IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1324 Oldal V  « < 69 70 71 72 73 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
svejku
hozzászólás 2013-03-20 22:16
Létrehozva: #1401

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(drea @ 2013-03-20 20:26) *
Kedves Vaterázók,
... szeretném, hogy mások nem kerüljenek hasonló helyzetbe.

Nem fogunk.
Látom 10 éve Vaterázol. Miért küldesz előre bármit is, főleg egy ideiglenes vásárlónak??? blink.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-03-20 21:36
Létrehozva: #1402

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(drea @ 2013-03-20 20:26) *
Kedves Vaterázók,
szeretném felhívni a figyelmeteket 8obdpg vásárlóra.
Vásárolt Tőlem egy pólót, amit sajnos postázam, mielőtt a vételár megérkezett volna. E-mail-ekre nem válaszol, Vaterán rögzített telefonszámon kerestem, azonban a mobil másik végén levő hölgy közölte, hogy nem azonos a Vevővel.
Az hogy a póló árát és a postakötséget elvesztettem kevésbé izgat (bár rettenetesen bosszant), szeretném, hogy mások nem kerüljenek hasonló helyzetbe.
Mi a teendő ilyen esetben? Van valakinek hasonló tapasztalata?
Válaszokat előre is köszönöm.
Drea

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=5591396
Nem regisztrált felhasználó. Más nem fog így járni. Te viszont megfenyegetheted rendőrségi feljelentéssel. Nekem kétszer bejött, még hamvas vaterás koromban. Aztán gyorsan leszoktam az előre postázásról.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
drea
hozzászólás 2013-03-20 21:26
Létrehozva: #1403

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-06-10 21:16
Azonosító: 161 278

Kedves Vaterázók,
szeretném felhívni a figyelmeteket 8obdpg vásárlóra.
Vásárolt Tőlem egy pólót, amit sajnos postázam, mielőtt a vételár megérkezett volna. E-mail-ekre nem válaszol, Vaterán rögzített telefonszámon kerestem, azonban a mobil másik végén levő hölgy közölte, hogy nem azonos a Vevővel.
Az hogy a póló árát és a postakötséget elvesztettem kevésbé izgat (bár rettenetesen bosszant), szeretném, hogy mások nem kerüljenek hasonló helyzetbe.
Mi a teendő ilyen esetben? Van valakinek hasonló tapasztalata?
Válaszokat előre is köszönöm.
Drea

+Quote Post
SPComputer
hozzászólás 2013-03-20 00:25
Létrehozva: #1404

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-09 15:02
Azonosító: 531 554

Szép jóestét!

Felkeltette a figyelmem némi anomália két és fél felhasználóval kapcsolatban.

gjanosne72 (eladó) és a néhai giannibalogh (vevő) elég sokat üzleteltek, különféle termékek kapcsán, a porcelántól a "teszteletlen" számítógépes alktrészekig. Előbbihez nem értek, viszont utóbbiak ára általában eléggé fel lett verve, majd különféle értékelések születtek, random. A fura, hogy abszolút negatívok után még mindig szóba álltak egymással...míg lehetett. Azóta giannibalogh-ot felváltotta giannibalogh01, felvéve az elvesztett fonalat.

gjanosne72 nálam a minap vevő volt, hibás számtech-cuccomra licitál most is.
Egy csapat "fémhulladék-kereskedő" jött az alaplapért, s természetesen érdekelte őket, mim van még...
...gondolom, ebből lesznek a "teszteletlen" holmik, Gianni pedig talán amolyan jóárasító szerepet tölt be.

Egyik ilyen szuper vétel levelezése még, ami érdekes:
http://epitkezes-otthon.vatera.hu/konyha_k...1710528374.html

Igazából tökéletesen kusza a dolog, bele is bonyolódtam, de talán érdemes rájuk vetni egy pillantást.

Köszönöm!

A hozzászólást -SPComputer- szerkesztette a következő időpontban: 2013-03-20 00:29

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-03-19 22:28
Létrehozva: #1405

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-03-19 21:19) *
Tisztelt boutet!

Megnézzük, köszönjük.

Hát ez gyorsan ment.smile.gif Köszönjük. thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-03-19 22:19
Létrehozva: #1406

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(basa80 @ 2013-03-19 20:02) *
Köszönöm szépen kedves Benz.

Arra jutottam, hogy írok megint neki egy levelet és várok még picit. Megpróbálok minden tőlem telhetőt megpróbálni, nagyon nem szívesen adok negatív értékelést a partnernek. Igaz 1 Ft-os az áru, szinte jutalékot sem fizetek érte de ha licitált akkor írhatta volna, hogy téves, visszavontam volna. Nem csinálok ebből akkora gondot mert nem több ezer, akár tízezer forintos termékről van szó, mert ott már nem kevés a jutalék és ha nem fizetik ki az árut az már nem kis baj. Várok még és jelentkezem majd kedves Benz, hogy mire jutottam. Remélem megoldódik a probléma.

Szép estét, jó éjszakát neked.

Tisztelt basa80!

Felhívnám a szíves figyelmét, hogy sorozatosan 2007-es hozzászólásokra válaszolgat.
Ennek nem sok értelme van.

IDÉZET(boutet @ 2013-03-19 20:36) *
... Jó lenne utánajárni a dolognak, mert ha tényleg átverés az egész, akkor nagyon gyorsan komoly kárt tud okozni az illető.

Tisztelt boutet!

Megnézzük, köszönjük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
boutet
hozzászólás 2013-03-19 21:57
Létrehozva: #1407

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-06-10 12:51
Azonosító: 1 205 526

Kedves Benz!

Régebben olvastam valamelyik hozzászólásban, hogy a Vaterának megvannak az eszközei, hogy a csalókat, ügyeskedőket kiszűrje. Azt hiszem, itt az alkalom a bevetésükre (egyben elnézést kérek, hogy nem a szabálytalan aukciók bejelentése pontot használom, de nem tudom, szabálytalan-e a dolog).

http://gyujtemeny.vatera.hu/egyeb/befektet...1725455066.html

a dolog kísértetiesen hasonlít a többszörösen becsődölt Aranyközpont Zrt módszereire, ti. előbb fizetsz, aztán kapsz aranyat, már ha kapsz egyáltalán, itt egy jó összefoglaló sorozat a Zrt károsultjairól

homar.blog.hu/tags/arany

Jó lenne utánajárni a dolognak, mert ha tényleg átverés az egész, akkor nagyon gyorsan komoly kárt tud okozni az illető.

Jobban megnéztem, a kép is a netről szedett, az Angor Heraeus oldaláról. A google képkeresőbe az Angor Heraeus-t begépelve az első sorban ott a termék mellé felhelyezett kép. Érdekes, hogy a képre klikkelve a svájci cég oldalára jutunk, ahol már mincs fenn a kép, tehát feltehetőleg a google cache őrizte meg. A vaterás kép pixelre megegyezik a cache-ével, mindkettő 259x194-es. Furcsa, hogy egy befektetési aranyat kínáló cégnek nincs kéznél egy pici aranytömb se, amit lefényképezhetne, a netről kell keresnie egyet... Az egész tényleg amolyan "palifogónak" tűnik, kiváltképp, hogy a termékleírás egyfajta reklám is, jóval drágább aranyrudakat kínálva. Mint egy 1 forintos kamuárverés, üsd le, és vehetsz tőlem bármit smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-03-19 21:54
Létrehozva: #1408

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

...

Jó lenne utánajárni a dolognak, mert ha tényleg átverés az egész, akkor nagyon gyorsan komoly kárt tud okozni az illető.

Egyetlen eladásból származó pozitív értékelése van... Az is más.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
boutet
hozzászólás 2013-03-19 21:36
Létrehozva: #1409

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-06-10 12:51
Azonosító: 1 205 526

Kedves Benz!

Régebben olvastam valamelyik hozzászólásban, hogy a Vaterának megvannak az eszközei, hogy a csalókat, ügyeskedőket kiszűrje. Azt hiszem, itt az alkalom a bevetésükre (egyben elnézést kérek, hogy nem a szabálytalan aukciók bejelentése pontot használom, de nem tudom, szabálytalan-e a dolog).

http://gyujtemeny.vatera.hu/egyeb/befektet...1725455066.html

a dolog kísértetiesen hasonlít a többszörösen becsődölt Aranyközpont Zrt módszereire, ti. előbb fizetsz, aztán kapsz aranyat, már ha kapsz egyáltalán, itt egy jó összefoglaló sorozat a Zrt károsultjairól

homar.blog.hu/tags/arany

+Quote Post
basa80
hozzászólás 2013-03-19 21:02
Létrehozva: #1410

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-03-12 21:23
Azonosító: 2 024 803

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-03-19 18:04) *
Ha a vevő továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átvenni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@vatera.com címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

Köszönöm szépen kedves Benz.

Arra jutottam, hogy írok megint neki egy levelet és várok még picit. Megpróbálok minden tőlem telhetőt megpróbálni, nagyon nem szívesen adok negatív értékelést a partnernek. Igaz 1 Ft-os az áru, szinte jutalékot sem fizetek érte de ha licitált akkor írhatta volna, hogy téves, visszavontam volna. Nem csinálok ebből akkora gondot mert nem több ezer, akár tízezer forintos termékről van szó, mert ott már nem kevés a jutalék és ha nem fizetik ki az árut az már nem kis baj. Várok még és jelentkezem majd kedves Benz, hogy mire jutottam. Remélem megoldódik a probléma.

Szép estét, jó éjszakát neked.

--------------------
Yours sincerely
basa80

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-03-19 19:04
Létrehozva: #1411

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(basa80 @ 2013-03-19 16:54) *
Köszönöm mindenkinek a segítségét, kérlek Benz segíts ha tudsz, ha látod esetleg, hogy nem korrekt a felhasználó, írd meg mit tegyek.

Én negatív értékelést nem adtam senkinek, nem is akarok hiszen addig próbálok valamit kitalálni amíg lehet. Megpróbálok mindent, hogy megegyezzünk de ha már az én káromra megy az már rossz érzés..

Ha a vevő továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átvenni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@vatera.com címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
basa80
hozzászólás 2013-03-19 17:37
Létrehozva: #1412

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-03-12 21:23
Azonosító: 2 024 803

IDÉZET(e.lajos @ 2013-03-19 15:51) *

Elég sok negatív értékelése van. Inaktívvá kell tenni mert csak csinálja a problémákat a korrekt Vaterásoknak szerintem.

IDÉZET(hytech @ 2007-02-01 11:48) *
Adi81:
Nem akarlak bántani de,hogy lehetsz ennyire kezdő?
Ilyen ember termékére minek licitálsz?
Kihívtad magad ellen a sorsot és csodálkozol?
Nem értem.
Azokat az amatőröket sem értem akik a sandiskshop nevű f*sz*pó termékeire licitáltak.
itt : <a href="http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=66055" target="_blank">http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=66055</a>

Nem volt gyanús a 3. negatív után,hogy csaló?
Mit akart az aki látta az 56. negatívot?
Hátha az 57. majd pozitív lesz és az pont ő lesz?
atyaég.

Olyan ember cuccára akinek 10-ből 1 negatívja van(az 100 teméknél már 10 negatív!!!) már nem is licitálnék csak nagyon alapos vizsgálat után.
Mégis mit vártok az ilyenektől?
hátha majd nektek korrekt cuccot küld, ha egyáltalán küld valamit?
Sajnálom aki pórul járt de is tehet róla.
Az nem jut eszembe a neve, egy másik oldal:)-en itt sokan meghalnának a naivitásuk miatt.

Hozzászólásom kijózanító szándékkal és építő jelleggel íródott.

További sikeres kereskedést
Üdv
hytech

Ott a pont!! Végre valaki aki úgy látja a dolgokat mint én. :-) Erről beszéltem én is csak a radicsovics50 nevű felhasználóról is. Amikor valaki negatív az nem azért van mert szórakozásból lehúzták. Persze van olyan is de azt simán ki lehet szűrni a sok-sok felhasználó pozitív értékeléseiből. Látszik az is ki adja azt a negatívot.
Csodálkozom, hogy utána a rendőrséget és a Vaterát szidják miért nem inaktív. Rögtön nem tud az lenni egy felhasználó. Körültekintően kell licitálni és ne tévesszen meg senkit, hogy 1 Ft-os aukció vagy brutál alacsony áron adja. Szerintem a feltöltött képeket is jól szemügyre kell venni, mert lehet sok esetben csak egy kép elforgatva stb. a háttér sem változik akkor látszik, hogy nem is az ő termékeiről feltöltött kép stb. Rengeteg ilyet látok, hogy a feltöltő nem a saját képeit teszi fel a termékről. Pedig valójában ezt sem szabadna.

Köszi hytech ez nagy pont amiket írtál.

Sziasztok, szép délutánt mindenkinek!

Van egy felhasználó akit napok óta nem érek el, sms-t küldtem neki de nem kapja meg, az előbb hívtam de a hangpostája jelentkezik. Email-re nem válaszol de ő nyerte a számológépet tőlem.

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=3891102

Kérem aki tud segítsen mit tegyek, negatív értékelést már érdemelne hiszem egy Vaterás értesítő is jön neki amit én írtam, hogy 3 napon belül vegye fel velem a kapcsolatot stb.

Nos ennek ellenére semmi válasz, pedig tegnap is itt volt a Vaterán.

Köszönöm mindenkinek a segítségét, kérlek Benz segíts ha tudsz, ha látod esetleg, hogy nem korrekt a felhasználó, írd meg mit tegyek.

Én negatív értékelést nem adtam senkinek, nem is akarok hiszen addig próbálok valamit kitalálni amíg lehet. Megpróbálok mindent, hogy megegyezzünk de ha már az én káromra megy az már rossz érzés..

--------------------
Yours sincerely
basa80

+Quote Post
e.lajos
hozzászólás 2013-03-19 16:51
Létrehozva: #1413

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-22 21:39
Azonosító: 14 682

Ajánlom a megfelelő helyre.
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...feedback_type=2

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-03-18 23:23
Létrehozva: #1414

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(anita8202 @ 2013-03-18 19:54) *
... Megint rendőrség? Elég volt ebből az egészből! (mindig megszívom...ez így már 42ezer bukta a vaterán sad.gif ) Ez azért sok!

Tisztelt anita8202!

Ha nincs más megoldás, akkor indokolt esetben jogi úton érvényesítheti a kárigényét.
IDÉZET(anita8202 @ 2013-03-18 19:54) *
Ez azért sok!

Valóban sok. A két kínai telefon árából tudott volna venni egy használható márkás készüléket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
anita8202
hozzászólás 2013-03-18 20:54
Létrehozva: #1415

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-02-10 12:45
Azonosító: 1 425 251

Sziasztok!

Vettem egy mobilt február 27.-én, 28-án itt is volt! smile.gif De kiderült hogy a készülék nem működik megfelelően már aznap! Mondta hogy max beállítás baja lehet (play market nem működik)...megmutattam egy szervizesnek a problémám, azt mondta szoftverhibás! 4-5 napi huza-vona után felajánlotta küldjem el a szervizeséhez...ez február 6.-án meg is tötént! Utánna jött az hogy majd csak február 18.-tól tudnak hozzá szoftvert kérni ,mert kínában újév van/volt! Azóta is oda van a telefon a szervizben, a gatyámat eltelefonáltam a tulajnak és a szerviznek! Ma is beszéltem velük, még mindig nincs szoftver! MAz eladó a még mindig várjakkal traktál! Teljesen elegem van már ebből az egészből! Azt mondta az eladó ma,hogy ő már kifizette a jutalékot a teló után, és nincs neki másik amit tudna helyette adni! Mondtam neki több mint másfél hónapja várok már....nem akarja visszafizetni a pénzemet! Várjak még! Az összes hócipőm tele van!
(ez már abból is adódik,hogy még decemberben átvertek szintén egy telefonnal és bukta volt 20ezrem bánta meg, és rendőrségi eljárás folyiik a kedves eladó ellen!)

Most mi a fenét csináljak már megint? Se pénz se telefon! Megint rendőrség? Elég volt ebből az egészből! (mindig megszívom...ez így már 42ezer bukta a vaterán sad.gif ) Ez azért sok!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-03-17 21:39
Létrehozva: #1416

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(e.lajos @ 2013-03-17 20:32) *

Tisztelt e.lajos!

A felhasználót kizártuk, köszönjük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
e.lajos
hozzászólás 2013-03-17 21:32
Létrehozva: #1417

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-22 21:39
Azonosító: 14 682

Ajánlom ma megfelelő helyre.

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=5501606

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2013-03-16 01:35
Létrehozva: #1418

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(basa80 @ 2013-03-15 18:50) *
Értem, igen igazad van. Jó tudom elrontottam azt utólag én is látom csak siettem az írással. smile.gif De az országúti discos filmet biztos látta ő is. smile.gif De a legfőbb dolog az, hogy nem arra kaptam választ amit kérdeztem tőle. smile.gif Szóval érted.. De igaza van persze az írásjel nélkül úgy tűnik, hogy neki mondom. " Miért az"? Ez egybe folyik, "Miért, az"? Így más. Tény. smile.gif De gondolom mindenki érti miért is írtam azt a példát.

Nem akartam már válaszolni (lehet nem is kéne), mert tulajdonképpen az eredeti hozzászólásodban nem is kérdeztél semmit, de újra rákattantál a témára.
Van egy rossz tapasztalatod, aztán jó magyar szokás szerint általánosítasz, hogy minden vállalkozó csaló. Ismerős hozzáállás. Meg az embertipus is.

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2013-03-16 00:50
Létrehozva: #1419

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(svejku @ 2013-03-15 22:30) *
De itt miért nem? blink.gif

Maradjunk annyiban, hogy nem véletlenül van leretusálva a pendrive oldaláról a DT310-es felirat laugh.gif
Jól látszik a helye a képen, ott nem zajos a kép, ahol törölték a feliratot, és hát a tipusra googléban rákeresve kapásból az első találatnál bukik a dolog. Nem likelem, mert úgy is törölnék.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-03-15 23:30
Létrehozva: #1420

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zejopy @ 2013-03-15 21:14) *
Nekem ezt Benz mondta, ő pedig a technikusoktól kérdezte meg.smile.gif

Tudom.
De attól még nem biztos, hogy úgy van. smile.gif

IDÉZET(svejku @ 2013-03-15 21:18) *
Tudom.
De attól még nem biztos, hogy úgy van. smile.gif

Ezt már azért jó olvasni, hogy a vásárlók egy része óvatos, egészségesen bizalmatlan:
Itt
és
Itt is,
De itt miért nem? blink.gif

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2013-03-15 23:33

+Quote Post

1324 Oldal V  « < 69 70 71 72 73 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-30 00:09