IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1324 Oldal V  « < 730 731 732 733 734 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Vateraoroszlan
hozzászólás 2009-11-09 14:26
Létrehozva: #14621

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(Petruska88 @ 2009-11-09 11:29) *
Üdv!
...
Például a squash ütőjénél senki sem fog 10ezret rálicitálni de megbeszéli a kérdezővel hogy mennyit adna érte és rálicitáltat vele annyit hogy megnyerje, aztán eladja a megbeszélt összegért....

Kedves Petruska88!

Amennyiben ez bebizonyosodik vagy egyéb szabálytalanságot tapasztalunk a jelzett esetben, akkor meg tudjuk tenni a megfelelő intézkedéseket.

Magas licitlépcső miatt önmagában nem tudunk eljárni.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja
Go to the top of the page

+Quote Post
Petruska88
hozzászólás 2009-11-09 12:29
Létrehozva: #14622

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-10-31 23:19
Azonosító: 817 365

Üdv!
Érdemes megnézni az alábbi eladót, egy ismerősöm hívta fel a figyelmemet rá. Irreálisan magas licitlépcsőt állít be egyes termékeinél ami még csak elmenne, de ahogy az a termék üzeneteiben is olvasható, az ár megegyezés tárgyát képezi. Az hogy elveszi a licitálás örömét emberektől az egy dolog de az ilyen üzenetben lefixált adás-vétellel a vásárlás örömét is elveszi az embertől. Miért nem ad fel hirdetést az apróneten az ilyen, minek teszi fel a terméket amikor úgysem annak adja el aki licitálással "megnyerné" hanem annak aki gyorsabban ír üzenetet neki?
Például a squash ütőjénél senki sem fog 10ezret rálicitálni de megbeszéli a kérdezővel hogy mennyit adna érte és rálicitáltat vele annyit hogy megnyerje, aztán eladja a megbeszélt összegért. Aki rálicitált egy forintot és tuti nyerő lenne az meg hoppon marad. Az eladó nem kezdő már ezért nem véletlenül csinálja ezt, viszont a vatera meg nem szól majd egy szót sem mert megkapja a pénzét, többet is mint ami járna.
Hol az igazság?

tothm204

+Quote Post
Pali600
hozzászólás 2009-11-08 22:29
Létrehozva: #14623

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-10-19 21:58
Azonosító: 799 459

IDÉZET(VateraBenz @ 2009-11-08 18:45) *
Az "asszisztál" nem egészen ezt jelenti, csak óvatosan a hasonló megfogalmazásokkal.

Mindent megteszünk a csalók kiszűrésére, méghozzá megelőző jelleggel is. Folyamatosan fejlesztjük az ehhez szükséges személyi, tárgyi és szoftveres hátteret.
Tökéletes védelem viszont nincs - nem csak itt, hanem az élet más területein sem - így csak minimalizálni tudjuk a problémás eseteket.
Ha nem tennénk, akkor logikusan a jelenlegi ügyek sokszorosa fordulna elő. Ez persze nyilván nem vigasztalja a futó ügyek károsultjait.

A "kellőképp védelme" témakörbe az is beletartozik, hogy a vásárló is védje saját magát. Olvassa el a termékleírást és a Vatera vásárlási tanácsadóját (biztos ismerős: ne utaljon előre olyan eladónak...stb) és főleg GONDOLKODJON mielőtt egy túlzottan is kedvezőnek tűnő ajánlatnál mindent feledve nagy összegeket utal ismeretlen eladóknak. Ezt nem tudjuk senkitől sem átvállalni.

Ha az eladónak van már pozitív értékelése egy másik hasonló termék eladásával kapcsolatban (amiről utólag kiderült, hogy nem történt meg), plusz az összeg kedvező, és még hihető is hogy ennyiért be tudja szerezni valahol külföldön, akkor könnyen be lehet sétálni a csapdába.
Ha mindezek mellé még készségesen válaszolgat is, és minden kérdésre ad valami hihető választ, akkor pláne.
Ezeknél kikötés általában az előre utalás. Ha inkább lemond a pénzről, csak hogy ne kelljen személyesen találkozni, akkor az tényleg gyanús.
Viszont az én esetemben meghagyta a lehetőségét a személyes átvételnek, a pénzt viszont előre kérte, hogy meg tudja rendelni az árút (hihetőnek tünt).

Az utánvételt sem tartom egy hű de biztonságos megoldásnak (pl. termék helyett téglát kap a vásárló).

Mindezekkel csak azt akarom mondani, hogy egy elszánt csalónak bizony be lehet dőlni ...

+Quote Post
busman114
hozzászólás 2009-11-08 22:01
Létrehozva: #14624

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-02-07 22:11
Azonosító: 464 234

IDÉZET(DaveRt @ 2009-11-03 21:49) *
Ugye nem kell kommentálnom?!
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=394584

(Én is áldozat lettem....)

Nekem csak annyi a véleményem hogy figyelmetlenek voltatok. Ha kicsit jobban megnézitek az aukcióit, akkor rájöttök hogy egyik kép sem az adott termékről készült hanem valahonnan a netről szedegette le. Olyan aukcion ahol nem a termékről készűlt kép van én sosem licitálok. Sajnállak titeket a hogy ez a patkány lenyúlta a pénzeteket, sőt még rohangáltatok is átutalni. Legközelebb figyeljétek meg a képeket és ha valami gyanus akkor vagy személyes átvétel vagy ne vásároljatok. További jó vaterázást mindenkinek.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-11-08 19:45
Létrehozva: #14625

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(fogas81 @ 2009-11-08 18:31) *
Az utolsó mondatot úgy értem,hogy nincs szerintem kellőképp védelme a leendő vásárlóknak az ilyen eladókkal szemben.

Üdvözlettel:fogas81

Az "asszisztál" nem egészen ezt jelenti, csak óvatosan a hasonló megfogalmazásokkal.

Mindent megteszünk a csalók kiszűrésére, méghozzá megelőző jelleggel is. Folyamatosan fejlesztjük az ehhez szükséges személyi, tárgyi és szoftveres hátteret.
Tökéletes védelem viszont nincs - nem csak itt, hanem az élet más területein sem - így csak minimalizálni tudjuk a problémás eseteket.
Ha nem tennénk, akkor logikusan a jelenlegi ügyek sokszorosa fordulna elő. Ez persze nyilván nem vigasztalja a futó ügyek károsultjait.

A "kellőképp védelme" témakörbe az is beletartozik, hogy a vásárló is védje saját magát. Olvassa el a termékleírást és a Vatera vásárlási tanácsadóját (biztos ismerős: ne utaljon előre olyan eladónak...stb) és főleg GONDOLKODJON mielőtt egy túlzottan is kedvezőnek tűnő ajánlatnál mindent feledve nagy összegeket utal ismeretlen eladóknak. Ezt nem tudjuk senkitől sem átvállalni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
fogas81
hozzászólás 2009-11-08 19:31
Létrehozva: #14626

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-26 16:36
Azonosító: 182 714

IDÉZET(VateraBenz @ 2009-11-08 18:12) *
Tisztelt fogas81!

Mi változna, ha "szabályoznánk" a kérdést?
A csalók akkor távol maradnának, mert nem lehet nem saját terméket árulni?
Az utolsó mondatát kérjük szíveskedjen kifejteni bővebben.

Az utolsó mondatot úgy értem,hogy nincs szerintem kellőképp védelme a leendő vásárlóknak az ilyen eladókkal szemben.

--------------------
A Tegnap Történelem" A Holnap Rejtély" A Ma Ajándék"

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-11-08 19:12
Létrehozva: #14627

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(fogas81 @ 2009-11-08 18:00) *
Tisztelt Moderátor!

Annyi de annyi változtatást hozott már a vatera,a felhasználók biztonsága érdekében miért nem hozzák új szabályként fel,hogy csak saját terméket árulhat az eladó,ugyanis a legtöbb felhasználó ezt teszi,nem pedig olyan terméket árulni ami még nincs is a birtokában az eladónak veszélynek kitéve a leendő vásárlót.És ha a szállító sem küldi a terméket?Mi a garancia,hogy valósak az eladó szándékai?Több százezer akár milliós tételek kint lógnak a levegőben,ha úgy adódik és utána meg megy a káromkodás,feljelentés stb mert az eladó lelépett az összeggel.Ez lassan úgy néz ki,hogy aszisztál hozzá a piactér.

Várom válaszát!

Tisztelt fogas81!

Mi változna, ha "szabályoznánk" a kérdést?
A csalók akkor távol maradnának, mert nem lehet nem saját terméket árulni?
Az utolsó mondatát kérjük szíveskedjen kifejteni bővebben.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2009-11-08 19:03
Létrehozva: #14628

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(fogas81 @ 2009-11-08 18:00) *
Tisztelt Moderátor!

Annyi de annyi változtatást hozott már a vatera,a felhasználók biztonsága érdekében miért nem hozzák új szabályként fel,hogy csak saját (...) ha úgy adódik és utána meg megy a káromkodás,feljelentés stb mert az eladó lelépett az összeggel.Ez lassan úgy néz ki,hogy aszisztál hozzá a piactér.

Várom válaszát!

??? huh.gif

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
fogas81
hozzászólás 2009-11-08 19:00
Létrehozva: #14629

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-26 16:36
Azonosító: 182 714

IDÉZET(VateraBenz @ 2009-11-08 16:45) *
Tisztelt Pali600!

A bejelentéseit továbbítottuk Biztonsági Részlegünkhöz.
Köszönjük.

Tisztelt Moderátor!

Annyi de annyi változtatást hozott már a vatera,a felhasználók biztonsága érdekében miért nem hozzák új szabályként fel,hogy csak saját terméket árulhat az eladó,ugyanis a legtöbb felhasználó ezt teszi,nem pedig olyan terméket árulni ami még nincs is a birtokában az eladónak veszélynek kitéve a leendő vásárlót.És ha a szállító sem küldi a terméket?Mi a garancia,hogy valósak az eladó szándékai?Több százezer akár milliós tételek kint lógnak a levegőben,ha úgy adódik és utána meg megy a káromkodás,feljelentés stb mert az eladó lelépett az összeggel.Ez lassan úgy néz ki,hogy aszisztál hozzá a piactér.

Várom válaszát!

--------------------
A Tegnap Történelem" A Holnap Rejtély" A Ma Ajándék"

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-11-08 18:18
Létrehozva: #14630

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(mazsolla @ 2009-11-08 14:22) *
Megcáfolom magamat és a tegnapi írásomat.
Ahogy közeleg a karácsony, szaporodnak az agy - betegek is a Vaterán. not_i.gif
A vevö írja:

" Kérlek küldd már el a számlaszámod, mert azt nem találtam sehol!
Postázási címem:
A fizetést átutalással rendeztem: 1990 + 400 ft.
Köszönöm! "

Utalt nekem, mikor a számlaszámom sem tudja mosking.gif
Továbbá az öszeg sincs még köszönö viszonyban sem azzal, amit nekem kellene utalnia.

Szerintem összekevert valakivel. Már kaptam én is ilyen levelet, talán az igeidők ismeretével van a baj.
Hiába, ezt meg kell tanulni asszem 3. osztályban rendesen, aztán utána nincs baj többet. De lehet, hogy pont akkor hiányzott. not_i.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-11-08 17:45
Létrehozva: #14631

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Pali600 @ 2009-11-08 14:55) *
Új IPhone 3GS.
Személyes átvételbe nem hajlandó belemenni, mert ugye ezt is külföldről kell rendelni, és csak az előre utalás lehetséges. 15 nap szállítási idő.

Aha ... dry.gif

Szintén le kellene csekkolni az ürgét.

http://www.vatera.hu/apple_iphone_3gs_32gb..._156189866.html

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=198667

Tisztelt Pali600!

A bejelentéseit továbbítottuk Biztonsági Részlegünkhöz.
Köszönjük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Pali600
hozzászólás 2009-11-08 15:55
Létrehozva: #14632

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-10-19 21:58
Azonosító: 799 459

Új IPhone 3GS.
Személyes átvételbe nem hajlandó belemenni, mert ugye ezt is külföldről kell rendelni, és csak az előre utalás lehetséges. 15 nap szállítási idő.

Aha ... dry.gif

Szintén le kellene csekkolni az ürgét.

http://www.vatera.hu/apple_iphone_3gs_32gb..._156189866.html

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=198667

+Quote Post
mazsolla
hozzászólás 2009-11-08 15:22
Létrehozva: #14633

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 135

Megcáfolom magamat és a tegnapi írásomat.
Ahogy közeleg a karácsony, szaporodnak az agy - betegek is a Vaterán. not_i.gif
A vevö írja:

" Kérlek küldd már el a számlaszámod, mert azt nem találtam sehol!
Postázási címem:
A fizetést átutalással rendeztem: 1990 + 400 ft.
Köszönöm! "

Utalt nekem, mikor a számlaszámom sem tudja mosking.gif
Továbbá az öszeg sincs még köszönö viszonyban sem azzal, amit nekem kellene utalnia.

+Quote Post
ninane
hozzászólás 2009-11-08 00:24
Létrehozva: #14634

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-26 13:13
Azonosító: 53 196

IDÉZET(Orosz77 @ 2009-11-07 20:41) *
Írd meg neki, hogy ha nem jelentkezik, nem ad meg címet, akkor a termék ára 1 hónapig a bérleti/helyfoglalási díjat jelenti és utánna ismétt meghirdeted.

Jó megírom rolleyes.gif Csak attól még nyugodtan adhat negatívat unsure.gif
Viszont az is eszembe jutott, mi lenne ha már eladtam volna az árut, amikor váratlanul megérkezett a pénz. Mert ugye 2 hét után a semleges értékelést követően újra feltettem és akár meg is vehették volna. És akkor meg azzal is vádolhatna hogy elloptam a pénzét, mert valószínű számlaszámot is hiába kérnék tőle hogy visszautalhassam az összeget. Érthetetlen számomra, hogy valaki ennyire nem hajlandó kommunikálni! A saját érdeke is lenne hogy szóba álljon velem. mad.gif

+Quote Post
osziba
hozzászólás 2009-11-07 23:05
Létrehozva: #14635

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-12-10 19:34
Azonosító: 346 494

IDÉZET(VateraBenz @ 2009-11-06 21:46) *
Tisztelt osziba!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

Köszönöm válaszukat,most legszivesebben agyon ütném ezt a görényt,de megpróbálok uralkodni magamon és úgy teszek ahogy önök ajánlják! mad.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-11-07 22:54
Létrehozva: #14636

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Grobar @ 2009-11-07 21:51) *
Te írtad hogy az ördög nem alszik. good2.gif

smile.gif De azt általánosságban értettem, nem pont magamra. yes3.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2009-11-07 22:51
Létrehozva: #14637

Csak olvasó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-24 18:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

IDÉZET(zejopy @ 2009-11-07 21:48) *
biggrin.gif Igen.
Nagyon komoly vagy ma. Tényleg feltételezted rólam? unsure.gif

Te írtad hogy az ördög nem alszik. good2.gif

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-11-07 22:48
Létrehozva: #14638

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Grobar @ 2009-11-07 21:43) *
Akkor úgy értetted hogy egy sok száz pozitívosnak, mennyi embert kellene átvernie.

biggrin.gif Igen.
Nagyon komoly vagy ma. Tényleg feltételezted rólam? unsure.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2009-11-07 22:43
Létrehozva: #14639

Csak olvasó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-24 18:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

IDÉZET(zejopy @ 2009-11-07 21:40) *
Jaaa, nem arra gondoltam, hogy személy szerint én, vagy bárki is nekiáll, csupán a nagy számok miatti lehetőséget tartom irreálisnak.
Ha valaki pl. 500 pozitívval rendelkezik, akkor csak 100 negatív után lesz inaktív, ami ugye nem egyhamar jön el, hiszen sokat semlegeset adnak.
1000 pozitívnál ez a szám 200. És így tovább.
Egyszer írtam már ezt a fórumon és valaki azt reagálta, hogy egy ilyen fajta változásra nem sok reális esély van. Tényleg nincs sok, de sosem lehet tudni. smile.gif Erre utalt, amit kipirosítottál.
Én maradok, aki most is vagyok.

Akkor úgy értetted hogy egy sok száz pozitívosnak, mennyi embert kellene átvernie.

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-11-07 22:40
Létrehozva: #14640

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Grobar @ 2009-11-07 21:34) *
Kíváncsian várom mikor kezded el.............. blink.gif blink.gif blink.gif

Jaaa, nem arra gondoltam, hogy személy szerint én, vagy bárki is nekiáll, csupán a nagy számok miatti lehetőséget tartom irreálisnak.
Ha valaki pl. 500 pozitívval rendelkezik, akkor csak 100 negatív után lesz inaktív, ami ugye nem egyhamar jön el, hiszen sokat semlegeset adnak.
1000 pozitívnál ez a szám 200. És így tovább.
Egyszer írtam már ezt a fórumon és valaki azt reagálta, hogy egy ilyen fajta változásra nem sok reális esély van. Tényleg nincs sok, de sosem lehet tudni. smile.gif Erre utalt, amit kipirosítottál.
Én maradok, aki most is vagyok.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1324 Oldal V  « < 730 731 732 733 734 > » 
Reply to this topicStart new topic
13 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (12 vendég és 0 anonim felhasználó)
1 felhasználó: svejku

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-01 15:42