IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1312 Oldal V  « < 713 714 715 716 717 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
nagyzee
hozzászólás 2009-11-14 18:44
Létrehozva: #14281

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 18:05
Azonosító: 2 094

IDÉZET(Pali600 @ 2009-11-14 08:45) *
Viszont egyetértek azzal a véleménnyel, hogy ne lehessen olyan terméket árulni, ami nincs az eladó tulajdonában, és előre utalás, külföldi rendelés után kapná meg (talán mad.gif ) a vevő.

Na ezzel én is maximálisan egyetértek! Amióta a vaterán eladható olyan cucc is, amit az eladó még csak nem is látott, mert még meg sem rendelte, azóta a raktárról kereskedő eladók helyzete jelentősen romlott! Sajnos a vásárlók legtöbbje csak az árat nézi, ezért ők is hibásak. ja, és még van egy egészen speciális eset, a kémkamerás golyóstoll esete... A vevő megveszi a Vaterás eladótól, aki 2 hétre szállít úgy, hogy a kínai webáruházból a vaterás vevő címére érkezik közvetlenül az áru. Ha megérkezik. Mert ha a postán a szúrópróbaszerű vámvizsgálaton fennakad, akkor a vevő címére csak egy értesítés érkezik a lefoglalásról majd jó esetben tanúként, rossz esetben gyanusitottként kap behívót a VPOP-hoz. Itt a Vaterán már erre is figyelmeztettem pár eladót, akik elhajtottak, hogy ne rontsam az üzletüket. A kémtoll, bármennyire nevetséges is, jelenleg csak engedéllyel hozható az országba, mert "haditechnikai eszköznek" minősül. Nem kell nevetni, nekem sem volt kedvem nevetni a kihallgatáson majd az azt követő DNs és ujjlenyomat vételkor. Ez a procedúra ugyanis olyan esetben, amikor a gyanú alapján bűncselekményről lehet szó. Na, kicsit OFF lett, bocs.

Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-11-14 15:12
Létrehozva: #14282

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(creativehun @ 2009-11-14 14:00) *
Nem tudom mit tegyek.Eladtam egy motorfűrészt és még a licit lejárta előtt napokkal villámáron a tamako felhasználónevű személynek.
...

Tisztelt creativehun!

Ha a partner továbbra sem jelentkezik és nem kíván tovább várni érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg küldjön még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@vatera.com címre is. Ezt a címzettnek is említse meg kilátásba helyezve a megfelelő értékelést amennyiben nem jelentkezik. A kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy az üzenet kiküldésre került a partnernek.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-11-14 15:12
Létrehozva: #14283

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(creativehun @ 2009-11-14 14:00) *
Nem tudom mit tegyek.Eladtam egy motorfűrészt és még a licit lejárta előtt napokkal villámáron a tamako felhasználónevű személynek.

Nálam már ez a partner kiesett volna a türelmi időszakból.
Még egy telefont próbálj meg a biztonság kedvéért, de ne fűzz hozzá sok reményt. Bár lehet, hogy egy Pató Pál úrhoz van "szerencséd".

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
creativehun
hozzászólás 2009-11-14 15:00
Létrehozva: #14284

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-18 15:55
Azonosító: 25 666

IDÉZET

Pár perccel a licit után már küldtem is neki a kontakt címen az üzit majd mivel erre nem válaszolt küldtem neki egy másikat is egy gmail-os fiókrol hátha a levelező hibázik,gondolattal.
Mivel erre sem jött semmi írtam neki itt a termék lapon keresztül erre már ugyan reagált de kénytelen voltam törölni mivel ott írt lakcímet és nem akartam,hogy gond legyen az oldalon történő kontakt címből.
Azóta is szinte minden nap belép az oldalra de semmi kapcsolatfelvétel az irányomba.
tegnap este ismét küldtem neki egy mailt,amire azóta sem reagált pedig ma szintén itt járt az oldalon.
A kérdésem.Vajon meddig érdemes felelősségteljesen próbálkoznom a kontakt felvételével ill. hol az a határ ahol egy eladó azt mondhatja "eddig és ne tovább"
Várom a véleményeteket.Köszönettel:Creativehun

+Quote Post
Pali600
hozzászólás 2009-11-14 09:45
Létrehozva: #14285

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-10-19 21:58
Azonosító: 799 459

IDÉZET(nagyzee @ 2009-11-13 19:32) *
Igen. A Vatera szerepe itt azonban csak egy közvetítő szerep mindössze. Nem várható el, hogy mindenre kiterjedjen a védelmük. Az autópiacon vásárolt, majd 1 nap múlva lerobbanó autó miatt sem az autópiac üzemeltetője a hibás..

Igen, valóban nem lehet kiszűrni minden csalni akaró usert egy ekkora portálon. Viszont egyetértek azzal a véleménnyel, hogy ne lehessen olyan terméket árulni, ami nincs az eladó tulajdonában, és előre utalás, külföldi rendelés után kapná meg (talán mad.gif ) a vevő. A hosszú szállítási idő éppen elég arra, hogy eltünjön a pénzzel a csaló és külföldre meneküljön. Hatóságoknak sem könnyű elérni azt, hogy pl. Angliából kiadjanak egy bűnözőt.

+Quote Post
ditta7
hozzászólás 2009-11-13 23:11
Létrehozva: #14286

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-08-25 14:51
Azonosító: 21 868

Eleve érdekes és gyanús..........a Deichmannban nem is lehet nagyon csizmát találni 17000 Ft ért!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Az egy s**r konfekcióbolt.

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2009-11-13 22:41
Létrehozva: #14287

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Á, közben rájöttem hogy lehet egyszerre "alig használt" és "szeptemberben vettem 17000 forintért de nem használtam"!

Nyilván használtan vette, és utána nem hordta- így igazat mondott mindkét állításával. Ebben az esetben akkor egy tisztességes eladóval állunk szemben.

thank_you.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-11-13 21:03
Létrehozva: #14288

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(bambooflower @ 2009-11-13 19:56) *
magánszemélyre nem vonatkozik semmiféle kötelezettség, mint a kereskedökre. úgyhogy a csizmás vevö szerintem köszönje meg az eladónak, hogy méltányosságból, vagy a saját jól felfogott érdekében egyáltalán visszaveszi a csizmát. kereskedök esetében valóban a vevö a saját költségére juttatja vissza az árut, viszont a kereskedök többsége megtéríti a postaköltséget, amennyiben az adásvétel a saját hibájából nem jött létre.

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a Vatera.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

IDÉZET(zejopy @ 2009-11-13 19:58) *
Fú Benz, milyen helyekre jár....rettenetes........anyám............. swoon.gif
Barátságos kiskocsma? Koncert? Mozi? Színház?

grin.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-11-13 20:58
Létrehozva: #14289

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2009-11-13 19:51) *
A történetben nem a visszavétel a kérdés, mert az eladó a leírtak szerint hajlandó visszavenni a terméket és visszatéríti a vételárat is.
A postaköltség volt a hozzászólás lényege. Arról lehet vitatkozni, hogy morálisan mi a helyes. És itt "csak" egy magánszemélytől vásárolt használt cikkról van szó.

Szerdán voltam egy e-kereskedelmi konferencián, ahol az egyik előadó a Fogyasztóvédelem szakértője volt.
Egy webáruház képviselője feltette neki a kérdést, hogy mi a helyzet a visszaküldött termékek postaköltségével (új termékről és kereskedőről volt szó).
A válasz az volt, hogy a vevőnek kell saját költségére visszajuttatni a terméket a kereskedőhöz.

Hát ez meglepően elszomorító............... sad.gif

Fú Benz, milyen helyekre jár....rettenetes........anyám............. swoon.gif

Barátságos kiskocsma? Koncert? Mozi? Színház?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-11-13 20:56
Létrehozva: #14290

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(zejopy @ 2009-11-13 19:50) *
Hát úgy gondolom, hogy magától felismerhetné azt, hogy ezt kell tennie.
Nekem annyira egyértelmű, persze tudom......ne is mondd............ sad.gif

magánszemélyre nem vonatkozik semmiféle kötelezettség, mint a kereskedökre. úgyhogy a csizmás vevö szerintem köszönje meg az eladónak, hogy méltányosságból, vagy a saját jól felfogott érdekében egyáltalán visszaveszi a csizmát. kereskedök esetében valóban a vevö a saját költségére juttatja vissza az árut, viszont a kereskedök többsége megtéríti a postaköltséget, amennyiben az adásvétel a saját hibájából nem jött létre.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-11-13 20:51
Létrehozva: #14291

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

A történetben nem a visszavétel a kérdés, mert az eladó a leírtak szerint hajlandó visszavenni a terméket és visszatéríti a vételárat is.
A postaköltség volt a hozzászólás lényege. Arról lehet vitatkozni, hogy morálisan mi a helyes. És itt "csak" egy magánszemélytől vásárolt használt cikkről van szó.

Szerdán voltam egy e-kereskedelmi konferencián, ahol az egyik előadó a Fogyasztóvédelem szakértője volt.
Egy webáruház képviselője feltette neki a kérdést, hogy mi a helyzet a visszaküldött termékek postaköltségével (új termékről és kereskedőről volt szó).
A válasz az volt, hogy a vevőnek kell saját költségére visszajuttatni a terméket a kereskedőhöz.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-11-13 20:50
Létrehozva: #14292

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2009-11-13 19:48) *
és hogyan szeretnéd kötelezni, hogy visszaadja?

Hát úgy gondolom, hogy magától felismerhetné azt, hogy ezt kell tennie.
Nekem annyira egyértelmű, persze tudom......ne is mondd............ sad.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-11-13 20:48
Létrehozva: #14293

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(zejopy @ 2009-11-13 19:44) *
Hmmmm. Nem merek vitatkozni veled, mert nem vagyok biztos a dolgomban, de ha az adás-vétel érvénytelen, akkor miért van az eladónál a vevő pénze?

és hogyan szeretnéd kötelezni, hogy visszaadja?

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-11-13 20:44
Létrehozva: #14294

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2009-11-13 19:39) *
az adásvétel érvénytelen, ez igaz. a bíróságon érvényesítheted is az igazad. privát eladó nem köteles semmit sem visszavenni.

Hmmmm. Nem merek vitatkozni veled, mert nem vagyok biztos a dolgomban, de ha az adás-vétel érvénytelen, akkor miért van az eladónál a vevő pénze?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-11-13 20:39
Létrehozva: #14295

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(zejopy @ 2009-11-13 19:37) *
Ne izélj Bambusz. thank_you.gif A vevő azért ütötte le a csizmát, mert azt írta neki az eladó, hogy 24,5 cm hosszú a belső talphossz. Ezzel szemben 23,5 cm volt.
Valami szabályzat előírja, hogy ha a termék nem az, aminek meg lett hirdetve, akkor a vevő nem köteles átvenni.
Ő meg szegény még külön rá is kérdezett, így duplán is rosszul adták meg neki az adatokat.
Szerintem köteles. smile3.gif

az adásvétel érvénytelen, ez igaz. a bíróságon érvényesítheted is az igazad. privát eladó nem köteles semmit sem visszavenni.

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-11-13 20:37
Létrehozva: #14296

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2009-11-13 19:29) *
senki nem köteles visszavenni semmit. viszont méltányos, ha az eladó a vételárat és a postaköltséget visszafizeti, miután a vevö visszaküldte a terméket.

Ne izélj Bambusz. thank_you.gif A vevő azért ütötte le a csizmát, mert azt írta neki az eladó, hogy 24,5 cm hosszú a belső talphossz. Ezzel szemben 23,5 cm volt.
Valami szabályzat előírja, hogy ha a termék nem az, aminek meg lett hirdetve, akkor a vevő nem köteles átvenni.
Ő meg szegény még külön rá is kérdezett, így duplán is rosszul adták meg neki az adatokat.
Szerintem köteles. smile3.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2009-11-13 20:32
Létrehozva: #14297

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Pali600 @ 2009-11-08 21:29) *
Mindezekkel csak azt akarom mondani, hogy egy elszánt csalónak bizony be lehet dőlni ...

Igen. A Vatera szerepe itt azonban csak egy közvetítő szerep mindössze. Nem várható el, hogy mindenre kiterjedjen a védelmük. Az autópiacon vásárolt, majd 1 nap múlva lerobbanó autó miatt sem az autópiac üzemeltetője a hibás..

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-11-13 20:29
Létrehozva: #14298

Csoport:
Kizárt

senki nem köteles visszavenni semmit. viszont méltányos, ha az eladó a vételárat és a postaköltséget visszafizeti, miután a vevö visszaküldte a terméket.

--------------------

+Quote Post
BanBoncida
hozzászólás 2009-11-13 20:16
Létrehozva: #14299

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-19 15:24
Innen: Tatabánya
Azonosító: 122 350

IDÉZET(nagyzee @ 2009-11-13 19:02) *
Egyértelmű, hogyha az eladó hibázik és bizonyítható, ő állja a költségeket. Ez persze nem mindenkinek egyértelmű.
Esetleg tedd ki ide az aukció linkjét, hogy tanulhassunk az esetből.

üdv

z

Amint a számlámon van a vételár, idemásolom a levelezésemet linkekkel együtt, persze elérhetőségek nélkül.

+Quote Post
BanBoncida
hozzászólás 2009-11-13 20:12
Létrehozva: #14300

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-19 15:24
Innen: Tatabánya
Azonosító: 122 350

IDÉZET(zejopy @ 2009-11-13 18:32) *
Szerintem ebben az esetben neki kellett volna a postát állni, mert az ő tévedését nem hiszem, hogy köteles vagy te megfizetni.

Pedig meg fogom fizetni, mert nem utalja vissza!

+Quote Post

1312 Oldal V  « < 713 714 715 716 717 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-18 15:10