IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1321 Oldal V  « < 676 677 678 679 680 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2009-12-31 22:38
Létrehozva: #13541

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(bambooflower @ 2009-12-31 21:33) *
az utóbbi idöben tényleg elszaporodtak a különös esetek, még pár fillérért is.... sad.gif

Igen. Engem ez kissé lelomboz, nem szeretem, ha bizalmatlannak kell lennem.
Pedig minél többet olvas az ember...... resent.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-12-31 22:33
Létrehozva: #13542

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(zejopy @ 2009-12-31 19:35) *
Akkor áll a dolog, ha a vevőd nem akar átverni. Ha viszont esetleg az a helyzet, akkor nagyon ráfázol, mert kártalanítasz, miközben a vevőnél a cucc és a pénz.
Persze kisebb értéknél én is így járnék el, de az utóbbi időben annyi "furcsa" esetet olvastam, hallottam, hogy már nincs bizalmam.....

az utóbbi idöben tényleg elszaporodtak a különös esetek, még pár fillérért is.... sad.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-31 20:35
Létrehozva: #13543

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nagyzee @ 2009-12-31 19:08) *
Na látod, ez az, amiben viszont nem értek egyet veled. ÉN, mint eladó soha nem váratom meg a vevőt ilyen esetekben. Nem engedhetem meg magamnak. Ha a vevő kb 5 munkanap alatt nem kapja meg a cuccot, máris küldöm neki a másikat vagy visszautalom a pénzét. Aztán az elhúzódó ügyintézés az én ügyem, ne álljon benne a vásárló pénze. Szerencsére elkallódó küldemény nálam ritkán fordul elő. Most van egy esetem, a vevő kb 40 napja rendelt egy 30ezres cuccot tőlem, ami elkallódott. Most tart ott az ügy, hogy már a kártérítési igényt kellett beadnom a postán ,és még innen legalább 1 hét, amíg megjön a pénz. Ezt a kb. 50 napot véleményem szerint ne a vevő hitelezze....

Akkor áll a dolog, ha a vevőd nem akar átverni. Ha viszont esetleg az a helyzet, akkor nagyon ráfázol, mert kártalanítasz, miközben a vevőnél a cucc és a pénz.
Persze kisebb értéknél én is így járnék el, de az utóbbi időben annyi "furcsa" esetet olvastam, hallottam, hogy már nincs bizalmam.....

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2009-12-31 20:08
Létrehozva: #13544

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 18:05
Azonosító: 2 094

IDÉZET(zejopy @ 2009-12-31 18:53) *
Igen. Ha viszont ajánlottan megy a küldemény, akkor kell kártalanítani a vevőt, de az idő, mert postai tudakozványt, ha jól emlékszem, 15 nap után lehet indítani.
Ha viszont az eladó előbb kártalanítja a vevőt és esetleg kiderült, hogy mégsem veszett el a küldemény, akkor az már egy kellemetlen lefolyású dologgá nőheti ki magát.
Tehát ilyen esetben mindenképpen ajánlott a türelem a vevő részéről. De ez nagyon ritkán fordul elő.

Na látod, ez az, amiben viszont nem értek egyet veled. ÉN, mint eladó soha nem váratom meg a vevőt ilyen esetekben. Nem engedhetem meg magamnak. Ha a vevő kb 5 munkanap alatt nem kapja meg a cuccot, máris küldöm neki a másikat vagy visszautalom a pénzét. Aztán az elhúzódó ügyintézés az én ügyem, ne álljon benne a vásárló pénze. Szerencsére elkallódó küldemény nálam ritkán fordul elő. Most van egy esetem, a vevő kb 40 napja rendelt egy 30ezres cuccot tőlem, ami elkallódott. Most tart ott az ügy, hogy már a kártérítési igényt kellett beadnom a postán ,és még innen legalább 1 hét, amíg megjön a pénz. Ezt a kb. 50 napot véleményem szerint ne a vevő hitelezze....

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-31 19:53
Létrehozva: #13545

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nagyzee @ 2009-12-31 18:45) *
Igaz. Én alapértelmezettnek vettem, hogy a termékleírásban szereplő módon postáz az eladó, és egy komoly eladó nyilván nem ad meg sima postázási módot...
Természetesen ha a vevő ragaszkodik ahhoz, hogy a küldemény egyáltalán ne lehessen követhető, akkor az az ő felelőssége. Az eladóé meg az, hgy az ilyen vevőket a problémák elkerülése végett messze kerülje. ennek legjobb módja ha a termékleírásban egyértelműen egyetlen küldési mód van : az ajánlott ( vagy még plusz biztosított) postázás. Így, ha ez nem felel meg a vevőnek, nem licitál.

Igen. Ha viszont ajánlottan megy a küldemény, akkor kell kártalanítani a vevőt, de az idő, mert postai tudakozványt, ha jól emlékszem, 15 nap után lehet indítani.
Ha viszont az eladó előbb kártalanítja a vevőt és esetleg kiderült, hogy mégsem veszett el a küldemény, akkor az már egy kellemetlen lefolyású dologgá nőheti ki magát.
Tehát ilyen esetben mindenképpen ajánlott a türelem a vevő részéről. De ez nagyon ritkán fordul elő.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2009-12-31 19:45
Létrehozva: #13546

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2009-12-31 18:20) *
Egy fenét!Ha az eladó teszem azt ajánlottan akar postázni, de a vevő ezt nem akarja, akkor az eladót semmilyen felelősség nem terheli.

Igaz. Én alapértelmezettnek vettem, hogy a termékleírásban szereplő módon postáz az eladó, és egy komoly eladó nyilván nem ad meg sima postázási módot...
Természetesen ha a vevő ragaszkodik ahhoz, hogy a küldemény egyáltalán ne lehessen követhető, akkor az az ő felelőssége. Az eladóé meg az, hgy az ilyen vevőket a problémák elkerülése végett messze kerülje. ennek legjobb módja ha a termékleírásban egyértelműen egyetlen küldési mód van : az ajánlott ( vagy még plusz biztosított) postázás. Így, ha ez nem felel meg a vevőnek, nem licitál.

Azért én azt mondom, ha az eladó hajlandó simán küldeni valamit, akkor vállalja inkább ő kockázatot, vagy még jobb, ha egyáltalán nem hajlandó sima küldeményként küldeni. A végén úgyis ő jár rosszul, ha galiba van, mert a vevő elégedetlen lesz, és ez a legnagyobb baj.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-31 19:20
Létrehozva: #13547

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nagyzee @ 2009-12-31 18:12) *
Te a VEVŐ vagy, fizettél, ő meg az ELADÓ, aki vállalta, hogy a vásárolt árut részedre eljuttatja. Az árut nem kaptad meg, Ő nem teljesítette amit vállalt.
Az , hogy a posta keverte el, vagy az UFÓK, nem a te dolgot. Az eladó kötelessége téged kártalanítani.
(Ez az én véleményem...)

Egy fenét!
Ha az eladó teszem azt ajánlottan akar postázni, de a vevő ezt nem akarja, akkor az eladót semmilyen felelősség nem terheli.
Annyi a fontos, hogy a levelezésből ez egyértelműen kiderüljön.
Nem erről az esetről beszélek, mert nem tudom a pontos paramétereket, de általánosságban ez van.
Ugyanis az eladónak az egyetlen dolog, amivel a feladást bizonyítani tudja, az a feladóvevény.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2009-12-31 19:12
Létrehozva: #13548

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(krupie65 @ 2009-12-31 13:46) *
Megnyertem egy aukciót, és annak rendje szerint átutaltam a pénzt. Az áru csak nem akart jönni....Megírta, hogy mikor adta fel, de azóta sem jött meg. ...ilyenkor nekem vevőnek kell bebuknom az vételárat?

Te a VEVŐ vagy, fizettél, ő meg az ELADÓ, aki vállalta, hogy a vásárolt árut részedre eljuttatja. Az árut nem kaptad meg, Ő nem teljesítette amit vállalt.
Az , hogy a posta keverte el, vagy az UFÓK, nem a te dolgot. Az eladó kötelessége téged kártalanítani.
(Ez az én véleményem...)

+Quote Post
foton007
hozzászólás 2009-12-31 19:10
Létrehozva: #13549

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-10-04 16:54
Azonosító: 777 265

IDÉZET(foton007 @ 2009-12-30 20:57) *
Üdv!

Licitáltam egy termékre, amit szinte azonnal túllicitáltak. Ez még nem lenne fura, de mivel az eladó több terméke is érdekel, valamit érdekesnek találtam..

Róla van szó: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1042305
meg róla http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1235644
meg róla http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1244938

Lehet csak rémeket látok..

Ezt megnézte valaki? Épp most néztem végig, ahogy szépen sorban belép mind a 3 nick, és jó pár aukcióra licitál saját magának!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-12-31 15:58
Létrehozva: #13550

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

Van egy helyzet amikor igazából nem tudom mi van. Megnyertem egy aukciót, és annak rendje szerint átutaltam a pénzt. Az áru csak nem akart jönni.
nem vagyok régi vaterás ezért eddig ilyennel még nem találkoztam. Aztán írtam az eladónak, hogy vajon feladta-e már. Megírta, hogy mikor adta fel, de azóta sem jött meg. Minden jóindulatot feltételezve ( postai eltűnés) ilyenkor nekem vevőnek kell bebuknom az vételárat?

Tisztelt krupie65!

Ha ajánlott küldeményként vagy csomagként küldte az eladó, akkor kérje el tőle a feladóvevényen található küldeményazonosító számot.
Ezt követően kérdezzen rá a postán mit tudnak a küldeményről. A küldeményazonosító alapján meg tudják mondani hol van a csomag.
Ha eltűnt, akkor a feladási mód függvényében kártérítést fizet a posta.

Ha sima levélként adták fel, akkor nincs nyoma, nincs kártérítés. Ha mindez az Ön beleegyezésével történt, akkor sem az eladótól, sem a postától nem kérhet kártalanítást.
Ha viszont Ön ajánlottan vagy csomagként kérte a postázást, de az eladó ennek ellenére nem így adta fel, akkor az eladó köteles megtéríteni a kárt.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
annagt
hozzászólás 2009-12-31 14:55
Létrehozva: #13551

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-11-03 12:16
Azonosító: 820 226

Van egy helyzet amikor igazából nem tudom mi van. Megnyertem egy aukciót, és annak rendje szerint átutaltam a pénzt. Az áru csak nem akart jönni.
nem vagyok régi vaterás ezért eddig ilyennel még nem találkoztam. Aztán írtam az eladónak, hogy vajon feladta-e már. Megírta, hogy mikor adta fel, de azóta sem jött meg. Minden jóindulatot feltételezve ( postai eltűnés) ilyenkor nekem vevőnek kell bebuknom az vételárat?

1ször: nézd meg az illető értékeléseit,mit mutatnak,valóban feladhatta e a csomagod
ha ezzel nincs baj,
2szor: mivel adta fel? ha ajánlott díjat fizettél érte,akkor elvileg neki megvan a feladószelvény amivel igazolni tudja h feladta,és ha eltűnt megtérítik neki,amit vissza kell h fizessen neked,
ha nem ajánlottan kérted hanem simán,akkor meg a te felelősséged,és ha eltűnik nem tehetsz semmit.
üdv,rem vmit segítettem

+Quote Post
krupie65
hozzászólás 2009-12-31 14:46
Létrehozva: #13552

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-12-31 13:08
Azonosító: 913 606

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2009-12-31 14:30
Létrehozva: #13553

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(horex @ 2009-12-31 09:33) *
Én az "érdekes" eladókon csodálkozom
Érdekes alatt a drágákat értem
...
Az ilyen eladók nem akarnak eladni, vagy azt gondolják akadnak verebek?
Verebek persze vannak, de ennyire biztos nem.
blink.gif
by horex

Pedig amíg "lócitrom" van, addig verebek is akadnak! dry.gif

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-31 11:11
Létrehozva: #13554

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vera57 @ 2009-12-30 23:26) *
Szia,
Köszönöm, hogy "vívod a nemek harcát" miattam. smile.gif Nem akartam, hogy a "sírásom" ilyen vitát váltson ki.
Törölték a negatív értékelést, így újra "tisztességessé" válhattam.
Az eladó azóta sem reagál.
Minden jót neked.

Ááá, ez nem a nemek harca, és ezek a viták építő jellegűek, tehát hasznosak. Mert aki akar, tanulhat belőle.
Neked is minden jót. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
horex
hozzászólás 2009-12-31 10:33
Létrehozva: #13555

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-01 13:55
Azonosító: 60

Én az "érdekes" eladókon csodálkozom
Érdekes alatt a drágákat értem
Végigbogaráztam a veterán motor alkatrészeket
10,000Ft egy motorgyertya, igaz originál, régi
100,000Ft egy porlasztó, semmi különlöges, valami Amal vagy tsa.
és biztos más kategoriákban is van hasonló

Ezekböl még alkudni sem érdemes, mert ha enged 10-20%-ot akkor is nevetséges az ár.
Sokszor összehasonlitom külföldi oldalakon kapható hasonló termékkel, bizony azok olcsóbbak

Az ilyen eladók nem akarnak eladni, vagy azt gondolják akadnak verebek?
Verebek persze vannak, de ennyire biztos nem.
blink.gif
by horex

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2009-12-31 09:48
Létrehozva: #13556

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vera57 @ 2009-12-30 23:38) *
Köszönöm neked is a tanácsot, de a termék adatlapjáról nem derült ki, hogy nincs készleten,

Valóban, de azért a "Szállítási határidő karácsonyig!" szöveg egy kicsit gyanús abban az esetben, ha karácsony nem 3 napon belül van...
Ha mondjuk dec22-én írja valaki ezt a szöveget akkor oké, na de hetekkel karácsony előtt??

IDÉZET(vera57 @ 2009-12-30 23:38) *
sőt az áru helyeként Győr volt feltüntetve. Éppen azért vásároltam ott.

Ez viszont egyértelműen hamis információ volt az eladó részéről. A licit pillanatában az áru helye Kína lehetett....
Tudom, hogy utólag könnyen mondok okosságokat, de ilyenkor konkrétan rá kell kérdezni az eladóra: "készleten van-e nála a cucc?"
Ha nincs, akkor a karácsonyi postamizériában bevállalni egy kínai rendelést elég könnyelműség az ő részéről is.
Sikeres adásvételeket Neked a továbbiakban!
Z.

+Quote Post
vera57
hozzászólás 2009-12-31 00:26
Létrehozva: #13557

Fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-11-10 00:09
Azonosító: 831 765

Értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.

Köszönöm a tanácsot és a segítséget. Az értékelés törlése megtörtént. Az eladó ma is belépett a Vaterára, de az újbóli e-mailemre sem reagált, így valószínűleg januárban feljelentést teszek.
Tisztelettel: vera57

IDÉZET(nagyzee @ 2009-12-30 22:23) *
Ugye-ugye. Mégiscsak volt értelme régebben annak, hogy eladni csak valódi, létező árut lehessen. Tudom hogy lerágott csont, de mégis a te példád is mutatja,
hogy a jelenlegi rendszer csalódott vásárlókat eredményez. Hiába volt kiírva a termékleírásban, hogy "Szállítási határidő karácsonyig!", meg hogy "Számlaadás nincs", te mégis megvetted, mert OLCSÓ volt. Sokan itt a Vaterán azzal érvelnek, hogy jó ez a rendszer, mert rá kell bízni a megfontolt gondolkodású vevőkre,
hogy mire licitálnak. Ha valaki olyantól vásárol, akinél nincs készleten a cucc, ez benne van a pakliban. Ugye jó ez a rendszer? ?!?! Legközelebb jobban figyelj.

Köszönöm neked is a tanácsot, de a termék adatlapjáról nem derült ki, hogy nincs készleten, sőt az áru helyeként Győr volt feltüntetve. Éppen azért vásároltam ott. Azt nem állítom, hogy megfontolt vevő lennék, na, meg a személyi számom is kettessel kezdődik laugh1.gif ennél jobban nem tudok figyelni. Továbbra is bízom az emberekben, azóta megtapasztaltam a kölcsönös bizalom erejét is.
Puszi

IDÉZET(zejopy @ 2009-12-30 22:29) *
Látom, törölték a negádat. smile.gif

Jót mond nagyzee, csak nem túl kedves, (elfelejti, hogy ő is volt kezdő. tongue.gif tongue.gif tongue.gif)

Szia,
Köszönöm, hogy "vívod a nemek harcát" miattam. smile.gif Nem akartam, hogy a "sírásom" ilyen vitát váltson ki.
Törölték a negatív értékelést, így újra "tisztességessé" válhattam.
Az eladó azóta sem reagál.
Minden jót neked.

IDÉZET(VateraBenz @ 2009-12-29 11:13) *
Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.

Értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.

Tisztelt VateraBenz!
Köszönöm a tanácsot és a segítséget. Az értékelés törlése megtörtént. Az eladó ma is belépett a Vaterára, de az újbóli e-mailemre sem reagált, így valószínűleg januárban feljelentést teszek.
Tisztelettel: vera57

A hozzászólást -VateraBenz- szerkesztette a következő időpontban: 2009-12-31 09:55

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2009-12-31 00:18
Létrehozva: #13558

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2009-12-30 22:56) *
Valakinek biztos ti is sírtok, ha nem is a fórumon, de valahol biztos. wink.gif

Á, néha az ember nagyon szégyelli a butaságát, és olyankor azt nem kürtöli világgá.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-30 23:56
Létrehozva: #13559

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nagyzee @ 2009-12-30 22:50) *
Mi az hogy volt kezdő? Én még most is kezdő vagyok... smile.gif
Persze hogy nem túl kedves amit írok, mert rettentően bosszant, hogy az, hogy mindenki azt hangoztatja hogy igenis bízzuk a vevőkre a döntést.
Ilyenkor pedig, amikor a "felkészült és megfontolt" vevők jönnek panaszkodni, persze hogy kiakadok.

El kell fogadni, hogy a vevő nagykorú, és persze, hogy ha megvezetik kiakad, a fórum pedig azért van, hogy elsírhassa bánatát (töbek között smile.gif )

IDÉZET(nagyzee @ 2009-12-30 22:50) *
................................... de nem sírtam senkinek róla.............................

Ez az a szlogen, amit mindig benyögnek a férfiak. angry3.gif (Na és ettől megyek én a falnak biggrin.gif ) Valakinek biztos ti is sírtok, ha nem is a fórumon, de valahol biztos. wink.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2009-12-30 23:50
Létrehozva: #13560

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2009-12-30 22:29) *
Látom, törölték a negádat. smile.gif

Jót mond nagyzee, csak nem túl kedves, (elfelejti, hogy ő is volt kezdő. tongue.gif tongue.gif tongue.gif)

Mi az hogy volt kezdő? Én még most is kezdő vagyok... smile.gif
Persze hogy nem túl kedves amit írok, mert rettentően bosszant, hogy az, hogy mindenki azt hangoztatja hogy igenis bízzuk a vevőkre a döntést.
Ilyenkor pedig, amikor a "felkészült és megfontolt" vevők jönnek panaszkodni, persze hogy kiakadok.
Megjegyzem, én is dőltem már be csalónak. Hülye voltam, sokat buktam, de nem sírtam senkinek róla, mert tényleg akkora hülye voltam, hogy szégyelltem.

+Quote Post

1321 Oldal V  « < 676 677 678 679 680 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-25 13:18