IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1326 Oldal V  « < 651 652 653 654 655 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Denien
hozzászólás 2010-01-29 12:54
Létrehozva: #13041

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-13 12:12
Azonosító: 31 318

Sziasztok ! Azzal a problémával fordulok hozzátok h eladtam 1 karláncot! A vevő ajánlotta kérte de sajnos több terméket adtam fel amiket nem kellett ajánlottam és elfelejtettem ! DE ez nem is lenne probléma, hanem itt kezdődik: a mai nap 1 idősebb hölgyfelhívott h 1 üres borítékot kapott a karlánc helyett.. nah most a borítékról tudni illik h én a karláncot 1 zsepibe becsomagoltam ezt beletettem 1 légmentesen z árható tasakba, amit pedig belehelyeztem a borítékba 1 összehajtott papír közé ! a borítékot bizonság kedvéért tesával leragasztottam ! Tehát a hölgy felhívótt h és elemsélte h mien 1 csaló vagyok, és elég moderálatlan szóhasználatot használt, kérdeztem h hogyan nézett ki a boríték stb, elmondása alapján azt a borítékot kapta meg amit één feladtam ! Ha valaki a tesát lehuzza a borítékról, akkor az már meglátszik rajta ő azt mondta nicns rajta ilyen nemű nyom! És a boríték sem volt sértült ! Nah most hogy valaki a karláncot ki tudja venni ahoz a borítékon nem tud olyan nyomot csinálni ami ne látszódjon meg ! Elkezdett fenyegetni h majdí gy megjárom meg ugy megjárom ! Én saját becsületességemre alapozva a terméket feladtam Nem tudom hogy a ahibát hol keressem ! Ezért kérem a segitségeteket ienkor mi a teendő! Tudni illik ezzel a levéllel eggyüt még 3db borítékot adtam fel ugyan így , ami közül az eggyi 15e ft értékű terméket tartalmazott és az sikeresen odaért ! Akkor hogy van ez.... Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm !!!
Go to the top of the page

+Quote Post
csaszi66
hozzászólás 2010-01-29 11:22
Létrehozva: #13042

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-12 11:36
Azonosító: 741 865

IDÉZET(zpepe26 @ 2010-01-29 09:27) *
Bocs, ezt nem tudom kihagyni, de még mindig aktív az accountod....

Szerintem "nagy" veszteség lesz a Vaterának, ha törli a regisztrációját... blink.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-01-29 11:16
Létrehozva: #13043

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-01-29 10:14) *
Kedves zejopy!

Bár bankonként lehetnek nagy eltérések, ez nem igaz. Banki tranzakcióknál még a kerekítés szabályait sem kötelező alkalmazni.

thank_you.gif Köszönöm!

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-01-29 11:14
Létrehozva: #13044

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(zejopy @ 2010-01-28 12:10) *
Kedves Benz, vagy Leó!
Igaz ez?

Kedves zejopy!

Bár bankonként lehetnek nagy eltérések, ez nem igaz. Banki tranzakcióknál még a kerekítés szabályait sem kötelező alkalmazni.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-01-29 11:07
Létrehozva: #13045

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(liverbt @ 2010-01-29 09:06) *
Kedves Adminok!
A licitálásokat figyelve "talizman" felhasználó és "marcipan08" ugyanaz, ráadásul több önlicitet csinált - felveri az árat.

http://www.vatera.hu/mike_oldfield_to_be_f..._158727604.html

http://www.vatera.hu/mike_oldfield_to_be_f..._162048880.html

Utánnanéznétek?
Köszi!
üdv:

Kedves liverbt!

Köszönjük a bejelentést, amely alapján indokolt esetben megtesszük a szükséges intézkedéseket.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2010-01-29 10:27
Létrehozva: #13046

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 13:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

IDÉZET(Jojo2OO7 @ 2010-01-28 15:44) *
Mától a Vatera elvesztett 5 embert, ugyanis ezért, amit vele tettek nem vagyunk hajlandók tovább használni!!!! Mi így állunk ki a barátunkért.

Bocs, ezt nem tudom kihagyni, de még mindig aktív az accountod....

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2010-01-29 10:08
Létrehozva: #13047

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 13:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

IDÉZET(mikeshadow @ 2010-01-28 19:52) *
Ne haragudj, de ez egyszerűen nevetséges amit írsz. Ne, hogy azt hidd, hogy téged nem lehetne megvezetni.

mindenkit meg lehet(ne) vezetni, ha partner lenne ebben. Érdekes, engem edig egyik oldalon sem "sikerült " megvezetnie senkinek, pedig már vettem pár dolgot aukciós oldalakon (és nem aukciósokon is). Mindent alaposan meg kell nézni, nem pedig "vörös köddel" a szemünk előtt féláron lecsapni olyat, ami nincs is az eladó tulajdonában wink.gif

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
liverbt
hozzászólás 2010-01-29 10:06
Létrehozva: #13048

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-07 09:17
Azonosító: 107 296

Kedves Adminok!
A licitálásokat figyelve "talizman" felhasználó és "marcipan08" ugyanaz, ráadásul több önlicitet csinált - felveri az árat.

http://www.vatera.hu/mike_oldfield_to_be_f..._158727604.html

http://www.vatera.hu/mike_oldfield_to_be_f..._162048880.html

Utánnanéznétek?
Köszi!
üdv:

+Quote Post
tutajos43
hozzászólás 2010-01-29 09:45
Létrehozva: #13049

Lelkes újonc
**

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-03-22 17:54
Azonosító: 1 544

Írtam neki, hogy tudok 1 ft - ot utalni, kíváncsi vagyok a válaszra.
http://www.vatera.hu/oplel_vectra_a_javita..._161937974.html

+Quote Post
szaszcow
hozzászólás 2010-01-29 09:42
Létrehozva: #13050

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-12-10 09:51
Azonosító: 878 807

IDÉZET(zejopy @ 2010-01-28 20:21) *
Kellő körültekintéssel elkerülhető.
Meg kell nézni, kitől, mit, mennyiért és hogyan veszel. Ennyi.

Hát ez nem mindig igaz.... valóban vannak gyanúsnak tűnő eladók és termékek fennt.
Amit én vettem pl. a Garmin gps arra ez közel sem igaz... Az eladónak még semlegese se volt csak 50-nél több pozitívja. Még autót is vett a vaterán reszletre és minden ok volt...
Ha 50 pozitív után se biznak meg az emberek itt az eladóba akkor akkár abba is lehetne hagyni mert senki se fog venni semmit.... Ráadásul sokan nem vállalják az utánvételt, mert nem viszi át a megvett árut a vevő és akkor neki keletkezik vesztesége.... Ez a rendszer bizalmon kell alapuljon és persze korrekt üzletmeneten.....

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-01-28 21:49
Létrehozva: #13051

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mikeshadow @ 2010-01-28 20:32) *
Lehet, hogy jobban lehetne szemléltetni bizonyos aukciók kockázatát. Szerintem azért ezen a profi eladói dolgon is lehetne csiszolni.

Ez egy nagyon fiatal program még. Már most is változott, pedig a bevezetése óta alig fél év telt el. Szerintem, ahogy fény derül bizonyos dolgokra, úgy fog szigorodni-enyhülni a feltételrendszere.
Egyébként amúgy sincs olyan működő dolog a világon, ami mindenkinek maradéktalanul megfelelne. Minél több játékos játszik benne, annál nagyobb a szórás.

IDÉZET(nagyzee @ 2010-01-28 20:41) *
................. ráadásul bonyolít a helyzeten, hogy a sok szereplőnek nem mindig azonosak az érdekeik.

De még mennyire. biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2010-01-28 21:41
Létrehozva: #13052

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 18:05
Azonosító: 2 094

IDÉZET(mikeshadow @ 2010-01-28 20:32) *
Ezzel csak az a probléma, hogy az emberek egy idő után kiszeretnek ebből a fajta vásárlási formából. Régen nagyon mentek a csomagküldő szolgálatok is, de egy idő után a gagyi minőség miatt kutya se vásárolt. Most is már az olyan emberek, akiknek igazán van vásárlóereje és pénze, azok a sok hamis parfüm, ékszer, ruha miatt elpártoltak. És ez nem kitalácíóból mondom nagyon sok a vállalkozó ismerősöm, barátom és üzletfelem. Most maradtak az olyanok akik " bocs véletlenül licitáltam, külföldre mente, most átmenetileg nincs pénzem".

Lehet, hogy jobban lehetne szemléltetni bizonyos aukciók kockázatát. Szerintem azért ezen a profi eladói dolgon is lehetne csiszolni.

Pont erről megy itt a vita rendszeresen a fórumon, hogy ki mit tehetne az ügy érdekében. Sokszereplős a dolog (Vatera, Vevők, Eladók...) és mindenki másféle módon segítheti vagy segíthetné a piactér tisztulását, ráadásul bonyolít a helyzeten, hogy a sok szereplőnek nem mindig azonosak az érdekeik.

+Quote Post
mikeshadow
hozzászólás 2010-01-28 21:32
Létrehozva: #13053

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2009-02-01 19:19
Azonosító: 450 375

IDÉZET(nagyzee @ 2010-01-28 20:04) *
Mindenkit meg lehet vezetni, de annak azért van némi vevőoldali rásegítése, hogy néhány eladó simán, számla, garancia, bármiféle felelősségvállalás nélkül, előre átutalt pénzből beszerezve a terméket, 12-15 napra vállal szállítást, persze a bolti ár feléért és tízesével viszik tőlük a cuccot...Az ilyen vevők kifejezetten kérik, hogy be lehessenek csapva...

Ezzel csak az a probléma, hogy az emberek egy idő után kiszeretnek ebből a fajta vásárlási formából. Régen nagyon mentek a csomagküldő szolgálatok is, de egy idő után a gagyi minőség miatt kutya se vásárolt. Most is már az olyan emberek, akiknek igazán van vásárlóereje és pénze, azok a sok hamis parfüm, ékszer, ruha miatt elpártoltak. És ez nem kitalácíóból mondom nagyon sok a vállalkozó ismerősöm, barátom és üzletfelem. Most maradtak az olyanok akik " bocs véletlenül licitáltam, külföldre mente, most átmenetileg nincs pénzem".

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-01-28 21:21
Létrehozva: #13054

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Ne haragudj, de ez egyszerűen nevetséges amit írsz. Ne, hogy azt hidd, hogy téged nem lehetne megvezetni.

Kellő körültekintéssel elkerülhető.
Meg kell nézni, kitől, mit, mennyiért és hogyan veszel. Ennyi.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zebutabu
hozzászólás 2010-01-28 21:20
Létrehozva: #13055

Lelkes fórumozó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-23 19:08
Innen: a Tibi mellett
Azonosító: 1 742

IDÉZET(nagyzee @ 2010-01-28 20:04) *
Mindenkit meg lehet vezetni, de annak azért van némi vevőoldali rásegítése, hogy néhány eladó simán, számla, garancia, bármiféle felelősségvállalás nélkül, előre átutalt pénzből beszerezve a terméket, 12-15 napra vállal szállítást, persze a bolti ár feléért és tízesével viszik tőlük a cuccot...Az ilyen vevők kifejezetten kérik, hogy be lehessenek csapva...

good2.gif

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2010-01-28 21:04
Létrehozva: #13056

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 18:05
Azonosító: 2 094

+Quote Post
mikeshadow
hozzászólás 2010-01-28 20:52
Létrehozva: #13057

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2009-02-01 19:19
Azonosító: 450 375

IDÉZET(scaevola @ 2010-01-28 19:09) *
Ezeknek a károsultaknak kellene elsősorban a fogaskerekeit megolajozni, hogy ha a szemüket elönti a vörös köd, ne álljon le a forgásuk, hanem felülkerekedjen a mohóságukon. wink.gif

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2010-01-28 20:09
Létrehozva: #13058

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(gyanoa @ 2010-01-28 18:42) *
Ez így ebben a formájában egészen biztos, hogy nem igaz. A Vatera mindig is készséggel állt hasonló ügyekben a hatóságok rendelkezésére. Amennyiben hivatalos megkeresés érkezett, akkor arra a törvényes határidőn belül válaszoltunk is........
Elnézést,hogy én is "beleugatok"ebbe a témába,habár engem személyesen nem érint. De annyit hozzátennék,hogy az előttem szóló úriember felháborodásában lehet valami igazság.Tegnap volt másodszor berendelve a rendőrségre férjem munkatársa,mivel nagyon sok más emberrel egyetemben ő is feljelentést tett,a még karácsony előtt történt"xbox 360,ps3" üggyel kapcsolatban. Őt is úgy tájékoztatták,hogy elteszik a dolgot kicsit későbbre,mivel nagyon készségesen segített azonnal a telefontársaság,a bank,stb,egyedül a Vatera nem reagált még,pedig őket már kétszer is kérték.Arról nem is beszélve,hogy itt összességében "alsóhangon" is olyan 1 millió környékén lehet a "jóember"által okozott kár.Tehát én is amondó vagyok,hamár ezzel a "sablonszöveggel" feljelentésre buzdítják a jóembereket,talán meg kellene olajozni azokat a fogaskerekeket az Önök oldalán is.Remélem nem bántottam meg senkit mondandómmal,nem ez volt a cél,de én sem örülnék ha engem vernének át,és ilyen tempóban működnének a dolgot.Azt már csak félve megemlítve,hogy az ilyen időhúzások,mindig a csaló malmára hajtják a vizet,mivel addigis mégtöbb embert tud megkárosítani.Tisztelettel

Ezeknek a károsultaknak kellene elsősorban a fogaskerekeit megolajozni, hogy ha a szemüket elönti a vörös köd, ne álljon le a forgásuk, hanem felülkerekedjen a mohóságukon. wink.gif

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
gyanoa
hozzászólás 2010-01-28 19:42
Létrehozva: #13059

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-10-22 11:39
Azonosító: 803 925

Ez így ebben a formájában egészen biztos, hogy nem igaz. A Vatera mindig is készséggel állt hasonló ügyekben a hatóságok rendelkezésére. Amennyiben hivatalos megkeresés érkezett, akkor arra a törvényes határidőn belül válaszoltunk is........

Elnézést,hogy én is "beleugatok"ebbe a témába,habár engem személyesen nem érint. De annyit hozzátennék,hogy az előttem szóló úriember felháborodásában lehet valami igazság.Tegnap volt másodszor berendelve a rendőrségre férjem munkatársa,mivel nagyon sok más emberrel egyetemben ő is feljelentést tett,a még karácsony előtt történt"xbox 360,ps3" üggyel kapcsolatban. Őt is úgy tájékoztatták,hogy elteszik a dolgot kicsit későbbre,mivel nagyon készségesen segített azonnal a telefontársaság,a bank,stb,egyedül a Vatera nem reagált még,pedig őket már kétszer is kérték.Arról nem is beszélve,hogy itt összességében "alsóhangon" is olyan 1 millió környékén lehet a "jóember"által okozott kár.Tehát én is amondó vagyok,hamár ezzel a "sablonszöveggel" feljelentésre buzdítják a jóembereket,talán meg kellene olajozni azokat a fogaskerekeket az Önök oldalán is.Remélem nem bántottam meg senkit mondandómmal,nem ez volt a cél,de én sem örülnék ha engem vernének át,és ilyen tempóban működnének a dolgot.Azt már csak félve megemlítve,hogy az ilyen időhúzások,mindig a csaló malmára hajtják a vizet,mivel addigis mégtöbb embert tud megkárosítani.Tisztelettel

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-01-28 19:33
Létrehozva: #13060

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2010-01-28 18:07) *
honnan is olyan ismerös ez a mondat: "hirtelen külföldre kellett utazni"... sclerosis.gif

Az örök kifogás.
Engem halálra szívatott egy nő, aki "külföldön" volt, aztán amint hazaért, kórházba került.
De frankón tudott külföldről licitálni. dry.gif
Ez volt az első vaterás pofára esésem, aztán mindjárt jött még egy és akkor felszívtam magam és megváltoztattam pár dolgot az üzletmenetemmel kapcsolatban.
De ez már egy másik történet. rolleyes.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1326 Oldal V  « < 651 652 653 654 655 > » 
Reply to this topicStart new topic
4 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (4 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-19 13:50