IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1321 Oldal V  « < 678 679 680 681 682 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
VateraBenz
hozzászólás 2009-12-29 23:00
Létrehozva: #13581

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(foton007 @ 2009-12-29 21:58) *
Köszönöm a gyors választ!
És a "vásárló" aki ezt csinálta? Adtam neki egy semleges értékelést.. Ez nem szabályzat ellenes amit csinált? Meg kellett volna vennie a jegyek. Mikor licitált is tudta jól, hogy nem lesz vásárlás..

De igen. Erre való az értékelési rendszer. Viszont akkor miért csak semleges minősítést adott neki?

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
foton007
hozzászólás 2009-12-29 22:58
Létrehozva: #13582

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-10-04 16:54
Azonosító: 777 265

IDÉZET(VateraBenz @ 2009-12-29 21:49) *
Tisztelt foton007!

Ha a jegyeknek törvényes körülmények közt jutott a birtokába, akkor nincs akadálya a Vatera piacterén történő árusításuknak.

Köszönöm a gyors választ!
És a "vásárló" aki ezt csinálta? Adtam neki egy semleges értékelést.. Ez nem szabályzat ellenes amit csinált? Meg kellett volna vennie a jegyek. Mikor licitált is tudta jól, hogy nem lesz vásárlás..

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-29 22:56
Létrehozva: #13583

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(nagyzee @ 2009-12-29 21:53) *
Ha a nyertes licitáló nem vette át a terméket a licitált áron, akkor jár neki a negatív értékelés.
Az, hogy ők meg esetleg rendőrségi ügyet emlegetnek, semmit nem jelent. Tegyék meg a feljelentésüket, a rendőség meg majd kivizsgálja az ügyet. Max. kiröhögtetik magukat, ha nem vagy sáros. A V.I.P jegy tulajdonosa (esetünkben pl te? ) pedig adja vissza a jegyet annak, akitől kapta, elmesélve a történteket.
V.I.P jegyet nem szoktak "csak úgy" osztogatni. Az ajándékozót valószínűleg érdekelni fogja a Főnix fellépése ...

Én a vásárlót mindenesetre behelyeztem a páholyomba. dry.gif
Én sem semlegessel értékeltem volna az adás-vételt.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2009-12-29 22:53
Létrehozva: #13584

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 18:05
Azonosító: 2 094

IDÉZET(foton007 @ 2009-12-29 21:38) *
Árultam két jegyet a debreceni Tankcsapda koncertre. ... A licitiáló "vásárlónak" viszont semmi vásárlási szándéka nem volt. Igazából a célját sem tudom.

Ha a nyertes licitáló nem vette át a terméket a licitált áron, akkor jár neki a negatív értékelés.
Az, hogy ők meg esetleg rendőrségi ügyet emlegetnek, semmit nem jelent. Tegyék meg a feljelentésüket, a rendőség meg majd kivizsgálja az ügyet. Max. kiröhögtetik magukat, ha nem vagy sáros. A V.I.P jegy tulajdonosa (esetünkben pl te? ) pedig adja vissza a jegyet annak, akitől kapta, elmesélve a történteket.
V.I.P jegyet nem szoktak "csak úgy" osztogatni. Az ajándékozót valószínűleg érdekelni fogja a Főnix fellépése ...

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-12-29 22:49
Létrehozva: #13585

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(foton007 @ 2009-12-29 21:38) *
Üdv!

Csak le szeretném írni a velem történteket..
...

Tisztelt foton007!

Ha a jegyeknek törvényes körülmények közt jutott a birtokába, akkor nincs akadálya a Vatera piacterén történő árusításuknak.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
foton007
hozzászólás 2009-12-29 22:38
Létrehozva: #13586

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-10-04 16:54
Azonosító: 777 265

Üdv!

Csak le szeretném írni a velem történteket..
Árultam két jegyet a debreceni Tankcsapda koncertre. Olyan jegyet ami forgalomba nem kerül. A nyertes licitálóval találkozót beszéltem le. Helyette a Főnix csarnok biztonsági szolgálata jött(nem a csarnokba volt a találkozó, ezt csak a hatáskör miatt említem, fellépésük egyébként is hagy kívánnivalót maga után, mert akár zaklatásnak is felfoghatnám), és a jegyeimet követelték. Nem adtam át őket, teljesen legálisan jutottam a jegyek, igen magas beosztású embertől. Mivel nem adtam át a jegyet, rendőrségi ügyet emlegettek, és mi az, hogy a vaterán árulom ezeket a jegyeket, jegyüzérkedéssel vádoltak. Legjobb tudomásom szerint ez még, ha etikátlan is(relatív) büntetőjogi vonzata nincs. A jegyek az én tulajdonomat képezték, teljesen legálisan jutottam hozzá, nem hamis jegyek voltak, és 1Ft-ról indult a licit, mert nem is a haszonszerzés volt a célom! Egyszerűen nem tudtam elmenni. A licitiáló "vásárlónak" viszont semmi vásárlási szándéka nem volt. Igazából a célját sem tudom. Szeretném kérni a vatera véleményét! Köszönöm!

+Quote Post
bagaras
hozzászólás 2009-12-29 22:21
Létrehozva: #13587

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-03-06 22:34
Azonosító: 125 324

sajnos átvertek enegem is,egy hónapja!vásároltam egy terméket,addig tarotta velem a kapcsolatot amig át utaltam a pénzt!ahogy elutaltam a pénzt!sem csomagot nem kaptam ,sem a pénzemet nem küldte vissza!ajas gazember,még hozzá nö!!szemétláda

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-12-29 16:00
Létrehozva: #13588

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(buddha240 @ 2009-12-29 13:52) *
Sziasztok!
Én is beszívtam egy csaló hitegetéseit, ...

Tisztelt buddha240!

Az eladót kizártuk, köszönjük a bejelentést.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
rolandgajdos
hozzászólás 2009-12-29 15:56
Létrehozva: #13589

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-13 20:46
Innen: Onnan
Azonosító: 24 900

IDÉZET(buddha240 @ 2009-12-29 13:52) *
Sziasztok!

Én is beszívtam egy csaló hitegetéseit, és a VATERA központ lazán törölte az eladóhoz intézett kérdéseimet, miszerint mikor kapom meg az árút, vagy kapom vissza a pénzemet.
Szia!
Valószínűleg nem a Vatera törölte a kérdésed, hanem maga az eladó.

A központ most írt, hogy menjek rendőrségre. NONSZENSZ!!!!!
A Vatera nem tud feljelentést tenni, Te vagy a károsult, neked kell...
S. STEVE az illető, hidrogenerátoros fűtést árul, szerintem nem én vagyok az egyetlen áldozata, de felhívom mindenki figyelmét, hogy értesítsétek az ismerőseiteket, EZZEL AZ EMBERREL NEM SZABAD ÜZLETELNI!!!!!!!!
Igen, én is ráakadtam, de csak vigyorogtam egyet a dolgon, miszerint 120 m2-es házat ki lehet fűteni 350W-tal... mosking.gif
A lakcímét nekem kell kinyomozni,mert a vatera nem adja ki, ugyanez a tesz-vesznél a kapcsolati űrlapon szerepel, ott nem tudna elbujni a felelősségre vonás elől.
Feltéve hogy nem kamu címet adott meg. dry.gif
buddha240

+Quote Post
buddha240
hozzászólás 2009-12-29 14:52
Létrehozva: #13590

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-12-28 15:10
Azonosító: 909 226

Sziasztok!

Én is beszívtam egy csaló hitegetéseit, és a VATERA központ lazán törölte az eladóhoz intézett kérdéseimet, miszerint mikor kapom meg az árút, vagy kapom vissza a pénzemet.
Sőt az eladó lazán tiltó listára tehetett, nehogy ismét rákérdezzek a jogos követelésemre.
4 gyerektől csalt el karácsony előtt 100.000.- forintot úgymond előleg címén, majd többszöri telefonálgatás után is csak ígérgetett, már kilenc hete a kettővel szemben, az emberünk akcentussal beszél, szerintem asszonyostól elfog tűnni az országból előbb vagy utóbb, csak egy kis pénzt gyűjt hozzá.
Sem telefonon, sem e-mailen nem érem el.
A központ most írt, hogy menjek rendőrségre. NONSZENSZ!!!!!
S. STEVE az illető, hidrogenerátoros fűtést árul, szerintem nem én vagyok az egyetlen áldozata, de felhívom mindenki figyelmét, hogy értesítsétek az ismerőseiteket, EZZEL AZ EMBERREL NEM SZABAD ÜZLETELNI!!!!!!!!
A lakcímét nekem kell kinyomozni,mert a vatera nem adja ki, ugyanez a tesz-vesznél a kapcsolati űrlapon szerepel, ott nem tudna elbujni a felelősségre vonás elől.

buddha240

+Quote Post
kpetera
hozzászólás 2009-12-29 14:32
Létrehozva: #13591

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-12-22 15:35
Azonosító: 902 166

IDÉZET(VateraBenz @ 2009-12-28 19:14) *
Tisztelt kpetera!

Az eladót szabálytalanságok miatt 72 órára felfüggesztettük.
Ennek lejárta után ismét aktív lesz.

Köszönöm a segítséget!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-12-29 12:13
Létrehozva: #13592

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(vera57 @ 2009-12-28 22:18) *
Kezdő vásárló vagyok,
...

Tisztelt vera57!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

Értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
HTundi72
hozzászólás 2009-12-29 11:23
Létrehozva: #13593

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-22 19:00
Azonosító: 369 214

Újra jelentkezett a problémás vásárlóm, akiről néhány napja írtam, és aki annak ellenére, hogy ráírtam a terméklapra, hogy az 1 ft-os aukció keretében meghirdetett árukat csak személyesen tudja átvenni, mégis postán akarja megkapni, ráadásul utánvéttel is jó neki, amit én soha, semmilyen termékemnél nem ajánlok fel, mint lehetőséget. Ezúttal nem e-mailt írt, hanem vatera-üzenetet, és kikelt magából, hogy ő még ilyet nem is hallott, hogy valamit csak személyesen lehessen átvenni, mikor ő vidéki, és megkérdezte, hogy talán nem tudom, merre van a posta?! Újra elmagyaráztam neki a tényállást, és felajánlottam azt a lehetőséget, amit itt a fórumban ajánlottatok, hogy ti. adjon nekem ő pozitívot, én őneki semlegest, és isten áldja. (A terméket persze már nem kéri). Kíváncsi vagyok, mit reagál.

+Quote Post
Andersen112
hozzászólás 2009-12-29 10:09
Létrehozva: #13594

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-19 11:03
Azonosító: 813

IDÉZET(Rebu011 @ 2009-12-29 07:47) *
Nem is láthatsz, mert azok után, hogy eltünt az eladó mint a kámfor, még képes volt negatívot adni, és így mint új vaterás, szépen korlátozva lettem (Tlorinczne) sad.gif
Így most egy barátnőm nevével tudok csak feljönni. sad.gif

Jó reggelt,azért ezt tisztázd le a kapcsolaton.Írj le mindent töröltesd a negatívot. A levelezést mellékeld.Sok sikert!!! good2.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-29 09:34
Létrehozva: #13595

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vera57 @ 2009-12-29 00:25) *
Figyelek, olvasok.....értelmezzek? De mit értettem félre? Köszönöm a tanácsot.

Mert egy csomó minden nincs leírva, csak rá kell jönni. Nagyon sok eladó a vevő pénzén rendeli meg az árut, akkor vannak ilyen csúszások. Gusztustalan dolog egyébként, de van ilyen. HA a terméklapon az árnyéka is felmerül ennek, akkor én már nem veszek onnan. Erre gondoltam. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Rebu011
hozzászólás 2009-12-29 08:47
Létrehozva: #13596

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-12-27 20:49
Azonosító: 908 268

IDÉZET(Andersen112 @ 2009-12-27 20:16) *
Ilyen névvel nem látok licitet...... dry.gif

Nem is láthatsz, mert azok után, hogy eltünt az eladó mint a kámfor, még képes volt negatívot adni, és így mint új vaterás, szépen korlátozva lettem (Tlorinczne) sad.gif
Így most egy barátnőm nevével tudok csak feljönni. sad.gif

+Quote Post
vera57
hozzászólás 2009-12-29 01:25
Létrehozva: #13597

Fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-11-10 00:09
Azonosító: 831 765

IDÉZET(zejopy @ 2009-12-29 00:01) *
Amíg csak egy a negatív, addig nem zárnak ki.
A negatívat próbáld meg töröltetni a kapcsolatfelvételen keresztül. Kövesd az utasításokat.
Hogy a 8800 Ft-tal mi lesz, azt nem tudom, sok minden múlik rajtad és a partnereden.
És figyelni, olvasni értelmezni........nagyon fontos..........

Figyelek, olvasok.....értelmezzek? De mit értettem félre? Köszönöm a tanácsot.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-29 01:01
Létrehozva: #13598

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vera57 @ 2009-12-28 22:18) *
.....hogy az új eladó a 66%-om ellenére megelőlegezte a bizalmat, és postára adta a csomagot, mielőtt a pénz megérkezett volna. Akkor most számít a %, vagy nem számít? Megnyugodtam, hogy talán egy hazugsággal nem lehet tönkretenni valaki tisztességét. Előző "üzleti partneremtől" kértem vissza a vételárat, de se válasz, se csomag, se pénz. Mint mondtam, kezdő vagyok. A 8.800 Ft tanulópénz volt? Vagy mi a megoldás? Üdv. Vera57

Amíg csak egy a negatív, addig nem zárnak ki.
A negatívat próbáld meg töröltetni a kapcsolatfelvételen keresztül. Kövesd az utasításokat.
Hogy a 8800 Ft-tal mi lesz, azt nem tudom, sok minden múlik rajtad és a partnereden.
És figyelni, olvasni értelmezni........nagyon fontos..........

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2009-12-29 01:01

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Nagymama09
hozzászólás 2009-12-29 00:31
Létrehozva: #13599

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-12-01 22:21
Azonosító: 865 885

IDÉZET(zejopy @ 2009-12-28 21:01) *
Nem tudom, valójában mennyit segítettem. smile.gif Az biztos, hogy akik régebb óta fórumoznak, nem véletlenül, hasonlóan gondolkodnak. Pontosan azért, mert nagyon sok történetet végigolvastak, amiknek ugyanaz lett a vége, vagy ugyanúgy kezdődik. ph34r.gif
A legszomorúbb az egészben, hogy kellő körültekintéssel nagyon sok dolgot meg lehetett volna előzni.
Nézd csak meg az alattam lévő kettő postot. És még mennyi lesz ilyen. Jéézusom....

Igen hát lényegében ezt szerettem volna itt megosztani,sajnos egyre több és több van és lessz is belőlük.Nem tudom hogy ez mégsem akkora bűn hogy a Vatera kizárja az ilyeneket? Az én esetemben igaz "csak" 1800forintról van szó,de itt látom hogy 25000-ek is veszve vannak.Ez a sajnos. mellow.gif

+Quote Post
vera57
hozzászólás 2009-12-28 23:18
Létrehozva: #13600

Fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-11-10 00:09
Azonosító: 831 765

Kezdő vásárló vagyok, tanulom a Vaterát. Leütöttem, utaltam, jött a csomag, tetszett a dolog. Folytattam. Naiv vagyok, eszembe se jutott, hogy nem bízhatok valakiben. Tisztességes emberként nálam az adott szó mindennél többet jelent. Most mégis 66%-os az értékelésem. Lehet, hogy ezután nem lesz esélyem itt vásárolni? Történt, hogy kisfiamnak találtam itt karácsonyi ajándékot. Kérdés: karácsonyig megérkezik?, válasz: igen. Villámáron megvettem dec. 8-án, 23.52-kor. Udvarias e-mailben kezdeményeztem az adategyeztetést. Másnap, dec. 9-én utaltam a vételárat, nálam van bizonyítékként az átutalási megbízás jól látható dátummal. Hosszú csend, nincs reagálás. Dec. 13-i kérdésemre 15-én válasz jön az eladótól, hogy "a pénz megérkezett"(!!!), hamarosan küldi az árut. Várjuk a karácsonyt, csomag sehol. Aggódom, izgulok. 22-én magyarázkodós email, hogy a termék még Kínában van, s nem ő a hibás. (persze úgy hirdette, hogy az akció a készlet erejéig tart, s a készlet helye Győr-Moson-Sopron). Ha tudom előre, hogy nincs is készlete, nem tőle vásárolok. Dühös voltam és becsapott. De leginkább az háborított fel, hogy az eladó megfenyegetett az emailben, hogy ha negatív értékelést adok, akkor ő is azt ad, s akkor megnézhetem az esélyem a Vaterán. Azonnali emailemre levelezőrendszere egy automata üzenettel reagált, melyben közölte, hogy szabadságra megy, nem válaszol. Persze, hogy negatív értékeléssel zártam az ügyletet. De nem gondoltam, hogy hazugságra is képes valaki. Viszontértékelésében tisztességtelennek nevezett, s azzal indokolta az üzlet meghiúsulását, hogy nem utaltam a vételárat a megbeszélt időben.(!!!)
Már nem volt idő másik ajándékot vennem. Igaz, találtam hasonló árut másik eladónál, aki biztosított, hogy azonnal küldi, de az ünnepek miatt a posta már nem dolgozott. A kisfiamnak így csak egy ígéret volt szenteste a fa alatt. crying.gif A történethez hozzátartozik, hogy az új eladó a 66%-om ellenére megelőlegezte a bizalmat, és postára adta a csomagot, mielőtt a pénz megérkezett volna. Akkor most számít a %, vagy nem számít? Megnyugodtam, hogy talán egy hazugsággal nem lehet tönkretenni valaki tisztességét. Előző "üzleti partneremtől" kértem vissza a vételárat, de se válasz, se csomag, se pénz. Mint mondtam, kezdő vagyok. A 8.800 Ft tanulópénz volt? Vagy mi a megoldás? Üdv. Vera57

+Quote Post

1321 Oldal V  « < 678 679 680 681 682 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-24 15:00