IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1321 Oldal V  « < 608 609 610 611 612 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
miahamm
hozzászólás 2010-03-03 14:26
Létrehozva: #12181

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-09 13:18
Azonosító: 30 365

IDÉZET(zpepe26 @ 2010-03-03 12:02) *
Aukció vége 02.26. Vésd be a negát, és máris inaktív.

Köszönöm a válaszokat. Írtam neki emailt hétvégén, arra vissza sem írt. Gondoltam, hogy nem olvassa az emailjait, és ezért hívtam fel. Bosszú negát nem kaphatok ilyenkor? Nem akarom lerontani az arányomat ilyen olvasni nem tudó felhasználók miatt.
Go to the top of the page

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2010-03-03 13:02
Létrehozva: #12182

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 13:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

IDÉZET(miahamm @ 2010-03-03 09:42) *
Sziasztok! Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben? A kedves felhasználó utánvételesen szeretné kérni a mezt... A leírásban ott szerepel, hogy csak 10-nél több pozitív visszajelzéssel rendelkező felhasználónak tudom küldeni utánvételesen. Az előbb hívtam és mindezt közöltem vele, erre ő megköszönte és kijelentette, hogy nem kéri. Termék linkje: http://www.vatera.hu/everton_umbro_mez_hol..._163638112.html

Aukció vége 02.26. Vésd be a negát, és máris inaktív.

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-03-03 12:14
Létrehozva: #12183

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-03-03 11:11) *
Kedves zejopy!

Összegereblyézünk egy pár dolgot. smile.gif
Köszönjük az ötletet! thank_you.gif

blush.gif blush.gif Óóó, azt hittem, hogy valami lerázósat ír majd, de nem.
Nahát! wub.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-03-03 12:11
Létrehozva: #12184

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(zejopy @ 2010-03-03 10:21) *
Kedves Benz és Leó! thank_you.gif
Van az az új aukciós topic, ahol érdemleges dolgokat lehet írni, de csak Önöknek.
Nem lehetne pár ilyen jótanácsot összeszedni pontokban? Pl. ez nagyon fontos szempont, hisz tudjuk, a szó elszáll....

Kedves zejopy!

Összegereblyézünk egy pár dolgot. smile.gif
Köszönjük az ötletet! thank_you.gif

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-03-03 12:03
Létrehozva: #12185

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok! Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben? A kedves felhasználó utánvételesen szeretné kérni a mezt... A leírásban ott szerepel, hogy csak 10-nél több pozitív visszajelzéssel rendelkező felhasználónak tudom küldeni utánvételesen. Az előbb hívtam és mindezt közöltem vele, erre ő megköszönte és kijelentette, hogy nem kéri. Termék linkje: http://www.vatera.hu/everton_umbro_mez_hol..._163638112.html

Bátran adj neki negatívat, akkor elröpül. wink.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
cwe
hozzászólás 2010-03-03 11:45
Létrehozva: #12186

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-22 12:16
Azonosító: 6 495

Mivel a feltételt jól láthatóan feltüntetted ezért írd meg neki ( fontos h., e-mail legyen ) hogy, a megadott számlasz.-ra szíveskedjen a vételárat és a választott postai költséget utalni. Ez legyen az e-mailben,
tényszerűen. Ha nem válaszol vagy azt válaszolja ( e-mailben ! ) hogy, neki így nem kell , akkor a "leütéstől" számított 8. napon mehet neki a nega. Egyre több olyan vásárló van aki "nem tud olvasni" (?) blink.gif

Én minden esetre már páholyba is teszem.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-03-03 11:21
Létrehozva: #12187

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Vitás ügyet ne telefonon intézz, mert nem marad nyoma, hogy ő lépett vissza.

Kedves Benz és Leó! thank_you.gif
Van az az új aukciós topic, ahol érdemleges dolgokat lehet írni, de csak Önöknek.
Nem lehetne pár ilyen jótanácsot összeszedni pontokban? Pl. ez nagyon fontos szempont, hisz tudjuk, a szó elszáll....

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
miahamm
hozzászólás 2010-03-03 10:42
Létrehozva: #12188

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-09 13:18
Azonosító: 30 365

+Quote Post
Lbara
hozzászólás 2010-03-02 20:54
Létrehozva: #12189

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-12 18:21
Azonosító: 24 737

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-02-28 23:45) *
Tudnivalók az értékelések arányának kiszámításáról

Kedves Fórumozók!

Mivel az elmúlt napokban ismételten felmerült a kérdés, miszerint 'hogyan számítja a rendszer az értékelések százalékát / miért nincs még kizárva?', az alábbiakban újra leírom a számítás menetét.

Ez az információ hamarosan egy kiemelt helyen is meg fog jelenni a fórumokban, a továbbiakban az ezzel kapcsolatos hozzászólásokat ennek fényében legyenek kedvesek megírni.

Tehát:
---
Az értékelések arányával kapcsolatban két fajta számítást különböztetünk meg.
A felhasználók visszajelzéseit mutató lapon látható adat a Pozitív visszajelzések aránya. Ez a számítás - a korábbi felhasználói kéréseknek eleget téve - nem veszi figyelembe a semleges értékeléseket!
A számítás során a pozitív értékelések számát viszonyítjuk a pozitív értékelések és a negatív értékelések összegéhez.
Példa:
Pozitív: 19
Semleges: 2
Negatív: 5

Pozitív visszajelzések: 79,2 %
[19/(19+5)*100]

A pozitív visszajelzések arányát többek között a PEP-ellenőrzés veszi alapul.
Szabályzatunk értelmében az a felhasználó, akinek összes visszajelzése 2 negatív, vagy a visszajelzéseinek 20%-a negatív, kizárásra kerül. Ez esetben a negatív visszajelzések arányát számítjuk ki.
A számítás során a negatív értékelések számát viszonyítjuk az összes értékelés számához.
Példa:
Pozitív: 19
Semleges: 2
Negatív: 5

Negatív visszajelzések: 19,2 %
[5/(19+2+5)*100]

A felhasználó tehát nem kerül kizárásra, mivel negatív értékeléseinek aránya kevesebb, mint az összes értékelésének 20%-a.
---

Szeretném hangsúlyozni: negatívok miatti kizárásnál nincs olyan, hogy "nem vettük észre", "rosszul számolunk", stb. Nem Vatera-munkatársak ellenőrzik napi 8 órában a visszajelzési lapokat zsebszámológépekkel, hanem rendszervizsgálat fut minden új értékelés után.
A fentiekből pedig látható, hogy a visszajelzési lapon megjelenő százalékos arány korántsem azonos azzal a százalékos aránnyal, amely alapján kizárás történhet.

Végül Lbara felhasználónknak annyit szeretnék válaszolni, hogy ha ez az igénye, csak nála szívesen figyelembe vesszük a továbbiakban a semleges értékelések számát is, amikor a pozitív visszajelzéseinek arányát számítjuk.

Köszönöm a figyelmet!

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ!! smile.gif
Azóta a "kedves vevő" megoldotta a százalék számítási problémát!
" theobell001(5) visszajelzési mutatója
Felhasználói összefoglaló
Pozitív visszajelzések: 72,73%
Regisztráció dátuma: 2008/03/28
Utolsó belépés: 2010/02/22 08:41:28
Lakhely: Budapest
Ellenőrzött vásárló! Mit jelent? Inaktív!

Visszajelzés összefoglaló
Az utóbbi 90 napban Összesen
Pozitív: 3 (3 adásvétel) 8 (9 adásvétel)
Semleges: 1 (1 adásvétel) 2 (2 adásvétel)
Negatív: 3 (3 adásvétel) 3 (3 adásvétel)
Összesen: 7 (7 adásvétel) 13 (14 adásvétel)
Igaz, hogy közben még bevarrt két eladónak 1-1 semleges értékelést.
Örülhetünk, hogy nem negatívot!
Ezt a mondatot sajnálatos módon nem tudom értelmezni:
"Végül Lbara felhasználónknak annyit szeretnék válaszolni, hogy ha ez az igénye, csak nála szívesen figyelembe vesszük a továbbiakban a semleges értékelések számát is, amikor a pozitív visszajelzéseinek arányát számítjuk."
Pedig NEM VAGYOK SZŐKE! smile.gif
Tehát: még egyszer nagyon szépen köszönöm.

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2010-03-02 18:50
Létrehozva: #12190

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(nagyzee @ 2010-03-02 15:44) *
hogy leüté sután már gurulhat is érte hozzád a kocsival.
a vevő az úr.

Ez azt jelenti,hogy sután üti le?
Pedig eddig csak "licitáljon" és "villámár" opció volt a terméklapokon.

Biztos ez is valami új rendszer csak nehogy mi fázzunk rá. hehehmm.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
bigfootinformati...
hozzászólás 2010-03-02 17:51
Létrehozva: #12191

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-25 15:50
Azonosító: 579 694

IDÉZET(zpepe26 @ 2010-03-02 16:20) *
Emiatt ne idegesítsd magad.

Nem idegesítem, csak egyre több az olyan vevő aki mindent "adjuram Isten" azonnal akar, mert Ő a vevő,
és neki minden helyzetben igaza van. Szerintem meg igaza van, egy bizonyos határig.
Én se csak eladok, veszek is, és az átlag bizony 1.5-2 hét mire megkapom az árut, ez van.
Más kérdés, hogy használom a kérdés menüt ha sürgős lenne.
És sajnos a Vatera közel sem főállás nekem, jó is lenne ha ebből meg tudnák élni, mert hiába a nagy
eladási szám, ha az áraimnál a nyereségi kulcs olyan sovány hogy csak na..,

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2010-03-02 17:20
Létrehozva: #12192

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 13:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

IDÉZET(zejopy @ 2010-03-02 16:05) *
Láttam olyan i+ oldalt is, ahol fel volt tüntetve, hogy pl. kedden postáz, mert csak akkor ér rá.
Ha rajta van a terméklapon akkor ebből nem lehet gond.

Ez sem jó. Sokan elvárják, hogy ha délután négykor befizeti a számlámra a pénzt (mondjuk éppen kedden), akkor aznap postázzam is, mert keddenként postázok.

Bár - hozzáteszem, - nálam még nem volt probléma abból, hogy másnap postáztam, sőt az sem verte az asztalt, akinek megmondtam, hogy bocs, de valami miatt ott maradt az asztalomon a borítékja, és emiatt van 1 hét csúszás.

bigfootinformatika: ha a terméklapon feltünteted, akkor később nem érhet ilyen támadás. Szerintem nem jogos a vevőd reklamációja, hiszen van aki ennyi idő alatt rendeli meg Kínából az eladott cuccot. Emiatt ne idegesítsd magad.

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-03-02 17:05
Létrehozva: #12193

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bigfootinformatika @ 2010-03-02 15:24) *
...........A kiírás jó ötlet, régen kint is volt, csak senki nem olvasta el, .............

Szerintem a szállítási opciókban ne add meg a sima levél lehetőségét, licitáláskor elfogadja a szállítási feltételeket.

Én is aznap postázom a csomagot, amikor megjön a pénz (kivéve péntek). De teljesen megértem, hogy ennyi eladás mellett ez szinte nyomon követhetetlen. Bár gondolom, ezt te főállásban csinálod. Ha úgy érzed, nem megoldható az azonnali postázás, szerintem is írd ki. Láttam olyan i+ oldalt is, ahol fel volt tüntetve, hogy pl. kedden postáz, mert csak akkor ér rá.
Ha rajta van a terméklapon akkor ebből nem lehet gond.

A terméklapot persze egyáltalán nem biztos, hogy elolvassa, de önmagunk védelmében muszáj mindent feltüntetni rajta.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2010-03-02 16:44
Létrehozva: #12194

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 18:05
Azonosító: 2 094

Ezen az alapon szerintem én is elvárhatnám hogy ne hetek múlva utaljanak,

Persze, ha előre tudatod velük, hogy 3 napjuk van a fizetésre, akkor ez így oké...de a vevők maguktól elég lazán értelmezik az üzletet.

de tulajdonképpen a pénz beérkezésének napján lévő postázás is korlátokba ütközik.

nem könnyű tartani természetesen.

Az áraim nagyker árak,

ha neked így megéri, csináld. Ha nem éri meg ne csináld. A vevőt nem érdekli hogy nagyker ár vagy sem. ha testzik megveszi ,ha nem jó neki nem veszi meg, de ha ott van az átvételi feltételeknél hogy "személyes", akkor azt gondolhatja, hogy leüté sután már gurulhat is érte hozzád a kocsival.

csak a vevő akar úgy vásárolni mint ha boltban venné,

a vevő az úr.

+Quote Post
bigfootinformati...
hozzászólás 2010-03-02 16:24
Létrehozva: #12195

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nagyzee @ 2010-03-02 15:12) *
A vevő, ha fizetett, jogosan várja el, hogy azonnal (a pénz beérkezésének napján) postázz.

Ezen az alapon szerintem én is elvárhatnám hogy ne hetek múlva utaljanak, de tulajdonképpen a pénz beérkezésének napján lévő postázás is korlátokba ütközik.
Nyilván 15 termékből könnyebb kikeresni ami elment, mint egy 3000 darabos készletből. Az áraim nagyker árak, csak a vevő akar úgy vásárolni mint ha boltban venné,
azonnal. Nyilván nem egyforma üzlet menetet kíván meg a két eladási forma.
A kiírás jó ötlet, régen kint is volt, csak senki nem olvasta el, mint ahogy azt se ami most ki van írva.
A figyelmeztetés pedig hogy nem vállalok felelősséget ajánlás nélküli levélért kint van a szállítási feltételeknél,
de e-mailben is közlöm. A probléma az, hogy pont azért kényszerültem bevezetni az ajánlás nélküli postázást,
mert senki nem hiszi el, hogy egy szem könyv több mint 500-ért, de van hogy 900-ért megy el ( súlyfüggő )
Mindenki azt hiszi, én nyerek a postaköltségen.
Más kérdés, hogy tudom, lehet linkelni a posta linkjét stb, csak kicsit unalmas az ilyen oda vissza levelezés
hetente 50 alkalommal, aminek a végén lehetsz akár milyen udvarias, a vevő megsértődhet rád-

A hozzászólást -bigfootinformatika- szerkesztette a következő időpontban: 2010-03-02 16:26

+Quote Post
zebutabu
hozzászólás 2010-03-02 16:17
Létrehozva: #12196

Lelkes fórumozó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-23 19:08
Innen: a Tibi mellett
Azonosító: 1 742

IDÉZET(bigfootinformatika @ 2010-03-02 14:57) *
Mi a véleményetek arról, hogy ha egy vevő vasárnap délben leüt terméket, majd hétfőn utal, jogosan "idegeskedik"-e azon,
hogy "csak" csütörtökön postázzuk el? ( ez 4 munkanap a leütéstől számítva? )
Az mondjuk csak hab a tortán, hogy nem tudom meggyőzni arról, hogy 2 könyvet ne sima levélben kérjen mert ellopják.
Erre az a válasza, hogy ne én fizettessem meg vele annak az igazolását hogy feladtam a csomagot?! not_i.gif
Így végül megírtam neki hogy a saját költségemre postázom ajánlva, csak ne vesszen el...
A 4 napot nem nagyon értem, nem egy termék 2-3 hét múlva jött meg amit megvettem. Ha nagyon sürgős lett volna,
kérdezek előtte...

Tüntesd fel a terméklapokon hány nap a szállítási idő, adj meg egy intervallumot, pl. 2-6 nap között.
Ha simán kérik a postázást írj nekik, hogy semmilyen felelőséget nem vállalsz a postázási kérelme miatt! Ezzel bíztosíthatod magad, ha elvész a küldemény. yes3.gif

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2010-03-02 16:12
Létrehozva: #12197

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 18:05
Azonosító: 2 094

Mi a véleményetek arról, hogy ha egy vevő vasárnap délben leüt terméket, majd hétfőn utal, jogosan "idegeskedik"-e azon,

A vevő, ha fizetett, jogosan várja el, hogy azonnal (a pénz beérkezésének napján) postázz. Ha ezt nem tudod vállalni, célszerű feltüntetni a termékleírásban, hogy a szállítási határidő fizetés után 4-5 nap.
Ez persze csak az én nézetem, és mint eladó igyekszem is tartani. Elnézést szoktam kérni a vevőtől, ha valami miatt nem tudom a pénz megérkezésének napján feladni a cuccot.

Az mondjuk csak hab a tortán, hogy nem tudom meggyőzni arról, hogy 2 könyvet ne sima levélben kérjen mert ellopják.
Erre az a válasza, hogy ne én fizettessem meg vele annak az igazolását hogy feladtam a csomagot?! not_i.gif

Ha a termékleírásban szállítási módként sima levelet is megjelöltél (könnyelműen), akkor vállalnod kell a felelősséget.
Minden attól függ, mi volt a termékleírásban. Ha ott csak ajánlott volt, akkor ne kérje simán.

Így végül megírtam neki hogy a saját költségemre postázom ajánlva, csak ne vesszen el...

Ez nagyon sportszerű lépés volt!

+Quote Post
bigfootinformati...
hozzászólás 2010-03-02 15:57
Létrehozva: #12198

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

A 4 napot nem nagyon értem, nem egy termék 2-3 hét múlva jött meg amit megvettem. Ha nagyon sürgős lett volna,
kérdezek előtte...

A hozzászólást -bigfootinformatika- szerkesztette a következő időpontban: 2010-03-02 15:59

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-03-02 14:04
Létrehozva: #12199

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-03-02 12:53) *
A világért se. wink.gif

Lekötlez. rolleyes.gif thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-03-02 13:53
Létrehozva: #12200

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(zejopy @ 2010-03-02 12:36) *
Igen, ez is igaz lehet, és nem is vitatkozom, mert elharapja az én torkomat is...

A világért se. wink.gif
IDÉZET
Hiszen Ön is árul, milyen pocsék amikor az embernek leütik a cuccát, aztán csak a rózsaszín meleg levegő, nem ám a pénz...........

Jogos, szerencsére azért a maihoz hasonló tömeges őrületek még elég ritkák. <lekopogom szmájli>

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post

1321 Oldal V  « < 608 609 610 611 612 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-24 04:19