IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1324 Oldal V  « < 590 591 592 593 594 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
bambooflower
hozzászólás 2010-04-06 16:53
Létrehozva: #11821

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(hytech @ 2010-04-06 16:50) *
Hanem tisztességtelenek is?
Melyik az? punish2.gif hehehmm.gif

szerintem rám céloz Ede spenótja miatt. sleep.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."
Go to the top of the page

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2010-04-06 16:50
Létrehozva: #11822

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-04-06 16:42) *
...nem csak tisztességes felhasználók olvassák a Fórumot.

Hanem tisztességtelenek is?
Melyik az? punish2.gif hehehmm.gif

A hozzászólást -hytech- szerkesztette a következő időpontban: 2010-04-06 16:51

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-04-06 16:42
Létrehozva: #11823

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(98tomcsa @ 2010-04-06 15:59) *
Ebben én is maximálisan biztos vagyok, de van itt egy felhasználó (nevet nem írnék, mert gyanúsítani nem szeretnék senkit), aki ugyanezekkel a képekkel árul Converse táskákat, 2007 óta van regisztrálva, mégis 2010.02.08 óta árulja őket...

Kedves 98tomcsa!

Természetesen a bejelentéseket Ügyfélszolgálatunk köszönettel fogadja. Elképzelhető, hogy jelenleg még megfigyelés alatt van ez a felhasználó; illetve egyéb okai is lehetnek annak, hogy aktív (pl. nincs összefüggés).

Viszont tényleg nem szeretnék erről nyilvános eszmecserét nyitni, nem csak tisztességes felhasználók olvassák a Fórumot. Gyanúját jelezheti az Ügyfélszolgálatnak, konkrét felhasználónevet mellékelve.

Köszönjük!

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2010-04-06 15:59
Létrehozva: #11824

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 17:28
Azonosító: 310 714

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-04-06 11:55) *
Kedves spinnner!

Félre ne értse, de a Fórumon lehetőleg ne tartsunk ötletbörzét a kizárt felhasználók újraregisztrálásáról.

Ettől függetlenül meglehetősen kifinomultak a módszereink az összefüggések felderítésére.

Ebben én is maximálisan biztos vagyok, de van itt egy felhasználó (nevet nem írnék, mert gyanúsítani nem szeretnék senkit), aki ugyanezekkel a képekkel árul Converse táskákat, 2007 óta van regisztrálva, mégis 2010.02.08 óta árulja őket...

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-04-06 15:51
Létrehozva: #11825

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2010-04-06 14:40) *
Erre nagyobb összegekben is fogadtam volna wink.gif hehehmm.gif

Ez igazán rendes tőled. mosking.gif

IDÉZET(hytech @ 2010-04-06 15:33) *
...Itt ugyanis nem a 30ft-on van a hangsúly hanem az elven.

Ezzel teljesen egyetértek én is.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2010-04-06 15:33
Létrehozva: #11826

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(RoseBaker @ 2010-04-06 15:10) *
Köszönöm smile.gif

Még gondolkozom, melyik megoldás legyen, mert mindkettő jó. Tök jogos, a boltban sem fogják odaadni olcsóbban, nem tudom mit képzel... sad.gif Ráadásul flegmázott, még csak annyit sem mondott "jajj elnéztem, bocsánat"

Igen,jól látod.

Ha ilyenkor azt mondja: "oké,igazad van elnézést" akkor elküldöm neki és kap egy semlegest.

Viszont így,hogy még ő bxnkózik tuti visszaküldeném - hogy vegyen rajta tejet bolti ár alatt - és megkapná ami megilleti.

Így ha minimálisan is de esély van rá,hogy tanul belőle és legközelebb nem játsza el ugyanezt.

Itt ugyanis nem a 30ft-on van a hangsúly hanem az elven.

--------------------

+Quote Post
RoseBaker
hozzászólás 2010-04-06 15:10
Létrehozva: #11827

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-26 22:04
Azonosító: 319 536

Köszönöm smile.gif

Még gondolkozom, melyik megoldás legyen, mert mindkettő jó. Tök jogos, a boltban sem fogják odaadni olcsóbban, nem tudom mit képzel... sad.gif Ráadásul flegmázott, még csak annyit sem mondott "jajj elnéztem, bocsánat"

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2010-04-06 15:07
Létrehozva: #11828

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2010-04-06 14:58) *
szerintem küldd el neki. a nega vagy a semleges teljesen jogos, hiszen nem teljesítette a kötelességét. az értékelésben térj ki részletesen arra, hogy mit gondolsz felöle.

Így is jó.

--------------------

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-04-06 14:58
Létrehozva: #11829

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(RoseBaker @ 2010-04-06 14:46) *
Szerintetek mennyire jogos negát adni egy olyan vevőnek, aki kemény 141 Ft-ért nyert meg valamit, de még ezt az összeget sem utalta el? 110 Ft-ot küldött helyette (+ posta) de azért arányaiban nézve ez "nagyobb" hiány.

szerintem küldd el neki. a nega vagy a semleges teljesen jogos, hiszen nem teljesítette a kötelességét. az értékelésben térj ki részletesen arra, hogy mit gondolsz felöle.

de hytech megoldása is jó.

A hozzászólást -bambooflower- szerkesztette a következő időpontban: 2010-04-06 14:59

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2010-04-06 14:54
Létrehozva: #11830

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(RoseBaker @ 2010-04-06 14:46) *
Kérdésem, hogy szerintetek jó-e így vagy ne görcsöljek 31 Ft-on? vagy álljak le vele vitázni? akkor én leszek végén a "c*rrágó" sad.gif
Bár boltban 5 Ft-ért is elhajtanak.... sad.gif

(arról nem is beszélve, hogy 3 hét után méltóztatott utalni a vevő többször kérésre)

Mond meg neki,hogy majd ha a boltban a 200ft-os tejet odaadja neked a pénztáros 170-ért akkor te is elküldöd neki amit nyert olcsóbban.

Én visszaküldeném a pénzt a helyedben és beírnám a negatívot.

Mi vagy te mikulás?

--------------------

+Quote Post
RoseBaker
hozzászólás 2010-04-06 14:46
Létrehozva: #11831

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-26 22:04
Azonosító: 319 536

Szerintetek mennyire jogos negát adni egy olyan vevőnek, aki kemény 141 Ft-ért nyert meg valamit, de még ezt az összeget sem utalta el? 110 Ft-ot küldött helyette (+ posta) de azért arányaiban nézve ez "nagyobb" hiány.
Kedvesen megkértem az illetőt, küldje a hiányzó összeget.. annyit írt "most küldjek el 31 Ft-ot"
Hát igen, az lenne a helyes szerintem.. főleg ha ilyen olcsón nyer meg valamit az ember, még spórol is belőle?
Úgy döntöttem feladom így is, majd egy negát vagy legalább egy semlegest fog kapni tőlem, van neki még egy pár smile.gif
Kérdésem, hogy szerintetek jó-e így vagy ne görcsöljek 31 Ft-on? vagy álljak le vele vitázni? akkor én leszek végén a "c*rrágó" sad.gif
Bár boltban 5 Ft-ért is elhajtanak.... sad.gif

(arról nem is beszélve, hogy 3 hét után méltóztatott utalni a vevő többször kérésre)

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2010-04-06 14:40
Létrehozva: #11832

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Ettől függetlenül meglehetősen kifinomultak a módszereink az összefüggések felderítésére.

Erre nagyobb összegekben is fogadtam volna wink.gif hehehmm.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-04-06 12:26
Létrehozva: #11833

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

Kedves zejopy!

Ha ilyesmiről van szó, bejelentés nélkül is felfedezzük a nevet. Sok esetben már a többi felhasználó előtt.
Kedves spinnner!

Félre ne értse, de a Fórumon lehetőleg ne tartsunk ötletbörzét a kizárt felhasználók újraregisztrálásáról.

Kedves Leó!

Köszönöm, tudom, hogy vannak eszközeik, thank_you.gif és ez tényleg kicsit megnyugtató. smile.gif

IDÉZET(spinnner @ 2010-04-06 12:01) *
Kedves Zjopy!

Nem lehetne megtudni az új felhasználó nevét, ha tényleg fennt van, hogy ne fussunk a karjaiba?
Üdv mindenkinek!

Ha a Vatera tudja, akkor már inaktív. Erről szólt Leó előző írása.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
spinnner
hozzászólás 2010-04-06 12:09
Létrehozva: #11834

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-10 22:13
Azonosító: 1 046 886

Kedves zejopy!

Ha ilyesmiről van szó, bejelentés nélkül is felfedezzük a nevet. Sok esetben már a többi felhasználó előtt.
Kedves spinnner!

Kedves Administrator!

Bocsi, nem állt szándékomban ötleteket adni, csak ilyen affér még nem ért, és próbálok kimászni belőle... és köszi, a segítséget. :-)

Üdv.

+Quote Post
spinnner
hozzászólás 2010-04-06 12:01
Létrehozva: #11835

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-04-06 11:43) *
Igen. Más névvel is lehet, de saját névvel is, hiszen nem ellenőrizhető, hogy ez a név ugyanazé az emberé, főleg, ha hétköznapi neve van. És igen, új számlaszám. 10 perc. Ha valakiről kiderül, hogy ugyanazon a néven visszajön, akkor újra kizárják, mert nem a felhasználónév, hanem az ember nem idevaló. De ennek be kell bizonyosodni.

Általában bejön a rendőrséggel való beszólás. Nekem 2x jött be. Senki nem akarja ezt magának. Azt meg, hogy ő elcseszte az üzletét és bukott, ne veled akarja megfizettetni. És ha nem fizet, tényleg menj el és jelentsd fel.

És még valami, ami nagyon fontos. Máskor reális értékelést írj, mert az értékelés arra való, amire kitalálták.
És nézd meg, kitől vásárolsz.

Kedves Zjopy!

Köszi a választ, meg ugyan nem nagyon nyugtatott, hogy ki vagyunk téve az ilyen eladóknak.
Én igyekeztem körültekintő lenni, a korábbi értékelései rendre pozitívak is voltak, láthatóan a januári táska dömpinggel volt gáz, amibe én is beletenyereltem, de akkor még nem voltak visszajelzések erről.
Értékelést pedig nem igazán tudtam, hogy negatívat vagy semlegeset adjak addig, amíg nem tudom tutira, hogy táskát, pénzt vagy semmit látok viszont. Igyekeztem jóindulatú és türelmes lenni, de a Vatera meg sürgetett, nem akartam emiatt letiltatni magam. Ez az előreutalás kockázata.
Most írta, hogy már elutalta a pénzemet (vagy csak ez is szöveg?), várom a jóváírást... Úgy tűnik a fenyegetőzés bejön, és ne legyek annyira jóindulatú ?
Nem lehetne megtudni az új felhasználó nevét, ha tényleg fennt van, hogy ne fussunk a karjaiba?
Üdv mindenkinek!

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-04-06 11:55
Létrehozva: #11836

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-04-06 11:03) *
Na! Azt az értékelőt meg kellene keresni a Vaterának levélben, és megkérdezni, hogy ugyan miért nem jelezte ezt feléjük és kérni a felhasználónevet.

Kedves zejopy!

IDÉZET(spinnner @ 2010-04-06 11:32) *
Azt valaki árulja el nekem, hogy:
ha valamelyik felhasználót a Vatera végérvényesen letilt, hogyan tud újra árulni? Mert: az egy dolog, hogy annyi felhasználó nevet megy személyes adatot kreálok amennyit akarok. De számlaszámot újat nyitok? Vagy a beavatott még nem regisztrált párom számlaszámát adom meg? Valahol nem köszönnek össze a személyes adatok a háttérben?

Kedves spinnner!

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-04-06 11:43
Létrehozva: #11837

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(spinnner @ 2010-04-06 11:32) *
ha valamelyik felhasználót a Vatera végérvényesen letilt, hogyan tud újra árulni? Mert: az egy dolog, hogy annyi felhasználó nevet megy személyes adatot kreálok amennyit akarok. De számlaszámot újat nyitok? Vagy a beavatott még nem regisztrált párom számlaszámát adom meg? Valahol nem köszönnek össze a személyes adatok a háttérben?
Egyébként csak hogy tudjátok: annyi a fejlemény, hogy az elutazásáról értesítő emiljére válaszoltam dörgedelmesen, hogy kénytelen vagyok a rendőrség segítségét kérni, és jó utat kívánok, szeretettel várjuk mindannyian idehaza... Erre kaptam most a "párjától" egy visszaemilt, hogy ma utalja vissza a vételárat, ne fenyegetőzzek, mert hogy mennyit buktak ők ezen. Annyit tudtam erre válaszolni, hogy "Sajnálom". A többi nem a mi problémánk. Hát kíváncsi vagyok, lesz-e belőle lóvé. Vagy tényleg fenyegetőzni kell???

Igen. Más névvel is lehet, de saját névvel is, hiszen nem ellenőrizhető, hogy ez a név ugyanazé az emberé, főleg, ha hétköznapi neve van. És igen, új számlaszám. 10 perc. Ha valakiről kiderül, hogy ugyanazon a néven visszajön, akkor újra kizárják, mert nem a felhasználónév, hanem az ember nem idevaló. De ennek be kell bizonyosodni.

Általában bejön a rendőrséggel való beszólás. Nekem 2x jött be. Senki nem akarja ezt magának. Azt meg, hogy ő elcseszte az üzletét és bukott, ne veled akarja megfizettetni. És ha nem fizet, tényleg menj el és jelentsd fel.

És még valami, ami nagyon fontos. Máskor reális értékelést írj, mert az értékelés arra való, amire kitalálták.
És nézd meg, kitől vásárolsz.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-04-06 11:44

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
spinnner
hozzászólás 2010-04-06 11:32
Létrehozva: #11838

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Egyébként csak hogy tudjátok: annyi a fejlemény, hogy az elutazásáról értesítő emiljére válaszoltam dörgedelmesen, hogy kénytelen vagyok a rendőrség segítségét kérni, és jó utat kívánok, szeretettel várjuk mindannyian idehaza... Erre kaptam most a "párjától" egy visszaemilt, hogy ma utalja vissza a vételárat, ne fenyegetőzzek, mert hogy mennyit buktak ők ezen. Annyit tudtam erre válaszolni, hogy "Sajnálom". A többi nem a mi problémánk. Hát kíváncsi vagyok, lesz-e belőle lóvé. Vagy tényleg fenyegetőzni kell???

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-04-06 11:03
Létrehozva: #11839

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2010-04-06 10:58) *
valamelyik értékelö írta, hogy újból regisztrált és árul.

Na! Azt az értékelőt meg kellene keresni a Vaterának levélben, és megkérdezni, hogy ugyan miért nem jelezte ezt feléjük és kérni a felhasználónevet.
Tudom, ezt nem lehet mindig, sőt talán sosem, de ha a vásárlóknak nincs annyi eszük, hogy ebben az esetben ezt jelezzék a Vaterának, talán egy-egy esetben meg lehetne lépni. Arról nem is beszélve, hogy híre menne a dolognak...talán.... unsure.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-04-06 10:58
Létrehozva: #11840

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-04-06 10:47) *
Az a másik kiskapu. smile.gif

Tehát vagy üzletszerű csalás gyanújával kell feljelenteni, vagy kérni egy igazolást a rendőrségen, hogy elutasították a feljelentést.

valamelyik értékelö írta, hogy újból regisztrált és árul.

--------------------

+Quote Post

1324 Oldal V  « < 590 591 592 593 594 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-30 16:11