IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1324 Oldal V  « < 666 667 668 669 670 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-01-12 12:05
Létrehozva: #13341

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(prsq @ 2010-01-12 10:48) *
Nem védeni akarom az eladót, de ha ő nem ért hozzá, nem tudja így konkrétan, hogy "nem annyi". Nincs tudatában, azt tapasztalja, hogy valami bibi van, nem tudja rendesen kihasználni.

Ehhez még annyit, hogy ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a Ptk. alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári bejelentés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a Vatera.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja
Go to the top of the page

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-01-12 12:01
Létrehozva: #13342

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(prsq @ 2010-01-12 08:02) *
Már nem bírtam szó nélkül hagyni:
http://www.vatera.hu/32gb_usb_pendrive_2_0..._159907135.html
http://www.vatera.hu/32gb_usb_pendrive_2_0..._159907098.html
Licit előtt tényleg csak a címet nézik meg, és már nyomják is a Licit gombot? Ennyi hülyét, gyorsan be is nyomtam mind a tiltólistámba, fő a megelőzés.
Le a kalappal az eladó türelme előtt.

Esetleg egy állásfoglalás a Vaterától? Ugye nem az eladó a hibás?
Elvárható-e egy potenciális vevőtől, hogy elolvassa a termékleírást? (Nem is férne bele minden a címbe...)

Kedves prsq!

A licitálóknak a terméklapon feltüntetett információk ismeretében kell licitálniuk, ha valami nem egyértelmű, a licitálás előtt (!) érdemes érdeklődni a termékes levelezésben.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
annagt
hozzászólás 2010-01-12 11:53
Létrehozva: #13343

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-11-03 12:16
Azonosító: 820 226

IDÉZET(prsq @ 2010-01-12 10:52) *
Már ne haragudj, de olyasmin erősködsz, amiről nem tudsz eleget.
Ha egy terméken licit van, akkor NEM TUDSZ "ODAÍRNI" A CÍMBE SEMMIT! Nem módosíthatod, csak a kategóriát és a minimálárat, azt is csak lefelé.

Amíg ez az aukció le nem zárul, nem tudja javítani, csak ha újra felteszi.

Nyilván a következőnél írja oda,mi másra gondoltam volna... Mivel többet is belinkeltél,így feltehetőleg van neki több eladó db.

A hozzászólást -annagt- szerkesztette a következő időpontban: 2010-01-12 11:54

+Quote Post
prsq
hozzászólás 2010-01-12 11:52
Létrehozva: #13344

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-10-25 19:29
Azonosító: 34 439

IDÉZET(annagt @ 2010-01-12 10:47) *
Igen,de nem lett volna egyszerűbb odaírni a címbe és önmagát is megkímélni ezzel? smile.gif
... De ha odaírta volna címbe minden meg lett volna oldva. Mindenkinek az érdekét szolgálta volna ezzel. Főleg ennyi licit törlés után talán rájön h érdemes...

Már ne haragudj, de olyasmin erősködsz, amiről nem tudsz eleget.

Ha egy terméken licit van, akkor NEM TUDSZ "ODAÍRNI" A CÍMBE SEMMIT! Nem módosíthatod, csak a kategóriát és a minimálárat, azt is csak lefelé.

Amíg ez az aukció le nem zárul, nem tudja javítani, csak ha újra felteszi.

+Quote Post
annagt
hozzászólás 2010-01-12 11:50
Létrehozva: #13345

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bizsi1 @ 2010-01-12 10:46) *
Mit tennétek, ha egy olyan vevőtök lenne, akinek sem a mail címe, sem a telefonszáma nem jó?
Ő nem keres, én nem tudom elérni! Még a végén én fogok negatívot kapni!

Nem kaphatsz negatívot csak úgy,mert ha te mindent megtettél és főleg be is tudod bizonyítani (másolatok az emailről vaterának stb),akkor a te negádat törölni fogják - ha azt adna.

+Quote Post
prsq
hozzászólás 2010-01-12 11:48
Létrehozva: #13346

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(annagt @ 2010-01-12 10:37) *
Sőt,bocs...a címben fel sem tüntetheti h 32gb,ha tudatában van annak,h nem annyi. Max "32-nek eladott"...vagy bármi.

Nem védeni akarom az eladót, de ha ő nem ért hozzá, nem tudja így konkrétan, hogy "nem annyi". Nincs tudatában, azt tapasztalja, hogy valami bibi van, nem tudja rendesen kihasználni.

+Quote Post
annagt
hozzászólás 2010-01-12 11:47
Létrehozva: #13347

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Törölte. Mind a négyet. :-)
(Illetve töröltette, mert eladó nem tud önmaga törölni licitet, nem olyan egyszerű, és nem meg azonnal. )
[/quote]

Igen,de nem lett volna egyszerűbb odaírni a címbe és önmagát is megkímélni ezzel? smile.gif
Egyébként ez elvi kérdés is már,amiből lehet szimplán jogit is csinálni,csak nem érdemes.
De ha odaírta volna címbe minden meg lett volna oldva. Mindenkinek az érdekét szolgálta volna ezzel. Főleg ennyi licit törlés után talán rájön h érdemes...

+Quote Post
Bizsi1
hozzászólás 2010-01-12 11:46
Létrehozva: #13348

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-11 11:56
Azonosító: 4 792

Mit tennétek, ha egy olyan vevőtök lenne, akinek sem a mail címe, sem a telefonszáma nem jó?
Ő nem keres, én nem tudom elérni! Még a végén én fogok negatívot kapni!

+Quote Post
prsq
hozzászólás 2010-01-12 11:41
Létrehozva: #13349

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(annagt @ 2010-01-12 10:31) *
1. Alap,hogy az eladó mindig legyen tisztában azzal h mit ad el.

Hát, a lehetőségeihez képest. Ha van egy műszaki cuccod, de nem tudod mi baja, csak hogy nem működik elvárhatóan, akkor te vagy a hibás, mert nem vagy tisztában a hiba pontos mibenlétével. (Pl. egy mobiltelefon, ami nem kapcsol be. Nem tudod miért, nem értesz hozzá. Számodra ennyi a hiba. Egy hozzáértő vevő ha többet tud megállapítani, akkor jogosan reklamál nálad? Mert nem mondtad?)

IDÉZET(annagt @ 2010-01-12 10:31) *
ha van benne egy kis jóindulat, törli a licitet...

Törölte. Mind a négyet. :-)
(Illetve töröltette, mert eladó nem tud önmaga törölni licitet, nem olyan egyszerű, és nem meg azonnal. )

+Quote Post
annagt
hozzászólás 2010-01-12 11:31
Létrehozva: #13350

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(prsq @ 2010-01-12 10:21) *
Én nem azt mondtam, hogy feljogosít. (Ezt nem tudom honnan veszed.)

Én azt mondtam, hogy nagyon sok ilyen hamisított kapacitású pendrive van (nemcsak a vaterán), és az eladó odaírta, amit tudott, teljesen korrekten. (Amatőr számára nem olyan könnyű behatárolni és megfogalmazni a hibát.) Ő nem tudja azt feltétlenül, hogy ez egy 4 gb-os pendrive, ő azt látja, hogy 32 van ráírva, és hogy az adatvisszaolvasással baj van. És még azt is megnézte, hogy általában 4 gb-ig nincs.

De a vevők meg nem olvasnak. Ez a baj. Pedig a termékleírás az ő kedvükért van.
Lehetne csak a cím, aztán kérdezzé'.

Azért van a termékleírás, hogy az eladó minél több információt tudjon adni a termékről, hogy a vevő ennek birtokában dönthessen.
Ha a vevő fütyül az információra, akkor az az ő hibája.

Azért érdekel az ügy, mert ha egy eladó nem töröltet egy ilyen licitet, vagy nincs már idő törölni, elvileg jogosan követelheti a termék árát a figyelmetlen vevőn. Aki meg majd adja a negatívat, mert nem 32 gb-os a pendrive. Ami oda volt írva!

Vagy szerinted ilyenkor jogos a negatív is?
Egy másik példa: http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=159125148
Oda van írva, hogy lejárt (én is adtam már el ilyet), ennek ellenére a vevő panaszkodik ez értékelésben. Ami szerintem teljesen alaptalan, a termék tökéletesen megfelelt a leírásnak. Kérdezni meg nem kérdezett, így járt.

1. Alap,hogy az eladó mindig legyen tisztában azzal h mit ad el.

2. Amatőr eladóként pozitív,h odaírta,megfogalmazta a saját nyelvén a hibát.

3. Igen,szomorú,h a vevők ennyire nem olvasnak.

4. De feltüntethette volna jobban a félreértések elkerülése végett a címben is ÉS ha van benne egy kis jóindulat,törli a licitet,és ha nem akar magának több felelsleges munkát,akkor odaírja a címbe a hibát... Ennyi.

Sőt,bocs...a címben fel sem tüntetheti h 32gb,ha tudatában van annak,h nem annyi. Max "32-nek eladott"...vagy bármi.

A hozzászólást -Vateraoroszlan- szerkesztette a következő időpontban: 2010-01-12 12:03

+Quote Post
prsq
hozzászólás 2010-01-12 11:21
Létrehozva: #13351

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(annagt @ 2010-01-12 10:04) *
Attól,h más hamisat ad el ez nem jogosít fel arra h te is azt adj el... Nem értem az összefüggést. Viszont nyilván a vevő olvasson,és az eladó meg rendesen tüntesse fel (a termékleíráson kívül esetleg a címben is-minél észrevehetőbben),ha vmi gáz van. Ez a minimum.

Én nem azt mondtam, hogy feljogosít. (Ezt nem tudom honnan veszed.)

Én azt mondtam, hogy nagyon sok ilyen hamisított kapacitású pendrive van (nemcsak a vaterán), és az eladó odaírta, amit tudott, teljesen korrekten. (Amatőr számára nem olyan könnyű behatárolni és megfogalmazni a hibát.) Ő nem tudja azt feltétlenül, hogy ez egy 4 gb-os pendrive, ő azt látja, hogy 32 van ráírva, és hogy az adatvisszaolvasással baj van. És még azt is megnézte, hogy általában 4 gb-ig nincs.

De a vevők meg nem olvasnak. Ez a baj. Pedig a termékleírás az ő kedvükért van.
Lehetne csak a cím, aztán kérdezzé'.

Azért van a termékleírás, hogy az eladó minél több információt tudjon adni a termékről, hogy a vevő ennek birtokában dönthessen.
Ha a vevő fütyül az információra, akkor az az ő hibája.

Azért érdekel az ügy, mert ha egy eladó nem töröltet egy ilyen licitet, vagy nincs már idő törölni, elvileg jogosan követelheti a termék árát a figyelmetlen vevőn. Aki meg majd adja a negatívat, mert nem 32 gb-os a pendrive. Ami oda volt írva!

Vagy szerinted ilyenkor jogos a negatív is?

Egy másik példa: http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=159125148
Oda van írva, hogy lejárt (én is adtam már el ilyet), ennek ellenére a vevő panaszkodik ez értékelésben. Ami szerintem teljesen alaptalan, a termék tökéletesen megfelelt a leírásnak. Kérdezni meg nem kérdezett, így járt.

+Quote Post
annagt
hozzászólás 2010-01-12 11:04
Létrehozva: #13352

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(prsq @ 2010-01-12 09:59) *
Ha tudnád mennyi ilyen hamis pendrive van. És boltban is gyakran ezt kapod. Az eladó sem mindig tudja.
És az már pozitívum, hogy ha tudja, egyáltalán odaírja.

Vagy szeretnéd, hogy linkeljek be egy párat, ami majdnem biztos, hogy ugyanilyen hamis darab, és mégis vadiúj tökéletesként árulják?
(Egy párhuzam a kedvedért: egy hamis Nike cipő hibás? Cipőnek cipő, használható is, csak nem Nike. És így az elvárások is megváltoznak. Érted?)

Attól,h más hamisat ad el ez nem jogosít fel arra h te is azt adj el... Nem értem az összefüggést. Viszont nyilván a vevő olvasson,és az eladó meg rendesen tüntesse fel (a termékleíráson kívül esetleg a címben is-minél észrevehetőbben),ha vmi gáz van. Ez a minimum.

A hozzászólást -annagt- szerkesztette a következő időpontban: 2010-01-12 11:05

+Quote Post
prsq
hozzászólás 2010-01-12 10:59
Létrehozva: #13353

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(98tomcsa @ 2010-01-12 09:30) *
Aha, az, hogy csak hamis, így már minden tökéletes és a vevők a hülyék....Ezt úgye te sem gondolod komolyan?
Szó szerint ezt írtad:
".....a pendrive tulajdonképpen nem 'hibás', csak hamis, 32gb-osnak átflashelt, valójában valószínűleg 4 Gb-os darab......"

Ha tudnád mennyi ilyen hamis pendrive van. És boltban is gyakran ezt kapod. Az eladó sem mindig tudja.
És az már pozitívum, hogy ha tudja, egyáltalán odaírja.

Vagy szeretnéd, hogy linkeljek be egy párat, ami majdnem biztos, hogy ugyanilyen hamis darab, és mégis vadiúj tökéletesként árulják?

(Egy párhuzam a kedvedért: egy hamis Nike cipő hibás? Cipőnek cipő, használható is, csak nem Nike. És így az elvárások is megváltoznak. Érted?)

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2010-01-12 10:30
Létrehozva: #13354

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 17:28
Azonosító: 310 714

IDÉZET(prsq @ 2010-01-12 08:02) *
Licit előtt tényleg csak a címet nézik meg, és már nyomják is a Licit gombot? Ennyi hülyét, gyorsan be is nyomtam mind a tiltólistámba, fő a megelőzés.

Elvárható-e egy potenciális vevőtől, hogy elolvassa a termékleírást? (Nem is férne bele minden a címbe...)

Aha, az, hogy csak hamis, így már minden tökéletes és a vevők a hülyék....Ezt úgye te sem gondolod komolyan?
Szó szerint ezt írtad:
".....a pendrive tulajdonképpen nem 'hibás', csak hamis, 32gb-osnak átflashelt, valójában valószínűleg 4 Gb-os darab......"

+Quote Post
prsq
hozzászólás 2010-01-12 09:02
Létrehozva: #13355

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-01-11 22:56
Létrehozva: #13356

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(earon05 @ 2010-01-11 21:35) *
heló!
SEGÍTSÉGET KÉRNÉK! a helyzet az,h rendeltem egy árut előreutaltam már egy hónapja és sehol semmi termék...(értékelést még nem csináltím) az emiljén nem lehet eléri sem azon a tel számon amit megadott! hogy lehetne kideríteni,vmi valós elérhetőségét??!!kihez kell forduljak?az email a rendelésről meg van és az utalási papír is szóval tudom igazolni!!! KÖSZÖNÖM A GYORS VÁLASZOKAT!! director.gif

Keress egy olyan postot, amit a moderátor írt és így kezdődik: Amennyiben ön átutalta a vételárat.........

Nagyon sok topicban van. Ebben is, az érdekes eladókban is. Olvass vissza.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
earon05
hozzászólás 2010-01-11 22:35
Létrehozva: #13357

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-01-11 19:54
Azonosító: 934 190

heló!
SEGÍTSÉGET KÉRNÉK! a helyzet az,h rendeltem egy árut előreutaltam már egy hónapja és sehol semmi termék...(értékelést még nem csináltím) az emiljén nem lehet eléri sem azon a tel számon amit megadott! hogy lehetne kideríteni,vmi valós elérhetőségét??!!kihez kell forduljak?az email a rendelésről meg van és az utalási papír is szóval tudom igazolni!!! KÖSZÖNÖM A GYORS VÁLASZOKAT!! director.gif

+Quote Post
blekkmacsek
hozzászólás 2010-01-11 21:55
Létrehozva: #13358

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-10-17 20:59
Azonosító: 798 892

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-01-11 20:51) *
Tisztelt blekkmacsek!

A Polgári Törvénykönyv a szerződés létrejöttéről szóló, 211. § értelmében, aki szerződés kötésére ajánlatot tesz, ajánlatához kötve marad az online aukciós értékesítés jellegéből kifolyólag.
Az eladóknak a vatera.hu oldalra feltett ajánlataik szerződéskötési nyilatkozatnak minősülnek, vagyis az ettől való elállás sem lehetséges. Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön, és a szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket a kialakult áron a vevőnek eladni, a vevő pedig köteles a terméket ezen az áron megvenni. Ezeknek a jogoknak esetleges szerződésszegés esetén polgári peres eljárás során lehet érvényt szerezni.

Értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.

Köszönöm!

--------------------
"Ne tartsd fontosnak, hogy fontosnak tartsanak, egyszerűen csak szeress és fontos leszel!"

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-01-11 21:51
Létrehozva: #13359

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(blekkmacsek @ 2010-01-11 20:43) *
Tisztelt Vatera Benz!

Elég sok terméket vásároltam a karácsonyi időszakban..... volt pár értékesítésem is...
...

Tisztelt blekkmacsek!

A Polgári Törvénykönyv a szerződés létrejöttéről szóló, 211. § értelmében, aki szerződés kötésére ajánlatot tesz, ajánlatához kötve marad az online aukciós értékesítés jellegéből kifolyólag.
Az eladóknak a vatera.hu oldalra feltett ajánlataik szerződéskötési nyilatkozatnak minősülnek, vagyis az ettől való elállás sem lehetséges. Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön, és a szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket a kialakult áron a vevőnek eladni, a vevő pedig köteles a terméket ezen az áron megvenni. Ezeknek a jogoknak esetleges szerződésszegés esetén polgári peres eljárás során lehet érvényt szerezni.

Értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
blekkmacsek
hozzászólás 2010-01-11 21:43
Létrehozva: #13360

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-10-17 20:59
Azonosító: 798 892

Tisztelt Vatera Benz!

Elég sok terméket vásároltam a karácsonyi időszakban..... volt pár értékesítésem is...
Az egyik eladó szinte minden termékét 1 ft-ról indította.... Több engem érdeklő termékre licitet tettem.
Sajnos sok termék aukciója úgy záródott, hogy nekem ez munkaidőre esett, így többről lemaradtam....
Viszont 5 vagy 6 terméket megnyertem 1 Ft-ért, valamint egy termék aukció zárását sikerült elcsípnem, és sikerült nekem utolsó licitálónak lennem.
Írtam az eladónak, hogy van még terméke, ami megfigyelésben van, ezek közül egy csodálatos asztali lámpa is, ami holnap jár le, jelenleg 5000 Ft körüli áron áll. Írtam neki, hogy szerdán utazom Pestre, és személyesen szeretném átvenni, és megírtam neki, hogy a lámpát is szeretném megnyerni.
A válasza, az összes termékre sorozatosan SEMLEGES-t írt, azzal, hogy nem jelentkeztem....
A levelezéseink megvannak......
Ma azt írtam neki, tartsa meg a termékeit, és már a lámpa sem érdekel....
Pedig nagyon szerettem volna....
http://www.vatera.hu/item/view/?cod=159610684
Ime a link.....
Korrekt volt az eladó?
Én tehetek róla, hogy ő 1 ft.-os aukciókat hírdet, azután bepánikolt?
Sőt! Körleveleket írogatott, jó hogy engem nem nevesített benne......bár, ugyanazt a levelet megkaptam vad idegen embertől is, akinek Ő küldte el.... tehát neki VATERÁS partnere..

--------------------
"Ne tartsd fontosnak, hogy fontosnak tartsanak, egyszerűen csak szeress és fontos leszel!"

+Quote Post

1324 Oldal V  « < 666 667 668 669 670 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-27 18:56