IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1370 Oldal V  « < 589 590 591 592 593 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
foldgomb70
hozzászólás 2010-06-29 00:31
Létrehozva: #11801

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-22 01:00
Azonosító: 1 016 287

Üdv!
HPeti75 felhasználó nem fényesen kezdett, de ennek ellenére még köztünk van, de nem kéne itt lennie, hisz 3 esetben sem vette át a neki küldött terméket. Ne károsítson meg már másokat, hisz az az oldalnak sem jó...
Köszönöm.

--------------------
Ami áll, az nem biztos, hogy nyugalomban van...
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-06-29 00:01
Létrehozva: #11802

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Torrenteee @ 2010-06-28 23:58) *
thank_you.gif

Így van. Szeretem olvasni, amit írsz. smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Torrenteee
hozzászólás 2010-06-28 23:58
Létrehozva: #11803

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-05 12:24
Innen: Kesztölc
Azonosító: 980 507

IDÉZET(zejopy @ 2010-06-28 16:42) *
Ebben a postban nagyon fontos információk vannak. Minden kezdő és haladó vaterázónak érdemes elolvasni, még annak is, aki már tudta...

thank_you.gif

--------------------
Korán keltem, hol az arany?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-06-28 18:00
Létrehozva: #11804

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-06-28 17:53) *
Tisztelt komlosfalva!

A csalókról szóló bejelentéseket nagyon komolyan vesszük. Egyértelmű esetben azonnal kizárjuk a felhasználót, az aukcióit töröljük és egyben értesítjük az esetleges vevőit is.
A nem egyértelmű, de gyanús ügyekben felszólítjuk a felhasználót a személyes adatainak igazolására. Amíg ezt meg nem teszi, addig hozzáférését felfüggesztjük, aukcióit töröljük.
Talán ez így hatékonyabb, mint az ön által leírtak.

Ezt a szöveget lementettem. Nem is tudtam, hogy így zajlik. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-06-28 17:53
Létrehozva: #11805

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(komlosfalva @ 2010-06-28 16:23) *
Csak egy ötlet volt, és nem általánosságban gondoltam, csak akkor , ha pl. ilyen felhasználót jeleznek a vatera felé, egyedi elbírálás alapján kötelezhetnék a személyes átvétel opció megadására, mert az ár, és a netről szedett képek és az előreutalás több mint gyanús. Az oldal a vatera tulajdona, tehát kötelezheti az egyes felhasználókat (csak a gyanúsakat), hogy az ő megkötései alapján áruljanak. Persze ez csak az én véleményem.

Tisztelt komlosfalva!

A csalókról szóló bejelentéseket nagyon komolyan vesszük. Egyértelmű esetben azonnal kizárjuk a felhasználót, az aukcióit töröljük és egyben értesítjük az esetleges vevőit is.
A nem egyértelmű, de gyanús ügyekben felszólítjuk a felhasználót a személyes adatainak igazolására. Amíg ezt meg nem teszi, addig hozzáférését felfüggesztjük, aukcióit töröljük.
Talán ez így hatékonyabb, mint az ön által leírtak.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-06-28 16:42
Létrehozva: #11806

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Torrenteee @ 2010-06-28 10:44) *
Ez sem igaz egészen. Mint ahogy alább is írták, ha nem a dollár jelek villognak a szemedben vásárlás előtt amikor meggyőződsz arról hogy megbízható-e az eladó, akkor lehetsz annyira alapos, hogy nem csak azt nézed hogy hány darab pozitív értékelése van, hanem azt is, hogy mire kapta, kiktől kapta. Nem jellemző, hogy a csalók 15-20 nagy értékű terméket "papíroznak" le -inkább kis apróságok, amik az aktuális terméklistájukon nem szerepelnek -, az se hogy ezt akár 3-4 hónap alatt teszik meg, ergo ezeket az értékeléseket rövid időn belül szedték össze. Nem utolsó szempont az sem, hogy eladóként, vagy vásárlóként.

Ebben a postban nagyon fontos információk vannak. Minden kezdő és haladó vaterázónak érdemes elolvasni, még annak is, aki már tudta...

IDÉZET(komlosfalva @ 2010-06-28 16:23) *
Csak egy ötlet volt, és nem általánosságban gondoltam, csak akkor , ha pl. ilyen felhasználót jeleznek a vatera felé, egyedi elbírálás alapján kötelezhetnék a személyes átvétel opció megadására, mert az ár, és a netről szedett képek és az előreutalás több mint gyanús. Az oldal a vatera tulajdona, tehát kötelezheti az egyes felhasználókat (csak a gyanúsakat), hogy az ő megkötései alapján áruljanak. Persze ez csak az én véleményem.

Sem a Vatera, sem más "intézmény" nem alkothat egyedi szabályokat, ha ilyen sokan kapcsolódnak hozzá.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
komlosfalva
hozzászólás 2010-06-28 16:23
Létrehozva: #11807

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-10 06:23
Azonosító: 738 146

IDÉZET(zejopy @ 2010-06-28 08:41) *
Ezt egy kicsit kifejtenéd? Egyrészt nemigen bírom elképzelni azt a pontot a szabályrendszerben, ahogy ez meg lenne fogalmazva, másrészt meg jól kinéznénk, ha a Vatera megmondhatná, hogy én hogyan adjam át az árut...

+Quote Post
Torrenteee
hozzászólás 2010-06-28 10:44
Létrehozva: #11808

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-05 12:24
Innen: Kesztölc
Azonosító: 980 507

IDÉZET(komlosfalva @ 2010-06-28 07:54) *
Más lenne a helyzet, ha lenne az eladónak 15-20 pozitívja, nega nélkül, és úgy ver át. Azt nem lehet kikerülni.

Ez sem igaz egészen. Mint ahogy alább is írták, ha nem a dollár jelek villognak a szemedben vásárlás előtt amikor meggyőződsz arról hogy megbízható-e az eladó, akkor lehetsz annyira alapos, hogy nem csak azt nézed hogy hány darab pozitív értékelése van, hanem azt is, hogy mire kapta, kiktől kapta. Nem jellemző, hogy a csalók 15-20 nagy értékű terméket "papíroznak" le -inkább kis apróságok, amik az aktuális terméklistájukon nem szerepelnek -, az se hogy ezt akár 3-4 hónap alatt teszik meg, ergo ezeket az értékeléseket rövid időn belül szedték össze. Nem utolsó szempont az sem, hogy eladóként, vagy vásárlóként.

--------------------
Korán keltem, hol az arany?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-06-28 08:41
Létrehozva: #11809

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Talán annyi ötletem volna, hogy a Vatera kötelezhetné a személyes átvétel feltüntetésére az opciók között, mivel drága termékeket árul féláron 0 adás-vétellel netről szedett képekkel.

Ezt egy kicsit kifejtenéd? Egyrészt nemigen bírom elképzelni azt a pontot a szabályrendszerben, ahogy ez meg lenne fogalmazva, másrészt meg jól kinéznénk, ha a Vatera megmondhatná, hogy én hogyan adjam át az árut...

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hunter600
hozzászólás 2010-06-28 08:06
Létrehozva: #11810

Lelkes újonc
**

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-06-15 22:55
Azonosító: 1 214 427

De az tény, hogy gondolkodni nem tud a vásárló helyett az oldal. Aki a termék alatt feltett kérdésekből, a termék irreális árából, a fizetési módból nem jön rá, hogy ez kamu, az valamilyen szinten meg is érdemli, hogy átverjék. Más lenne a helyzet, ha lenne az eladónak 15-20 pozitívja, nega nélkül, és úgy ver át. Azt nem lehet kikerülni.

good2.gif

A hozzászólást -Hunter600- szerkesztette a következő időpontban: 2010-06-28 08:07

+Quote Post
komlosfalva
hozzászólás 2010-06-28 07:54
Létrehozva: #11811

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-10 06:23
Azonosító: 738 146

IDÉZET(guslof @ 2010-06-27 15:43) *
Na fogott is egy balekot!!!!!
Szegény most nyúlják le 60 ezer forinttal...
Mi meg csak itt marjuk egymást....
Ezt megelőzni kellene nem utólag sírni.
A rendőrség mint olvasom itt a pénz nem tudja visszaszerezni csak megbüntetni a csalót!!!!
De azzal mit ér a megkárosított ha aki kicsalta a pénzét,egy nevetséges ítélettel 4 év múlva elítélik természetesen azt is próba időre felfüggesztve.
Ha egyáltalán meg lesz az elkövető.

Szinte 100% hogy csaló az illető, de amíg ki nem derül, nem sok mindent lehet tenni. Talán annyi ötletem volna, hogy a Vatera kötelezhetné a személyes átvétel feltüntetésére az opciók között, mivel drága termékeket árul féláron 0 adás-vétellel netről szedett képekkel. De az tény, hogy gondolkodni nem tud a vásárló helyett az oldal. Aki a termék alatt feltett kérdésekből, a termék irreális árából, a fizetési módból nem jön rá, hogy ez kamu, az valamilyen szinten meg is érdemli, hogy átverjék. Más lenne a helyzet, ha lenne az eladónak 15-20 pozitívja, nega nélkül, és úgy ver át. Azt nem lehet kikerülni.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-06-27 22:04
Létrehozva: #11812

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(witmann @ 2010-06-27 21:57) *
Szia!

Az én ügyemben is megvan az elkövető de nem tudnak mit tenni vele mert nincs pénze.
Megélhetés szerűen az internetes csalásokból élt,ahogy bejött a számlájára a pénz már költötte is el.

Ez viszont az igazságszolgáltatás tehetetlensége, és ha most ebbe belemegyünk, akkor holnap reggelig folytathatjuk.
Erre nincs gyógyszer, de szerintem nem csak itthon....

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
witmann
hozzászólás 2010-06-27 21:57
Létrehozva: #11813

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-10 20:19
Azonosító: 400 254

IDÉZET(zejopy @ 2010-06-27 21:47) *
Jól tetted, tényleg... biggrin.gif már napok óta nem történt semmi. wink.gif

Szia!

Csak olvasom itt a forumot az átverésekkel.
Az emberek azért vásárolnak és utalnak pénzt itt előre,mert a vatera biztonság érzetet ad mindenkinek.
A regisztrációs rendszerével stb...
Nézd meg a Har.....-rót az van kiírva náluk ne utaljatok senkinek előre mert nekik nincs olyan biztonsági regisztrációs rendszerük a felhasználóknál,mint a vaterának....
Itt azért nem tud eltűnni a csaló csak úgy simán...
Az én ügyemben is megvan az elkövető de nem tudnak mit tenni vele mert nincs pénze.
Megélhetés szerűen az internetes csalásokból élt,ahogy bejött a számlájára a pénz már költötte is el.

De még ennek ellenére is azt mondom szívesebben vásárolok a vateráról mint máshonnan,de csak személyes átvétellel....

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-06-27 21:47
Létrehozva: #11814

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(zejopy @ 2010-06-27 20:50) *
3. Az erősebb kutya koitál. Itt a moderátorok az erősebb kutyák, hidd el, alkalmanként nekem sem tetszik, de legalább erősödik az önfegyelmem. laugh.gif

látom, erösen foglalkoztat a moderátorok magánélete. nem tetszik? gyakorolj önfegyelmet! laugh1.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-06-27 21:47
Létrehozva: #11815

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(witmann @ 2010-06-27 21:31) *
Hello!

Látom jó nagy örvényt kavartam itt.

Jól tetted, tényleg... biggrin.gif már napok óta nem történt semmi. wink.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
witmann
hozzászólás 2010-06-27 21:31
Létrehozva: #11816

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-10 20:19
Azonosító: 400 254

Hello!

Látom jó nagy örvényt kavartam itt.
Nem akartam vaterát megbántani.....
De egy dolgot ide nagybetűvel muszáj kiírnom:

MINDENKINEK A LELKIISMERETE LEGYEN RAJTA HA EZ A FELHASZNÁLÓ ÁTVER VALAKIT.

Egy valaki már vásárolt tőle,remélem nem veri át....

Én tudom milyen amikor 55.000 ezer forinttal átver valaki.
A rendőrnek meg azt válaszoltam,hogy azért utaltam előre mert a felhasználónak volt 15 pozitív értékelése,és az aukciós oldalak biztonsági regisztrációval veszik fel a tagjaikat.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-06-27 20:50
Létrehozva: #11817

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vaterazoman @ 2010-06-27 20:25) *
Na itt álljunk + 1 pillanatra.

1. Wittmann szerintem nem szídta a Vaterát,

2. A Vatera nem kegyet gyakorol, hogy enged nekünk adni-venni, hanem mi ezért kemény jutalékot fizetünk. Ezt ne feledjük!

1. Rendben laugh.gif, pongyolán fogalmaztam. Nem szidta, csupán olyan feladatkört akart ráhárítani a Vaterára, ami nincs neki.

A Vatera nem fog gondolkodni senki helyett, de nem is fog licitálni senki helyett. Ha valaki nem tud vásárolni, mert nem biztos a dolgában, kérdezze meg egy barátját, vagy egy nagyobb realitásérzékkel megáldott ismerősét, és akkor nem fogja elhinni, hogy 200000 Ft-os cuccot meg tud venni 100000-ért.

2. A Vatera nem kegyet gyakorol, ez igaz. Felületet biztosít, szabályokkal. A szabályokat pedig ildomos betartani. Itt a fórumon az egy alapszabály, hogy nem szidjuk a Vaterát.
Tetszik, vagy nem, ez van. Persze lehet, aztán utána már nem kell ide írogatni, mert nem lehet. laugh.gif Mert a házigazdák így akarják. Ha pedig bejössz hozzám az otthonomba, légyszi, ne gyújts rá a szobában. Érthető volt?
A piactéren adsz és veszel, és fizetsz. De a fórumon nem fizetsz, ez egy + szolgáltatás, amit addig használhatsz, amíg megfelelő a modorod.

3. Az erősebb kutya koitál. Itt a moderátorok az erősebb kutyák, hidd el, alkalmanként nekem sem tetszik, de legalább erősödik az önfegyelmem. laugh.gif

Húúú, de lassú voltam már megint.
Kedves Benz, ha úgy gondolja, okafogyott, nyugodtan előkaphatja a radírját. rolleyes.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-06-27 20:53

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-06-27 20:43
Létrehozva: #11818

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zsolo65 @ 2010-06-27 16:02) *
Jártam már egy pár fórumban, de a Vatera moderátorának elég kemény hangvételű a válasza. A lényeget nem veszi észre a moderátor, hogy Wittmann is jót akar mindenkinek, a Vaterának, nekünk, és persze magának is. Nem kellene rögtön figyelmeztetéssel, meg kimoderálással fenyegetőzni, semmi gond nem volt a véleményével.

Tisztelt zsolo65!

A hangvétel udvarias, de határozott olyan esetekben, amikor valaki tudatlanságból vagy más okból valótlan, hangulatkeltő állításokat ír egy hozzászólásban.
A konkrét esetben:

"Ami felháborító az egészben az aukciós oldalak hozzá állása......Kivéve ha jutalék beszedésről van szó."

A "hozzáállásunk" mindig jogszerű és a lehetőségekhez képest gyors. A hangsúly jelen esetben az első jelzőn van. Nyilván nem tudunk inaktiválni egy felhasználót csak azért, mert egy másik felhasználó szerint gyanús.
A problémás felhasználókról tett bejelentéseket minden alkalommal kivizsgáljuk és a bizonyíthatóan problémás ügyekben megtesszük a szükséges intézkedéseket.

Ezt értelemszerűen nem befolyásolhatja semmilyen irányban egyes fórumozók az idézetthez hasonló hangvételű hozzászólása.
Ellenben a fórum moderátorainak az az egyik feladata, hogy a fórum és a piactér szabályzata alapján saját belátása szerint moderálja a valótlan tartalmú és/vagy témaromboló hozzászólásokat.

Köszönjük figyelmét, megértését.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vaterazoman
hozzászólás 2010-06-27 20:25
Létrehozva: #11819

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-06-18 09:05
Azonosító: 1 217 967

IDÉZET(zejopy @ 2010-06-27 16:34) *
Igen, a modik nem nézik jó szemmel, ha a Vaterát szidjuk, ebben talán van is némi igazuk, mert itt forgolódunk, itt adunk és veszünk.

Na itt álljunk + 1 pillanatra.

1. Wittmann szerintem nem szídta a Vaterát,

2. A Vatera nem kegyet gyakorol, hogy enged nekünk adni-venni, hanem mi ezért kemény jutalékot fizetünk. Ezt ne feledjük!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-06-27 16:34
Létrehozva: #11820

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zsolo65 @ 2010-06-27 16:02) *
Jártam már egy pár fórumban, de a Vatera moderátorának elég kemény hangvételű a válasza. A lényeget nem veszi észre a moderátor, hogy Wittmann is jót akar mindenkinek, a Vaterának, nekünk, és persze magának is. Nem kellene rögtön figyelmeztetéssel, meg kimoderálással fenyegetőzni, semmi gond nem volt a véleményével.

Wittmann a Vaterára hárította a felelősséget, ennyi gond volt a hozzászólásával.
A jó szándék is felismerhető volt, tehát nem azzal volt probléma.
Igen, a modik nem nézik jó szemmel, ha a Vaterát szidjuk, ebben talán van is némi igazuk, mert itt forgolódunk, itt adunk és veszünk.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1370 Oldal V  « < 589 590 591 592 593 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (4 vendég és 0 anonim felhasználó)
1 felhasználó: webkereskedo

Szöveges verzió A pontos idő: 2018-04-25 20:34