IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1324 Oldal V  « < 666 667 668 669 670 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
VateraBenz
hozzászólás 2010-01-12 21:50
Létrehozva: #13341

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Pali600 @ 2010-01-12 20:34) *
Nála is csak előre utalás van, személyes átvétel nincs.
/új iPhone 3GS/

http://www.vatera.hu/apple_iphone_32_gb_3g..._160885431.html

Tisztelt Pali600!

Megnézzük.
Köszönjük a bejelentést.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
Pali600
hozzászólás 2010-01-12 21:34
Létrehozva: #13342

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-10-19 21:58
Azonosító: 799 459

Nála is csak előre utalás van, személyes átvétel nincs.
/új iPhone 3GS/

http://www.vatera.hu/apple_iphone_32_gb_3g..._160885431.html

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-01-12 20:11
Létrehozva: #13343

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(bambooflower @ 2010-01-12 16:49) *
eggyel lejjebb írom, hogy inaktív.

Milyen szigorúnak tűnsz. A technikaiban is....nahát. smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-01-12 17:49
Létrehozva: #13344

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(csaszi66 @ 2010-01-12 16:48) *
Kedves Moderátor!

Ebben az esetben semmi szankció, amikor sem az email cím, sem a telefonszám nem valós?

eggyel lejjebb írom, hogy inaktív.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
csaszi66
hozzászólás 2010-01-12 17:48
Létrehozva: #13345

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-12 11:36
Azonosító: 741 865

IDÉZET(earon05 @ 2010-01-11 21:35) *
az emiljén nem lehet eléri sem azon a tel számon amit megadott! hogy lehetne kideríteni,vmi valós elérhetőségét?

Kedves Moderátor!

Ebben az esetben semmi szankció, amikor sem az email cím, sem a telefonszám nem valós?

Kérdésem ezek szerint már tárgytalan...

A hozzászólást -csaszi66- szerkesztette a következő időpontban: 2010-01-12 17:49

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-01-12 17:45
Létrehozva: #13346

Csoport:
Kizárt

heló!
SEGÍTSÉGET KÉRNÉK! a helyzet az,h rendeltem egy árut előreutaltam már egy hónapja és sehol semmi termék...(értékelést még nem csináltím) az emiljén nem lehet eléri sem azon a tel számon amit megadott! hogy lehetne kideríteni,vmi valós elérhetőségét??!!kihez kell forduljak?az email a rendelésről meg van és az utalási papír is szóval tudom igazolni!!! KÖSZÖNÖM A GYORS VÁLASZOKAT!! director.gif

az eladód inaktív. erre már hiába vársz.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2010-01-12 17:28
Létrehozva: #13347

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 18:05
Azonosító: 2 094

heló!
SEGÍTSÉGET KÉRNÉK! a helyzet az,h rendeltem egy árut előreutaltam már egy hónapja és sehol semmi termék...(értékelést még nem csináltím) az emiljén
nem lehet eléri sem azon a tel számon amit megadott! hogy lehetne kideríteni,vmi valós elérhetőségét??!!kihez kell forduljak?az email a rendelésről meg van
és az utalási papír is szóval tudom igazolni!!! KÖSZÖNÖM A GYORS VÁLASZOKAT!! director.gif

Az ilyenkor szokásos kérdés : Átolvastad jól a termékleírást? Nem állt-e olyasmi benne, hogy
"A termék külföldről fog érkezni... a szállítási ideje pedig körülbelül 8-10 munkanap" vagy ilyesmi. Mert ez esetben a az 1 hónap még nem túl nagy idő...
Végülis még ez sem gáz, ha az eladó által küldött előlegszámla alapján utaltál, mert akkor bizony számon kérhető az eladó. Vagy még számla sem volt?

Nos, egy szónak is száz a vége, ha az eladót nem éred el, akkor a feljelentés marad a megoldás.

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2010-01-12 16:02
Létrehozva: #13348

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 18:05
Azonosító: 2 094

IDÉZET(prsq @ 2010-01-12 08:02) *
Ugye nem az eladó a hibás?
Elvárható-e egy potenciális vevőtől, hogy elolvassa a termékleírást? (Nem is férne bele minden a címbe...)

Ahogy a szakember írta: A licitálóknak a terméklapon feltüntetett információk ismeretében kell licitálniuk,
ha valami nem egyértelmű, a licitálás előtt (!) érdemes érdeklődni a termékes levelezésben.

Tehát a licitálók felnőtt emberek, tudnak olvasni. Én személy szerint az adott liciteknél az összes törlést kérőt tiltóra tettem.
Azt nem lehet, hogy a gyengeelméjűek kedvéért mindent a címbe tegyen az eladó, mert akkor oda kellene írni mindent, amiből általában probléma van:
pl:
- Számla nincs
- Garancia nincs
- rendelésre hozom 14 munkanap... smile.gif
stb.

És ennyi ugye nem fér a címbe smile.gif

+Quote Post
HTundi72
hozzászólás 2010-01-12 13:18
Létrehozva: #13349

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-22 19:00
Azonosító: 369 214

IDÉZET(blekkmacsek @ 2010-01-11 20:43) *
Tisztelt Vatera Benz!

Elég sok terméket vásároltam a karácsonyi időszakban..... volt pár értékesítésem is...
Az egyik eladó szinte minden termékét 1 ft-ról indította.... Több engem érdeklő termékre licitet tettem.
Sajnos sok termék aukciója úgy záródott, hogy nekem ez munkaidőre esett, így többről lemaradtam....
Viszont 5 vagy 6 terméket megnyertem 1 Ft-ért, valamint egy termék aukció zárását sikerült elcsípnem, és sikerült nekem utolsó licitálónak lennem.
Írtam az eladónak, hogy van még terméke, ami megfigyelésben van, ezek közül egy csodálatos asztali lámpa is, ami holnap jár le, jelenleg 5000 Ft körüli áron áll. Írtam neki, hogy szerdán utazom Pestre, és személyesen szeretném átvenni, és megírtam neki, hogy a lámpát is szeretném megnyerni.
A válasza, az összes termékre sorozatosan SEMLEGES-t írt, azzal, hogy nem jelentkeztem....

Én tehetek róla, hogy ő 1 ft.-os aukciókat hírdet, azután bepánikolt?
Sőt! Körleveleket írogatott, jó hogy engem nem nevesített benne......bár, ugyanazt a levelet megkaptam vad idegen embertől is, akinek Ő küldte el.... tehát neki VATERÁS partnere..

Miért kell egy 1 ft-os aukción bepánikolni? Ha valaki fél, hogy csak 1 ft-on megy el a termék, akkor miért mégis 1 ft-ra teszi fel? Azért, hogy ne kelljen feltöltési díjat fizetni?

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-01-12 12:36
Létrehozva: #13350

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(prsq @ 2010-01-12 11:15) *
Komolyra fordítva a szót, ha ez be is lenne mindig tartva, az erősen betenne a használt műszaki cuccok értékesítésének, ahol az esetek nagy részében vagy olyan hibája van, amiről az eladó nem tud, vagy van esély valami rejtett hibára, ami nem derül ki időben.

A vevőkön múlik, hogy mennyire van betartva.

IDÉZET
Most vizsgáltasson be mindenki minden használt, hibás mobiltelefont, notebookot*, számítógépalkatrészt, autót, hogy nehogy utólag vissza kelljen vennie? Költsön rá, vagy vállalja a kockázatot, hogy vissza kell vennie?

Az, hogy használt és az, hogy hibás, nem ugyanaz, ebben talán egyetértünk.

Ha valamiről tudom, hogy hibás (ami valljuk be, azért tudható), akkor úgy árulom; feltüntetem a terméklapon, hogy hibás - még akkor is, ha a pontos baját nem is ismerem.

Ha valami használt, nem törvényszerű, hogy hibás legyen. Ilyenkor egyértelműen azt az állapotot tesszük közzé, amit ismerünk (pl. használt, de működőképes).

IDÉZET
Ennek a visszavételnek (szerződés-semmissé tételnek) van valami lejárati ideje?

És akkor mi a garancia szerepe tulajdonképpen?

Ez már meglehetősen off-topik lenne és eléggé összetett az ügy. Akit érint, érdemes átolvasni a Ptk. idevágó részeit és a vonatkozó jogszabályokat.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-01-12 12:28
Létrehozva: #13351

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(prsq @ 2010-01-12 11:15) *
Az a valóságnak megfelelő információ, hogy az eladó nem tudott róla? rolleyes.gif

Komolyra fordítva a szót, ha ez be is lenne mindig tartva, az erősen betenne a használt műszaki cuccok értékesítésének, ahol az esetek nagy részében vagy olyan hibája van, amiről az eladó nem tud, vagy van esély valami rejtett hibára, ami nem derül ki időben.

Most vizsgáltasson be mindenki minden használt, hibás mobiltelefont, notebookot*, számítógépalkatrészt, autót, hogy nehogy utólag vissza kelljen vennie? Költsön rá, vagy vállalja a kockázatot, hogy vissza kell vennie?

* Számítógépeknél még szakember sem tudná megmondani, hogy lesz-e rejtett hiba.

privát személy nem köteles bármit is visszavenni, sem garanciát adni. a termékleírásnak természetesen meg kell felelnie a valóságnak. az eladó nyugodtan leírhatja, amennyiben ez a valóságnak megfelel, hogy fogalma sincs, mit árul.

--------------------

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2010-01-12 12:17
Létrehozva: #13352

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 13:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

IDÉZET(Bizsi1 @ 2010-01-12 10:46) *
Mit tennétek, ha egy olyan vevőtök lenne, akinek sem a mail címe, sem a telefonszáma nem jó?
Ő nem keres, én nem tudom elérni! Még a végén én fogok negatívot kapni!

Írnál egy felhasználónevet, vagy egy linket?
annagt már megírta, levelezést a vaterának, aztán mehet a negatív értékelés neki.

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
prsq
hozzászólás 2010-01-12 12:15
Létrehozva: #13353

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-10-25 19:29
Azonosító: 34 439

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-01-12 11:05) *
Ehhez még annyit, hogy ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla),

Az a valóságnak megfelelő információ, hogy az eladó nem tudott róla? rolleyes.gif

* Számítógépeknél még szakember sem tudná megmondani, hogy lesz-e rejtett hiba.

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-01-12 12:06
Létrehozva: #13354

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

heló!
SEGÍTSÉGET KÉRNÉK! a helyzet az,h rendeltem egy árut előreutaltam már egy hónapja és sehol semmi termék...(értékelést még nem csináltím) az emiljén nem lehet eléri sem azon a tel számon amit megadott! hogy lehetne kideríteni,vmi valós elérhetőségét??!!kihez kell forduljak?az email a rendelésről meg van és az utalási papír is szóval tudom igazolni!!! KÖSZÖNÖM A GYORS VÁLASZOKAT!! director.gif

Kedves earon05!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor kérjük, értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik, és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólító levél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg!

Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Ha a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozó hatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához, azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-01-12 12:05
Létrehozva: #13355

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(prsq @ 2010-01-12 10:48) *
Nem védeni akarom az eladót, de ha ő nem ért hozzá, nem tudja így konkrétan, hogy "nem annyi". Nincs tudatában, azt tapasztalja, hogy valami bibi van, nem tudja rendesen kihasználni.

Ehhez még annyit, hogy ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a Ptk. alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári bejelentés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a Vatera.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-01-12 12:01
Létrehozva: #13356

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(prsq @ 2010-01-12 08:02) *
Már nem bírtam szó nélkül hagyni:
http://www.vatera.hu/32gb_usb_pendrive_2_0..._159907135.html
http://www.vatera.hu/32gb_usb_pendrive_2_0..._159907098.html
Licit előtt tényleg csak a címet nézik meg, és már nyomják is a Licit gombot? Ennyi hülyét, gyorsan be is nyomtam mind a tiltólistámba, fő a megelőzés.
Le a kalappal az eladó türelme előtt.

Esetleg egy állásfoglalás a Vaterától? Ugye nem az eladó a hibás?
Elvárható-e egy potenciális vevőtől, hogy elolvassa a termékleírást? (Nem is férne bele minden a címbe...)

Kedves prsq!

A licitálóknak a terméklapon feltüntetett információk ismeretében kell licitálniuk, ha valami nem egyértelmű, a licitálás előtt (!) érdemes érdeklődni a termékes levelezésben.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
annagt
hozzászólás 2010-01-12 11:53
Létrehozva: #13357

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-11-03 12:16
Azonosító: 820 226

IDÉZET(prsq @ 2010-01-12 10:52) *
Már ne haragudj, de olyasmin erősködsz, amiről nem tudsz eleget.
Ha egy terméken licit van, akkor NEM TUDSZ "ODAÍRNI" A CÍMBE SEMMIT! Nem módosíthatod, csak a kategóriát és a minimálárat, azt is csak lefelé.

Amíg ez az aukció le nem zárul, nem tudja javítani, csak ha újra felteszi.

Nyilván a következőnél írja oda,mi másra gondoltam volna... Mivel többet is belinkeltél,így feltehetőleg van neki több eladó db.

A hozzászólást -annagt- szerkesztette a következő időpontban: 2010-01-12 11:54

+Quote Post
prsq
hozzászólás 2010-01-12 11:52
Létrehozva: #13358

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(annagt @ 2010-01-12 10:47) *
Igen,de nem lett volna egyszerűbb odaírni a címbe és önmagát is megkímélni ezzel? smile.gif
... De ha odaírta volna címbe minden meg lett volna oldva. Mindenkinek az érdekét szolgálta volna ezzel. Főleg ennyi licit törlés után talán rájön h érdemes...

Már ne haragudj, de olyasmin erősködsz, amiről nem tudsz eleget.

Ha egy terméken licit van, akkor NEM TUDSZ "ODAÍRNI" A CÍMBE SEMMIT! Nem módosíthatod, csak a kategóriát és a minimálárat, azt is csak lefelé.

Amíg ez az aukció le nem zárul, nem tudja javítani, csak ha újra felteszi.

+Quote Post
annagt
hozzászólás 2010-01-12 11:50
Létrehozva: #13359

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-11-03 12:16
Azonosító: 820 226

IDÉZET(Bizsi1 @ 2010-01-12 10:46) *
Mit tennétek, ha egy olyan vevőtök lenne, akinek sem a mail címe, sem a telefonszáma nem jó?
Ő nem keres, én nem tudom elérni! Még a végén én fogok negatívot kapni!

Nem kaphatsz negatívot csak úgy,mert ha te mindent megtettél és főleg be is tudod bizonyítani (másolatok az emailről vaterának stb),akkor a te negádat törölni fogják - ha azt adna.

+Quote Post
prsq
hozzászólás 2010-01-12 11:48
Létrehozva: #13360

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(annagt @ 2010-01-12 10:37) *
Sőt,bocs...a címben fel sem tüntetheti h 32gb,ha tudatában van annak,h nem annyi. Max "32-nek eladott"...vagy bármi.

Nem védeni akarom az eladót, de ha ő nem ért hozzá, nem tudja így konkrétan, hogy "nem annyi". Nincs tudatában, azt tapasztalja, hogy valami bibi van, nem tudja rendesen kihasználni.

+Quote Post

1324 Oldal V  « < 666 667 668 669 670 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-03 08:58