IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1326 Oldal V  « < 64 65 66 67 68 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
kotrics79
hozzászólás 2013-04-20 10:19
Létrehozva: #1301

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-17 16:58
Azonosító: 1 415 562

IDÉZET(vidaeff @ 2013-04-20 07:18) *
Jó reggelt.
Ezzel a postommal népszerűségi indexem önnél minden bizonnyal a béka farvize alatt lesz kozmikus mélységben, de hallgatnom nem lehet. Tényleg van itt egy nagy baj. Olvastam negatív és némely semleges értékelésére adott válaszát. (Az még hagyján, hogy ezekből akad bőven.) Az a stílus, ahogy ön kezeli ezeket a problémás ügyeket.... Akár csak a legutolsó is, melyre hivatkozott. Tényleg úgy gondolja, ez megfelel egy profi eladó esetében? Vagy általában, bármilyen felhasználónál? Ez a hangütés jobb kocsmákban is kiveri a biztosítékot. Bölcsebb lett volna mélyen hallgatnia.

JÉZUS atya úr isten. Én ilyent még nem is láttam, totálisan ledöbbentem. Hogy beszélhet így egy ember?
És ami mégjobban elszomorít hogy ha egy ILYEN profi eladó értékelését meglátja a leendő vevő óhatatlanul is általánosít.
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-04-20 09:02
Létrehozva: #1302

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(bendike1 @ 2013-04-20 06:50) *
Sajnos ezzel csak 1 baj van . nem ellenörzött vásárló jön , vásárol , nem veszi át a terméket vasárnap , mert neki szombat reggel évén azonnal kell az alkatrész . az sem gond ha az eladó éppen 1-2 száz km re van a lakóhelyétöl ahol az alkatrészt tárolja . Kedves vásárló kedden kap egy semleges minősítést ,erre a nem ellenőrzött vásárló csinál egy fiókot és máris írja az eladónak a negatív minösítést amiért semleges minősítést mert írni . mert miaz hogy az eladó megmeri tenni hogy közli a vásárlóval hogy bocsi de nem hajlandó Bajáról felutazni Budapestre hogy a vásárlo át bírja venni a megvásárolt alkatrészt.

Az ellenőrzött és a nem ellenőrzött vásárló nem genetikai kategóriák. Tehát, egy ellenőrzött vagy teljes jogú felhasználó is ugyanúgy lehet problémás. angry2.gif

IDÉZET(vidaeff @ 2013-04-20 07:18) *
Jó reggelt.
Ezzel a postommal népszerűségi indexem önnél minden bizonnyal a béka farvize alatt lesz kozmikus mélységben, de hallgatnom nem lehet. Tényleg van itt egy nagy baj. Olvastam negatív és némely semleges értékelésére adott válaszát. (Az még hagyján, hogy ezekből akad bőven.) Az a stílus, ahogy ön kezeli ezeket a problémás ügyeket.... Akár csak a legutolsó is, melyre hivatkozott. Tényleg úgy gondolja, ez megfelel egy profi eladó esetében? Vagy általában, bármilyen felhasználónál? Ez a hangütés jobb kocsmákban is kiveri a biztosítékot. Bölcsebb lett volna mélyen hallgatnia.

Valóban döbbenetes, ezzel saját magát minősíti. Nem is akárhogy.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-04-20 07:18
Létrehozva: #1303

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(bendike1 @ 2013-04-20 06:50) *
Sajnos ezzel csak 1 baj van ....
ez igazán tisztességtelen lehetőség a normális eladókkal szemben .

Jó reggelt.

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2013-04-20 07:21

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
bendike1
hozzászólás 2013-04-20 06:50
Létrehozva: #1304

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-20 10:54
Azonosító: 564 275

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-04-14 20:42) *
Tisztelt petercsoban!

Próbáljon inkább valami más célért harcolni, mert a leírtak alapján ezt a témát nem sikerült átlátnia. dry.gif
Addig is a szíves figyelmébe ajánlom a következő linket: http://www.vatera.hu/segitseg/regisztracio...arlasrol/15/298

Sajnos ezzel csak 1 baj van . nem ellenörzött vásárló jön , vásárol , nem veszi át a terméket vasárnap , mert neki szombat reggel évén azonnal kell az alkatrész . az sem gond ha az eladó éppen 1-2 száz km re van a lakóhelyétöl ahol az alkatrészt tárolja . Kedves vásárló kedden kap egy semleges minősítést ,erre a nem ellenőrzött vásárló csinál egy fiókot és máris írja az eladónak a negatív minösítést amiért semleges minősítést mert írni . mert miaz hogy az eladó megmeri tenni hogy közli a vásárlóval hogy bocsi de nem hajlandó Bajáról felutazni Budapestre hogy a vásárlo át bírja venni a megvásárolt alkatrészt.

Ráadásul itt az uj kiszurás 500 ft lesz a zárt aukció amit az emberek nem viccből használnak , hanem azért hogy valahogy kiszürjék a nem kivánatos vásárlókat.

ez igazán tisztességtelen lehetőség a normális eladókkal szemben .

+Quote Post
kisgep01
hozzászólás 2013-04-16 21:47
Létrehozva: #1305

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-11 10:58
Azonosító: 1 413 411

IDÉZET(zejopy @ 2013-04-16 21:43) *
Szerintem azt a Vatera törli. Ott a levelezés. Ne felszólítsd! Csak közöld, hogy mi fog történni, ha nem jelentkezik két napon belül.
Ha egy rendszeresen felmerülő problémát ki akarsz kerülni, akkor nem szabad a már bevett gyakorlatot követni. Érdemes átgondolni, hogy hol a buktató, és mivel tudod azt kiküszöbölni. Ennek tükrében pedig meg kell tenni a változtatásokat. És ebben az esetben csak a saját szokásaidon változtathatsz, mert a vevők olyanok, amilyenek. Őket nem tudod megváltoztatni, adottak. Viszont kialakíthatsz egy nagyjából biztonságos módszert a megelőzésre.

Köszi a választ!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-04-16 21:43
Létrehozva: #1306

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(kisgep01 @ 2013-04-16 21:36) *
Azért telefonáltam mert az e-mailre nem válaszolt gondoltam ( naivan ) hátha így biztosabb. De én úgy gondolom,hogy a telefonos hölgy és az aki küldte az e-mailt nem ugyanaz a személy. Egyszerűen nem tudom róla elképzelni!
Most azt képzeld el,ha írok egy felszólító e-mailt ezek után? Rögtön negatívot ad.......

Szerintem azt a Vatera törli. Ott a levelezés. Ne felszólítsd! Csak közöld, hogy mi fog történni, ha nem jelentkezik két napon belül.
Ha egy rendszeresen felmerülő problémát ki akarsz kerülni, akkor nem szabad a már bevett gyakorlatot követni. Érdemes átgondolni, hogy hol a buktató, és mivel tudod azt kiküszöbölni. Ennek tükrében pedig meg kell tenni a változtatásokat. És ebben az esetben csak a saját szokásaidon változtathatsz, mert a vevők olyanok, amilyenek. Őket nem tudod megváltoztatni, adottak. Viszont kialakíthatsz egy nagyjából biztonságos módszert a megelőzésre.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
kisgep01
hozzászólás 2013-04-16 21:36
Létrehozva: #1307

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-04-16 21:25) *
Megvan az e-mailed. Ez jó. De nem értem, még mindig miért telefonálsz?
1. A leütés napján megy egy nyitólevelem a vevőnek.
2. Ha nem válaszol, rá két napra (optimális esetben, de ez csúszhat is) ugyanaz a levél, az elején egy udvarias megjegyzéssel.
3. A leütéshez számított hetedik, vagy nyolcadik napon megy egy fenyegető levél. Csak én hívom így, tök udvarias az is, de benne van, hogy a próbálkozásaimat továbbítom a biztonsagra és határidőt szabok a jelentkezésre, plusz kilátásba helyezem az áru újralistázását és a negatív értékelést.
4. Elvben itt kellene bevinnem a mélyen elhelyezett hererúgást, de én mindig itt veszítem el a józan ítélőképességemet és elkezdem tologatni a határidőt, meg mentségeket keresek "szegénynek". Itt be kellene írni a negát, és többet nem vacakolni vele, de sajnos nem vagyok normális.
Telefon az csak a negatív beírása előtt, de nem minden esetben, és akkor is csak önmagunk megerősítése céljából. (Egyszer úgy jártam, hogy már ott volt megírva a negatív, minden bejelölve, de basszus nem tudtam elküldeni, egyszerűen nem voltam képes. Még egy utolsó telefont megpróbáltam, és felvette a vevő, nagyon kedves volt és valami komoly technikai problémája volt, de nem volt igazán fiatal és nem tudta jól kezelni a problémát.)
Szóval, ha nem telefonálsz, akkor kevésbé is idegesíted fel magadat.smile.gif Szerintem. Egy kellemetlen emberrel való beszélgetés nekem mindig sokkhatás.

Azért telefonáltam mert az e-mailre nem válaszolt gondoltam ( naivan ) hátha így biztosabb. De én úgy gondolom,hogy a telefonos hölgy és az aki küldte az e-mailt nem ugyanaz a személy. Egyszerűen nem tudom róla elképzelni!
Most azt képzeld el,ha írok egy felszólító e-mailt ezek után? Rögtön negatívot ad.......

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-04-16 21:25
Létrehozva: #1308

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kisgep01 @ 2013-04-16 20:43) *
Jó estét mindenkinek! Szokás szerint tanácsra lenne szükségem!Van egy érdekes vásárlóm a neve: buzas84 2013-04-12.-én leütött 1 termékemet. Azonnal elküldtem az utaláshoz szükséges adatokat ahogy mindig is teszem. Mivel ma volt a 4. nap és nem vette fel velem a kapcsolatot illetve nem is utalt ezért felhívtam a vevőt telefonon( mivel citromailes hátha elveszett az e-mail az éterben ),hogy átment-e az e-mail?Nagy nehezen utolértem és azt a választ kaptam,hogy majd utal ha lesz a számláján pénz?! Közöltem vele,hogy ha probléma van a fizetéssel akkor minimum elvárnám,hogy szóljon mert mindent meg lehet beszélni.De általában a leütés után 6 munkanapig szoktam várni a pénzre ha nincs a vevőnek problémája. Ekkor közölte velem a hölgy,hogy addig természetesen elküldi a pénzt! Ezzel meg is egyeztünk. Erre a beszélgetés után 10 perccel kaptam egy e-mailt idézem:"na figyi majd utalom a pént mert látom hogy nagyon ruszol vagy a huzatodbol de tudod mit ha nem tudsz várni akkor egy negativot de énis vissza adom a negativodat.na csá." Nem tudom mire vélni a dolgot,most mit tegyek? Ha nem akarok negatívot kapni akkor várjak addig amíg hajlandó lesz utalni? Pedig a hölggyel akivel beszéltem teljesen korrektűl megbeszéltünk mindent?! kisgep (lány)

Megvan az e-mailed. Ez jó. De nem értem, még mindig miért telefonálsz?
1. A leütés napján megy egy nyitólevelem a vevőnek.
2. Ha nem válaszol, rá két napra (optimális esetben, de ez csúszhat is) ugyanaz a levél, az elején egy udvarias megjegyzéssel.
3. A leütéshez számított hetedik, vagy nyolcadik napon megy egy fenyegető levél. Csak én hívom így, tök udvarias az is, de benne van, hogy a próbálkozásaimat továbbítom a biztonsagra és határidőt szabok a jelentkezésre, plusz kilátásba helyezem az áru újralistázását és a negatív értékelést.
4. Elvben itt kellene bevinnem a mélyen elhelyezett hererúgást, de én mindig itt veszítem el a józan ítélőképességemet és elkezdem tologatni a határidőt, meg mentségeket keresek "szegénynek". Itt be kellene írni a negát, és többet nem vacakolni vele, de sajnos nem vagyok normális.
Telefon az csak a negatív beírása előtt, de nem minden esetben, és akkor is csak önmagunk megerősítése céljából. (Egyszer úgy jártam, hogy már ott volt megírva a negatív, minden bejelölve, de basszus nem tudtam elküldeni, egyszerűen nem voltam képes. Még egy utolsó telefont megpróbáltam, és felvette a vevő, nagyon kedves volt és valami komoly technikai problémája volt, de nem volt igazán fiatal és nem tudta jól kezelni a problémát.)
Szóval, ha nem telefonálsz, akkor kevésbé is idegesíted fel magadat.smile.gif Szerintem. Egy kellemetlen emberrel való beszélgetés nekem mindig sokkhatás.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-04-16 21:26

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
kisgep01
hozzászólás 2013-04-16 20:43
Létrehozva: #1309

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Jó estét mindenkinek! Szokás szerint tanácsra lenne szükségem!Van egy érdekes vásárlóm a neve: buzas84 2013-04-12.-én leütött 1 termékemet. Azonnal elküldtem az utaláshoz szükséges adatokat ahogy mindig is teszem. Mivel ma volt a 4. nap és nem vette fel velem a kapcsolatot illetve nem is utalt ezért felhívtam a vevőt telefonon( mivel citromailes hátha elveszett az e-mail az éterben ),hogy átment-e az e-mail?Nagy nehezen utolértem és azt a választ kaptam,hogy majd utal ha lesz a számláján pénz?! Közöltem vele,hogy ha probléma van a fizetéssel akkor minimum elvárnám,hogy szóljon mert mindent meg lehet beszélni.De általában a leütés után 6 munkanapig szoktam várni a pénzre ha nincs a vevőnek problémája. Ekkor közölte velem a hölgy,hogy addig természetesen elküldi a pénzt! Ezzel meg is egyeztünk. Erre a beszélgetés után 10 perccel kaptam egy e-mailt idézem:"na figyi majd utalom a pént mert látom hogy nagyon ruszol vagy a huzatodbol de tudod mit ha nem tudsz várni akkor egy negativot de énis vissza adom a negativodat.na csá." Nem tudom mire vélni a dolgot,most mit tegyek? Ha nem akarok negatívot kapni akkor várjak addig amíg hajlandó lesz utalni? Pedig a hölggyel akivel beszéltem teljesen korrektűl megbeszéltünk mindent?! kisgep (lány)

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2013-04-16 16:10
Létrehozva: #1310

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

IDÉZET(zejopy @ 2013-04-16 14:56) *
Ajánlom a megfelelő helyre.
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=365886
Komolyan mondom, valami eszméletlen. Majdnem 40 levél volt, mire minden lezajlott.
Eléggé türelmes vagyok, de ez az adásvétel felélte a tartalékokat.

thank_you.gif Bővült a kaloda:(

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-04-16 15:29
Létrehozva: #1311

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(mikilaci79 @ 2013-04-16 15:05) *
...nem lehet magyarázó szöveget mellékelni, főleg ilyen, nehezebben bizonyítható helyzetekben...

Erre való a Kapcsolatfelvétel menüpont: http://www.vatera.hu/help/contact.php

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
mikilaci79
hozzászólás 2013-04-16 15:05
Létrehozva: #1312

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2013-02-09 12:58
Azonosító: 1 993 134

IDÉZET(zejopy @ 2013-04-15 21:03) *
Nem értelek. Idejöttél, mondtál valamit. Megkaptad a lehetséges választ és útmutatást, erre ahelyett, hogy tennéd az egyetlen érdemleges dolgot, nekiállsz tanakodni, hogy a Vatera dolgozója mit is tehetne. Meg reménykedni.
Hurrá headbang.gif

A topik céljához hűen próbáltam figyelmeztetni felhasználótársaimat. Valószínűleg csak az adott usert sikerült, mert azóta írt is magának egy vicceskedő kérdést, talán épp azt demonstrálandó, hogy nyugodtan lehet kérdezni tőle, és persze ezt az egyet nem szedte le. Értem én, hogy problematikus kérdés a hozzászolások eltávolíthatósága, mert egyfelől az eladót is megilleti a védelem az üzletrontástól, de a vevőt is a figyelmeztetés lehetősége. Az adott esetben viszont valami olyasmiben reménykedtem, hogy valaki ránéz a beszélgetéseire és mérlegel, hogy az egészet visszategye-e a terméklapra. Persze azt sem olvassa mindenki, főleg miután már figyelőre tették, de valamit mégis érhet. A bejelentésnél pedig szerintem hiányosság, hogy nem lehet magyarázó szöveget mellékelni, főleg ilyen, nehezebben bizonyítható helyzetekben, ezért nem is láttam értelmét.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-04-16 14:56
Létrehozva: #1313

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Ajánlom a megfelelő helyre.
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=365886
Komolyan mondom, valami eszméletlen. Majdnem 40 levél volt, mire minden lezajlott.
Eléggé türelmes vagyok, de ez az adásvétel felélte a tartalékokat.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
boutet
hozzászólás 2013-04-16 08:44
Létrehozva: #1314

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-06-10 12:51
Azonosító: 1 205 526

Mondjuk ezt én se értettem, tőle se vett át árut több mint 10 000 forint értékben, erre semleges értékelés. Igaz ugyan, hogy negatívval felérő szövegezéssel, de akkor is csak egy semleges. Ez mire jó, fel nem foghatom.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-04-16 07:57
Létrehozva: #1315

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-04-16 07:53) *
Mindenki írhat egy köszönőlevelet Gladiator01 felhasználónak. Ha semleges helyett negatív értékelést írt volna, akkor Nazgul22 már inaktív lenne.

Na ja... dry.gif ... a szokásos...

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-04-16 07:53
Létrehozva: #1316

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(boutet @ 2013-04-16 07:25) *
Ajánlanám a megfelelő helyre

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=4806772

ha nem is pontozódott talán még ki végleg (bár szerintem csak idő kérdése, másnak is volt/van vele baja), egy tiltólistát megérdemel.

Mindenki írhat egy köszönőlevelet Gladiator01 felhasználónak. Ha semleges helyett negatív értékelést írt volna, akkor Nazgul22 már inaktív lenne.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
boutet
hozzászólás 2013-04-16 07:25
Létrehozva: #1317

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-06-10 12:51
Azonosító: 1 205 526

Ajánlanám a megfelelő helyre

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=4806772

ha nem is pontozódott talán még ki végleg (bár szerintem csak idő kérdése, másnak is volt/van vele baja), egy tiltólistát megérdemel.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-04-15 21:03
Létrehozva: #1318

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mikilaci79 @ 2013-04-15 15:52) *
Nem tudom, mit kezdhetne annyival a kolléga, ha bejelölöm, hogy kategóriaidegen termék. Marad a remény, hogy ismét a sajátja lesz a nyerő licit.

Nem értelek. Idejöttél, mondtál valamit. Megkaptad a lehetséges választ és útmutatást, erre ahelyett, hogy tennéd az egyetlen érdemleges dolgot, nekiállsz tanakodni, hogy a Vatera dolgozója mit is tehetne. Meg reménykedni.
Hurrá headbang.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
mikilaci79
hozzászólás 2013-04-15 15:52
Létrehozva: #1319

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2013-02-09 12:58
Azonosító: 1 993 134

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-04-15 14:51) *
Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket.

Nem tudom, mit kezdhetne annyival a kolléga, ha bejelölöm, hogy kategóriaidegen termék. Marad a remény, hogy ismét a sajátja lesz a nyerő licit.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-04-15 14:51
Létrehozva: #1320

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(mikilaci79 @ 2013-04-15 14:33) *
... Itt a vevő szépen meg lesz vezetve, ugyanis ez egy 3gs-sé csinosított elavult 3g (lásd sorozatszám, fake apple market), amivel az eladó is tisztában van, hiszen korábban akként is hirdette. Az sem véletlen, hogy rögtön eltüntet minden hozzászólást.

Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

1326 Oldal V  « < 64 65 66 67 68 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (5 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-18 17:42