IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1355 Oldal V  « < 676 677 678 679 680 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-02-01 15:39
Létrehozva: #13541

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 08:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(handocsaba @ 2010-02-01 15:25) *
Sziasztok

Szeretném leírni a mai napon történt esetemet:...

Kedves handocsaba!

Ha ezt: "Nem egyértelmű, megtévesztő az aukciója, kérem a sikeresség érdekében ezeket pótólni, javítani!" máshogyan fogalmazta volna meg, lehet, hogy másfajta választ kapott volna.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-02-01 15:37
Létrehozva: #13542

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(handocsaba @ 2010-02-01 15:25) *
Sziasztok

Szeretném leírni a mai napon történt esetemet:
...............
Sziasztok, további jó vaterázást: Csaba

Örülj neki, hogy nem vásárlás után derült ki, hogy mennyire "simulékony" a modora.
Gondolom, ezek után nem akarod bővíteni a pénztárcáját.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
handocsaba
hozzászólás 2010-02-01 15:25
Létrehozva: #13543

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-30 11:02
Azonosító: 28 069

Sziasztok

Szeretném leírni a mai napon történt esetemet:

Keresgélés közben rátaláltam egy nekem tetszetősnek tűnő tárgyra.

A képen egy medál látható, a fejlécen lankláncot ír az eladó"Csodaszép nyaklánc" -így rákereshető-, valamint a leírásban is egy láncról ír...
Mivel szépnek tünt a medál, írtam az eladónak.
Az üzenetet:
Tisztelt mamuci1! Szertnék a láncból is látni valamit, ha nyakláncként árulja, és mégegy... a medál is az auckció része-e? Nem egyértelmű, megtévesztő az aukciója, kérem a sikeresség érdekében ezeket pótólni, javítani! Köszönettel: Csaba - handocsaba
Válasz:
Tisztelt handocsaba! Kedves Csaba! A képen az eladó termék van, mégis mi ezen a megtévesztő? Jól látszik a medál, és a lánc is. Kérdése van? Kérdezzen! Nyaklánc hossza, a medál mérete érdekli? Vagy csak rossz napja, van és éppen engem talált meg.... - mamuci1

Reagálása képpen ezt még azzal is megfejelte hogy tiltólistára tett, válaszolni sem, és még licitálni sem tudok a termékre.... NO comment!
Persze a leírását az alábbiak szerint módosította:
"ÉKSZEREK RENDKÍVÜL OLCSÓN!! Természetesen a lánc és a medál is tartalmazza az árat:)"

Hát ezen én is csak mosolyogni tudok...
Az árú tartalmazza az árat?
Legalább fogalmazni tanulna meg...

És hát nem is tudom... lehet, hogy nekem vannak nagy elvárásaim de egy levelet(ünezenetet) szokás aláírni, legalább egy keresztnévvel... ez is valahogy lemaradt +épületes" válaszából.

Fórumírásomra pedig azért szántam el magamat, mert úgy gondolom, hogy jószándékú érdeklődésemre azt gondolom, hogy nem azzal kéne válaszolni, hogy letilt.

Ebből kifolyólag kérek minden kedves felhasználót, hogy nézze meg ki az eladó mielőtt érvényes ajánlatot tesz valamire, és legyen nagyon körültekintő, mert ahogy olvasgattam a többi fórumhozzászólást, van "porondon" néhány ügy és nem csak az én "akadok ki" az ien vaterásokon.
Mégegyszer az esetben a problémás felhasználó: mamuci1

Sziasztok, további jó vaterázást: Csaba

+Quote Post
royalroyal
hozzászólás 2010-02-01 15:07
Létrehozva: #13544

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-22 13:57
Azonosító: 425 174

IDÉZET(scaevola @ 2010-02-01 14:52) *
Ezt tényleg csomagként fogja feladni? ohmy.gif

http://www.vatera.hu/vadi_uj_kefeshajszari..._162331037.html

postaköltség 390 ft (szállításnál van írva)
ami a 100-250gr közötti ajánlott levél díja smile.gif
szerintem a csomag csak rossz megfogalmazás
levélként érthette, a díj reális, kb 20 dkg lehet a súlya

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2010-02-01 14:52
Létrehozva: #13545

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 12:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

Ezt tényleg csomagként fogja feladni? ohmy.gif

http://www.vatera.hu/vadi_uj_kefeshajszari..._162331037.html

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
matiz61
hozzászólás 2010-02-01 14:41
Létrehozva: #13546

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-19 10:01
Innen: Magyarország/Győr
Azonosító: 804

IDÉZET(98tomcsa @ 2010-02-01 14:32) *
Ez nagyon durva, hisz' még az is odavan írva a terméklapon, hogy alig használt... mad.gif

Különben nem értem az egészet. A fotón is látszik hogy egy lehasznált gép 9.000 ft-ért+postaköltség. Barkácsáruházban 11.000-től vannak újonnan garanciával. Mi volt ebben az üzlet ?

--------------------
..... egy fehér szellem a sötét múltból ......

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2010-02-01 14:32
Létrehozva: #13547

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 16:28
Azonosító: 310 714

IDÉZET(Medmex81 @ 2010-02-01 13:16) *
ki árult hibátlan terméket?hol olvastad ezt?képen látható állapotban lett hiurdetve..tanulj meg
olvasni és utánna vádaskodj.

Ez nagyon durva, hisz' még az is odavan írva a terméklapon, hogy alig használt... mad.gif

+Quote Post
Medmex81
hozzászólás 2010-02-01 13:30
Létrehozva: #13548

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-29 10:29
Azonosító: 966 886

Tisztelt Vatera

Már túl vagyok egy levelezésen de sajna csak az történt hogy 24 órára Inaktív maradt az eladó és semmi más nem történt .

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-02-01 13:22
Létrehozva: #13549

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 08:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(Medmex81 @ 2010-02-01 13:16) *
Tisztelt Vatera

Azt hiszem mi már beszéltünk az én ügyemből kifolyólag ( Felsőmaró ) ...

Kedves Medmex81!

Az ügyben Ügyfélszolgálatunk illetékes, a nekik küldött megkeresésére 24-48 órán belül választ fog kapni.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Medmex81
hozzászólás 2010-02-01 13:16
Létrehozva: #13550

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-29 10:29
Azonosító: 966 886

Tisztelt Vatera

Azt hiszem mi már beszéltünk az én ügyemből kifolyólag ( Felsőmaró )

Most ott tart a dolog hogy az eladó azt állítja hogy én nem vettem át a csomagot ezzel rágalmaz , " kezd elegem lenni ebből a gyerekes feljelentgetéses írogatásos fenyegetéses dologból "
Az eladó egy csaló " rossz " gépet árult és ezt nem is tagadja

kicsit sokba van nekem ez a hazudozása a licitálónak postaköltség utánvéttel és még csak nem is
veszi át a terméket pedig még majdnem elhittem mikor irta hogy megérkezett csak hibás..jó

ki árult hibátlan terméket?hol olvastad ezt?képen látható állapotban lett hiurdetve..tanulj meg
olvasni és utánna vádaskodj.

Itt a bizonyíték hogy nálam van a csomag és megkapta a vétel árat
(http://kep.ivpicture.hu/294962.jpg (
(http://kep.ivpicture.hu/294983.jpg(
(http://kep.ivpicture.hu/294984.jpg(
(http://kep.ivpicture.hu/294985.jpg(
(http://kep.ivpicture.hu/294986.jpg(
(http://kep.ivpicture.hu/294987.jpg(

Kinek mutassam meg ezt hogy elhiggyétek hogy nem én vagyok a rossz fiú ????????

Engem már nem érdekel a pénz( a gépet megcsináltatom ) csak az hogy kirakják innen ezt a csalót

Üdv Egy bepalizott vevő

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-02-01 09:32
Létrehozva: #13551

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(gyanoa @ 2010-01-28 18:42) *
Elnézést,hogy én is "beleugatok"ebbe a témába,habár engem személyesen nem érint. De annyit hozzátennék,hogy az előttem szóló úriember felháborodásában lehet valami igazság.Tegnap volt másodszor berendelve a rendőrségre férjem munkatársa,mivel nagyon sok más emberrel egyetemben ő is feljelentést tett,a még karácsony előtt történt"xbox 360,ps3" üggyel kapcsolatban. Őt is úgy tájékoztatták,hogy elteszik a dolgot kicsit későbbre,mivel nagyon készségesen segített azonnal a telefontársaság,a bank,stb,egyedül a Vatera nem reagált még,pedig őket már kétszer is kérték.Arról nem is beszélve,hogy itt összességében "alsóhangon" is olyan 1 millió környékén lehet a "jóember"által okozott kár.Tehát én is amondó vagyok,hamár ezzel a "sablonszöveggel" feljelentésre buzdítják a jóembereket,talán meg kellene olajozni azokat a fogaskerekeket az Önök oldalán is.Remélem nem bántottam meg senkit mondandómmal,nem ez volt a cél,de én sem örülnék ha engem vernének át,és ilyen tempóban működnének a dolgot.Azt már csak félve megemlítve,hogy az ilyen időhúzások,mindig a csaló malmára hajtják a vizet,mivel addigis mégtöbb embert tud megkárosítani.Tisztelettel

Tisztelt gyanoa!

Biztonsági szakértőnk válasza:

Itt is pontosítanék néhány lényeges momentumot.
Először is, ez egy másik ügy, másik elkövetővel. Valóban két megkeresést kaptunk, az első megkeresésre azt a választ adtuk, hogy tekintettel arra, hogy ebben az ügyben korábban már három rendőrkapitányság is megkeresett minket, javasoltuk, hogy vegyék fel velük a kapcsolatot, megjelöltük az ügyszámokat és előadókat. (Hiszen az eljárást úgyis csak egy kapitányság folytathatja le - az ügyeket össze kell vonni.) Ezt követően ismét kaptunk egy megkeresést, hogy ennek ellenére kérik az adatokat, amit ezután meg is küldtünk. Így már jelenleg négy kapitányságon folyik párhuzamosan a nyomozás az ügyben.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-02-01 09:30
Létrehozva: #13552

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(szaszcow @ 2010-01-26 18:08) *
Tisztelt Vatera... A rendőrségen voltam tanukénti meghallgatáson ma... Azt mondták minden érintett a szükséges információt megküldte a rendőrségnek - kivéve a Vatera!!! Az ügy még Karácsony után indult feljelentéssel az ominózus Garmin GPS-sel elkövetett csalássorozat kapcsán.... A rendőrség elkezdte az eljárást és vár a szükséges adatokra (szerencsére azóta már megtudtak mindent, mert ahogy látom a Vaterára hiába várnak....)... szóval azért az unásig emlegetett sablonszövegen túl (mit csináljunk ha átvertek...) jó lenne ha csipkednék magukat kicsit....
ha nem üzleti alapon - akkor emberségből..... szerintem mivel ezen a portálon történt a csalás szerintem a vaterának AZONNAL kellene válaszolni a rendőrség megkeresésére nem pedig akkor ha "ráérnek".....

Tisztelt szaszcow!

Biztonsági szakértőnk válasza:

A rendőrség a nyomozás vezetőjével egyeztetett időpontban a megkeresésre a válaszunkat megkapja. A Büntetőeljárási törvény 71. § (6) szerint: Ha a megkeresett szerv a megkeresést a megállapított határidőn belül nem teljesíti, vagy a megkeresés teljesítését jogosulatlanul megtagadja, rendbírsággal sújtható. A teljesítés jogosulatlan megtagadása esetén - a rendbírság kiszabása mellett, ha a törvényi feltételek fennállnak - az e törvényben meghatározott kényszerintézkedés is elrendelhető."
Azonban szó sincs arról, hogy a rendőrség a Vaterát szankcionálni akarná!

Az igazsághoz hozzátartozik azonban, hogy a megkeresésben megjelölt sértett, valamint a megjelölt vásárolt termék, illetve a vételár sem stimmelt a rendszerünkben tárolt adatokkal. A rendőrséggel történt egyeztetés után azonban kiderült, hogy a rendszerünkkel semmi probléma.

Erről a tényről - és ennek magyarázatáról - azonban ön "elfelejtett" szót ejteni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-02-01 07:49
Létrehozva: #13553

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=780872

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-02-01 07:35
Létrehozva: #13554

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Javaslom a kellő helyre:
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=424678

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2010-01-31 21:24
Létrehozva: #13555

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 16:28
Azonosító: 310 714

IDÉZET(Denien @ 2010-01-31 20:25) *
Válaszodat köszönöm, De mit tud velem valoban kezdeni ? MErt azt mondta hogy semmilyen nyom nincs a borítékon, semmilyen sérülés, én pedig leragasztottam ezt vastag tesával, pont ezért ha felszakítják akkor azt már nem lehet visszaragasztani és meglátszik ! így nem tudom mi tévő legyek... igazabol nem az 1500Ft on van a hangsuly, hanem azon hogy szinte 99%-ig biztos vagyok benne h a hölgy akar csöbe huzni... :S

Húúú ez a beszúrásod egy kicsit gáz, mert az első mondatot nem rád értettem. Összevontad egy másik hozzászólásommal...
Igazából nem az a hangsúly, hogy ajánlottan, vagy nem ajánlottan küldted, hanem, hogy útközben "meglépett" a cucc a borítékból, vagy a vevő állít valótlanságot.
Én elhiszem Neked, hogy beletetted, miért? Mert valahogy érzem. Viszont belegondolok a vevő oldaláról is, hogy ha nagyon kamuzni akart volna, akkor azt állította volna, hogy meg sem kapta, hisz láthatta a borítékon, hogy csak simán adtad fel. Aztán meg ott a harmadik fél a posta: tudok róla, hogy tünnek el dolgok (a leggázosabb a hétvégi műszak, itt ajánlanám mindenkinek aki simán ad fel valamit, hogy pénteken ne tegye....), viszont ha a postán szedték volna ki belőle, mivel simán küldted a borítékot is szanálták volna, tehát ez sem logikus... Lehet, hogy ezt csak a Colombo tudná kideríteni not_i.gif
Az én véleményem, hogy fizesd neki vissza az 1500 Ft-ot,bár szerintem ettől sem fogsz nyugodtabban aludni.

IDÉZET(bambooflower @ 2010-01-31 21:15) *
sok pozitív???! ember, elolvastad az értékeléseit??

Viszont úgy néz ki, hogy a pénzt vissza szokta utalni...

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-01-31 21:15
Létrehozva: #13556

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 13:16
Azonosító: 130

IDÉZET(Andis35 @ 2010-01-31 20:18) *
Kedves Fórumozók!
Lehet, hogy hamarosan Én is a lóvátett vásárlók körét fogom gyarapítani :-(!
Még bízok, de ahogy a napok múlnak, úgy egyre kevésbé tudok pozitív maradni. Vásároltam 1 táskát, leegyeztettünk mindent, bankszámla, átutalást, stb. Átutaltam a pénzt, majd annak ellenére, hogy úgy hirdette és úgy is leveleztük le, hogy azonnal tudja küldeni, még mindig nem kaptam meg a táskát. Hiába hívom, hiába írok, semmi... Pedig sok pozitív értékelése volt. Úgy látszik, így jártam, pont nálam unta meg a tisztességes eladói státuszát....
Már írtam a Vaterának is, válaszoltak, hogy megkezdték a vizsgálatot. Kíváncsian várom, hogy vajon Ők mire jutnak. Igazán fogalmam sincs, hogy mit tudnék tenni!? Köszi, hogy osztoztatok a bánatomban. Üdv. Andis

sok pozitív???! ember, elolvastad az értékeléseit??

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-01-31 20:40
Létrehozva: #13557

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Andis35 @ 2010-01-31 20:18) *
Kedves Fórumozók!
...

Tisztelt Andis35!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Denien
hozzászólás 2010-01-31 20:25
Létrehozva: #13558

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-13 11:12
Azonosító: 31 318

IDÉZET(98tomcsa @ 2010-01-30 21:12) *
Azért valljuk be a vaterás előéleted nem éppen patyolat...
Pont az a lényeg, hogy nincs róla papírja, mert hiába kérte a vevő ajánlottan (és gyanítom annyit is fizetett a postáért) simán ment el. Engem azért háborít fel, mert most két eladóval is így jártam. Ajánlottan kértem, simán küldték és egyik sincs meg. Amúgy volt már rá példa, hogy simán kértem az összeg miatt, de ünnepek tájékán ilyet nem mernék, mert akkor állítólag jobban tevékenykednek a postai szarkák... Persze tévedni emberi dolog, de sajna akkor vállalni kell a következményeket.
Mellesleg az én eladóm felháborodott leveleket ír nekem, hogy a vatera őt cseszteti pedig ő feladta a cuccot...Pénz visszafizetésre is csak ezt szajkózza. Ráadásul ő nekem akart jót, hogy hamarabb megkapjam elsőbbségivel küldte, csak éppen simán. Igaz mindezt az utalásom után másfél hónappal....

Válaszodat köszönöm, De mit tud velem valoban kezdeni ? MErt azt mondta hogy semmilyen nyom nincs a borítékon, semmilyen sérülés, én pedig leragasztottam ezt vastag tesával, pont ezért ha felszakítják akkor azt már nem lehet visszaragasztani és meglátszik ! így nem tudom mi tévő legyek... igazabol nem az 1500Ft on van a hangsuly, hanem azon hogy szinte 99%-ig biztos vagyok benne h a hölgy akar csöbe huzni... :S

+Quote Post
Andis35
hozzászólás 2010-01-31 20:18
Létrehozva: #13559

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-05-12 20:27
Azonosító: 640 796

Kedves Fórumozók!
Még bízok, de ahogy a napok múlnak, úgy egyre kevésbé tudok pozitív maradni. Vásároltam 1 táskát, leegyeztettünk mindent, bankszámla, átutalást, stb. Átutaltam a pénzt, majd annak ellenére, hogy úgy hirdette és úgy is leveleztük le, hogy azonnal tudja küldeni, még mindig nem kaptam meg a táskát. Hiába hívom, hiába írok, semmi... Pedig sok pozitív értékelése volt. Úgy látszik, így jártam, pont nálam unta meg a tisztességes eladói státuszát....
Már írtam a Vaterának is, válaszoltak, hogy megkezdték a vizsgálatot. Kíváncsian várom, hogy vajon Ők mire jutnak. Igazán fogalmam sincs, hogy mit tudnék tenni!? Köszi, hogy osztoztatok a bánatomban. Üdv. Andis

+Quote Post
csaszi66
hozzászólás 2010-01-31 11:21
Létrehozva: #13560

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-12 10:36
Azonosító: 741 865

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-01-31 11:05) *
Kedves csaszi66!

Intézve, köszönjük.

thank_you.gif

+Quote Post

1355 Oldal V  « < 676 677 678 679 680 > » 
Reply to this topicStart new topic
4 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (4 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-01-24 20:25