IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1339 Oldal V  « < 648 649 650 651 652 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
szaszcow
hozzászólás 2010-02-11 13:05
Létrehozva: #12981

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-12-10 09:51
Azonosító: 878 807

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-02-11 10:51) *
Tisztelt szaszcow!

Ön elolvasta egyáltalán a hozzászólást?
A rendőrség nem az Ön által aláírt feljelentést küldi el a Vaterának, hanem egy megkeresést, amelyet az ügy előadója ír. Az abban szereplő adatok alapján nem sikerült beazonosítani a problémás tranzakciót, ezért külön egyeztetni kellett a rendőrséggel, hogy átadhassuk a megfelelő adatokat.
Akár hiszi, akár nem, biztonsági szakértőnknek nem az az elsődleges feladata, hogy fórumozzon.

Tisztelt Vatera...
Elhiszem, hogy nem csak az én ügyemmel van dolguk...olvasgatom néha a fórumot....
Január közepe táján beszéltem az illetékes rendőrrel és a kapott információk alapján írtam Önöknek itt.... A fórumba először beírtakkor a rendőrséggel Önök semmilyen kapcsolatba nem voltak - mert azt mondták még nem válaszoltak Önök....
Az volt sok idő... Kár ezt túlragozniuk... Én értem , hogy más dolguk is van ... Kár hogy elbeszélünk egymás mellett.
Jó lecke volt ez nekem (és persze drága is) - de ennyi..... Az ember ideges és persze türelmetlen ilyenkor....
Önök akkor biztosan mindent megtettek ez ügyben amit tehettek.... akkor biztosan így is természetes.
Elnézést hogy fárasztom Önöket az olcsó szövegemmel.... Ígérem többé nem fogom rabolni a drága idejüket potyára.
Üdvözlettel :Szaszcow

IDÉZET(horvathverus @ 2010-02-11 09:51) *
Gondolom, miután felvették a kapcsolatot, a vevő szólt, hogy kell mégegy. (vaterán kívül, gondolom).

A vaterán egy db gps volt hírdetve.... Az eladó (akinek volt 30-nál több plussza!!!)azt mondta dolgozói kedvezménnyel veszi a média marktból... l kb. 60 %-os ár volt és számlával garival hírdette ...
szóban már több darab is volt - azt mondta legalábbis... Így a barátnőm is akart venni 2-öt a családjába én is még egyet .... így ez lett 100 mínusz...
Ez nem vaterán kívüli simli volt mivel nem holland aukcióban hírdette - csak egy volt neki (egyszerre) hírdetve... viszont a rendőrség már a csalásban együtt kezelte mind a 4-et..... (ja és még rajtam kívül kb. 10 embert átvert utána a gps-sel....
Go to the top of the page

+Quote Post
Lecsike
hozzászólás 2010-02-11 12:55
Létrehozva: #12982

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 12:53
Innen: Magyarország
Azonosító: 968

IDÉZET(hellgorl1 @ 2010-02-11 11:00) *
szerintem meg nullásan kezdjük mindannyian,csunya lenne ez alapján itélni.vannak itt azért jogszabályok,amiket be kell tartani.én ost kezdtem,jó cuccaim vannak de kár lett volna hogyha a nullám miatt senki nem vesz töllem.

Szerintem igazad van ... mindenki 0-val kezd, ez így van rendjén ... és bizony nem könnyű!
A sok visszaélés és inkorrekt ember miatt azonban a vásárlók bizonytalanabbak ...
Azért egyszer minden beindul rolleyes.gif mint nálad rolleyes.gif

--------------------
Az élet rövid ... éld hát meg mosolyogva !

Vaterás Bögrét Szeretnék !

A hozzászólást - Lecsike - szerkesztette a legjobb tudása szerint !

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2010-02-11 12:10
Létrehozva: #12983

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(hellgorl1 @ 2010-02-11 11:00) *
szerintem meg nullásan kezdjük mindannyian,csunya lenne ez alapján itélni.vannak itt azért jogszabályok,amiket be kell tartani.én ost kezdtem,jó cuccaim vannak de kár lett volna hogyha a nullám miatt senki nem vesz töllem.

A "vallatásnál" majd kiderül! laugh1.gif

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
hellgorl1
hozzászólás 2010-02-11 12:00
Létrehozva: #12984

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-24 20:19
Azonosító: 959 308

IDÉZET(Torrenteee @ 2010-02-05 19:49) *
Köszi szépen, rendesek vagytok!

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-02-11 11:51
Létrehozva: #12985

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(szaszcow @ 2010-02-11 05:29) *
Tisztelt vatera...
...
A rendőrségnek minden pontosan ugy lett elmondva ahogy történt az összes dokumentum adatlap fénymásolatával.

Itt nem az adatokkal van probléma hanem az Önök segítőkészségével....

Tisztelt szaszcow!

Ön elolvasta egyáltalán a hozzászólást?

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-02-01 09:30) *
...a megkeresésben megjelölt sértett, valamint a megjelölt vásárolt termék, illetve a vételár sem stimmelt a rendszerünkben tárolt adatokkal.

A rendőrség nem az Ön által aláírt feljelentést küldi el a Vaterának, hanem egy megkeresést, amelyet az ügy előadója ír. Az abban szereplő adatok alapján nem sikerült beazonosítani a problémás tranzakciót, ezért külön egyeztetni kellett a rendőrséggel, hogy átadhassuk a megfelelő adatokat.

A biztonsági szakértőjüknek is 1hétbe telt mire az itt leírtakra válaszolt (01.26)...biztosan nem tudta miről van szó ő se....és eddig kereste az ősszefüggéseket
nem csodálkozom ezek után máson sem....

Akár hiszi, akár nem, biztonsági szakértőnknek nem az az elsődleges feladata, hogy fórumozzon.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
horvathverus
hozzászólás 2010-02-11 10:51
Létrehozva: #12986

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-12 14:45
Azonosító: 659 874

IDÉZET(scaevola @ 2010-02-11 09:49) *
A darabszám, hogy "csúszott"?

Gondolom, miután felvették a kapcsolatot, a vevő szólt, hogy kell mégegy. (vaterán kívül, gondolom).

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2010-02-11 10:49
Létrehozva: #12987

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

Tisztelt vatera...

Ez az "elfelejtés" szó 3 dolog miatt nem fekszik:

....a többi az magánügye vevőknek - eladóknak ha becsapódtak.
nem kezdtem volna személyeskedni ha nem akarják csusztatásként beállítani a dolgot ami felháborít....
tisztelettel: szaszcow

A darabszám, hogy "csúszott"?

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
szaszcow
hozzászólás 2010-02-11 06:29
Létrehozva: #12988

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-12-10 09:51
Azonosító: 878 807

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-02-01 09:30) *
Tisztelt szaszcow!

Biztonsági szakértőnk válasza:

A rendőrség a nyomozás vezetőjével egyeztetett időpontban a megkeresésre a válaszunkat megkapja. A Büntetőeljárási törvény 71. § (6) szerint: Ha a megkeresett szerv a megkeresést a megállapított határidőn belül nem teljesíti, vagy a megkeresés teljesítését jogosulatlanul megtagadja, rendbírsággal sújtható. A teljesítés jogosulatlan megtagadása esetén - a rendbírság kiszabása mellett, ha a törvényi feltételek fennállnak - az e törvényben meghatározott kényszerintézkedés is elrendelhető."
Azonban szó sincs arról, hogy a rendőrség a Vaterát szankcionálni akarná!

Az igazsághoz hozzátartozik azonban, hogy a megkeresésben megjelölt sértett, valamint a megjelölt vásárolt termék, illetve a vételár sem stimmelt a rendszerünkben tárolt adatokkal. A rendőrséggel történt egyeztetés után azonban kiderült, hogy a rendszerünkkel semmi probléma.

Erről a tényről - és ennek magyarázatáról - azonban ön "elfelejtett" szót ejteni.

Tisztelt vatera...

Ez az "elfelejtés" szó 3 dolog miatt nem fekszik:

1. a feljelentő az édesapám akinek az első gps-t vettem volna karácsonyra.... gondolom nem baj ha ő "vette kézbe" ezt az ügyet....
2. a termék ami miatt a feljelentés lett téve az a terméklapon számmal szereplő és a szóban forgó gps - akkor miért nem tudták Önök melyik ügyről van szó?
3. a darabszámot , árat illetően: Önök néhány sorral lejjebb írták - közvetítők- a konkrét megegyezés az eladó és a vevő ugy mond magánügye .... mi a gond hogy közben a darabszám megváltozott ha az a két ember magánügye - mivel nem holland aukció volt ?

Akkor miért akarják beállítani azt hogy én csusztazok.....???

A rendőrségnek minden pontosan ugy lett elmondva ahogy történt az összes dokumentum adatlap fénymásolatával.

Itt nem az adatokkal van probléma hanem az Önök segítőkészségével....
(az eladó nickneve megvolt, az aukcio száma megvolt - a rendőrség ok nélkül nem kezd nyomozni - és láthatták volna hogy a feljelentő vezetékneve egyezik a sértettével (mivel az apám) .....akkor mi a gond a rendőrségnek való adatszolgáltatással?
nem olyan adatok megerősítését kérte a rendőrség amit Önök nem tudnak (hatnak)-pl. darabszám , ár - hanem azt az információt amit a csalóról tudnak...remélem nem a rendőrségtől (nyomozási adatszolgáltatás) ovják az ügyfeleik személyes adatait ?
Az Önök magyarázata szerintem nevetséges.... azért késtek heteket az adatszolgáltatással mert nem tudták miről van szó????
A biztonsági szakértőjüknek is 1hétbe telt mire az itt leírtakra válaszolt (01.26)...biztosan nem tudta miről van szó ő se....és eddig kereste az ősszefüggéseket
nem csodálkozom ezek után máson sem....

Addig ok minden amíg Önöknek sikeres az üzlet....a többi az magánügye vevőknek - eladóknak ha becsapódtak.
nem kezdtem volna személyeskedni ha nem akarják csusztatásként beállítani a dolgot ami felháborít....
tisztelettel: szaszcow

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-02-10 19:57
Létrehozva: #12989

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(zpepe26 @ 2010-02-10 18:45) *
Megfordítom a kérdést:
ha azt mondja, hogy levél lesz, és utána csak csomagban tudja feladni, és megírja, hogy utaljál még 60 Ft-ot, akkor most ugyanitt lennél, és szidnád az eladót, hogy milyen szemét stb. Visszakaptad a pénzed, nem kell túlragozni.Ha nem tetszik az eladó stílusa, akkor meg ne vásároljál tőle többet wink.gif

gyanítom, erre különben sem lesz lehetösége... smile.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2010-02-10 19:45
Létrehozva: #12990

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 13:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

IDÉZET(ninane @ 2010-02-09 17:45) *
Nem ez a lényeg, tisztában voltam azzal, hogy kb mennyi lesz postával a ruhacsomag!
Nem a 60 forint, hanem ez a hozzáállás, hogy "nem méregetem", és hogy nem tudja előre hogy a posta milyen küldeménynek veszi fel. Ha csomagdíjat kér, ott adja fel, ahol csomagokat vesznek át, és olyan szelvényt töltsön ki! Valószínűnek tartom, hogy akkor sem szólt volna, ha a 750gr-ot sem éri el...
Fél perc alatt megírhatta volna mailben, hogy bocs, nem jó összeget kértem, de még ő sértődött meg...

Megfordítom a kérdést:
ha azt mondja, hogy levél lesz, és utána csak csomagban tudja feladni, és megírja, hogy utaljál még 60 Ft-ot, akkor most ugyanitt lennél, és szidnád az eladót, hogy milyen szemét stb. Visszakaptad a pénzed, nem kell túlragozni.Ha nem tetszik az eladó stílusa, akkor meg ne vásároljál tőle többet wink.gif

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-02-10 19:36
Létrehozva: #12991

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(terika23 @ 2010-02-10 18:01) *
Ezzel én is így vagyok. Nem törekszem a tökéletességre, csak szeretek pontos lenni. Régen rossz lenne, ha a tökéletességre vágynék...
Ebben a kijelentésben némi iróniát érzek, de mindegy. Egy könyv esetében pl. szerintem alap, hogy megmérem. De több ruhadarabnál is mérek. És nem 20 forint miatt, hanem csak a pontosság kedvéért.

Tisztelt terika23!

Sokkal kevesebb problémánk lenne nekünk is és a felhasználóknak is egymással, ha mindenki így gondolkodna.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
cwe
hozzászólás 2010-02-10 19:08
Létrehozva: #12992

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-22 12:16
Azonosító: 6 495

OK. értettem.

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2010-02-10 19:01
Létrehozva: #12993

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-27 17:22
Azonosító: 260 214

IDÉZET(Dragunovhun @ 2010-02-10 18:42) *
Azt próbáltam mondani, hogy aki nem vaterázik komolyabb szinten annak nem indokolt a tökéletességre törekednie. Szeretem azt hinni hogy én és a partnerem egyenrangú felek vagyunk.

Ezzel én is így vagyok. Nem törekszem a tökéletességre, csak szeretek pontos lenni. Régen rossz lenne, ha a tökéletességre vágynék...

IDÉZET(bambooflower @ 2010-02-10 18:41) *
a módszerek kategóriánként változnak. az enyémben például a vevök nem reklamálnak 20 Ft miatt. de megértem, hogy a tiedben talán minden forint "mérlegre kerül'".

Ebben a kijelentésben némi iróniát érzek, de mindegy. Egy könyv esetében pl. szerintem alap, hogy megmérem. De több ruhadarabnál is mérek. És nem 20 forint miatt, hanem csak a pontosság kedvéért.

--------------------
“I thought what I’d do was, I’d pretend I was one of those deaf-mutes.”

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-02-10 18:58
Létrehozva: #12994

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(cwe @ 2010-02-10 16:22) *
Konkrét felhasz. nevet ( konkrétum ) nem írok mert egyelőre ugye nincs olyan bizonyíték h., ha nyer akkor egyet sem vesz át. Múltkot felhasz. névvel írtam egy figyelmeztetést ide az eladó kollégáknak, de az is törölve lett és figyelmeztetést kaptam hogy, nem lehet személyeskedni. Tehát bocs de konkrétumot nem írhatok a "LicitGuru-Krőzus" laugh1.gif laugh1.gif felhasználóról.

Tisztelt cwe!

A figyelmeztetést nem a problémás felhasználó megnevezéséért kapta, hanem a hozzá fűzött személyeskedő megjegyzésekért.
Javasolnánk egy kicsit visszafogottabb stílust és nem lesz probléma.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-02-10 18:50
Létrehozva: #12995

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(CellaTel @ 2010-02-10 17:30) *
...ez már az az ügy amiért érdemes a vatera moderátorainak ránéznie a delikvens körmére.

Tisztelt CellaTel!

Holnap utánanézünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-02-10 18:42
Létrehozva: #12996

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-11-17 16:10
Azonosító: 300 154

IDÉZET(terika23 @ 2010-02-10 17:37) *
Neked sem kellene lenézni azt, aki megélhetési vaterás...

Ilyet sugalltam volna? blink.gif

Azt próbáltam mondani, hogy aki nem vaterázik komolyabb szinten annak nem indokolt a tökéletességre törekednie. Szeretem azt hinni hogy én és a partnerem egyenrangú felek vagyunk.

A hozzászólást -Dragunovhun- szerkesztette a következő időpontban: 2010-02-10 18:44

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-02-10 18:41
Létrehozva: #12997

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(terika23 @ 2010-02-10 17:37) *
Kérlek.
Az én mérlegem egy régi példány, talán 100 forintot sem ér, de működik, hitelesen mér. Még csak nem is digitális, szóval semmi extra.
Neked sem kellene lenézni azt, aki megélhetési vaterás...bár én gyanítom, hogy csak ebből nem lehet megélni, bár sose próbáltam.
A pufi boríték más kérdés, és az is, hogy többe kerül feladni, mint amennyit elutaltak postára - ez már egyéni dolog. A pontatlanságnak ára van?

a módszerek kategóriánként változnak. az enyémben például a vevök nem reklamálnak 20 Ft miatt. de megértem, hogy a tiedben talán minden forint "mérlegre kerül'".

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2010-02-10 18:37
Létrehozva: #12998

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Dragunovhun @ 2010-02-10 18:29) *
Nagyon jó neked hogy a körülmények indokolják ezt, de nem feltétlenül kellene másokat kevesebbnek nézni mert nem ugyanúgy vateráznak ahogy te.

Nekem például nincs itthon mérlegem, és nem vagyok többszáztermékes hobbi/megélhetési vaterás ezért nem is áll szándékomban beszerezni egyet. Ha megnézed a termékeimet, igen, szégyenszemre ami levélként elmegy annak 500 forintot állítok be postaköltségnek. Mondjuk amennyit ráfizettem már, abból lehet hogy kijött volna egy mérleg!

Kérlek.
Az én mérlegem egy régi példány, talán 100 forintot sem ér, de működik, hitelesen mér. Még csak nem is digitális, szóval semmi extra.
Neked sem kellene lenézni azt, aki megélhetési vaterás...bár én gyanítom, hogy csak ebből nem lehet megélni, bár sose próbáltam.
A pufi boríték más kérdés, és az is, hogy többe kerül feladni, mint amennyit elutaltak postára - ez már egyéni dolog. A pontatlanságnak ára van?

A hozzászólást -terika23- szerkesztette a következő időpontban: 2010-02-10 18:38

--------------------

+Quote Post
cwe
hozzászólás 2010-02-10 18:35
Létrehozva: #12999

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-22 12:16
Azonosító: 6 495

ÓÓÓÓÓÓóó a tiltást már akkor megtettem amikor észrevettem hogy, egy "bőkezű-rotshild" méltóztatott licitálni laugh1.gif laugh1.gif laugh1.gif laugh1.gif headbang.gif headbang.gif

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2010-02-10 18:31
Létrehozva: #13000

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(CellaTel @ 2010-02-10 18:26) *
nekem meg a megszokott rendszerem nem teszi lehetővé.. olvasom válaszolok beirom egy excel táblába az adatpokat, törlök.. megjön a pénz megjelölöm. hogy megjött.. majd csomagolok és postázom..

Dettó. Az excel tábla a sarkalatos pontom, meg is halnék nélküle. biggrin.gif Én csillagozom az e-mailekt, amiket feladtam aznap. És nem kell keresni sem, csak kattintok és ott a lista. A címek miatt úgyis megnyitom őket, akkor már egy csillag nem a világ vége.

--------------------

+Quote Post

1339 Oldal V  « < 648 649 650 651 652 > » 
Reply to this topicStart new topic
15 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (15 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-05-30 08:28