IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1349 Oldal V  « < 682 683 684 685 686 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
VateraBenz
hozzászólás 2010-01-24 19:24
Létrehozva: #13661

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(horvathverus @ 2010-01-24 15:02) *
Kedves Vatera csapat,

van még egy: iy2t81 termékeinek 1 ft-os helyeit érdekes módon ezoshop mindig elcsípi.....

Kedves horvathverus!

A bejelentést továbbítottuk a felelős kollégáknak, akik indokolt esetben megteszik majd a szükséges intézkedéseket.
Köszönjük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2010-01-24 16:39
Létrehozva: #13662

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 17:28
Azonosító: 310 714

IDÉZET(horvathverus @ 2010-01-24 15:02) *
Kedves Vatera csapat,

van még egy: iy2t81 termékeinek 1 ft-os helyeit érdekes módon ezoshop mindig elcsípi.....

Kedves horvathverus!

Én ezt a bandát lassan két hete, hogy jelentettem, de csak egy figyelmeztetést kaptam VateraBenztől.
Engem csak az zaklatott fel, hogy jelen esetben egy profi (?) eladóról beszélünk.
Ráadásul ezoshop azóta csinálja a kamu pozitív értékeléseit, mert egy nap alatt sikerült kb 10-et beszerezni, úgy hogy 1 ft-os tételeket vásárol és feltételezem. lelevelezi, hogy két pozitívért cserébe... álljanak el az adásvételtől. Ezt azért gondolom, mert van olyan értékelés ahol két különböző megyéből történik az adás-vétel és pár óra múlva megvan a pozitív értékelés....
Ráadásul amit jelentettem linkekkel beszúrva, valaki miért veszi meg kétszer úgyanazt a használt táskát, pontosítok megveszi, majd úgyanaz a auckió újraindul, és ő újból licitál rá....
iy2t81-nek volt még két ilyen felhasználó neve is.

+Quote Post
horvathverus
hozzászólás 2010-01-24 16:02
Létrehozva: #13663

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-12 14:45
Azonosító: 659 874

Kedves Vatera csapat,

+Quote Post
zebutabu
hozzászólás 2010-01-24 16:00
Létrehozva: #13664

Lelkes fórumozó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-23 19:08
Innen: a Tibi mellett
Azonosító: 1 742

IDÉZET(zejopy @ 2010-01-24 14:16) *
, bár kétségtelen, hogy engem is zavarna, mert a létező 3 semlegesem is zavar.
Na ugye!!!!!!! not_i.gif

Csak csendben jegyzem meg, hogy itt a fórumon nagyon sokat szedtem fel. A látszólagos hülyéskedések, meg szórakozások mellett nagyon sok ismeretanyag ragadt rám, és nagyon sok látásmódot ismertem meg. Ezek mint a rutint erősítik, az aukció gördülékenységét segítik, és elővigyázatossá tettek. Szerintem, ha ma kezdeném "tudatlanul" az aukciózást, sokkal nehezebb dolgom lenne, mint 2 éve, mert mintha kicsit változott volna az emberek hozzáállása. Vagy pedig csak én látok többet belőle. dontknow.gif

Ezekben a dolgokban azonos a véleményem. unsure.gif
Az én tapasztalatom is az, hogy változott az emberek hozzáállása, 3 éve nem volt ennyi problémás eset!
Aztán ott van a kapcsolatfelvétel is, ha adok, ha veszek, nekem kell pitizni, hogy ugyan üssük már nyélbe azt az üzletet! Kezdő koromban nem ment ilyen nehézkesen az adás-vétel. rolleyes.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-01-24 15:16
Létrehozva: #13665

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(zebutabu @ 2010-01-24 13:55) *
Köszi a vigaszt!
A baj csak az, hogy van 3 negám is! Valójában, már akkor is bosszantott, amikor kaptam, de nem kérvényeztem a törlését 2-nek, pedig a levelezés igazolta volna a jogosulatlanságát. Akkor még nem gondoltam, hogy aukciózni fogok még pár évig. Az utolsó negát aminek nincs semmi valóságalapja, kérvényeztem a törlését, de mivel egy nagyon dörzsölt vevővel volt dolgom (csak telefonon tartott velem kapcsolatot), nem tudtam igazolni, hogy csupa hazugságot kreál össze.
Summázva a dolgokat, látszatra nem vagyok olyan szép tiszta, és most már zavarnak a semlegesek is! mellow.gif

Szerintem nagyon szépen mutatnak az értékeléseid, ennyi eladás után már becsúszik néha....
Szóval aggodalomra nincs okod, bár kétségtelen, hogy engem is zavarna, mert a létező 3 semlegesem is zavar. Azokat még akkoriban szedtem össze, amikor nem tudtam, hogy a vevő adhat pozitívat, ha ő lép vissza. Mindegy, az ember folyamatosan tanul.
Csak csendben jegyzem meg, hogy itt a fórumon nagyon sokat szedtem fel. A látszólagos hülyéskedések, meg szórakozások mellett nagyon sok ismeretanyag ragadt rám, és nagyon sok látásmódot ismertem meg. Ezek mint a rutint erősítik, az aukció gördülékenységét segítik, és elővigyázatossá tettek. Szerintem, ha ma kezdeném "tudatlanul" az aukciózást, sokkal nehezebb dolgom lenne, mint 2 éve, mert mintha kicsit változott volna az emberek hozzáállása. Vagy pedig csak én látok többet belőle. dontknow.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
zebutabu
hozzászólás 2010-01-24 15:03
Létrehozva: #13666

Lelkes fórumozó

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-01-24 13:43) *
Kedves zebutabu!

Semleges értékelést csak nagyon kirívó esetekben szoktunk törölni. Ha gondolja, megpróbálhatja a kapcsolatfelvételen át, de szerintem nem érdemes vele foglalkozni. Fűzzön hozzá egy válasz megjegyzést és akkor mindenki érti majd mi a helyzet.

Kedves Benz!
Ááá, valóban nem érdemes vele foglalkozni!
Csak annyi problémás eset van, hogy sokszor már elmegy a kedvem az egésztől. not_i.gif
food.gif

+Quote Post
zebutabu
hozzászólás 2010-01-24 14:55
Létrehozva: #13667

Lelkes fórumozó

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(zejopy @ 2010-01-24 13:10) *
Ebben az esetben nyugodtan felhívhatod, mindegy, mert nincs mit vesztened.
Abban viszont nyugodt lehetsz, ha valaki elolvassa ezt a semleges értékelésedet, akkor nem rólad alkot negatív képet, hanem a partneredről. Ez 100000%.

Köszi a vigaszt!
A baj csak az, hogy van 3 negám is! Valójában, már akkor is bosszantott, amikor kaptam, de nem kérvényeztem a törlését 2-nek, pedig a levelezés igazolta volna a jogosulatlanságát. Akkor még nem gondoltam, hogy aukciózni fogok még pár évig. Az utolsó negát aminek nincs semmi valóságalapja, kérvényeztem a törlését, de mivel egy nagyon dörzsölt vevővel volt dolgom (csak telefonon tartott velem kapcsolatot), nem tudtam igazolni, hogy csupa hazugságot kreál össze.
Summázva a dolgokat, látszatra nem vagyok olyan szép tiszta, és most már zavarnak a semlegesek is! mellow.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-01-24 14:43
Létrehozva: #13668

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zebutabu @ 2010-01-24 11:07) *
Kedves Benz!
Nagyon dühös vagyok az utoljára értékelő vevőmre! not_i.gif
Semlegest adott, pedig sima, gyors üzletkötés volt, ezt sem értem, mert a szöveges részben visszont úgy tűnik elégedett volt, még ajánl is.
Az ilyeneket lehet töröltetni? rolleyes.gif

Kedves zebutabu!

Semleges értékelést csak nagyon kirívó esetekben szoktunk törölni. Ha gondolja, megpróbálhatja a kapcsolatfelvételen át, de szerintem nem érdemes vele foglalkozni. Fűzzön hozzá egy válasz megjegyzést és akkor mindenki érti majd mi a helyzet.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-01-24 14:10
Létrehozva: #13669

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zebutabu @ 2010-01-24 12:11) *
Neked is szép napot!
Már írtam Neki, nem válaszol.
Nem a százalékos arány számít, hanem az, ha valakinél vásárolni szeretnék, mindig a semleges és negatív értékeléseket olvasom, ebből próbálom kikövetkeztetni milyen eladóval lenne dolgom. A nekem adott értékelésből azt gondolnám ???????? mi volt itt a probléma!
Nálam ugyanez a rapszódikus helyzet van az eladásoknál, egy darabig minden megy simán, aztán egy hét alatt bejön 2-3 problémás eset.
Olvasd el a topikodban a tegnap feldobott hsz-omat! Az is egy fura eset!

Ebben az esetben nyugodtan felhívhatod, mindegy, mert nincs mit vesztened.
Abban viszont nyugodt lehetsz, ha valaki elolvassa ezt a semleges értékelésedet, akkor nem rólad alkot negatív képet, hanem a partneredről. Ez 100000%.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zebutabu
hozzászólás 2010-01-24 13:11
Létrehozva: #13670

Lelkes fórumozó

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(zejopy @ 2010-01-24 11:45) *
Szia!
Bár nem vagyok Benz, talán nem baj, ha megírom a gondolatomat.
Ne légy dühös, szerintem csak elrontotta. Próbáld meg felvenni vele a kapcsolatot és kérd meg, hogy ő kérje meg a Vaterát, hogy változtathasson az értékelésen.
Ugyanis, ha törölteted, akkor sem jársz jobban, hiszen a semleges nem változtat a százalékos arányon. Azt hiszem, ebben az esetben a Vatera nem is törli az értékelést. Tehát, ha szeretnéd a jogos pozitívodat, akkor mindenképpen vele kellene ezt megbeszélned. smile.gif
(Nem tudom, mi van most, nekem is kissé zűrösebbek az üzletkötéseim, mostanában. Ezek mindig hullámokban jönnek, eltelnek hetek zökkenőmentesen, aztán egy időre minden összekutyulódik. Utána meg megint rendben megy.)

Neked is szép napot!
Már írtam Neki, nem válaszol.
Nem a százalékos arány számít, hanem az, ha valakinél vásárolni szeretnék, mindig a semleges és negatív értékeléseket olvasom, ebből próbálom kikövetkeztetni milyen eladóval lenne dolgom. A nekem adott értékelésből azt gondolnám ???????? mi volt itt a probléma!
Nálam ugyanez a rapszódikus helyzet van az eladásoknál, egy darabig minden megy simán, aztán egy hét alatt bejön 2-3 problémás eset.
Olvasd el a topikodban a tegnap feldobott hsz-omat! Az is egy fura eset!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-01-24 12:45
Létrehozva: #13671

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zebutabu @ 2010-01-24 11:07) *
Kedves Benz!
Semlegest adott, pedig sima, gyors üzletkötés volt, ezt sem értem, mert a szöveges részben visszont úgy tűnik elégedett volt, még ajánl is.

Szia!
Bár nem vagyok Benz, talán nem baj, ha megírom a gondolatomat.
Ne légy dühös, szerintem csak elrontotta. Próbáld meg felvenni vele a kapcsolatot és kérd meg, hogy ő kérje meg a Vaterát, hogy változtathasson az értékelésen.
Ugyanis, ha törölteted, akkor sem jársz jobban, hiszen a semleges nem változtat a százalékos arányon. Azt hiszem, ebben az esetben a Vatera nem is törli az értékelést. Tehát, ha szeretnéd a jogos pozitívodat, akkor mindenképpen vele kellene ezt megbeszélned. smile.gif
(Nem tudom, mi van most, nekem is kissé zűrösebbek az üzletkötéseim, mostanában. Ezek mindig hullámokban jönnek, eltelnek hetek zökkenőmentesen, aztán egy időre minden összekutyulódik. Utána meg megint rendben megy.)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zebutabu
hozzászólás 2010-01-24 12:07
Létrehozva: #13672

Lelkes fórumozó

Csoport:
Kizárt

Kedves Benz!

+Quote Post
Surika
hozzászólás 2010-01-23 23:50
Létrehozva: #13673

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-24 19:06
Azonosító: 314 976

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1249285

ő vajon fizetni. előre félek tőle mi lesz belőle!

+Quote Post
Kyrandia
hozzászólás 2010-01-23 15:12
Létrehozva: #13674

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-14 20:38
Azonosító: 25 063

Egy unatkozó:
Tisztelt jakira! "Ha bármilyen kérdésed van, szívesen válaszolok!" Hány fogad van? Üdv: Pirat69 - Pirat69

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-01-23 12:41
Létrehozva: #13675

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(nagyzee @ 2010-01-23 11:39) *
Természetesen, hiszen már volt is negatív törlésem, de soha nem azért törölték, mert nekem sok pozitívom van, hanem mert a másik fél a saját hazudozásait is jól dokumentálta yes3.gif

elöbb-utóbb egy nem reagáló vevö értéklését is törölni fogják.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2010-01-23 12:39
Létrehozva: #13676

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 18:05
Azonosító: 2 094

IDÉZET(bambooflower @ 2010-01-23 11:29) *
... gondolom alkalomadtán élsz a sok pozitív értékelések adta elönyöddel, és töröltetsz egy kedvezötlen értékelést.

Természetesen, hiszen már volt is negatív törlésem, de soha nem azért törölték, mert nekem sok pozitívom van, hanem mert a másik fél a saját hazudozásait is jól dokumentálta yes3.gif

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-01-23 12:29
Létrehozva: #13677

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(nagyzee @ 2010-01-23 11:23) *
Igen, de a bíróságok többnyire csak valódi bizonyítékokat fogadnak el. És egy email ma már nem az. Természetesen számít egy büntetlen előélet, de perdöntő önmagában nem lehet. Ezért támadt az az ötlet, hogy a Vatera zárt rendszerén belül lehessen felvenni a kapcsolatot az aukció után a vevővel és eladóval, és a zárt rendszeren belül váltott üzenetek a Vatera számára későbbi vitás kérdésekkor bizonyítékként szolgálhatnának. Mert abból pl egyértelműen látszana, hogy megkerestem-e a vevőt, illetve az látta-e a megkeresésemet és válaszolt-e rá. Ráadásul később az üzenetek tartalma sem lenne letagadható. Persze ez még nem fed le mindent, de legalább a kommunikáció megindulását dokumentálja.

a bíróságon sem csak pereskedö felek vagy vádlottak vannak, egy tanú elöéletét is nagyító alá vehetik, ennek fényében veszik tekintetbe az állítását. téged pedig az egész nem érint, gondolom alkalomadtán élsz a sok pozitív értékelések adta elönyöddel, és töröltetsz egy kedvezötlen értékelést.

A hozzászólást -bambooflower- szerkesztette a következő időpontban: 2010-01-23 12:30

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2010-01-23 12:23
Létrehozva: #13678

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2010-01-23 11:11) *
persze, hogy az. aki sok adásvételt bonyolított le tisztességesen, méltán elönyösebb helyzetben van, mint aki párszor már hanyagul kezelte az ügyeit. a bíróságon is nagy súllyal esik latba, valaki büntetlen elöéletü-e vagy sem.

Igen, de a bíróságok többnyire csak valódi bizonyítékokat fogadnak el. És egy email ma már nem az. Természetesen számít egy büntetlen előélet, de perdöntő önmagában nem lehet. Ezért támadt az az ötlet, hogy a Vatera zárt rendszerén belül lehessen felvenni a kapcsolatot az aukció után a vevővel és eladóval, és a zárt rendszeren belül váltott üzenetek a Vatera számára későbbi vitás kérdésekkor bizonyítékként szolgálhatnának. Mert abból pl egyértelműen látszana, hogy megkerestem-e a vevőt, illetve az látta-e a megkeresésemet és válaszolt-e rá. Ráadásul később az üzenetek tartalma sem lenne letagadható. Persze ez még nem fed le mindent, de legalább a kommunikáció megindulását dokumentálja. Természetesen megértem azt, hogy ez a Vaterának nem érdeke, az ő szerepük kimerül a vevő és eladó összehozásában és a jutalék begyűjtésében, nyilván a befektetendő energia és pénz a részükről anyagilag nehezen térülne meg, hiszen ettől nem lenne több a beszedett jutalék. Anyagi szempontból vizsgálva teljesen megértem, ha ezzel és a partnerek közötti civakodással nem akarnak foglalkozni.

A hozzászólást -nagyzee- szerkesztette a következő időpontban: 2010-01-23 12:25

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-01-23 12:11
Létrehozva: #13679

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(nagyzee @ 2010-01-23 10:52) *
Hm, akkor végülis a sokpozitívos azt hazudik, amit akar. Sportszerű.

persze, hogy az. aki sok adásvételt bonyolított le tisztességesen, méltán elönyösebb helyzetben van, mint aki párszor már hanyagul kezelte az ügyeit. a bíróságon is nagy súllyal esik latba, valaki büntetlen elöéletü-e vagy sem.

--------------------

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2010-01-23 11:52
Létrehozva: #13680

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2010-01-23 10:26) *
elötte azért megtekinti a két fél "erkölcsi bizonyítványát" vagyis az értéleléseket. két állítás nem feltétlenül egyenértékü egymással.

Hm, akkor végülis a sokpozitívos azt hazudik, amit akar. Sportszerű.

+Quote Post

1349 Oldal V  « < 682 683 684 685 686 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-05-01 15:45