IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1350 Oldal V  « < 651 652 653 654 655 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
VateraBenz
hozzászólás 2010-02-17 21:59
Létrehozva: #13041

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2010-02-17 19:56) *
Kedves Benz!

Nagyon fontos kérdés merült fel, amiről eddig még szó sem volt soha.
A múltkor csomagolás közben ki kellett fújnom az orromat, mert könnybe lábadt a szemem, ugyanis egy nagyon szép porcelán köcsögtől kellett megválnom, és sírva fakadtam.
Aztán a tapétavágóval elvágtam az ujjamat, amikor a ragasztószalagot kellett volna, mert a könnyektől nem láttam semmit és össze-vissza hadonásztam.
Tehát úgy érzem, igazán méltányos lenne, ha felszámolhattam volna a pézsé árát és a kötszert persze.
Az utána elfogyasztott gintonikról nem is beszélve, amit fájdalomcsillapítás gyanánt juttattam a szervezetembe.
Szóval akkor mennyi az az annyi?
Kérem, fontolják meg javaslatomat, ezentúl ezek a fogyóeszközök is kerülhessenek be a felszámolható költségek közé.
Lehet, hogy tüntetést fogok szervezni ennek érdekében. Csak az a kérésem, hogy ellentüntetők is legyenek.

Mély tisztelettel: zejopy
(Bocsánat laugh.gif laugh.gif )

Kedves zejopy!

A leírtak alapján indokoltabbnak tűnik a veszélyességi pótlék megfontolása... mosking.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
zebutabu
hozzászólás 2010-02-17 21:11
Létrehozva: #13042

Lelkes fórumozó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-23 19:08
Innen: a Tibi mellett
Azonosító: 1 742

IDÉZET(zejopy @ 2010-02-17 19:56) *
Az utána elfogyasztott gintonikról nem is beszélve, amit fájdalomcsillapítás gyanánt juttattam a szervezetembe.
Kérem, fontolják meg javaslatomat, ezentúl ezek a fogyóeszközök is kerülhessenek be a felszámolható költségek közé.
Lehet, hogy tüntetést fogok szervezni ennek érdekében. Csak az a kérésem, hogy ellentüntetők is legyenek.

Megható az áruid utáni érzelmi kötelék! thank_you.gif
Ezt én úgy oldom meg, hogy ami nagyon tetszik nem teszem fel (legalábbis egy darabig). rolleyes.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-02-17 20:56
Létrehozva: #13043

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(yxxxxy @ 2010-02-17 15:46) *
ÉS A RAGASZTÓ AMIVEL ÖSSZERAGASZTOM ?

Kedves Benz!

Nagyon fontos kérdés merült fel, amiről eddig még szó sem volt soha.
A múltkor csomagolás közben ki kellett fújnom az orromat, mert könnybe lábadt a szemem, ugyanis egy nagyon szép porcelán köcsögtől kellett megválnom, és sírva fakadtam.
Aztán a tapétavágóval elvágtam az ujjamat, amikor a ragasztószalagot kellett volna, mert a könnyektől nem láttam semmit és össze-vissza hadonásztam.
Tehát úgy érzem, igazán méltányos lenne, ha felszámolhattam volna a pézsé árát és a kötszert persze.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-02-17 19:00
Létrehozva: #13044

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(scaevola @ 2010-02-17 17:47) *
Gondolod, hogy még időszerű? ohmy.gif

Kedves scaevola!

Ha ebben a ritmusban olvassa a fórumot, akkor ezt a kérdést csak valamikor októberben fogja megválaszolni! mosking.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2010-02-17 18:47
Létrehozva: #13045

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(tibetfreeee @ 2010-02-17 17:45) *
Hi!
Ha a vételár már átutalva és nálad akkor mehet a post addig semmi a pozitívja nem érdekes, ne vedd figyelembe!!
Én jártam így és buktam 30e!! mad.gif csak jó tanács...

Gondolod, hogy még időszerű? ohmy.gif

IDÉZET
IDÉZET(Ottopappa @ 2009-06-10 09:31)

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
tibetfreeee
hozzászólás 2010-02-17 18:45
Létrehozva: #13046

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-25 15:45
Azonosító: 579 674

IDÉZET(Ottopappa @ 2009-06-10 09:31) *
Hali!

Kérdésem volna. Van egy vevőm (?) aki licitált nálam egy telót, és megnyerte. Egyszer felhívott vezetékesről, a mobilja kikapcsolva, e-mailre se válaszol, és utánvéttel kéri a telefont. Öszvissz van egy pozitívja, és kész. Már péntek este óta tudja, ha átutalja a vételárat, azonnal küldöm a telefont, de még most sem utalt semmit... Szerintetek postázzam neki, vagy kivárjak még?

Hi!

Ha a vételár már átutalva és nálad akkor mehet a post addig semmi a pozitívja nem érdekes, ne vedd figyelembe!!
Én jártam így és buktam 30e!! mad.gif csak jó tanács...

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2010-02-17 18:25
Létrehozva: #13047

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(yxxxxy @ 2010-02-17 15:46) *
van ugy hogy egy cipös dobozba elfér egy áru ami nincs 2 kg

ha levélként kevesebb tehát nem 450 ft hanem csak 250 ft
akor a fenmaradó 200 ft ot vissza utalom

(DE A LEGEGYSZERÜB HA A KEDVES VEVŐ MEGKERES TELEFONON smile.gif !)

??
én ugy vagyok vele hogy tölem aztán tökmindegy hogy mennyi a posta
vagy bélelt boritékos levélcsomagér fizetek 100 ft al többet
az a lényeg hogy a termékre szükségemvolt
smile.gif
yxxxxy

Úgy látom szereted a kihívásokat! laugh1.gif

A hozzászólást -scaevola- szerkesztette a következő időpontban: 2010-02-17 18:26

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
yxxxxy
hozzászólás 2010-02-17 16:46
Létrehozva: #13048

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-23 15:39
Azonosító: 26 449

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-02-14 11:45) *
Tisztelt PoraPE!

Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket. Köszönjük!

van ugy hogy egy cipös dobozba elfér egy áru ami nincs 2 kg
én eddig mindig 990 ft ot számoltam postára DE A POSTÁSNÉNI NEM SZOLT VOLNA HOGY TE HÜE,,,
EZT FELLEHET ADNI LEVÉLKÉNT IS tongue.gif
én most ugy csinálom hogy :
utánvét :1490
elöreutalás:990 vagy 450 ft

ha levélként kevesebb tehát nem 450 ft hanem csak 250 ft
akor a fenmaradó 200 ft ot vissza utalom

(DE A LEGEGYSZERÜB HA A KEDVES VEVŐ MEGKERES TELEFONON smile.gif !)

MOST MÁR UGY CSINÁLOM HOGY ELMEGYEK A POSTÁRA ÉS MEGKÉRDEM

(elnézést a következö mondatokér ,,, mindenki azon nyavajok hogy ennyi a posta meg annyi a posta
ÉS A RAGASZTÓ AMIVEL ÖSSZERAGASZTOM ?
persze azt is lehetne mondani hogy kalkuáld bele az áruárába
és ha 1 FT ÉRT MEGY EL VALAMI
??
én ugy vagyok vele hogy tölem aztán tökmindegy hogy mennyi a posta
vagy bélelt boritékos levélcsomagér fizetek 100 ft al többet
az a lényeg hogy a termékre szükségemvolt
smile.gif
yxxxxy

+Quote Post
mamony
hozzászólás 2010-02-16 22:33
Létrehozva: #13049

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-16 19:30
Azonosító: 1 007 466

IDÉZET(cwe @ 2010-02-16 21:26) *
Szerintem tölds vissza, csak amijóket leírtunk ( szállítás, feltételek..stb ) tüntesd fel és akkor nem törlik.

Azt már csak reggel , de köszi szépen . wink.gif

+Quote Post
cwe
hozzászólás 2010-02-16 22:26
Létrehozva: #13050

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-22 12:16
Azonosító: 6 495

IDÉZET(mamony @ 2010-02-16 21:13) *
Bocsánat azt csak emberi lustaságból tettem . Nem neked címeztem .

Szerintem tölds vissza, csak amijóket leírtunk ( szállítás, feltételek..stb ) tüntesd fel és akkor nem törlik.

+Quote Post
mamony
hozzászólás 2010-02-16 22:13
Létrehozva: #13051

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(cwe @ 2010-02-16 21:11) *
Tehát akkor. Légyszi. Miért rám idéztél ???
A lehető legszebben írtam le mindent ( h. segítsek ) és engem neveztél legelőször "k..ög " -nek.
Ezt légysz fejtsd már ki ha lehet.
Te írtad hogy, magas műveltségű, tanúlt ember vagy.

Bocsánat azt csak emberi lustaságból tettem . Nem neked címeztem .

+Quote Post
mamony
hozzászólás 2010-02-16 22:11
Létrehozva: #13052

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nagyzee @ 2010-02-16 21:08) *
Nem én voltam, de van egy tippem:
Idézet a Vatera ÁFF-ből:
"6/3. A Vatera fenntartja továbbá jogát bármely felhasználó kizárására, vagy bármely tranzakció vagy más tartalom, információ törlésére, amely a Vatera értelmezése szerint ellenkezik az online aukciós piactér megfelelő használatával"

Ezt nagyon jól ismerem már.. laugh1.gif

NNa akkor fórumos lett a hangulat . laugh1.gif Kezdhetem előlről az egészet , ráadásul ahogy elnézem itt sokmindenkinek volt vaterás ismerős aki segített de én magamtól tettem fel a cuccokat . Idegesítő hogy már elment volna pár termék , kaphattam volna véégre pozitívat is , erre kitörlik . director.gif

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2010-02-16 22:08
Létrehozva: #13053

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 18:05
Azonosító: 2 094

IDÉZET(mamony @ 2010-02-16 21:01) *
" véletlen eltűnnek a termékek "

Nem én voltam, de van egy tippem:
Idézet a Vatera ÁFF-ből:
"6/3. A Vatera fenntartja továbbá jogát bármely felhasználó kizárására, vagy bármely tranzakció vagy más tartalom, információ törlésére, amely a Vatera értelmezése szerint ellenkezik az online aukciós piactér megfelelő használatával"

Ezt nagyon jól ismerem már.. laugh1.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-02-16 22:05
Létrehozva: #13054

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(royalroyal @ 2010-02-16 21:04) *
................. megszegtél pár szabályt, .........

Mostmár a fórumszabályzatot is. angry2.gif hehehmm.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2010-02-16 22:04
Létrehozva: #13055

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 18:05
Azonosító: 2 094

IDÉZET(mamony @ 2010-02-16 20:44) *
Ha valakinek fáj hogy megpróbálom azt sajnálom . Azért kösz a segítséget neked is meg mindenkinek aki segíteni akart .

Mindenkinek kell egy esély, most kaptál egy csomó tanácsot, mit kell javítanod: a szállítási időt és azt, hogy mit takar a garancia, mindenképpen fel kellene tüntetned. A többi a te rizikód, nekem nem fáj, ha magánszemélyként üzletelsz, a vásárlók meg úgyis okosak és megfontoltak, egyedül is el tudják dönteni, hogy bevállalják-e a kedvezőbb árért a számlanélküliséget.

+Quote Post
royalroyal
hozzászólás 2010-02-16 21:57
Létrehozva: #13056

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-22 14:57
Azonosító: 425 174

smile.gif én nem magánszemélytől vásárolok hanem nagykerből , illetve gyártóktól .

Az aláhúzott részt, hogy teljesíted?
Milyen papírt adsz, ha kérnek?

Jótállás (garancia)

Jótállást (garanciát) bármelyik szerződő fél vállalhat általában a szerződésszerű teljesítésért, illetőleg közelebbről a teljesítés bármely lényeges mozzanatának a hiánytalan és hibátlan megvalósulásáért (pl. egy határidő betartásáért, az egyösszegű fizetésért, a különleges minőségért, a "jogtisztaságért" stb.). A jótállás vállalását egyes esetekben jogszabály kötelezővé teheti, ilyen például az egyes tartós fogyasztási cikkek kötelező jótállásáról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet .

Aki a szerződés hibátlan teljesítéséért szerződés vagy jogszabály alapján jótállásra köteles, ennek időtartama alatt a felelősség alól csak akkor mentesül, ha bizonyítja, hogy a hiba oka a teljesítés után keletkezett. A jótállás a jogosultnak a törvényből eredő jogait nem érinti. A jótállás a kötelezettet a jótállási kötelezettséget keletkeztető szerződésben vagy jogszabályban, továbbá a szolgáltatásra vonatkozó reklámban foglalt feltételek szerint terheli .

Fogyasztói szerződés esetében a jótállási nyilatkozatnak tartalmaznia kell a jótállás kötelezettjének nevét és címét, a jótállás tartalmát, időtartamát, területi hatályát és a belőle eredő jogok érvényesítésének módját. Utalnia kell továbbá arra, hogy a jótállás a fogyasztónak a törvényből eredő jogait nem érinti. A jótállási nyilatkozatot a fogyasztó kérésére írásban vagy más maradandó eszközzel rögzíteni kell, és a fogyasztó rendelkezésére kell bocsátani. Jótállást kötelezően előíró jogszabály a jótállási nyilatkozatra vonatkozóan további követelményeket állapíthat meg. Az e bekezdésben meghatározott feltételek nem teljesülése nem érinti a jótállási kötelezettségvállalás érvényességét. A jogosult a jótállási határidő alatt bármikor közölheti kifogását a kötelezettel . A törvénynek a szavatossági jogok gyakorlására vonatkozó szabályait a jótállási jogok gyakorlásánál megfelelően alkalmazni kell .

+Quote Post
cwe
hozzászólás 2010-02-16 21:56
Létrehozva: #13057

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mamony @ 2010-02-16 20:52) *
Értem mi a probléma . Hát nézd ennél kissebben már nem lehet kezdeni . Ha valakinek fáj hogy megpróbálom azt sajnálom . Azért kösz a segítséget neked is meg mindenkinek aki segíteni akart .

NEM-ÉR-TI ! Nem nekünk szokott az ilyen ügyletekkel bajunk lenni. Mi eladók vagyunk nem PM-ÁVH-sok. Csak segíteni akart eddig mindenki hogy, mire vigyázz !

+Quote Post
cwe
hozzászólás 2010-02-16 21:52
Létrehozva: #13058

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

smile.gif én nem magánszemélytől vásárolok hanem nagykerből , illetve gyártóktól .

Ez sem igaz már. Van olyan forma hogy, mint mag.szem küld egy garancivállalást aláírva, A vevőnek nem kell aláírni ( elektromos felületen... ráutaló mag. tartással...stb ) . Viszont egy ilyen ügyletnél megint csak az a gond ( ha nincs direkte gyári gari világ vagy európa gar = a készülékre szól / pl: Sony, Kodak,... stb ) hogy, nincs meg mellé a "többi papír" amit a PM ÁVH ( értsd jól ) elvár.

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2010-02-16 21:52
Létrehozva: #13059

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 13:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

IDÉZET(mamony @ 2010-02-16 20:29) *
Ui : Valaki kritizálta a postai költséget . Gyerekek szerintetek én elsőre profi postai kézbesítő voltam és vágok minden postai költséget? Az ilyen apróságokra is rá kell jönni mire minden klappol , és ismétlem önmagam pont ezért jöttem fel a fórumra .

Látod, ez sokunknak a problémája Veled. Most sem azt kérdezed, hogy hol tudsz utánajárni, hanem felháborodsz, "Szerintetek én elsőre profi...." stb voltam? Nem úgy tűnik, mint aki megérti a segítséget. dry.gif

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
mamony
hozzászólás 2010-02-16 21:44
Létrehozva: #13060

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(cwe @ 2010-02-16 20:41) *
" [b]A garit nem is sokan tudnák érvényesíteni szerintem hisz mire kiszenvedi magából mi a baja és kap valami választ addig megbolondul / lejár a gari idő . Szóval azt azért is írtam így ( azt gondoltam megfelelő ) hogy utána elmagyarázom hogy én intézzem ha baja van mert én csak felkapom a telefont és megbeszélem mi a baj és mit tehetünk . "[/b]

Ez is oksa lenne, de ha mondjuk a eB-n rendelsz ( életveszély) Haun-kung-Che től és 2 hónap múlva eltűnk Haun-kung-Che, akkor kit hívsz majd fel ??? blink.gif blink.gif blink.gif

IDÉZET(nagyzee @ 2010-02-16 20:16) *
Nézd, ebből itt nem jössz ki jól. Nagyon sok itteni eladónak szúrhatja a szemét, hogy magánszemélyként ( ÁFA, VÁM fizetés nélkül) teszed azt, amit legálisan (üzletszerűen) csak adószámmal tehetnél. Így könnyen vagy olcsóbb a bolti áraknál, és ráadásul még a vevő pénzén is vásárolsz. Nem kioktatni akarlak, mert én is így kezdtem. DE! ---> rám szóltak a nálam okosabbak, és elgondolkodtam. Pont ennyi kellett, hogy viszonylag kis APEH cécóval megússzam, ha még fél évet így "sefteltem" volna, még mindig a büntetést fizetném. Tanultam a hibámból és azóta vállalkozóként csinálom. A vevő pénzén rendeléssel sincs semmi baj, ha ez látszik a terméklapon.

Értem mi a probléma . Hát nézd ennél kissebben már nem lehet kezdeni . Ha valakinek fáj hogy megpróbálom azt sajnálom . Azért kösz a segítséget neked is meg mindenkinek aki segíteni akart .

+Quote Post

1350 Oldal V  « < 651 652 653 654 655 > » 
Reply to this topicStart new topic
7 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (6 vendég és 0 anonim felhasználó)
1 felhasználó: svejku

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-05-31 23:48