IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1321 Oldal V  « < 651 652 653 654 655 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-01-26 17:41
Létrehozva: #13041

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

Kedves Fórumozók!

Ma már céloztam rá, hogy a plusz költségek felszámolásáról szóló topikot egyszer már megszüntettük, mivel a "lehet-e...?" kérdésre a válasz egyértelmű "nem".

A ma, ebben a topikban ismét előkerült kérdéskörrel kapcsolatban lényegi új információ nem hangzott el, illetve az álláspontunk azóta sem változott.

A fentiek értelmében a továbbiakban nem tudjuk támogatni az erről szóló vitát.

Köszönjük a figyelmet és az együttműködést!

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-01-26 17:26
Létrehozva: #13042

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-01-26 15:24) *
Szó se róla... rolleyes.gif
Mindenesetre a "lehet-e plusz költséget felszámolni?" című topikot egyszer már megszüntettük. mosking.gif

Mégis mindig felbukkan, mint egy vízi hulla.

IDÉZET(egyedikovacsoltvas @ 2010-01-26 15:42) *
Na azért rágok egyet még rajta Én is. mosking.gif

Kedves vevőjelölt minimum hülyének néz.

Az nem baj, ha hülyének néznek. Én pl. soha nem adok el Vaterán kívül. És hülyének néznek. Érdekel? Nem. A saját szabályaim szerint játszom. Elfogadom és kifizetem egy adott szolgáltatás velejáróit és megpróbálom a szabályrendszerének megfelelően intézni a dolgaimat. Merthogy a regisztrációmmal ezt elfogadtam. Ha hülye vagyok, hát az vagyok. Szerintem inkább az csökkent értékű, aki ezt nem érti meg. Ezért aztán nem foglalkozom vele. Különben is teljesen hidegen hagy, hogy Kis Büdös Péter Kukutyinban mit gondol rólam. Nekem kell magammal együtt élnem.

IDÉZET(nagyzee @ 2010-01-26 16:00) *
Ha elégszer hozzuk fel a témát , lehet hogy megfontolás tárgyává teszik illetékes helyen. (Vagy törlik a hozzászólást) smile.gif

Nem. Akárhányszor hozzuk is fel, szerintem nem fog változni. Mert eldöntötték. Ebben annyira biztos vagyok. Emlékezz az FD bevezetésére. Úúúúristen, mit téptük a szánkat.....hiába. És igazából még azt sem lehet mondani, hogy nem volt igazuk, bár nincs kontrollcsoport, tehát ez nem fog egyértelműen bebizonyosodni soha.
Legfeljebb törlik, igen, és egyszer csak tele lesz a hócipő és röppen a figyelmeztetés.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
zebutabu
hozzászólás 2010-01-26 17:23
Létrehozva: #13043

Lelkes fórumozó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-23 19:08
Innen: a Tibi mellett
Azonosító: 1 742

IDÉZET(nagyzee @ 2010-01-26 16:00) *
Így van. A legtöbben nem a jutalékkijátszásra játszanak, csak arra, hogy a csomagolásba/küldésbe befektetett anyag és energia megtérüljön.
Ha elégszer hozzuk fel a témát , lehet hogy megfontolás tárgyává teszik illetékes helyen. (Vagy törlik a hozzászólást) smile.gif

Lehet így gondolod, de én tapasztaltam már, főleg a ruhások körében az 1 Ft-os aukcióknál kiírta korrekten, hogy az adott ruha pktg-e X Ft.
Írtam Neki, hogy többet vásárolnék és egybecsomagolná-e. Jött a válasz:" hát persze, amit lehet". Na én bevásároltam vagy 25 db-ot, a vége az lett, hogy 7000 Ft feletti pk-t kért volna, az ruhák ára 1700 Ft volt. Mi ez ha nem jutalékkijátszás? rolleyes.gif

+Quote Post
zebutabu
hozzászólás 2010-01-26 17:10
Létrehozva: #13044

Lelkes fórumozó

Csoport:
Kizárt

A csomagolási költség fel nem számíthatósága (brrr... de csúnyán hangzik), miatt kényszerültem kikötni a kizárólag személyes átvételt pár terméknél.
Emiatt több levélkét kapok, és néha igazán bunkónak gondolhatnak, mivel nem fejthetem ki a levelezésben, hogy azért nem postázom, mert nem fogok 50-100 forintot költeni a csomagolásra egy 1 ft-os terméknél, de még 500 forintosnál sem.
(NEM fogom belekalkulálni, ide ne írd!!! biggrin.gif)
Ugyebár előfordulhatna, hogy a vevőjelölt azt válaszolja, hogy kifizeti a csomagolási költséget (továbbiakban CSK biggrin.gif ).
Tételezzük fel, hogy azt mondom nem mert vatiszabályzat tiltja.
Ha azt mondom ok, egyből akadna vki aki jutalékkijátszást szimatolna, valamint jelentené a vatinak a szabály megszegését.
Így maradt számomra az egyetlen lehetőség, hogy redukáljam a CSK-t, a személyes átvétel kikötése, azzal a megjegyzéssel, hogy 1000 ft feletti értéknél postázok is ha kérik.
Így azért általában összejön mindenkinél annyi motyó, hogy dobozolni lehessen.
Doboz pedig terem minden boltban, mint azt már vki írta.

Amit még nem értek, hogy miért nem úgy csinálták meg a szép új mad.gif funkciókat, hogy hozzácsaptak volna egy CSK rubrikát is.
Ha már kedvezmények lehetnek akkor a plusszköltségeknek miért nem lehetett egy hasonlót beiktatni.
Pl egy sorocska, hogy CSK vagy bármi, ha vki nem a személyes átvételt választja.
Az eladók fizetnének utána szerintem szívesen jutalékot, csak megoldható legyen.

Nos, ez az 1 Ft-os aukciózás egyik hátulütője, (én már 1 éve leszoktam róla, mert mindenféleképpen ráfizetés)! Volt is egy saját topikom az 1 Ft-os aukciózás ellen, de kértem a törlését, mivel az Euro bevezetéséig nem akarják megszüntetni az 1 ft-rólt.
Csak a komolyabb értékeket lehet biztonságosan eladni 1 Ft-os aukción.
Ebből nyilvánvalóvá válik, hogy a vaterának az az érdeke, hogy minnél több 1 Ft-os aukció legyen, ami emeli a látogatottságot, de ugyanakkor értéket is képviseljen a termék.
Lényegében az elmúlt 1 évben kb 60 %-ot csökkent az összes termék kínálat. Most egy másik piactéren van fent a sok 1-200 Ft-ot képviselő áru. rolleyes.gif

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2010-01-26 17:00
Létrehozva: #13045

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 18:05
Azonosító: 2 094

Az eladók fizetnének utána szerintem szívesen jutalékot, csak megoldható legyen.

Így van. A legtöbben nem a jutalékkijátszásra játszanak, csak arra, hogy a csomagolásba/küldésbe befektetett anyag és energia megtérüljön.

+Quote Post
egyedikovacsoltv...
hozzászólás 2010-01-26 16:42
Létrehozva: #13046

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-03 00:47
Azonosító: 516 774

A csomagolási költség fel nem számíthatósága (brrr... de csúnyán hangzik), miatt kényszerültem kikötni a kizárólag személyes átvételt pár terméknél.
Emiatt több levélkét kapok, és néha igazán bunkónak gondolhatnak, mivel nem fejthetem ki a levelezésben, hogy azért nem postázom, mert nem fogok 50-100 forintot költeni a csomagolásra egy 1 ft-os terméknél, de még 500 forintosnál sem.
(NEM fogom belekalkulálni, ide ne írd!!! biggrin.gif)
Ugyebár előfordulhatna, hogy a vevőjelölt azt válaszolja, hogy kifizeti a csomagolási költséget (továbbiakban CSK biggrin.gif ).
Tételezzük fel, hogy azt mondom nem mert vatiszabályzat tiltja.
Ha azt mondom ok, egyből akadna vki aki jutalékkijátszást szimatolna, valamint jelentené a vatinak a szabály megszegését.
Így maradt számomra az egyetlen lehetőség, hogy redukáljam a CSK-t, a személyes átvétel kikötése, azzal a megjegyzéssel, hogy 1000 ft feletti értéknél postázok is ha kérik.
Így azért általában összejön mindenkinél annyi motyó, hogy dobozolni lehessen.
Doboz pedig terem minden boltban, mint azt már vki írta.

Amit még nem értek, hogy miért nem úgy csinálták meg a szép új mad.gif funkciókat, hogy hozzácsaptak volna egy CSK rubrikát is.
Ha már kedvezmények lehetnek akkor a plusszköltségeknek miért nem lehetett egy hasonlót beiktatni.
Pl egy sorocska, hogy CSK vagy bármi, ha vki nem a személyes átvételt választja.

+Quote Post
zebutabu
hozzászólás 2010-01-26 16:37
Létrehozva: #13047

Lelkes fórumozó

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-01-26 15:24) *
Mindenesetre a "lehet-e plusz költséget felszámolni?" című topikot egyszer már megszüntettük. mosking.gif

Erre lenne jó, ha mindenkinek kötelező lenne a szállítási ktg magadása. rolleyes.gif

+Quote Post
zebutabu
hozzászólás 2010-01-26 16:30
Létrehozva: #13048

Lelkes fórumozó

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(egyedikovacsoltvas @ 2010-01-26 15:22) *
Ez elég új a számomra.
Nekem mindenhol felszámolják.
Régebben az egyik hipermarketben ingyen volt, de most már ott is 5ft.

biggrin.gif

Ez meglep!
Én még csak akkor fizettem a szatyorért, ha masszívabbat kértem, de az egyébként is áruként szolgált. rolleyes.gif

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-01-26 16:24
Létrehozva: #13049

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(egyedikovacsoltvas @ 2010-01-26 15:22) *
...De ez már olyan szinten lerágott csont, hogy egy ebfalkának becsületére válna.
Előttem a kép ahogy VateraOroszlán/Benz égnek emeli a tekintetét amint a csomagolás szót meglátja biggrin.gif

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
egyedikovacsoltv...
hozzászólás 2010-01-26 16:22
Létrehozva: #13050

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zebutabu @ 2010-01-26 14:10) *
....Az üzletekben sem számítanak fel költséget arra a pár reklámszatyorra! ....

Ez elég új a számomra.
Nekem mindenhol felszámolják.
Régebben az egyik hipermarketben ingyen volt, de most már ott is 5ft.

De nem is az 5 ft-os borítékon háborog senki szerintem.
Itt a gond a törékeny, vagy nagyméretű dolgoknál van.
De ez már olyan szinten lerágott csont, hogy egy ebfalkának becsületére válna.
Előttem a kép ahogy VateraOroszlán/Benz égnek emeli a tekintetét amint a csomagolás szót meglátja biggrin.gif

+Quote Post
zebutabu
hozzászólás 2010-01-26 16:17
Létrehozva: #13051

Lelkes fórumozó

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(nagyzee @ 2010-01-26 14:56) *
Igen és ez állandó vita is fog maradni, mert úgy látszik hogy más esetekben a vásárlóra lehet bízni a döntést, ebben az esetben pedig nem.
A máskor okos vásárló képességei ezek szerint megállnak az irreális szállítási költség megfontolásánál.

Erre jó megoldás a PEP-es eladóknál a kötelező szállítási ktg megadása. Én kiterjeszteném mindenkire, akkor a vevő dönthetne, hogy kinél vásárolja meg a terméket, és bruttó mennyiért. rolleyes.gif

IDÉZET(royalroyal @ 2010-01-26 15:10) *
Most nem jut eszembe mi is az FD ? mosking.gif
FeltöltésiDíj? mosking.gif

Köszönöm! thank_you.gif

+Quote Post
royalroyal
hozzászólás 2010-01-26 16:10
Létrehozva: #13052

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-22 14:57
Azonosító: 425 174

[/quote]

FeltöltésiDíj? mosking.gif

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2010-01-26 15:56
Létrehozva: #13053

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-01-26 14:21) *
Ez a FD bevezetése óta állandó vita. Be kell látni, hogy patthelyzet állt elő ezzel kapcsolatban, amikor a sok 1 Ft-os aukcióra 1-2000 Ft csomagolási költséget számoltak fel. Azt pedig nem lehet ellenőrizni minden aukciónál, hogy tényleg reális-e a felszámolandó plusz pénz. Ez volt az egyetlen nem jó, de optimális megoldás.
Annyi minden más ellenőrizni való van, ez már minden emberi mértéket meghaladna szerintem.

Igen és ez állandó vita is fog maradni, mert úgy látszik hogy más esetekben a vásárlóra lehet bízni a döntést, ebben az esetben pedig nem.
A máskor okos vásárló képességei ezek szerint megállnak az irreális szállítási költség megfontolásánál.
Azt azonban továbbra is javasolnám, hogy az eladó fizesse meg a jutalékot a szállítási költség után is, cserébe felszámíthatja azt, amit ő jogosnak vél.
Ezzel a megoldással a Vaterát nem érheti kár (mert azért valljuk be, itt pénzről van szó, nem a felhasználók védelméről)

+Quote Post
zebutabu
hozzászólás 2010-01-26 15:52
Létrehozva: #13054

Lelkes fórumozó

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(nagyzee @ 2010-01-26 14:13) *
A vételárba beépítés pedig sajnos nem működik az 1Ft-os aukcióknál. A fix árasnál elmegy,

Ebben igazad van! thank_you.gif
IDÉZET(zejopy @ 2010-01-26 14:21) *
Ez a FD bevezetése óta állandó vita.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-01-26 15:21
Létrehozva: #13055

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nagyzee @ 2010-01-26 14:13) *
A vételárba beépítés pedig sajnos nem működik az 1Ft-os aukcióknál. A fix árasnál elmegy, de annak nagy része nálam meg már amúgy is saját rendszerben történik, mert sok esetben nem gazdálkodható ki a Vatera 6% jutaléka sem, nemhogy még a csomagolási többletköltségek.

Ez a FD bevezetése óta állandó vita. Be kell látni, hogy patthelyzet állt elő ezzel kapcsolatban, amikor a sok 1 Ft-os aukcióra 1-2000 Ft csomagolási költséget számoltak fel. Azt pedig nem lehet ellenőrizni minden aukciónál, hogy tényleg reális-e a felszámolandó plusz pénz. Ez volt az egyetlen nem jó, de optimális megoldás.
Annyi minden más ellenőrizni való van, ez már minden emberi mértéket meghaladna szerintem.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2010-01-26 15:13
Létrehozva: #13056

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zebutabu @ 2010-01-26 14:10) *
Ne haragudj, de én ezt nem tartom korrektnek, kivéve ha előre tájékoztattad a vevőt az egyéb költségekről.

Tájékoztattam róla amikor fillérre pontosan feltüntettem a termékleírásban, hogy az árut X összegért tudom eljuttatni hozzá biztonságosan. Ő pedig vagy elfogadta, vagy nem licitált, mert a vásárlók megfontoltak és döntésképesek.

A vételárba beépítés pedig sajnos nem működik az 1Ft-os aukcióknál. A fix árasnál elmegy, de annak nagy része nálam meg már amúgy is saját rendszerben történik, mert sok esetben nem gazdálkodható ki a Vatera 6% jutaléka sem, nemhogy még a csomagolási többletköltségek.

A hozzászólást -nagyzee- szerkesztette a következő időpontban: 2010-01-26 15:15

+Quote Post
zebutabu
hozzászólás 2010-01-26 15:10
Létrehozva: #13057

Lelkes fórumozó

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(nagyzee @ 2010-01-26 10:49) *
Korábban nekem is volt egy otthonülő mozgássérült ismerősöm, akinek 200Ft-ot tudtam fizetni a minden csomagolásért.

Ne haragudj, de én ezt nem tartom korrektnek, kivéve ha előre tájékoztattad a vevőt az egyéb költségekről.
Az üzletekben sem számítanak fel költséget arra a pár reklámszatyorra! Be kell építeni azt a pár forintot a minimálárba.
Azt, ha nincs valakinek ideje csomagolni, ne hárítsa át a vevőre. A fotózás feltöltés több időt vesz igénybe, akkor már jusson idő csomagolásra is! rolleyes.gif

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-01-26 11:02) *
A járulékos költségek beépíthetők a vételárba,

thank_you.gif

IDÉZET(98tomcsa @ 2010-01-26 11:20) *
Nekem a legelső vásárlásom egy 500 Ft-os korsó volt amiért plussz 1500 Ft-ot kért el az eladó. Sokallottam, de kifizettem, mert nem ismertem igazán a rendszert.
Meg is érkezett 495 Ft-ért. mad.gif
A hozzászólásod második feléével maximálisan egyetértek, úgyanezen állásponton vagyok én is!

Azt hiszem sokan megfizettük a tanulópénzt. rolleyes.gif

IDÉZET(zejopy @ 2010-01-26 12:45) *
Ha jól csomagolod, akkor falhoz is vághatják, nem törik össze. A mi csomagjaink olyanok.

Így van. Kellő mennyiségű összegyűrt újságpapírnál nincs jobb csomagoló és tömítőanyag. rolleyes.gif
Minden öndicséret nélkül, arra kicsit büszke vagyok, hogy a sok törékeny csomagom mind sérülés nélkül jutottak el a vevőkhöz. thank_you.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-01-26 13:45
Létrehozva: #13058

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(egyedikovacsoltvas @ 2010-01-26 12:39) *
Amikor hibásnak éreztem magam, természetesen kártalanítottam a vevőt.
De az sosem postázási problémák voltak.
Nem is származott belőle soha negatív értékelés.

Attól függ, honnan nézed. Ha jól csomagolod, akkor falhoz is vághatják, nem törik össze. A mi csomagjaink olyanok. Ha mégsem, azonnal visszautalom a pénzt, vagy küldök helyette másikat. Mert ajánlott levélként, vagy nem törékeny csomagként én adtam fel. Hiába a vevő kérte. Volt olyan, hogy 2 törékeny csomagot fizetett a vevő, de aztán csak háromba fért bele. Elbuktam 1950 Ft-ot, de a cucc épségben odaért.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
egyedikovacsoltv...
hozzászólás 2010-01-26 13:41
Létrehozva: #13059

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-01-26 11:42) *
Kedves egyedikovacsoltvas!

Az ügyet Ügyfélszolgálatunk felül fogja vizsgálni.

Húúúú....
Ez gyors volt biggrin.gif
Köszi
Monik79 negáját már törölték is.

+Quote Post
egyedikovacsoltv...
hozzászólás 2010-01-26 13:39
Létrehozva: #13060

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-01-26 12:35) *
Igen. Ilyenkor a legjobb szó nélkül kártalanítani, akkor nem megy a negatív. Én akkor is kártalanítok, ha csak 10%-ban érzem magamat hibásnak. Persze ez bevételkiesést eredményez, de dönteni kell, hogy mi a fontos. Én betegesen maximalista vagyok, tehát nekem ez az egyetlen járható út. Persze lehet próbálkozni, hátha bejön, de azok az emberek, akik csak, vagy szinte csak pozitívval rendelkeznek, mind így csinálják. És ettől a bizalom..........

Amikor hibásnak éreztem magam, természetesen kártalanítottam a vevőt.
De az sosem postázási problémák voltak.
Nem is származott belőle soha negatív értékelés.

+Quote Post

1321 Oldal V  « < 651 652 653 654 655 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (5 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-29 06:37