IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1312 Oldal V  « < 648 649 650 651 652 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2010-01-20 15:22
Létrehozva: #12981

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Aramir @ 2010-01-20 14:12) *
Ha magától közli, és elnézést kér, stb., akkor én sem szoktam negatívot adni, de amikor tudom, hogy hülyének vagyok nézve....   dry.gif

Szerintem pedig ez az az eset, amikor akkor sem adhatsz negatívot, ha ezerrel tudod, hogy hülyének néznek. Meggyőződésem mindezek ellenére, hogy a legtöbb esetben ez kamu szöveg.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-01-20 15:20
Létrehozva: #12982

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(98tomcsa @ 2010-01-20 14:00) *
Szerintem alapból nem lehet megkérdőjelezni, ha valaki családi tragédiára, vagy kórházi tartózkodásra hivatkozik. Szerintem ezek olyan dolgok, amikkel egy jóérzésű ember nem szórakozik. Tudom vannak itt a vaterán is, mint ahogy máshol is olyan emberek akik kicsit sem jóérzésüek, de szerintem a lelkiismeretükkel nekik kell elszámolni...Én ilyen hivatkozásra biztos, hogy nem adnék negatív értékelést!

úgy van, ahogy Aramir mondja. alapból meg kell kérdöjelezni és utánanézni, a tragédia mellett mire marad ideje a Vaterán. több felhasználót is ismerek, akik rendszeresen hivatkoztak ilyesmire.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-01-20 15:19
Létrehozva: #12983

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 12:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

IDÉZET(bambooflower @ 2010-01-20 13:41) *
családi tragédia, kórházi tartózkodás, hirtelen külföldi utazás, gyerek licitált, elromlott a gép, véletlenül licitáltam, az ismerösömnek licitáltam, de neki mégsem kell..... sad.gif

Köszönöm mindenki hozzászólását!!!

Bamboo totál azt írta le, amivel számtalanszor találkoztam már én is. Indok mindig van, sőt a negák elkerülése végett elég meredekek is.
Persze ez ettől még igaz is lehet, és ebben az esetben tényleg én vagyok a szívtelen dög ha negát adok.

De miért csak a 4. levelemre reagált?
Másnak előtte egy nappal lelicitált termékeit miért fizette ki????

19-i liciteket kifizette, az enyém 20-án járt le azt már nem. Még jó,hogy nem engedtem az utánvétet, amit kért.

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2010-01-20 15:12
Létrehozva: #12984

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(98tomcsa @ 2010-01-20 14:00) *
Szerintem alapból nem lehet megkérdőjelezni, ha valaki családi tragédiára, vagy kórházi tartózkodásra hivatkozik. Szerintem ezek olyan dolgok, amikkel egy jóérzésű ember nem szórakozik. Tudom vannak itt a vaterán is, mint ahogy máshol is olyan emberek akik kicsit sem jóérzésüek, de szerintem a lelkiismeretükkel nekik kell elszámolni...Én ilyen hivatkozásra biztos, hogy nem adnék negatív értékelést!

Egy jóérzésű ember ezt eleve magától közli, nem az eladónak kell szinte kikönyörögnie, hogy írjon valamit, továbbá elég érdekes szokott lenni ez a fajta magyarázkodás, amikor azt látom, hogy másnál továbbra is vásárolgat, és fizet rendessen.

Ha magától közli, és elnézést kér, stb., akkor én sem szoktam negatívot adni, de amikor tudom, hogy hülyének vagyok nézve....   dry.gif

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2010-01-20 15:01
Létrehozva: #12985

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 17:28
Azonosító: 310 714

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-01-20 13:49) *
Kedves 98tomcsa!

A leírtak első olvasatra éppen elégnek tűnnek, javaslom, hogy a pontos felhasználónevekkel küldjön egy levelet Ügyfélszolgálatunknak a Kapcsolatfelvételen keresztül, hogy kollégáink megvizsgálhassák az ügyet.

Köszönöm!

Kedves Vateraoroszlán!

Én köszönöm a gyors választ!
Jó munkát kívánok:

98tomcsa

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2010-01-20 15:00
Létrehozva: #12986

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2010-01-20 13:41) *
családi tragédia, kórházi tartózkodás, hirtelen külföldi utazás, gyerek licitált, elromlott a gép, véletlenül licitáltam, az ismerösömnek licitáltam, de neki mégsem kell..... sad.gif

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-01-20 14:49
Létrehozva: #12987

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(98tomcsa @ 2010-01-20 13:10) *
Van egy eladó és van konkrétan 3 vevő, aki csak ennek az eladónak a termékeire licitáltak vaterás pályafutásuk alatt,...
Szeretném megkérdezni, hogy vajon a leírtak kevésnek tünnek az önlicit gyanújához?

Kedves 98tomcsa!

A leírtak első olvasatra éppen elégnek tűnnek, javaslom, hogy a pontos felhasználónevekkel küldjön egy levelet Ügyfélszolgálatunknak a Kapcsolatfelvételen keresztül, hogy kollégáink megvizsgálhassák az ügyet.

Köszönöm!

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-01-20 14:41
Létrehozva: #12988

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2010-01-20 13:04) *
Sziasztok!

Szeretném kérdezni,hogy aki családi tragédia történt a családban felkiáltással nem kéri az árut,annak jogosan adok-e negát?
2 ünnep közöttre ígérte az utalást. A legutolsó felszólító levelemben írtam,hogy reagáljon valamit, mert nem szeretném ha negatívan kéne értékelnem.
Erre az volt a válasz,hogy tegyem vissza a terméket, a családi tragédia miatt nem tud mással foglalkozni.
Ezt január 11-én küldte.
Jelzem,hogy az én aukcióm 20-án járt le, azt nem rendezte, a 19-én lejártakat rendezte.

Előre is köszönöm a véleményeket!

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-01-20 14:34
Létrehozva: #12989

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-01-20 13:09) *
Semmiképpen ne adj negát, majd később elmondom, hogy szerintem miért. smile.gif

Szóval van egy embertípus, akinek a kötelezettség az első, bármi is történik. De vannak mások, akiknek bizonyos dolgok felmentést adnak. És hát akárhogyan is, de egy haláleset eléggé súlyos dolog. Ha lenegázod, akkor szívtelen leszel. És gondolj arra is,hogy mennyibe kerül manapság egy temetés..... Szóval szerintem ez most nem az az eset, amikor kimondottan következetesnek kellene lenned.
Ez csak az én véleményem, természeténél fogva szubjektív. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2010-01-20 14:10
Létrehozva: #12990

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-01-20 11:15) *
Hajjaj... volt olyan aukció, ahol csak a "család" licitált (!) és legalább két licitáló kérdezett is. mosking.gif mosking.gif
Ha jól emlékszem, összesen nyolcan voltak.

Van egy eladó és van konkrétan 3 vevő, aki csak ennek az eladónak a termékeire licitáltak vaterás pályafutásuk alatt, ráadásul nevezett (profi?) eladónk az épp most is futó 61 db 1 Ft-os aukciójánál horror licitlépcsőket ad meg, de a mi szemfüles vásárlónk mindig kibérli az 1 Ft-os helyeket...
Valamint, ha véletlenül sikerül a hármas-bandából valamelyiknek megnyernie ocsóért, mindig visszakerül a vaterára az eredeti eladónál a cucc. Ja igen, és van olyan használt tárgy amelyiket megvásárólja szintén a hármas brancsból valaki, majd miután megnyerte, újraindul, és lássunk csodát megint ő licitál rá....
Szeretném megkérdezni, hogy vajon a leírtak kevésnek tünnek az önlicit gyanújához?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-01-20 14:09
Létrehozva: #12991

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2010-01-20 13:04) *
Sziasztok!

Semmiképpen ne adj negát, majd később elmondom, hogy szerintem miért. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-01-20 14:04
Létrehozva: #12992

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 12:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

Sziasztok!

Szeretném kérdezni,hogy aki családi tragédia történt a családban felkiáltással nem kéri az árut,annak jogosan adok-e negát?
2 ünnep közöttre ígérte az utalást. A legutolsó felszólító levelemben írtam,hogy reagáljon valamit, mert nem szeretném ha negatívan kéne értékelnem.
Erre az volt a válasz,hogy tegyem vissza a terméket, a családi tragédia miatt nem tud mással foglalkozni.
Ezt január 11-én küldte.
Jelzem,hogy az én aukcióm 20-án járt le, azt nem rendezte, a 19-én lejártakat rendezte.

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2010-01-20 13:19
Létrehozva: #12993

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-27 17:22
Azonosító: 260 214

IDÉZET(Luca214 @ 2010-01-19 20:30) *

Huh. Komoly pályafutás. blink.gif

--------------------
“I thought what I’d do was, I’d pretend I was one of those deaf-mutes.”

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-01-20 12:15
Létrehozva: #12994

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(bambooflower @ 2010-01-19 21:02) *
á, nem ö az elsö, aki magában beszélget... laugh1.gif

Hajjaj... volt olyan aukció, ahol csak a "család" licitált (!) és legalább két licitáló kérdezett is. mosking.gif mosking.gif
Ha jól emlékszem, összesen nyolcan voltak.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-01-20 12:05
Létrehozva: #12995

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(menthix @ 2010-01-20 10:40) *
Sajnos még mindig nem tudom hogyan kaphatnám vissza a pénzem, ha visszaküldöm neki az árut mi a garancia, hogy visszakapom a pénzem?
Ilyen esetben nem neki kellene először visszaküldenie a pénzem kamatostól?

nem!

--------------------

+Quote Post
menthix
hozzászólás 2010-01-20 11:40
Létrehozva: #12996

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-01-18 16:18
Azonosító: 947 146

IDÉZET(nagyzee @ 2010-01-20 07:10) *
...valószínűleg csak az én véleményem az, hogy nem jó dolog meggondolni magukat az értékelőknek.

Szerintem sem szép dolog, ha az értékelő meggondolja magát és utólag módosít a véleményén, viszont azthiszem ezt itt a helyzet indokolja. Csak annyit módosítanék az értékelésemen, hogy rosszindulatú, megbízhatatlan, mentegetőző, hibás termékekkel kereskedő unszimpatikus, kártérítésre nem hajlandó eladó. Rossz vaterás.

Sajnos még mindig nem tudom hogyan kaphatnám vissza a pénzem, ha visszaküldöm neki az árut mi a garancia, hogy visszakapom a pénzem?
Ilyen esetben nem neki kellene először visszaküldenie a pénzem kamatostól?
Nem vagyok most olyan anyagi helyzetben sajnos, hogy hibás cuccot vásároljak és szemethunyjak fölötte.

+Quote Post
saldinger
hozzászólás 2010-01-20 09:32
Létrehozva: #12997

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-01-18 16:25
Azonosító: 947 168

Nos, azóta már jelentkezett és ő maga vallotta be, hogy ugyanaz..... smile.gif A kezdőségével magyarázkodik, hogy ő nekem le akarta előbb zárni, hogy újat indítson, ahová képet is tölt fel..... Ehelyett mit csinált? Előrébb hozta vasárnap dél környékére a zárását. No persze lezárni úgysem tudta volna, mert már licitáltam rá 1 Ft-ért. Az utolsó pillanatokban más is licitált a termékre, hát nekem sikerült megnyernem és hát ennyiért..... Mentségére legyen mondva, hogy felajánlotta, egyezzünk meg, de én úgy gondoltam, ha már ennyiért nyertem meg, én csak abba megyek bele, ha ennyiért adja oda. A válasz: ennyiért nem adja oda. Nem érti miért nem értem meg..... Írtam neki, akkor esetleg megértő lennék, ha korrekt lett volna, kvázi miután megnyertem, tájékoztatott volna arról, hogy bocsi elszúrtam, nem így akartam, kezdő vagyok, ennyiért nem akarom odaadni... Lehet még bele is mentem volna. De erre ő mit csinál? Azonnal felteszi újból és ha én nem jelentkezem nála, a mai napig nem magyaráz semmit, nem is jelentkezik. Írtam a vaterának, meglátom mit válaszolnak, gondolom ők az egész folyamatot látják! Mostmár azért sem engedem! Nem a termékek miatt, hanem az inkorrektség miatt!
IDÉZET(98tomcsa @ 2010-01-18 18:57) *
Nagyon nagy véletlen lenne, ha nem egy és ugyanaz lenne, hisz' ahogy lejárt amit megnyertél nem sokra rá indult újra az új. Viszont amit te nyertél ahhoz még kép nem volt feltöltve, innentől kezdve elég lutri, hogy mit is fogsz kapni... Valószinüleg túl olcsón szabadítottad meg az eladót a terméktől, lehet ezért sem jelentkezik, de az hogy "kezdő" is lehet a passzívitás oka...

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2010-01-20 08:10
Létrehozva: #12998

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 18:05
Azonosító: 2 094

IDÉZET(menthix @ 2010-01-19 22:31) *
Igazából az én hibám, eredetileg csak üzenni akartam neki, elnézést kezdő vagyok még rolleyes.gif

Bocs a semleges felett tényleg elsiklottam, de szerintem még így is rendben van, hisz a szövegben egyértelműen leírtad mi történt, és az alapos vevők, akik vásárlás előtt tájékozódnak, látni fogják, hogy hogy jártál, és ők ezt maguknak biztosan negatívként értékelik. Ettől függetlenül persze ha a Vatera szabályaiba ez belefér, felőlem módosíthatsz negatívra, valószínűleg csak az én véleményem az, hogy nem jó dolog meggondolni magukat az értékelőknek.

+Quote Post
menthix
hozzászólás 2010-01-19 23:31
Létrehozva: #12999

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-01-18 16:18
Azonosító: 947 146

IDÉZET(nagyzee @ 2010-01-19 17:46) *
Szerintem nem korrekt dolog egy pozitív értékelést visszaszívni, még akkor sem, ha ezzel a többi vaterást véded. A Pozitív értékelést nyilván megfontolt döntés után írtad, mint ahogy a vásárlást is megfontolt döntés előzte meg. Mi lenne akkor, ha minden vevő 1 hét (1 hónap, 1év???) után megváltoztatná az értékelését, mert a mindenki megelégedésére történt vásárlás után némi idővel kiderül, hogy nem járt jól? Úgy vélem, az üzlet mindkét félen múlik, mindketten megtettétek az értékelést. Ha most változtatsz, akkor saját magadat is minősíted, mégpedig megbízhatatlan, megfontolatlan vevő látszatát keltenéd, pedig nyilván nem vagy az ugye?

Teljesen egyetértek veled, de ha megnézed a saját szemeddel, te is láthatod, hogy nem adtam pozitív értékelést, semleges véleménnyel illettem az eladót jóhiszeműségből, arra számítottam, hogy gond nélkül vissza fogja venni tőlem az árut és megtéríti a pénzem. Igazából az én hibám, eredetileg csak üzenni akartam neki, elnézést kezdő vagyok még rolleyes.gif

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-01-19 22:02
Létrehozva: #13000

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(momol @ 2010-01-19 20:54) *
Akkor viszont tényleg agyafúrt...

á, nem ö az elsö, aki magában beszélget... laugh1.gif

--------------------

+Quote Post

1312 Oldal V  « < 648 649 650 651 652 > » 
Reply to this topicStart new topic
6 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (6 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-16 09:20