IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1312 Oldal V  « < 727 728 729 730 731 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
hytech
hozzászólás 2009-11-02 15:47
Létrehozva: #14561

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(molvany @ 2009-11-02 14:44) *
laugh1.gif popcorm1.gif

De megkívántam amit olyan jóízűen rágcsálsz és szürcsölsz. yes4.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.
Go to the top of the page

+Quote Post
molvany
hozzászólás 2009-11-02 15:44
Létrehozva: #14562

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 43

IDÉZET(zejopy @ 2009-11-02 13:55) *
Ebéd után írd a levelet, akkor nem jut elég vér az agyadba, mert a szervezeted az emésztéssel van elfoglalva. biggrin.gif

laugh1.gif popcorm1.gif

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-11-02 15:42
Létrehozva: #14563

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2009-11-02 14:06) *
A versenykorlátozás akkor érvényesülne, ha a Vatera holnaptól azt mondaná, hogy csak hytech árulhat mobiltelefont smile.gif Ilyen nincs és nem is lesz.

Nem e? ireful2.gif

hehehmm.gif

Pedig ez lenne csak igazi kedvezmény. mosking.gif mosking.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-11-02 15:10
Létrehozva: #14564

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

laugh.gif laugh.gif laugh.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2009-11-02 15:06
Létrehozva: #14565

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(damir01 @ 2009-11-02 13:45) *
Egy kicsit OFF: Európában is van olyan, hogy verseny-korlátozás....

Kedves damir01!

Ahogy arra bambooflower is rávilágított, a szabad verseny, mint olyan, a piacra vonatkozik (vonatkozott mindig).

A szabad verseny azzal nem korlátozódik, hogy egy eladó meghatározza, ki licitálhat az aukcióján, hiszen nem a licitálók, vevők versenyéről van itt szó, hanem az eladókéról.

A versenykorlátozás akkor érvényesülne, ha a Vatera holnaptól azt mondaná, hogy csak hytech árulhat mobiltelefont smile.gif Ilyen nincs és nem is lesz.

De már én is kérem, fejezzük be ezt a témát végre...

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-11-02 14:58
Létrehozva: #14566

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(damir01 @ 2009-11-02 13:45) *
Egy kicsit OFF: Európában is van olyan, hogy verseny-korlátozás....sajnos az utóbbi években rájöttek arra, hogy a korlátok nélküli szabadversenyes-kapitalizmus nem igazán működik jól....ezért is van válság most...így ha a Vaterára akarjuk alkalmazni ezt a szabályt, itt sem jogtalan korlátokat állítani, amibe sajnos beleütköztél szkmsz....reméljük Te is minél hamarabb "beletanulsz" a Vaterázásba, s csak a pozitív oldalait fogod majd élvezni.....minden kezdet nehéz.....

hüha... a verseny sosem a fogyasztókra vagy a felhasználókra vonatkozik.... én mint eladó konkurálok a többi eladóval... mint a Vatera felhasználója viszont nem a többi felhasználóval... rég volt már, amikor a kínálat szabályozta a keresletet... umnik.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-11-02 14:55
Létrehozva: #14567

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(molvany @ 2009-11-02 13:28) *
Na ez az, ami kérdéses not_i.gif
Tudok is és akarok is és teszem is a " nyájas eladót ". thank_you.gif
De !! Sokszor akár mennyire is szeretném, a nem kötél idegszálak nálam is elpattannak. sad.gif
Túúúúúdom yes3.gif Szoktam töbször mééééj levegöt venni és 1-2 tízig elszámolni ( is ) smile.gif

Ebéd után írd a levelet, akkor nem jut elég vér az agyadba, mert a szervezeted az emésztéssel van elfoglalva. biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
damir01
hozzászólás 2009-11-02 14:45
Létrehozva: #14568

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-02 19:36
Azonosító: 18 525

Egy kicsit OFF: Európában is van olyan, hogy verseny-korlátozás....sajnos az utóbbi években rájöttek arra, hogy a korlátok nélküli szabadversenyes-kapitalizmus nem igazán működik jól....ezért is van válság most...így ha a Vaterára akarjuk alkalmazni ezt a szabályt, itt sem jogtalan korlátokat állítani, amibe sajnos beleütköztél szkmsz....reméljük Te is minél hamarabb "beletanulsz" a Vaterázásba, s csak a pozitív oldalait fogod majd élvezni.....minden kezdet nehéz.....

+Quote Post
molvany
hozzászólás 2009-11-02 14:28
Létrehozva: #14569

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(zejopy @ 2009-11-02 12:26) *
Még mindig próbáld türelemmel, szájbarágósan, kedvesen, mosolygósan, atyai bájjal lerendezni a dolgot. Ne osszad le az agyát, mert bár szerintem a fenékbe rúgás is jogos lenne, mégis, talán többre mész most az én barátságosabb hozzáállásommal, mint pl. Hytech ( thank_you.gif ) drákói szigorával.

Na ez az, ami kérdéses not_i.gif
Tudok is és akarok is és teszem is a " nyájas eladót ". thank_you.gif
De !! Sokszor akár mennyire is szeretném, a nem kötél idegszálak nálam is elpattannak. sad.gif
Túúúúúdom yes3.gif Szoktam töbször mééééj levegöt venni és 1-2 tízig elszámolni ( is ) smile.gif

+Quote Post
dzibak
hozzászólás 2009-11-02 13:28
Létrehozva: #14570

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-22 20:33
Azonosító: 758 785

Szeretném a vatera felhasználóinak a figyelmébe ajánlani *** viktor124!!
Aki tőle vásárol bár mit is az megérdemli,hogy átverjék.
lásd a értékelésénél csak végig kel olvasni.

A hozzászólást -Vateraoroszlan- szerkesztette a következő időpontban: 2009-11-02 14:46

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-11-02 13:26
Létrehozva: #14571

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(molvany @ 2009-11-02 12:12) *
zejopy légyszi segíts már clapping.gif
Nekem a vevöm leveléböl az jön le, hogy MO - on csak a postán lehet bármit feladni, utcai postaládák nem lennének ?
Ugyanis ahogy írja, azt hiszem, nem tudja mi az az utcai postaláda ? laugh.gif

Szia ismét! rolleyes.gif

A számla kérhető a postán, és akár el is mehetsz és fel is adhatod úgy és kérheted a számlát róla, de szerintem még arra sem használhatod, amiben a mellékhelységben lehetne, mert ahhoz vagy túl keskeny, vagy túl kemény. Ezt nyugodtan írd meg neki, hiszen Te küldhetsz nekem is levelet, aztán kérsz róla egy számlát, és lobogtatod, hogy ezt neki küldted. Mert nincs rajta sem a címzett, sem a feladó neve, csak azé az emberé, aki fizetett, vagy akinek a nevére kéred a számlát. Ez tehát nem bizonyíték.
Hát az utcai postaládáról nincs sok fogalmam, mert mintha itthon eltűntek volna. Én mindent számlára kérek és a porcelánjaim nem férnek bele a bedobó nyílásba amúgy sem, tehát ebbe a postaláda ügybe nem tudok érdemben hozzászólni, de asszem nálunk megszűnőben vannak. unsure.gif

Írd oda, hogy csak ajánlottan postázol. Ezentúl. Én 600 terméklapomat módosítottam az őszi szünetben, Neked nincs is annyi. Ezzel minden ezentúl felmerülő problémát megelőzöl. Na jó, nem mindet, de sokat. smile.gif

Még mindig próbáld türelemmel, szájbarágósan, kedvesen, mosolygósan, atyai bájjal lerendezni a dolgot. Ne osszad le az agyát, mert bár szerintem a fenékbe rúgás is jogos lenne, mégis, talán többre mész most az én barátságosabb hozzáállásommal, mint pl. Hytech ( thank_you.gif ) drákói szigorával.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
molvany
hozzászólás 2009-11-02 13:12
Létrehozva: #14572

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(zejopy @ 2009-11-02 09:05) *
Így igen, ez jónak tűnik. Így talán nem lesz gond, és nem kerülsz hozzád méltatlan helyzetbe. smile3.gif

Tehát megérkezett a válasza a levelemre. Egy részlete:
" Ha bemész a postára, és feladsz egy levelet, (függetlenül attól, hogy az elsőbbségi/ajánlott/sima/ stb....) az adott törvény országainak megfelelően blokkot állitanak ki, mely nem személyre szóló, nem számlaként funkcionál, és nem is ajánló szelvényként. Ugyan ez a szituáció, ha bemész egy boltba és veszel egy kiló kenyeret. "

De én nem megyek be a postára ha nem kell ( vagyis ha nincs olyan küldemény, amit regisztrálva kell küldenem ). not_i.gif

További levél részlete:
" És tudod, mivel nem irtad sem az e-mailekbe, sem pedig a Vaterán azt, hogy TE UTCAI POSTALÁDÁBA dobod bele a levelet, nem pedig a postán adod fel, igy elnézésedet kérem, valóban nem gondoltam volna, hogy Te igy fodod elküldeni. "

Mondjuk nálunk ez úgy müködik, hogy venni szoktam a postán több bélyeget ( 1x - re 30 - 40 - et is ) és amikor a vevö nem regisztrált küldeményt kér, a levélre " felnyálazom " a bélyeget
és bedobom a legelsö útbaesö postaládába.
Na most ennek a számlának a másolatát kellene szerinte megöriznem és elküldenem neki ? Szerintem ez lenne az a számla, ami az ég világon semmit sem bizonyítana. not_i.gif

zejopy légyszi segíts már clapping.gif
Nekem a vevöm leveléböl az jön le, hogy MO - on csak a postán lehet bármit feladni, utcai postaládák nem lennének ?
Ugyanis ahogy írja, azt hiszem, nem tudja mi az az utcai postaláda ? laugh.gif

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2009-11-02 11:23
Létrehozva: #14573

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(szkmsz @ 2009-11-02 09:16) *
Tiszelt Vatrera Ügyfélszolgálat!

Kedves szkmsz!

Ez a Fórum, nem az Ügyfélszolgálat. Ha az Ügyfélszolgálattal levelezik, a levélváltást csak a két fél olvashatja, itt viszont mindenki. Ahogy korábban már megírtam Önnek, ez nem egy blog; ahol kizárólag az Ön gondolatai játsszák a főszerepet, hanem egy közösségi eszmecsere.
IDÉZET
Kérésüket, megígérem, hogy teljesítem: Az ügyet lezártam.
"Fekete bárányként ", már szinte vádlottként, az utolsó szó jogán mégis kívánok szólni!

Jelenleg minden joga megvan hozzá, azonban sajnos hozzászólásai már semmi új, építő jellegű információt nem tartalmaznak.

Emiatt ebben a témakörben megjelenő esetleges újabb hozzászólásait témarombolásnak fogom minősíteni.

Nyomatékosan megkérem (ismét) a Fórum rendeltetésszerű használatára!

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-11-02 11:15
Létrehozva: #14574

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2009-11-02 10:10) *
tulajdonképpen be..arás. 2 hete regisztrált, egy értékeléssel rendelkezik, kb. 2500 Ft. értékü adásvételt bonyolított le, és elérkezettnek látta az idöt, hogy kioktassa a Vaterát és a felhasználókat az internetes aukciózás irányelveit illetöen - hivatkozva Európára, természetesen helytelenül. ráadásul mindenki lelkiismeretére apellál. ezt nevezem önbizalomnak. good.gif

Úgy veszem észre, mostanában ez a divat. huh.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-11-02 11:10
Létrehozva: #14575

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(scaevola @ 2009-11-02 09:20) *
Grafomániás vagy?! wink.gif wink.gif wink.gif

tulajdonképpen be..arás. 2 hete regisztrált, egy értékeléssel rendelkezik, kb. 2500 Ft. értékü adásvételt bonyolított le, és elérkezettnek látta az idöt, hogy kioktassa a Vaterát és a felhasználókat az internetes aukciózás irányelveit illetöen - hivatkozva Európára, természetesen helytelenül. ráadásul mindenki lelkiismeretére apellál. ezt nevezem önbizalomnak. good.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-11-02 10:56
Létrehozva: #14576

Csoport:
Kizárt

"Fekete bárányként ", már szinte vádlottként, az utolsó szó jogán mégis kívánok szólni!

ez nagyon tanulságos volt. ennek ellenére az eladóknak - éppúgy mint Európában - továbbra is joguk van meghatározni kik vehetnek részt az aukcióikon, annak érdekében, hogy a "gazdasági versenyt" a saját javukra pozitívan befolyásolhassák, ill. az általuk rizikófaktornak ítélt körülményeket kizárhassák.

--------------------

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2009-11-02 10:20
Létrehozva: #14577

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

Tisztelt Vatera-zok!

Üdvözlettel:

szkmsz

Grafomániás vagy?! wink.gif wink.gif wink.gif

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
szkmsz
hozzászólás 2009-11-02 10:16
Létrehozva: #14578

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-10-25 20:25
Azonosító: 807 217

IDÉZET(VateraBenz @ 2009-10-31 13:49) *
Tisztelt szkmsz!

Kérjük, az egyoldalú "vitát" szíveskedjen más fórumon folytatni az eladóval.
Egy ideje a fórumos hozzászólásaiban folyamatosan ismétli önmagát, új információ nem hangzik el.
A kérdésére az eladó, más fórumozók és moderátor kollégánk válaszoltak, így további hozzászólásoknak nem látjuk értelmét. A témát lezártuk.
Köszönjük figyelmét, megértését.

Tisztelt Vatera-zok!

Az internetes aukció -lényegét tekintve- nem internetes játék, hanem „gazdasági verseny”:
Az ajánlattevők, illetve ajánlatok versenyeznek egymással.

A nyitott aukcióknak Európában egyszerű és világos szabályai vannak:
Aki a legmagasabb ajánlatot teszi, megnyeri az aukciót, a megnyert "árut" törvényi kötelessége átvennie.
A nyitott aukciónak ez a lényege. Ilyen egyszerű, ennyi az egész. Az aukció szabályainak ezt a fő elvet kell fenntartaniuk, erősíteni és betartatni. Nem kell mellébeszélni, nem kell kimagyarázkodni semmit, csak ennyi.

A nyitott aukció végeredményébe az eladó nem avatkozhat bele önkényesen. Az aukcióban résztvevők személyes kapcsolat nélkül, ismeretlenül licitálnak – általában - , nyitott aukción ezért az eladó nem kedvezhet az egyik félnek a másik kárára. Amikor ezt teszi, ellenszegül a nyitott aukció lényegének.

Példával szemléltetve: Futóversenyen az utolsó 100 méteren a bírák (=eladó) kizárják a futót a versenyből. Saját elszántságából és képességeiből adódóan akár meg is nyerhette volna a versenyt. Engedik rajthoz állni, engedik versenyezni, de nem engedik nyerni. Az egész világsajtó fel lenne háborodva egy ilyen eseten. Helyesen: vagy nem engedik rajtoz állni, vagy a verseny után elveszik tőle a díjat, de kikezdhetetlenül bizonyítani kell döntésüket.

Nyitott aukció során a Vatera szabályainak fent kell tartaniuk az egyenlőséget, a nyerési lehetőséget az aukcióban minden résztvevő számára.

Összefoglalva a lényeget, és csak fontossága miatt ismétlem magam:

Az internetes aukció -lényegét tekintve- nem internetes játék, hanem „gazdasági verseny”:
Az ajánlattevők, illetve ajánlatok versenyeznek egymással. Aki a legmagasabb ajánlatot teszi, megnyeri az aukciót; a megnyert "árut" törvényi kötelessége átvennie.

Csak annyit kérek, erről szóljon az aukció!

Kérem, ennek tisztázására, mindenki nézzen magába, és mindezek tudatában tevékenykedjen az internetes aukciókon, akár vevőként, akár eladóként. Az sem baj, ha mindezt közben tisztességesen és etikusan teszi; elvégre is, emberek vagyunk.

Az esetleges félreértések miatt, az Ügyfélszolgálattól még egyszer: Őszintén elnézést kérek!

Üdvözlettel:

szkmsz

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-11-02 10:05
Létrehozva: #14579

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(molvany @ 2009-11-02 09:01) *
Természetesen nincs szükségem egy " másodikra " not_i.gif
De annyi tapasztalat már van ( gondolom én thank_you.gif ) , hogy ez egy olyan, akivel nem lehet gyalog beszélni.
A levelét az én válaszlevelemmel ( kapta már tölem a szerelmes levelet mosking.gif ) már elküldtem a biztonsag@vatera.com - ra.
Ugyanabban a levélben kértem, hogy gyorsan reagályon az én levelemre. Most ebben a " várakozós " fázisban vagyok.

Így igen, ez jónak tűnik. Így talán nem lesz gond, és nem kerülsz hozzád méltatlan helyzetbe. smile3.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
molvany
hozzászólás 2009-11-02 10:01
Létrehozva: #14580

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(zejopy @ 2009-11-02 08:46) *
Jaaa, nem arra gondoltam, hogy jótékonykodj vele, hanem valami olyan megoldás jöhetne szóba, amelyben megírod, hogy egy kis összeggel még toldja meg az utalását, mert hogy ez nem annyira elég az ajánlott postaköltségre, és így nem biztonságos, stb, stb.
Kell neked egy második mazda?? no2.gif

Természetesen nincs szükségem egy " másodikra " not_i.gif
De annyi tapasztalat már van ( gondolom én thank_you.gif ) , hogy ez egy olyan, akivel nem lehet gyalog beszélni.
A levelét az én válaszlevelemmel ( kapta már tölem a szerelmes levelet mosking.gif ) már elküldtem a biztonsag@vatera.com - ra.
Ugyanabban a levélben kértem, hogy gyorsan reagályon az én levelemre. Most ebben a " várakozós " fázisban vagyok.

+Quote Post

1312 Oldal V  « < 727 728 729 730 731 > » 
Reply to this topicStart new topic
4 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (4 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-20 00:11