IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1321 Oldal V  « < 627 628 629 630 631 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2010-02-12 12:22
Létrehozva: #12561

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-02-12 10:06) *
Kedves Fórumozók!

Már biztos más is gyanakodott az eddig lezajlott hozzászólásokból és a régebben történt ügyek tapasztalatai alapján, hogy nem eszik olyan forrón a kását, és hogy valami bűzlik Dániában.
Ide lehet jönni persze és el lehet mondani a véleményeket, de aki a fejét nem sapkaviselésre használja, annak úgyis feltűnik, hogy ki a hunyó.
Ha a darabszám nem stimmelt pl., akkor feltételezem, hogy némi jutalékkijátszásban való együttműködés is fennáll.
Ha pedig valakinek vaj van a fején, akkor ne menjen a napra, mert elolvad a vaj, belefolyik a szemébe, és marhára csípni fogja.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-02-12 12:07
Létrehozva: #12562

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(zejopy @ 2010-02-12 11:00) *
laugh.gif
(Vizuális alkat vagyok) laugh.gif

Az a vicc, hogy ezt kb. tíz éve olvastam valami képregényben, úgy megtetszett, hogy "azóta én mondtam". smile.gif
És praktikus is, mert általában nem ismerik. wink.gif

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-02-12 12:00
Létrehozva: #12563

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-02-12 10:49) *
............. olajozott villám... ...........

laugh.gif
(Vizuális alkat vagyok) laugh.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-02-12 11:49
Létrehozva: #12564

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(terika23 @ 2010-02-12 10:03) *
...A hírekben (ami ugye kb. 1% vaóságtartalommal bír olykor vagy még annyival sem) ugye azt mondták nyomoznak az ügyben... Én logikusan azt gondolom, hogy akkor egyből kapcsolatba lépnek az adott portállal, de akkor ezek szerint nem, ez még várat magára. ...

Kedves terika23!

Azért ez nem úgy megy, mint az olajozott villám... hivatalos megkeresésnek kell érkeznie, ami általában jó néhány napot igénybe vesz. Bürokrácia.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2010-02-12 11:44
Létrehozva: #12565

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-27 17:22
Azonosító: 260 214

IDÉZET(tena @ 2010-01-29 15:06) *
Kedves Mindenki aki olvassa! Én három évig meg sem néztem a Vaterát, mert sajnos úgy elkeseredtem a vásárolt termékek minősége miatt. Máig tartogatom a belső nélküli fényképezőgépet, a kamu PRADA napszemcsit, és a két számmal nagyobb ruhát "ami még ráadásul használt is volt". Tehát a tanulópénzt megfizettem..... mosking.gif Azt tanácsolom mindenkinek , hogy csak személyes átvéttel vásároljon terméket, mert ez a póstai dolog olyan mint a régi zsákbamacska.

Ezzel én sem értek egyet. Ha a termék indokolja 8-10 fotót is felteszek róla. Namármost, ha egy márkásnak ígért termékről van egy csóri fotó vagy egy se akkor azt élből nem kell megvenni. Esetleg lehet kísérletezni, hogy kérsz képet, de már a terméklapból és annak minőségéből el lehet dönteni, hogy megéri megvenni vagy sem.
Úgyhogy a szekrényben őrizgetett dolgaid talán a figyelem hiányának gyümölcsei. wink.gif

IDÉZET(handocsaba @ 2010-02-01 16:25) *
Az üzenetet:
Tisztelt mamuci1! Szertnék a láncból is látni valamit, ha nyakláncként árulja, és mégegy... a medál is az auckció része-e? Nem egyértelmű, megtévesztő az aukciója, kérem a sikeresség érdekében ezeket pótólni, javítani! Köszönettel: Csaba - handocsaba
Válasz:
Tisztelt handocsaba! Kedves Csaba! A képen az eladó termék van, mégis mi ezen a megtévesztő? Jól látszik a medál, és a lánc is. Kérdése van? Kérdezzen! Nyaklánc hossza, a medál mérete érdekli? Vagy csak rossz napja, van és éppen engem talált meg.... - mamuci1

Fórumírásomra pedig azért szántam el magamat, mert úgy gondolom, hogy jószándékú érdeklődésemre azt gondolom, hogy nem azzal kéne válaszolni, hogy letilt.

Az az igazság, hogy nagyon sok ilyen levelezést lehet találni. Alapvetően egyes eladóknak az is baj, ha kérdez tőlük az ember. Mivel nem egyre jár az agyunk szerintem, ha valamit nem tud valaki, akkor kérdezzen rá bátran. De sok esetben nem segítőkész választ kap a kérdező, hanem ilyen flegma, cinikus valamit. Szerintem ez undorító. És én személy szerint az összes ilyen eladót, aki így válaszol vissza teszem a tiltóra, mert nem emberséges. Úgy gondolom, hogy az üzlet része a felvilágosítás, akkor is, ha ötvenedjére kérdezik ugyanazt.
IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-02-01 16:39) *
Kedves handocsaba!

Ha ezt: "Nem egyértelmű, megtévesztő az aukciója, kérem a sikeresség érdekében ezeket pótólni, javítani!" máshogyan fogalmazta volna meg, lehet, hogy másfajta választ kapott volna.

Valójában ez is igaz. Mert kötözködésnek veszi az eladó a stílust. Bár én a kritikát is próbálom pozitívan nézni, ha nem sértő, egy ilyenre szívélyes választ adtam volna. Egyébként az ilyenek miatt is javasoltam már párszor, hogy a vevőknek is kéne valami oktatóanyag. Vagy tudok jobbat: vaterás-kommunikáció elmélet tanfolyam (ez lenne a V-KET biggrin.gif ), pdf-ben, ingyen, 2-3 oldalban és addig nem lehetne regisztrálni, amíg az ebből alkotott 5-10 kérdéses kérdőívet hibátlanul ki nem töltené az illető. biggrin.gif vigyor.gif

Viccet félre téve, szerintem ha már kérdezünk akkor gondoljuk végig, nekünk hogyan esne a saját kérdésünk, olvassuk át mit írtunk, mielőtt elküldenénk. Körültekintés. smile.gif

A hozzászólást -terika23- szerkesztette a következő időpontban: 2010-02-12 11:45

--------------------
“I thought what I’d do was, I’d pretend I was one of those deaf-mutes.”

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-02-12 11:06
Létrehozva: #12566

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szaszcow @ 2010-02-11 05:29) *
Tisztelt vatera...

Ez az "elfelejtés" szó 3 dolog miatt nem fekszik:
...
tisztelettel: szaszcow

Kedves Fórumozók!

A fenti hozzászólással kapcsolatban Biztonsági szakértőnk az alábbiakról szeretné tájékoztatni a Fórum közösségét:

Sajnos arra való tekintettel, hogy szaszcow felhasználó a Vaterát és személyemet is úgy szeretné beállítani, mintha nem lenne érdekünk a bűncselekmény felderítése, így kicsit bővebben vagyok kénytelen válaszolni az alaptalan vádaskodásokra. Azért is tartom kifejezetten károsnak és veszélyesnek a felhasználó megnyilvánulását, mert a tények ismerete nélkül, csupán a hozzászólását olvasva, képes lehet másokban negatív érzés felkeltésére a Vatera iránt az üggyel kapcsolatban. Tehát nézzük sorra a TÉNYEKET.

Az adott rendőrkapitányságon az ügynek 2009. december és 2010. január között két előadója volt. Ennek ellenére szaszcow felhasználó hozzászólásából nem derül ki, hogy valójában kivel beszélt, és hogy pontosan mit is mondott neki a nyomozó. Éppen ezért megkerestem mindkét rendőrt, és megkérdeztem tőlük, hogy mondtak-e olyat az ügy bármelyik érintettjének, hogy a Vatera késlekedik, vagy tettek-e olyan megjegyzést, amely alapján bárki arra következtethetne, hogy a Vatera akádályozza a nyomozást. Többek között azért sem válaszoltam azonnal, mert válaszom előtt mindenképpen szerettem volna beszélni az érintett nyomozókkal. Ugyancsak időt vesz igénybe, míg a hozzászólást hozzám eljuttatják, illetve én a válaszomat visszaküldöm, mivel elsődlegesen nem a fórumozás a feladatom. Talán jellemző módon ezt az öt és fél napos "késlekedést" szaszcow felhasználó már egy hétre kerekíti viszontválaszában. Nem is beszélve arról, hogy ha ő a mi válaszunkra csak tíz nap múlva reagál, az számára természetes, viszont tőlünk azt várja el, hogy azonnal ugorjunk minden felvetésére.
De visszatérve az eredeti kérdésre, az egyik nyomozó elmondta, hogy tájékoztatta az egyik sértettet, hogy már pontosan tudják, hogy ki követte el a bűncselekményt, mert ez a banki és távközlési szolgáltatóhoz intézett megkereséseikre kapott válaszok alapján egyértelműen megállapítható, valamint megjegyezte, hogy a Vaterához intézett megkeresésükre nem érkezett meg még a válasz. Mindezt tényként, tájékoztatásul közölte, de semmi olyan utalást nem tett, ami alapján a sértett olyan következtetést vonhatott volna le, hogy a Vatera akadályozza a nyomozást. Sajnos tudomásul kell venni, hogy a nyomozás a büntetőeljárás szigorú szabályai, és nem a sértettek igénye szerint zajlik.
Sérelmezem szaszcow hozzászólásában azt is, hogy anélkül, hogy látta volna, a rendőrségi megkeresésről olyan dolgokat állít, amely nem felel meg a valóságnak. A rendőrség nem a sértett tanúvallomást küldi meg megkeresésében, hanem egy rövid tényállást, vagy néha még azt sem. Akkor most nézzük megint azokat a TÉNYEKET, amelyek a rendőrségi megkeresés alapján megállapíthatóak voltak:
1. A rendőrségi megkeresés nem tartalmazott termékszámot és felhasználónevet.
2. A sértett (feljelentő) nem egyezik meg a felhasználónkkal.
3. A Vaterán vásárolt termék darabszáma és az átutalt összeg nem egyezett meg a megkeresésben szereplővel.
Ennek ellenére, miután a kapcsolatot felvettük a rendőrséggel, sikerült összeállítanunk a történteket, és 152 oldalnyi anyagot küldtünk meg, amely a nyomozásban bizonyíték lehet. Sajnos ez a gyűjtő munka is időt vesz igénybe, a büntetőeljárásban ugyanis nem elég tudni, hogy ki követte el a bűncselekményt, azt bizonyítani is kell.
A végén már csak egy érdekes költői kérdést tennék fel. Vajon mennyire gyakori és életszerű az, hogy az ajándékot a megajándékozott fizeti ki, mint ahogy ez szaszcow családjában történt...
Ezek után mindenki gondolja át, hogy valóban a Vatera a nyomozás kerékkötője-e, vagy csupán arról van szó, hogy kényelmesebb másban keresni a hibát, mintsem hogy belátjuk, ha hibáztunk, és nem voltunk kellően körültekintőek.
Remélem, hogy kellő mélységben sikerült válaszolnom a felmerülő kérdésekre, és visszatérhetek az érdemi munkámhoz.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2010-02-12 11:03
Létrehozva: #12567

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-02-11 21:56) *
Megfelelő módon szankcionáltuk smile.gif
Ha hatósági megkeresés érkezik az ügyben, akkor természetesen mindenben együttműködünk.

Tudom, hogy nem mondhattok semmit sem, de a válaszokból egyértelműen lejött, hogy innen való a dolog. Bár az is lehet, hogy más portálokon is árulta, azonban a nagysikerű reklámykampány (ezt most pozitív értelmeben írom minden félerértést mellőzve) után biztos ez volt az első hely, ahova feltolta a dolgokat. A hírekben (ami ugye kb. 1% vaóságtartalommal bír olykor vagy még annyival sem) ugye azt mondták nyomoznak az ügyben... Én logikusan azt gondolom, hogy akkor egyből kapcsolatba lépnek az adott portállal, de akkor ezek szerint nem, ez még várat magára. Persze biztos kell hozzá egyéb jogi felhatalmazás a rendőrség részéről, amit jelen országunkban megszerezni, akármilyen sürgős vagy fontos ügy is, sajnos nem két perc. Nah midnegy. smile.gif

--------------------

+Quote Post
Surika
hozzászólás 2010-02-11 23:06
Létrehozva: #12568

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-24 19:06
Azonosító: 314 976

Na csak nem lett problémás a vevőm. Bár több email-t váltottunk. Én értékelt először pozitívan, ahogy írtátok, utána bár több nap eltelt ő is pozitívat adott. Szóval okés volt.

+Quote Post
encike74
hozzászólás 2010-02-11 22:53
Létrehozva: #12569

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-16 11:52
Azonosító: 171 161

Ejnye már, hogy kinevet blink.gif Ez igenis komoly dolog rolleyes.gif

+Quote Post
Tompika76
hozzászólás 2010-02-11 22:14
Létrehozva: #12570

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-19 11:02
Azonosító: 808

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-02-11 22:56) *
Ha hatósági megkeresés érkezik az ügyben, akkor természetesen mindenben együttműködünk.

Köszönjük!
Esetleg kérhetünk tájékoztatást az ügy folytatásáról ? ( persze ha lesz)

+Quote Post
joces46
hozzászólás 2010-02-11 21:58
Létrehozva: #12571

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-09-26 09:45
Azonosító: 202 135

IDÉZET(encike74 @ 2010-02-11 19:44) *
Most hívott, hogy személyesen venné át. Talán így megoldódik a helyzet. Szorítsatok nekem:)

Hogyne szoritanánk mikor ez az első és talán egyetlen árud amit eladtál . mosking.gif Vagy csak elméleti jellegű volt a kérdésed??

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-02-11 21:56
Létrehozva: #12572

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Tompika76 @ 2010-02-11 19:46) *
Talán kapott érte egy INAKTÍV-ot is?

IDÉZET(terika23 @ 2010-02-11 19:57) *
Különben ezért kap vmi büntetést, aki árulta?

IDÉZET(Tompika76 @ 2010-02-11 20:12) *
Itt a Vaterán nem tudom, hogy kap e. A törvény szerint viszont max. 3 évvel honorálható, és nemcsak az eladónak hanem a vevőnek is rezeg a léc !!

Megfelelő módon szankcionáltuk smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
prsq
hozzászólás 2010-02-11 21:55
Létrehozva: #12573

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-10-25 19:29
Azonosító: 34 439

IDÉZET(tintin01 @ 2010-02-11 20:03) *
próbáltam, de nem megy, gmail-t használok, úgy tudtam van ilyen lehetőség,
de még nem találtam meg!!!

Rányomsz, hogy Spam, és onnantól kipakolja a spamek közé.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-02-11 21:44
Létrehozva: #12574

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(tintin01 @ 2010-02-11 19:58) *
A töröltetéshez külön kérelem kell?
Azért kérdezem, mert nem voltam még ilyen helyzetben...

Tisztelt tintin01!

Értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-02-11 21:32
Létrehozva: #12575

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(matiz61 @ 2010-02-11 20:24) *
Nem kell..... amelyik kutya ugat az nem harap, vagyis az ilyeneknek csak a neten nagy a szájuk. popcorm1.gif

Észben tartom. rolleyes.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
matiz61
hozzászólás 2010-02-11 21:24
Létrehozva: #12576

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-19 11:01
Innen: Magyarország/Győr
Azonosító: 804

IDÉZET(zejopy @ 2010-02-11 20:19) *
Irigylem a hidegvéredet. thank_you.gif

Nem kell..... amelyik kutya ugat az nem harap, vagyis az ilyeneknek csak a neten nagy a szájuk. popcorm1.gif

--------------------
..... egy fehér szellem a sötét múltból ......

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2010-02-11 21:20
Létrehozva: #12577

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tintin01 @ 2010-02-11 21:15) *
De most komolyan, az az én gondom, hogy arról nem tudott utalni?
Elvileg mára kérte a feladást, mert neki kell!!!! És ő ma utal....
Este meg már kiderült hogy mégse...

Az a baj, hogy idő kell, amíg ez emésztődik, holnap már nyugis leszek,
de félve nyitom meg a leveleket...smile.gif

Jah, ezt én is láttam. Az értkékelésbe utánvétet ír, a levélben amit meg emleget utalásról beszél. Komolytalan. Majdcsak lecseng. smile.gif

Amúgy meg szerintem az első ilyet kell átvészelni és utána okés lesz az ember hozzáállása - mármint, hogy nyugodtan, higgadtan kezelje a dolgot. smile.gif

A hozzászólást -terika23- szerkesztette a következő időpontban: 2010-02-11 21:23

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-02-11 21:19
Létrehozva: #12578

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(matiz61 @ 2010-02-11 20:18) *
Nekem inkább szórakoztató volt. Én is voltam már egy másik fórumon "repedtsarkú franciaku.va" és az egyéb ígérgetések. (ott német családnévvel vagyok fenn) A helyesírási hibák okozta olvasási nehézségek ellenére is nagyon jó volt. mosking.gif

Irigylem a hidegvéredet. thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
matiz61
hozzászólás 2010-02-11 21:18
Létrehozva: #12579

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-19 11:01
Innen: Magyarország/Győr
Azonosító: 804

IDÉZET(terika23 @ 2010-02-11 20:06) *
Szerintem ezt tapasztalni kell. Elég rémisztő, amikor egy ilyen ember zaklat. Velem csak egyszer esett meg ez, de nagyon ki tudja készíteni az embert szerintem. Tipikus lelki-terror. Bár az enyém nem volt durva (csak meg akart verni), de van itt aki tudna mesélni cifraságokat.

Nekem inkább szórakoztató volt. Én is voltam már egy másik fórumon "repedtsarkú franciaku.va" és az egyéb ígérgetések. (ott német családnévvel vagyok fenn) A helyesírási hibák okozta olvasási nehézségek ellenére is nagyon jó volt. mosking.gif

--------------------
..... egy fehér szellem a sötét múltból ......

+Quote Post
tintin01
hozzászólás 2010-02-11 21:15
Létrehozva: #12580

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-14 13:45
Azonosító: 544 814

IDÉZET(terika23 @ 2010-02-11 20:06) *
Szerintem ezt tapasztalni kell. Elég rémisztő, amikor egy ilyen ember zaklat. Velem csak egyszer esett meg ez, de nagyon ki tudja készíteni az embert szerintem. Tipikus lelki-terror. Bár az enyém nem volt durva (csak meg akart verni), de van itt aki tudna mesélni cifraságokat.

de emailban már trágár módon leírta, hogy neki van pénze, csak a számlán nincs,
és már nem oda kapja a fizetését(hozzáteszem, én ezt nem kérdeztem),
ne hazudjak olyat, hogy neki nincs pénze,
az értékelésemre nagyon agresszív lett...kitört az állat!
De most komolyan, az az én gondom, hogy arról nem tudott utalni?
Elvileg mára kérte a feladást, mert neki kell!!!! És ő ma utal....
Este meg már kiderült hogy mégse...
Jó hogy nem előlegeztem meg a bizalmat!!!
Egyszer megtettem, azóta sem láttam pénzt belőle, és még ő volt felháborodva,
és vissza akarta küldeni, mert nem tetszik neki....jaj...
Az a baj, hogy idő kell, amíg ez emésztődik, holnap már nyugis leszek,
de félve nyitom meg a leveleket...smile.gif

+Quote Post

1321 Oldal V  « < 627 628 629 630 631 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-23 17:31