IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1312 Oldal V  « < 717 718 719 720 721 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
fagyongy
hozzászólás 2009-11-09 22:09
Létrehozva: #14361

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-15 10:23
Azonosító: 115 976

IDÉZET(VateraBenz @ 2009-11-09 21:05) *
Tisztelt fagyongy!

Valóban így történt és ezért az előbb Nettike007 megkapta a harmadik figyelmeztetését. Ez pedig 72 órás felfüggesztéssel jár.
Ha nem tanulna az esetből, akkor a következő szabálytalanság a végleges kizárást jelenti majd a számára.
Köszönjük a bejelentést.

De nem inaktív... Pedig pár pillanatig az volt. De lehet, csak káprázott a szemem... rolleyes.gif

A kettőjük közti adás-vételt a távolság ellenére nagyon hamar nyélbe ütötték: cirka két óra múlva már az értékelések is készen voltak. Legalább erre figyelhetett volna.

A hozzászólást -fagyongy- szerkesztette a következő időpontban: 2009-11-09 22:13
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-11-09 22:05
Létrehozva: #14362

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(fagyongy @ 2009-11-09 20:29) *
...
Scabi-nak vaterán kívüli egyezséget ajánlott, ha odaadja neki a panát 35ezer ft-ért. Sajnos ezt se tudom megmutatni, mivel az aukciót az eladó törölte,
...

Tisztelt fagyongy!

Valóban így történt és ezért az előbb Nettike007 megkapta a harmadik figyelmeztetését. Ez pedig 72 órás felfüggesztéssel jár.
Ha nem tanulna az esetből, akkor a következő szabálytalanság a végleges kizárást jelenti majd a számára.
Köszönjük a bejelentést.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
egszeresz
hozzászólás 2009-11-09 22:00
Létrehozva: #14363

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-10 23:48
Azonosító: 231 774

IDÉZET(hytech @ 2009-11-09 19:33) *
Ne felejtsd el tiltóba tenni ezt a ***** -öt.

Köszi hytech! Tiltóba tettem!

Annak külön örülök, hogy számotokra is mennyire egyértelműen látszik mekkora szélhámos ez a pasas!

+Quote Post
fagyongy
hozzászólás 2009-11-09 21:29
Létrehozva: #14364

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-15 10:23
Azonosító: 115 976

Gyerekek!

A "Nettike007" megéri a pénzét! Adja-veszi illetve veszi-adja a pana lumix gépeket.
Nem szándékosan figyeltem, valahogy mindig képbe került nálam. Az álmom ugyanis egy ilyesmi gép rolleyes.gif
Először pont az övét néztem itt:
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=154380016
Kétszer indította, másodjára kelt el, mert akkor lejjebb vitte a minimálárát.

Aztán találtam másik gépet, nézem a levelezést, ott is ott volt, mint érdeklődő, kicsike pénzért rolleyes.gif .
A linket már nem tudom bemásolni, mert lejárt-újraindult, a lényeg az, hogy rákérdeztem, hogy ugyan közöm semmi, de elárulná-e, hogy miért akar venni, amikor két-három napja adott el ugyanilyet? Azt válaszolta, hogy mert a fekete színű neki jobban tetszik... Nekem is rolleyes.gif

Majd múlt héten ismét találtam egy kedvemre valót egy fz8-at, amit "scabi78" rakott fel, és amit most árul Nettike itt:
http://www.vatera.hu/panasonic_lumix_fz8_f..._156465717.html
Scabi-nak vaterán kívüli egyezséget ajánlott, ha odaadja neki a panát 35ezer ft-ért. Sajnos ezt se tudom megmutatni, mivel az aukciót az eladó törölte, de milyen érdekes éppen 5.-e körül vett Nettikétől egy ilyet:
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=155557341

És 6.-án már nem volt fenn a scabi által hirdetett egy éve Thaiföldön vásárolt gép...

Amit most szépen elad 55ezer ft-ért. Ha szerencséje lesz.
És nem azért, mert már a fekete se tetszik és hupikéket akar! Dehogy! Azért mert "...vettem egy NIKON D90-est és erre már nincs szükségem."

Na gyerekek, így kell ezt csinálni!

Lehet, hogy nem jó helyre írtam és ez nem szégyen - mert mindenki úgy boldogul, ahogy tud -, de azért érdekes.

"hytech"! rolleyes.gif Vigyázz a jó kis gépedre! Nettikének kicsike pénzért el ne add.... huh.gif

Amúgy én is vettem; az álmok néha valóra válnak. smile.gif
Még nem ért ide hozzám, de holnap-holnapután már biztos itt lesz. Ő az:

http://www.vatera.hu/elado_panasonic_dmc_f..._156179376.html

Jó éjt!

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-11-09 20:33
Létrehozva: #14365

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(egszeresz @ 2009-11-09 18:14) *
Szuper! Köszönöm szépen! Amúgy már jeleztem a problémámat Önök felé, csak azt akartam megkérdezni itt a fórumon, hogy a gyakorlatban volt-e már rá példa, mert nem szeretném, hogy a több mint háromszáz elégedett vásárlóm és a profi partnerségem után egy ilyen szélhámos rombolja le a lassan két éve felépített becsületes vatera arculatom. (furcsán hangzik ez az utolsó szó, de nem találtam jobbat)

Ne felejtsd el tiltóba tenni ezt a ***** -öt.

A hozzászólást -hytech- szerkesztette a következő időpontban: 2009-11-09 20:33

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
egszeresz
hozzászólás 2009-11-09 19:39
Létrehozva: #14366

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2009-11-09 18:27) *
Indokolt és bizonyítékokkal (levelezés) alátámasztott esetben mindig töröljük a jogtalanul kapott negatív értékelést.

Köszönöm a választ!

egszeresz

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-11-09 19:38
Létrehozva: #14367

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

............hogy a gyakorlatban volt-e már rá példa,............

Volt.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-11-09 19:27
Létrehozva: #14368

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Szuper! Köszönöm szépen! Amúgy már jeleztem a problémámat Önök felé, csak azt akartam megkérdezni itt a fórumon, hogy a gyakorlatban volt-e már rá példa, mert nem szeretném, hogy a több mint háromszáz elégedett vásárlóm és a profi partnerségem után egy ilyen szélhámos rombolja le a lassan két éve felépített becsületes vatera arculatom. (furcsán hangzik ez az utolsó szó, de nem találtam jobbat)

Indokolt és bizonyítékokkal (levelezés) alátámasztott esetben mindig töröljük a jogtalanul kapott negatív értékelést.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
egszeresz
hozzászólás 2009-11-09 19:14
Létrehozva: #14369

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2009-11-09 18:02) *
Tisztelt egszeresz!

Értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-11-09 19:02
Létrehozva: #14370

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(egszeresz @ 2009-11-09 17:46) *
...
Annyit szeretnék kérdezni tőled, hogy hallottál már bosszú negatív törléséről? ( ha már felhoztad)

Tisztelt egszeresz!

Értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
egszeresz
hozzászólás 2009-11-09 18:46
Létrehozva: #14371

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2009-11-09 15:30) *
rolleyes.gif elég sokáig vacakoltál vele. de legalább nem adta vissza a negát. egyelöre.

Hát igen! Teljesen jogos az észrevételed!

Ennek a két hónapos huzavonának csak a jóindulatom volt az oka! Pofátlanul azt mondta (dadogta), ha nem viszem el neki személyesen Budapestre, nem veszi meg.
A terméklapon szöveggel is kikötöttem, hogy csak átutalással! Egyszer nem kérdezett rá az aukcióval együtt két hónap alatt, hogy személyesen megoldható-e az adásvétel, de a hab a tortán az, hogy a zárás után kb minden nap írtam neki egy udvarias levelet, hogy miért nem utalja az összeget, mikor végre másfél hónap után elértem telefonon, akkor gagyogta el , hogy ő kizárólag csak személyesen hajlandó átvenni. Mikor azt mondtam neki, jó várom Zalaegerszegen bármikor, azt válaszolta ez a semmirekellő, hogy olyan nincs, kizárt dolog, azt sem tudja hol van Zalaegerszeg!
Tekintettel arra, hogy havonta egyszer kétszer Budapestre kell mennem a fémjelzés miatt, jóhiszeműen felajánlottam neki, hogy felviszem. Felutazásom előtt ismét sikerült elérnem telefonon, mire azt mondta nem ér rá!

Na ezen a ponton törött el a mécses!

Annyit szeretnék kérdezni tőled, hogy hallottál már bosszú negatív törléséről? ( ha már felhoztad)

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-11-09 16:30
Létrehozva: #14372

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(egszeresz @ 2009-11-09 15:28) *
smile.gif

Nem, nem, nem! Senkinek sem kívánok semmilyen szélhámost!

Csak azért hangsúlyoztam ki a külföldiségét, mert még egy magyar nyelven beszélő szélhámossal is nehéz! Hát akkor, hogy járhatunk, hogy viszonyuljunk egy a magyar nyelvet csak tördelő gazfickóhoz? Jobb ha sehogy! smile.gif

smile.gif

rolleyes.gif elég sokáig vacakoltál vele. de legalább nem adta vissza a negát. egyelöre.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
egszeresz
hozzászólás 2009-11-09 16:28
Létrehozva: #14373

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2009-11-09 15:19) *
minden bizonnyal egy nagy rakás az illetö. de mi köze ennek az állampolgárságához, vagy a nemzetiségéhez? súlyosbító körülmény? vagy ha már szélhámos, legalább legyen hazai? magyar szélhámost a magyar balekoknak? sad.gif

smile.gif

Nem, nem, nem! Senkinek sem kívánok semmilyen szélhámost!

Csak azért hangsúlyoztam ki a külföldiségét, mert még egy magyar nyelven beszélő szélhámossal is nehéz! Hát akkor, hogy járhatunk, hogy viszonyuljunk egy a magyar nyelvet csak tördelő gazfickóhoz? Jobb ha sehogy! smile.gif

smile.gif

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-11-09 16:19
Létrehozva: #14374

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(egszeresz @ 2009-11-09 15:02) *
Profi eladóként gyorsan a szégyenfalra teszem az illetőt!

kincsvolgy

Ez egy külföldi ( nem magyar!!! ) szélhámos!!!!

minden bizonnyal egy nagy rakás az illetö. de mi köze ennek az állampolgárságához, vagy a nemzetiségéhez? súlyosbító körülmény? vagy ha már szélhámos, legalább legyen hazai? magyar szélhámost a magyar balekoknak? sad.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
egszeresz
hozzászólás 2009-11-09 16:02
Létrehozva: #14375

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Profi eladóként gyorsan a szégyenfalra teszem az illetőt!

kincsvolgy

Ez egy külföldi ( nem magyar!!! ) szélhámos!!!!
Ha az eddigi becsületes vaterás társaim is negatívot adtak volna a semleges értékelések helyett, már rég inaktív lenne!

Nem akarok senkit sem untatni a kálváriámmal vele. Ha valakit érdekel kérdezzen! Az utolsó negatív értékelésében röviden leírtam mindent!

Inkább csak figyelmeztetésnek szántam ezt a hozzászólást, ha valakinél esetleg még merne licitálni, jobb ha kitiltja és elkerüli az illetőt nagy íveben!

A link, hogy ne kelljen keresgélni a nevére!

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=322002

Ha nem állítjuk meg, hasonló sorsa, sorsunk lesz, mint a alább szereplőknek!!!

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2009-11-09 14:26
Létrehozva: #14376

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(Petruska88 @ 2009-11-09 11:29) *
Üdv!
...
Például a squash ütőjénél senki sem fog 10ezret rálicitálni de megbeszéli a kérdezővel hogy mennyit adna érte és rálicitáltat vele annyit hogy megnyerje, aztán eladja a megbeszélt összegért....

Kedves Petruska88!

Amennyiben ez bebizonyosodik vagy egyéb szabálytalanságot tapasztalunk a jelzett esetben, akkor meg tudjuk tenni a megfelelő intézkedéseket.

Magas licitlépcső miatt önmagában nem tudunk eljárni.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Petruska88
hozzászólás 2009-11-09 12:29
Létrehozva: #14377

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-10-31 23:19
Azonosító: 817 365

Üdv!
Érdemes megnézni az alábbi eladót, egy ismerősöm hívta fel a figyelmemet rá. Irreálisan magas licitlépcsőt állít be egyes termékeinél ami még csak elmenne, de ahogy az a termék üzeneteiben is olvasható, az ár megegyezés tárgyát képezi. Az hogy elveszi a licitálás örömét emberektől az egy dolog de az ilyen üzenetben lefixált adás-vétellel a vásárlás örömét is elveszi az embertől. Miért nem ad fel hirdetést az apróneten az ilyen, minek teszi fel a terméket amikor úgysem annak adja el aki licitálással "megnyerné" hanem annak aki gyorsabban ír üzenetet neki?
Például a squash ütőjénél senki sem fog 10ezret rálicitálni de megbeszéli a kérdezővel hogy mennyit adna érte és rálicitáltat vele annyit hogy megnyerje, aztán eladja a megbeszélt összegért. Aki rálicitált egy forintot és tuti nyerő lenne az meg hoppon marad. Az eladó nem kezdő már ezért nem véletlenül csinálja ezt, viszont a vatera meg nem szól majd egy szót sem mert megkapja a pénzét, többet is mint ami járna.
Hol az igazság?

tothm204

+Quote Post
Pali600
hozzászólás 2009-11-08 22:29
Létrehozva: #14378

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-10-19 21:58
Azonosító: 799 459

IDÉZET(VateraBenz @ 2009-11-08 18:45) *
Az "asszisztál" nem egészen ezt jelenti, csak óvatosan a hasonló megfogalmazásokkal.

Mindent megteszünk a csalók kiszűrésére, méghozzá megelőző jelleggel is. Folyamatosan fejlesztjük az ehhez szükséges személyi, tárgyi és szoftveres hátteret.
Tökéletes védelem viszont nincs - nem csak itt, hanem az élet más területein sem - így csak minimalizálni tudjuk a problémás eseteket.
Ha nem tennénk, akkor logikusan a jelenlegi ügyek sokszorosa fordulna elő. Ez persze nyilván nem vigasztalja a futó ügyek károsultjait.

A "kellőképp védelme" témakörbe az is beletartozik, hogy a vásárló is védje saját magát. Olvassa el a termékleírást és a Vatera vásárlási tanácsadóját (biztos ismerős: ne utaljon előre olyan eladónak...stb) és főleg GONDOLKODJON mielőtt egy túlzottan is kedvezőnek tűnő ajánlatnál mindent feledve nagy összegeket utal ismeretlen eladóknak. Ezt nem tudjuk senkitől sem átvállalni.

Ha az eladónak van már pozitív értékelése egy másik hasonló termék eladásával kapcsolatban (amiről utólag kiderült, hogy nem történt meg), plusz az összeg kedvező, és még hihető is hogy ennyiért be tudja szerezni valahol külföldön, akkor könnyen be lehet sétálni a csapdába.
Ha mindezek mellé még készségesen válaszolgat is, és minden kérdésre ad valami hihető választ, akkor pláne.
Ezeknél kikötés általában az előre utalás. Ha inkább lemond a pénzről, csak hogy ne kelljen személyesen találkozni, akkor az tényleg gyanús.
Viszont az én esetemben meghagyta a lehetőségét a személyes átvételnek, a pénzt viszont előre kérte, hogy meg tudja rendelni az árút (hihetőnek tünt).

Az utánvételt sem tartom egy hű de biztonságos megoldásnak (pl. termék helyett téglát kap a vásárló).

Mindezekkel csak azt akarom mondani, hogy egy elszánt csalónak bizony be lehet dőlni ...

+Quote Post
busman114
hozzászólás 2009-11-08 22:01
Létrehozva: #14379

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-02-07 22:11
Azonosító: 464 234

IDÉZET(DaveRt @ 2009-11-03 21:49) *
Ugye nem kell kommentálnom?!
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=394584

(Én is áldozat lettem....)

Nekem csak annyi a véleményem hogy figyelmetlenek voltatok. Ha kicsit jobban megnézitek az aukcióit, akkor rájöttök hogy egyik kép sem az adott termékről készült hanem valahonnan a netről szedegette le. Olyan aukcion ahol nem a termékről készűlt kép van én sosem licitálok. Sajnállak titeket a hogy ez a patkány lenyúlta a pénzeteket, sőt még rohangáltatok is átutalni. Legközelebb figyeljétek meg a képeket és ha valami gyanus akkor vagy személyes átvétel vagy ne vásároljatok. További jó vaterázást mindenkinek.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-11-08 19:45
Létrehozva: #14380

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(fogas81 @ 2009-11-08 18:31) *
Az utolsó mondatot úgy értem,hogy nincs szerintem kellőképp védelme a leendő vásárlóknak az ilyen eladókkal szemben.

Üdvözlettel:fogas81

Az "asszisztál" nem egészen ezt jelenti, csak óvatosan a hasonló megfogalmazásokkal.

Mindent megteszünk a csalók kiszűrésére, méghozzá megelőző jelleggel is. Folyamatosan fejlesztjük az ehhez szükséges személyi, tárgyi és szoftveres hátteret.
Tökéletes védelem viszont nincs - nem csak itt, hanem az élet más területein sem - így csak minimalizálni tudjuk a problémás eseteket.
Ha nem tennénk, akkor logikusan a jelenlegi ügyek sokszorosa fordulna elő. Ez persze nyilván nem vigasztalja a futó ügyek károsultjait.

A "kellőképp védelme" témakörbe az is beletartozik, hogy a vásárló is védje saját magát. Olvassa el a termékleírást és a Vatera vásárlási tanácsadóját (biztos ismerős: ne utaljon előre olyan eladónak...stb) és főleg GONDOLKODJON mielőtt egy túlzottan is kedvezőnek tűnő ajánlatnál mindent feledve nagy összegeket utal ismeretlen eladóknak. Ezt nem tudjuk senkitől sem átvállalni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

1312 Oldal V  « < 717 718 719 720 721 > » 
Reply to this topicStart new topic
4 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (4 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-20 07:45