IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1341 Oldal V  « < 730 731 732 733 734 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
vaterafoliashop
hozzászólás 2009-11-28 13:57
Létrehozva: #14621

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-22 22:12
Azonosító: 1 595

IDÉZET(VateraBenz @ 2009-11-28 11:57) *
Kedves vaterafoliashop!

Ha Ön az első levelében közli a különböző szállítási módokat és egyben felhívja a figyelmet mindegyiknél a benne foglalt szolgáltatásokra vagy azok hiányára (tehát, hogy ajánlott küldeményhez jár biztosítás, a simához pedig semmi és csak saját felelősségre válassza a vevő), akkor nincs is szükség válaszlevélre.
Az utalt összeg önmagában mutatja a vevő választását, ami nyilván az Ön által leírt paraméterek átolvasása és megértése alapján történt.

Vagyis az a lényeg, hogy tegye egyértelművé már az elején, hogy nem ajánlott küldemény esetén minden felelősség a vevőé, eltűnt küldemény esetén nincs kártérítés.

Bosszú negatív esetén egy ilyen egyoldalú levelezés nyilván nehezebben bizonyítja az Ön igazát, de ha alaposan leírja a történteket, akkor az első kimenő levele és egy banki bizonylat kíséretében kollégáink nyilván elfogadják majd az értékelés törlési kérelmét.

Kedves VateraBenz !

Szerintem a lényeg már a terméklapon olvasható: Termékkód: 155383691
Vagyis fel van tüntetve, mi mennyibe kerül, vagyis a terméklapon látható ( ez már akkor is így volt, mielött a jelenlegi változások életbe léptek volna )
Másodszor, az értesítöm így néz ki, a vevö részére ( részlet, ami a témába tartozik ):

" A Következő számlára kérném utalni az árú ellenértékét
a megemelt postaköltséggel:
Termékár, Nem Ajánlott Postaköltséggel Együtt: ***** Ft.
Termékár, Már Ajánlott Postaköltséggel Együtt: ***** Ft.
( Postaköltséggel kapcsolatos tudnivalók a terméklapon is ) "

Vagyis minden vevö min. 2x szembesül a postázásal kapcsolatos infókkal. 1x a Terméklapon és 1x az értesítö levelemböl.
Továbbá természetesen egy adott esetben egy számlakivonattal is tudom igazolni, mennyit utalt egy vevö.
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-11-28 12:57
Létrehozva: #14622

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(vaterafoliashop @ 2009-11-28 11:28) *
Kedves VateraBenz !

Tudom én is hogy kevés. De mennyivel több az, hogy leütés után jelentkezik a vevö ( vagy az értesítöm után, vagy már elötte ), megadja a postacímét és megírja, hogy, mondjuk holnap utalja a vételárat.
...

Kedves vaterafoliashop!

Ha Ön az első levelében közli a különböző szállítási módokat és egyben felhívja a figyelmet mindegyiknél a benne foglalt szolgáltatásokra vagy azok hiányára (tehát, hogy ajánlott küldeményhez jár biztosítás, a simához pedig semmi és csak saját felelősségre válassza a vevő), akkor nincs is szükség válaszlevélre.
Az utalt összeg önmagában mutatja a vevő választását, ami nyilván az Ön által leírt paraméterek átolvasása és megértése alapján történt.

Vagyis az a lényeg, hogy tegye egyértelművé már az elején, hogy nem ajánlott küldemény esetén minden felelősség a vevőé, eltűnt küldemény esetén nincs kártérítés.

Bosszú negatív esetén egy ilyen egyoldalú levelezés nyilván nehezebben bizonyítja az Ön igazát, de ha alaposan leírja a történteket, akkor az első kimenő levele és egy banki bizonylat kíséretében kollégáink nyilván elfogadják majd az értékelés törlési kérelmét.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vaterafoliashop
hozzászólás 2009-11-28 12:28
Létrehozva: #14623

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2009-11-28 11:11) *
Kedves vaterafoliashop!

Ez bizony kevés. Az értékelések megírásáig mindenképpen ajánlatos megőrizni a teljes levelezést.
Annyi helyet azért nem foglal, hogy olyan sürgős legyen letörölni...

Kedves VateraBenz !

Tudom én is hogy kevés. De mennyivel több az, hogy leütés után jelentkezik a vevö ( vagy az értesítöm után, vagy már elötte ), megadja a postacímét és megírja, hogy, mondjuk holnap utalja a vételárat.
Ebben a levelében ( és nagyon sok az ilyen ) nincsen benne, hogy milyen postázási formát kér és utal. Azzal már utalás után szembesülök, látva a számlámon az összeget.
Tehát visszatérve a " nevezett vevöi levélre ", mit is tud az bizonyítani ?
Ez itt a gond.
Meg az, hogy valaki olyat képes feltételezni, hogy elteszek 700 Ft.-ot ( jelen esetben ekkora az összeg ) bármilyen ellenszolgáltatás nélkül.
Bocs, de még többet sem !

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-11-28 12:20
Létrehozva: #14624

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(vaterafoliashop @ 2009-11-28 11:17) *
Üdv Koma thank_you.gif

Hidd el ( annélkül, hogy most itt részletekbe bocsájtkoznák ), az nem lenne nekem megoldás.
Továbbá, az utóbbi idöben már relatíve javult a statisztika. 100 nem ajánlottból esetleg egy nem éri el a célját ( az az egy is eléri, csak éppen nem a célját, hanem a postás zsebét ) laugh1.gif
Ha megnézed a postai dijakat, innen nem kevés. Már a sima levélért a 0,70 euro cent ( átlag 200 Ft. ) Egy ajánlott 2,75 euro. van azért némi külömbség. Eztnem tudja és akarja mindenki beválalni.
Tehát nekem ezt is és mást is szem elött kell tartanom. good.gif

Jó reggelt nature.gif

Igazad van, a te eseted más.

Viszont akik itthon postázzák ajánlás nélkül a leveleket azokat sosem fogom megérteni.

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
vaterafoliashop
hozzászólás 2009-11-28 12:17
Létrehozva: #14625

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2009-11-28 11:02) *
Én mindent megértek és igazad is van.

DE.
Egyet mondj meg nekem:

Miért nem lehet azt a szájba**rt levelet CSAKIS ajánlva küldeni?
És sehogy máshogy nem küldöd és kész.
Pont.

??

Üdv Koma thank_you.gif

Hidd el ( annélkül, hogy most itt részletekbe bocsájtkoznák ), az nem lenne nekem megoldás.
Továbbá, az utóbbi idöben már relatíve javult a statisztika. 100 nem ajánlottból esetleg egy nem éri el a célját ( az az egy is eléri, csak éppen nem a célját, hanem a postás zsebét ) laugh1.gif
Ha megnézed a postai dijakat, innen nem kevés. Már a sima levélért a 0,70 euro cent ( átlag 200 Ft. ) Egy ajánlott 2,75 euro. van azért némi külömbség. Eztnem tudja és akarja mindenki beválalni.
Tehát nekem ezt is és mást is szem elött kell tartanom. good.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-11-28 12:15
Létrehozva: #14626

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2009-11-28 11:09) *
Jaj, kedves zejopy smile.gif

................ezt kellene mindenkinek megértenie és ennek megfelelően intéznie az adásvételeit a saját érdekében.

Igyekszem/szünk........ rolleyes.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-11-28 12:11
Létrehozva: #14627

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(vaterafoliashop @ 2009-11-28 10:50) *
Kedves VateraBenz !

Szerinted egy öt héttel ezelött lezárult adásvétel levelezése miért is lenne meg ?
Megvan csupán az, hogy elküldtem neki Okt. 27.-én és a hozzátartozó fotó.
...

Kedves vaterafoliashop!

Ez bizony kevés. Az értékelések megírásáig mindenképpen ajánlatos megőrizni a teljes levelezést.
Annyi helyet azért nem foglal, hogy olyan sürgős legyen letörölni...

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-11-28 12:09
Létrehozva: #14628

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2009-11-28 10:45) *
Jaj, kedves Benz! thank_you.gif
...Mert annyi negatívot nem töröltek ám, lehetett itt is pár esetet olvasni a fórumon. ...

Jaj, kedves zejopy smile.gif

A leghangosabban reklamálóknak nem biztos, hogy mindig igazuk van...

Ha a történet harmadik fél (Vatera Ügyfélszolgálat) számára is érthetően és egyértelműen dokumentálva van, akkor mindig töröljük a jogtalanul kapott értékelést. A nem egyértelmű, vitatható esetekben ezt nyilván nem tehetjük. Ilyen egyszerű az egész, ezt kellene mindenkinek megértenie és ennek megfelelően intéznie az adásvételeit a saját érdekében.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-11-28 12:02
Létrehozva: #14629

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(vaterafoliashop @ 2009-11-28 10:50) *
Kedves VateraBenz !

Szerinted egy öt héttel ezelött lezárult adásvétel levelezése miért is lenne meg ?
Fotó = aki nem kéri ajánlva, annak a megcímzett, bebélyegzett levelét postára menés elött leszoktam fényképezni és ha elküldtem, megírom a vevönek hogy küldtem, csatoltan a fotó arról a levélröl amit kapni fog.
Vagyis más szóval, hogyan lehet egy nem ajánlott levelet, amit a postaládába dobunk be, másképpen bizonyítani ?
Ez a módszer sem egy jaj de milyen bizonyíték, de mégis valami ( szerintem ).

Ja, a kedves vevö már vissza írta,hogy fényképezö gépe neki is van biggrin.gif
Tehát a cinikusság már jelen van nála.

Magyarul, ha ennek negatív lesz a vége, nem lesz a Vaterán olyan személy, aki azt törölné. thank_you.gif

Én mindent megértek és igazad is van.

DE.
Egyet mondj meg nekem:

Miért nem lehet azt a szájba**rt levelet CSAKIS ajánlva küldeni?
És sehogy máshogy nem küldöd és kész.
Pont.

??

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
vaterafoliashop
hozzászólás 2009-11-28 11:50
Létrehozva: #14630

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2009-11-28 10:38) *
Ha beküldött levelezéssel egyértelműen bizonyítani tudja, hogy a vevő kérte a nem ajánlott postázást, akkor nyilván töröljük.

Kedves VateraBenz !

Fotó = aki nem kéri ajánlva, annak a megcímzett, bebélyegzett levelét postára menés elött leszoktam fényképezni és ha elküldtem, megírom a vevönek hogy küldtem, csatoltan a fotó arról a levélröl amit kapni fog.
Vagyis más szóval, hogyan lehet egy nem ajánlott levelet, amit a postaládába dobunk be, másképpen bizonyítani ?
Ez a módszer sem egy jaj de milyen bizonyíték, de mégis valami ( szerintem ).

Ja, a kedves vevö már vissza írta,hogy fényképezö gépe neki is van biggrin.gif
Tehát a cinikusság már jelen van nála.

Magyarul, ha ennek negatív lesz a vége, nem lesz a Vaterán olyan személy, aki azt törölné. thank_you.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-11-28 11:45
Létrehozva: #14631

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2009-11-28 10:38) *
Ha beküldött levelezéssel egyértelműen bizonyítani tudja, hogy a vevő kérte a nem ajánlott postázást, akkor nyilván töröljük.

Jaj, kedves Benz! thank_you.gif
Ez így elméletben tényleg így van, de ott van az a "ha", és ez sok kérdést vet fel. Mert annyi negatívot nem töröltek ám, lehetett itt is pár esetet olvasni a fórumon. És persze mindannyian, úgy vagyunk vele (de én biztosan), hogy vajon elég lesz-e a levelezés a negatív töröltetéséhez. Mert mindig mindent próbálunk megtenni, de mindig kérdés, hogy mennyi az elég, és mennyi a kevés. De ez nem szemrehányás, csak a kételyeim megfogalmazása, ami lehet, hogy ezen a hajnali órán nem is annyira sikerült jól. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-11-28 11:38
Létrehozva: #14632

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2009-11-28 10:32) *
Csak majd a negatív, amit esetleg nem törölnek neki. sad.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-11-28 11:32
Létrehozva: #14633

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2009-11-28 10:28) *
Tisztelt vaterafoliashop!

Ha a vevő kifejezetten nem ajánlott küldeményként kérte a postázást, akkor a postán esetlegesen eltűnt áruért Önt nem terheli semmilyen felelősség sem.

Csak majd a negatív, amit esetleg nem törölnek neki. sad.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-11-28 11:28
Létrehozva: #14634

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(vaterafoliashop @ 2009-11-28 10:24) *
Leüti Október 23.-án ( gyakorlatilag majdnem Öt hete ) utal is. A levelet a termékkel Október 27.-én el is küldtem neki ( ahogy kérte és fizette: Nem ajánlott küldési mód ).
Ma, November 28.-án megkérdezi, mikor kapja meg a terméket.
Szerintetek ez mennyire okés ? Közel öt hét után rákérdezni, hogy hol a levele a termékkel ?
Mondjuk ha én veszek valamit és egy hét után nem kapom meg, érdeklödöm. De közel Öt hétig semmi, majd jön a kérdése.
Nincsen szándékomban gyanúsítani a vevömet. DE ! not_i.gif
Nem tudom, de nekem, ez így, nem egésszen kereknek tünik.

Tisztelt vaterafoliashop!

Ha a vevő kifejezetten nem ajánlott küldeményként kérte a postázást, akkor a postán esetlegesen eltűnt áruért Önt nem terheli semmilyen felelősség sem.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vaterafoliashop
hozzászólás 2009-11-28 11:24
Létrehozva: #14635

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Leüti Október 23.-án ( gyakorlatilag majdnem Öt hete ) utal is. A levelet a termékkel Október 27.-én el is küldtem neki ( ahogy kérte és fizette: Nem ajánlott küldési mód ).
Ma, November 28.-án megkérdezi, mikor kapja meg a terméket.
Szerintetek ez mennyire okés ? Közel öt hét után rákérdezni, hogy hol a levele a termékkel ?
Mondjuk ha én veszek valamit és egy hét után nem kapom meg, érdeklödöm. De közel Öt hétig semmi, majd jön a kérdése.
Nincsen szándékomban gyanúsítani a vevömet. DE ! not_i.gif
Nem tudom, de nekem, ez így, nem egésszen kereknek tünik.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-11-27 21:13
Létrehozva: #14636

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ludviganita @ 2009-11-27 20:08) *
Nem a pénz, az nem érdekel, azzal az emberkével nem lehet semmit tenni????Kitiltani a piactérről, vagy valami bünti?
Az tuti, hogy a többiek is áldozatul fognak esni neki.. mad.gif
Legalább figyelmeztetni, hogy az ékszereihez írja azt, hogy nincs bevizsgálva...

Arról nem is beszélve, hogy vannak emberek, akik fémérzékenyek, és ha pár óráig hordanak egy ilyen vacakot, akkor napokig rondák lesznek. Sőt viszket és fáj is. mad.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
ludviganita
hozzászólás 2009-11-27 21:08
Létrehozva: #14637

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-10-13 09:23
Azonosító: 31 250

Nem a pénz, az nem érdekel, azzal az emberkével nem lehet semmit tenni????Kitiltani a piactérről, vagy valami bünti?
Az tuti, hogy a többiek is áldozatul fognak esni neki.. mad.gif
Legalább figyelmeztetni, hogy az ékszereihez írja azt, hogy nincs bevizsgálva...

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-11-27 20:49
Létrehozva: #14638

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(ludviganita @ 2009-11-27 19:43) *
Még a nyár végén vettem egy nyakláncot...

Tisztelt ludviganita!

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a Vatera.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
ludviganita
hozzászólás 2009-11-27 20:43
Létrehozva: #14639

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-10-13 09:23
Azonosító: 31 250

Még a nyár végén vettem egy nyakláncot, meseszép volt. Nem állandóan, de elég sokat hordtam. Most egy pár napja vettem észre, mikor tükörbe néztem, hogy egy kicsit fakult a csillogás. Levettem és ezüst-tisztítóval megtisztítottam. Akkor nemhogy szépen csillogott volna, de halványrózsaszínre változott. Az ékszerész megerősített. NEM EZÜST!! A lánc delfinzárja alatti második lapított karikába benne volt a szám 925, aztán amikor tüzetesen megnéztem, láttam meg, hogy a hozzá kapcsolódó két karika elég tré módon van hozzábuherálva. Felvettem a kapcsolatot az eladóval, majd ketten kiderítettük, hogy egy "ezustekszer" nevezetű emberkétől vette egy aukción, amit ő újra kitette a saját eladó cuccai közé és én tőle vettem meg.
A finálé most jön. Ettől az eladótól (ezustekszer)én is vettem egy 925-ösnek írt bokaláncot. Igen, igen, megvizsgáltuk, ez sem ezüst. A módszer ugyanaz, a második lapított karika 925-ös felirattal, no meg a tréül rátett két karika. Már több száz eladása van...Nincs csak két negatív, az egyik tőlem, mivel azonnal értékelik az adás-vételt. Arra pedig hogy gagyit vett az ember, csak hetek múlva jön rá. Akkor meg már ott a pozitív.
A mai napig árulja a cuccait, a neve alapján csak arra asszociál az ember, hogy ezüstöt vesz...Mit lehet tenni?? unsure.gif

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2009-11-27 12:42
Létrehozva: #14640

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 13:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2009-11-27 10:54) *
Ment is good2.gif

Köszönöm!

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post

1341 Oldal V  « < 730 731 732 733 734 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-08-02 14:20