IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1355 Oldal V  « < 649 650 651 652 653 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
VateraBenz
hozzászólás 2010-02-21 20:39
Létrehozva: #13001

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(polgar36 @ 2010-02-21 20:35) *
Sajnos a másik károsultat nem tudom elérni!Így sajna maradtam egyedül.Ez csak 3400Ft,de ez nekem is pénz.Az eladó egy 19 éves srác,aki igencsak lazán veszi a dolgokat.

Tisztelt polgar36!

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a Vatera.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

A feljelentést a rendőrség nem utasíthatja el, azt mindenképpen be kell fogadnia. Ellenben valóban elutasíthatják a nyomozás iránti kérelmet, ha 20.000 Ft (szabálysértési összeghatár) alatt van a megkárosítás összege.

Biztonsági szakértőnk azt javasolja, hogy a feljelentést mindig "üzletszerűen elkövetett csalás" gyanújával tegyék meg, ilyen esetekben ugyanis nem utasíthatja el a nyomozást a rendőrség.
Emellett, ha esetleg a rendőrség mégsem akarja fogadni a feljelentést, kérjen egy írásos igazolást arról, hogy megtagadták a feljelentés befogadását.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-02-21 20:39
Létrehozva: #13002

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(polgar36 @ 2010-02-21 20:35) *
Sajnos a másik károsultat nem tudom elérni!Így sajna maradtam egyedül.Ez csak 3400Ft,de ez nekem is pénz.Az eladó egy 19 éves srác,aki igencsak lazán veszi a dolgokat.

Volt már rá precedens, hogy a Vatera összefogta a megkárosított vevőket.
Már itt van Benz, és biztosan válaszol.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-02-21 20:39

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
polgar36
hozzászólás 2010-02-21 20:35
Létrehozva: #13003

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-04-07 18:32
Azonosító: 131 119

+Quote Post
vorcsike
hozzászólás 2010-02-21 20:35
Létrehozva: #13004

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-02-07 17:49
Azonosító: 463 894

EZ ÍGY IGAZ,DE HA NEM AZT AZ ÁRUT VETTE MEG A VEVŐ,AMIT IRT ,NE VARRJA A HIBÁKAT MÁS ELADÓ NYAKÁBA /BODY- PIZSAMA !!??? /

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-02-21 20:34
Létrehozva: #13005

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2010-02-21 20:30) *
Én meg határozottan emlékszem rá, hogy volt ilyen kikötés, aztán egyszer csak eltünt az aszf-ből, még évekkel ezelött.

Akkor mégsem szórok hamut a fejemre. biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2010-02-21 20:30
Létrehozva: #13006

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:15
Azonosító: 73

IDÉZET(nagyzee @ 2010-02-20 18:02) *
2002 óta vagyok itt, és nekem is rémlik, hogy volt olyan kikötés, hogy az eladó csak a birtokában levő árut bocsáthatja licitere. Sajnos nem őrzöm meg a szabályzat aktuális példányait , épp elég a jelenlegit betartanom. (Már dolgozom rajta, hgy visszakerüljenek az árucikkeim unsure.gif de nem egyszerű)
Egyébként, ha volt is ilyesmi, de a mostaniban nincs benne, akkor végülis teljesen mindegy.

Én meg határozottan emlékszem rá, hogy volt ilyen kikötés, aztán egyszer csak eltünt az aszf-ből, még évekkel ezelött.

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2010-02-21 20:28
Létrehozva: #13007

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 12:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(polgar36 @ 2010-02-21 20:23) *
Sziasztok!

Röviden, rendeltem egy Windows 2000-es programot, kifizettem, megkaptam. Amikor megérkezett,kiderült, hogy csak egy javítólemez. Megállapodtam az eladóval, hogy visszaküldöm és ő visszautalja az árát. Elküldtem neki, azóta se pénz , se posztó, telefont nem veszi fel, e-mailra nem reagál. Mivel már ez nem az első alkalom, hogy így jártam, ezért úgy döntöttem, (és a vatera is azt tanácsolta), hogy feljelentést teszek.
Az összeg miatt szabálysértési eljárás tud indulni. Van valakinek tapasztalata arról, hogy ennek mi lesz az eredménye?
Jó lenne, ha az ilyen eladók eltűnnének a vateráról. Tehát dancsiii nevű eladótól ne vegyen senki semmit, egyébként azóta még két embertől felvett pénzt és nem küldte el az árut, ezt az értékeléseiből tudom.

Össze kell fogni a többi károsulttal. mindegyik jelentse fel, az már több személlyel elkövetett csalás. Más a megítélés, ha az összeg így már több 20 ezernél, akkor meg pláne.

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
polgar36
hozzászólás 2010-02-21 20:23
Létrehozva: #13008

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-04-07 18:32
Azonosító: 131 119

Sziasztok!

Röviden, rendeltem egy Windows 2000-es programot, kifizettem, megkaptam. Amikor megérkezett,kiderült, hogy csak egy javítólemez. Megállapodtam az eladóval, hogy visszaküldöm és ő visszautalja az árát. Elküldtem neki, azóta se pénz , se posztó, telefont nem veszi fel, e-mailra nem reagál. Mivel már ez nem az első alkalom, hogy így jártam, ezért úgy döntöttem, (és a vatera is azt tanácsolta), hogy feljelentést teszek.
Az összeg miatt szabálysértési eljárás tud indulni. Van valakinek tapasztalata arról, hogy ennek mi lesz az eredménye?
Jó lenne, ha az ilyen eladók eltűnnének a vateráról. Tehát dancsiii nevű eladótól ne vegyen senki semmit, egyébként azóta még két embertől felvett pénzt és nem küldte el az árut, ezt az értékeléseiből tudom.

+Quote Post
zebutabu
hozzászólás 2010-02-21 16:53
Létrehozva: #13009

Lelkes fórumozó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-23 18:08
Innen: a Tibi mellett
Azonosító: 1 742

IDÉZET(dorina280 @ 2010-02-21 14:58) *
Sziasztok.

Vizeletes és kakás pizsama nadrágot adott fel nekem postán. ohmy.gif
http://www.vatera.hu/hello_kitty_98_as_bod..._161315597.html
Gusztustalan a termék és az eladó is,hogy volt mersze mosatlanul elküldeni a terméket!!Semlegest adtam neki és még ő volt felháborodva .Még meg is hazudtolja az embert.Ő patyolat és még én ne vásároljak tőle 1 zsepit sem.

Megértelek, ez valóban undorító.
De hidd el a többség nem ilyen! yes3.gif
Használd a kérdés az eladóhoz opciót, és alaposan érdeklődj az áruval kapcsolatban. A ruhaneműknél bizony előfordul, hogy nem tiszta, vagy büdös esetleg szakadt. mad.gif

+Quote Post
Meritseth
hozzászólás 2010-02-21 15:49
Létrehozva: #13010

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-20 15:09
Innen: Beriquel
Azonosító: 661 318

IDÉZET(ridzo87 @ 2010-02-21 13:12) *
Sziasztok!

Kérlek Benneteket, adjatok tanácsot!

Megvettem az alábbi számitógépet djbeeboy felhasználótól:
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=162909856
Az árát (28.000 Ft-ot) 2010.02.16-án, kedden befizettem a számlájára. A gépet nem kaptam meg (pedig állitása szerint csütörtökön meg kellett volna érkeznie) és a befizetés óta a telefont nem veszi fel, az emailre nem válaszol, a gép adatlapján feltett kérdéseimet letörli.

Az a gép még megérkezhet, de vásárlás előtt legközelebb nézd meg az eladó értékeléseit. Ettől az embertől én még egy gyufaszálat sem vennék! dry.gif

--------------------
"Aki harcol, veszíthet. Aki nem harcol, már veszített is."

- Bertolt Brecht -

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-02-21 15:20
Létrehozva: #13011

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(dorina280 @ 2010-02-21 14:58) *
Egy igazi szégyen falat kellene nyitni és oda írni kitől milyen mocskos,rossz és jónak írt stb termékeket kapott az ember.

http://www.vatera.hu/forum/index.php?showtopic=2570
Íme az általad hiányolt hely. A szégyenfal.
A felháborodásod jogos. Csak azt nem értem, miért nem negatívval jutalmaztad a színvonalát.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
dorina280
hozzászólás 2010-02-21 14:58
Létrehozva: #13012

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-21 14:20
Azonosító: 1 015 986

IDÉZET(noormaalis @ 2010-02-21 13:03) *
Hello!
Érdekes ez a vatera!Én eddig a hugival rendeltettem meg az innen származó dolgaimat,de igazság szerint nem esek hanyatt az itteni eladóktól,és itt hangsúlyozom,TISZTELET A KIVÉTELNEK akik egyre kevesebben vannak!Ugyanis a probléma az hogy szinte minden eladó jobbnak tünteti fel az áruját a valóságostól!Nem tudom miért kell ködösíteni,hazudozni?Mindig kiderül az igazság!Csak 1-2 példa hogy érthetőbb legyen..Vásárolni akartam egy telefont és hibátlannak írta az eladó de a kinagyított képen észrevettem az árun a hibát,ekkor rákérdeztem az eladó azt írta valóban ott van bár ő észre sem vette ,de a kérdésem a válaszadáskor azonnal törölte!Vásároltam egy telefont ami szintén hibátlannak volt feltüntetve de mikor megjött akkor jöttünk rá hogy valamiért egy led világít akkor is ha nem kell!Ezek után milyen minősítést adjak az eladónak?

Sziasztok.

Én csak most nem rég kapcsolódtam ehhez az oldalhoz reményekkel,de csalódnom kell.Sajnos az előző hozzáoszlónak sok mindenben igaza van.Az itteni eladók ,vannak kivételek de egyszerűen nem térek magamhoz. blink.gif Van egy idős hölgyike pl:
Ezt az árut tette fel és ha hiszitek ha nem.A termék hibás(ez előfordul sok esetben),hogy nem tünteti fel mint sokan mások!!!!A jó FT reményében.És ami megdöbbentő??Vizeletes és kakás pizsama nadrágot adott fel nekem postán. ohmy.gif
http://www.vatera.hu/hello_kitty_98_as_bod..._161315597.html
Gusztustalan a termék és az eladó is,hogy volt mersze mosatlanul elküldeni a terméket!!Semlegest adtam neki és még ő volt felháborodva .Még meg is hazudtolja az embert.Ő patyolat és még én ne vásároljak tőle 1 zsepit sem.
Kérdezem én ki az aki szeretne üledékes rucit kapni....Milyen bőre van az ilyen eladónak?
Elszomorító,hogy erre nem találtak ki még valami jó dolgot!Én tudnék.Egy igazi szégyen falat kellene nyitni és oda írni kitől milyen mocskos,rossz és jónak írt stb termékeket kapott az ember.Nem foltokról beszélek.
Talán ez vissza fogó erő lenne az ilyen eladókra.
Mért nem lehet normálisan tenni a dolgokat??
Üdv mindenki:(((

+Quote Post
ridzo87
hozzászólás 2010-02-21 13:54
Létrehozva: #13013

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-20 08:29
Azonosító: 1 013 867

Tisztelt VateraBenz!

Köszönöm a segitségét!

Ridzo87

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-02-21 13:33
Létrehozva: #13014

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(ridzo87 @ 2010-02-21 13:12) *
Sziasztok!

...

Tisztelt ridzo87!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
joces46
hozzászólás 2010-02-21 13:19
Létrehozva: #13015

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-09-26 08:45
Azonosító: 202 135

IDÉZET(noormaalis @ 2010-02-21 13:03) *
Hello!
Érdekes ez a vatera!Én eddig a hugival rendeltettem meg az innen származó dolgaimat,de igazság szerint nem esek hanyatt az itteni eladóktól,és itt hangsúlyozom,TISZTELET A KIVÉTELNEK akik egyre kevesebben vannak!Ugyanis a probléma az hogy szinte minden eladó jobbnak tünteti fel az áruját a valóságostól!Nem tudom miért kell ködösíteni,hazudozni?Mindig kiderül az igazság!Csak 1-2 példa hogy érthetőbb legyen..Vásárolni akartam egy telefont és hibátlannak írta az eladó de a kinagyított képen észrevettem az árun a hibát,ekkor rákérdeztem az eladó azt írta valóban ott van bár ő észre sem vette ,de a kérdésem a válaszadáskor azonnal törölte!Vásároltam egy telefont ami szintén hibátlannak volt feltüntetve de mikor megjött akkor jöttünk rá hogy valamiért egy led világít akkor is ha nem kell!Ezek után milyen minősítést adjak az eladónak?

Kedves noormaalis!Javaslom mielőtt értékelést csinálsz szólj az eladónak hogy ilyen gondod van.Úgy illik,főleg hogy már Ő megcsinálta az értékelést és pozitivat adott!
Visszaélés lenne a helyzeteddel ha nem szólnál hogy problémád van az áruval.Ha azonban nem lehet vele szót érteni akkor már más az ábra!!

+Quote Post
ridzo87
hozzászólás 2010-02-21 13:12
Létrehozva: #13016

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-20 08:29
Azonosító: 1 013 867

Sziasztok!

Megvettem az alábbi számitógépet djbeeboy felhasználótól:
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=162909856
Az árát (28.000 Ft-ot) 2010.02.16-án, kedden befizettem a számlájára. A gépet nem kaptam meg (pedig állitása szerint csütörtökön meg kellett volna érkeznie) és a befizetés óta a telefont nem veszi fel, az emailre nem válaszol, a gép adatlapján feltett kérdéseimet letörli.

Lehet, hogy becsaptak?

Kihez forduljak?

Segitségeteket előre is köszönöm.

Zoli

+Quote Post
noormaalis
hozzászólás 2010-02-21 13:03
Létrehozva: #13017

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-02-21 12:26
Azonosító: 1 015 929

Hello!

+Quote Post
joces46
hozzászólás 2010-02-21 12:55
Létrehozva: #13018

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-09-26 08:45
Azonosító: 202 135

IDÉZET(zpepe26 @ 2010-02-21 10:40) *
Csak remélem, hogy elírtad az egyik összeget.

Sőt még ennél is drágábbak !!Ez itt nem a reklám helye de pl.az Omega órák árait megnézed van amelyik a millánál nem áll meg!!
És még nem is arany,csak férfi karóra!!Azt hiszem ez nem a mi(legalábbis nem az én)kategóriánk!!

+Quote Post
zebutabu
hozzászólás 2010-02-21 10:48
Létrehozva: #13019

Lelkes fórumozó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-23 18:08
Innen: a Tibi mellett
Azonosító: 1 742

IDÉZET(zpepe26 @ 2010-02-21 10:40) *

Ha a másodikra gondolsz, azt hiszem nem. Arcátlanul drágát ezek a valakinek a nevét viselő cuccok! sad.gif

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2010-02-21 10:40
Létrehozva: #13020

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 12:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

IDÉZET(dalmi01 @ 2010-02-20 17:23) *
Szia!
...Vegyünk egy órát.Nálam 30000ft-ért van armani garancia papírral meg minden, nemzetközi gar kérhető hozzá.Ithon 800000Ft ugyan ez.
Nos miért?....

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post

1355 Oldal V  « < 649 650 651 652 653 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (5 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-01-20 02:46