IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1348 Oldal V  « < 63 64 65 66 67 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
Andiniki73
hozzászólás 2013-07-28 14:21
Létrehozva: #1281

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-26 09:40
Azonosító: 1 417 019

Üdv Mindenkinek!

Az utóbbi időben a nem ellenőrzött vásárlókból kezd elegem lenni.Itt a legutolsó: pénteken rálicitált egy termékemre:Baldacikka felhasználó.Az értékelését nézve előre tudtam itt vásárlás nem lesz.2 emailt küldtem,mert az oldalt többször látogatta,vártam keressen.Ma ezt a levelet kaptam tőle:
Kedves A!
Lenne egy nagy kérésem sajnos elveszítettem a munkámat és nem tudom átvenni a megnyert felsőt mert lassan kenyérre sem lesz pénzem,ha megoldható lenne én értékellek pozitívan,te pedig a jutalék miatt semlegessel,köszönöm a megértésedet,
Nem én voltam a vaterán hanem a szomszédom mert megkért hadd nézzen szét,én sajnos most nem nagyon tudok semmit vásárolni."
Amivel nem lenne gondom,ha nem látnám azt,hogy 6 aktív aukción licitje van,és ugyan ennyi lejárt aukciót is megnyert.Miért engedi a szomszédját licitálgatni,ha tudja hogy nem lesz belőle vásárlás?Én nem tudom megsajnálni az ilyet,főleg azért mert az utóbbi időben hasonló szövegeket kaptam,aminek a vége negatív értékelés,és inaktivolás lett a vevők részéről.A bosszantó az hogy másoktól elveszi a lehetőséget,és még ő mondja meg hogy milyen értékelést adjak neki?Lassan semleges értékelésekből fog állni,már előre sajnálom azokat akiknél licitet fog nyerni.Ti mit tennétek?Szép napot!
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-07-27 12:51
Létrehozva: #1282

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(RoccerRocky @ 2013-07-27 01:28) *
Köszönöm, hogy leírtad a véleményed!
Üdv.

Szívesen!

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
RoccerRocky
hozzászólás 2013-07-27 00:28
Létrehozva: #1283

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-03-04 23:02
Azonosító: 1 659 812

IDÉZET(zejopy @ 2013-07-26 23:59) *
Ez egy tipikusan olyan helyzet, amikor nem lehet jó tanácsot adni.

Köszönöm, hogy leírtad a véleményed!
Üdv.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-07-26 22:59
Létrehozva: #1284

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(RoccerRocky @ 2013-07-26 23:18) *
Azért offline módban használtam, mert más szolgáltatónál vagyok, és nem volt olyan kártyám, ami a telefonhoz kell!
A hiba így is megjelent volna, mivel érintőkijelzős a telefon, és azt panaszoloja a vevő, hogy nem jól érzékel a kijelző!
Nálam ilyesmi probléma nem merült fel! Zenét hallgattam a telefonon, és használtam más funkciókat is! Rendben működött!

Üdv.

Ez egy tipikusan olyan helyzet, amikor nem lehet jó tanácsot adni. Ugyanis egy állítás, egy tagadás.
Nézzük extrém módon sarkítva:
1. Lehet, hogy a telefon csúcs szuper, csak a vevő a képek alapján rosszul mérte fel az esztétikai hibákat, és most visszatáncolna.
Lehet, hogy a vevő leejtette (mondjuk) és így szeretné a kárt enyhíteni.
2. Lehet, hogy te egy tök romos telefont adtál, de mivel senki nem volt ott az átvételkor, ezt nem lehet bizonyítani.

Ugye érted? Nem azt mondom, hogy ezek közül bármelyik is áll. De senki sem tudja, mi a valóság, csak ti ketten. Te és a vevőd.

Több dolgot tehetsz, egyik sem kellemes szerintem.
1. Igazad tudatában elzárkózol minden egyezkedéstől. Megkapod a negatív értékelést, mert azt fogsz kapni, ráadásul bennmaradósat, mert nincs az az isten, hogy ezt töröljék, hiszen nem tudod bizonyítani az igazadat. A negatívra adott válaszodban leírhatod a te álláspontodat, ez némi vigasz. Azt hiszem, a normális emberek, akik igazán biztosak önmagukban, ezt tennék. Felvállalnák, mint az aukciózás szükségszerű velejáróját.
2. Megpróbálsz kompenzálni. Azaz keresel, vagy ajánlasz neki olyan lehetőséget, ami kielégíti őt. Ez a teljes kártalanítástól kezdve a javítási költség átvállalásán keresztül sok minden lehet. Mindeközben ütöget a guta, mert tudod (ha minden tényleg így történt, ahogy leírtad), hogy mit küldtél, és éppen most néznek hülyének, sőt, még abban sem lehetsz biztos, hogy jó értékelést kapsz. És igen, én ezt tenném, de köztudott, hogy én nem vagyok normális, nem szeretek konfrontálódni, és egészen másképpen látom a világ dolgait, mint ahogy kellene.

Szerintem nem tud rendőrségi feljelentést tenni, mert bizonyítania kellene, hogy rossz telefont kapott. De ezt csak logikailag gondolom, nem vagyok rendőr, nem tudom, hogy mi a menete. De én úgy emlékszem homályosan, hogy bemondásra nem lehet senkit igazságtalanul meghurcolni.

Szóval én most nem tanácsot adtam, csak az ügyben elmondtam azt, ahogy én látom. Amúgy megkérdezhetnél egy szakembert, hogy ebben az esetben tehet-e feljelentést és ez érdemben jelent-e valamit.

Őszintén szólva nem vagy egy "eladók álma". smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
RoccerRocky
hozzászólás 2013-07-26 22:18
Létrehozva: #1285

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-07-26 20:57) *
Talán először próbálja meg felhívni egy telefonon, de feltétlen on-line módban. mosking.gif Van itt egy reklamáció, próbálják kulturált módon megbeszélni. Ez az off-line mód önnél mit jelent? Kipróbálta sim nélkül? Én nem sok telefont adtam el itt, de ha ilyet tennék, csak kipróbálnám a telefont úgy is, hogy lehet-e vele telefonálni. Sokan vaskalapos módon e célra veszik ezeket a készülékeket.

Azért offline módban használtam, mert más szolgáltatónál vagyok, és nem volt olyan kártyám, ami a telefonhoz kell!
A hiba így is megjelent volna, mivel érintőkijelzős a telefon, és azt panaszoloja a vevő, hogy nem jól érzékel a kijelző!
Nálam ilyesmi probléma nem merült fel! Zenét hallgattam a telefonon, és használtam más funkciókat is! Rendben működött!

Üdv.

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-07-26 19:57
Létrehozva: #1286

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 14:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(RoccerRocky @ 2013-07-26 18:51) *
Kedves Fórumozók!

Eladtam egy telefont, az aukcióban leírtam a telefon esztétikai hibáit, illetve fényképeztem is!
Egy vevő leütötte és most, amikor magkapta, azt írja, hogy nem jól működik, kéri vissza a vételárat+a postaköltséget!
Ha nem kapja meg, rendőrségi feljelentést fog tenni!
A telefont én folyamatosan nem használtam, DE offline módban többször is kipróbáltam, nem tapasztaltam semmi olyan problémát, amit a vevő leírt!
Mit tehetek?

Köszönöm!

RoccerRocky

Talán először próbálja meg felhívni egy telefonon, de feltétlen on-line módban. mosking.gif Van itt egy reklamáció, próbálják kulturált módon megbeszélni. Ez az off-line mód önnél mit jelent? Kipróbálta sim nélkül? Én nem sok telefont adtam el itt, de ha ilyet tennék, csak kipróbálnám a telefont úgy is, hogy lehet-e vele telefonálni. Sokan vaskalapos módon e célra veszik ezeket a készülékeket.

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2013-07-26 19:58

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
RoccerRocky
hozzászólás 2013-07-26 17:51
Létrehozva: #1287

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Fórumozók!

Eladtam egy telefont, az aukcióban leírtam a telefon esztétikai hibáit, illetve fényképeztem is!
Egy vevő leütötte és most, amikor magkapta, azt írja, hogy nem jól működik, kéri vissza a vételárat+a postaköltséget!
Ha nem kapja meg, rendőrségi feljelentést fog tenni!
A telefont én folyamatosan nem használtam, DE offline módban többször is kipróbáltam, nem tapasztaltam semmi olyan problémát, amit a vevő leírt!
Mit tehetek?

Köszönöm!

RoccerRocky

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-07-26 09:11
Létrehozva: #1288

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Csicsergőst nektek.smile.gif
Talán beletanul, bár nagyon döcögős a dolog. Arról nem is beszélve, hogy az utalás nála a postai csekkes küldés az OTP-re. Biztos tudja valaki, mekkora összeget von le a bank tőlem ezért...
Szóval idegesebb emberek tegyék a kellő helyre.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2013-07-26 08:37
Létrehozva: #1289

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 18:42
Azonosító: 177 261

Csodálatos szép napot mindenkinek smile.gif

Nos én is hoztam egy kis csemegét a megfelelő helyre javaslom!
Az lett volna a szép ha belemegyek abba a kérésbe, hogy Romániába elküldjem utánvéttel potom 6 000 Ft-r, mikor még azt sem teljesítette, hogy futár 760 postapontig. sad.gif
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=6735558

Ja és van egy aranyos vevőm aki leütötte a terméket majd hívott, hogy majd ha vége a Balatoni szezonnak akkor jön érte. Irtó aranyos nem? Na ennek mi lesz a vége nem tudom .

A hozzászólást -suzukimaruti- szerkesztette a következő időpontban: 2013-07-26 08:39

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2013-07-26 05:01
Létrehozva: #1290

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 05:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

Tetszés szerint a megfelelő helyre ajánlom:

nem fizet
nem fizet
nem fizet
csillaglehúzó
Így értékeljetek előre. Válasz a levelemre: „…nem tudtam ez ennyire számit” SmileySuicide.gif
modortalan
Van még számtalan „nem értékelő” is.

Szép napot kívánok mindenkinek! smile.gif

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-07-25 17:12
Létrehozva: #1291

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Ajánlom a megfelelő helyre.
21.-én vásárolt nálam, két levél ment eddig. Válasz semmi, bár a Vaterára rendszeresen belép.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-07-24 20:42
Létrehozva: #1292

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(HegeP38 @ 2013-07-24 21:24) *
Elnézést, elírtam, "kikeresaztalal".

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=6046712
Nem tudom miért, eszembe jutott erről a névről egy régebbi vevőm, már inaktív. eznemlom.Ki fog pontozódni hamarosan ő is.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-07-24 20:43

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
HegeP38
hozzászólás 2013-07-24 20:24
Létrehozva: #1293

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-05 16:53
Azonosító: 922 328

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-07-24 21:19) *
Nincs ilyen nevű felhasználó.

Elnézést, elírtam, "kikeresaztalal".

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-07-24 20:19
Létrehozva: #1294

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(HegeP38 @ 2013-07-24 21:06) *
Jó estét ! Szeretném felhívni a figyelmüket "akikeresaztalal" nevü felhasználóra,
eddig 4 aukciót nyert meg, ebböl kettöt nem vett át, az elözö eladónál még "megúszta"
egy semlegessel, mivel nálam nem jelentkezett és egy mail-re sem reagált,
én negatívval értékeltem. Mindenre felkészülten az egyoldalú levelezést elküldtem
a Vaterának, kíváncsian várom az Ö értékelését. További szép estét !

Nincs ilyen nevű felhasználó.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
HegeP38
hozzászólás 2013-07-24 20:06
Létrehozva: #1295

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-05 16:53
Azonosító: 922 328

Jó estét ! Szeretném felhívni a figyelmüket "akikeresaztalal" nevü felhasználóra,
eddig 4 aukciót nyert meg, ebböl kettöt nem vett át, az elözö eladónál még "megúszta"
egy semlegessel, mivel nálam nem jelentkezett és egy mail-re sem reagált,
én negatívval értékeltem. Mindenre felkészülten az egyoldalú levelezést elküldtem
a Vaterának, kíváncsian várom az Ö értékelését. További szép estét !

+Quote Post
tymbazar
hozzászólás 2013-07-23 19:28
Létrehozva: #1296

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-02-22 10:39
Azonosító: 2 009 674

Jó estét! Nagyon köszönöm a tanácsokat megfogadom mert tényleg új ez még nekem! Időközben felhívott a vevőm és tényleg elküldte a pénzt ( állítása szerint ) de postai csekken és ezért ér ide később. De ha nem ér ide péntekig a vételár akkor úgy fogok tenni ahogy Önök javasolták!

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-07-23 17:18
Létrehozva: #1297

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(tymbazar @ 2013-07-23 17:34) *
..,
A vásárló nem küldött semmi visszajelzést az e-mailemre sem vasárnap sem pedig hétfőn, ezért ma délelőtt felhívtam telefonon ahol azt a rövid tájékoztatást kaptam, hogy már elutalták hétfőn délelőtt a pénz és rögtön letették a telefont ( az volt az érzésem,hogy nem örült a hívásomnak ). De sajnos a pénz a mai napon sem érkezett meg. Most próbáltam ismét hívni a vevőt ( le egyeztetni vele az adatokat,hogy jó számlaszámra utalt-e vagy sem )de már fel sem veszi a telefont.
...

Csak annyit tennék hozzá a moderátori válaszhoz, (jó-tanácsként a későbbiekre is), hogy soha semmit ne intézz telefonon. Persze nem gond, hogy felhívtad, de utána megint írjál, hivatkozz a telefonon megtudottakra, tehát legyen írásos nyoma minden kapcsolatfelvételnek, vagy kísérletnek.
A sikertelen adás-vétel után csak így tudod bizonyítani, hogy Te kerested, Ő ígérgette a fizetést, Te felszólítottad, stb.. Csak ezek alapján tudják majd törölni a Vaterán az esetleg jogtalan, vagy igazságtalan értékelést.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-07-23 16:40
Létrehozva: #1298

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(tymbazar @ 2013-07-23 17:34) *
Szép napot! Nem tudom,hogy jó helyre írok-e de még új vagyok itt a vaterán.A tanácsukra lenne szükségem. Vasárnap vásároltak tőlem egy terméket én azonnal elküldtem a számlaszámomat,hogy minél előbb le tudjuk bonyolítani az adás vételt.
A vásárló nem küldött semmi visszajelzést az e-mailemre sem vasárnap sem pedig hétfőn,ezért ma délelőtt felhívtam telefonon ahol azt a rövid tájékoztatást kaptam,hogy már elutalták hétfőn délelőtt a pénz és rögtön letették a telefont ( az volt az érzésem,hogy nem örült a hívásomnak ). De sajnos a pénz a mai napon sem érkezett meg.Most próbáltam ismét hívni a vevőt ( le egyeztetni vele az adatokat,hogy jó számlaszámra utalt-e vagy sem )de már fel sem veszi a telefont.
Annyit szeretnék kérdezni,hogy meddig várjak illetve mit kell tennem ilyenkor mert nem szeretnék kezdőként rossz értékelést kapni.Válaszukat előre is köszönöm.

Tisztelt tymbazar!

Ha a vevő továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átvenni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@allegrogroup.hu címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
tymbazar
hozzászólás 2013-07-23 16:34
Létrehozva: #1299

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-02-22 10:39
Azonosító: 2 009 674

Szép napot! Nem tudom,hogy jó helyre írok-e de még új vagyok itt a vaterán.A tanácsukra lenne szükségem. Vasárnap vásároltak tőlem egy terméket én azonnal elküldtem a számlaszámomat,hogy minél előbb le tudjuk bonyolítani az adás vételt.
A vásárló nem küldött semmi visszajelzést az e-mailemre sem vasárnap sem pedig hétfőn,ezért ma délelőtt felhívtam telefonon ahol azt a rövid tájékoztatást kaptam,hogy már elutalták hétfőn délelőtt a pénz és rögtön letették a telefont ( az volt az érzésem,hogy nem örült a hívásomnak ). De sajnos a pénz a mai napon sem érkezett meg.Most próbáltam ismét hívni a vevőt ( le egyeztetni vele az adatokat,hogy jó számlaszámra utalt-e vagy sem )de már fel sem veszi a telefont.
Annyit szeretnék kérdezni,hogy meddig várjak illetve mit kell tennem ilyenkor mert nem szeretnék kezdőként rossz értékelést kapni.Válaszukat előre is köszönöm.

+Quote Post
lilsCAT
hozzászólás 2013-07-21 22:27
Létrehozva: #1300

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-03-18 20:53
Azonosító: 2 025 353

Szép estét/éjszakát!

megint egy "kedves" problémás vásárlóba botlottam.. vagyis Ő belém.
Én se vagyok egy mintapélda(igyekszem), de nekem se akar fizetni!

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...1369626&p=2

további szép estét,
lilsCAT

+Quote Post

1348 Oldal V  « < 63 64 65 66 67 > » 
Reply to this topicStart new topic
4 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (4 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-02-08 00:47