IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1312 Oldal V  « < 589 590 591 592 593 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
RoseBaker
hozzászólás 2010-03-17 16:13
Létrehozva: #11801

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-26 22:04
Azonosító: 319 536

IDÉZET(CellaTel @ 2010-03-17 15:00) *
első körben vágj be neki egy negatívot. azt mindenféleképpen érdemes.
utána ha van lelkierőd 140-170ft-on cigánykpodni akkor kérd vissza a különbséget.

a nega viszont mindenféleképpen kötelező érvényű hogy az ilyen trogerek minél előbb hulljanak ki, aki más pénzével ilyen felelőtlenül játszik

A negatív értékelést természetesen meg fogom írni. Eszembe nem jutott volna nem megtenni smile.gif
Az a kis összeg meg nem érdekel.. az zavar nagyon, hogy simán el is veszhetett volna, és nem azért fizetek ajánlott postát, hogy mégis anélkül adják fel :/
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-03-17 16:11
Létrehozva: #11802

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

............. aki más pénzével......

....és idegrendszerével......

............. ilyen felelőtlenül játszik

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
CellaTel
hozzászólás 2010-03-17 16:00
Létrehozva: #11803

Agyhalott

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:17
Innen: Hungary-Baja
Azonosító: 148

IDÉZET(RoseBaker @ 2010-03-17 14:44) *
Sziasztok!

Amitől mindig is tartottam, most bekövetkezett. smile.gif

első körben vágj be neki egy negatívot. azt mindenféleképpen érdemes.
utána ha van lelkierőd 140-170ft-on cigánykpodni akkor kérd vissza a különbséget.

a nega viszont mindenféleképpen kötelező érvényű hogy az ilyen trogerek minél előbb hulljanak ki, aki más pénzével ilyen felelőtlenül játszik

--------------------
--==CellaTel==--

+Quote Post
RoseBaker
hozzászólás 2010-03-17 15:44
Létrehozva: #11804

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-26 22:04
Azonosító: 319 536

Sziasztok!

Amitől mindig is tartottam, most bekövetkezett. smile.gif Ajánlott postát fizettem valamire, amit végül simán kaptam meg. Az aukcióban ajánlott levél szerepelt, így is kértem a cipőt. Nem is volt megjelölve sima posta, így egyértelmű volt. Az aukción kevesebb posta volt, és levélben kérte az eladó, hogy egy 100-assal többet utaljak.. így is tettem, mert így reálisabb volt számomra is a postaköltség. (400 Ft helyett 500 Ft-ot utaltam rá, 315 Ft volt a sima posta, 530 Ft lett volna az ajánlott)
A lényeg, hogy még februárban licitáltam, egyből utaltam is, az eladó 3x ígérte a feladást, végül ma kaptam meg sima postával.
Ha elveszik, bukom az egészet..
Én egyáltalán nem akarok bunkó lenni senkivel, de eddig gondolatban mindig megfordult a fejemben, hogyha így járok, mégis mit tenne a kedves eladó, ha kérném a ragszámot, mondván nem jött meg a csomag?
Vagy ne akadjak fenn ezen, kérjem csak simán vissza a különbözetet?
Habár elég lassú volt, nem fűzök hozzá sok reményt...

Ági

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-03-17 14:44
Létrehozva: #11805

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(atiagi @ 2010-03-17 12:57) *
Sziasztok! Felmerült bennem egy kérdés: aki 5000-10.000 vagy akár több ezer Ft-os termékre licitál, miért sima levélként kéri a termék postázását? Ez egy újfajta pénzkibúvási módszer?

Kedves atiagi!

Amennyiben a spórolás "pénzkibúvási módszernek" minősül, akkor igen.

Más kérdés, hogy ilyen értékű termékeknél ésszerűtlen néhány száz forinton spórolni, arról nem beszélve, ha a küldemény ráadásul "elakad" az országos logisztikai központban.
(De persze ilyen még véletlenül sem történik... blink.gif )

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-03-17 14:40
Létrehozva: #11806

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(atiagi @ 2010-03-17 12:57) *
Sziasztok! Felmerült bennem egy kérdés: aki 5000-10.000 vagy akár több ezer Ft-os termékre licitál, miért sima levélként kéri a termék postázását? Ez egy újfajta pénzkibúvási módszer?

Csak annál kéri sima levélként, akinél megteheti. Nagyon egyszerű, ha az ember nem akarja simán küldeni, ne adja meg ezt a szállítási lehetőséget. Innentől kezdve a kérdés már csak elméleti lehet.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
atiagi
hozzászólás 2010-03-17 13:57
Létrehozva: #11807

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-15 13:02
Azonosító: 1 054 886

+Quote Post
molvany
hozzászólás 2010-03-17 13:47
Létrehozva: #11808

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 43

IDÉZET(Lansky @ 2010-03-17 10:47) *
Üdv minden Vaterásnak!

Akinek fontosak az értékelések (kinek nem?) az ne adjon el semmit director.gif "999adam" director.gif ellenőrzött vásárlónak, mivel max semlegesre értékel, és odaböki, hogy megbízható max, holott 100% os árut vett. az életkora 15 év az e-mailjei hangvételéből ítélve, és az édesanyja címéről ír. Ezt kizárólag azért írtam le, hogy he járjatok úgy, mint én.
Voltam olyan naiv, h ezeddig, akkor értékeltem egy vásárlást, ha a pénz megélkezett, ezután csak másodsorban fogok értékelni. nem mutat olyan jól a semleges, én azt mondom, még ha százalékbeli eltérés nem is keletkezik miatta...

Ez idáig csak neked adott semlegest. Tehát nem lehet " tömeges semlegesröl beszélni ". Hogy miért kaptál te semlegest, csak ti tudjátok.
De ahogy te itt beállítottad a dolgot, az még egy kicsit odébb van attól ahogy ..... dry.gif

+Quote Post
molvany
hozzászólás 2010-03-17 13:40
Létrehozva: #11809

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 43

IDÉZET(borsian @ 2010-03-17 10:10) *
Na jó! Ez már nekem is sok(k) lenne! blink.gif
Ő már lehet csak piszkálódni akart, vagy tényleg ennyire... ??

borsian,

Ez ilyen ! Hidd el. Ez nem viccelödik, véresen komolyan gondolja ( van némi tapasztalatom, ami arra enged következtetni, hogy ez komoly ).
A legszomorúbb az, hogy napról napra egyre jobban szaporodnak az ilyen " észkombájok " a Vaterán. mosking.gif

+Quote Post
Sargasso66
hozzászólás 2010-03-17 12:51
Létrehozva: #11810

Lelkes újonc
**

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-02-18 23:26
Azonosító: 1 012 248

IDÉZET(Lansky @ 2010-03-17 10:47) *
Üdv minden Vaterásnak!

Akinek fontosak az értékelések (kinek nem?) az ne adjon el semmit director.gif "999adam" director.gif ellenőrzött vásárlónak, mivel max semlegesre értékel, és odaböki, hogy megbízható max, holott 100% os árut vett. az életkora 15 év az e-mailjei hangvételéből ítélve, és az édesanyja címéről ír. Ezt kizárólag azért írtam le, hogy he járjatok úgy, mint én.
Voltam olyan naiv, h ezeddig, akkor értékeltem egy vásárlást, ha a pénz megélkezett, ezután csak másodsorban fogok értékelni. nem mutat olyan jól a semleges, én azt mondom, még ha százalékbeli eltérés nem is keletkezik miatta...

Már most 80%-on áll. Még egy negatív kell neki, és repül.

--------------------
"Az igazság fáklyáját képtelenség úgy vinni a tömegben, hogy ne pörköljük meg valakinek a szakállát."

+Quote Post
CellaTel
hozzászólás 2010-03-17 11:47
Létrehozva: #11811

Agyhalott

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Innen: Hungary-Baja
Azonosító: 148

IDÉZET(davenport @ 2010-03-16 20:39) *
Ne haragudj, de úgy gondolom hogy aki egy ilyen levelet ír, az nem való ide.
.

Másik oldalon /vevő/ is vannak ilyn gyökerek

bár nem szoktam magán levelezést kitenni. de név és cim nélkül megteszem

a tag egy 360ft-os terméket vett meg 400ft-os postaköltségért aminek 630ft lesz a postaköltsége.

úgy felránotta az agyamat hogy kapon egy 2oldalas levelet aminek a vágén még az annya is csuklott..
nem akarok felvágni de közel 2000értékeléssel a hátam mögött ezt is meg kellett érnem

ime:
IDÉZET
Tisztelt *********

Megvásároltam az alábbi levélben hivatkozott terméket. Egy jó darabig gondolkodtam rajta, hogy hagyom az egészet, mert igaz, hogy nem nagy összegről van szó, de olyan egyoldalú biztosítékok vannak a feltételek között, amik nagyon a lehúzás kategória felé hajaznak szerintem. A több napos várakozási idő a válaszra, a külföldi /utolérhetetlen/ telefonszám és egyéb, ami alaposan kedvem szegte. Nekem ez nagyon nem jön be. Még akkor sem, ha nem velem kötöd az évszázad üzletét.
Mindezek ellenére úgy döntöttem, hogy egy próbát megér.
Légyszíves küldd a postaköltséget és a számlaszámod is. Postázásnál csak az ajánlott felárat fizetem. Az elsőbbségi semmit nem jelent ezért annak a költségét nem vagyok hajlandó megtéríteni. Express és egyéb szolgáltatásokra sincs szükségem. Amennyiben az üzlet a Te hibádból nem jön létre, úgy azt a piactér felé jelenteni fogom (mint írtad a levél megmarad, nem vitatható bizonyítékként), kérve a regisztrációd törlését!
Amennyiben viszont a fentebb leírtak mégsem állnak fenn, úgy természetesen pozitív értékelés után másoknak is ajánlani fogom a kereskedést!

Tisztelettel és köszönettel:

Akkor mit várunk el egy 20-30értékeléses vevötöl / eladotö

A hozzászólást -CellaTel- szerkesztette a következő időpontban: 2010-03-17 11:51

--------------------
--==CellaTel==--

+Quote Post
Lansky
hozzászólás 2010-03-17 11:47
Létrehozva: #11812

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-09-06 11:34
Azonosító: 185 474

Üdv minden Vaterásnak!

+Quote Post
borsian
hozzászólás 2010-03-17 11:10
Létrehozva: #11813

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-04-09 19:55
Azonosító: 131 577

[quote name='molvany' date='2010-03-16 18:21' post='1014946']
Kedves borsian !

Szerinted a mostani kérdezönek ( B-Viktor )az elözmények után mit és hogyan kellett volna válaszolnom ?? not_i.gif
Erre mit lehet irni, mondani ?
Irjam meg neki, hogy véleményem szerint rokonságban van egy " bizonyos szerszámmal " ?
Elhiszed, hogy felszisszenek, amikor ilyennel szembesülök ? Természetesen ez futtában ment a tiltólistára mosking.gif

Na jó! Ez már nekem is sok(k) lenne! blink.gif
Ő már lehet csak piszkálódni akart, vagy tényleg ennyire... ??

+Quote Post
rolandgajdos
hozzászólás 2010-03-17 00:54
Létrehozva: #11814

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-13 20:46
Innen: Onnan
Azonosító: 24 900

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-03-16 20:48) *
A Polgári Törvénykönyv a szerződés létrejöttéről szóló...

Na ezt elmentettem. thank_you.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-03-16 22:32
Létrehozva: #11815

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(davenport @ 2010-03-16 21:20) *
................... hanem arra, hogy mit tennénk egy ilyen levél után.
.............................

Nem kaphatok ilyen levelet, mert a vállalt kötelezettségeimet teljesítem.
De HA hangsúlyozom HA megőrülnék valamiért és ilyen helyzetbe kerülnék, akkor sűrű elnézések közepette villámgyorsan utalnám a pénzt.
Ez persze nem mentesíti a levélíró arrogáns stílusát, de a kiváltó ok az, hogy nem utalt időben. Ha az ember megteszi a kötelességét, akkor általában nem kap ilyen tartalmú levelet. Ha mégis, akkor lehet idejönni fickándozni és panaszkodni.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
davenport
hozzászólás 2010-03-16 22:20
Létrehozva: #11816

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Azonosító: 141

IDÉZET(zejopy @ 2010-03-16 21:05) *
Viccelsz? Azért mert esetleg beleejtette a klotyóba a telefonját és még nem vett újat? Vagy mert lemerült én elfelejtette feltölteni?
Na neeeeeeee.....................

"a Felhasználó által megadott adatok köre nem valós elemeket (is) tartalmaz", és nem azt írja, hogy tartalmazott, ezt jelen idejűnek tekintem. Tehát akkor most a szabályzat egyik részét kötelezőnek tekintjük, a másikat nem? unsure.gif

Na de komolyra fordítva a szót, azért is írtam ezt, mert hogy a felhasználó akivel így beszéltek nem a jogszabályi hivatkozásra volt kiváncsi, hanem arra, hogy mit tennénk egy ilyen levél után.

Elvonatkoztatva attól, hogy a vevő sem teljesen korrekt, igenis előfordulhat hogy késik (volt ilyen vevőm a 6 évem alatt), és egy normális levél 80%-ban emlékeztette. A maradék 20% meg olyan-amilyen.

Fenntartom továbbra is, hogy ha vevőként kapnék egy ilyen levelet, akkor akár a negatívot is bevállalnám, de egy ilyen beteg levél után nem gazdagítanám az eladót.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-03-16 22:05
Létrehozva: #11817

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(davenport @ 2010-03-16 21:02) *
..................... jogosult hozzáférését részlegesen, vagy teljes egészében korlátozni, illetve a Vatera online piactereinek használatából kizárni."

Viccelsz? Azért mert esetleg beleejtette a klotyóba a telefonját és még nem vett újat? Vagy mert lemerült én elfelejtette feltölteni?
Na neeeeeeee.....................

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-03-16 22:04
Létrehozva: #11818

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-11-17 16:10
Azonosító: 300 154

A regisztráció során még élt a telefonszáma - máskülönben nem tudta volna beregisztrálni.

Viszont ennek nem sok köze van az adás-vételetekhez.

+Quote Post
davenport
hozzászólás 2010-03-16 22:02
Létrehozva: #11819

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Azonosító: 141

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-03-16 20:48) *
A Polgári Törvénykönyv a szerződés létrejöttéről szóló, 211. § értelmében, aki szerződés kötésére ajánlatot tesz, ajánlatához kötve marad az online aukciós értékesítés jellegéből kifolyólag. A törvény értelmében tehát, az a vevő, aki a vatera.hu oldalon ajánlatot tesz, vagyis licitál, az a licittől a későbbiekben nem állhat el, az ajánlati kötöttség kizárása nem lehetséges.
Az eladóknak a vatera.hu oldalra feltett ajánlataik szerződéskötési nyilatkozatnak minősülnek, vagyis az ettől való elállás sem lehetséges. Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön, és a szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket a kialakult áron a vevőnek eladni, a vevő pedig köteles a terméket ezen az áron megvenni. Ezeknek a jogoknak esetleges szerződésszegés esetén polgári peres eljárás során lehet érvényt szerezni.

Nem kötözködésből, de ha a telefonszám ténylegesen nem él, akkor: "A regisztráció folyamán a Felhasználó köteles a hozzá köthető, valós adatokat megadni. A Vatera, amennyiben tudomására jut, hogy a Felhasználó által megadott adatok köre nem valós elemeket (is) tartalmaz, jogosult hozzáférését részlegesen, vagy teljes egészében korlátozni, illetve a Vatera online piactereinek használatából kizárni."

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-03-16 21:48
Létrehozva: #11820

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(davenport @ 2010-03-16 20:39) *
Ne haragudj, de úgy gondolom hogy aki egy ilyen levelet ír, az nem való ide.
Ez nem csak hogy barátságtalan, és keménykedő, hanem fenyegetőző is.

A vaterás oldalát még megértem, mert ezt le lehet jelenteni a Vatera felé, de egy nem létező tényállással fenyegetőzni úgy gondolom nem szabad.

Eladó és vevő között, polgári jogi szerződés jön létre, azzal hogy nem utal valaki, semmiféle büntetőjogi tényállást nem valósít meg, sőt még szabálysértésit sem.

Úgy gondolom, hogy egy ilyen levél után igenis elállnék a vásárlástól. A piacon sem veszem meg attól az árustól a terméket aki fizetés közben elkezd kiabálni és pocskondiázni azért mert nem veszem elő időben a pénztárcámat.

A Polgári Törvénykönyv a szerződés létrejöttéről szóló, 211. § értelmében, aki szerződés kötésére ajánlatot tesz, ajánlatához kötve marad az online aukciós értékesítés jellegéből kifolyólag. A törvény értelmében tehát, az a vevő, aki a vatera.hu oldalon ajánlatot tesz, vagyis licitál, az a licittől a későbbiekben nem állhat el, az ajánlati kötöttség kizárása nem lehetséges.
Az eladóknak a vatera.hu oldalra feltett ajánlataik szerződéskötési nyilatkozatnak minősülnek, vagyis az ettől való elállás sem lehetséges. Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön, és a szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket a kialakult áron a vevőnek eladni, a vevő pedig köteles a terméket ezen az áron megvenni. Ezeknek a jogoknak esetleges szerződésszegés esetén polgári peres eljárás során lehet érvényt szerezni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

1312 Oldal V  « < 589 590 591 592 593 > » 
Reply to this topicStart new topic
8 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (8 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-23 16:24