IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1355 Oldal V  « < 698 699 700 701 702 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2010-01-10 15:38
Létrehozva: #13981

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(parfumillatbt @ 2010-01-10 09:46) *
Köszönöm ,ez jól esett!
Picit hellyesbitenék,természetesen van jó készletem (hiszen ebből élek a civil életben is ..)de,"kevésbé menő" terméket csak és kizárólag rendelésre veszek:)
................

Így teljesen más a képlet. Első olvasatra ugyanis úgy tűnt, hogy csak utólagos megrendeléssel dolgozol, az pedig nem annyira szimpatikus. rolleyes.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
HTundi72
hozzászólás 2010-01-10 15:15
Létrehozva: #13982

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-22 18:00
Azonosító: 369 214

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-01-10 13:23) *
Tisztelt HTundi72!

A levédett ajánlatról a Segítség - Licitálás, vásárlás - A licit megtétele előtt rovatban olvashat:
http://www.vatera.hu/help/index.php?c=28
A terméklap jobb felső sarkában lévő kék "Licitek" feliratra kattintva tudja megnézni az addigi licitálók nevét és licitjeik számát.

Köszönöm a linket, így már értem. De ennek a lehetőségnek miért levédett ajánlat a neve? Semmit nem véd le, ha valaki az általam megadottnál magasabb összeget licitál, akkor az övé a termék. Én ezt inkább Automata Licitálónak nevezném, vagy hasonlónak. Bár végül is nekem mindegy, mi a neve. smile.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-01-10 13:23
Létrehozva: #13983

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(HTundi72 @ 2010-01-10 12:15) *
Igen, arra gondoltam. Azt nem tudtam, hogy egy vevő tehet levédett ajánlatot (mi az? utána kell néznem), plusz azt sem tudtam, hogy ő tett két ajánlatot, mert nem mertem rákattintani a "második lehetőség" linkre, mert féltem, hogy akkor rögtön felajánlódik a lehetőség a következő licitálónak.

Tisztelt HTundi72!

A levédett ajánlatról a Segítség - Licitálás, vásárlás - A licit megtétele előtt rovatban olvashat:
http://www.vatera.hu/help/index.php?c=28
A terméklap jobb felső sarkában lévő kék "Licitek" feliratra kattintva tudja megnézni az addigi licitálók nevét és licitjeik számát.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
HTundi72
hozzászólás 2010-01-10 12:23
Létrehozva: #13984

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(momol @ 2010-01-10 08:17) *
Sziasztok,

ismét tanácsért jöttem. November 13-án eladtam egy asztalt, a terméklapon csak személyes átvétel szerepel. A vásárló többszöri megkeresésre sem jelentkezett, majd 1 hónap után telefonon felhívott, hogy postán szeretné az asztalt. Elmondtam neki, hogy azért jelöltem meg csak személyes átvételt, mert nincs ingyen csomagolóanyagom egy ekkora terjedelmű áruhoz, de hajthatatlan volt, ezért azt mondtam, rendben. Már lassan 2 hónap is eltelt, de még mindig nem sikerült átvennie az asztalt (nem is utalt). Mivel emailt nem írt, az volna a kérdésem, ha negatívat adok neki (szerintem teljesen jogosan), és ő egy bosszúnegatívot nekem, akkor mivel tudom a Vatera felé bizonyítani az igazamat?

Én is így jártam. Háromszor közöltem a vevővel, hogy az eladó által megadott postázási, átadási módok közül választhat, és a szabályzat szerint a megadottaktól eltérő módokra az eladó nem kötelezhető. Nem értette meg. Szerinte ha van is ilyen, hogy valaki kiköti a személyes átadást, akkor is meg lehet vele beszélni "okosba", hogy inkább postázza. Meg különben is milyen szemét dolog az, hogy a személyes átvétellel én kizárom a vevők felét, mert vidékről nem tudnak eljönni érte. smile.gif Hát velem nem lehet okosba megegyezni. Annak OKA van, hogy miért csak a személyes átadást tartom jónak az adott termékre, ergo nem küldöm postán az árut. Ha nem tud eljönni érte, ne licitáljon rá. A végén kaptam egy negatívot, amiben ráadásul le is írta, hogy igen, látta, hogy csak személyesen lehet átvenni, de nem érdekelte, gondolván, hogy majd úgyis megegyezünk. A Vaterával töröltettem a negát, mert szerencsére a szabályok értelmében nekem volt igazam, az árut pedig újra felraktam eladásra.

Nem szeretem az olyan embereket, akik azt hiszik, hogy a szabályok csak dísznek vannak.

+Quote Post
HTundi72
hozzászólás 2010-01-10 12:15
Létrehozva: #13985

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-01-09 22:33) *
Tisztelt

Ha az Olasz kisokosra gondol, azon egy felhasználónak volt kettő licitje. Először egy forintot licitált és másodszor tett egy levédett ajánlatot, nyilván arra az esetre, ha jönne más érdeklődő. Így értelemszerűen a második lehetőség opciót nem tudja használni.

Igen, arra gondoltam. Azt nem tudtam, hogy egy vevő tehet levédett ajánlatot (mi az? utána kell néznem), plusz azt sem tudtam, hogy ő tett két ajánlatot, mert nem mertem rákattintani a "második lehetőség" linkre, mert féltem, hogy akkor rögtön felajánlódik a lehetőség a következő licitálónak.

+Quote Post
parfumillatbt
hozzászólás 2010-01-10 09:46
Létrehozva: #13986

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-10-27 11:09
Azonosító: 809 965

IDÉZET(zejopy @ 2010-01-10 09:28) *
Egyébként szerintem nem vagy köteles cserélni, főleg, ha arrogáns. Így meg, hogy értékelve van, még csak...... naszóval érted. Amúgy pedig ő tévedett.
Ezt nagyon csípem. laugh.gif De tényleg.
A bosszúnegatív szépséges megfogalmazása. tongue.gif laugh.gif

Köszönöm ,ez jól esett!
Picit hellyesbitenék,természetesen van jó készletem (hiszen ebből élek a civil életben is ..)de,"kevésbé menő" terméket csak és kizárólag rendelésre veszek:)
Még egy gondolat,leütés napján ,vagy másnap én megveszem a terméket,hogy minnél előbb postázhassam .a pénz megérkezése napján küldöm másnapra a kedves vevőnél van.Kevesen értékelik ,ezt a gesztusom ,sokan nem is veszik észre!
Ebből kifolyólag tehát van olyan árum amit megrendeltek én megvettem és mégse kérték :(szóval ...nehéz dolog ez smile.gif
Ráadásul ha valamiből tesztert rendelnek és kifogyott én automatikusan küldöm az original kiszerelést ,és nem kérek rá plusz pénzt ! Ez volt karácsonykor elég gyakran,a vevő szinte észre sem vette.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-01-10 09:28
Létrehozva: #13987

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(parfumillatbt @ 2010-01-10 08:32) *
..Dehogy haragszom ,köszi ,hogy irsz ,rosszul fogalmaztam .Az én jó indulatomon múlik a csere? Amit cserélne egy nagyon ritkán keresett termék.

Egyébként szerintem nem vagy köteles cserélni, főleg, ha arrogáns. Így meg, hogy értékelve van, még csak...... naszóval érted. Amúgy pedig ő tévedett.

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-01-10 09:23) *
......esetleges bonyodalmak esetén ..........

Ezt nagyon csípem. laugh.gif De tényleg.
A bosszúnegatív szépséges megfogalmazása. tongue.gif laugh.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-01-10 09:23
Létrehozva: #13988

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Sziasztok,

ismét tanácsért jöttem. November 13-án eladtam egy asztalt, a terméklapon csak személyes átvétel szerepel. A vásárló többszöri megkeresésre sem jelentkezett, majd 1 hónap után telefonon felhívott, hogy postán szeretné az asztalt. Elmondtam neki, hogy azért jelöltem meg csak személyes átvételt, mert nincs ingyen csomagolóanyagom egy ekkora terjedelmű áruhoz, de hajthatatlan volt, ezért azt mondtam, rendben. Már lassan 2 hónap is eltelt, de még mindig nem sikerült átvennie az asztalt (nem is utalt). Mivel emailt nem írt, az volna a kérdésem, ha negatívat adok neki (szerintem teljesen jogosan), és ő egy bosszúnegatívot nekem, akkor mivel tudom a Vatera felé bizonyítani az igazamat?

Tisztelt momol!

Ha a vevő továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átvenni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@vatera.com címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
parfumillatbt
hozzászólás 2010-01-10 08:32
Létrehozva: #13989

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-01-10 08:23) *
Ne haragudj, de többségünknek benn áll a pénzünk az áruban. A meglévőt fényképezzük le és tesszük fel.

..Dehogy haragszom ,köszi ,hogy irsz ,rosszul fogalmaztam .Az én jó indulatomon múlik a csere? Amit cserélne egy nagyon ritkán keresett termék.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-01-10 08:26
Létrehozva: #13990

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok,

Húzd csőbe. Írd meg neki mailben, hogy szeretnéd, ha pontosítaná, miért is nem veszi át az árut személyesen,hiszen az volt bejelölve.... stb. A lényeg, hogy legyen a kezedben valami.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-01-10 08:23
Létrehozva: #13991

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(parfumillatbt @ 2010-01-10 08:15) *
..............igy marad nekem egy olyan amire nincs rendelésem,és az én pénzem álljon benne...................

Ne haragudj, de többségünknek benn áll a pénzünk az áruban. A meglévőt fényképezzük le és tesszük fel.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
momol
hozzászólás 2010-01-10 08:17
Létrehozva: #13992

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-07-07 13:29
Azonosító: 663 764

Sziasztok,

+Quote Post
parfumillatbt
hozzászólás 2010-01-10 08:15
Létrehozva: #13993

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Jó Reggelt!

Karácsony előtt leütött,majd annak rendje ,és módja szerint utalt,persze picit piszkálodott ,de belefért,ráadásul ajándék posta volt.
kb 1 hét múlva ir ,a másik fajtára van szüksége ,cseréljem ki.Megrendelésre dolgozom ,igy nem igen van álló árum ,tehát vegyek egy másikat ,küldjem el,igy marad nekem egy olyan amire nincs rendelésem,és az én pénzem álljon benne ,mert Ő figyelmetlen volt.
Ráadásul személyes átvételt akar ,mert nem szeretne 2 postaköltséget fizetni.
Tegnap este küldött egy kissé erősebb hangvételű levelet ...próbálj szerezni ,hogy lebonyolitsuk a cserét...
A kérdésem: Ilyenkor van e valami szabály ,mi az én felelősségem?Az aukció már értékelve van !

Köszönöm előre a választ!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-01-09 22:33
Létrehozva: #13994

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(HTundi72 @ 2010-01-09 22:26) *
Egy vevőmmel már 1 hónapja nem bírok megegyezni arról, hogy mikor vegye át a terméket, amit 1 ft-ért nyert, mert hetekig nem is jelentkezett érte. Jövő hét közepére beszéltük meg az időpontot, de lehet, hogy nem lesz jó neki. Tovább már nem akarok várni, így arra gondoltam, ha nem jön el, akkor felhasználom a "második lehetőség" nevű opciót, és felajánlom az 1. licitiálónak az árut. Még sose csináltam ilyet, igaz, legtöbbször nem is volt több licit, csak egy. No, a lényeg az, hogy ha a terméket 1 ft-ért tettem fel, és 1 ft-ért kelt is el, akkor hogyan lehet rajta két licit? A másodiknak nagyobbnak kell lennie az elsőnél, nem? Úgy értem, hogy aki másodiknak licitál, az túl kell licitálja az első licitálót, hogy nyerjen, márpedig aki nyert, az is 1 ft-ért nyerte meg. Vagy én nem értek valamit?

Tisztelt

Ha az Olasz kisokosra gondol, azon egy felhasználónak volt kettő licitje. Először egy forintot licitált és másodszor tett egy levédett ajánlatot, nyilván arra az esetre, ha jönne más érdeklődő. Így értelemszerűen a második lehetőség opciót nem tudja használni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
HTundi72
hozzászólás 2010-01-09 22:26
Létrehozva: #13995

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Egy vevőmmel már 1 hónapja nem bírok megegyezni arról, hogy mikor vegye át a terméket, amit 1 ft-ért nyert, mert hetekig nem is jelentkezett érte. Jövő hét közepére beszéltük meg az időpontot, de lehet, hogy nem lesz jó neki. Tovább már nem akarok várni, így arra gondoltam, ha nem jön el, akkor felhasználom a "második lehetőség" nevű opciót, és felajánlom az 1. licitiálónak az árut. Még sose csináltam ilyet, igaz, legtöbbször nem is volt több licit, csak egy. No, a lényeg az, hogy ha a terméket 1 ft-ért tettem fel, és 1 ft-ért kelt is el, akkor hogyan lehet rajta két licit? A másodiknak nagyobbnak kell lennie az elsőnél, nem? Úgy értem, hogy aki másodiknak licitál, az túl kell licitálja az első licitálót, hogy nyerjen, márpedig aki nyert, az is 1 ft-ért nyerte meg. Vagy én nem értek valamit?

+Quote Post
Mott12
hozzászólás 2010-01-09 20:15
Létrehozva: #13996

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-08 20:51
Azonosító: 177 560

IDÉZET(zpepe26 @ 2010-01-09 19:20) *
Adj neki negatívot, és máris inaktív wink.gif

Akkor megkímélek pár vaterást némi bosszúságtól...

--------------------
"Boxolókkal sakkozni, sakkozókkal boxolni szeretek"
Okos pilóta alagútban nem katapultál.

+Quote Post
horvathverus
hozzászólás 2010-01-09 19:44
Létrehozva: #13997

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-12 13:45
Azonosító: 659 874

Még a hétfőt megvárom.... mad.gif

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2010-01-09 19:20
Létrehozva: #13998

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 12:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

IDÉZET(horvathverus @ 2010-01-08 22:17) *
MOTT, úgy bevágnám a negát mint annak a rendje, bár lehet, most csak felhúztam magam.....
Amúgy az én vevőm : http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1215949
1 látásra nem túl biztató....

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2010-01-09 11:09
Létrehozva: #13999

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 17:05
Azonosító: 2 094

IDÉZET(Mott12 @ 2010-01-08 22:05) *
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=632375
A fent szereplő hölgy 1 hónapig hitegetett, ....
Ennek tudatában mit adjak neki szerintetek?

POZITÍV-ot nem adnék, NEGATÍV-ot sen igazán érdemel, hisz végülis kifizette az árut (ha pl 2 hét után adtál volna neki negatívot, azt jobban megérteném.)
szóval a magam részéről egy semlegest megérdemel, bár az elég tahó megoldás, hogy a szék hibáját először nem veled beszéli meg, hanem rögtön dob egy semlegest.
Azt hiszem, hogy az áru eljuttatása épségben a vevő részére az eladó feladata. Ha te ezt egy egyszerű csomagköltségért bevállaltad, akkor teljesítened kell. Ha viszont nem tudod garantálni, akkor csakis személyes átvételt vagy futáros szállítást célszerű feltüntetni. Én egy ilyen terméket nem mernék postán feladni, akármennyit fizet a vevő a postaköltségre.

+Quote Post
Mott12
hozzászólás 2010-01-09 10:25
Létrehozva: #14000

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-08 20:51
Azonosító: 177 560

Valaki majd válaszoljon nekem is, nem vagyok az a negatívozós típus (még egyszer sem adtam).
Lentebb leírtam esetemet... thank_you.gif

--------------------
"Boxolókkal sakkozni, sakkozókkal boxolni szeretek"
Okos pilóta alagútban nem katapultál.

+Quote Post

1355 Oldal V  « < 698 699 700 701 702 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-01-19 15:56