IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1326 Oldal V  « < 730 731 732 733 734 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
98tomcsa
hozzászólás 2009-11-11 12:55
Létrehozva: #14621

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 17:28
Azonosító: 310 714

IDÉZET(Foresterattila @ 2009-11-11 00:24) *
Üdv!

Ezt a rossz,bunkó dumát kénytelen vagyok kirakni,mert minden 5. autónál ír az ember.

Kérdező: exo2bt(1) Téma: Fizetéssel kapcsolatos kérdés

--------------------------------------------------------------------------------
Tisztelt ........! AZT JAVASLOM HOGY ÉN ÖNTŐL VESZEM MEG HAVI TÖRLESZTÉSSEL.TERMÉSZETESEN EZT ÜGYVÉDDEL ELLENJEGYZETT PAPIRON LEFEKTETNÉNK PONTOSAN MINDENT.AMIKOR LETELLNE A VÉTELÁR AKKOR KERÜLNE A NEVEMRE AZ AUTÓ. HA IDŐKÖZBEN BÁRMIKOR FIZETÉSKÉPTELENNÉ VÁLNÉK AKKOR AZ AUTÓ VISSZA KERÜLNE ÖNHÖZ URAM,ÉN PEDIG BUKNÁM AZ ADDIG BEFIZETETT PÉNZT.(EZ OLYAN MINT A TARTÓS BÉRLET) IGEN ÖNBEN JOGGAL MERÜL FEL A KÉRDÉS HOGY MI VAN AKKOR HA FIZETÉSKÉPTELEN LESZEK VISSZAKERÜL AZ AUTÓ ÖNHÖZ DE VÉLETLENÜL SÉRÜLÉS LENNE AZ AUTÓN AKKOR KI CSINÁLTATNÁ MEG? ERRE PEDIG AT A MEGOLDÁST JAVASOLNÁM HOGY KÖTNÉNK AZ AUTÓRA EGY TELJESKÖRŰ CASCO BIZTOSÍTÁST. NA RÖVIDEN EZT SZERETNÉM URAM.SZERINTEM KORREKT AJÁNLAT.CSAK A HAVI TÖRLRSTŐ ÖSSZEGET KELLENE MEGBESZÉLNI - exo2bt 2009/11/09

exo2bt ez nagyon sz.r!!!

Úgy látom most már kihagyta belőle az a részt, hogy a felesége nevére venné, mert neki építőipari cége van és így is molesztálja állandóan az Apeh..... not_i.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Foresterattila
hozzászólás 2009-11-11 01:24
Létrehozva: #14622

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-11-03 19:09
Azonosító: 821 005

Üdv!

Ezt a rossz,bunkó dumát kénytelen vagyok kirakni,mert minden 5. autónál ír az ember.

Kérdező: exo2bt(1) Téma: Fizetéssel kapcsolatos kérdés

--------------------------------------------------------------------------------
Tisztelt ........! AZT JAVASLOM HOGY ÉN ÖNTŐL VESZEM MEG HAVI TÖRLESZTÉSSEL.TERMÉSZETESEN EZT ÜGYVÉDDEL ELLENJEGYZETT PAPIRON LEFEKTETNÉNK PONTOSAN MINDENT.AMIKOR LETELLNE A VÉTELÁR AKKOR KERÜLNE A NEVEMRE AZ AUTÓ. HA IDŐKÖZBEN BÁRMIKOR FIZETÉSKÉPTELENNÉ VÁLNÉK AKKOR AZ AUTÓ VISSZA KERÜLNE ÖNHÖZ URAM,ÉN PEDIG BUKNÁM AZ ADDIG BEFIZETETT PÉNZT.(EZ OLYAN MINT A TARTÓS BÉRLET) IGEN ÖNBEN JOGGAL MERÜL FEL A KÉRDÉS HOGY MI VAN AKKOR HA FIZETÉSKÉPTELEN LESZEK VISSZAKERÜL AZ AUTÓ ÖNHÖZ DE VÉLETLENÜL SÉRÜLÉS LENNE AZ AUTÓN AKKOR KI CSINÁLTATNÁ MEG? ERRE PEDIG AT A MEGOLDÁST JAVASOLNÁM HOGY KÖTNÉNK AZ AUTÓRA EGY TELJESKÖRŰ CASCO BIZTOSÍTÁST. NA RÖVIDEN EZT SZERETNÉM URAM.SZERINTEM KORREKT AJÁNLAT.CSAK A HAVI TÖRLRSTŐ ÖSSZEGET KELLENE MEGBESZÉLNI - exo2bt 2009/11/09

exo2bt ez nagyon sz.r!!!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-11-10 20:01
Létrehozva: #14623

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(ferenck @ 2009-11-10 18:29) *
...
Azok az üzenetek, amit küldtem neki a terméklapon keresztül, de kitörölt azok ugye megmaradnak a rendszerben, hivatkozhatok rájuk? Köszönöm.

Megmaradnak. Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja,.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-11-10 19:56
Létrehozva: #14624

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(ferenck @ 2009-11-10 18:29) *
Köszönöm a választ, de én inkább konkrét lépésekben kérnék tanácsot. Van-e már olyan aki indított pert ilyen ügyben? Ha esetleg leírná milyen lépései vannak, hogyan kell megtenni. Még sohasem pereskedtem. Köszönöm. Azok az üzenetek, amit küldtem neki a terméklapon keresztül, de kitörölt azok ugye megmaradnak a rendszerben, hivatkozhatok rájuk? Köszönöm.

A Vatera látja a törlés után is.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
ferenck
hozzászólás 2009-11-10 19:29
Létrehozva: #14625

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-10-06 23:56
Azonosító: 781 525

Köszönöm a választ, de én inkább konkrét lépésekben kérnék tanácsot. Van-e már olyan aki indított pert ilyen ügyben? Ha esetleg leírná milyen lépései vannak, hogyan kell megtenni. Még sohasem pereskedtem. Köszönöm. Azok az üzenetek, amit küldtem neki a terméklapon keresztül, de kitörölt azok ugye megmaradnak a rendszerben, hivatkozhatok rájuk? Köszönöm.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-11-10 19:20
Létrehozva: #14626

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(ferenck @ 2009-11-10 18:17) *
Sziasztok. Mit tegyek? Leírom a történetet:
...

Tisztelt ferenck!

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a Vatera.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
ferenck
hozzászólás 2009-11-10 19:17
Létrehozva: #14627

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-10-06 23:56
Azonosító: 781 525

Sziasztok. Mit tegyek? Leírom a történetet:

2009.09.29-én vásároltam egy kipufogót "doncitamas01"-től. Az elején még normálisnak tűnt minden, bár elérni már akkor sem tudtam, a telefont nem vette fel, mindig üzenetrögzítő jelentkezett, e-mailre nem reagált, de 1-2 nap múlva felhívott, elküldte a számlaszámot és átutaltam a pénzt. Futárral néhány nap múlva meg is érkezett a csomag. Kibontás után derült ki, hogy nem azt küldte amit megrendeltem, hanem egy másik termékét. Jeleztem neki, elismerte, hogy hibázott, mondta, hogy visszautalja pénzt, de ha gondolom várjak még egy kicsit, mert pénteken jön egy újabb szállítmánya, hátha abban lesz, 10.10-én szombaton felhív. Rendben mondtam. Vártam, nem hívott. 10.12-én hétfőn kerestem, szokás szerint nem volt elérhető. Írtam ide a termékhez. 10.13-án végre válaszolt, hogy nem jött másik és visszautalja a pénzt. 10.16-án írta a terméknél, hogy most utalta. 10.21-én írtam, hogy még mindig nem érkezett meg. Ekkor felhívott, és mondta, hogy nem érti mi lehet, küldi majd az átutalási bizonylatot. 10.26-án még mindig nem nem jött meg sem a pénz sem a bizonylat. Közben többször is kerestem, nem volt elérhető, írtam e-mail, nem válaszolt. Közben a Vaterára naponta többször is belép(ett), tud(ott) a problémáról. 10.28-án meguntam, adtam egy negatív értékelést. Arra válaszolt, ott is azt hazudva, hogy átutalta a pénzt. 10.30-án írtam neki ide a termékhez, amit kitörölt. Azóta is jeleztem neki, hogy még mindig nem kaptam meg a pénzem. Semmi reakció. A mai nap írtam neki ismét, itt a terméknél, hogy akkor most mondja meg, hajlandó-e visszautalni a pénzem vagy sem. Szerintem ezt is ki fogja törölni. Termék: http://www.vatera.hu/item/view/?cod=154096735

A kérdés mit és hogyan tegyek? Hagyhatnám a fenébe, de nem akarom, utálom ha átvernek. Köszönöm a segítséget, tanácsokat előre is. Üdv. Ferenc

+Quote Post
egszeresz
hozzászólás 2009-11-10 14:42
Létrehozva: #14628

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-10 23:48
Azonosító: 231 774

IDÉZET(Aramir @ 2009-11-10 13:05) *
Szerinted miért linkeltem be?  wink.gif Teljesen egyértelmű, hogy az eladó egyik árfelverő neve.

Pontosan!!! Mekkora szélhámos!

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2009-11-10 14:05
Létrehozva: #14629

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(egszeresz @ 2009-11-10 08:55) *
Köszi Aramir!

Csak tudod mi az érdekes! Hogy az adásvétel az én kincsvolgy szélhámosommal történt, és amit ő leírt az értékeltről az tökéletesen saját magára illik.

Szerinted miért linkeltem be?  wink.gif Teljesen egyértelmű, hogy az eladó egyik árfelverő neve.

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2009-11-10 11:26
Létrehozva: #14630

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(Platini @ 2009-11-10 10:19) *
Tisztelt Vatera!

Ezúton is köszönöm az általam jelzett, szabálytalan aukció törlésével mutatott etikus magatartást.

Üdvözlettel

Tisztelt Platini!

A bejelentés alapján megtettük a szükséges intézkedéseket.

Hozzászólása áthelyezésre került a megfelelő topikba (Érdekes eladók).

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Platini
hozzászólás 2009-11-10 11:19
Létrehozva: #14631

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-04-22 10:20
Azonosító: 624 774

Tisztelt Vatera!

Ezúton is köszönöm az általam jelzett, szabálytalan aukció törlésével mutatott etikus magatartást.

Üdvözlettel

+Quote Post
Platini
hozzászólás 2009-11-10 11:12
Létrehozva: #14632

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Tisztel Vatera Fórum Adminisztrátor!

A reggeli órákban jeleztem, egy aukción történt esetet, melyben a felhasználó nyilvánvalóan csalási szándékkal kinálta a termékét és az ehhez füzött kommentjét. A vulgáris (csak beidéztem) szóhasználat, vagy más okból került törlésre? A termék lapján még mindig megtalálható a hozzászólás.
Kérem, hogy a szábálytalanként jelzett akciók ügyében járjanak el. Gondolom, hogy nem vagyok egyedül aki bizik benne, hogy egy pár száz forintos haszon érdekében a egy többszáz millió forintos forgalmú cég nem asszisztál a "lehúzásokhoz".

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2009-11-10 11:08
Létrehozva: #14633

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(fagyongy @ 2009-11-10 09:46) *
Ha valaki inaktív akkor hogy tud belépni, illetve hogy lehetnek fenn eladó vagy licitált termékei...

Kedves fagyongy!

Többféle felfüggesztés létezik. Pénzügyi felfüggesztés esetén valóban lejárt státuszt kapnak az eladó termékek.
Figyelmeztetés miatti, 72 órás felfüggesztés idejére aktívak maradnak a felhasználó aukciói.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
fagyongy
hozzászólás 2009-11-10 10:46
Létrehozva: #14634

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-15 10:23
Azonosító: 115 976

IDÉZET(VateraBenz @ 2009-11-09 21:05) *
Ez pedig 72 órás felfüggesztéssel jár.
Ha nem tanulna az esetből, akkor a következő szabálytalanság a végleges kizárást jelenti majd a számára.

Ha valaki inaktív akkor hogy tud belépni, illetve hogy lehetnek fenn eladó vagy licitált termékei...
Butaságot kérdeztem?

Én egyszer voltam inaktív - de csak pár órára - mert a jutalékot utaltam (kicsit későn és nem ért be rolleyes.gif ), de akkor nekem minden termékemet lezárták és úgy emléXem (DirectX rolleyes.gif ), hogy csak a kapcsolatfelvételt tudtam használni.
? unsure.gif

+Quote Post
egszeresz
hozzászólás 2009-11-10 09:55
Létrehozva: #14635

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-10 23:48
Azonosító: 231 774

IDÉZET(Aramir @ 2009-11-10 00:46) *
Szerintem ezt is tedd oda, kitudja mikor aktiválja megint  unsure.gif
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=268789

Köszi Aramir!

Csak tudod mi az érdekes! Hogy az adásvétel az én kincsvolgy szélhámosommal történt, és amit ő leírt az értékeltről az tökéletesen saját magára illik.
Ez a kincsvolgy gazember egy nemzetközi seftes. Ad vesz ezüst tárgyakat többé kevésbé sikertelenül.
Gondoljatok bele licitálgat egy kicsit a vaterán, egy kicsit a teszveszen, ebayen .... aztán lesz ami lesz.
Volt pofája azt írni két hónap után ( ez volt az első levele a több mint 40 emailemre), hogy "...nem tudom hol van Zalaegerszeg, de ha majd arra járok átveszem az árut."
Hol van leírva az a vatera szabályzatában, hogy a vásárlónak akkor kell átvennie az árut Magyarország területén, ha majd éppen arra kirándul az évek alatt, ahol az árut meghirdették? Botrányos alak!

Nem azért a tíz ezer forintért vagyok mérges, bőven van becsületes vásárlóm, csak az bosszant, hogy az ilyen alakok bátran randalírozhatnak itt a vaterán!
Nem akarom kritizálni a vaterát, mert szerintem szuper, csak ki kellene találniuk valamit, hogy amikor már annyira egyértelmű valakiről, hogy gazember, ne várják meg míg még több embert becsap vagy felbosszant. Tudom, hogy az értékelések alapján kiosztott inaktivítás szabályai mindenkire vonatkoznak, de egy ilyen szélhámos simán ellavírozgat a semlegeseivel még egy darabig.

Sajnos sad.gif

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-11-10 09:50
Létrehozva: #14636

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(Platini @ 2009-11-10 08:44) *
A válasz:

vomit2.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
Platini
hozzászólás 2009-11-10 09:44
Létrehozva: #14637

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sportolók eredeti aláirásait, hozzájuk köthető relikviákat gyüjtöm, a sport és irántuk érzett tisztelteből és szeretetből. Ha valaki hamis aláirásokat próbál eredetiként eladni, akkor az finom szóval is rontja az emberek bizalmát, nem beszélve arról, hogy meg is lopja őket. Pláne úgy hogy a könyv valódi értének kb. 20 szorosáért kinálja. A minap egy dedikáltnak hirdetett, könyv eladójának jeleztem, hogy a könyvén az aláirások sajnos nem eredetiek, mert minden ilyen kiadványban szerepelnek és kérem, hogy ezt a terméklapon is jelezze. A kommenteket az eladó a külső személők számára nem megjelenithetővé tette, de ez volt az eddigi csúcs.

A válasz:

"Büszke lehetsz magadra, most aztán jól megmondtad nekem. Csak egyet nem tudok barátom: neked mi a f** közöd van más üzletéhez, vagy pénzügyi dolgához. Ha nem tetszik az ára az egyébként is értéktelen 3 Ft-os könyvnek, ne licitálj rá és ennyi. Az egész vatera tele van lehúzós cuccokkal, nézz már szét, ember. Irigyellek, hogy ennyi időd van mások dolgával foglalkozni, biztos, valami tornából felmentett internet k*** vagy, aki nem mer, csak neten ismerkedni. Az meg, hogy nem tudsz valamit eladni a te dolgod, senki nem kíváncsi rá. Egyébként én meg letépett ftc sálakat gyűjtök, és mezeket, de sajnos nem tudom felrakni, mert meccsen elégetjük őket. Részemről lezártam ezt a dolgot, már erre sem válaszoltam volna, de úgy gondoltam, ha már így összejöttünk akkor tisztázzuk a dolgokat..."

Sajnos a jóhiszemű és jószándékú emberek megint a sor végére kerültek. Abszurdisztán 2009

A hozzászólást -Vateraoroszlan- szerkesztette a következő időpontban: 2009-11-10 10:23

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2009-11-10 01:46
Létrehozva: #14638

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(egszeresz @ 2009-11-09 21:00) *
Köszi hytech! Tiltóba tettem!

Annak külön örülök, hogy számotokra is mennyire egyértelműen látszik mekkora szélhámos ez a pasas!

Szerintem ezt is tedd oda, kitudja mikor aktiválja megint  unsure.gif

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=268789

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-11-09 22:54
Létrehozva: #14639

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(fagyongy @ 2009-11-09 20:29) *
"hytech"! rolleyes.gif Vigyázz a jó kis gépedre! Nettikének kicsike pénzért el ne add.... huh.gif

Ő már semennyiért nem viheti el. wink.gif

Viszont a legutolsó értékelőjével megtalálta a zsák a foltját.(olvasd el az értékelő semlegeseit)

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
fagyongy
hozzászólás 2009-11-09 22:14
Létrehozva: #14640

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-15 10:23
Azonosító: 115 976

IDÉZET(VateraBenz @ 2009-11-09 21:10) *
Katt a frissítés gombra smile.gif

Jogos a két pont! Oda... rolleyes.gif

+Quote Post

1326 Oldal V  « < 730 731 732 733 734 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (5 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-16 19:29