IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1322 Oldal V  « < 698 699 700 701 702 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Aramir
hozzászólás 2009-12-10 22:44
Létrehozva: #13981

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(zejopy @ 2009-12-10 20:38) *
nyelv.gif angry3.gif tongue.gif punish2.gif

Tudod, hogy nem úgy értettem. biggrin.gif
Más az, és más ez, egyszerűen nem lehet ráhúzni ugyanazt.
Viszont a kocka gurító ügyben igazad van. sad.gif

Persze, hogy más, nem is kell egy az egyben átvenni az ötelteket, pl akit számlatartozás miatt tesznek ki, annál nem kéne alkalmazni, de aki le megy 80% alá, ott már álltalában valami nem oké, és nemhiszem, hogy egyedül vagyok azzal, hogy ha egy 85%-os álltal adott negatív szemben áll egy 99,xx%-os negatívjával, akkor az utóbbinak jobban hiszek. Persze lehetnek kivételek, de inkább tünjön el 1-2 jogos negatív, mint maradjon 20-30 jogtalan.
Go to the top of the page

+Quote Post
csillakne
hozzászólás 2009-12-10 22:39
Létrehozva: #13982

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-05 14:33
Azonosító: 690 386

Bocs, de tényleg bosszantó! Azt hittem van igazság, pedig tudom, hogy Mátyás meghalt!

Valószínűleg nem teszem meg, és ezen túl is megpróbálok korrekt maradni!
Csak most irtó mérges vagyok és ilyenkor hajlamos vagyok elfeledkezni úriasszonyi mivoltomról! laugh1.gif

+Quote Post
momol
hozzászólás 2009-12-10 22:26
Létrehozva: #13983

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-07-07 14:29
Azonosító: 663 764

IDÉZET(csillakne @ 2009-12-10 21:16) *
Levontam a következtetést! Én sem fogom különösebben törni magam, sem az eladásaimnál, sem a vásárlásaimnál! Mi bajom lehet?

IDÉZET(bambooflower @ 2009-12-10 15:26) *
ezt nevezem... te aztán tudsz következtetéseket levonni... biggrin.gif

Én bizony megértelek...

+Quote Post
csillakne
hozzászólás 2009-12-10 22:16
Létrehozva: #13984

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-05 14:33
Azonosító: 690 386

Sziasztok!

Olvasgattam a csevegéseteket, és tökéletesen egyetértek Aramirral. Hasonló eset történt velem is, eladtam egy bútort, a vásárló nem jött el a megbeszélt időpontban, szállítási problémák miatt utólag lemondta a vásárlást. Akkor még nem is gyanakodtam, azonban elolvastam a minősítéseit és szállítási problémákra hivatkozva a vásárlásai felénél volt semleges értékelése. Gondolom már senki nem mer negatívot adni, mert tudja, hogy bumerángként visszaüt!
Ezek után negatívot adtam neki, mert szerintem csak szórakozik a vaterán.
Persze, hogy én is negatívat kaptam tőle, és még volt pofája azt írni, hogy én voltam türelmetlen és nem vártam.
A szomszédom fuvaros, még azt is felajánlottam neki, hogy baráti áron elviszi a bútort. Persze ő csak max benzinpézt akart érte fizetni.
A történet ugyanúgy folytatódik, ügyfélszolgálat, kérés, hogy töröljék, elutasító válasz, hasonló indokkal.

Egy dolgot nem értek!
Ha én az eladások után jutalékot fizetek, akkor nincs jogom arra, nem érdemlek meg annyit a pénzemért, hogy legalább utána nézzenek annak, amit leírtam?
Egyértelmű, hogy nem nézték meg az illető értékeléseit!

Levontam a következtetést! Én sem fogom különösebben törni magam, sem az eladásaimnál, sem a vásárlásaimnál! Mi bajom lehet?

Ja! Mi is kereskedünk azon a bizonyos e*** oldalon, és ott ehhez hasonló eset nem fordulhat elő!
Messze van még Európa!!!!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-12-10 21:53
Létrehozva: #13985

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(terika23 @ 2009-12-10 18:37) *
Na igen. Nem akarok egyetlen egy Profi Eladó ellen sem beszélni, de van akinek semmi köze ehhez a címhez/ranghoz/vagy kategóriához. Van, aki így csinálja, bár ők lehet fel is adják 1980.-ért a cuccot, de van aki csak plusz 10-50.-forintokat kér el csomagolási költségen. És csak akkor tudod meg, ha utána számolsz annak, amit ő megad, hogy ezt utald el. és fel vannak háborodva, hogy számon kéred és még igénytelennek is neveznek. Szóval...erről meg van a véleményem. Természetesen nem az 50 vagy 20 vagy akárhány forint húzza a zsebem...

Ilyenkor mindig zejopy jut az eszembe, aki mennyi csomagolhat vajon...és mégsem kér érte egy fillért sem.

Tisztelt terika23!

Hiába Profi eladó, ezt neki sem nézzük el.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-10 21:38
Létrehozva: #13986

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Aramir @ 2009-12-10 20:33) *
De-de, e******k, most is fut egy aukcióm ott  laugh1.gif  

Ott törlődnek a pozitívok is, de mivel egy olyan országban élek, ahol a kockát gurítják, a hengert meg cipelik, gondoltam annyi belefér, hogy csak a negatívok törlődjenek  laugh1.gif

nyelv.gif angry3.gif tongue.gif punish2.gif

Tudod, hogy nem úgy értettem. biggrin.gif
Más az, és más ez, egyszerűen nem lehet ráhúzni ugyanazt.
Viszont a kocka gurító ügyben igazad van. sad.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2009-12-10 21:33
Létrehozva: #13987

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2009-12-10 20:27) *
Aramir, ne e******z!!! mad.gif
És most képzeld, mit mondtál. Ha negatívok törlődnének, akkor úgy lenne logikus, ha a pozitívok is erre a sorsra jutnának. Na most, ha ez megvalósulna, akkor a PEP program kiegészítő passzusa is dugába dőlne, ráadásul sosem tudnád, mikor lesz egy minősítéssel kevesebb (vagy a mostani világban folyamatosan eshetne vissza a pozitív visszajelzések száma).

De-de, e******k, most is fut egy aukcióm ott  laugh1.gif  

Ott törlődnek a pozitívok is, de mivel egy olyan országban élek, ahol a kockát gurítják, a hengert meg cipelik, gondoltam annyi belefér, hogy csak a negatívok törlődjenek  laugh1.gif
IDÉZET(zejopy @ 2009-12-10 20:27) *
Mert az mégsem elvárható, hogy csak a negák tűnjenek el. Főleg azért, mert lehet, hogy valakit kivágnak, mert "olyan", de nem biztos, hogy akit lenegázott, az nem érdemelte meg.

Viszont elég nagy az esélye, hogy egy 5 minuszos és 0 pozitívos emberke álltal kiosztott negatív nem valós, nem?

A hozzászólást -VateraBenz- szerkesztette a következő időpontban: 2009-12-10 21:58

+Quote Post
momol
hozzászólás 2009-12-10 21:28
Létrehozva: #13988

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2009-12-10 20:15) *
Hát, nem volt szerencséd, nekem is volt olyan, hogy nem jelentkezett az illető, bevágtam a negatívot, jött is a bosszúnegatív, igaz, nem egyből, hanem talán 2-4 hét múlva, már nem emlékszem pontosan, kb ezzel a szöveggel: "nem küldte el a terméket". Ticketem nem volt, mert nem küldözgettem másolatot, de írtam, hogy a terméket visszalistáztam, mert nem fizetet, aztán törölték, talán 2-3 órát díszelgett a negatív a lapomon.

Ez jó ötlet, ha látják, hogy visszalistáztad a terméket, akkor az valamit segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-10 21:27
Létrehozva: #13989

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2009-12-10 20:22) *
Azért mennyivel egyszerübb lenne az élet, hogy akit kivágnak innen, annak menjenek vele az álltala kiosztott negatívok is, mint az e****n.

Aramir, ne e******z!!! mad.gif
És most képzeld, mit mondtál. Ha negatívok törlődnének, akkor úgy lenne logikus, ha a pozitívok is erre a sorsra jutnának. Na most, ha ez megvalósulna, akkor a PEP program kiegészítő passzusa is dugába dőlne, ráadásul sosem tudnád, mikor lesz egy minősítéssel kevesebb (vagy a mostani világban folyamatosan eshetne vissza a pozitív visszajelzések száma).
Mert az mégsem elvárható, hogy csak a negák tűnjenek el. Főleg azért, mert lehet, hogy valakit kivágnak, mert "olyan", de nem biztos, hogy akit lenegázott, az nem érdemelte meg.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2009-12-10 21:22
Létrehozva: #13990

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(momol @ 2009-12-10 20:19) *
Csak vicceltem :-) Á, dehogy. Délelőtt még volt negatívom, kb. két héten át, mert az ügyfélszolgálat nem akarta törölni. Az utolsó levélben csak ennyit írtak: "Kérjük az előző levelünkben írtak tudomásulvételét!". Szomorúan bár, de belenyugodtam.
Tegnap véletlenül keveredtem ismét ide, és láttam, hogy Slayerattila licitáló még mindig téma egy-két topikban. Láttam, hogy 10 negatív után inaktiválták, így ismét írtam az ügyfélszolgálatnak, hátha az új információk fényében ők is másképp látják a dolgokat. Hát így történt. Ezért tartom én is jónak, ha a felelőtlen licitáló megkapja a jogos negatívját, mert így előbb-utóbb lemorzsolódnak. De az ügyfélszolgálattal sem szeretnék napi levelezésben állni, és várni, hogy vagy törlik a bosszúnegát vagy nem...

Azért mennyivel egyszerübb lenne az élet, hogy akit kivágnak innen, annak menjenek vele az álltala kiosztott negatívok is, mint az e****n.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-10 21:19
Létrehozva: #13991

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(b_ede @ 2009-12-10 20:16) *
Kit érdekel a negatív ?
ha az értékeléseknél minden korrekten le van írva akkor aki olvassa és normális úgyis rájön az igazságra
és egy negánál át szoktam nézni a másik oldalra is , ha ott sok az elmarasztaló teljesen egyértelmű ki a ludas (és nem a Matyira gondoltam laugh1.gif laugh1.gif laugh1.gif )

Teljesen igazad van, de valahogy a 100% szebb, mint a 99,98%.
Én sem veszem komolyan, amikor egyértelmű, hogy nem az én partnerem a hunyó, de valahogy én sem örülnék.... smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
momol
hozzászólás 2009-12-10 21:19
Létrehozva: #13992

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2009-12-10 20:10) *
Már bocs, de nincs is negatív minősítésed, most néztem a profilodat..........

Miről is beszélünk egész délután??????? blink.gif blink.gif blink.gif

Csak vicceltem :-) Á, dehogy. Délelőtt még volt negatívom, kb. két héten át, mert az ügyfélszolgálat nem akarta törölni. Az utolsó levélben csak ennyit írtak: "Kérjük az előző levelünkben írtak tudomásulvételét!". Szomorúan bár, de belenyugodtam.
Tegnap véletlenül keveredtem ismét ide, és láttam, hogy Slayerattila licitáló még mindig téma egy-két topikban. Láttam, hogy 10 negatív után inaktiválták, így ismét írtam az ügyfélszolgálatnak, hátha az új információk fényében ők is másképp látják a dolgokat. Hát így történt. Ezért tartom én is jónak, ha a felelőtlen licitáló megkapja a jogos negatívját, mert így előbb-utóbb lemorzsolódnak. De az ügyfélszolgálattal sem szeretnék napi levelezésben állni, és várni, hogy vagy törlik a bosszúnegát vagy nem...

+Quote Post
b_ede
hozzászólás 2009-12-10 21:16
Létrehozva: #13993

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 12:43
Azonosító: 962

IDÉZET(zejopy @ 2009-12-10 20:10) *

Kit érdekel a negatív ?
ha az értékeléseknél minden korrekten le van írva akkor aki olvassa és normális úgyis rájön az igazságra
és egy negánál át szoktam nézni a másik oldalra is , ha ott sok az elmarasztaló teljesen egyértelmű ki a ludas (és nem a Matyira gondoltam laugh1.gif laugh1.gif laugh1.gif )

--------------------

A tapasztalat segít minket, hogy ugyanazt a hibát legközelebb sokkal ravaszabban kövessük el.

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2009-12-10 21:15
Létrehozva: #13994

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(momol @ 2009-12-10 20:04) *
Hát éppen ez az, hogy igen! Amikor kértem a negatív törlését, hivatkoztam is erre a ticket számra. De mivel a licitáló soha egyetlen mailt nem írt számomra, nem volt semmilyen "bizonyítékom".
Így az ő értékelésben leírt állítása állt szemben az enyémmel (na meg a felszólító levelem másolatai). Mindegy, ez már megoldódott, csak szeretném elkerülni a hasonló eseteket. Nem vagyok a megalkuvás híve, és ha valaki válaszra sem méltat, igenis megérdemli a negatívot, én viszont legjobb tudásom szerint szeretném elkerülni, főleg a jogtalanul adottat!

Hát, nem volt szerencséd, nekem is volt olyan, hogy nem jelentkezett az illető, bevágtam a negatívot, jött is a bosszúnegatív, igaz, nem egyből, hanem talán 2-4 hét múlva, már nem emlékszem pontosan, kb ezzel a szöveggel: "nem küldte el a terméket". Ticketem nem volt, mert nem küldözgettem másolatot, de írtam, hogy a terméket visszalistáztam, mert nem fizetet, aztán törölték, talán 2-3 órát díszelgett a negatív a lapomon.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-10 21:10
Létrehozva: #13995

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(momol @ 2009-12-10 20:04) *
Hát éppen ez az, hogy igen! Amikor kértem a negatív törlését, hivatkoztam is erre a ticket számra. De mivel a licitáló soha egyetlen mailt nem írt számomra, nem volt semmilyen "bizonyítékom".
Így az ő értékelésben leírt állítása állt szemben az enyémmel (na meg a felszólító levelem másolatai). Mindegy, ez már megoldódott, csak szeretném elkerülni a hasonló eseteket. Nem vagyok a megalkuvás híve, és ha valaki válaszra sem méltat, igenis megérdemli a negatívot, én viszont legjobb tudásom szerint szeretném elkerülni, főleg a jogtalanul adottat!

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
momol
hozzászólás 2009-12-10 21:04
Létrehozva: #13996

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2009-12-10 19:42) *
A felszólítólevélnek a biztonsag@vatera.com-ra másolatküldése megvolt a negatív elött? Elvileg sokat segít a dolgon a törlés kérésekor, másrészt a vevők hirtelen egyből képesek válaszolni. Legalábbis nekem az ilyen levélre egyből tudtak reagálni, elötte le sem sz***ak.

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2009-12-10 20:42
Létrehozva: #13997

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(momol @ 2009-12-10 19:17) *
Te kaptál már olyan bosszúnegatívot, amely jogtalan, és az ügyfélszolgálat mégsem törli? Ha igen, mit lehet tenni? Nem kívánom én a szomszéd tehenének kimúlását, nyitott vagyok a megoldásokra és örülök a javaslatoknak. Viszont magamat sem szeretném "feláldozni" a megvédem-a-szomszéd-tehenét oltárán... laugh1.gif

A felszólítólevélnek a biztonsag@vatera.com-ra másolatküldése megvolt a negatív elött? Elvileg sokat segít a dolgon a törlés kérésekor, másrészt a vevők hirtelen egyből képesek válaszolni. Legalábbis nekem az ilyen levélre egyből tudtak reagálni, elötte le sem sz***ak.

A hozzászólást -Aramir- szerkesztette a következő időpontban: 2009-12-10 20:44

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-10 20:23
Létrehozva: #13998

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(momol @ 2009-12-10 19:17) *
Te kaptál már olyan bosszúnegatívot, amely jogtalan, és az ügyfélszolgálat mégsem törli? Ha igen, mit lehet tenni? Nem kívánom én a szomszéd tehenének kimúlását, nyitott vagyok a megoldásokra és örülök a javaslatoknak. Viszont magamat sem szeretném "feláldozni" a megvédem-a-szomszéd-tehenét oltárán... laugh1.gif

Szerintem, ha pontosan vázolod fel a történteket és minden mozzanat megvan, akkor törlik.
Az a fontos, hogy egy harmadik fél (ez esetben a Vatera) számára is egyértelmű legyen, hogy mi a helyzet.
De majd ha egyszer nekem nem törölnek egyet, akkor új koncepciót fogok kidolgozni, tanulva az előző eset hibájából.
Így lehet szerintem, másképpen nem érdemes.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
momol
hozzászólás 2009-12-10 20:17
Létrehozva: #13999

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2009-12-10 17:52) *
Jó. Akkor várd ki, amíg mások is berepülnek. blink.gif
Nem baj, hogy megdöglött a tehenem, a szomszédé is megdöglött.........

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2009-12-10 19:37
Létrehozva: #14000

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-27 17:22
Azonosító: 260 214

IDÉZET(scaevola @ 2009-12-10 17:19) *
http://www.vatera.hu/ibm_netvista_p3_as_as..._158760955.html

"Profi eladó" dry.gif

"Csomagküldés "nem standard csomag" (a jelenlegi postai tarifa szerint kalkulálva) vagy futárszolgálat: 1980- Kérlek, ha ezt nem tudod elfogadni inkább ne licitálj de ne kezdj alkudozni. (a gép súlya és terjedelme ezt indokolja)"

Vajon mi indokolja, hogy egy majdnem üres desktop-ot "nem standard" csomagként adjon fel?
Mert a súlya nincs 20 Kg, a mérete is bőven belefér standard csomag méretébe!

Na igen. Nem akarok egyetlen egy Profi Eladó ellen sem beszélni, de van akinek semmi köze ehhez a címhez/ranghoz/vagy kategóriához. Van, aki így csinálja, bár ők lehet fel is adják 1980.-ért a cuccot, de van aki csak plusz 10-50.-forintokat kér el csomagolási költségen. És csak akkor tudod meg, ha utána számolsz annak, amit ő megad, hogy ezt utald el. és fel vannak háborodva, hogy számon kéred és még igénytelennek is neveznek. Szóval...erről meg van a véleményem. Természetesen nem az 50 vagy 20 vagy akárhány forint húzza a zsebem...

Ilyenkor mindig zejopy jut az eszembe, aki mennyi csomagolhat vajon...és mégsem kér érte egy fillért sem.

--------------------
“I thought what I’d do was, I’d pretend I was one of those deaf-mutes.”

+Quote Post

1322 Oldal V  « < 698 699 700 701 702 > » 
Reply to this topicStart new topic
4 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (4 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-01 17:56