IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1370 Oldal V  « < 63 64 65 66 67 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
avam10
hozzászólás 2013-12-31 18:33
Létrehozva: #1281

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-21 07:20
Azonosító: 1 221

IDÉZET(suzukimaruti949 @ 2013-12-31 16:57) *
Szia!

Érdemes a leveleket megtartani és ha kell azt is átküldheted a kapcsfelvételre.
Bízom benne, hogy az új oldalról is kiesnek a linkek.
BUÉK!

Megtartom, köszi! Én is bízom benne, de lehetne most gyorsabb a folyamat. :-)
Go to the top of the page

+Quote Post
suzukimaruti949
hozzászólás 2013-12-31 17:57
Létrehozva: #1282

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-07 19:23
Azonosító: 2 074 888

IDÉZET(avam10 @ 2013-12-31 15:32) *
Sziasztok!

A régi oldalon minden jól működik, megveszek valamit, fizetek, megkapom. Az új oldalon azonban eddig két nyert aukcióból egyet sem akarnak eladni... Sőt, az egyik meglepő módon újra is indítottak... No comment... Most jeleztem a gondot, kíváncsi leszek, hogy lehet-e tenni valamit. Lehet, hogy újraindul a majd tíz évvel ezelőtti időszak, amikor hamis értékeléseket, bosszúnegatívokat kellett töröltetni? Én szeretem ezt az oldalt használni, de az év végére ez a kettő nagyon elveszi a kedvem... Ritkán írok ide, de ez annyira megdöbbentő. Nem idézek a leveleikből, bár érdemes lenne, mert a lazaság innen ered. Írtam az oldalnak, hátha... Egyébként BUÉK!

Üdv,
avam10

Szia!

Érdemes a leveleket megtartani és ha kell azt is átküldheted a kapcsfelvételre.
Bízom benne, hogy az új oldalról is kiesnek a linkek.
BUÉK!

+Quote Post
avam10
hozzászólás 2013-12-31 16:32
Létrehozva: #1283

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-21 07:20
Azonosító: 1 221

Sziasztok!

A régi oldalon minden jól működik, megveszek valamit, fizetek, megkapom. Az új oldalon azonban eddig két nyert aukcióból egyet sem akarnak eladni... Sőt, az egyik meglepő módon újra is indítottak... No comment... Most jeleztem a gondot, kíváncsi leszek, hogy lehet-e tenni valamit. Lehet, hogy újraindul a majd tíz évvel ezelőtti időszak, amikor hamis értékeléseket, bosszúnegatívokat kellett töröltetni? Én szeretem ezt az oldalt használni, de az év végére ez a kettő nagyon elveszi a kedvem... Ritkán írok ide, de ez annyira megdöbbentő. Nem idézek a leveleikből, bár érdemes lenne, mert a lazaság innen ered. Írtam az oldalnak, hátha... Egyébként BUÉK!

Üdv,
avam10

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-12-29 18:38
Létrehozva: #1284

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(amy42 @ 2013-12-29 16:07) *
Nem mindegyik ilyen a vásárlók közül,de legtöbb sajnos igennnem kellene ezeket beengedni,mi eladók sem szeretjük őket túlzottan,én is belefutottam ilyen "nem ellenőrzött"vásárlókba:(

Igen, bizonyos szempontból az lenne a legjobb, ha mi Teljes Jogú Nagyon Megbízható Felhasználók ülnénk és néznénk egymást. Nagy-nagy biztonságban. Csak eladás alig lenne, de az ugye másodlagos mindenkinek good2.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-12-29 17:31
Létrehozva: #1285

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(amy42 @ 2013-12-29 16:07) *
Nem mindegyik ilyen a vásárlók közül,de legtöbb sajnos igennnem kellene ezeket beengedni,mi eladók sem szeretjük őket túlzottan,én is belefutottam ilyen "nem ellenőrzött"vásárlókba:(

Ez ugyanaz a kategória, mint itt az Öregen voltak a kékek. Én is eladó vagyok. Mindegy milyen vevő fizet, ha fizet. A célom, hogy eladjam az árumat. És valóban előfordul, hogy nem fizetnek, de talán az a jó, vagy könnyű megoldás, ha ezeket az eseteket az ezzel együtt járó procedúrákkal együtt a munka részének fogjuk fel. Minden munkának van jó és rossz munkafolyamata. Olyan nincs, hogy valami tökéletes. Változik a világ. Felnő egy olyan generáció, amelynek tagjai már nem akarnak regisztrációval, hovatartozással bajlódni, mert számukra ez nem jelent semmit. Viszont vásárolni szeretnének, tehát gazdasági szempontból mindenképpen célszerű nekik teret biztosítani, mert ha itt nem lesz lehetőségük, akkor elmennek máshová elkölteni a pénzüket. Ez sem a Vaterának, sem nekünk eladóknak nem jó. Sok mindent lehet kezdeni egy ilyen ideiglenes regisztrációval, alkalmas a normális vásárlásra is, és persze lehet vele aljas dolgokat is elkövetni. Na de ha megnézzük, minden ilyen, nincs olyan eszköz, vagy intézkedés, amivel ne lehetne visszaélni.
Ráadásul, és végső soron a kérdés ezelőtt kb egy évvel már eldőlt. A Vatera megadta a lehetőséget erre. A döntést megnézték az összes létező szemszögből, mert jelentős változást hozott mindenkinek az életében, aki ezzel foglalkozik. A lehető legszerencsésebb hozzáállás, ha nem csupán elfogadni tudjuk ezt, hanem élni is az általa hozott lehetőségekkel.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
amy42
hozzászólás 2013-12-29 17:07
Létrehozva: #1286

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-12-29 17:01
Azonosító: 2 092 289

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-12-28 22:41) *
Ez nem igaz.

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2013-12-29 08:11
Létrehozva: #1287

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(banga15 @ 2013-12-28 21:22) *
Sziasztok. Engem az érdekelne, hogy vannak számomra új felhasználók. client.... gondolok. Kik ők??? Licitálgatnak mindenre, rengetek termékemre, aztán meg eltűnnek... Hogy tudom likvidálni a licitálóim közül? Meg egyáltalán kik azok? Figyelgetem az aukciókat 3/4-ed részét ők tartják a nyertes licitet, vagy vásárolták már meg, és rengetegnek negatív értékelése van, vagy éppen 0! Mit tudok tenni, hogy ne tudjanak licitálni az általam hirdetett termékekre?

Sajnos, az új oldalon a regisztráláskor nem kell (és nem is lehet) megadni felhasználónevet. Regisztrálnak, kapnak egy client... számos nevet és elkezdhetnek licitálni. (külön a saját oldalra belépve tudnak megadni nevet maguknak, de sokan nem ezzel foglalkoznak, lehet, hogy meg is feledkeznek róla). Sok eladó (és régebben vaterázó vásárló is) döbbenten szembesül ezzel a ténnyel, hogy rengeteg szinte azonos nevű licitáló van. Óhatatlanul rossz érzést vált ki, hiszen nem értik.
Szerintem ezzel nem kell foglalkozni.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-12-28 23:41
Létrehozva: #1288

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

...Figyelgetem az aukciókat 3/4-ed részét ők tartják a nyertes licitet, vagy vásárolták már meg, és rengetegnek negatív értékelése van, vagy éppen 0!

Ez nem igaz.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-12-28 22:35
Létrehozva: #1289

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

Sziasztok. Engem az érdekelne, hogy vannak számomra új felhasználók. client.... gondolok. Kik ők??? Licitálgatnak mindenre, rengetek termékemre, aztán meg eltűnnek... Hogy tudom likvidálni a licitálóim közül? Meg egyáltalán kik azok? Figyelgetem az aukciókat 3/4-ed részét ők tartják a nyertes licitet, vagy vásárolták már meg, és rengetegnek negatív értékelése van, vagy éppen 0! Mit tudok tenni, hogy ne tudjanak licitálni az általam hirdetett termékekre?

Önnek konkrétan ez hány termékénél esett meg? Tudna ilyen aukciókat mutatni?

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
banga15
hozzászólás 2013-12-28 22:22
Létrehozva: #1290

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-07 12:11
Azonosító: 1 041 807

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-12-28 09:53
Létrehozva: #1291

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(7headsdragon @ 2013-12-28 07:38) *
Sajnos én is ide kényszerültem. A következő terméket vettem meg:Termék
A gyerek sehol se írta hogy ez egy server lap, ezáltal elégé macerás hozzá házat keresni. Persze sajnos én se voltam elégé körültekintő, illetve azt se tudtam eddig hogy lehet licittörlést is kérni. Sikeresen meg is jött a cucc tőle miután kifizettem. Ezután én semlegesen értékeltem őt, mivel elhalgatott egy lényegeses információt, erre ő engem negatívan értékelt. Csak azt nem értem milyen alapon.
Ahogy olvastam az értékeléseit rájöttem hogy mással is csinált érdekes dolgokat és előszerettel tűnik el és nem válaszol semmire se. A telefonja ki van kapcsoltatva pedig nem régen volt a biznisz. Emailre meg akkor válaszol ha akkar.
Mit tudok vele csinálni?
Ha beírok a hirdetéseibe hogy más is vigyázon vele, akkor engem fognak kitiltani gondolom....

Egy biztos! Nem az a megoldás, hogy a terméklapos levelezésben negatív reklámot csinálj neki. Erre valók az értékelések, és meg is tetted amit tehettél ezen a szinten.smile.gif Az értékeléseket egyébként tanácsos lett volna vásárlás előtt elolvasni, akkor talán meggondoltad volna magadat. Az értékelés törlését te is kérheted a kapcsolatfelvételen keresztül. Mindenképpen érdemes megpróbálkozni vele.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
7headsdragon
hozzászólás 2013-12-28 08:38
Létrehozva: #1292

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-29 21:45
Azonosító: 1 084 867

Sajnos én is ide kényszerültem. A következő terméket vettem meg:Termék
A gyerek sehol se írta hogy ez egy server lap, ezáltal elégé macerás hozzá házat keresni. Persze sajnos én se voltam elégé körültekintő, illetve azt se tudtam eddig hogy lehet licittörlést is kérni. Sikeresen meg is jött a cucc tőle miután kifizettem. Ezután én semlegesen értékeltem őt, mivel elhalgatott egy lényegeses információt, erre ő engem negatívan értékelt. Csak azt nem értem milyen alapon.
Ahogy olvastam az értékeléseit rájöttem hogy mással is csinált érdekes dolgokat és előszerettel tűnik el és nem válaszol semmire se. A telefonja ki van kapcsoltatva pedig nem régen volt a biznisz. Emailre meg akkor válaszol ha akkar.
Mit tudok vele csinálni?
Ha beírok a hirdetéseibe hogy más is vigyázon vele, akkor engem fognak kitiltani gondolom....

+Quote Post
mucus42
hozzászólás 2013-12-28 06:59
Létrehozva: #1293

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:47
Innen: Budapest
Azonosító: 18

IDÉZET(algopyrin @ 2013-12-27 10:09) *
Sziasztok!

Még december közepén vettem egy kamerakábelt, azonban az eladó az azóta írt 3 levelemre sem reagál... http://elektronika.vatera.hu/kabel_csatlak...1832681306.html

Feltűnt, hogy bár alapvetően pozitív értékelései vannak, van 2 negatív is, amelyekből szintén az derül ki, hogy nem reagált a megkeresésekre. Az is feltűnt, hogy mindkét esetben olyan termékről van szó, melyek viszonylag alacsony áron keltek el. (A kamerakábel végső ára sem közelítette meg az eladó által meghatározott villámárat.) Az első negatív értékelésű adásvételre válaszul azt írta, hogy a vevő nem volt hajlandó megadni a számlázási címet, azért nem küldte el a számlaszámot, ahová a vevő utalhatott volna. Azon gondolkodom, hogy ezt simán megteheti nálam is: ad egy negatívot és rámkeni az egészet. Ki lehet ezt valahogy védeni?

Köszi szépen előre is!

December 19-eta ide sem lépett be. Előfordulhat, hogy valami történt, ami miatt nem tud válaszolni.

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2013-12-27 21:34
Létrehozva: #1294

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

Sziasztok!

Még december közepén vettem egy kamerakábelt, azonban az eladó az azóta írt 3 levelemre sem reagál... http://elektronika.vatera.hu/kabel_csatlak...1832681306.html

Feltűnt, hogy bár alapvetően pozitív értékelései vannak, van 2 negatív is, amelyekből szintén az derül ki, hogy nem reagált a megkeresésekre. Az is feltűnt, hogy mindkét esetben olyan termékről van szó, melyek viszonylag alacsony áron keltek el. (A kamerakábel végső ára sem közelítette meg az eladó által meghatározott villámárat.) Az első negatív értékelésű adásvételre válaszul azt írta, hogy a vevő nem volt hajlandó megadni a számlázási címet, azért nem küldte el a számlaszámot, ahová a vevő utalhatott volna. Azon gondolkodom, hogy ezt simán megteheti nálam is: ad egy negatívot és rámkeni az egészet. Ki lehet ezt valahogy védeni?

Köszi szépen előre is!

Nem tudom, mi lehet az oka annak, hogy nem válaszol. Nem lehet, hogy nem kapta meg a leveleket vagy esetleg a válaszlevél a spam mappába került? Nem lehet levelezőgond?
Ilyen esetben én megpróbálkoznék a telefonnal is, most már megvárva a januári munkásabb napokat (telefonálás esetén én írni is szoktam, összefoglalva a telefonbeszélgetésen elhangzottakat).
Arra viszont nem gondolnék, hogy az ára miatt nem akarja ideadni, hiszen ha megnézegetem az elkelt, pozitívan értékelt temékeket, lehet látni, hogy az a gyakoribb, hogy jóval a fixár alatt kelnek el a termékei, mégis elküldi azokat.
Az említett egyik negatívos esetében termékes levelezés is volt, ahol kérte a vevőtől a számlázási adatait. Az értékelésből is az derül ki, hogy a kapcsolatot felvették, csak a vevő nem volt együttműködő.

Ha pedig mindent megpróbáltam és mégsem jártam sikerrel, ráadásul még negatívan is értékel, a levelezés alapján kérhetem az értékelés törlését.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-12-27 11:56
Létrehozva: #1295

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!

Köszi szépen előre is!

Mindent e-mailben kell intézni, mert azzal tudod bizonyítani, hogy mi történt pontosan. Inkorrekt értékelés esetén a kapcsolatfelvételen keresztül tudod kérni a törlést. Amennyiben egyértelműen bebizonyosodik az, hogy te korrekt módon jártál el, a Vatera törli a jogtalan értékelést egy kényelmetlen, hosszú, de szükséges eljárás után.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
algopyrin
hozzászólás 2013-12-27 11:09
Létrehozva: #1296

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-03-18 18:34
Azonosító: 1 675 211

Sziasztok!

Köszi szépen előre is!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-12-27 09:28
Létrehozva: #1297

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(gerjoz @ 2013-12-26 07:25) *
Sikerrel jártam, a negatív minősítést törölték! Köszönöm még egyszer a segítséget! smile.gif

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

Gratulálok, ennek nagyon örülök.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
gerjoz
hozzászólás 2013-12-26 08:25
Létrehozva: #1298

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-03 22:29
Azonosító: 387 014

IDÉZET(zejopy @ 2013-12-22 08:32) *
Remélem sikerrel jársz. Szívesen.smile.gif

Sikerrel jártam, a negatív minősítést törölték! Köszönöm még egyszer a segítséget! smile.gif

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-12-22 09:32
Létrehozva: #1299

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(gerjoz @ 2013-12-22 08:15) *
Azért adtam pozitívot, mert nem átvágásnak tűnt, hanem inkább tájékozatlanságnak és nem akartam, hogy úgy tűnjön, bosszúból adok negatívot. Az értékelésben ettől függetlenül leírtam, hogy ez gond volt, persze a pozitív értékelés mellett ez elveszhet a sűrűben, okosabb lett volna legalább semlegeset adni, igazad van.
Megpróbálom töröltetni, köszönöm a segítséged! smile.gif

Remélem sikerrel jársz. Szívesen.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
gerjoz
hozzászólás 2013-12-22 09:15
Létrehozva: #1300

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-03 22:29
Azonosító: 387 014

IDÉZET(zejopy @ 2013-12-22 08:08) *
1. Az eladó nem kérhet több szállítási költséget, mint amennyit megadott előre. Akkor sem, ha valóban többe kerül.
2. Miért adtál pozitív értékelést? Most senki sem fogja látni, hogy be akart csapni és más is hinni fog neki.
3. Az értékelés törlését próbáld meg a kapcsolatfelvételen keresztül kérni. Ha szerencséd van és minden egyértelmű, akkor törlik.smile.gif

Azért adtam pozitívot, mert nem átvágásnak tűnt, hanem inkább tájékozatlanságnak és nem akartam, hogy úgy tűnjön, bosszúból adok negatívot. Az értékelésben ettől függetlenül leírtam, hogy ez gond volt, persze a pozitív értékelés mellett ez elveszhet a sűrűben, okosabb lett volna legalább semlegeset adni, igazad van.
Megpróbálom töröltetni, köszönöm a segítséged! smile.gif

+Quote Post

1370 Oldal V  « < 63 64 65 66 67 > » 
Reply to this topicStart new topic
41 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (41 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2018-05-24 23:30