IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1312 Oldal V  « < 705 706 707 708 709 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Vateraoroszlan
hozzászólás 2009-11-25 17:53
Létrehozva: #14121

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(momol @ 2009-11-25 16:51) *
...Ezzel kapcsolatban egy javaslat a Vaterának: ne csak emailben, hanem a Vatera üzenőfelületén keresztül is tudjak üzenetet küldeni a vevőnek, így legalább egyértelműen nyoma marad a Vatera rendszerében is! Pillanatnyilag ugyanis csak annak tudok üzenetet küldeni, akitől már kaptam, vagy akinek vannak fenn eladó termékei...

Kedves momol!

Úgy is egyértelműen nyoma marad az üzenetváltásnak, ha az emaileket másolatban elküldi a biztonsag@vatera.com címre.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja
Go to the top of the page

+Quote Post
momol
hozzászólás 2009-11-25 17:51
Létrehozva: #14122

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-07-07 14:29
Azonosító: 663 764

IDÉZET(tjocii @ 2009-11-25 16:00) *
nagy S smile.gif
elolvasva az értékeléseit , megnézve mire is írt negativot .... hátttt szinte 1 ft-os dolog.
van egy elméletem S -re nézve , de nem írom le ... nem akarok senkit gyanusitgatni ...

Írd le, engem érdekel!
Főleg mert én is ráfáztam (35 db 1 Ft-os termékemre licitált, nagy részüket 1 Ft-ért vitte is, ami rendben van, számomra ezeknél a termékeknél nem az ár fontos, hanem az, hogy ne foglalják nekem a helyet, örülök, ha jó helyre kerülnek). Ezért is írtam meg az i+ lapomon, hogy 14 nap áll rendelkezésre a tranzakció lezárására. Ehhez képest 3-4 hét alatt sem jelentkezett, majd az én 4 emailemre és 3 telefonhívásomra sem válaszolt, miközben naponta belépett a Vaterára.
Ezzel mit lehet kezdeni?
Bezzeg amikor megírtam az értékelést, órákon belül képes volt reagálni - mi mással - egy bosszúnegatívval!

Ezzel kapcsolatban egy javaslat a Vaterának: ne csak emailben, hanem a Vatera üzenőfelületén keresztül is tudjak üzenetet küldeni a vevőnek, így legalább egyértelműen nyoma marad a Vatera rendszerében is! Pillanatnyilag ugyanis csak annak tudok üzenetet küldeni, akitől már kaptam, vagy akinek vannak fenn eladó termékei...

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2009-11-25 17:48
Létrehozva: #14123

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zbroker @ 2009-11-25 15:59) *
Ha valaki tud, kérem segítsen abban, hogy mit tegyek, ha nem elérhető az eladó a megadott telefonszámon!

Köszi

Kedves zbroker!

Javasoljuk Önnek, hogy az aukció lezárása után azonnal írjon egy üzenetet a partnernek. Ha erre 3-4 napon belül nem reagál, akkor érdemes telefonon is felvenni vele a kapcsolatot. Ha ez is eredménytelen és a partner továbbra sem jelentkezik, akkor az aukció zárása után 7 nappal küldjön egy utolsó felszólítást az illetőnek a termék átvételére vonatkozóan, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést amennyiben nem jelentkezik. A levelet továbbítsa másolatként a biztonsag@vatera.com címre is, jelezve ezt a címzettnek is. Ha a partner erre sem reagál akkor tájékoztassa írásban az adásvételtől való elállásról és készítsen a partnerről értékelést. A kapott azonosítót mentse el, így esetleges jogtalan negatív esetén könnyebb az ügy feldolgozása.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
momol
hozzászólás 2009-11-25 17:44
Létrehozva: #14124

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nagyzee @ 2009-11-25 16:37) *
na de ő azt írja: ",postázást nem kértem mert karitatív célra ajánlottam fel a terméket.".
tehát postázásról szó sincs. nem lehet, hogy elsikkadtál egy email felett, amiben megírta,
hogy utalt 55Ft-ot és a cuccokat tedd egy ruhagyűjtőbe, vagy ilyesmi?

Persze ha nem érkezett tőle még 55Ft- sem, akkor valóban nem teljesítette vásárlói kötelességét...

Ha így lett volna, rendben, volt már rá példa más licitáló esetében. Az a problémám, hogy heteken át nem jelentkezett, nem válaszolt, telefonon is elérhetetlen volt, amikor 2 utolsó felszólítás után megkapta a negatívot, akkor persze rögtön elérhető...

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2009-11-25 17:39
Létrehozva: #14125

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(baranyaaranya @ 2009-11-23 23:45) *
Tisztelt Vatera!

Érdeklődnék fjazmin22 aukciójával kapcsolatban.
Én is leütöttem egy aukcióját villámáron.
Az összeget még nem utaltam el.
Mire jutottak a vizsgálat során? Csaló e vagy sem?
Érdemes vele üzletet kötni, vagy sem?
Annyit láttam, hogy a felhasználó inaktív lett.

Köszönöm segítségét!

Üdv:
baranyaaranya

Kedves baranyaaranya!

Azt tudjuk javasolni, hogy semmiképpen ne utalja el a vételárat az illetőnek.
Biztonsági csoportunk meg fogja tenni a szükséges intézkedéseket az üggyel kapcsolatban.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2009-11-25 17:37
Létrehozva: #14126

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 18:05
Azonosító: 2 094

IDÉZET(momol @ 2009-11-25 15:35) *
A mai napig utalás nem érkezett, de még ha utalta volna is a vételárat, azzal nem vagyok kisegítve, mivel az kb. 55 Ft, a postaköltség viszont 930 Ft. Márpedig a terméklapon postai átadás szerepel.
Volt már olyan vevőm, hogy meggondolta magát, nem akarta átvenni a terméket, bár kifizette (12 Ft). Ezt becsületesen megírta, és bár nem örültem, de természetesen nem írtam negatív értékelést.
Pont ezek a termékek, amikből nem az árbevétel a lényeg, hanem hogy túladjak rajtuk, akár ingyen is, és ne foglalják a helyet. A többi értékelés meg nyilván azért lett pozitív, mert azt egyszerűbb leadni ilyen termékmennyiség esetén az Azonos adatok gomb segítségével.

na de ő azt írja: ",postázást nem kértem mert karitatív célra ajánlottam fel a terméket.".
tehát postázásról szó sincs. nem lehet, hogy elsikkadtál egy email felett, amiben megírta,
hogy utalt 55Ft-ot és a cuccokat tedd egy ruhagyűjtőbe, vagy ilyesmi?

Persze ha nem érkezett tőle még 55Ft- sem, akkor valóban nem teljesítette vásárlói kötelességét...

+Quote Post
momol
hozzászólás 2009-11-25 17:36
Létrehozva: #14127

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(sandadmon @ 2009-11-25 16:04) *
Szerintem a postaköltséggel sem vagy kisegítve, hisz azt a csomag feladására költöd. Vagy nem?

Így van, azt a csomag feladására költöm, és így van ez rendben, nem?
Ha viszont csak a termék árát utalná, nem tudnám postára adni, nem igaz? Esetleg saját költségemre.
Mint írtam: nem is lett volna probléma, ha nem veszi át a terméket, ha legalább válaszra méltatja a leveleimet, vagy felveszi a telefont. De majd' egy hónapon át se kép, se hang. Az első kontakt részéről a negatív értékelés megírása volt!

Egyébként most kaptam egy üzenetet, csatolom (és ajánlom a moderátorok figyelmébe is):
"Szia, látom te is eladtál ennek a slayerattila nevű szélhámosnak... és jól előjött a hazugságaival. Olvastam a reakcióját a negáidra, nem gondoltam rosszat csak most amikor nekem is reagált a semlegesre. Hazugságokat, ha rákattintasz a képre látod, hogy mást állít eleve mint amit "megvett" ki nem fizette de ilyeneket állít. Segítesz nekem nálatok mi volt a szitu, mert jelenteni készülök a vaterának, ugyanis nagyon hátráltatja itt a normális üzletmenetet, nem akar fizetni, aztá, nagy kegyesen fizet, utánatelefonálásra értékel, majd a második adagot már nem kéri, és hazugságot állít. Nem fizette ki, semmiféle karitatív célokról nem volt szó..."

+Quote Post
tjocii
hozzászólás 2009-11-25 17:06
Létrehozva: #14128

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-06 23:48
Azonosító: 15 972

IDÉZET(teri40 @ 2009-11-25 11:18) *
Sziasztok!
Akadt egy kis problémám egy eladóval.
...

telefon ?

+Quote Post
sandadmon
hozzászólás 2009-11-25 17:04
Létrehozva: #14129

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-04-25 08:30
Azonosító: 135 835

IDÉZET(momol @ 2009-11-25 15:35) *
A mai napig utalás nem érkezett, de még ha utalta volna is a vételárat, azzal nem vagyok kisegítve, mivel az kb. 55 Ft, a postaköltség viszont 930 Ft. Márpedig a terméklapon postai átadás szerepel.
Volt már olyan vevőm, hogy meggondolta magát, nem akarta átvenni a terméket, bár kifizette (12 Ft). Ezt becsületesen megírta, és bár nem örültem, de természetesen nem írtam negatív értékelést.
Pont ezek a termékek, amikből nem az árbevétel a lényeg, hanem hogy túladjak rajtuk, akár ingyen is, és ne foglalják a helyet. A többi értékelés meg nyilván azért lett pozitív, mert azt egyszerűbb leadni ilyen termékmennyiség esetén az Azonos adatok gomb segítségével.

Szerintem a postaköltséggel sem vagy kisegítve, hisz azt a csomag feladására költöd. Vagy nem?

+Quote Post
tjocii
hozzászólás 2009-11-25 17:00
Létrehozva: #14130

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-06 23:48
Azonosító: 15 972

IDÉZET(globalmarket @ 2009-11-25 15:52) *
slayerattila néven, érdemes megnézni az értékeléseket,
először elolvastam egy eladótól a 34 negát azt hittem túlzás, nem gondoltam, hogy mellébeszélt, de nekem is hazugságokat írt a semlegesemre. megérdemelte volna a negát, bánom, hogy nem azt kapta.
Emberünk nem jelentkezik, a leütött termékekre sokalja a pk-t, aztán végül én voltam a hülye, 1 ft-osokat, kifizette a pk-val. Majd megint leütögetett, hiszen lógott pénzzel a visszamaradt pk miatt, és azt írta, hogy a következő utalásnál rendezi.
Na, nem jelentkezik, napok óta, írok, nincs válasz, ma felhívtam ugyan mi legyen már.
hát tegyem vissza... mondtam ok, leértékeltem, leírtam az igazságot, de nem akartam bosszúálló lenni, erre össze-vissza beszél... nem is rugdalózót adtam el neki, pláne nem fizetett előre, ilyen a világon nincs miért adna akkor neki vki semlegest... az előző eladóval is eljátszotta ugyanezt, most olvasom az értékeléseit. Nagyon kezdő de smilis az ember.
Vigyázzatok vele!
Most hívom fel a vatera figyelmét a ténykedésére, ugyanis megvannak a leveleim...

nagy S smile.gif
elolvasva az értékeléseit , megnézve mire is írt negativot .... hátttt szinte 1 ft-os dolog.
van egy elméletem S -re nézve , de nem írom le ... nem akarok senkit gyanusitgatni ...

+Quote Post
zbroker
hozzászólás 2009-11-25 16:59
Létrehozva: #14131

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-11-25 16:57
Azonosító: 856 565

Ha valaki tud, kérem segítsen abban, hogy mit tegyek, ha nem elérhető az eladó a megadott telefonszámon!

Köszi

+Quote Post
globalmarket
hozzászólás 2009-11-25 16:52
Létrehozva: #14132

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-30 00:42
Azonosító: 157 354

slayerattila néven, érdemes megnézni az értékeléseket,
először elolvastam egy eladótól a 34 negát azt hittem túlzás, nem gondoltam, hogy mellébeszélt, de nekem is hazugságokat írt a semlegesemre. megérdemelte volna a negát, bánom, hogy nem azt kapta.
Emberünk nem jelentkezik, a leütött termékekre sokalja a pk-t, aztán végül én voltam a hülye, 1 ft-osokat, kifizette a pk-val. Majd megint leütögetett, hiszen lógott pénzzel a visszamaradt pk miatt, és azt írta, hogy a következő utalásnál rendezi.
Na, nem jelentkezik, napok óta, írok, nincs válasz, ma felhívtam ugyan mi legyen már.
hát tegyem vissza... mondtam ok, leértékeltem, leírtam az igazságot, de nem akartam bosszúálló lenni, erre össze-vissza beszél... nem is rugdalózót adtam el neki, pláne nem fizetett előre, ilyen a világon nincs miért adna akkor neki vki semlegest... az előző eladóval is eljátszotta ugyanezt, most olvasom az értékeléseit. Nagyon kezdő de smilis az ember.
Vigyázzatok vele!
Most hívom fel a vatera figyelmét a ténykedésére, ugyanis megvannak a leveleim...

+Quote Post
momol
hozzászólás 2009-11-25 16:35
Létrehozva: #14133

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nagyzee @ 2009-11-25 14:49) *
Érdekes, ő meg azt írja létrejött az aukció és átutalta a vételárat....
ha fel tud mutatni egy banki bizonylatot az utalásról, akkor most kinek van igaza?

+Quote Post
sandadmon
hozzászólás 2009-11-25 16:02
Létrehozva: #14134

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-04-25 08:30
Azonosító: 135 835

IDÉZET(nagyzee @ 2009-11-25 14:49) *
ha fel tud mutatni egy banki bizonylatot az utalásról, akkor most kinek van igaza?

Az is érdekes, hogy a számos értékeléséből csak egy lett negatív, az összes többi azonos magyarázattal pozitív. Ki érti ezt?

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2009-11-25 15:49
Létrehozva: #14135

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 18:05
Azonosító: 2 094

IDÉZET(momol @ 2009-11-25 14:24) *
Köszönöm az információt. Ahogyan sejtettem, a bosszúnegatívot megkaptam,

+Quote Post
momol
hozzászólás 2009-11-25 15:24
Létrehozva: #14136

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2009-11-25 11:00) *
Kedves momol!

Ahogy zejopy is írta, egy felhasználótól kapott értékelések egynek számítanak.

Amennyiben az előírt módon járt el, vagyis küldött utolsó felszólítást amelyet másolatban eljuttatott a biztonsag@vatera.com címre is, akkor jelentősen könnyebb lesz az esetleges bosszúnegatívok eltávolítása.

Köszönöm az információt. Ahogyan sejtettem, a bosszúnegatívot megkaptam, az Ügyfélszolgálaton kértem annak törlését, mivel én minden tőlem telhetőt megtettem az adásvétel létrejöttéért. Hozzáteszem, az illető jelenleg is 388 tételre licitál, melyből 152 termék esetében nyerésre áll. Ezeket vajon szándékában áll átvenni??

+Quote Post
teri40
hozzászólás 2009-11-25 12:18
Létrehozva: #14137

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-06-03 12:12
Azonosító: 158 959

Sziasztok!
Akadt egy kis problémám egy eladóval.
10.31-én nyertem meg egy aukciót:
http://www.vatera.hu/fekete_dzseki_cactusc..._155547581.html
A megadott számlaszámra utaltam is a vételárat, postaköltséget.
Másnap visszajött a pénz.
Eladóm írt, hogy baj van a számlájával, utaljak mégegyszer.
Közöltem Vele, hogy bizony ez nekem plusz 200 Ft-ba kerül, mert
nem azonos banknál van a számlánk!
Le is csökkentette az árat, 200 ft-al, amit újfent át is utaltam.
Azóta várom a terméket, de semmi.
Többször is írtam már Neki, a múlt hét közepétől viszont már nem is válaszol
leveleimre.
Jelenleg is vannak futó aukciói, sőt, van olyan terméke, amit már pozitívval értékeltek,
és jóval az enyém után járt le az aukció.
Írtam már neki utolsó felszólítást is, erre sem reagált.
Mit tehetek még?
Előre is köszi a segítséget.
Üdv.Teri

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2009-11-25 12:12
Létrehozva: #14138

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zsofi280 @ 2009-11-24 21:34) *
Sziasztok!
A nyáron egy cserébe mentem bele,pontosabban az illető vásárolt, majd erősködött,hogy nem fizetne, hanem cseréljünk.Azóta az illetőt tiltólistára tettem, azaz nálam többet nem licitálhat.Mivel gondolhatjátok nem jártam jól.És még utána zsarolt és zaklatott ...

Kedves zsofi280!

Amennyiben a konkrét felhasználóneveket elküldi Ügyfélszolgálatunknak a Kapcsolatfelvétel megfelelő alpontján keresztül, le tudjuk ellenőrizni a leírtakat és indokolt esetben megtesszük a szükséges intézkedéseket.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2009-11-25 12:04
Létrehozva: #14139

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zpepe26 @ 2009-11-25 07:46) *
Kedves Moderátorok,

lehet olyat kérni, hogy egy vásárlót ellenőrizzenek le? ...
zpepe26

Kedves zpepe26!

A jelenleg rendelkezésre álló információk alapján nem sokat tudunk tenni. Javaslom, hogy várja ki a 7 napot, akkor küldjön utolsó felszólítást és ha arra sem jelentkezik az illető, készítse el a megfelelő értékelést.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2009-11-25 12:00
Létrehozva: #14140

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(momol @ 2009-11-25 08:15) *
Hát, sok segítséget nem kaptam, így kiosztottam a jól megérdemelt negatívot. Negatív értékelésnél miért nem használható az Azonos adatok gomb?? Tudjátok mennyi időbe telt a 35 értékelés megírása egyesével??
Közben eszembe jutott, ha ezért kapok tőle 35 bosszúnegát, akkor esélyem sem lesz azt töröltetni, mert a sok negatív miatt inaktiválják a fhnevem sad.gif

Kedves momol!

Ahogy zejopy is írta, egy felhasználótól kapott értékelések egynek számítanak.

Amennyiben az előírt módon járt el, vagyis küldött utolsó felszólítást amelyet másolatban eljuttatott a biztonsag@vatera.com címre is, akkor jelentősen könnyebb lesz az esetleges bosszúnegatívok eltávolítása.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post

1312 Oldal V  « < 705 706 707 708 709 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-20 02:56