IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1342 Oldal V  « < 730 731 732 733 734 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Pali600
hozzászólás 2009-11-28 19:35
Létrehozva: #14621

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-10-19 21:58
Azonosító: 799 459

Ismét két "utaldelőreapénztvagymegkapodvagynem" új IPhone 3GS történet.

Kéretik ellenőrizni. dry.gif

http://www.vatera.hu/apple_iphone_3gs_unlo..._157894295.html

http://www.vatera.hu/iphone_3gs_gyari_fugg..._157853733.html

Go to the top of the page

+Quote Post
vaterafoliashop
hozzászólás 2009-11-28 18:16
Létrehozva: #14622

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-22 22:12
Azonosító: 1 595

IDÉZET(tutajos43 @ 2009-11-28 17:02) *
+ még a kínai webáruházak ingyenes postázása, most vettem a telómra 3 db fóliát (0.68$/db) ingyenes postával. A minőség nem feltétlen minden, ha az ár kompenzálja a minőség különbséget lehet még rentábilis. Pedig mindent kinában gyártanak....

Van benne valami. Csupán annyit füznék hozzá, hogy a kinaiak még meg sem jelentek az Ebay - on ( máshol sem annyira ) amikor már az a fólia, amit én is árulok a nyugaton már menö sláger volt.
Hidd el, az akkor sem kinai gagyi volt és még ma sem az.
Természetesen ezzel nem azt akarom véletlenül sem hirdetni, hogy minden kinai " akármi " gagyi. not_i.gif

+Quote Post
tutajos43
hozzászólás 2009-11-28 18:02
Létrehozva: #14623

Lelkes újonc
**

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-03-22 17:54
Azonosító: 1 544

IDÉZET(vaterafoliashop @ 2009-11-28 15:10) *
Kedves VateraBenz !

Természetesen tisztában vagyok azzal, hog mi itt " csak beszélgetünk ". smile.gif
De szerintem ( ezt kihangsújoznám ), ha valaki nincs azzal tisztában, vagy nem tudja mi egy ajánlott ill. nem ajánlott postai küldési mód, annak írhatja bárki bárhogy, akkor sem tudja és fogja megérteni.
Volt olyan tétel ( és van is ) ahol az is szerepel, hogy nem ajánlott levélért nem tudok felelöséget válalni.
Erre kaptam már olyan megjegyzést, hogy miért fenyegetem egy ilyen szöveggel a vevöimet mosking.gif
Tehát szerintem ezt csürhetjük, csavarhatjuk, aki ............................. az az is marad és ha aranybetüvel lesz odaírva, neki az sem lessz sem jó sem érthetö laugh.gif

+ még a kínai webáruházak ingyenes postázása, most vettem a telómra 3 db fóliát (0.68$/db) ingyenes postával. A minőség nem feltétlen minden, ha az ár kompenzálja a minőség különbséget lehet még rentábilis. Pedig mindent kinában gyártanak....

+Quote Post
vaterafoliashop
hozzászólás 2009-11-28 17:59
Létrehozva: #14624

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2009-11-28 16:47) *
rolleyes.gif Szia!
Nem baj, majd elmúlik.
Szereztél már nekem fóliát? 4 x 5 cm. smile.gif Ha nincs, nem baj, de mástól nem veszek. A férjem teljesen szétnyúzta a sajátját, az enyém még gyönyörű. Fizetem az ajánlott postát. wink.gif

Milyen fólia kell ? Kerekített sarkú vagy szögletes ?
Kérj szögleteset, azt megoldom good2.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-11-28 17:47
Létrehozva: #14625

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(vaterafoliashop @ 2009-11-28 16:30) *
Szia neked is thank_you.gif
Szerintem a te írományod a kulcsmondatod, illetve a " mindent megmondó " .
Sajnos az utóbbi idöben nagyon sürün adatik az esély, hogy P@fára essünk. ( nekem néha már akkkoooora amikor ráesek laugh1.gif )

rolleyes.gif Szia!
Nem baj, majd elmúlik.
Szereztél már nekem fóliát? 4 x 5 cm. smile.gif Ha nincs, nem baj, de mástól nem veszek. A férjem teljesen szétnyúzta a sajátját, az enyém még gyönyörű. Fizetem az ajánlott postát. wink.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2009-11-28 17:30
Létrehozva: #14626

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(zpepe26 @ 2009-11-28 16:21) *
Ha a vevő kimondottan kéri, akkor részemről mehet ajánlás nélkül, de onnantól kezdve az ő sara, ha elveszik a cucc a postán.

De, hogy egy másik példa is legyen: nemrég vásárolt tőlem egy felhasználó 5 db bankjegyet összesen 45 Ft-ért. és ajánlott postázást kért a termékek mellé, 300 Ft volt a posta, ami ugye sokszorosa a termékek leütési értékének.

Adnál egy jó állapotú papir tizesért 5.840 Ft-t?
Mert nekem már fizetett a posta ennyit érte, mert elveszett.
A vevő ebből visszakapta a licitált összeget és az ajánlott levél árát.

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
vaterafoliashop
hozzászólás 2009-11-28 17:30
Létrehozva: #14627

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2009-11-28 15:19) *
Ez a kulcsmondat. És mások értetlensége miatt gyakran mi esünk p..ára.

Szia neked is thank_you.gif
Szerintem a te írományod a kulcsmondatod, illetve a " mindent megmondó " .
Sajnos az utóbbi idöben nagyon sürün adatik az esély, hogy P@fára essünk. ( nekem néha már akkkoooora amikor ráesek laugh1.gif )

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2009-11-28 17:21
Létrehozva: #14628

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 13:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

IDÉZET(hytech @ 2009-11-28 11:20) *
Viszont akik itthon postázzák ajánlás nélkül a leveleket azokat sosem fogom megérteni.

Ha a vevő kimondottan kéri, akkor részemről mehet ajánlás nélkül, de onnantól kezdve az ő sara, ha elveszik a cucc a postán.

De, hogy egy másik példa is legyen: nemrég vásárolt tőlem egy felhasználó 5 db bankjegyet összesen 45 Ft-ért. és ajánlott postázást kért a termékek mellé, 300 Ft volt a posta, ami ugye sokszorosa a termékek leütési értékének.

A hozzászólást -zpepe26- szerkesztette a következő időpontban: 2009-11-28 17:22

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-11-28 16:19
Létrehozva: #14629

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vaterafoliashop @ 2009-11-28 15:10) *
.............. csürhetjük, csavarhatjuk, aki ............................. az az is marad ..........................

Ez a kulcsmondat. És mások értetlensége miatt gyakran mi esünk p..ára.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vaterafoliashop
hozzászólás 2009-11-28 16:10
Létrehozva: #14630

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2009-11-28 13:20) *
Kedves vaterafoliashop!

Most nyilván csak beszélgetünk a témáról, mindez nem a Vatera hivatalos álláspontja. Ilyen részletekbe menően nem is lehet.
Továbbra is azt tudom javasolni, hogy a későbbi problémakezelés miatt érdemes ennél alaposabban leírni a vevőnek, hogy melyik szállítási mód mivel jár.
Akkor ugyanis nem hivatkozhat arra, hogy nem volt odaírva, ő nem tudta, nem gondolta, stb.

Kedves VateraBenz !

Természetesen tisztában vagyok azzal, hog mi itt " csak beszélgetünk ". smile.gif
De szerintem ( ezt kihangsújoznám ), ha valaki nincs azzal tisztában, vagy nem tudja mi egy ajánlott ill. nem ajánlott postai küldési mód, annak írhatja bárki bárhogy, akkor sem tudja és fogja megérteni.
Volt olyan tétel ( és van is ) ahol az is szerepel, hogy nem ajánlott levélért nem tudok felelöséget válalni.
Erre kaptam már olyan megjegyzést, hogy miért fenyegetem egy ilyen szöveggel a vevöimet mosking.gif
Tehát szerintem ezt csürhetjük, csavarhatjuk, aki ............................. az az is marad és ha aranybetüvel lesz odaírva, neki az sem lessz sem jó sem érthetö laugh.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-11-28 14:20
Létrehozva: #14631

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(vaterafoliashop @ 2009-11-28 12:57) *
Kedves VateraBenz !

Szerintem a lényeg már a terméklapon olvasható: Termékkód: 155383691
Vagyis fel van tüntetve, mi mennyibe kerül, vagyis a terméklapon látható ( ez már akkor is így volt, mielött a jelenlegi változások életbe léptek volna )
...

Kedves vaterafoliashop!

Most nyilván csak beszélgetünk a témáról, mindez nem a Vatera hivatalos álláspontja. Ilyen részletekbe menően nem is lehet.
Továbbra is azt tudom javasolni, hogy a későbbi problémakezelés miatt érdemes ennél alaposabban leírni a vevőnek, hogy melyik szállítási mód mivel jár.
Akkor ugyanis nem hivatkozhat arra, hogy nem volt odaírva, ő nem tudta, nem gondolta, stb.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vaterafoliashop
hozzászólás 2009-11-28 13:57
Létrehozva: #14632

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2009-11-28 11:57) *
Kedves vaterafoliashop!

Ha Ön az első levelében közli a különböző szállítási módokat és egyben felhívja a figyelmet mindegyiknél a benne foglalt szolgáltatásokra vagy azok hiányára (tehát, hogy ajánlott küldeményhez jár biztosítás, a simához pedig semmi és csak saját felelősségre válassza a vevő), akkor nincs is szükség válaszlevélre.
Az utalt összeg önmagában mutatja a vevő választását, ami nyilván az Ön által leírt paraméterek átolvasása és megértése alapján történt.

Vagyis az a lényeg, hogy tegye egyértelművé már az elején, hogy nem ajánlott küldemény esetén minden felelősség a vevőé, eltűnt küldemény esetén nincs kártérítés.

Bosszú negatív esetén egy ilyen egyoldalú levelezés nyilván nehezebben bizonyítja az Ön igazát, de ha alaposan leírja a történteket, akkor az első kimenő levele és egy banki bizonylat kíséretében kollégáink nyilván elfogadják majd az értékelés törlési kérelmét.

Kedves VateraBenz !

Szerintem a lényeg már a terméklapon olvasható: Termékkód: 155383691
Vagyis fel van tüntetve, mi mennyibe kerül, vagyis a terméklapon látható ( ez már akkor is így volt, mielött a jelenlegi változások életbe léptek volna )
Másodszor, az értesítöm így néz ki, a vevö részére ( részlet, ami a témába tartozik ):

" A Következő számlára kérném utalni az árú ellenértékét
a megemelt postaköltséggel:
Termékár, Nem Ajánlott Postaköltséggel Együtt: ***** Ft.
Termékár, Már Ajánlott Postaköltséggel Együtt: ***** Ft.
( Postaköltséggel kapcsolatos tudnivalók a terméklapon is ) "

Vagyis minden vevö min. 2x szembesül a postázásal kapcsolatos infókkal. 1x a Terméklapon és 1x az értesítö levelemböl.
Továbbá természetesen egy adott esetben egy számlakivonattal is tudom igazolni, mennyit utalt egy vevö.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-11-28 12:57
Létrehozva: #14633

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(vaterafoliashop @ 2009-11-28 11:28) *
Kedves VateraBenz !

Tudom én is hogy kevés. De mennyivel több az, hogy leütés után jelentkezik a vevö ( vagy az értesítöm után, vagy már elötte ), megadja a postacímét és megírja, hogy, mondjuk holnap utalja a vételárat.
...

Kedves vaterafoliashop!

Ha Ön az első levelében közli a különböző szállítási módokat és egyben felhívja a figyelmet mindegyiknél a benne foglalt szolgáltatásokra vagy azok hiányára (tehát, hogy ajánlott küldeményhez jár biztosítás, a simához pedig semmi és csak saját felelősségre válassza a vevő), akkor nincs is szükség válaszlevélre.
Az utalt összeg önmagában mutatja a vevő választását, ami nyilván az Ön által leírt paraméterek átolvasása és megértése alapján történt.

Vagyis az a lényeg, hogy tegye egyértelművé már az elején, hogy nem ajánlott küldemény esetén minden felelősség a vevőé, eltűnt küldemény esetén nincs kártérítés.

Bosszú negatív esetén egy ilyen egyoldalú levelezés nyilván nehezebben bizonyítja az Ön igazát, de ha alaposan leírja a történteket, akkor az első kimenő levele és egy banki bizonylat kíséretében kollégáink nyilván elfogadják majd az értékelés törlési kérelmét.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vaterafoliashop
hozzászólás 2009-11-28 12:28
Létrehozva: #14634

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2009-11-28 11:11) *
Kedves vaterafoliashop!

Ez bizony kevés. Az értékelések megírásáig mindenképpen ajánlatos megőrizni a teljes levelezést.
Annyi helyet azért nem foglal, hogy olyan sürgős legyen letörölni...

Kedves VateraBenz !

Tudom én is hogy kevés. De mennyivel több az, hogy leütés után jelentkezik a vevö ( vagy az értesítöm után, vagy már elötte ), megadja a postacímét és megírja, hogy, mondjuk holnap utalja a vételárat.
Ebben a levelében ( és nagyon sok az ilyen ) nincsen benne, hogy milyen postázási formát kér és utal. Azzal már utalás után szembesülök, látva a számlámon az összeget.
Tehát visszatérve a " nevezett vevöi levélre ", mit is tud az bizonyítani ?
Ez itt a gond.
Meg az, hogy valaki olyat képes feltételezni, hogy elteszek 700 Ft.-ot ( jelen esetben ekkora az összeg ) bármilyen ellenszolgáltatás nélkül.
Bocs, de még többet sem !

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-11-28 12:20
Létrehozva: #14635

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(vaterafoliashop @ 2009-11-28 11:17) *
Üdv Koma thank_you.gif

Hidd el ( annélkül, hogy most itt részletekbe bocsájtkoznák ), az nem lenne nekem megoldás.
Továbbá, az utóbbi idöben már relatíve javult a statisztika. 100 nem ajánlottból esetleg egy nem éri el a célját ( az az egy is eléri, csak éppen nem a célját, hanem a postás zsebét ) laugh1.gif
Ha megnézed a postai dijakat, innen nem kevés. Már a sima levélért a 0,70 euro cent ( átlag 200 Ft. ) Egy ajánlott 2,75 euro. van azért némi külömbség. Eztnem tudja és akarja mindenki beválalni.
Tehát nekem ezt is és mást is szem elött kell tartanom. good.gif

Jó reggelt nature.gif

Igazad van, a te eseted más.

Viszont akik itthon postázzák ajánlás nélkül a leveleket azokat sosem fogom megérteni.

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
vaterafoliashop
hozzászólás 2009-11-28 12:17
Létrehozva: #14636

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2009-11-28 11:02) *
Én mindent megértek és igazad is van.

DE.
Egyet mondj meg nekem:

Miért nem lehet azt a szájba**rt levelet CSAKIS ajánlva küldeni?
És sehogy máshogy nem küldöd és kész.
Pont.

??

Üdv Koma thank_you.gif

Hidd el ( annélkül, hogy most itt részletekbe bocsájtkoznák ), az nem lenne nekem megoldás.
Továbbá, az utóbbi idöben már relatíve javult a statisztika. 100 nem ajánlottból esetleg egy nem éri el a célját ( az az egy is eléri, csak éppen nem a célját, hanem a postás zsebét ) laugh1.gif
Ha megnézed a postai dijakat, innen nem kevés. Már a sima levélért a 0,70 euro cent ( átlag 200 Ft. ) Egy ajánlott 2,75 euro. van azért némi külömbség. Eztnem tudja és akarja mindenki beválalni.
Tehát nekem ezt is és mást is szem elött kell tartanom. good.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-11-28 12:15
Létrehozva: #14637

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2009-11-28 11:09) *
Jaj, kedves zejopy smile.gif

................ezt kellene mindenkinek megértenie és ennek megfelelően intéznie az adásvételeit a saját érdekében.

Igyekszem/szünk........ rolleyes.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-11-28 12:11
Létrehozva: #14638

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(vaterafoliashop @ 2009-11-28 10:50) *
Kedves VateraBenz !

Szerinted egy öt héttel ezelött lezárult adásvétel levelezése miért is lenne meg ?
Megvan csupán az, hogy elküldtem neki Okt. 27.-én és a hozzátartozó fotó.
...

Kedves vaterafoliashop!

Ez bizony kevés. Az értékelések megírásáig mindenképpen ajánlatos megőrizni a teljes levelezést.
Annyi helyet azért nem foglal, hogy olyan sürgős legyen letörölni...

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-11-28 12:09
Létrehozva: #14639

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2009-11-28 10:45) *
Jaj, kedves Benz! thank_you.gif
...Mert annyi negatívot nem töröltek ám, lehetett itt is pár esetet olvasni a fórumon. ...

Jaj, kedves zejopy smile.gif

A leghangosabban reklamálóknak nem biztos, hogy mindig igazuk van...

Ha a történet harmadik fél (Vatera Ügyfélszolgálat) számára is érthetően és egyértelműen dokumentálva van, akkor mindig töröljük a jogtalanul kapott értékelést. A nem egyértelmű, vitatható esetekben ezt nyilván nem tehetjük. Ilyen egyszerű az egész, ezt kellene mindenkinek megértenie és ennek megfelelően intéznie az adásvételeit a saját érdekében.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-11-28 12:02
Létrehozva: #14640

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(vaterafoliashop @ 2009-11-28 10:50) *
Kedves VateraBenz !

Szerinted egy öt héttel ezelött lezárult adásvétel levelezése miért is lenne meg ?
Megvan csupán az, hogy elküldtem neki Okt. 27.-én és a hozzátartozó fotó.
Fotó = aki nem kéri ajánlva, annak a megcímzett, bebélyegzett levelét postára menés elött leszoktam fényképezni és ha elküldtem, megírom a vevönek hogy küldtem, csatoltan a fotó arról a levélröl amit kapni fog.
Vagyis más szóval, hogyan lehet egy nem ajánlott levelet, amit a postaládába dobunk be, másképpen bizonyítani ?
Ez a módszer sem egy jaj de milyen bizonyíték, de mégis valami ( szerintem ).

Ja, a kedves vevö már vissza írta,hogy fényképezö gépe neki is van biggrin.gif
Tehát a cinikusság már jelen van nála.

Magyarul, ha ennek negatív lesz a vége, nem lesz a Vaterán olyan személy, aki azt törölné. thank_you.gif

Én mindent megértek és igazad is van.

DE.
Egyet mondj meg nekem:

Miért nem lehet azt a szájba**rt levelet CSAKIS ajánlva küldeni?
És sehogy máshogy nem küldöd és kész.
Pont.

??

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post

1342 Oldal V  « < 730 731 732 733 734 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-09-04 05:47