IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1342 Oldal V  « < 717 718 719 720 721 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
vaterafoliashop
hozzászólás 2009-12-11 13:17
Létrehozva: #14361

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-22 22:12
Azonosító: 1 595

Szóval, a karácsony beütött a Vaterán is mosking.gif
Egyre több a régi és új b...kó unsure.gif
Azt írja, miért nem kapta még meg a terméket. Megírom, hogy külföldröl egy kicsit idöigényesebb ez a dolog.
Meglepödött írás érkezik: " csak azt elfelejtetted közölni hogy nem Magyarországról küldöd........... "
Na azt nem közöltem vele személyesen, ebben igaza van good.gif
De a terméklapon már igen, hogy a termék helye külföld.
Vagyis: Aki olvasni tud, lépéselönyben is van már. good.gif

A hozzászólást -vaterafoliashop- szerkesztette a következő időpontban: 2009-12-11 13:17
Go to the top of the page

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2009-12-11 12:54
Létrehozva: #14362

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(kissuket @ 2009-12-11 10:15) *
senkinek nem ajánlom a szemét ládát...

Kedves kissuket!

Legyen kedves a Netikett alapvető szabályait betartani a Fórumban, illetve aludjon egyet, mielőtt ilyen hozzászólásokat közzétenne.

Köszönöm!

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2009-12-11 12:45
Létrehozva: #14363

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(csillakne @ 2009-12-10 21:16) *
...Ja! Mi is kereskedünk azon a bizonyos e*** oldalon, és ott ehhez hasonló eset nem fordulhat elő!
Messze van még Európa!!!!

Kedves csillakne!

Az biztos, hogy messze, de az E-öblöt inkább ne használjuk példaként.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2009-12-11 12:36
Létrehozva: #14364

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(rambo @ 2009-12-11 09:33) *
A rendőrségen erre van egy formanyomtatvány, vagy nekem kell megfogalmaznom írásban a feljelentést?

Köszönöm.

Kedves rambo!

Ha befárad a lakóhelyileg illetékes rendőrkapitányságra, segítségére lesznek. Mivel a jelzett felhasználóval kapcsolatban felmerül a gyanúja annak, hogy másokat is megkárosíthatott, javasoljuk üzletszerűen elkövetett csalás gyanújával megtenni a feljelentést.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-12-11 11:28
Létrehozva: #14365

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(kissuket @ 2009-12-11 10:15) *
senkinek nem ajánlom a szemét ládát, olvassátok el a negatívjait, sok szemétséget megcsinált. egy tetű eladó, és az ilyenek miatt én már sajnos nem is merek vásárolni, mert mégis sok pozitívot kapott. de az is lehet hogy saját maga másik neveken licitált a saját termékeire, hogy azt lássák, jó eladó.

nomen est omen. a nickednek megfelelöen jártál el. rabbit.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-12-11 11:22
Létrehozva: #14366

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(kissuket @ 2009-12-11 10:05) *
senkinek nem ajánlom a szemét ládát, olvassátok el a negatívjait, sok szemétséget megcsinált. egy tetű eladó, és az ilyenek miatt én már sajnos nem is merek vásárolni, mert mégis sok pozitívot kapott. de az is lehet hogy saját maga másik neveken licitált a saját termékeire, hogy azt lássák, jó eladó.
irjatok véleményt a történetemről

nekem éppenséggel az jut az eszembe, hogy ha utólag el tudtad olvasni az értékeléseit, miért nem tetted meg elötte? arra valók, hogy a felhasználóról képet alkothassunk magunkak - az adásvétel elött. blink.gif

A hozzászólást -bambooflower- szerkesztette a következő időpontban: 2009-12-11 11:23

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
kissuket
hozzászólás 2009-12-11 11:15
Létrehozva: #14367

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-12-11 10:54
Azonosító: 881 167

Sziasztok!
Mi is pórul jártunk. Vettünk "memoker" felhasználótól egy előlapot, azt írta róla, hogy gyári minőségű. Megjött a termék. Ajándékba szántuk, és elkövettük a hibát, hogy értékeltem, mert látszatra jól nézett ki. 3000 forintot buktunk rajta.
Amikor átadtuk az ajándékot és feltették a telefonra, akkor némelyik gomb kiesett, vissza sem lehet tenni. mindig kihullik, a gombokon átvilágít a belső világítás, a jelek igy nem látszanak. olyan vékony a festés rajta, gondolom én.
A kamera takaró üvegcse pedig nem tudom milyen anyagból van, de a fényképeken nagy homályos paca látszik. Pedig védő fólia nincs rajta.
Mire próbáltam reklamálni, azt írta: UTÓLAGOS REKLAMÁCIÓT NEM FOGAD EL
hát akkor milyet, előre reklamáljak, mielőtt megveszem, hogy ne azt küld mert az ugysem lesz jó????????, vagy akkor hogyan lehet előre reklamálni?????????

+Quote Post
kissuket
hozzászólás 2009-12-11 11:05
Létrehozva: #14368

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-12-11 10:54
Azonosító: 881 167

Sziasztok!
Mi is pórul jártunk. Vettünk "memoker" felhasználótól egy előlapot, azt írta róla, hogy gyári minőségű. Megjött a termék. Ajándékba szántuk, és elkövettük a hibát, hogy értékeltem, mert látszatra jól nézett ki. 3000 forintot buktunk rajta.
Amikor átadtuk az ajándékot és feltették a telefonra, akkor némelyik gomb kiesett, vissza sem lehet tenni. mindig kihullik, a gombokon átvilágít a belső világítás, a jelek igy nem látszanak. olyan vékony a festés rajta, gondolom én.
A kamera takaró üvegcse pedig nem tudom milyen anyagból van, de a fényképeken nagy homályos paca látszik. Pedig védő fólia nincs rajta.
Mire próbáltam reklamálni, azt írta: UTÓLAGOS REKLAMÁCIÓT NEM FOGAD EL
hát akkor milyet, előre reklamáljak, mielőtt megveszem, hogy ne azt küld mert az ugysem lesz jó????????, vagy akkor hogyan lehet előre reklamálni?????????
irjatok véleményt a történetemről

+Quote Post
rambo
hozzászólás 2009-12-11 10:33
Létrehozva: #14369

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-02-21 06:49
Azonosító: 493 754

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2009-12-10 16:30) *
Kedves rambo!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor kérjük, értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik, és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólító levél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg!

Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.

A rendőrségen erre van egy formanyomtatvány, vagy nekem kell megfogalmaznom írásban a feljelentést?

Köszönöm.

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2009-12-11 03:32
Létrehozva: #14370

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(zejopy @ 2009-12-10 21:51) *
Igen ebben kétségtelen, hogy van igazság. Mégsem vagyok benne biztos, hogy jó lenne ez a rendszer, viszont zuhanyzás közben, vagy éjjel átgondolom, és megosztom veled, hogy mire jutottam, nem mintha számítana bármelyikünk véleménye. smile.gif

Hát, csillakne már megis írta, hogy mi a baj a mostani rendszerrel, félnek negatívot adni, mert "jajmileszvisszakapom", aztán lehet küzdeni az ügyfélszolgálattal, hogy töröljék (sokan szerintem még azt sem tudják, hogy lehet töröltetni), viszont, ha tudnák, hogy nemsokára repül az illető ha negatívot ad, akkor nyugodtabban megadnák meg az emberek ami jár, mert tudnák, hogy ha vissza is kapják, törlődni fog. Jónéhány tagot linkeltek már az érdekes vásárlók/eladókba, akik televoltak kegyelemsemlegessel.

Mondjuk nekem mindegy, egyrészt valóban tényleg nemnagyon számít a véleményem, másrészt én idáig sem voltam szívbajos ilyen téren  laugh1.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-10 23:00
Létrehozva: #14371

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(momol @ 2009-12-10 21:45) *
Tiltólistákat nem lehet csereberélni? mosking.gif

Nemigen.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
csillakne
hozzászólás 2009-12-10 22:56
Létrehozva: #14372

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-05 14:33
Azonosító: 690 386

IDÉZET(momol @ 2009-12-10 21:45) *
Nem lehetséges az ilyen megbízhatatlan és felelőtlen licitálók fhnevét közzétenni? Úgy legalább egy részét megelőzhetnénk az ilyesminek...

Az elmúlt 1 hónapban nálam ők voltak:

zsuzsanna88
gyofee

Az utóbbi még nem értékelt, de várom a negatívját! mosking.gif

És a kedvencem, aki kb 600 adásvétel után 35-40 alkalommal tévesen licitál!

kfkte

Persze a legtöbben erre félénken semlegeset adtak neki. Nekem nem is válaszolt a levelemre,de én bátor voltam, és ebben az esetben elküldtem azt a bizonyos másolatot a felszólító levélről az ügyfélszolgálatnak, mégis bevágta a negatívat!

No comment!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-10 22:51
Létrehozva: #14373

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2009-12-10 21:44) *
Persze, hogy más, nem is kell egy az egyben átvenni az ötelteket, pl akit számlatartozás miatt tesznek ki, annál nem kéne alkalmazni, de aki le megy 80% alá, ott már álltalában valami nem oké, és nemhiszem, hogy egyedül vagyok azzal, hogy ha egy 85%-os álltal adott negatív szemben áll egy 99,xx%-os negatívjával, akkor az utóbbinak jobban hiszek. Persze lehetnek kivételek, de inkább tünjön el 1-2 jogos negatív, mint maradjon 20-30 jogtalan.

Igen ebben kétségtelen, hogy van igazság. Mégsem vagyok benne biztos, hogy jó lenne ez a rendszer, viszont zuhanyzás közben, vagy éjjel átgondolom, és megosztom veled, hogy mire jutottam, nem mintha számítana bármelyikünk véleménye. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
momol
hozzászólás 2009-12-10 22:45
Létrehozva: #14374

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-07-07 14:29
Azonosító: 663 764

Nem lehetséges az ilyen megbízhatatlan és felelőtlen licitálók fhnevét közzétenni? Úgy legalább egy részét megelőzhetnénk az ilyesminek...

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2009-12-10 22:44
Létrehozva: #14375

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(zejopy @ 2009-12-10 20:38) *
nyelv.gif angry3.gif tongue.gif punish2.gif

Tudod, hogy nem úgy értettem. biggrin.gif
Más az, és más ez, egyszerűen nem lehet ráhúzni ugyanazt.
Viszont a kocka gurító ügyben igazad van. sad.gif

Persze, hogy más, nem is kell egy az egyben átvenni az ötelteket, pl akit számlatartozás miatt tesznek ki, annál nem kéne alkalmazni, de aki le megy 80% alá, ott már álltalában valami nem oké, és nemhiszem, hogy egyedül vagyok azzal, hogy ha egy 85%-os álltal adott negatív szemben áll egy 99,xx%-os negatívjával, akkor az utóbbinak jobban hiszek. Persze lehetnek kivételek, de inkább tünjön el 1-2 jogos negatív, mint maradjon 20-30 jogtalan.

+Quote Post
csillakne
hozzászólás 2009-12-10 22:39
Létrehozva: #14376

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Bocs, de tényleg bosszantó! Azt hittem van igazság, pedig tudom, hogy Mátyás meghalt!

Valószínűleg nem teszem meg, és ezen túl is megpróbálok korrekt maradni!
Csak most irtó mérges vagyok és ilyenkor hajlamos vagyok elfeledkezni úriasszonyi mivoltomról! laugh1.gif

+Quote Post
momol
hozzászólás 2009-12-10 22:26
Létrehozva: #14377

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-07-07 14:29
Azonosító: 663 764

IDÉZET(csillakne @ 2009-12-10 21:16) *
Levontam a következtetést! Én sem fogom különösebben törni magam, sem az eladásaimnál, sem a vásárlásaimnál! Mi bajom lehet?

IDÉZET(bambooflower @ 2009-12-10 15:26) *
ezt nevezem... te aztán tudsz következtetéseket levonni... biggrin.gif

Én bizony megértelek...

+Quote Post
csillakne
hozzászólás 2009-12-10 22:16
Létrehozva: #14378

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!

Olvasgattam a csevegéseteket, és tökéletesen egyetértek Aramirral. Hasonló eset történt velem is, eladtam egy bútort, a vásárló nem jött el a megbeszélt időpontban, szállítási problémák miatt utólag lemondta a vásárlást. Akkor még nem is gyanakodtam, azonban elolvastam a minősítéseit és szállítási problémákra hivatkozva a vásárlásai felénél volt semleges értékelése. Gondolom már senki nem mer negatívot adni, mert tudja, hogy bumerángként visszaüt!
Ezek után negatívot adtam neki, mert szerintem csak szórakozik a vaterán.
Persze, hogy én is negatívat kaptam tőle, és még volt pofája azt írni, hogy én voltam türelmetlen és nem vártam.
A szomszédom fuvaros, még azt is felajánlottam neki, hogy baráti áron elviszi a bútort. Persze ő csak max benzinpézt akart érte fizetni.
A történet ugyanúgy folytatódik, ügyfélszolgálat, kérés, hogy töröljék, elutasító válasz, hasonló indokkal.

Egy dolgot nem értek!
Ha én az eladások után jutalékot fizetek, akkor nincs jogom arra, nem érdemlek meg annyit a pénzemért, hogy legalább utána nézzenek annak, amit leírtam?
Egyértelmű, hogy nem nézték meg az illető értékeléseit!

Levontam a következtetést! Én sem fogom különösebben törni magam, sem az eladásaimnál, sem a vásárlásaimnál! Mi bajom lehet?

Ja! Mi is kereskedünk azon a bizonyos e*** oldalon, és ott ehhez hasonló eset nem fordulhat elő!
Messze van még Európa!!!!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-12-10 21:53
Létrehozva: #14379

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(terika23 @ 2009-12-10 18:37) *
Na igen. Nem akarok egyetlen egy Profi Eladó ellen sem beszélni, de van akinek semmi köze ehhez a címhez/ranghoz/vagy kategóriához. Van, aki így csinálja, bár ők lehet fel is adják 1980.-ért a cuccot, de van aki csak plusz 10-50.-forintokat kér el csomagolási költségen. És csak akkor tudod meg, ha utána számolsz annak, amit ő megad, hogy ezt utald el. és fel vannak háborodva, hogy számon kéred és még igénytelennek is neveznek. Szóval...erről meg van a véleményem. Természetesen nem az 50 vagy 20 vagy akárhány forint húzza a zsebem...

Ilyenkor mindig zejopy jut az eszembe, aki mennyi csomagolhat vajon...és mégsem kér érte egy fillért sem.

Tisztelt terika23!

Hiába Profi eladó, ezt neki sem nézzük el.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-10 21:38
Létrehozva: #14380

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2009-12-10 20:33) *
De-de, e******k, most is fut egy aukcióm ott  laugh1.gif  

Ott törlődnek a pozitívok is, de mivel egy olyan országban élek, ahol a kockát gurítják, a hengert meg cipelik, gondoltam annyi belefér, hogy csak a negatívok törlődjenek  laugh1.gif

nyelv.gif angry3.gif tongue.gif punish2.gif

Tudod, hogy nem úgy értettem. biggrin.gif
Más az, és más ez, egyszerűen nem lehet ráhúzni ugyanazt.
Viszont a kocka gurító ügyben igazad van. sad.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1342 Oldal V  « < 717 718 719 720 721 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-09-04 01:25