni, de az üzlet sikerességén egy ideje nem lehet változtatni, bár nem tudom, a Vatera kivételesen fog-e ezen változtatni nálad.

+Quote Post
Trinity71
hozzászólás 2010-04-12 19:24
Létrehozva: #11796

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2010-04-12 19:22) *
Tényleg nem bántásból/kötözködésből de tudod hány lépést kell véletlenül végrehajtani 7 tranzakció egyszerre történő pozitív értékeléséhez?

Legalább 15-öt.(ugyanis egyesével ki kell jelölni az értékelendő adásvételeket ami máris 7)

Azért ez még egy parafenoménnek sem sikerülne pontosan egy lefagyott számítógépen...
Értem én, hogy Nonstop de meddig van nyitva? fejvakar.gif

Véletlenül a többszörös értékelés gombra mentem, azonos adatok és az egyetlenegy gombnyomás.....mikor visszaolvastam lefagyott mert a drága fiam nyomkodta és utána már nem tdutam visszamenni automatikusan elküldte...

+Quote Post
rolandgajdos
hozzászólás 2010-04-12 19:24
Létrehozva: #11797

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-13 20:46
Innen: Onnan
Azonosító: 24 900

IDÉZET(zejopy @ 2010-04-12 07:50) *
Miért is nem értékelted már negatívan? Mert hogy akkor rögtön inaktívvá válna.
IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-04-12 10:39) *

Zejopy elárulta a megoldást a nagy közös tiltólistára tételhez, érdemes lenne követni az útmutatást...

Én követtem az útmutatást (már korábban is rolleyes.gif ), de még mindig "aktív" az alábbi illető.
A százalékos inaktiválást alapesetben automata végzi?

IDÉZET(rolandgajdos @ 2010-04-10 07:37) *
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=241049

Ajánlom tiltóba, bár elvileg már kipontozódott.
És igen, önző dög vagyok, szeretném megspórolni a bosszúnegatív töröltetését.

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2010-04-12 19:22
Létrehozva: #11798

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(Trinity71 @ 2010-04-12 17:59) *
Igen beszámítható vagyok csak lefagyott a rendszerem a gyerekem összevissza nyomott mindent és egyszer csak elküldte a gép a szöveget, anélkül, hogy beírtam volna a nagy negatívot. A vateránál már jeleztem a problémát, remélem lehet töröltetni, hidd el szétvet az ideg.... gondolod,hogy direktbe így írtam? Gondolom ez nem olyan mint egy halálos késszúrás, hogy nem lehet visszacsinálni egy gombnyomással.....

Tényleg nem bántásból/kötözködésből de tudod hány lépést kell véletlenül végrehajtani 7 tranzakció egyszerre történő pozitív értékeléséhez?

Legalább 15-öt.(ugyanis egyesével ki kell jelölni az értékelendő adásvételeket ami máris 7)

Azért ez még egy parafenoménnek sem sikerülne pontosan egy lefagyott számítógépen...

Értem én, hogy Nonstop de meddig van nyitva? fejvakar.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
Trinity71
hozzászólás 2010-04-12 18:30
Létrehozva: #11799

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Téves értékelést írtam, nem. Idegileg már teljesen romokban heverünk.....az, hogy miért méri ránk a sors ezt nem tudom. Egy bosszúálló valaki leütögeti a termékeket...majd végre sikerül tisztáznom,és lefagy a rendszerem.....a gyerekem nyomkod mindent és a végeredmény az hogy létrejött a tranzakció....... KÉSZ,és akkor ez visszafordíthatatlan, azért reménykedem abban, hogy a vatera méltányosságot gyakorol, nem tudom, hogy egyáltalán történt-e már ilyen............. de ez valami agyrém,idegileg mindenhogy, ráadásul még a címét,nevét sem tudjuk, hogy esetlegesen jogi útra tudjuk terelni az ügyet.

A hozzászólást -Vateraoroszlan- szerkesztette a következő időpontban: 2010-04-13 10:48

+Quote Post
Trinity71
hozzászólás 2010-04-12 17:59
Létrehozva: #11800

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2010-04-12 17:36) *
Meg kell, hogy kérdezzelek de beszámíthatónak érzed magad?
Azokután amit leírtál adsz neki 7 pozitívot és létrejöttnek bejelölöd sz adásvételeket???

Csak gratulálni tudok ehhez a kimagasló teljesítményhez! wacko.gif

Igen beszámítható vagyok csak lefagyott a rendszerem a gyerekem összevissza nyomott mindent és egyszer csak elküldte a gép a szöveget, anélkül, hogy beírtam volna a nagy negatívot. A vateránál már jeleztem a problémát, remélem lehet töröltetni, hidd el szétvet az ideg.... gondolod,hogy direktbe így írtam? Gondolom ez nem olyan mint egy halálos késszúrás, hogy nem lehet visszacsinálni egy gombnyomással.....

+Quote Post

1326 Oldal V  « < 588 589 590 591 592 > » 
Reply to this topicStart new topic
7 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (7 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-18 23:42