IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1312 Oldal V  « < 621 622 623 624 625 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
horvathverus
hozzászólás 2010-02-11 10:51
Létrehozva: #12441

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-12 14:45
Azonosító: 659 874

IDÉZET(scaevola @ 2010-02-11 09:49) *
A darabszám, hogy "csúszott"?

Gondolom, miután felvették a kapcsolatot, a vevő szólt, hogy kell mégegy. (vaterán kívül, gondolom).
Go to the top of the page

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2010-02-11 10:49
Létrehozva: #12442

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(szaszcow @ 2010-02-11 05:29) *
Tisztelt vatera...

Ez az "elfelejtés" szó 3 dolog miatt nem fekszik:

....a többi az magánügye vevőknek - eladóknak ha becsapódtak.
nem kezdtem volna személyeskedni ha nem akarják csusztatásként beállítani a dolgot ami felháborít....
tisztelettel: szaszcow

A darabszám, hogy "csúszott"?

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
szaszcow
hozzászólás 2010-02-11 06:29
Létrehozva: #12443

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-12-10 09:51
Azonosító: 878 807

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-02-01 09:30) *
Tisztelt szaszcow!

Biztonsági szakértőnk válasza:

A rendőrség a nyomozás vezetőjével egyeztetett időpontban a megkeresésre a válaszunkat megkapja. A Büntetőeljárási törvény 71. § (6) szerint: Ha a megkeresett szerv a megkeresést a megállapított határidőn belül nem teljesíti, vagy a megkeresés teljesítését jogosulatlanul megtagadja, rendbírsággal sújtható. A teljesítés jogosulatlan megtagadása esetén - a rendbírság kiszabása mellett, ha a törvényi feltételek fennállnak - az e törvényben meghatározott kényszerintézkedés is elrendelhető."
Azonban szó sincs arról, hogy a rendőrség a Vaterát szankcionálni akarná!

Az igazsághoz hozzátartozik azonban, hogy a megkeresésben megjelölt sértett, valamint a megjelölt vásárolt termék, illetve a vételár sem stimmelt a rendszerünkben tárolt adatokkal. A rendőrséggel történt egyeztetés után azonban kiderült, hogy a rendszerünkkel semmi probléma.

Erről a tényről - és ennek magyarázatáról - azonban ön "elfelejtett" szót ejteni.

Tisztelt vatera...

Ez az "elfelejtés" szó 3 dolog miatt nem fekszik:

1. a feljelentő az édesapám akinek az első gps-t vettem volna karácsonyra.... gondolom nem baj ha ő "vette kézbe" ezt az ügyet....
2. a termék ami miatt a feljelentés lett téve az a terméklapon számmal szereplő és a szóban forgó gps - akkor miért nem tudták Önök melyik ügyről van szó?
3. a darabszámot , árat illetően: Önök néhány sorral lejjebb írták - közvetítők- a konkrét megegyezés az eladó és a vevő ugy mond magánügye .... mi a gond hogy közben a darabszám megváltozott ha az a két ember magánügye - mivel nem holland aukció volt ?

Akkor miért akarják beállítani azt hogy én csusztazok.....???

A rendőrségnek minden pontosan ugy lett elmondva ahogy történt az összes dokumentum adatlap fénymásolatával.

Itt nem az adatokkal van probléma hanem az Önök segítőkészségével....
(az eladó nickneve megvolt, az aukcio száma megvolt - a rendőrség ok nélkül nem kezd nyomozni - és láthatták volna hogy a feljelentő vezetékneve egyezik a sértettével (mivel az apám) .....akkor mi a gond a rendőrségnek való adatszolgáltatással?
nem olyan adatok megerősítését kérte a rendőrség amit Önök nem tudnak (hatnak)-pl. darabszám , ár - hanem azt az információt amit a csalóról tudnak...remélem nem a rendőrségtől (nyomozási adatszolgáltatás) ovják az ügyfeleik személyes adatait ?
Az Önök magyarázata szerintem nevetséges.... azért késtek heteket az adatszolgáltatással mert nem tudták miről van szó????
A biztonsági szakértőjüknek is 1hétbe telt mire az itt leírtakra válaszolt (01.26)...biztosan nem tudta miről van szó ő se....és eddig kereste az ősszefüggéseket
nem csodálkozom ezek után máson sem....

Addig ok minden amíg Önöknek sikeres az üzlet....a többi az magánügye vevőknek - eladóknak ha becsapódtak.
nem kezdtem volna személyeskedni ha nem akarják csusztatásként beállítani a dolgot ami felháborít....
tisztelettel: szaszcow

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-02-10 19:57
Létrehozva: #12444

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(zpepe26 @ 2010-02-10 18:45) *
Megfordítom a kérdést:
ha azt mondja, hogy levél lesz, és utána csak csomagban tudja feladni, és megírja, hogy utaljál még 60 Ft-ot, akkor most ugyanitt lennél, és szidnád az eladót, hogy milyen szemét stb. Visszakaptad a pénzed, nem kell túlragozni.Ha nem tetszik az eladó stílusa, akkor meg ne vásároljál tőle többet wink.gif

gyanítom, erre különben sem lesz lehetösége... smile.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2010-02-10 19:45
Létrehozva: #12445

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 13:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

IDÉZET(ninane @ 2010-02-09 17:45) *
Nem ez a lényeg, tisztában voltam azzal, hogy kb mennyi lesz postával a ruhacsomag!
Nem a 60 forint, hanem ez a hozzáállás, hogy "nem méregetem", és hogy nem tudja előre hogy a posta milyen küldeménynek veszi fel. Ha csomagdíjat kér, ott adja fel, ahol csomagokat vesznek át, és olyan szelvényt töltsön ki! Valószínűnek tartom, hogy akkor sem szólt volna, ha a 750gr-ot sem éri el...
Fél perc alatt megírhatta volna mailben, hogy bocs, nem jó összeget kértem, de még ő sértődött meg...

Megfordítom a kérdést:
ha azt mondja, hogy levél lesz, és utána csak csomagban tudja feladni, és megírja, hogy utaljál még 60 Ft-ot, akkor most ugyanitt lennél, és szidnád az eladót, hogy milyen szemét stb. Visszakaptad a pénzed, nem kell túlragozni.Ha nem tetszik az eladó stílusa, akkor meg ne vásároljál tőle többet wink.gif

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-02-10 19:36
Létrehozva: #12446

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(terika23 @ 2010-02-10 18:01) *
Ezzel én is így vagyok. Nem törekszem a tökéletességre, csak szeretek pontos lenni. Régen rossz lenne, ha a tökéletességre vágynék...
Ebben a kijelentésben némi iróniát érzek, de mindegy. Egy könyv esetében pl. szerintem alap, hogy megmérem. De több ruhadarabnál is mérek. És nem 20 forint miatt, hanem csak a pontosság kedvéért.

Tisztelt terika23!

Sokkal kevesebb problémánk lenne nekünk is és a felhasználóknak is egymással, ha mindenki így gondolkodna.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
cwe
hozzászólás 2010-02-10 19:08
Létrehozva: #12447

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-22 12:16
Azonosító: 6 495

OK. értettem.

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2010-02-10 19:01
Létrehozva: #12448

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-27 17:22
Azonosító: 260 214

IDÉZET(Dragunovhun @ 2010-02-10 18:42) *
Azt próbáltam mondani, hogy aki nem vaterázik komolyabb szinten annak nem indokolt a tökéletességre törekednie. Szeretem azt hinni hogy én és a partnerem egyenrangú felek vagyunk.

Ezzel én is így vagyok. Nem törekszem a tökéletességre, csak szeretek pontos lenni. Régen rossz lenne, ha a tökéletességre vágynék...

IDÉZET(bambooflower @ 2010-02-10 18:41) *
a módszerek kategóriánként változnak. az enyémben például a vevök nem reklamálnak 20 Ft miatt. de megértem, hogy a tiedben talán minden forint "mérlegre kerül'".

Ebben a kijelentésben némi iróniát érzek, de mindegy. Egy könyv esetében pl. szerintem alap, hogy megmérem. De több ruhadarabnál is mérek. És nem 20 forint miatt, hanem csak a pontosság kedvéért.

--------------------
“I thought what I’d do was, I’d pretend I was one of those deaf-mutes.”

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-02-10 18:58
Létrehozva: #12449

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(cwe @ 2010-02-10 16:22) *
Konkrét felhasz. nevet ( konkrétum ) nem írok mert egyelőre ugye nincs olyan bizonyíték h., ha nyer akkor egyet sem vesz át. Múltkot felhasz. névvel írtam egy figyelmeztetést ide az eladó kollégáknak, de az is törölve lett és figyelmeztetést kaptam hogy, nem lehet személyeskedni. Tehát bocs de konkrétumot nem írhatok a "LicitGuru-Krőzus" laugh1.gif laugh1.gif felhasználóról.

Tisztelt cwe!

A figyelmeztetést nem a problémás felhasználó megnevezéséért kapta, hanem a hozzá fűzött személyeskedő megjegyzésekért.
Javasolnánk egy kicsit visszafogottabb stílust és nem lesz probléma.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-02-10 18:50
Létrehozva: #12450

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(CellaTel @ 2010-02-10 17:30) *
...ez már az az ügy amiért érdemes a vatera moderátorainak ránéznie a delikvens körmére.

Tisztelt CellaTel!

Holnap utánanézünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-02-10 18:42
Létrehozva: #12451

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-11-17 16:10
Azonosító: 300 154

IDÉZET(terika23 @ 2010-02-10 17:37) *
Neked sem kellene lenézni azt, aki megélhetési vaterás...

Ilyet sugalltam volna? blink.gif

Azt próbáltam mondani, hogy aki nem vaterázik komolyabb szinten annak nem indokolt a tökéletességre törekednie. Szeretem azt hinni hogy én és a partnerem egyenrangú felek vagyunk.

A hozzászólást -Dragunovhun- szerkesztette a következő időpontban: 2010-02-10 18:44

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-02-10 18:41
Létrehozva: #12452

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(terika23 @ 2010-02-10 17:37) *
Kérlek.
Az én mérlegem egy régi példány, talán 100 forintot sem ér, de működik, hitelesen mér. Még csak nem is digitális, szóval semmi extra.
Neked sem kellene lenézni azt, aki megélhetési vaterás...bár én gyanítom, hogy csak ebből nem lehet megélni, bár sose próbáltam.
A pufi boríték más kérdés, és az is, hogy többe kerül feladni, mint amennyit elutaltak postára - ez már egyéni dolog. A pontatlanságnak ára van?

a módszerek kategóriánként változnak. az enyémben például a vevök nem reklamálnak 20 Ft miatt. de megértem, hogy a tiedben talán minden forint "mérlegre kerül'".

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2010-02-10 18:37
Létrehozva: #12453

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Dragunovhun @ 2010-02-10 18:29) *
Nagyon jó neked hogy a körülmények indokolják ezt, de nem feltétlenül kellene másokat kevesebbnek nézni mert nem ugyanúgy vateráznak ahogy te.

Nekem például nincs itthon mérlegem, és nem vagyok többszáztermékes hobbi/megélhetési vaterás ezért nem is áll szándékomban beszerezni egyet. Ha megnézed a termékeimet, igen, szégyenszemre ami levélként elmegy annak 500 forintot állítok be postaköltségnek. Mondjuk amennyit ráfizettem már, abból lehet hogy kijött volna egy mérleg!

Kérlek.
Az én mérlegem egy régi példány, talán 100 forintot sem ér, de működik, hitelesen mér. Még csak nem is digitális, szóval semmi extra.
Neked sem kellene lenézni azt, aki megélhetési vaterás...bár én gyanítom, hogy csak ebből nem lehet megélni, bár sose próbáltam.
A pufi boríték más kérdés, és az is, hogy többe kerül feladni, mint amennyit elutaltak postára - ez már egyéni dolog. A pontatlanságnak ára van?

A hozzászólást -terika23- szerkesztette a következő időpontban: 2010-02-10 18:38

--------------------

+Quote Post
cwe
hozzászólás 2010-02-10 18:35
Létrehozva: #12454

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

ÓÓÓÓÓÓóó a tiltást már akkor megtettem amikor észrevettem hogy, egy "bőkezű-rotshild" méltóztatott licitálni laugh1.gif laugh1.gif laugh1.gif laugh1.gif headbang.gif headbang.gif

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2010-02-10 18:31
Létrehozva: #12455

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(CellaTel @ 2010-02-10 18:26) *
nekem meg a megszokott rendszerem nem teszi lehetővé.. olvasom válaszolok beirom egy excel táblába az adatpokat, törlök.. megjön a pénz megjelölöm. hogy megjött.. majd csomagolok és postázom..

Dettó. Az excel tábla a sarkalatos pontom, meg is halnék nélküle. biggrin.gif Én csillagozom az e-mailekt, amiket feladtam aznap. És nem kell keresni sem, csak kattintok és ott a lista. A címek miatt úgyis megnyitom őket, akkor már egy csillag nem a világ vége.

--------------------

+Quote Post
CellaTel
hozzászólás 2010-02-10 18:30
Létrehozva: #12456

Agyhalott

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:17
Innen: Hungary-Baja
Azonosító: 148

szerintem nem lesz gond belőle. ez már az az ügy amiért érdemes a vatera moderátorainak ránéznie a delikvens körmére.

a helyedben amugy én már most tennék a licitálodra egy tiltást. hogyha jön egy ujabb vevöd ne tudjon belebarmolni smile.gif

--------------------
--==CellaTel==--

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-02-10 18:29
Létrehozva: #12457

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-11-17 16:10
Azonosító: 300 154

IDÉZET(terika23 @ 2010-02-10 17:12) *
Én specie mérleggel az asztalomon ülök le feltölteni...de "mindenki másképp csinálja". smile.gif

Nagyon jó neked hogy a körülmények indokolják ezt, de nem feltétlenül kellene másokat kevesebbnek nézni mert nem ugyanúgy vateráznak ahogy te.

Nekem például nincs itthon mérlegem, és nem vagyok többszáztermékes hobbi/megélhetési vaterás ezért nem is áll szándékomban beszerezni egyet. Ha megnézed a termékeimet, igen, szégyenszemre ami levélként elmegy annak 500 forintot állítok be postaköltségnek. Mondjuk amennyit ráfizettem már, abból lehet hogy kijött volna egy mérleg!

Én azt csinálom, hogy feladás után elküldöm a vevőnek a be scan-elt feladóvevényt, ha negatív különbözet van nyugodtan szólhat és visszautalom neki. Persze még soha nem volt annyi különbözet hogy legalább a pufi boríték kijöjjön belőle. A másik fajta különbözet sokkal gyakoribb.

+Quote Post
CellaTel
hozzászólás 2010-02-10 18:26
Létrehozva: #12458

Agyhalott

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:17
Innen: Hungary-Baja
Azonosító: 148

nekem meg a megszokott rendszerem nem teszi lehetővé.. olvasom válaszolok beirom egy excel táblába az adatpokat, törlök.. megjön a pénz megjelölöm. hogy megjött.. majd csomagolok és postázom..
ezután már nem állok neki keresni törölt levelek után.. (napi 120-170 mail között)
tudom hogy 2 perc + lenne.. de semmi értelme.. mindne nap postázunk igy ugyis ott lesz 2 nap mulva.. ha nem akkor meg majd agódik.. de erre se volt még példa.. (mostanában ) biggrin.gif

--------------------
--==CellaTel==--

+Quote Post
cwe
hozzászólás 2010-02-10 18:22
Létrehozva: #12459

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kössz a segítséget a helyettem szólást. Csak vigyázzzzzzzzz nehogy személyeskedéssel vádoljanak. laugh1.gif laugh1.gif laugh1.gif hogy, alap nélkül feketíted be ezt az Onassis-Krőzust, aki egy igazi mobil-informatikai nagykereskedő felvásárló laugh1.gif laugh1.gif laugh1.gif laugh1.gif mosking.gif mosking.gif mosking.gif

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2010-02-10 18:12
Létrehozva: #12460

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ninane @ 2010-02-09 17:28) *
De azért kivácsni lennék szerintetek túllihegtem-e ezt a dolgot help.gif

Én teljesen megértem, amit írsz. Nem a pénzzel van a baj, hanem a móddal, ahogyan elő van adva az egész. Én specie mérleggel az asztalomon ülök le feltölteni...de "mindenki másképp csinálja". smile.gif

A többi kommentet is elolvastam erre reagálva. Olyan nagyvonalúan írjátok, hogy nézze meg az ebayt...Az ő problémája esetében olyan mindegy, hogy mi van az ebayen, és az is másodlagos dolog, hogy színvonalban sincs egy szinten a két oldal.
Különben meg nem értem, miért olyan elfogadott tény az is, hogy kiírnak 500 vagy 1000 forintot postának vagy többet, amikor lényegesen kevesebbért is fel lehetne adni valamit. Ez olyan nemtörődöm dolog, és a nagy átlagot nem is érdekli, ahogy itt is látom. De van, akit meg igen. És még jól le is van szúrva érte. Nem arról szólna a lap szellemisége, már ha van ilyen, hogy legyél korrekt a vevővel? És, ha korrekt vagy akkor nem esik nehezedre egy viszonylag pontos átvételi lehetőséget megadni és, ha van annak díja akkor annyit írni, amennyi szükséges. Szerintem nem gáz az, ha valaki így csinálja.

Különben én is mondtam már vissza vételt azért, mert az eladó csak úgy beszúrt 100 vagy 50 forintot a posta+termékára közé csomagolási költség néven. Persze külön nem közölte, csak amikor rákérdeztem, hogy ez a többlet mi itt? És nem értette...hát kalkulálja bele mindenki a meghirdetett árba ezt is.

IDÉZET(CellaTel @ 2010-02-09 19:00) *
nem tudom az eladonaka forgalma. de ha csak megközeliti az enyém akkor megértem.. nekem ha ilyt ir valaki hogy irjak ha postán van a termék azt olvasás nélkül törlöm.. szerinted napi 50-100-150 termékfeltöltés és napi 5-10-100 eladás után senkinek nincs energiája ilynekre hogy jaj neharagudj de ajánlott levélként ment. ezenkivül ap ostai kiértesiton a kis kockákat nem unalmába rajzolta oda a grafikus és irt mellé sokak számára érthetetlen szavakat mint csekk, ajánlott levél, csomag , stb.. ebböl azért rá kelett volna jönni.. thank_you.gif

Én írok. Licitzárásokkor 30-40 terméket is postázni kell, vagy többet. Elosztom két részbe és ha feladtam írok mindenkinek annyit, hogy szervusz ma postáztam üdv. Sima ctrl+v-vel megolható az egész és kb 2 perc. Nekem nem esik nehezemre. Mielőtt postázok felírom a neveket, hogy kinek adok fel, ez sem több 2 percnél. A tévedéseket is észreveszem legkésőbb másnap, és azt is megírom, ha van ilyen. Szóval szerintem nem lehetetlen. És természetesen emelett van főállás, család meg minden, ami kell. smile.gif

A hozzászólást -terika23- szerkesztette a következő időpontban: 2010-02-10 18:16

--------------------

+Quote Post

1312 Oldal V  « < 621 622 623 624 625 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-16 18:08