IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1326 Oldal V  « < 709 710 711 712 713 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Sprinkler1
hozzászólás 2009-12-07 16:54
Létrehozva: #14201

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 12:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2009-12-07 15:51) *
Kedves Sprinkler1!

azonban jelenleg egyes esetekben meg van kötve a kezünk.

Szomorúan vettem tudomásul. Köszönöm a választ!

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"
Go to the top of the page

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2009-12-07 16:51
Létrehozva: #14202

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2009-12-07 15:45) *
Kedves Oroszlán!

Nem volna jó "megerőszakolni" az eladókat,hogy KÖTELESEK legyenek a terméklapra odaírni azt,hogy eredeti?...

Kedves Sprinkler1!

Ilyen szabályozások esetén kötnünk kell magunkat a jogszabályokhoz. Bizonyos termékek esetén kötelező közzétenni az eredeti jelzést, bizonyos termékek esetén azonban nem tudjuk ezt megtenni.

Mi is jobban örülnénk egy hamisítványoktól mentes piactérnek, azonban jelenleg egyes esetekben meg van kötve a kezünk.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2009-12-07 16:45
Létrehozva: #14203

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 12:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

Kedves Oroszlán!

Nem volna jó "megerőszakolni" az eladókat,hogy KÖTELESEK legyenek a terméklapra odaírni azt,hogy eredeti?Okés,hogy le van írva,hogy oda kéne írni, csak épp nem szankcionálja senki azt,aki nem teszi.
Ha nem írja le feketén-fehéren, törölni az aukciót.Ennyi.
Valszeg a fele ennek hatására eltakarodna innen.
De talán nem volna ilyen sok ordítóan sok hamis termék a vatin.

Bocsi, ha esetleg offoltam.....

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2009-12-07 15:24
Létrehozva: #14204

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2009-12-07 14:10) *
Én is megkérdeztem, hogy: "Eredeti?" A válasz "igen", de a kérdésem már törölve van...

Ellenben az "Igen" válasz nagyon frappánsan ottmaradt...

Sajnos ilyen esetekben nem tudunk eljárni.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2009-12-07 15:10
Létrehozva: #14205

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(fogas81 @ 2009-12-06 23:26) *
A történet rövid és tanulságos.A cipők között keresgélve,ráakadtam erre a cipőre,üzenetben megkérdeztem az eladótól,hogy eredeti a lábbeli mivel nem szeretnék kínai piacról származó terméket venni.Az ár alacsony ez igaz,de hátha kiárusítás vagy valami.Erre az eladó válasz helyett kitörölte a kérdésemet tartalmazó üzenetet és tiltólistára tett válasz nélkül.Konzekvenciát levontam.Sajnálom,hogy ebben a rohanó világban már 1 normális válaszra sem futja,sőt sok sok eladó(tisztelet a kivételnek) nem veszi a fáradságot a korrekt tájékoztatásra.
Mindenesetre tiltóra rakom,ilyen hozzáállásnál mire számíthat az ember.Megjegyzem a kérdésem nem volt sértő vagy gyanúsítás jellegű.
http://www.vatera.hu/nike_shox_black_gold_..._157879491.html not_i.gif not_i.gif not_i.gif

Én is megkérdeztem, hogy: "Eredeti?" A válasz "igen", de a kérdésem már törölve van...

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2009-12-07 11:41
Létrehozva: #14206

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(maddriver @ 2009-12-07 09:31) *
Tisztelt üzemeltető és Tisztelt Vaterás eladótársak!

Én a következő képpen jártam az egyik "ellenőrzött vásárló"-val.
Kinézett egy árut a termékeim közül majd megkérdezte érdekelne-e csere egy ....Tip. mobiltelefonra?
Én belementem a cserébe, ő leütötte a termékemet , megkaptuk az elérhetőségeket és felvettük a kapcsolatot egymással. Megbeszéltük hogy még aznap mindketten feladjuk a termékünket a másik félnek. ...

Kedves maddriver!

Cserét minden esetben csak úgy javasolunk, hogy mindkét fél töltse fel a csereterméket és kölcsönösen üssék le azokat.

Jelen esetben azt tudjuk javasolni, hogy amennyiben a terméket Ön már elküldte, azonban a partner nem hajlandó rendezni az adásvétel, akkor, értesítse a vevőt, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik, és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.

A felszólító levél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg!

Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.

A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.

Ha a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozó hatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához, azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2009-12-07 11:11
Létrehozva: #14207

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 13:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

IDÉZET(maddriver @ 2009-12-07 09:31) *

Kinézett egy árut a termékeim közül majd megkérdezte érdekelne-e csere egy ....Tip. mobiltelefonra?
Én belementem a cserébe, ő leütötte a termékemet , megkaptuk az elérhetőségeket és felvettük a kapcsolatot egymással. Megbeszéltük hogy még aznap mindketten feladjuk a termékünket a másik félnek. Még aznap Pozitívan értékelte a tranzakciónkat, pedig még meg sem kapta akkor még a csomagot.
Én fel is adtam, viszont tőle a mai napig nem érkezett meg a telefon. Többszöri megkeresésemre mindig válaszolt és hol ezt, hol azt ígért de az ígéreteiből semmit nem tartott be. Állítólag rossz címre küldte a telefont és ott át is vették, nem adják vissza, stb. Majd megkérdezte hogy ha már így jártunk akkor pénzben is fizethetne-e a termékemért, amire én ismét igent mondtam de azóta sem fizetett és az ügy már kettő hónapja húzódik. .....

A véleményem: hiába tűnik megbízhatónak, hiába akar cserét, ha én vagyok az eladó, akkor előbb kapjam meg a csereterméket (vagy pénzt), és utána postázok neki, még ha többezer értékelése is van.

A Moderátorok majd leírják a konkrét teendőket, hogy hogyan tudod kissé megijeszteni, hátha tényleg fizet.

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
maddriver
hozzászólás 2009-12-07 10:31
Létrehozva: #14208

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 09:16
Azonosító: 128 279

Én belementem a cserébe, ő leütötte a termékemet , megkaptuk az elérhetőségeket és felvettük a kapcsolatot egymással. Megbeszéltük hogy még aznap mindketten feladjuk a termékünket a másik félnek. Még aznap Pozitívan értékelte a tranzakciónkat, pedig még meg sem kapta akkor még a csomagot.
Én fel is adtam, viszont tőle a mai napig nem érkezett meg a telefon. Többszöri megkeresésemre mindig válaszolt és hol ezt, hol azt ígért de az ígéreteiből semmit nem tartott be. Állítólag rossz címre küldte a telefont és ott át is vették, nem adják vissza, stb. Majd megkérdezte hogy ha már így jártunk akkor pénzben is fizethetne-e a termékemért, amire én ismét igent mondtam de azóta sem fizetett és az ügy már kettő hónapja húzódik. Ma láttam hogy egy másik felhasználónál is leütött egy telefont, de az eladónak nem fizetett és gondolom elfogyott a türelme és ismét meghirdette a terméket, viszont sajnos csak semlegessel értékelte a "vásárlót". Azért nem adtam neki ezidáig egy hatalmas negatívot, mert bíztam abban hogy megkapom tőle a pénzemet, amiben most már egyre jobban kételkedek.
A szóban forgó felhasználó : vectorxxx néven fut itt a Vaterán és remélem több embert nem fog tudni hasonlóképpen becsapni mint engem.
Ezúton szeretném megkérdezni a tisztelt üzemeltetőket hogy hogyan lehet azt kivédeni hogy ha a kedves illető kitiltásban részesülne amit szerintem nagyon is megérdemelne akkor ne tudjon ide másik felhasználónévvel visszajönni és tovább folytatni az eladók megkárosítását???

+Quote Post
fogas81
hozzászólás 2009-12-07 00:26
Létrehozva: #14209

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-26 16:36
Azonosító: 182 714

A történet rövid és tanulságos.A cipők között keresgélve,ráakadtam erre a cipőre,üzenetben megkérdeztem az eladótól,hogy eredeti a lábbeli mivel nem szeretnék kínai piacról származó terméket venni.Az ár alacsony ez igaz,de hátha kiárusítás vagy valami.Erre az eladó válasz helyett kitörölte a kérdésemet tartalmazó üzenetet és tiltólistára tett válasz nélkül.Konzekvenciát levontam.Sajnálom,hogy ebben a rohanó világban már 1 normális válaszra sem futja,sőt sok sok eladó(tisztelet a kivételnek) nem veszi a fáradságot a korrekt tájékoztatásra.

Mindenesetre tiltóra rakom,ilyen hozzáállásnál mire számíthat az ember.Megjegyzem a kérdésem nem volt sértő vagy gyanúsítás jellegű.

http://www.vatera.hu/nike_shox_black_gold_..._157879491.html not_i.gif not_i.gif not_i.gif

--------------------
A Tegnap Történelem" A Holnap Rejtély" A Ma Ajándék"

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2009-12-06 22:59
Létrehozva: #14210

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 13:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

IDÉZET(bendike1 @ 2009-12-06 21:54) *
Csupán csak azt nem értem , ha írok a vaterának egy panaszos levelet hogy XY vásárolt tőlem DC értékben és a postai küldeményt át is vette az illető , de nem fizet és a megadott személy a megadott elérési lehetőségeken telefon , email ,nem elérhető , miért nem tiltja le a felhasználót , és miért érzi úgy hogy elkövetett mindent hogy a jövőben ne legyen módja becsapni senkit . csupán azt javasolja hogy jelentsem fel a partnert.

Ha a piacon odaadsz valakinek egy cuccot, hogy próbálja ki, és utána nem megy vissza Hozzád, hogy kifizesse, akkor a piacot fogod hibáztatni? Nem kell előre elküldeni a cuccot wink.gif

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
bendike1
hozzászólás 2009-12-06 22:54
Létrehozva: #14211

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-20 10:54
Azonosító: 564 275

IDÉZET(zejopy @ 2009-12-06 21:41) *
Jaj, már, nehogy megkeresztelj, ez nem vallási kérdés, mindjárt megborotválkozom a 10 körmömmel.

Azt sem szabad. Persze, hogy nem. De úgyis hiába magyarázom, mert te nem tudsz meggyőzni engem, én meg téged.
Elképzelésem szerint a másik ember szemétsége nem jogosít fel arra, hogy én is az legyek. Egyszerűen nem vagyok hajlandó arra az erkölcsi normára lesüllyedni. Ha az igazságszolgáltatás nem tudja elintézni, akkor buktam x pénzt, de én tiszta maradtam, nem voltam állat, nem okoztam esetleg maradandó sérülést másnak.
Tényleg nem érti ezt itt senki? unsure.gif

Isten ments , nem is kell arra a szintre sülyedni.

Csupán csak azt nem értem , ha írok a vaterának egy panaszos levelet hogy XY vásárolt tőlem DC értékben és a postai küldeményt át is vette az illető , de nem fizet és a megadott személy a megadott elérési lehetőségeken telefon , email ,nem elérhető , miért nem tiltja le a felhasználót , és miért érzi úgy hogy elkövetett mindent hogy a jövőben ne legyen módja becsapni senkit . csupán azt javasolja hogy jelentsem fel a partnert.

+Quote Post
bendike1
hozzászólás 2009-12-06 22:43
Létrehozva: #14212

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-20 10:54
Azonosító: 564 275

itt hívom fel mindenki figyelmét hogy az alábbi felhasználó egy csaló.

Vásárolt , megrendelt , a postai küldeményt 2009 október 19 én átvette , azóta a vaterának megadott és a megrendelésben megadott elérhetőségeken nem lehet vele a kapcsolatot felvenni.

a felhasználó nev :

palamano

bocsánat a terméket November 19. én vette át.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-12-06 22:43
Létrehozva: #14213

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

Tisztelt bendike1!

A Vatera Fóruma nem kíván önbíráskodásról folytatott eszmecserének helyt adni.
Kérjük, ilyen jellegű hozzászólást többet ne írjon. Amennyiben mégis, akkor kénytelenek leszünk a Fórumra írási jogát megvonni.
Köszönjük figyelmét, megértését.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-12-06 22:37
Létrehozva: #14214

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Pali600 @ 2009-12-06 21:07) *
És legközelebb nem muszály azért törölni a hozzászólásomat, mert leírom /a témához nagyon is kapcsolódó/ személyes véleményemet.
Azaz:

1. Kellene a terméklapon egy figyelmeztető üzenet, ami felhívná a figyelmet csalásokkal kapcsolatos jellemzőkre.
2. Nem kellene engedni olyan termék árúsítását, ami nincs az eladó tulajdonában.

Tisztelt Pali600!

1. A felsoroltak miatt egészen biztosan nem töröltünk hozzászólást.
2. Mindkét témát már többször, alaposan kitárgyaltuk. Érdemes visszaolvasni.

IDÉZET(Pali600 @ 2009-12-06 20:57) *
Megint egy potenciális gyanús alak.
...

A bejelentést továbbítottuk Biztonsági Részlegünknek. Köszönjük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-12-06 22:31
Létrehozva: #14215

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(barath95 @ 2009-12-06 19:19) *
SZIASZTOK!lenne egy kérdésem . Ha egy termék ér kb 5000 ft ot, de én csak 500 ft ot licitelek rá, és senki sem licitál túl, tehét megynyerem az aukciót.Akkor 500 forintért az enyim, lessz? és köteles nekem az eladó anniyért eladni?

Tisztelt barath95!

Amennyiben licitjével elérte a minimálárat, akkor a Vatera szabályzata és a PTK 211. § szerint is az eladó köteles az aukció tárgyát a kialakult áron átadni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Pali600
hozzászólás 2009-12-06 22:07
Létrehozva: #14216

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-10-19 21:58
Azonosító: 799 459

És legközelebb nem muszály azért törölni a hozzászólásomat, mert leírom /a témához nagyon is kapcsolódó/ személyes véleményemet.
Azaz:

1. Kellene a terméklapon egy figyelmeztető üzenet, ami felhívná a figyelmet csalásokkal kapcsolatos jellemzőkre.
2. Nem kellene engedni olyan termék árúsítását, ami nincs az eladó tulajdonában.

+Quote Post
Pali600
hozzászólás 2009-12-06 21:57
Létrehozva: #14217

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-10-19 21:58
Azonosító: 799 459

Megint egy potenciális gyanús alak. 1 pozitív értékelése, van amikor vett egy hibás iPhone -t:
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=158058371

Most pedig árul egy új Apple Iphone 32 GB 3GS -t:
http://www.vatera.hu/apple_iphone_32_gb_3g..._158441125.html

Pénzt előre utalással persze ...

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-06 20:52
Létrehozva: #14218

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(scaevola @ 2009-12-06 19:50) *
Origo. A szabályzat elolvasásával kellene kezdeni wink.gif

Jaj, de az annyira hosszú és bonyolult. Kinek van ehhez kedve?! biggrin.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2009-12-06 20:50
Létrehozva: #14219

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(zejopy @ 2009-12-06 19:40) *
1. Nem vagyok nagyképű, de mindenki úgy kezdte, hogy előtte sosem vaterázott. Valahogy ezzel így vannak az emberek.

2. A fórumra rögtön idetaláltál, ami persze nem baj, érezd magad otthon, de kb. pont ugyanekkora erőfeszítést kívánt volna végiggondolni a kérdésedet és máris megadhattad volna magadnak a választ.

3. Szívesen.

Origo. A szabályzat elolvasásával kellene kezdeni wink.gif

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-06 20:40
Létrehozva: #14220

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(barath95 @ 2009-12-06 19:34) *
jó..sose vateráztam még..nem kel nagyképűnek lenni.De am kösz

1. Nem vagyok nagyképű, de mindenki úgy kezdte, hogy előtte sosem vaterázott. Valahogy ezzel így vannak az emberek.

2. A fórumra rögtön idetaláltál, ami persze nem baj, érezd magad otthon, de kb. pont ugyanekkora erőfeszítést kívánt volna végiggondolni a kérdésedet és máris megadhattad volna magadnak a választ.

3. Szívesen.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post

1326 Oldal V  « < 709 710 711 712 713 > » 
Reply to this topicStart new topic
6 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (6 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-21 22:09