IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1350 Oldal V  « < 64 65 66 67 68 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
vidaeff
hozzászólás 2013-07-31 08:51
Létrehozva: #1301

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(suzukimaruti @ 2013-07-31 04:12) *
Jó reggelt! smile.gif

Nem hiszem, hogy az eladók álma licitál nálam sad.gif
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...feedback_type=2

Már nem. good2.gif Fel tudod majd dolgozni ezt az üzleti veszteséget? biggrin.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.
Go to the top of the page

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2013-07-31 04:12
Létrehozva: #1302

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

Jó reggelt! smile.gif

Nem hiszem, hogy az eladók álma licitál nálam sad.gif
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...feedback_type=2

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2013-07-29 02:17
Létrehozva: #1303

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 14:03
Innen: Óperencia
Azonosító: 987

IDÉZET(vidaeff @ 2013-07-28 23:21) *
Jó estét!
....mint Pacsirta-telepi szódás ló a Tücsök vendéglő előtt. mosking.gif

Jó estét!
Mint konkrétan érintett,tiltakozok ezen reklám miatt. laugh.gif laugh1.gif
Üdv,

--------------------
Az evolúció fordítva is működik.!......

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-07-28 23:57
Létrehozva: #1304

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(vidaeff @ 2013-07-28 23:21) *
Jó estét!

Rosszat sejtek, de legalábbis gyanakszom, mint Pacsirta-telepi szódás ló a Tücsök vendéglő előtt. mosking.gif

Jó estét!
Én sem nézek ki semmi jót a "vevődből", de ezt a Pacsirta telepi történetet nem ismerem, ha erre jársz, pallérozhatnád ebbéli műveletlenségemet. smile.gif
thank_you.gif

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-07-28 23:21
Létrehozva: #1305

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Jó estét!

Rosszat sejtek, de legalábbis gyanakszom, mint Pacsirta-telepi szódás ló a Tücsök vendéglő előtt. mosking.gif
Levelezés Mit szeretne vajh' s mi végre vett meg egy muzeális tv-be való buszterdiódát 250 FT fixáron? Lesz itt még gond. sad.gif

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-07-28 22:49
Létrehozva: #1306

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Andiniki73 @ 2013-07-28 15:21) *
Üdv Mindenkinek!

Az utóbbi időben a nem ellenőrzött vásárlókból kezd elegem lenni.

Inkább azokból az eladókból legyen elege, akik lehetővé teszik azt, hogy az ilyen problémás felhasználók hosszú ideig itt szórakozhassanak! angry2.gif
Hat adásvételből ötször nem vette át a terméket és mind az öten csak semleges értékelést adtak. Ha az első kettő megadta volna a jól megérdemelt negatívot, akkor már régen inaktív lenne! Gratulálok mindannyiuknak.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2013-07-28 17:00
Létrehozva: #1307

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-07-28 16:50) *
Egyszerű, hiányoztál. smile.gif

Suzy! Az apró, de jelentős különbség, hogy te a naranccsal való problémádat nem vetíted ki a többi narancsra és kékre. Én ettől dobom el az agyamat. Azt az egyet, ha tiszteletlen, tisztességtelen, kuka, vagy nem fizet, lehet negatívan értékelni, sőt kell is, mégha hupilila, akkor is.
Aki pedig aukciózik, annak fel kel készülnie, hogy van ilyen és olyan vevő. Nézd vissza az érdekes problémást az utóbbi időben. Asszem Hati, te és én írtunk, nem csoportosítva, hanem nevekre vonatkoztatva és minden szájhabzó fogcsattogás nélkül bemutattuk a kuncsaftokat, akiket a levesbe ajánlottunk. Ennyi.
És persze, mindenki maga mérlegeli, hogy egy visszalépést hogyan tolerál. Nyilván sok összetevője van a dolognak. smile.gif

Természetes, hogy nem általánosítók. Több narancsos vevőm volt aki gyorsasági versenyt nyerhetne, az meg csak hab a tortán, hogy ha az emlékezetem nem csal (nem csal) én is úgy kezdtem, hogy 0 értékelés. smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-07-28 16:50
Létrehozva: #1308

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(suzukimaruti @ 2013-07-28 16:41) *
Ez de jól esett. love7.gif

Egyszerű, hiányoztál.smile.gif

IDÉZET(suzukimaruti @ 2013-07-28 16:41) *
Tudod én az utolsó negát azért osztottam ki a narancsnak mert, basszus 36 levél, én keresem meg a posta pontos címét, Ő pedig hálából magasról ejtett rám. Szóval ezek nálam a biztosíték verők:(
Viszont volt, hogy kis csaj őszintén megírta nem adott anyja pénzt a "tütyőre" mert most nincs és tudja negát kap de ha nem adom el a "tütyőt" akkor fizetéskor majd ad anyja pénz. Nos nem adtam negát de újra hirdettem a terméket. Ki vette meg? A kis csaj és annyira köszönt mindent.
Szóval az őszinteség irtó sokat nyom nálam a latba.

Zep smile.gif
Kihagytak, hogy problémás eset nem csak naranccsal van, akad bőven a több pontosokkal is. sad.gif

Suzy! Az apró, de jelentős különbség, hogy te a naranccsal való problémádat nem vetíted ki a többi narancsra és kékre. Én ettől dobom el az agyamat. Azt az egyet, ha tiszteletlen, tisztességtelen, kuka, vagy nem fizet, lehet negatívan értékelni, sőt kell is, mégha hupilila, akkor is.
Aki pedig aukciózik, annak fel kel készülnie, hogy van ilyen és olyan vevő. Nézd vissza az érdekes problémást az utóbbi időben. Asszem Hati, te és én írtunk, nem csoportosítva, hanem nevekre vonatkoztatva és minden szájhabzó fogcsattogás nélkül bemutattuk a kuncsaftokat, akiket a levesbe ajánlottunk. Ennyi.
És persze, mindenki maga mérlegeli, hogy egy visszalépést hogyan tolerál. Nyilván sok összetevője van a dolognak.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-07-28 16:50

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2013-07-28 16:41
Létrehozva: #1309

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-07-28 16:29) *
Én meg elmondtam a véleményemet. És visszakérdezek. Meddig lehet elnézni, hogy rendszeresen jöttök, általánosítotok, mintha ti 5000 értékeléssel kezdtétek volna? Van pár problémás eset, aminek egyébként jó része egy kis odafigyeléssel, kedvességgel és empátiával kezelhető lenne. Még a visszalépést is lehet megértően fogadni bizonyos esetekben. Nem kell ebből tragédiát csinálni. Ha meg úgy érzed, vágd be a negát.
Különben most, hogy Suzy megmutatta a profilját, (te nem írtad le helyesen), szerintem Benz megröpteti. És? Amúgy? Akkor átveszi az árut? Volt egy nem idevaló ember, kipontozódik. Nem értem a felzendülést, meg ezt a piszok nagy felhajtást az új (?) narancs és kék státusz körül. Tényleg mintha egy alsóbbrendű réteg lenne, mi meg a "nagy, öreg, hűdejófej" vaterások csak szenvedünk miattuk.
Vajon honnan ismerős ez a mentalitás?

Szia, heló, hahó! _olel.gif

Köszi-köszi. thank_you.gif

Ez de jól esett. love7.gif
Tudod én az utolsó negát azért osztottam ki a narancsnak mert, basszus 36 levél, én keresem meg a posta pontos címét, Ő pedig hálából magasról ejtett rám. Szóval ezek nálam a biztosíték verők:(
Viszont volt, hogy kis csaj őszintén megírta nem adott anyja pénzt a "tütyőre" mert most nincs és tudja negát kap de ha nem adom el a "tütyőt" akkor fizetéskor majd ad anyja pénz. Nos nem adtam negát de újra hirdettem a terméket. Ki vette meg? A kis csaj és annyira köszönt mindent.
Szóval az őszinteség irtó sokat nyom nálam a latba.

Zep smile.gif
Kihagytad, hogy problémás eset nem csak naranccsal van, akad bőven a több pontosokkal is. sad.gif

A hozzászólást -suzukimaruti- szerkesztette a következő időpontban: 2013-07-28 16:44

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-07-28 16:29
Létrehozva: #1310

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Andiniki73 @ 2013-07-28 16:05) *
Én tanácsot kértem,mert tele van a postaládám hasonló szövegű üzenetekkel:
Nincs pénzem,szegény vagyok,a fiam,a lányom,a barátnőm a barátom a szomszédom,a kutya véletlenül rátette a mancsát a billentyűzetre.....és mindenki véletlenül licitált.Meddig lehet ezt elnézni?

Én meg elmondtam a véleményemet. És visszakérdezek. Meddig lehet elnézni, hogy rendszeresen jöttök, általánosítotok, mintha ti 5000 értékeléssel kezdtétek volna? Van pár problémás eset, aminek egyébként jó része egy kis odafigyeléssel, kedvességgel és empátiával kezelhető lenne. Még a visszalépést is lehet megértően fogadni bizonyos esetekben. Nem kell ebből tragédiát csinálni. Ha meg úgy érzed, vágd be a negát.
Különben most, hogy Suzy megmutatta a profilját, (te nem írtad le helyesen), szerintem Benz megröpteti. És? Amúgy? Akkor átveszi az árut? Volt egy nem idevaló ember, kipontozódik. Nem értem a felzendülést, meg ezt a piszok nagy felhajtást az új (?) narancs és kék státusz körül. Tényleg mintha egy alsóbbrendű réteg lenne, mi meg a "nagy, öreg, hűdejófej" vaterások csak szenvedünk miattuk.
Vajon honnan ismerős ez a mentalitás?

IDÉZET(suzukimaruti @ 2013-07-28 16:17) *
Csicsergőst! smile.gif

Szia, heló, hahó! _olel.gif

IDÉZET(suzukimaruti @ 2013-07-28 16:17) *

Köszi-köszi. thank_you.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-07-28 16:30

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2013-07-28 16:20
Létrehozva: #1311

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-07-28 15:53) *
Bees.gif

Nem találom.

Én örülnék minden potenciális vevőnek. Ha az egyik nem veszi meg a cuccot, akkor semmiképpen sem jönnék ide és általánosítanék, beskatulyázva teljesen ismeretleneket úgy, hogy nem vagyok a teljes statisztika ismeretének birtokában. A nehézkes és visszalépő vevőket az aukciózás velejárójának tekinteném.

Csicsergőst! smile.gif

Parancsolj. smile.gif
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...feedback_type=1

IDÉZET(Andiniki73 @ 2013-07-28 16:05) *
Nincs pénzem,szegény vagyok,a fiam,a lányom,a barátnőm a barátom a szomszédom,a kutya véletlenül rátette a mancsát a billentyűzetre.....és mindenki véletlenül licitált.Meddig lehet ezt elnézni?

Szia!

Ezt neked kell eldöntened milyen értékelést adsz.
Mondjuk én konok vagyok és tényleg kivételes esetben adok kegyelem semlegest. mad.gif

+Quote Post
Andiniki73
hozzászólás 2013-07-28 16:05
Létrehozva: #1312

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-26 10:40
Azonosító: 1 417 019

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-07-28 15:53
Létrehozva: #1313

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Az utóbbi időben a nem ellenőrzött vásárlókból kezd elegem lenni.

Bees.gif

...Baldacikka ...

Nem találom.

...Ti mit tennétek?...

Én örülnék minden potenciális vevőnek. Ha az egyik nem veszi meg a cuccot, akkor semmiképpen sem jönnék ide és általánosítanék, beskatulyázva teljesen ismeretleneket úgy, hogy nem vagyok a teljes statisztika ismeretének birtokában. A nehézkes és visszalépő vevőket az aukciózás velejárójának tekinteném.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Andiniki73
hozzászólás 2013-07-28 15:21
Létrehozva: #1314

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-26 10:40
Azonosító: 1 417 019

Üdv Mindenkinek!

Az utóbbi időben a nem ellenőrzött vásárlókból kezd elegem lenni.Itt a legutolsó: pénteken rálicitált egy termékemre:Baldacikka felhasználó.Az értékelését nézve előre tudtam itt vásárlás nem lesz.2 emailt küldtem,mert az oldalt többször látogatta,vártam keressen.Ma ezt a levelet kaptam tőle:
Kedves A!
Lenne egy nagy kérésem sajnos elveszítettem a munkámat és nem tudom átvenni a megnyert felsőt mert lassan kenyérre sem lesz pénzem,ha megoldható lenne én értékellek pozitívan,te pedig a jutalék miatt semlegessel,köszönöm a megértésedet,
Nem én voltam a vaterán hanem a szomszédom mert megkért hadd nézzen szét,én sajnos most nem nagyon tudok semmit vásárolni."
Amivel nem lenne gondom,ha nem látnám azt,hogy 6 aktív aukción licitje van,és ugyan ennyi lejárt aukciót is megnyert.Miért engedi a szomszédját licitálgatni,ha tudja hogy nem lesz belőle vásárlás?Én nem tudom megsajnálni az ilyet,főleg azért mert az utóbbi időben hasonló szövegeket kaptam,aminek a vége negatív értékelés,és inaktivolás lett a vevők részéről.A bosszantó az hogy másoktól elveszi a lehetőséget,és még ő mondja meg hogy milyen értékelést adjak neki?Lassan semleges értékelésekből fog állni,már előre sajnálom azokat akiknél licitet fog nyerni.Ti mit tennétek?Szép napot!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-07-27 13:51
Létrehozva: #1315

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(RoccerRocky @ 2013-07-27 01:28) *
Köszönöm, hogy leírtad a véleményed!
Üdv.

Szívesen!

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
RoccerRocky
hozzászólás 2013-07-27 01:28
Létrehozva: #1316

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-03-05 00:02
Azonosító: 1 659 812

IDÉZET(zejopy @ 2013-07-26 23:59) *
Ez egy tipikusan olyan helyzet, amikor nem lehet jó tanácsot adni.

Köszönöm, hogy leírtad a véleményed!
Üdv.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-07-26 23:59
Létrehozva: #1317

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(RoccerRocky @ 2013-07-26 23:18) *
Azért offline módban használtam, mert más szolgáltatónál vagyok, és nem volt olyan kártyám, ami a telefonhoz kell!
A hiba így is megjelent volna, mivel érintőkijelzős a telefon, és azt panaszoloja a vevő, hogy nem jól érzékel a kijelző!
Nálam ilyesmi probléma nem merült fel! Zenét hallgattam a telefonon, és használtam más funkciókat is! Rendben működött!

Üdv.

Ez egy tipikusan olyan helyzet, amikor nem lehet jó tanácsot adni. Ugyanis egy állítás, egy tagadás.
Nézzük extrém módon sarkítva:
1. Lehet, hogy a telefon csúcs szuper, csak a vevő a képek alapján rosszul mérte fel az esztétikai hibákat, és most visszatáncolna.
Lehet, hogy a vevő leejtette (mondjuk) és így szeretné a kárt enyhíteni.
2. Lehet, hogy te egy tök romos telefont adtál, de mivel senki nem volt ott az átvételkor, ezt nem lehet bizonyítani.

Ugye érted? Nem azt mondom, hogy ezek közül bármelyik is áll. De senki sem tudja, mi a valóság, csak ti ketten. Te és a vevőd.

Több dolgot tehetsz, egyik sem kellemes szerintem.
1. Igazad tudatában elzárkózol minden egyezkedéstől. Megkapod a negatív értékelést, mert azt fogsz kapni, ráadásul bennmaradósat, mert nincs az az isten, hogy ezt töröljék, hiszen nem tudod bizonyítani az igazadat. A negatívra adott válaszodban leírhatod a te álláspontodat, ez némi vigasz. Azt hiszem, a normális emberek, akik igazán biztosak önmagukban, ezt tennék. Felvállalnák, mint az aukciózás szükségszerű velejáróját.
2. Megpróbálsz kompenzálni. Azaz keresel, vagy ajánlasz neki olyan lehetőséget, ami kielégíti őt. Ez a teljes kártalanítástól kezdve a javítási költség átvállalásán keresztül sok minden lehet. Mindeközben ütöget a guta, mert tudod (ha minden tényleg így történt, ahogy leírtad), hogy mit küldtél, és éppen most néznek hülyének, sőt, még abban sem lehetsz biztos, hogy jó értékelést kapsz. És igen, én ezt tenném, de köztudott, hogy én nem vagyok normális, nem szeretek konfrontálódni, és egészen másképpen látom a világ dolgait, mint ahogy kellene.

Szerintem nem tud rendőrségi feljelentést tenni, mert bizonyítania kellene, hogy rossz telefont kapott. De ezt csak logikailag gondolom, nem vagyok rendőr, nem tudom, hogy mi a menete. De én úgy emlékszem homályosan, hogy bemondásra nem lehet senkit igazságtalanul meghurcolni.

Szóval én most nem tanácsot adtam, csak az ügyben elmondtam azt, ahogy én látom. Amúgy megkérdezhetnél egy szakembert, hogy ebben az esetben tehet-e feljelentést és ez érdemben jelent-e valamit.

Őszintén szólva nem vagy egy "eladók álma". smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
RoccerRocky
hozzászólás 2013-07-26 23:18
Létrehozva: #1318

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-07-26 20:57) *
Talán először próbálja meg felhívni egy telefonon, de feltétlen on-line módban. mosking.gif Van itt egy reklamáció, próbálják kulturált módon megbeszélni. Ez az off-line mód önnél mit jelent? Kipróbálta sim nélkül? Én nem sok telefont adtam el itt, de ha ilyet tennék, csak kipróbálnám a telefont úgy is, hogy lehet-e vele telefonálni. Sokan vaskalapos módon e célra veszik ezeket a készülékeket.

Azért offline módban használtam, mert más szolgáltatónál vagyok, és nem volt olyan kártyám, ami a telefonhoz kell!
A hiba így is megjelent volna, mivel érintőkijelzős a telefon, és azt panaszoloja a vevő, hogy nem jól érzékel a kijelző!
Nálam ilyesmi probléma nem merült fel! Zenét hallgattam a telefonon, és használtam más funkciókat is! Rendben működött!

Üdv.

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-07-26 20:57
Létrehozva: #1319

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(RoccerRocky @ 2013-07-26 18:51) *
Kedves Fórumozók!

Eladtam egy telefont, az aukcióban leírtam a telefon esztétikai hibáit, illetve fényképeztem is!
Egy vevő leütötte és most, amikor magkapta, azt írja, hogy nem jól működik, kéri vissza a vételárat+a postaköltséget!
Ha nem kapja meg, rendőrségi feljelentést fog tenni!
A telefont én folyamatosan nem használtam, DE offline módban többször is kipróbáltam, nem tapasztaltam semmi olyan problémát, amit a vevő leírt!
Mit tehetek?

Köszönöm!

RoccerRocky

Talán először próbálja meg felhívni egy telefonon, de feltétlen on-line módban. mosking.gif Van itt egy reklamáció, próbálják kulturált módon megbeszélni. Ez az off-line mód önnél mit jelent? Kipróbálta sim nélkül? Én nem sok telefont adtam el itt, de ha ilyet tennék, csak kipróbálnám a telefont úgy is, hogy lehet-e vele telefonálni. Sokan vaskalapos módon e célra veszik ezeket a készülékeket.

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2013-07-26 20:58

--------------------

+Quote Post
RoccerRocky
hozzászólás 2013-07-26 18:51
Létrehozva: #1320

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Fórumozók!

Eladtam egy telefont, az aukcióban leírtam a telefon esztétikai hibáit, illetve fényképeztem is!
Egy vevő leütötte és most, amikor magkapta, azt írja, hogy nem jól működik, kéri vissza a vételárat+a postaköltséget!
Ha nem kapja meg, rendőrségi feljelentést fog tenni!
A telefont én folyamatosan nem használtam, DE offline módban többször is kipróbáltam, nem tapasztaltam semmi olyan problémát, amit a vevő leírt!
Mit tehetek?

Köszönöm!

RoccerRocky

+Quote Post

1350 Oldal V  « < 64 65 66 67 68 > » 
Reply to this topicStart new topic
9 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (9 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-05-31 12:02