IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1341 Oldal V  « < 727 728 729 730 731 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
mazsolla
hozzászólás 2009-12-02 11:09
Létrehozva: #14561

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 135

IDÉZET(scaevola @ 2009-12-02 09:15) *
Ez így működik minden online cégnél is. Ha reklamáció miatt vissza kell küldeni a terméket, annak a költsége a vevőt terheli.

Nem ismerem a játékszabályokat. Lehet MO - on ez így van. De itt nem így van. Bár maga a kifejezés, hogy " online cég "is tágabb fogalom.
Vegyük a "Nagy " cégeket. Onnan már úgy érkezik az árú, hogy a visszaküldéshet ( ingyenes ) megkapod a megfelelö papírokat. Ha visszaküldöd, csak ragasztod a dobozra és irány a posta.Költséged nincs.
A kisebbeknél, ha nem tévedek 30 - 40 euro alatt a te költséged visszaküldeni, de ha az ok, amiért visszaküldted, bizonyoságot nyer, visszakapod a postát a termákárral, vagy kapsz másikat, de a postát amit kifizettél visszakapod és ingyen jön a másik.
( Ha magalapozott a visszaküldés = ki az a bolond, aki visszaküld valamit kitalált, nem bizonyítható bajjal ? )

Ha a postaköltség, online vásárlásnál minddig a nyakadban maradna ( ha nem jó az árú amit kapsz ), szerinted mi történne ? Ki vásárolna online ?
Ugyanis akkor minden sz..... eladnának, mivel " mosom kezeimet " kiküldés után már nincs vele semmi kötelezetségem. Ha rossz is, a vevö a saját kötségén majd visszaküldi laugh1.gif
Nem hinném, hogy ez így müködne ?
Go to the top of the page

+Quote Post
vproland
hozzászólás 2009-12-02 11:05
Létrehozva: #14562

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-26 14:05
Azonosító: 21 968

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=907332

és még aktív??!!... blink.gif

Üdvözlettel: egy megszívatott naív felhasználó... good.gif

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2009-12-02 10:15
Létrehozva: #14563

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(mazsolla @ 2009-12-01 20:45) *
Sajnos jelenleg addig jutottam, hogy az eladónak visszaküldhetem a terméket a saját költségemen és akkor hajlandó visszautalni a vételárat ( csak a vételárat )
Ezzel, hogy egyszer kifizettem már a postaköltséget hogy megkapjam, meg a visszapostát is én fizetem, mert nem jó ( nem egészen üzemképes ) simán elbukok kb. 11500 Ft.-ot.
Ez ennyire korrekt lenne ?
Ha pedig nem küldöm vissza, lesz egy nem 100% - os valamim, az eladónak nem adhatok pozitívat és természetesen én is várhatom vagy a semlegest vagy a negatívot ?
Szóval, nem vagyok elragadtatva not_i.gif

Ez így működik minden online cégnél is. Ha reklamáció miatt vissza kell küldeni a terméket, annak a költsége a vevőt terheli.

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
mazsolla
hozzászólás 2009-12-01 21:45
Létrehozva: #14564

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Sajnos jelenleg addig jutottam, hogy az eladónak visszaküldhetem a terméket a saját költségemen és akkor hajlandó visszautalni a vételárat ( csak a vételárat )
Ezzel, hogy egyszer kifizettem már a postaköltséget hogy megkapjam, meg a visszapostát is én fizetem, mert nem jó ( nem egészen üzemképes ) simán elbukok kb. 11500 Ft.-ot.
Ez ennyire korrekt lenne ?
Ha pedig nem küldöm vissza, lesz egy nem 100% - os valamim, az eladónak nem adhatok pozitívat és természetesen én is várhatom vagy a semlegest vagy a negatívot ?
Szóval, nem vagyok elragadtatva not_i.gif

+Quote Post
mazsolla
hozzászólás 2009-12-01 18:29
Létrehozva: #14565

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(VateraBenz @ 2009-12-01 16:33) *
A jogi tanácsadás nem tartozik a profilunkba, így természetesen a leírtak nem tekinthetőek a Vatera.hu Kft hivatalos álláspontjának.

Kedves VateraBenz !

Ezzel természetesen tisztában vagyok good.gif
Azért kösz a " Véleményt ".

Várom az eladó válaszát, mivel megírtam, hogy saját költségemen visszaküldöm. Ö pedig utalja vissza a vételárat postával együt.
A garanciát pedig saját írása és bevallása szerint ö tudja érvényesíteni a forgalmazó szervizében. Tehát gyakorlatilag ö nem bukik semmit.
Csak én egy D -> HU postaköltséget not_i.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-12-01 17:33
Létrehozva: #14566

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(mazsolla @ 2009-12-01 16:00) *
Kedves VateraBenz !

Az eladó magán személy, aki a termékre, idézem:
" 1 év teljes körű magyar garanciával! " hirdette a terméket.
Sajnos annyira nem ismeretesek az idevágó magyar jogszabályok.
Azt mindenesetre már leszögezte, hogy már így is " veszteséges " neki ez az üzlet, így a postaköltséget MO - ra nem tudja fizetni.
( mondjuk ezt még én elválalnám). Csak mi van ezután ? Javítás, vagy egy az egyben csere után, kit terhel ( kell hogy terheljen ) a postaköltség MO - ról Németországba ?

Kedves mazsolla!

Ez esetben elvileg hibás teljesítésről van szó (ha bizonyítható a tényállás), így a Ptk. alapján az eladónak kell viselnie a költségeket.
Ha nem hajlandó, akkor csak peres úton tudja mindezt érvényesíteni. Mivel az eladó magánszemély, a fogyasztóvédelmi szabályok nem alkalmazhatóak.

A jogi tanácsadás nem tartozik a profilunkba, így természetesen a leírtak nem tekinthetőek a Vatera.hu Kft hivatalos álláspontjának.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
mazsolla
hozzászólás 2009-12-01 17:00
Létrehozva: #14567

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(VateraBenz @ 2009-12-01 15:52) *
Tisztelt mazsolla!

A visszaküldés költségét elvileg az eladó állja, de ez több mindentől függ.
Fogyasztóvédelmi szempontból például egyáltalán nem mellékes, hogy kitől vette a terméket, cégtől vagy magánszemélytől, stb.
Javasoljuk, hogy a konkrét ügy részletes ismertetésével keressen meg egy jogász vagy fogyasztóvédelmi szakembert és minden bizonnyal szakszerű választ adnak majd a kérdésre.

Kedves VateraBenz !

Az eladó magán személy, aki a termékre, idézem:
" 1 év teljes körű magyar garanciával! " hirdette a terméket.
Sajnos annyira nem ismeretesek az idevágó magyar jogszabályok.
Azt mindenesetre már leszögezte, hogy már így is " veszteséges " neki ez az üzlet, így a postaköltséget MO - ra nem tudja fizetni.
( mondjuk ezt még én elválalnám). Csak mi van ezután ? Javítás, vagy egy az egyben csere után, kit terhel ( kell hogy terheljen ) a postaköltség MO - ról Németországba ?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-12-01 16:52
Létrehozva: #14568

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(mazsolla @ 2009-12-01 14:10) *
Legyen olyan kedves, aki tud, mondjon valamit.
Vettem egy valamit ( mondjuk ez maradjon még másodlagban ) Az eladónak utaltam 32,5 ezret ( ez a termék árát és 5,5 e. Ft. postát takar )
A csomag annak rendje és módja szerint meg is érkezett. Tehát itt semmi gond az eladóval ( lényegében még most se nincs ).
Sajnos a termék nem jó ( esetleges részletek késöbb ). A garancia az eladón keresztül bonyolítható le.
Irtam az eladónak, mi a gond és mit lehetne tenni.
Magam sem tudom mit és hogyan, ezért kérek véleményeket.
A posta MO - ra ( Németböl ) is kb. 5,5 eFt. Ha kicseréli mondjuk a terméket, megint posta költség MO - ról Németbe. Kit terhel ez a költség ( vagy kit kell hogy terheljen ) ?
Tehát kérdések, amikre jó lenne egy választ tudni.

Tisztelt mazsolla!

A visszaküldés költségét elvileg az eladó állja, de ez több mindentől függ.
Fogyasztóvédelmi szempontból például egyáltalán nem mellékes, hogy kitől vette a terméket, cégtől vagy magánszemélytől, stb.
Javasoljuk, hogy a konkrét ügy részletes ismertetésével keressen meg egy jogász vagy fogyasztóvédelmi szakembert és minden bizonnyal szakszerű választ adnak majd a kérdésre.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
mazsolla
hozzászólás 2009-12-01 16:26
Létrehozva: #14569

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(bambooflower @ 2009-12-01 15:17) *
szia, ha úri kedved úgy tartja, és visszaküldöd a terméket, a postaköltség téged terhel. ha azonban a termék hibás, vagy a leírásnak nem megfelelö, az eladónak kell vállalnia a költségeket.

Szia,

Azt még beválalnám ( írtam is az eladónak ) hogy visszaküldöm saját költségemen. Majd eljuttatja a forgalmazójának aki megállapítja, van -e baja smile.gif
Van, másképp nem kinlódnák. De erre most még nem válaszolt, mi lesz ezután, ha " megjavítják ". Ki fogja fizetni a postázást vissza nekem ?
Bár ha hibás, az odapostázást is kikellene valakinek fizetni ( forgalmazónak ? ) Nem ismerem a játékszabályokat.

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-12-01 16:17
Létrehozva: #14570

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Azonosító: 130

Vettem egy valamit ( mondjuk ez maradjon még másodlagban ) Az eladónak utaltam 32,5 ezret ( ez a termék árát és 5,5 e. Ft. postát takar )
A csomag annak rendje és módja szerint meg is érkezett. Tehát itt semmi gond az eladóval ( lényegében még most se nincs ).
Sajnos a termék nem jó ( esetleges részletek késöbb ). A garancia az eladón keresztül bonyolítható le.
A posta MO - ra ( Németböl ) is kb. 5,5 eFt. Ha kicseréli mondjuk a terméket, megint posta költség MO - ról Németbe. Kit terhel ez a költség ( vagy kit kell hogy terheljen ) ?

szia, ha úri kedved úgy tartja, és visszaküldöd a terméket, a postaköltség téged terhel. ha azonban a termék hibás, vagy a leírásnak nem megfelelö, az eladónak kell vállalnia a költségeket.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
mazsolla
hozzászólás 2009-12-01 15:44
Létrehozva: #14571

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(zejopy @ 2009-12-01 14:32) *
Biztosan hülyeség, de én megpróbálnám megbeszélni vele, hogy megjavíttatom, és annak a költségét állja.
Vagy hagynám az egészet, mert tényleg nagyon sok így a posta, és én megjavíttatnám, de persze azt hiszem ebben nincs igazam, de biztosan ezt tenném.
Általában nincs türelmem a hosszú harcokra. Elfárasztanak és kedvemet szegik. Inkább ráfizetek. De szerintem ez csak az én hiányosságom, te ne így csináld. sad.gif

Azt írja, hogy töle kifogástalan állapotban jött el ( ez egy GPS - különben ) .
Ebben sincs jogom kételkedni. De szerintem erre sem lehet mindent azért ráfogni, hogy " tölejó volt mikor tölem elment ".
Javíttatni öszintén nem is tudom hol lehetne not_i.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-01 15:32
Létrehozva: #14572

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(mazsolla @ 2009-12-01 14:25) *
Szia neked is thank_you.gif
De ha küld egy másikat, ne már azt is megint én help.gif
A végén az eredeti kifizetett összeg 1/3 - át még pluszban ráköltöm és még nem is én vagyok a hibás azért mert " rosz " terméket kaptam.

Biztosan hülyeség, de én megpróbálnám megbeszélni vele, hogy megjavíttatom, és annak a költségét állja.
Vagy hagynám az egészet, mert tényleg nagyon sok így a posta, és én megjavíttatnám, de persze azt hiszem ebben nincs igazam, de biztosan ezt tenném.
Általában nincs türelmem a hosszú harcokra. Elfárasztanak és kedvemet szegik. Inkább ráfizetek. De szerintem ez csak az én hiányosságom, te ne így csináld. sad.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
mazsolla
hozzászólás 2009-12-01 15:25
Létrehozva: #14573

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(zejopy @ 2009-12-01 14:17) *
Szia! thank_you.gif
Múltkor Benz volt egy helyen, ahol kitágították a fejét az e kereskedelemről (Jézus szegény) és akkor azt mondta, hogy a vásárlót terheli ez az összeg.
Ez szomorú rád nézve.

Szia neked is thank_you.gif
Azt még mondjuk szó nélkül beválalnám, hogy visszaküldöm saját költségemre az eladónak.
De ha küld egy másikat, ne már azt is megint én help.gif
A végén az eredeti kifizetett összeg 1/3 - át még pluszban ráköltöm és még nem is én vagyok a hibás azért mert " rosz " terméket kaptam.
Az E kereskedelemben is ( Pl. Ebay ) megvan a határérték, ami felett már az eladó ( kereskedö ) számlájára megy vissza a posta. Azt hiszem ez 40 eurónál van ( ha nem tévedek ).

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-01 15:17
Létrehozva: #14574

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szia! thank_you.gif
Múltkor Benz volt egy helyen, ahol kitágították a fejét az e kereskedelemről (Jézus szegény) és akkor azt mondta, hogy a vásárlót terheli ez az összeg.
Ez szomorú rád nézve.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
mazsolla
hozzászólás 2009-12-01 15:10
Létrehozva: #14575

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-01 15:08
Létrehozva: #14576

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2009-12-01 14:04) *
Egyszerűbb lesz, ha még postázás előtt összetöri a kancsót.
Kisebb helyen (egy borítékban) elfér "lazán körbe van rakva újság papírral" és a végeredmény ugyanaz lesz... laugh1.gif

Tulajdonképpen már az előző vásárlásakor tiltóba szerettem volna tenni a hölgyet, de aztán meggondoltam magam. Hát azt hiszem rosszul tettem. Szegény fejem.
De mindig, minden esetben így járok. Jön egy sugallat: tiltóba vele. Áááá, mégse, nem lehetek ennyire szívtelen, szegény lehet, hogy tök rendes, biztos én értek valamit félre. És utána durr.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-12-01 15:04
Létrehozva: #14577

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2009-12-01 13:48) *
Szerintetek mit takar ez a mondat? Ez egy 8 cm magas kis kancsó, nem is csomag, hanem levél.

Jaj,zejopy!elfelejtettem írni,hogy nem kérem biztosítva a csomagot,elég ha lazán körbe van rakva újság papírral!Köszi,üdv'.........

Egyszerűbb lesz, ha még postázás előtt összetöri a kancsót.
Kisebb helyen (egy borítékban) elfér "lazán körbe van rakva újság papírral" és a végeredmény ugyanaz lesz... laugh1.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-01 14:48
Létrehozva: #14578

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szerintetek mit takar ez a mondat? Ez egy 8 cm magas kis kancsó, nem is csomag, hanem levél.

Jaj,zejopy!elfelejtettem írni,hogy nem kérem biztosítva a csomagot,elég ha lazán körbe van rakva újság papírral!Köszi,üdv'.........

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-11-30 22:25
Létrehozva: #14579

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szazala @ 2009-11-30 21:21) *
Valószínűleg nem én találom fel a spanyolviaszt,de valami határidőt azért jó lenne szabni mindkét fél részére.Az eladónak eddig nem volt negatív értékelése(bízom benne,hogy nem is lesz),de én 12 órán belül átutaltam a pénzt,ennek már egy hete,és azóta sem mozgatja a füle botját sem.Nem válaszol emailra,nem küldi a csomagot.Az elég gáz,hogy én fizetek és még én telefonálgassak is ??!!Ha most 1500 forint miatt megyek a rendőrségre,akkor lehet,hogy körberöhögnek,pedig,ha jobban állnék anyagilag akkor lehet,hogy nem licitálással vásárolnék!Mit nevezünk ésszerű határidőnek?

Első lépésként nézd meg, hogy belépett-e azóta a Vaterára, így kizárható egy esetleges betegség, vagy hasonló dolog.
Ha belépett, akkor szerintem gondban vagy.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
szazala
hozzászólás 2009-11-30 22:21
Létrehozva: #14580

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-12-12 16:09
Azonosító: 65 821

Valószínűleg nem én találom fel a spanyolviaszt,de valami határidőt azért jó lenne szabni mindkét fél részére.Az eladónak eddig nem volt negatív értékelése(bízom benne,hogy nem is lesz),de én 12 órán belül átutaltam a pénzt,ennek már egy hete,és azóta sem mozgatja a füle botját sem.Nem válaszol emailra,nem küldi a csomagot.Az elég gáz,hogy én fizetek és még én telefonálgassak is ??!!Ha most 1500 forint miatt megyek a rendőrségre,akkor lehet,hogy körberöhögnek,pedig,ha jobban állnék anyagilag akkor lehet,hogy nem licitálással vásárolnék!Mit nevezünk ésszerű határidőnek?

+Quote Post

1341 Oldal V  « < 727 728 729 730 731 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-07-04 03:40