IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1326 Oldal V  « < 679 680 681 682 683 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2010-01-03 22:09
Létrehozva: #13601

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(98tomcsa @ 2010-01-03 21:05) *
Mindenre gondoltam volna, de erre nem! thank_you.gif

Úgy látszik, még nekünk is meg kell szokni. Hogy reflexből erre is gondoljon az ember. this.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2010-01-03 22:05
Létrehozva: #13602

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 17:28
Azonosító: 310 714

IDÉZET(zejopy @ 2010-01-03 17:11) *
Áááááááááá, megvan a magyarázat. A kosár................. biggrin.gif laugh.gif laugh.gif

Mindenre gondoltam volna, de erre nem! thank_you.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-01-03 21:52
Létrehozva: #13603

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vera57 @ 2010-01-03 20:42) *
Vitatkozom, kedves zejopy. De bizony bizalom kérdése. Merthogy megbízom abban az ismeretlen emberben, aki eladni akar, (miért ne bíznék mindaddig, míg így nem járok?) - s elutalom előre az összeget.
Azért is jó ez a fórum, mert tényleg sokat tanul az ember. Most már az értékelés az első, amit megnézek. (Na meg néha a te szép porcelánjaidat smile.gif ) Hú, ez most reklám, és törlik a levelem? rolleyes.gif

Hát kénytelen vagy bizonyos mértékig megbízni az eladóban, de ha nem teszed, akkor nem vásárolhatsz, mert valahogy ez a gyakorlat, előbb a pénz, utána az áru. Szerintem a kényszeres bizalom nem az igazi.
Köszönöm a dicsérő szavakat. thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-01-03 21:49
Létrehozva: #13604

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(ratobi @ 2010-01-03 18:39) *
Sziasztok!

December 4.-én vásároltam egy mp4-lejátszót, olyan igérettel, hogy karácsonyra "tuti" meglesz. Természetesen utaltam is az árát.
...

IDÉZET(janee4 @ 2010-01-03 19:45) *
hello
valaki tudna nekem segíteni? arról lenne szó hogy átutaltam neki a pént és a várakozási idő az már lejárt lassan 2 hónapja.... mit tudok tenni ilyenkor ? remélem tudtok nekem segíteni!
köszönettel: Janee4

Tisztelt ratobi, janee4 !

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vera57
hozzászólás 2010-01-03 21:42
Létrehozva: #13605

Fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-11-10 00:09
Azonosító: 831 765

IDÉZET(zejopy @ 2010-01-03 20:27) *
Sajnos, ez nem bizalom kérdése. Először a vevő küldi a vételárat, és csak utána az eladó az árut.
Vannak esetek, amikor ez nem probléma, ha az értékelések egyértelműen bizonyítják, hogy korrekt az eladó. Ha még nagyon "fiatal", akkor sajnos nagyon meg kell nézni, hogy esetleg nem csaló-e, na és utána mély levegőt venni és beleugrani........vagy nem. Mindenkinek vérmérséklete szerint. smile.gif

Vitatkozom, kedves zejopy. De bizony bizalom kérdése. Merthogy megbízom abban az ismeretlen emberben, aki eladni akar, (miért ne bíznék mindaddig, míg így nem járok?) - s elutalom előre az összeget.
Azért is jó ez a fórum, mert tényleg sokat tanul az ember. Most már az értékelés az első, amit megnézek. (Na meg néha a te szép porcelánjaidat smile.gif ) Hú, ez most reklám, és törlik a levelem? rolleyes.gif

+Quote Post
vera57
hozzászólás 2010-01-03 21:32
Létrehozva: #13606

Fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(janee4 @ 2010-01-03 19:45) *
hello
valaki tudna nekem segíteni? arról lenne szó hogy átutaltam neki a pént és a várakozási idő az már lejárt lassan 2 hónapja.... mit tudok tenni ilyenkor ? remélem tudtok nekem segíteni!

Kedves Janee4!
Segíteni csak a mi példánk leírásával tudunk. Ha megőrizted az átutalási megbízást, s azokat az email-eket, melyekben kifejezted szándékodat az elállástól, s kérted vissza a vételárat, akkor ezekkel a dokumentumokkal mehetsz a rendőrségre.
Nem magamtól vagyok ilyen "okos", olvasd el alul a VateraBenz által nekem küldött választ.
Reménykedem, hogy te is a mi pasink áldozata vagy, s nem hemzseg a csalóktól a Vatera.
Üdv: Vera57

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-01-03 21:27
Létrehozva: #13607

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vera57 @ 2010-01-03 19:57) *
Üdvözöllek kedves Sorstársam!
De bizalom nélkül hogy lehet élni?

Ezt szokta Benz mindig kiírni: wink.gif wink.gif (Bocs Benz.... rolleyes.gif )
Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

Sajnos, ez nem bizalom kérdése. Először a vevő küldi a vételárat, és csak utána az eladó az árut.
Vannak esetek, amikor ez nem probléma, ha az értékelések egyértelműen bizonyítják, hogy korrekt az eladó. Ha még nagyon "fiatal", akkor sajnos nagyon meg kell nézni, hogy esetleg nem csaló-e, na és utána mély levegőt venni és beleugrani........vagy nem. Mindenkinek vérmérséklete szerint. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vera57
hozzászólás 2010-01-03 20:57
Létrehozva: #13608

Fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Sziasztok!

December 4.-én vásároltam egy mp4-lejátszót, olyan igérettel, hogy karácsonyra "tuti" meglesz. Természetesen utaltam is az árát.
Helyette csak egy "szimpatikus" magyarázkodó levél jött:
...
Kérem ne adjon nekem negatív visszajelzést a vaterán, mert akkor ön is azt fog kapni tőlem így romlik a vaterás átlaga.

Köszönöm a megértését!

Üdvözlettel: ......."

Sajnos nem egyedül jártam így.
Az embert meglehetősen nehéz elérni, a levelekre is sokadik próbálkozásra válaszol.

MIT LEHET ILYENKOR CSINÁLNI?

köszi.

Üdvözöllek kedves Sorstársam!
Szerencséd van, ha neked legalább válaszol. Nekem azt sem. Amikor kiderült, hogy becsapott, én rögtön negatívra értékeltem, meg is kaptam azonnal a bosszúnegát. Nem is az bosszantott igazán, hanem a nyilvánvaló hazugsága.
Azt állította, nem küldtem a pénzt időben. Őrzöm a levelezésünket, melyben annak idején elismerte a vételár megérkezését. A Vatera kérésemre törölte a bosszúnegatívot, így legalább az igazságérzetem nem szenvedett csorbát, csak a pénztárcánk. Veszni hagytam volna a tanulópénzt, ha legalább egyszer is reagált volna a megkereséseimre. Így azonban, hogy itt sunyít továbbra is a Vaterán, úgy döntöttem, hogy holnap megteszem a feljelentést, hacsak nem lesz a pénz reggel a számlámon.
Gyűjti ám a negatívokat rendesen, de azonnal szerez is hozzá egy-két egyvásárlós pozitív értékelést.
Jó lenne, ha a becsapottak nem félnének a bosszútól, hiszen, ha bizonyítani tudják az igazukat, törlik a negájukat.
Nos, hogy mit lehet ilyenkor csinálni? 1. "Sírni "(nagyzee ) laugh1.gif bocs 2. Feljelentést tenni. 3. Elutazni Kínába laugh1.gif
Már kicsit tudok humorizálni a dolgok fölött, bár bosszant, hogy liba voltam. De bizalom nélkül hogy lehet élni? Mindenesetre én a negatívon felül az ilyen embert annyira értékelem, mint a két nulla a neve végén. Ez ugye nem tilos, hiszen nem is nulla van a neve végén.
Üdv. Vera57

+Quote Post
janee4
hozzászólás 2010-01-03 20:45
Létrehozva: #13609

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-01 23:35
Azonosító: 139 914

hello

+Quote Post
ratobi
hozzászólás 2010-01-03 20:41
Létrehozva: #13610

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-28 18:46
Azonosító: 35 296

Köszi!
Megtaláltam "sorstársamat" "lentebb"!
üdv:rt

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-01-03 20:26
Létrehozva: #13611

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ratobi @ 2010-01-03 18:53) *
A nega az sima ügy, csak a kifizetett pénz aggaszt, hogy szerzem vissza.
rt

Jaj, olvass vissza, vagy ilyesmi, nagyon sok hasonló van. De majd jön Benz és leírja normálisan, nem úgy mint én, hogy ha nem kapod vissza a pénzedet, akkor fordulj rendőrséghez.
Mindenképpen írjál levelet, hogy elállsz a vásárlástól, mert okafogyottá vált a dolog az időből való kicsúszás miatt.
Ha jól értelmeztem, akkor karácsonyi ajándék lett volna.....

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
ratobi
hozzászólás 2010-01-03 19:53
Létrehozva: #13612

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-01-03 18:51) *
vomit2.gif
mad.gif mad.gif

Hát add meg neki a negát és ha megőrizted ezt a kellemes hanvételű levelet, akkor szerintem a Vaterának világos, hogy bosszúnegatívról van szó. (Azt indokolt esetben törlik.)
Arról nem beszélve, ha te bevágod neki, akkor a többi becsapott is bátorságot merít.

A nega az sima ügy, csak a kifizetett pénz aggaszt, hogy szerzem vissza.
rt

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-01-03 19:51
Létrehozva: #13613

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

A terméket egy Kínai nagykerből rendeltem meg

vomit2.gif

Kérem ne adjon nekem negatív visszajelzést a vaterán, mert akkor ön is azt fog kapni tőlem így romlik a vaterás átlaga.

mad.gif mad.gif

köszi.

Hát add meg neki a negát és ha megőrizted ezt a kellemes hanvételű levelet, akkor szerintem a Vaterának világos, hogy bosszúnegatívról van szó. (Azt indokolt esetben törlik.)
Arról nem beszélve, ha te bevágod neki, akkor a többi becsapott is bátorságot merít.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-01-03 19:52

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
ratobi
hozzászólás 2010-01-03 19:39
Létrehozva: #13614

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!

Helyette csak egy "szimpatikus" magyarázkodó levél jött:
"Kedves Vaterás Vásárló!

A vaterán decemberben megrendelt 8GB-os mp4 lejátszó szállítási ideje átcsúszik a jövö hétre.
A terméket egy Kínai nagykerből rendeltem meg GYORSPOSTÁVAL, már 2 hete de még mindig nem kaptam meg.
A negyker már postára adta a termékeket régen, de a nemzetközi tengerentúli szállítási határidők csúsznak a karácsonyi nagy csomagfeleadás miatt.
A termékeket már legkésőbb múlt hét pénteken kellett volna megkapnom, ezért vártam idáig hátha megérkezik keddig, és akkor még karácsony előtt el tudom postázni, de sajnos nem jött meg.
Szóval én nem tehetek az egészről, ez nem az én hibám én csak egy közvetítő vagyok.
Természetesen a pénzed nem veszett el, a nagykereskedőnek fizettem ki az áru ellenértéke fejében.

Köszönöm a megértését!

Üdvözlettel: ......."

Sajnos nem egyedül jártam így.
Az embert meglehetősen nehéz elérni, a levelekre is sokadik próbálkozásra válaszol.

köszi.

A hozzászólást -ratobi- szerkesztette a következő időpontban: 2010-01-03 19:40

+Quote Post
cwe
hozzászólás 2010-01-03 19:19
Létrehozva: #13615

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-22 12:16
Azonosító: 6 495

Üdv Mindenkinek !

Nem igazán szoktam fórumozni, de ez a „tragi-komikus” sztori ide, ebbe a kategóriába kívánkozik.

Egy „ újonc”, kezdő Vaterás rálicitált az termékemre. Ahogy, illik meg is nyerte. Nyolc napig keresgéltem a T. vásárlót , de sem e-mailre, sem pedig SMS-re nem válaszolt.
Majd a 8. napon megadtam a negatívot, ahogy illik.

Erre rá jó pár napra kaptam egy viszont-negatívot hogy, mit képzelek én ( ?!?!?! ) Ő már pedig semmit sem vásárolt, sőt gép közelben sem volt. unsure.gif ( mos jön a BIG poén ) Csak egy SMS-t küldtem neki, nem kettőt arról hogy, megnyerte a licitet.
.. és akkor most álljunk meg( tehát sztojjj ! ) Honnan tudtam volna a T. vevő telefonszámát ha nem nyerte meg a terméket ? ( ahhhh micsoda malőr ) laugh1.gif
Természetesen a Vatera adminnak is egyértelmű volt a történet, tehát törölte a lapomról a negatívot.
Ennek ellenére a valótlan kifogását továbbra is állítja a T. vevő.

ITT a term.lap:
http://www.vatera.hu/akcio_pd45_luxus_mobi..._158159247.html

ITT a minősítés és viszont válasz:

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1023079

TRA-GI-KO-MI-KUS

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-01-03 18:11
Létrehozva: #13616

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-01-03 17:01) *
Ez viszont furcsa, ennyire pontosan nem néztem meg, de szerintem ebben a formában kivitelezhetetlen.

Kedves Benz! thank_you.gif

Tud erre kielégítő magyarázattal szolgálni? Mert ez eléggé különös.

Köszönöm: zejopy smile.gif

Áááááááááá, megvan a magyarázat. A kosár................. biggrin.gif laugh.gif laugh.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-01-03 18:01
Létrehozva: #13617

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(98tomcsa @ 2010-01-03 16:57) *
Tudod mi a kísérteties? Hogy a két malacpersely egy napon, ugyanabban az órában, ugyanabban a percben, sőt ugyanabban a másodpercben járt le! Ez az jelenti, hogy Zsuzsi tud gyors is lenni, ha akar...

Ez viszont furcsa, ennyire pontosan nem néztem meg, de szerintem ebben a formában kivitelezhetetlen.

Kedves Benz! thank_you.gif

Tud erre kielégítő magyarázattal szolgálni? Mert ez eléggé különös.

Köszönöm: zejopy smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2010-01-03 17:57
Létrehozva: #13618

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 17:28
Azonosító: 310 714

IDÉZET(zejopy @ 2010-01-02 14:15) *
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1291208

Ajánlom a hölgyet páholyba, de csak annak, aki nem szereti a kalandokat. Lassan 3 hete nem sikerül lezárni az adásvételt, sőt, meg is kukult.

Tudod mi a kísérteties? Hogy a két malacpersely egy napon, ugyanabban az órában, ugyanabban a percben, sőt ugyanabban a másodpercben járt le! Ez az jelenti, hogy Zsuzsi tud gyors is lenni, ha akar...

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-01-03 12:03
Létrehozva: #13619

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(motomaster2 @ 2010-01-03 02:37) *
Sziasztok!

Vásároltam majdnem egy hónapja egy ilyen terméket...

Tisztelt motomaster2!

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a Vatera.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
motomaster2
hozzászólás 2010-01-03 04:14
Létrehozva: #13620

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-03 03:30
Azonosító: 917 486

IDÉZET(motomaster2 @ 2010-01-03 02:37) *
Sziasztok!

Vásároltam majdnem egy hónapja egy ilyen terméket: http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=158203987. Nos ez a termék konrétan nem működik megfelelően, mappákat nevez át, ismeretlen karaktereket írkál, nagyobb fájlméreteket jelez, egyszóval nem tudom normálisan (és sehogysem) használni. Semmilyen formázás nem működik, gyanítom, hogy ez gagyi kínai eredetű átverés magyar módra. Az eladó nem reagál megkeresésemre sem.
Kérdésem: mit tehetnék?

utánanéztem a H2testw progival, valójában a pendrive csak 3,8 gb-os. Ezt tényleg emlegetik a neten.

+Quote Post

1326 Oldal V  « < 679 680 681 682 683 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-19 17:51