IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1326 Oldal V  « < 713 714 715 716 717 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
mazsolla
hozzászólás 2009-12-01 15:44
Létrehozva: #14281

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 135

IDÉZET(zejopy @ 2009-12-01 14:32) *
Biztosan hülyeség, de én megpróbálnám megbeszélni vele, hogy megjavíttatom, és annak a költségét állja.
Vagy hagynám az egészet, mert tényleg nagyon sok így a posta, és én megjavíttatnám, de persze azt hiszem ebben nincs igazam, de biztosan ezt tenném.
Általában nincs türelmem a hosszú harcokra. Elfárasztanak és kedvemet szegik. Inkább ráfizetek. De szerintem ez csak az én hiányosságom, te ne így csináld. sad.gif

Azt írja, hogy töle kifogástalan állapotban jött el ( ez egy GPS - különben ) .
Ebben sincs jogom kételkedni. De szerintem erre sem lehet mindent azért ráfogni, hogy " tölejó volt mikor tölem elment ".
Javíttatni öszintén nem is tudom hol lehetne not_i.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-01 15:32
Létrehozva: #14282

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(mazsolla @ 2009-12-01 14:25) *
Szia neked is thank_you.gif
De ha küld egy másikat, ne már azt is megint én help.gif
A végén az eredeti kifizetett összeg 1/3 - át még pluszban ráköltöm és még nem is én vagyok a hibás azért mert " rosz " terméket kaptam.

Biztosan hülyeség, de én megpróbálnám megbeszélni vele, hogy megjavíttatom, és annak a költségét állja.
Vagy hagynám az egészet, mert tényleg nagyon sok így a posta, és én megjavíttatnám, de persze azt hiszem ebben nincs igazam, de biztosan ezt tenném.
Általában nincs türelmem a hosszú harcokra. Elfárasztanak és kedvemet szegik. Inkább ráfizetek. De szerintem ez csak az én hiányosságom, te ne így csináld. sad.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
mazsolla
hozzászólás 2009-12-01 15:25
Létrehozva: #14283

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(zejopy @ 2009-12-01 14:17) *
Szia! thank_you.gif
Múltkor Benz volt egy helyen, ahol kitágították a fejét az e kereskedelemről (Jézus szegény) és akkor azt mondta, hogy a vásárlót terheli ez az összeg.
Ez szomorú rád nézve.

Szia neked is thank_you.gif
Azt még mondjuk szó nélkül beválalnám, hogy visszaküldöm saját költségemre az eladónak.
De ha küld egy másikat, ne már azt is megint én help.gif
A végén az eredeti kifizetett összeg 1/3 - át még pluszban ráköltöm és még nem is én vagyok a hibás azért mert " rosz " terméket kaptam.
Az E kereskedelemben is ( Pl. Ebay ) megvan a határérték, ami felett már az eladó ( kereskedö ) számlájára megy vissza a posta. Azt hiszem ez 40 eurónál van ( ha nem tévedek ).

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-01 15:17
Létrehozva: #14284

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mazsolla @ 2009-12-01 14:10) *
Legyen olyan kedves, aki tud, mondjon valamit.
Vettem egy valamit ( mondjuk ez maradjon még másodlagban ) Az eladónak utaltam 32,5 ezret ( ez a termék árát és 5,5 e. Ft. postát takar )
A csomag annak rendje és módja szerint meg is érkezett. Tehát itt semmi gond az eladóval ( lényegében még most se nincs ).
Sajnos a termék nem jó ( esetleges részletek késöbb ). A garancia az eladón keresztül bonyolítható le.
Irtam az eladónak, mi a gond és mit lehetne tenni.
Magam sem tudom mit és hogyan, ezért kérek véleményeket.
A posta MO - ra ( Németböl ) is kb. 5,5 eFt. Ha kicseréli mondjuk a terméket, megint posta költség MO - ról Németbe. Kit terhel ez a költség ( vagy kit kell hogy terheljen ) ?
Tehát kérdések, amikre jó lenne egy választ tudni.

Szia! thank_you.gif
Múltkor Benz volt egy helyen, ahol kitágították a fejét az e kereskedelemről (Jézus szegény) és akkor azt mondta, hogy a vásárlót terheli ez az összeg.
Ez szomorú rád nézve.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
mazsolla
hozzászólás 2009-12-01 15:10
Létrehozva: #14285

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Legyen olyan kedves, aki tud, mondjon valamit.
Vettem egy valamit ( mondjuk ez maradjon még másodlagban ) Az eladónak utaltam 32,5 ezret ( ez a termék árát és 5,5 e. Ft. postát takar )
A csomag annak rendje és módja szerint meg is érkezett. Tehát itt semmi gond az eladóval ( lényegében még most se nincs ).
Sajnos a termék nem jó ( esetleges részletek késöbb ). A garancia az eladón keresztül bonyolítható le.
Irtam az eladónak, mi a gond és mit lehetne tenni.
Magam sem tudom mit és hogyan, ezért kérek véleményeket.
A posta MO - ra ( Németböl ) is kb. 5,5 eFt. Ha kicseréli mondjuk a terméket, megint posta költség MO - ról Németbe. Kit terhel ez a költség ( vagy kit kell hogy terheljen ) ?
Tehát kérdések, amikre jó lenne egy választ tudni.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-01 15:08
Létrehozva: #14286

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2009-12-01 14:04) *
Egyszerűbb lesz, ha még postázás előtt összetöri a kancsót.
Kisebb helyen (egy borítékban) elfér "lazán körbe van rakva újság papírral" és a végeredmény ugyanaz lesz... laugh1.gif

Tulajdonképpen már az előző vásárlásakor tiltóba szerettem volna tenni a hölgyet, de aztán meggondoltam magam. Hát azt hiszem rosszul tettem. Szegény fejem.
De mindig, minden esetben így járok. Jön egy sugallat: tiltóba vele. Áááá, mégse, nem lehetek ennyire szívtelen, szegény lehet, hogy tök rendes, biztos én értek valamit félre. És utána durr.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-12-01 15:04
Létrehozva: #14287

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2009-12-01 13:48) *
Szerintetek mit takar ez a mondat? Ez egy 8 cm magas kis kancsó, nem is csomag, hanem levél.

Jaj,zejopy!elfelejtettem írni,hogy nem kérem biztosítva a csomagot,elég ha lazán körbe van rakva újság papírral!Köszi,üdv'.........

Egyszerűbb lesz, ha még postázás előtt összetöri a kancsót.
Kisebb helyen (egy borítékban) elfér "lazán körbe van rakva újság papírral" és a végeredmény ugyanaz lesz... laugh1.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-01 14:48
Létrehozva: #14288

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szerintetek mit takar ez a mondat? Ez egy 8 cm magas kis kancsó, nem is csomag, hanem levél.

Jaj,zejopy!elfelejtettem írni,hogy nem kérem biztosítva a csomagot,elég ha lazán körbe van rakva újság papírral!Köszi,üdv'.........

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-11-30 22:25
Létrehozva: #14289

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szazala @ 2009-11-30 21:21) *
Valószínűleg nem én találom fel a spanyolviaszt,de valami határidőt azért jó lenne szabni mindkét fél részére.Az eladónak eddig nem volt negatív értékelése(bízom benne,hogy nem is lesz),de én 12 órán belül átutaltam a pénzt,ennek már egy hete,és azóta sem mozgatja a füle botját sem.Nem válaszol emailra,nem küldi a csomagot.Az elég gáz,hogy én fizetek és még én telefonálgassak is ??!!Ha most 1500 forint miatt megyek a rendőrségre,akkor lehet,hogy körberöhögnek,pedig,ha jobban állnék anyagilag akkor lehet,hogy nem licitálással vásárolnék!Mit nevezünk ésszerű határidőnek?

Első lépésként nézd meg, hogy belépett-e azóta a Vaterára, így kizárható egy esetleges betegség, vagy hasonló dolog.
Ha belépett, akkor szerintem gondban vagy.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
szazala
hozzászólás 2009-11-30 22:21
Létrehozva: #14290

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-12-12 16:09
Azonosító: 65 821

Valószínűleg nem én találom fel a spanyolviaszt,de valami határidőt azért jó lenne szabni mindkét fél részére.Az eladónak eddig nem volt negatív értékelése(bízom benne,hogy nem is lesz),de én 12 órán belül átutaltam a pénzt,ennek már egy hete,és azóta sem mozgatja a füle botját sem.Nem válaszol emailra,nem küldi a csomagot.Az elég gáz,hogy én fizetek és még én telefonálgassak is ??!!Ha most 1500 forint miatt megyek a rendőrségre,akkor lehet,hogy körberöhögnek,pedig,ha jobban állnék anyagilag akkor lehet,hogy nem licitálással vásárolnék!Mit nevezünk ésszerű határidőnek?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-11-30 22:03
Létrehozva: #14291

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Tormapi @ 2009-11-30 19:43) *
Van egy kedves veterás "dorogipatrik" néven aki a mai napig 14 embert vert át, minden esetben átutaltuk az összeget, de se a licitált árut, se a pénzt nem kaptuk vissza eddig. Többször probálta mindenki felvenni vele a kapcsolatot, de az email-ekre nem válaszol, a telefonját kikapcsolta. Már csak egy megoldás maradt, hogy aki olvassa a fórumot, kérek mindenkit, hogy tegyen feljelentést. Én részemről megteszem, mert keményen megdolgozom a fizetésemért, és ilyen mocskos emberek átverik a becsületes vevőket. Szerintetek mit lehet még ilyen esetben tenni. A mai napig 14 embert vert át. Hogyan tudnánk mi károsultak egymással felvenni a kapcsolatot, mert ez nem játék. Egyébként utána nyomoztam az interneten és más közösségi portálokon hol energia átadonak, hol természetgyógyásznak, hol vállalkozónak adja ki magát. Most éppen nem régiben azt írta, hogy "áttért az internetes pénzkereseti lehetőségre, és még fizetnek is nem is keveset, ami nagy ritkaság".

Szerintetek mi a teendő ilyen esetben?

Irjatok!!!!![/size]

Tisztelt Tormapi!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Tormapi
hozzászólás 2009-11-30 20:43
Létrehozva: #14292

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-11-14 20:59
Azonosító: 840 165

Van egy kedves veterás "dorogipatrik" néven aki a mai napig 14 embert vert át, minden esetben átutaltuk az összeget, de se a licitált árut, se a pénzt nem kaptuk vissza eddig. Többször probálta mindenki felvenni vele a kapcsolatot, de az email-ekre nem válaszol, a telefonját kikapcsolta. Már csak egy megoldás maradt, hogy aki olvassa a fórumot, kérek mindenkit, hogy tegyen feljelentést. Én részemről megteszem, mert keményen megdolgozom a fizetésemért, és ilyen mocskos emberek átverik a becsületes vevőket. Szerintetek mit lehet még ilyen esetben tenni. A mai napig 14 embert vert át. Hogyan tudnánk mi károsultak egymással felvenni a kapcsolatot, mert ez nem játék. Egyébként utána nyomoztam az interneten és más közösségi portálokon hol energia átadonak, hol természetgyógyásznak, hol vállalkozónak adja ki magát. Most éppen nem régiben azt írta, hogy "áttért az internetes pénzkereseti lehetőségre, és még fizetnek is nem is keveset, ami nagy ritkaság".

Szerintetek mi a teendő ilyen esetben?

Irjatok!!!!![/size]

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-11-30 20:21
Létrehozva: #14293

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zsaniadam @ 2009-11-30 18:07) *
MIt tehetek, hogyha megnyertem egy terméket, utána írt az eladó, hogy most még sincs raktáron ilyen termék, 2 hét múlva lesz. A két hét letelt, telefonon nem tudom elérni, az e-mailra nem válaszol. Azóta is hirdet hasonló termékeket. hogy van-e közte pont olyan mint amit megnyertem azt nem tudom.

Tisztelt zsaniadam!

Ha nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@vatera.com címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben továbbra sem kapja meg a terméket.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zsaniadam
hozzászólás 2009-11-30 19:07
Létrehozva: #14294

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-11-30 18:51
Azonosító: 863 712

MIt tehetek, hogyha megnyertem egy terméket, utána írt az eladó, hogy most még sincs raktáron ilyen termék, 2 hét múlva lesz. A két hét letelt, telefonon nem tudom elérni, az e-mailra nem válaszol. Azóta is hirdet hasonló termékeket. hogy van-e közte pont olyan mint amit megnyertem azt nem tudom.

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2009-11-30 15:58
Létrehozva: #14295

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(aronka5 @ 2009-11-30 10:46) *
Sziasztok!
Döbbenetes mik történnek. A párom rendőr (...) Szerintem időként nem ártana akár a főoldalra is kitenni a nemkivánt eladók listáját, mert így karácsony közelettével egyre veszélyesebb lesz. A csalóknak kedvezz a karácsony, többet kaszálhatnak. Legyetek nagyon figyelmesek.

Kedves aronka5!

A párja által (aki rendőr) Önnek átadott nyomozati információk legjobb tudomásunk szerint nem publikusak, azok nem hozhatók harmadik fél tudomására.

A " nemkivánt eladók listáját" vezetjük, igaz, nem a főoldalon. A lista tagjai szinte kivétel nélkül inaktívak.
Biztonsági csoportunk nagy hatékonysággal dolgozik a vásárlás kockázatmentessé tételén.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2009-11-30 15:41
Létrehozva: #14296

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(komlosfalva @ 2009-11-30 12:31) *
Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék....

Kedves komlosfalva!

Javasoljuk, hogy az aukció lezárása után azonnal írjon egy üzenetet a partnernek. Ha erre 3-4 napon belül nem reagál, akkor érdemes telefonon is felvenni vele a kapcsolatot. Ha ez is eredménytelen és a partner továbbra sem jelentkezik, akkor az aukció zárása után 7 nappal küldjön egy utolsó felszólítást az illetőnek a termék átvételére vonatkozóan, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést amennyiben nem jelentkezik. A levelet továbbítsa másolatként a biztonsag@vatera.com címre, jelezve ezt a címzettnek is. Ha a partner erre sem reagál akkor tájékoztassa írásban az adásvételtől való elállásról és készítsen a partnerről értékelést. A kapott azonosítót mentse el, így esetleges jogtalan negatív esetén könnyebb az ügy feldolgozása. A terméket ezután újra aukcióra lehet bocsátani.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-11-30 13:39
Létrehozva: #14297

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(komlosfalva @ 2009-11-30 12:31) *
Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. A vevő leütötte a termékem múlt szerdán, be van állítva az automatikus értesítő a vaterán, így megkapja a banki adatokat. Viszont a semleges értékeléseit látva úgy gondoltam, inkább írok neki még egy levelet, amiben leírom mégegyszer a banki adatokat és az utalandó összeget. Viszont a mailt nem tudtam elküldeni, mert a rendszer szerint nincs ilyen e-mail cím. 2 levelező-rendszerről is megpróbáltam. Telefonon felhívtam volna, de kinyomott. Véleményetek szerint meddig érdemes várni a jelentkezéssel? Mert a terméket el szeretném adni minél hamarabb, így rengeteg időt vesztek.
Köszönöm
A termék: http://www.vatera.hu/eredeti_samsonite_bor..._156256466.html

Mintha nálam már vásárolt volna, de nem vagyok benne biztos. Szerintem még próbálkozzál, de ne a végtelenségig.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
komlosfalva
hozzászólás 2009-11-30 13:31
Létrehozva: #14298

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-10 06:23
Azonosító: 738 146

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. A vevő leütötte a termékem múlt szerdán, be van állítva az automatikus értesítő a vaterán, így megkapja a banki adatokat. Viszont a semleges értékeléseit látva úgy gondoltam, inkább írok neki még egy levelet, amiben leírom mégegyszer a banki adatokat és az utalandó összeget. Viszont a mailt nem tudtam elküldeni, mert a rendszer szerint nincs ilyen e-mail cím. 2 levelező-rendszerről is megpróbáltam. Telefonon felhívtam volna, de kinyomott. Véleményetek szerint meddig érdemes várni a jelentkezéssel? Mert a terméket el szeretném adni minél hamarabb, így rengeteg időt vesztek.
Köszönöm
A termék: http://www.vatera.hu/eredeti_samsonite_bor..._156256466.html

+Quote Post
Luca214
hozzászólás 2009-11-30 12:35
Létrehozva: #14299

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-06-16 20:20
Azonosító: 162 935

Azt hiszem erősebb szemüveget kell felíratnom!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-11-30 12:31
Létrehozva: #14300

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Luca214 @ 2009-11-30 11:29) *
Ez nem rendszerhiba? Mi módon tehet fel valaki kérdést, ha még nincs is regisztrálva? Ezt nem értem! sad.gif

10. hó és 11. hó.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1326 Oldal V  « < 713 714 715 716 717 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (5 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-19 15:50