IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1338 Oldal V  « < 720 721 722 723 724 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
hanga55
hozzászólás 2009-12-08 11:17
Létrehozva: #14421

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-05-13 16:03
Azonosító: 640 855

IDÉZET(98tomcsa @ 2009-12-08 09:51) *
Százalék alapján már inaktívnak kellene lennie.... not_i.gif

36 megnyert aukciója van... csirkefogo.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
kovacssaci
hozzászólás 2009-12-08 11:03
Létrehozva: #14422

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-12-05 12:33
Azonosító: 62 366

IDÉZET(kovacssaci @ 2009-12-03 22:29) *
Vásároltam egy mp4 lejátszót 15.000 Ft-ért HANKOOK nevű felhasználótól. A készüléket hamar megkaptam, az eladó vállalta a terméklapon a 3 napos garanciát. 2 nap után komoly problémák léptek fel, amit jeleztem az eladó felé email-ben. Leveleket írtam neki, kerestem többször telefonon is, sikertelenül. Semmilyen módon nem lehet vele kapcsolatba lépni, ugyanis azóta személyes tiltólistára tett.

Nem tudom, hogy az Ügyfélszolgálat közbenjárásának az eredménye, vagy pedig csoda történt, de fel tudtam venni a kapcsolatot HANKOOK-kal és visszautalta számomra a vételárat postaköltséggel együtt! - Bár a csodákban már nem hiszek mosking.gif

Nagyon köszönöm!

További szép napot! Üdv: kovacssaci

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2009-12-08 10:51
Létrehozva: #14423

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 17:28
Azonosító: 310 714

IDÉZET(zpepe26 @ 2009-12-08 09:22) *
Kedves Moderátorok, nézzék meg kérem:
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=593840

Százalék alapján már inaktívnak kellene lennie.... not_i.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-08 10:45
Létrehozva: #14424

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(nagyzee @ 2009-12-08 09:40) *
Reménykedem benne...

Fáradj fel ide a szürke csíkra, kattints a felhasználókra, írd be, hogy teszt és indítsd a keresést. Szerintem kettő biztosan az, de lehet, hogy több is.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2009-12-08 10:40
Létrehozva: #14425

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 18:05
Azonosító: 2 094

IDÉZET(zejopy @ 2009-12-08 09:16) *
Én úgy tudom, vannak próbavásárlások. Azért mert nem hallottál róla, még lehet. unsure.gif

Reménykedem benne...

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-12-08 10:30
Létrehozva: #14426

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(nagyzee @ 2009-12-08 08:53) *
Esetleg megoldást jelentene, ha a tisztességes eladók egységbe tömörülve összedobnának egy pénzalapot,
amelyből próbavásárlásokat eszközölnének. Minden olyan vásárlás után, amelynek tárgya hamisítvány volt, feljelentést tennének a rendőrségen a bizonyítékok birtokában valamint kezdeményeznék az eladó kitiltását.

olyat már hallottam, hogy feljelentést honorálnak. de fizetössé tenni..... blink.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2009-12-08 10:22
Létrehozva: #14427

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 13:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

Kedves Moderátorok, nézzék meg kérem:
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=593840

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-08 10:16
Létrehozva: #14428

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(nagyzee @ 2009-12-08 08:53) *
Írhattam volna, hogy ezt a próbavásárlás dolgot a Vatera vagy a Fogyasztóvédelem maga is megtehetné, de ez naív elképzelés a részemről úgy érzem.

Én úgy tudom, vannak próbavásárlások. Azért mert nem hallottál róla, még lehet. unsure.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2009-12-08 09:53
Létrehozva: #14429

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 18:05
Azonosító: 2 094

IDÉZET(98tomcsa @ 2009-12-08 08:39) *
Igazából ez sem megoldás, mert pofátlanul odaírják a levelezésbe, hogy eredeti. Pedig egy Louis Vuitton táska 12000 Ft-os villámáron, minden csak nem eredeti.
Vagy a másik példa: rákérdezett a vevő, hogy eredeti e, a válasz: "Ez most komoly kérdés volt??? "

http://www.vatera.hu/louis_vuitton_lv_taska_157970548.html

Hozzáteszem, amit már korábban is leírtam: épeszű ember tudja, hogy egy eredeti mennyibe kerül, ez legyen ruha, telefon bármi. Tudd viszonyítani az eredeti árhoz képest mennyire reális amennyiért itt árulják.
Sokszor az a fura, hogy képesek az egyértelműen nem eredeti termékért a kínai piacon kapható cuccok árának többszörösét kiadni...

Nem lehet a vevőkre bízni a szelektálást, hisz a legtöbbjük csak az első tévedése után kap észbe, addigra meg máris csalódott a Vaterában...
Esetleg megoldást jelentene, ha a tisztességes eladók egységbe tömörülve összedobnának egy pénzalapot,
amelyből próbavásárlásokat eszközölnének. Minden olyan vásárlás után, amelynek tárgya hamisítvány volt, feljelentést tennének a rendőrségen
a bizonyítékok birtokában valamint kezdeményeznék az eladó kitiltását. Ha vannak olyan eladók a piactéren,akik eredetit árulnak,
ez az ő érdekük lenne. Én ugyan nem a divatüzletben utazom, de szívesen beszállnék.
Írhattam volna, hogy ezt a próbavásárlás dolgot a Vatera vagy a Fogyasztóvédelem maga is megtehetné, de ez naív elképzelés a részemről úgy érzem.
Az meg egyenesen a mennyország lenne, ha a Vatera ÁSZF-be is bekerülne, hogy a piactér üzemeltető bármikor próbavásárlássall ellenőrizheti
az eladókat, és törvénysértés esetén azonnali feljelentés menne.. Gyanítom, ha ez a mondat bekerülne az ÁSZF-be, már akkor felére csökkene
a hamis termékek száma...kérdés, hogy ez jó-e és főleg kinek jó?

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2009-12-08 09:39
Létrehozva: #14430

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 17:28
Azonosító: 310 714

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2009-12-07 15:45) *
Kedves Oroszlán!

Nem volna jó "megerőszakolni" az eladókat,hogy KÖTELESEK legyenek a terméklapra odaírni azt,hogy eredeti?Okés,hogy le van írva,hogy oda kéne írni, csak épp nem szankcionálja senki azt,aki nem teszi.
Ha nem írja le feketén-fehéren, törölni az aukciót.Ennyi.
Valszeg a fele ennek hatására eltakarodna innen.
De talán nem volna ilyen sok ordítóan sok hamis termék a vatin.

Bocsi, ha esetleg offoltam.....

Igazából ez sem megoldás, mert pofátlanul odaírják a levelezésbe, hogy eredeti. Pedig egy Louis Vuitton táska 12000 Ft-os villámáron, minden csak nem eredeti.
Vagy a másik példa: rákérdezett a vevő, hogy eredeti e, a válasz: "Ez most komoly kérdés volt??? "

http://www.vatera.hu/louis_vuitton_lv_taska_157970548.html

Hozzáteszem, amit már korábban is leírtam: épeszű ember tudja, hogy egy eredeti mennyibe kerül, ez legyen ruha, telefon bármi. Tudd viszonyítani az eredeti árhoz képest mennyire reális amennyiért itt árulják.
Sokszor az a fura, hogy képesek az egyértelműen nem eredeti termékért a kínai piacon kapható cuccok árának többszörösét kiadni...

Hoppá, az előbb belinkelt eladó, aki mellesleg már 34 db LV táskát adott el rögtön az első eladásánál ki is zárathatta volna magát, hisz' a múltkor az az infot kaptam, hogy ha ő leírja, hogy nem eredeti az rögtön törlést jelent....

http://www.vatera.hu/louis_vuitton_lv_spee..._156595941.html

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2009-12-07 23:14
Létrehozva: #14431

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(svejku @ 2009-12-07 18:54) *
Ezt nem értem, nyilvánvalóan nem eredeti az a Nike, ez a kérdésekre adott reakcióból (törlés, letiltás) elég egyértelmű. A jogszabályok pedig egyértelműek: termék hamis márka jelölése. Ez törvénybe ütközik.
Írtad, hogy egyes termékeknél ezt megkövetelitek, ruha, cipő, sporteszközök-nél miért nem?

Kedves svejku!

Ha most közzétenném, hogy mi alapján tudjuk eltávolítani a hamis termékeket, akkor még annyit sem tudnánk törölni, mint most. Sajnálom, de tényleg ez a helyzet, nem csak a jóindulatú és tisztességes Vaterások olvassák a Fórumot.

A másik dolog. Egyrészt a jogszabályok távolról sem annyira egyértelműek. Másrészt alkalmazni egy jogszabályt egy illetékes szervnek és betartatni az abban foglaltakat egy internetes piactéren két teljesen külön történet. Ide tartozik az is, hogy mit lehetséges átültetni az ÁFF-be, és mit nem (a "hogyan"-ról nem beszélve).

Sajnos ez a dolog távolról sem olyan egyszerű, mint ahogy elsőre kinéz.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2009-12-07 19:54
Létrehozva: #14432

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2009-12-07 15:51) *
Ilyen szabályozások esetén kötnünk kell magunkat a jogszabályokhoz. Bizonyos termékek esetén kötelező közzétenni az eredeti jelzést, bizonyos termékek esetén azonban nem tudjuk ezt megtenni.

Mi is jobban örülnénk egy hamisítványoktól mentes piactérnek, azonban jelenleg egyes esetekben meg van kötve a kezünk.

Ezt nem értem, nyilvánvalóan nem eredeti az a Nike, ez a kérdésekre adott reakcióból (törlés, letiltás) elég egyértelmű. A jogszabályok pedig egyértelműek: termék hamis márka jelölése. Ez törvénybe ütközik.
Írtad, hogy egyes termékeknél ezt megkövetelitek, ruha, cipő, sporteszközök-nél miért nem?

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2009-12-07 16:54
Létrehozva: #14433

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 12:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2009-12-07 15:51) *
Kedves Sprinkler1!

azonban jelenleg egyes esetekben meg van kötve a kezünk.

Szomorúan vettem tudomásul. Köszönöm a választ!

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2009-12-07 16:51
Létrehozva: #14434

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2009-12-07 15:45) *
Kedves Oroszlán!

Nem volna jó "megerőszakolni" az eladókat,hogy KÖTELESEK legyenek a terméklapra odaírni azt,hogy eredeti?...

Kedves Sprinkler1!

Ilyen szabályozások esetén kötnünk kell magunkat a jogszabályokhoz. Bizonyos termékek esetén kötelező közzétenni az eredeti jelzést, bizonyos termékek esetén azonban nem tudjuk ezt megtenni.

Mi is jobban örülnénk egy hamisítványoktól mentes piactérnek, azonban jelenleg egyes esetekben meg van kötve a kezünk.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2009-12-07 16:45
Létrehozva: #14435

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 12:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

Kedves Oroszlán!

Nem volna jó "megerőszakolni" az eladókat,hogy KÖTELESEK legyenek a terméklapra odaírni azt,hogy eredeti?Okés,hogy le van írva,hogy oda kéne írni, csak épp nem szankcionálja senki azt,aki nem teszi.
Ha nem írja le feketén-fehéren, törölni az aukciót.Ennyi.
Valszeg a fele ennek hatására eltakarodna innen.
De talán nem volna ilyen sok ordítóan sok hamis termék a vatin.

Bocsi, ha esetleg offoltam.....

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2009-12-07 15:24
Létrehozva: #14436

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2009-12-07 14:10) *
Én is megkérdeztem, hogy: "Eredeti?" A válasz "igen", de a kérdésem már törölve van...

Ellenben az "Igen" válasz nagyon frappánsan ottmaradt...

Sajnos ilyen esetekben nem tudunk eljárni.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2009-12-07 15:10
Létrehozva: #14437

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(fogas81 @ 2009-12-06 23:26) *
A történet rövid és tanulságos.A cipők között keresgélve,ráakadtam erre a cipőre,üzenetben megkérdeztem az eladótól,hogy eredeti a lábbeli mivel nem szeretnék kínai piacról származó terméket venni.Az ár alacsony ez igaz,de hátha kiárusítás vagy valami.Erre az eladó válasz helyett kitörölte a kérdésemet tartalmazó üzenetet és tiltólistára tett válasz nélkül.Konzekvenciát levontam.Sajnálom,hogy ebben a rohanó világban már 1 normális válaszra sem futja,sőt sok sok eladó(tisztelet a kivételnek) nem veszi a fáradságot a korrekt tájékoztatásra.
Mindenesetre tiltóra rakom,ilyen hozzáállásnál mire számíthat az ember.Megjegyzem a kérdésem nem volt sértő vagy gyanúsítás jellegű.
http://www.vatera.hu/nike_shox_black_gold_..._157879491.html not_i.gif not_i.gif not_i.gif

Én is megkérdeztem, hogy: "Eredeti?" A válasz "igen", de a kérdésem már törölve van...

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2009-12-07 11:41
Létrehozva: #14438

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(maddriver @ 2009-12-07 09:31) *
Tisztelt üzemeltető és Tisztelt Vaterás eladótársak!

Én a következő képpen jártam az egyik "ellenőrzött vásárló"-val.
Kinézett egy árut a termékeim közül majd megkérdezte érdekelne-e csere egy ....Tip. mobiltelefonra?
Én belementem a cserébe, ő leütötte a termékemet , megkaptuk az elérhetőségeket és felvettük a kapcsolatot egymással. Megbeszéltük hogy még aznap mindketten feladjuk a termékünket a másik félnek. ...

Kedves maddriver!

Cserét minden esetben csak úgy javasolunk, hogy mindkét fél töltse fel a csereterméket és kölcsönösen üssék le azokat.

Jelen esetben azt tudjuk javasolni, hogy amennyiben a terméket Ön már elküldte, azonban a partner nem hajlandó rendezni az adásvétel, akkor, értesítse a vevőt, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik, és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.

A felszólító levél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg!

Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.

A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.

Ha a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozó hatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához, azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2009-12-07 11:11
Létrehozva: #14439

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 13:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

IDÉZET(maddriver @ 2009-12-07 09:31) *

Kinézett egy árut a termékeim közül majd megkérdezte érdekelne-e csere egy ....Tip. mobiltelefonra?
Én belementem a cserébe, ő leütötte a termékemet , megkaptuk az elérhetőségeket és felvettük a kapcsolatot egymással. Megbeszéltük hogy még aznap mindketten feladjuk a termékünket a másik félnek. Még aznap Pozitívan értékelte a tranzakciónkat, pedig még meg sem kapta akkor még a csomagot.
Én fel is adtam, viszont tőle a mai napig nem érkezett meg a telefon. Többszöri megkeresésemre mindig válaszolt és hol ezt, hol azt ígért de az ígéreteiből semmit nem tartott be. Állítólag rossz címre küldte a telefont és ott át is vették, nem adják vissza, stb. Majd megkérdezte hogy ha már így jártunk akkor pénzben is fizethetne-e a termékemért, amire én ismét igent mondtam de azóta sem fizetett és az ügy már kettő hónapja húzódik. .....

A véleményem: hiába tűnik megbízhatónak, hiába akar cserét, ha én vagyok az eladó, akkor előbb kapjam meg a csereterméket (vagy pénzt), és utána postázok neki, még ha többezer értékelése is van.

A Moderátorok majd leírják a konkrét teendőket, hogy hogyan tudod kissé megijeszteni, hátha tényleg fizet.

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
maddriver
hozzászólás 2009-12-07 10:31
Létrehozva: #14440

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 09:16
Azonosító: 128 279

Én belementem a cserébe, ő leütötte a termékemet , megkaptuk az elérhetőségeket és felvettük a kapcsolatot egymással. Megbeszéltük hogy még aznap mindketten feladjuk a termékünket a másik félnek. Még aznap Pozitívan értékelte a tranzakciónkat, pedig még meg sem kapta akkor még a csomagot.
Én fel is adtam, viszont tőle a mai napig nem érkezett meg a telefon. Többszöri megkeresésemre mindig válaszolt és hol ezt, hol azt ígért de az ígéreteiből semmit nem tartott be. Állítólag rossz címre küldte a telefont és ott át is vették, nem adják vissza, stb. Majd megkérdezte hogy ha már így jártunk akkor pénzben is fizethetne-e a termékemért, amire én ismét igent mondtam de azóta sem fizetett és az ügy már kettő hónapja húzódik. Ma láttam hogy egy másik felhasználónál is leütött egy telefont, de az eladónak nem fizetett és gondolom elfogyott a türelme és ismét meghirdette a terméket, viszont sajnos csak semlegessel értékelte a "vásárlót". Azért nem adtam neki ezidáig egy hatalmas negatívot, mert bíztam abban hogy megkapom tőle a pénzemet, amiben most már egyre jobban kételkedek.
A szóban forgó felhasználó : vectorxxx néven fut itt a Vaterán és remélem több embert nem fog tudni hasonlóképpen becsapni mint engem.
Ezúton szeretném megkérdezni a tisztelt üzemeltetőket hogy hogyan lehet azt kivédeni hogy ha a kedves illető kitiltásban részesülne amit szerintem nagyon is megérdemelne akkor ne tudjon ide másik felhasználónévvel visszajönni és tovább folytatni az eladók megkárosítását???

+Quote Post

1338 Oldal V  « < 720 721 722 723 724 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-03-31 14:35