IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1321 Oldal V  « < 698 699 700 701 702 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Aramir
hozzászólás 2009-12-10 20:42
Létrehozva: #13981

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(momol @ 2009-12-10 19:17) *
Te kaptál már olyan bosszúnegatívot, amely jogtalan, és az ügyfélszolgálat mégsem törli? Ha igen, mit lehet tenni? Nem kívánom én a szomszéd tehenének kimúlását, nyitott vagyok a megoldásokra és örülök a javaslatoknak. Viszont magamat sem szeretném "feláldozni" a megvédem-a-szomszéd-tehenét oltárán... laugh1.gif

A felszólítólevélnek a biztonsag@vatera.com-ra másolatküldése megvolt a negatív elött? Elvileg sokat segít a dolgon a törlés kérésekor, másrészt a vevők hirtelen egyből képesek válaszolni. Legalábbis nekem az ilyen levélre egyből tudtak reagálni, elötte le sem sz***ak.

A hozzászólást -Aramir- szerkesztette a következő időpontban: 2009-12-10 20:44
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-10 20:23
Létrehozva: #13982

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(momol @ 2009-12-10 19:17) *
Te kaptál már olyan bosszúnegatívot, amely jogtalan, és az ügyfélszolgálat mégsem törli? Ha igen, mit lehet tenni? Nem kívánom én a szomszéd tehenének kimúlását, nyitott vagyok a megoldásokra és örülök a javaslatoknak. Viszont magamat sem szeretném "feláldozni" a megvédem-a-szomszéd-tehenét oltárán... laugh1.gif

Szerintem, ha pontosan vázolod fel a történteket és minden mozzanat megvan, akkor törlik.
Az a fontos, hogy egy harmadik fél (ez esetben a Vatera) számára is egyértelmű legyen, hogy mi a helyzet.
De majd ha egyszer nekem nem törölnek egyet, akkor új koncepciót fogok kidolgozni, tanulva az előző eset hibájából.
Így lehet szerintem, másképpen nem érdemes.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
momol
hozzászólás 2009-12-10 20:17
Létrehozva: #13983

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-07-07 14:29
Azonosító: 663 764

IDÉZET(zejopy @ 2009-12-10 17:52) *
Jó. Akkor várd ki, amíg mások is berepülnek. blink.gif
Nem baj, hogy megdöglött a tehenem, a szomszédé is megdöglött.........

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2009-12-10 19:37
Létrehozva: #13984

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-27 17:22
Azonosító: 260 214

IDÉZET(scaevola @ 2009-12-10 17:19) *
http://www.vatera.hu/ibm_netvista_p3_as_as..._158760955.html

"Profi eladó" dry.gif

"Csomagküldés "nem standard csomag" (a jelenlegi postai tarifa szerint kalkulálva) vagy futárszolgálat: 1980- Kérlek, ha ezt nem tudod elfogadni inkább ne licitálj de ne kezdj alkudozni. (a gép súlya és terjedelme ezt indokolja)"

Vajon mi indokolja, hogy egy majdnem üres desktop-ot "nem standard" csomagként adjon fel?
Mert a súlya nincs 20 Kg, a mérete is bőven belefér standard csomag méretébe!

Na igen. Nem akarok egyetlen egy Profi Eladó ellen sem beszélni, de van akinek semmi köze ehhez a címhez/ranghoz/vagy kategóriához. Van, aki így csinálja, bár ők lehet fel is adják 1980.-ért a cuccot, de van aki csak plusz 10-50.-forintokat kér el csomagolási költségen. És csak akkor tudod meg, ha utána számolsz annak, amit ő megad, hogy ezt utald el. és fel vannak háborodva, hogy számon kéred és még igénytelennek is neveznek. Szóval...erről meg van a véleményem. Természetesen nem az 50 vagy 20 vagy akárhány forint húzza a zsebem...

Ilyenkor mindig zejopy jut az eszembe, aki mennyi csomagolhat vajon...és mégsem kér érte egy fillért sem.

--------------------
“I thought what I’d do was, I’d pretend I was one of those deaf-mutes.”

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2009-12-10 19:28
Létrehozva: #13985

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-27 17:22
Azonosító: 260 214

Az ilyenektől tudok kikattanni...8 napja adtam el valamit, írtam kb. 3 e-mailt, hogy akkor beszéljük meg a részleteket. A 3. e-mail ma volt a fenyegetős mail és kértem hogy legalább annyit írjon már, hogy kell vagy nem vagy fapapucs. Persze egyből írt. A kifogása az valami nagyon abszurd, mivel már elvileg 2 hete vidéken van. BEZZEG a licit utolsó pillanatában pont gépnél volt, sőt licitált is...sőt... mad.gif good2.gif laugh1.gif

Felszólító e-mail az értékelésre már hónapok óta nem jött nekem sem.

A hozzászólást -terika23- szerkesztette a következő időpontban: 2009-12-10 19:29

--------------------
“I thought what I’d do was, I’d pretend I was one of those deaf-mutes.”

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-10 19:09
Létrehozva: #13986

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(morcika111 @ 2009-12-10 18:02) *
Tanácsot kérek HORANY nevű eladóval kapcsolatban.Már van 7 negája.Tényleg nem jelentkezik,nem válaszol sem mailra sem itt a vaterás üzenetekre.Nem értem hogy lehet valaki ennyire a saját pénze ellensége.Minek árul a vaterán ha nem akarja eladni a cuccait?Elég elvont válaszokat is adott egy negatív értékelésére,olyan mint ha nem volna 100-as teljesen.Mit tegyek vele?

http://www.vatera.hu/nemesi_kehely_158016195.html

Erről van szó, ugye?
8.-án éjjel lépett be utoljára, te 7.-én nyerted meg a cuccot. Történhetett is vele valami, egy hetet várjál még.
Ráadásul majdnem 700 értékelésből a 7 negatív nem olyan sok, bár ha a semlegeseket hozzávesszük, akkor az esetleg elgondolkodtató lehet.
Volt egyébként azok között a negatívok között olyan is, amit én furcsállottam.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-12-10 19:04
Létrehozva: #13987

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(morcika111 @ 2009-12-10 18:02) *
Tanácsot kérek HORANY nevű eladóval kapcsolatban.Már van 7 negája.Tényleg nem jelentkezik,nem válaszol sem mailra sem itt a vaterás üzenetekre.Nem értem hogy lehet valaki ennyire a saját pénze ellensége.Minek árul a vaterán ha nem akarja eladni a cuccait?Elég elvont válaszokat is adott egy negatív értékelésére,olyan mint ha nem volna 100-as teljesen.Mit tegyek vele?

Tisztelt morcika111!

Ha az eladó továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átadni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@vatera.com címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
morcika111
hozzászólás 2009-12-10 19:02
Létrehozva: #13988

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-12-08 20:01
Azonosító: 875 873

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-10 18:52
Létrehozva: #13989

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(momol @ 2009-12-10 17:30) *
A szótagolás nem kell, nincs baj a felfogóképességemmel. Én is teljesen így gondoltam, mint Te, egészen addig, amíg megkaptam az első bosszúnegatívot, és az ügyfélszolgálat nem volt hajlandó törölni. A legtöbben egyáltalán nem is adnak ilyen esetben negatívot, egy semlegessel elintézik, ezért tartunk itt, ahol tartunk. Én kis naiv arra gondoltam, majd én megmutatom, hogy nem lehet itt felelőtlenül licitálgatni és utána sunnyogni, még azt sem mondani, hogy "bocs, meggondoltam magam"... De sajnos a bosszúnegatívok erősen visszatartanak ebben.

Jó. Akkor várd ki, amíg mások is berepülnek. blink.gif
Nem baj, hogy megdöglött a tehenem, a szomszédé is megdöglött.........

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
momol
hozzászólás 2009-12-10 18:30
Létrehozva: #13990

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2009-12-10 17:21) *
Akkor lassan szótagolva elmondom.

A szótagolás nem kell, nincs baj a felfogóképességemmel. Én is teljesen így gondoltam, mint Te, egészen addig, amíg megkaptam az első bosszúnegatívot, és az ügyfélszolgálat nem volt hajlandó törölni. A legtöbben egyáltalán nem is adnak ilyen esetben negatívot, egy semlegessel elintézik, ezért tartunk itt, ahol tartunk. Én kis naiv arra gondoltam, majd én megmutatom, hogy nem lehet itt felelőtlenül licitálgatni és utána sunnyogni, még azt sem mondani, hogy "bocs, meggondoltam magam"... De sajnos a bosszúnegatívok erősen visszatartanak ebben.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-10 18:21
Létrehozva: #13991

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(momol @ 2009-12-10 15:33) *
Nem értem, mi a baj a következtetésemmel. Talán nem olvastad a teljes történetet: én voltam az első, aki MERT negatívot adni a heteken át nem jelentkező licitálónak, mivel többen is azzal biztattak, hogy majd az ügyfélszolgálat törli az esetleges bosszúnegatívot. A bosszúnegatív menetrendszerűen bekövetkezett, annak törlésére viszont nem tudtam rávenni az ügyfélszolgálatot, mivel szerintük "két állítás áll egymással szemben, és nem rendelkezünk elegendő információval annak eldöntéséhez, hogy valóban jogtalan-e a negatív". Arra a kérdésemre, hogy milyen információra lenne szükségük, illetve hogyan bizonyíthatom, hogy a licitáló NEM jelentkezett, nem kaptam választ.
Most, hogy kb. 10 másik eladó is negatívot adott neki és az ügyfélszolgálat inaktiválta, egyetlen kérésemre törölték a bosszúnegatívot.
Akkor szerinted ebből milyen következtetést vonjak le? rolleyes.gif

Akkor lassan szótagolva elmondom. Ha vársz a negatívval, akkor mások is berepülnek. A többiekkel szemben inkorrekt magatartás, amit szeretnél csinálni. Ha mindenki így gondolkodna, akkor senki nem kapna negatívot.
Szerintem sokkal felelősségteljesebben kellene gondolkodnod ebben a dologban. Az utánad jövők miatt.
Tulajdonképpen azt mondtad, hogy nem baj, ha másokat is megszívat, te kivárod, és amikor már más beírta neki, akkor majd te is megteszed. Csakhogy az a sok más esetleg nem esne p...ra, ha te megtennéd a dolgodat.
Ugyanis ez neked ugyanannyira kötelességed, mint elküldeni az árut, vagy kifizetni, ha vásárló vagy. Merthogy HOZZÁTARTOZIK az üzletmenethez. Akkor van lezárva, ha kész az értékelés.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
rambo
hozzászólás 2009-12-10 17:40
Létrehozva: #13992

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-02-21 06:49
Azonosító: 493 754

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2009-12-10 16:30) *
Kedves rambo!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor kérjük, értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik, és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólító levél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg!

Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.

Értem , de ennek van valamilyen költsége?

Illetve meddig várjak? Még egy hetet?

Köszönöm.

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2009-12-10 17:30
Létrehozva: #13993

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(rambo @ 2009-12-10 15:48) *
Elöljáróban a következő kérdésem lenne:

12.01.-én vásároltam egy terméket. Az eladó nem reagál semmilyen levélre miután átutaltam neki az összeget.
Azt sem mondta köszöni megkapta. A termék adatlapján is kérdeztem tőle, de ráadásul tegnap inaktívvá vált.
Azt nem tudom miért. Meg meddig várjak még, mert levélben azt közölte már elküldte a terméket 12,02,-án , de ezt még az utalás előtt.

Azóta se kép se hang. Mennyi a posta átfutása Szabolcs megyéből Budapestre? Azóta bőven meg kellett volna érkeznie.

Mit tehetek?

Köszönöm.

Kedves rambo!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor kérjük, értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik, és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólító levél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg!

Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2009-12-10 17:19
Létrehozva: #13994

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

http://www.vatera.hu/ibm_netvista_p3_as_as..._158760955.html

"Profi eladó" dry.gif

"Csomagküldés "nem standard csomag" (a jelenlegi postai tarifa szerint kalkulálva) vagy futárszolgálat: 1980- Kérlek, ha ezt nem tudod elfogadni inkább ne licitálj de ne kezdj alkudozni. (a gép súlya és terjedelme ezt indokolja)"

Vajon mi indokolja, hogy egy majdnem üres desktop-ot "nem standard" csomagként adjon fel?
Mert a súlya nincs 20 Kg, a mérete is bőven belefér standard csomag méretébe!

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
rambo
hozzászólás 2009-12-10 16:48
Létrehozva: #13995

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-02-21 06:49
Azonosító: 493 754

Elöljáróban a következő kérdésem lenne:

12.01.-én vásároltam egy terméket. Az eladó nem reagál semmilyen levélre miután átutaltam neki az összeget.
Azt sem mondta köszöni megkapta. A termék adatlapján is kérdeztem tőle, de ráadásul tegnap inaktívvá vált.
Azt nem tudom miért. Meg meddig várjak még, mert levélben azt közölte már elküldte a terméket 12,02,-án , de ezt még az utalás előtt.

Azóta se kép se hang. Mennyi a posta átfutása Szabolcs megyéből Budapestre? Azóta bőven meg kellett volna érkeznie.

Mit tehetek?

Köszönöm.

+Quote Post
momol
hozzászólás 2009-12-10 16:33
Létrehozva: #13996

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2009-12-10 15:26) *
ezt nevezem... te aztán tudsz következtetéseket levonni.... egyébként nem hangzik hülyén...pfffff dry.gif

Nem értem, mi a baj a következtetésemmel. Talán nem olvastad a teljes történetet: én voltam az első, aki MERT negatívot adni a heteken át nem jelentkező licitálónak, mivel többen is azzal biztattak, hogy majd az ügyfélszolgálat törli az esetleges bosszúnegatívot. A bosszúnegatív menetrendszerűen bekövetkezett, annak törlésére viszont nem tudtam rávenni az ügyfélszolgálatot, mivel szerintük "két állítás áll egymással szemben, és nem rendelkezünk elegendő információval annak eldöntéséhez, hogy valóban jogtalan-e a negatív". Arra a kérdésemre, hogy milyen információra lenne szükségük, illetve hogyan bizonyíthatom, hogy a licitáló NEM jelentkezett, nem kaptam választ.
Most, hogy kb. 10 másik eladó is negatívot adott neki és az ügyfélszolgálat inaktiválta, egyetlen kérésemre törölték a bosszúnegatívot.
Akkor szerinted ebből milyen következtetést vonjak le? rolleyes.gif

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-12-10 16:26
Létrehozva: #13997

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

[quote name='momol' date='2009-12-10 15:21' post='859286']

Tanulság: soha többé nem adok elsőként negatívot a licitálónak, aki nem veszi át a terméket. Hülyén hangzik, de inkább megvárom, míg másokat is átver...

ezt nevezem... te aztán tudsz következtetéseket levonni.... egyébként nem hangzik hülyén...pfffff dry.gif

A hozzászólást -bambooflower- szerkesztette a következő időpontban: 2009-12-10 16:27

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
momol
hozzászólás 2009-12-10 16:21
Létrehozva: #13998

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(momol @ 2009-12-09 17:46) *
Megtettem. Még várok a válaszra. Én voltam az első, aki negatív értékelést adott az illetőnek, talán ez is közrejátszott abban, hogy nem került törlésre az általa jogtalanul adott értékelés. Így, hogy rengeteg embert átvert, talán más megvilágításba kerülnek a dolgok.

Hihetetlen! Kérésemnek eleget tettek! rolleyes.gif Hála és köszönet érte az ügyfélszolgálatnak.
Tanulság: soha többé nem adok elsőként negatívot a licitálónak, aki nem veszi át a terméket. Hülyén hangzik, de inkább megvárom, míg másokat is átver... Ha több embert sújt bosszúnegatívval, talán egszerűbb annak a töröltetése.
Inkább megelőzném az ilyesmit: közzé lehet tenni a nemjelentkező/nemfizető licitálók listáját (már akinek van ilyen)? Hogy ne mindig a saját káromon tanuljak...

+Quote Post
mazsolla
hozzászólás 2009-12-10 15:30
Létrehozva: #13999

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 135

Kicsit érdekes vásárló ( na de az eladó sem piskótatekergetö ) laugh.gif
Arra a mobilra szeretne nálam fóliát venni, amit nem vett meg:
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=158301571 - itt kérdez nálam,

erre, amit nem vett meg laugh1.gif
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=157696240

+ a kölcsönös értékelések mosking.gif

+Quote Post
b_ede
hozzászólás 2009-12-10 13:32
Létrehozva: #14000

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 12:43
Azonosító: 962

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2009-12-10 12:12) *
Dehogynem. smile.gif

Benz kolléga továbbította is a problémát a technikusok felé.

Csak gondoltam, interaktív leszek és felteszem a kezem. mosking.gif

Én is kapok
Naponta egyet
Pedig volt olyan , hogy 200 is jött egy napon és az eladásaim száma és az értékelésem rendje se változott
Sajnos a kategóriában ahol szorgoskodok eléggé elhúzódó ügyletek vannak a gyűjtögetés miatt
de én már megszoktam
Levél jön : Értékelje .................
Összes kijelöl -> kuka
de csak azért, mert utdom, hogy el vagyok maradva

--------------------

A tapasztalat segít minket, hogy ugyanazt a hibát legközelebb sokkal ravaszabban kövessük el.

+Quote Post

1321 Oldal V  « < 698 699 700 701 702 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (5 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-24 18:58