IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1355 Oldal V  « < 731 732 733 734 735 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
momol
hozzászólás 2009-12-10 21:26
Létrehozva: #14641

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-07-07 13:29
Azonosító: 663 764

IDÉZET(csillakne @ 2009-12-10 21:16) *
Levontam a következtetést! Én sem fogom különösebben törni magam, sem az eladásaimnál, sem a vásárlásaimnál! Mi bajom lehet?

IDÉZET(bambooflower @ 2009-12-10 15:26) *
ezt nevezem... te aztán tudsz következtetéseket levonni... biggrin.gif

Én bizony megértelek...
Go to the top of the page

+Quote Post
csillakne
hozzászólás 2009-12-10 21:16
Létrehozva: #14642

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-05 13:33
Azonosító: 690 386

Sziasztok!

Olvasgattam a csevegéseteket, és tökéletesen egyetértek Aramirral. Hasonló eset történt velem is, eladtam egy bútort, a vásárló nem jött el a megbeszélt időpontban, szállítási problémák miatt utólag lemondta a vásárlást. Akkor még nem is gyanakodtam, azonban elolvastam a minősítéseit és szállítási problémákra hivatkozva a vásárlásai felénél volt semleges értékelése. Gondolom már senki nem mer negatívot adni, mert tudja, hogy bumerángként visszaüt!
Ezek után negatívot adtam neki, mert szerintem csak szórakozik a vaterán.
Persze, hogy én is negatívat kaptam tőle, és még volt pofája azt írni, hogy én voltam türelmetlen és nem vártam.
A szomszédom fuvaros, még azt is felajánlottam neki, hogy baráti áron elviszi a bútort. Persze ő csak max benzinpézt akart érte fizetni.
A történet ugyanúgy folytatódik, ügyfélszolgálat, kérés, hogy töröljék, elutasító válasz, hasonló indokkal.

Egy dolgot nem értek!
Ha én az eladások után jutalékot fizetek, akkor nincs jogom arra, nem érdemlek meg annyit a pénzemért, hogy legalább utána nézzenek annak, amit leírtam?
Egyértelmű, hogy nem nézték meg az illető értékeléseit!

Levontam a következtetést! Én sem fogom különösebben törni magam, sem az eladásaimnál, sem a vásárlásaimnál! Mi bajom lehet?

Ja! Mi is kereskedünk azon a bizonyos e*** oldalon, és ott ehhez hasonló eset nem fordulhat elő!
Messze van még Európa!!!!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-12-10 20:53
Létrehozva: #14643

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(terika23 @ 2009-12-10 18:37) *
Na igen. Nem akarok egyetlen egy Profi Eladó ellen sem beszélni, de van akinek semmi köze ehhez a címhez/ranghoz/vagy kategóriához. Van, aki így csinálja, bár ők lehet fel is adják 1980.-ért a cuccot, de van aki csak plusz 10-50.-forintokat kér el csomagolási költségen. És csak akkor tudod meg, ha utána számolsz annak, amit ő megad, hogy ezt utald el. és fel vannak háborodva, hogy számon kéred és még igénytelennek is neveznek. Szóval...erről meg van a véleményem. Természetesen nem az 50 vagy 20 vagy akárhány forint húzza a zsebem...

Ilyenkor mindig zejopy jut az eszembe, aki mennyi csomagolhat vajon...és mégsem kér érte egy fillért sem.

Tisztelt terika23!

Hiába Profi eladó, ezt neki sem nézzük el.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-10 20:38
Létrehozva: #14644

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Aramir @ 2009-12-10 20:33) *
De-de, e******k, most is fut egy aukcióm ott  laugh1.gif  

Ott törlődnek a pozitívok is, de mivel egy olyan országban élek, ahol a kockát gurítják, a hengert meg cipelik, gondoltam annyi belefér, hogy csak a negatívok törlődjenek  laugh1.gif

nyelv.gif angry3.gif tongue.gif punish2.gif

Tudod, hogy nem úgy értettem. biggrin.gif
Más az, és más ez, egyszerűen nem lehet ráhúzni ugyanazt.
Viszont a kocka gurító ügyben igazad van. sad.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2009-12-10 20:33
Létrehozva: #14645

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:15
Azonosító: 73

IDÉZET(zejopy @ 2009-12-10 20:27) *
Aramir, ne e******z!!! mad.gif
És most képzeld, mit mondtál. Ha negatívok törlődnének, akkor úgy lenne logikus, ha a pozitívok is erre a sorsra jutnának. Na most, ha ez megvalósulna, akkor a PEP program kiegészítő passzusa is dugába dőlne, ráadásul sosem tudnád, mikor lesz egy minősítéssel kevesebb (vagy a mostani világban folyamatosan eshetne vissza a pozitív visszajelzések száma).

De-de, e******k, most is fut egy aukcióm ott  laugh1.gif  

Ott törlődnek a pozitívok is, de mivel egy olyan országban élek, ahol a kockát gurítják, a hengert meg cipelik, gondoltam annyi belefér, hogy csak a negatívok törlődjenek  laugh1.gif
IDÉZET(zejopy @ 2009-12-10 20:27) *
Mert az mégsem elvárható, hogy csak a negák tűnjenek el. Főleg azért, mert lehet, hogy valakit kivágnak, mert "olyan", de nem biztos, hogy akit lenegázott, az nem érdemelte meg.

Viszont elég nagy az esélye, hogy egy 5 minuszos és 0 pozitívos emberke álltal kiosztott negatív nem valós, nem?

A hozzászólást -VateraBenz- szerkesztette a következő időpontban: 2009-12-10 20:58

+Quote Post
momol
hozzászólás 2009-12-10 20:28
Létrehozva: #14646

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2009-12-10 20:15) *
Hát, nem volt szerencséd, nekem is volt olyan, hogy nem jelentkezett az illető, bevágtam a negatívot, jött is a bosszúnegatív, igaz, nem egyből, hanem talán 2-4 hét múlva, már nem emlékszem pontosan, kb ezzel a szöveggel: "nem küldte el a terméket". Ticketem nem volt, mert nem küldözgettem másolatot, de írtam, hogy a terméket visszalistáztam, mert nem fizetet, aztán törölték, talán 2-3 órát díszelgett a negatív a lapomon.

Ez jó ötlet, ha látják, hogy visszalistáztad a terméket, akkor az valamit segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-10 20:27
Létrehozva: #14647

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2009-12-10 20:22) *
Azért mennyivel egyszerübb lenne az élet, hogy akit kivágnak innen, annak menjenek vele az álltala kiosztott negatívok is, mint az e****n.

Aramir, ne e******z!!! mad.gif
És most képzeld, mit mondtál. Ha negatívok törlődnének, akkor úgy lenne logikus, ha a pozitívok is erre a sorsra jutnának. Na most, ha ez megvalósulna, akkor a PEP program kiegészítő passzusa is dugába dőlne, ráadásul sosem tudnád, mikor lesz egy minősítéssel kevesebb (vagy a mostani világban folyamatosan eshetne vissza a pozitív visszajelzések száma).
Mert az mégsem elvárható, hogy csak a negák tűnjenek el. Főleg azért, mert lehet, hogy valakit kivágnak, mert "olyan", de nem biztos, hogy akit lenegázott, az nem érdemelte meg.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2009-12-10 20:22
Létrehozva: #14648

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(momol @ 2009-12-10 20:19) *
Csak vicceltem :-) Á, dehogy. Délelőtt még volt negatívom, kb. két héten át, mert az ügyfélszolgálat nem akarta törölni. Az utolsó levélben csak ennyit írtak: "Kérjük az előző levelünkben írtak tudomásulvételét!". Szomorúan bár, de belenyugodtam.
Tegnap véletlenül keveredtem ismét ide, és láttam, hogy Slayerattila licitáló még mindig téma egy-két topikban. Láttam, hogy 10 negatív után inaktiválták, így ismét írtam az ügyfélszolgálatnak, hátha az új információk fényében ők is másképp látják a dolgokat. Hát így történt. Ezért tartom én is jónak, ha a felelőtlen licitáló megkapja a jogos negatívját, mert így előbb-utóbb lemorzsolódnak. De az ügyfélszolgálattal sem szeretnék napi levelezésben állni, és várni, hogy vagy törlik a bosszúnegát vagy nem...

Azért mennyivel egyszerübb lenne az élet, hogy akit kivágnak innen, annak menjenek vele az álltala kiosztott negatívok is, mint az e****n.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-10 20:19
Létrehozva: #14649

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(b_ede @ 2009-12-10 20:16) *
Kit érdekel a negatív ?
ha az értékeléseknél minden korrekten le van írva akkor aki olvassa és normális úgyis rájön az igazságra
és egy negánál át szoktam nézni a másik oldalra is , ha ott sok az elmarasztaló teljesen egyértelmű ki a ludas (és nem a Matyira gondoltam laugh1.gif laugh1.gif laugh1.gif )

Teljesen igazad van, de valahogy a 100% szebb, mint a 99,98%.
Én sem veszem komolyan, amikor egyértelmű, hogy nem az én partnerem a hunyó, de valahogy én sem örülnék.... smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
momol
hozzászólás 2009-12-10 20:19
Létrehozva: #14650

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2009-12-10 20:10) *
Már bocs, de nincs is negatív minősítésed, most néztem a profilodat..........

Miről is beszélünk egész délután??????? blink.gif blink.gif blink.gif

Csak vicceltem :-) Á, dehogy. Délelőtt még volt negatívom, kb. két héten át, mert az ügyfélszolgálat nem akarta törölni. Az utolsó levélben csak ennyit írtak: "Kérjük az előző levelünkben írtak tudomásulvételét!". Szomorúan bár, de belenyugodtam.
Tegnap véletlenül keveredtem ismét ide, és láttam, hogy Slayerattila licitáló még mindig téma egy-két topikban. Láttam, hogy 10 negatív után inaktiválták, így ismét írtam az ügyfélszolgálatnak, hátha az új információk fényében ők is másképp látják a dolgokat. Hát így történt. Ezért tartom én is jónak, ha a felelőtlen licitáló megkapja a jogos negatívját, mert így előbb-utóbb lemorzsolódnak. De az ügyfélszolgálattal sem szeretnék napi levelezésben állni, és várni, hogy vagy törlik a bosszúnegát vagy nem...

+Quote Post
b_ede
hozzászólás 2009-12-10 20:16
Létrehozva: #14651

Csak akasztott ember nem

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 11:43
Azonosító: 962

IDÉZET(zejopy @ 2009-12-10 20:10) *

Kit érdekel a negatív ?
ha az értékeléseknél minden korrekten le van írva akkor aki olvassa és normális úgyis rájön az igazságra
és egy negánál át szoktam nézni a másik oldalra is , ha ott sok az elmarasztaló teljesen egyértelmű ki a ludas (és nem a Matyira gondoltam laugh1.gif laugh1.gif laugh1.gif )

--------------------

A tapasztalat segít minket, hogy ugyanazt a hibát legközelebb sokkal ravaszabban kövessük el.

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2009-12-10 20:15
Létrehozva: #14652

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(momol @ 2009-12-10 20:04) *
Hát éppen ez az, hogy igen! Amikor kértem a negatív törlését, hivatkoztam is erre a ticket számra. De mivel a licitáló soha egyetlen mailt nem írt számomra, nem volt semmilyen "bizonyítékom".
Így az ő értékelésben leírt állítása állt szemben az enyémmel (na meg a felszólító levelem másolatai). Mindegy, ez már megoldódott, csak szeretném elkerülni a hasonló eseteket. Nem vagyok a megalkuvás híve, és ha valaki válaszra sem méltat, igenis megérdemli a negatívot, én viszont legjobb tudásom szerint szeretném elkerülni, főleg a jogtalanul adottat!

Hát, nem volt szerencséd, nekem is volt olyan, hogy nem jelentkezett az illető, bevágtam a negatívot, jött is a bosszúnegatív, igaz, nem egyből, hanem talán 2-4 hét múlva, már nem emlékszem pontosan, kb ezzel a szöveggel: "nem küldte el a terméket". Ticketem nem volt, mert nem küldözgettem másolatot, de írtam, hogy a terméket visszalistáztam, mert nem fizetet, aztán törölték, talán 2-3 órát díszelgett a negatív a lapomon.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-10 20:10
Létrehozva: #14653

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(momol @ 2009-12-10 20:04) *
Hát éppen ez az, hogy igen! Amikor kértem a negatív törlését, hivatkoztam is erre a ticket számra. De mivel a licitáló soha egyetlen mailt nem írt számomra, nem volt semmilyen "bizonyítékom".
Így az ő értékelésben leírt állítása állt szemben az enyémmel (na meg a felszólító levelem másolatai). Mindegy, ez már megoldódott, csak szeretném elkerülni a hasonló eseteket. Nem vagyok a megalkuvás híve, és ha valaki válaszra sem méltat, igenis megérdemli a negatívot, én viszont legjobb tudásom szerint szeretném elkerülni, főleg a jogtalanul adottat!

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
momol
hozzászólás 2009-12-10 20:04
Létrehozva: #14654

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2009-12-10 19:42) *
A felszólítólevélnek a biztonsag@vatera.com-ra másolatküldése megvolt a negatív elött? Elvileg sokat segít a dolgon a törlés kérésekor, másrészt a vevők hirtelen egyből képesek válaszolni. Legalábbis nekem az ilyen levélre egyből tudtak reagálni, elötte le sem sz***ak.

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2009-12-10 19:42
Létrehozva: #14655

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(momol @ 2009-12-10 19:17) *
Te kaptál már olyan bosszúnegatívot, amely jogtalan, és az ügyfélszolgálat mégsem törli? Ha igen, mit lehet tenni? Nem kívánom én a szomszéd tehenének kimúlását, nyitott vagyok a megoldásokra és örülök a javaslatoknak. Viszont magamat sem szeretném "feláldozni" a megvédem-a-szomszéd-tehenét oltárán... laugh1.gif

A felszólítólevélnek a biztonsag@vatera.com-ra másolatküldése megvolt a negatív elött? Elvileg sokat segít a dolgon a törlés kérésekor, másrészt a vevők hirtelen egyből képesek válaszolni. Legalábbis nekem az ilyen levélre egyből tudtak reagálni, elötte le sem sz***ak.

A hozzászólást -Aramir- szerkesztette a következő időpontban: 2009-12-10 19:44

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-10 19:23
Létrehozva: #14656

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(momol @ 2009-12-10 19:17) *
Te kaptál már olyan bosszúnegatívot, amely jogtalan, és az ügyfélszolgálat mégsem törli? Ha igen, mit lehet tenni? Nem kívánom én a szomszéd tehenének kimúlását, nyitott vagyok a megoldásokra és örülök a javaslatoknak. Viszont magamat sem szeretném "feláldozni" a megvédem-a-szomszéd-tehenét oltárán... laugh1.gif

Szerintem, ha pontosan vázolod fel a történteket és minden mozzanat megvan, akkor törlik.
Az a fontos, hogy egy harmadik fél (ez esetben a Vatera) számára is egyértelmű legyen, hogy mi a helyzet.
De majd ha egyszer nekem nem törölnek egyet, akkor új koncepciót fogok kidolgozni, tanulva az előző eset hibájából.
Így lehet szerintem, másképpen nem érdemes.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
momol
hozzászólás 2009-12-10 19:17
Létrehozva: #14657

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2009-12-10 17:52) *
Jó. Akkor várd ki, amíg mások is berepülnek. blink.gif
Nem baj, hogy megdöglött a tehenem, a szomszédé is megdöglött.........

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2009-12-10 18:37
Létrehozva: #14658

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-27 16:22
Azonosító: 260 214

IDÉZET(scaevola @ 2009-12-10 17:19) *
http://www.vatera.hu/ibm_netvista_p3_as_as..._158760955.html

"Profi eladó" dry.gif

"Csomagküldés "nem standard csomag" (a jelenlegi postai tarifa szerint kalkulálva) vagy futárszolgálat: 1980- Kérlek, ha ezt nem tudod elfogadni inkább ne licitálj de ne kezdj alkudozni. (a gép súlya és terjedelme ezt indokolja)"

Vajon mi indokolja, hogy egy majdnem üres desktop-ot "nem standard" csomagként adjon fel?
Mert a súlya nincs 20 Kg, a mérete is bőven belefér standard csomag méretébe!

Na igen. Nem akarok egyetlen egy Profi Eladó ellen sem beszélni, de van akinek semmi köze ehhez a címhez/ranghoz/vagy kategóriához. Van, aki így csinálja, bár ők lehet fel is adják 1980.-ért a cuccot, de van aki csak plusz 10-50.-forintokat kér el csomagolási költségen. És csak akkor tudod meg, ha utána számolsz annak, amit ő megad, hogy ezt utald el. és fel vannak háborodva, hogy számon kéred és még igénytelennek is neveznek. Szóval...erről meg van a véleményem. Természetesen nem az 50 vagy 20 vagy akárhány forint húzza a zsebem...

Ilyenkor mindig zejopy jut az eszembe, aki mennyi csomagolhat vajon...és mégsem kér érte egy fillért sem.

--------------------
“I thought what I’d do was, I’d pretend I was one of those deaf-mutes.”

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2009-12-10 18:28
Létrehozva: #14659

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-27 16:22
Azonosító: 260 214

Az ilyenektől tudok kikattanni...8 napja adtam el valamit, írtam kb. 3 e-mailt, hogy akkor beszéljük meg a részleteket. A 3. e-mail ma volt a fenyegetős mail és kértem hogy legalább annyit írjon már, hogy kell vagy nem vagy fapapucs. Persze egyből írt. A kifogása az valami nagyon abszurd, mivel már elvileg 2 hete vidéken van. BEZZEG a licit utolsó pillanatában pont gépnél volt, sőt licitált is...sőt... mad.gif good2.gif laugh1.gif

Felszólító e-mail az értékelésre már hónapok óta nem jött nekem sem.

A hozzászólást -terika23- szerkesztette a következő időpontban: 2009-12-10 18:29

--------------------
“I thought what I’d do was, I’d pretend I was one of those deaf-mutes.”

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-10 18:09
Létrehozva: #14660

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(morcika111 @ 2009-12-10 18:02) *
Tanácsot kérek HORANY nevű eladóval kapcsolatban.Már van 7 negája.Tényleg nem jelentkezik,nem válaszol sem mailra sem itt a vaterás üzenetekre.Nem értem hogy lehet valaki ennyire a saját pénze ellensége.Minek árul a vaterán ha nem akarja eladni a cuccait?Elég elvont válaszokat is adott egy negatív értékelésére,olyan mint ha nem volna 100-as teljesen.Mit tegyek vele?

http://www.vatera.hu/nemesi_kehely_158016195.html

Erről van szó, ugye?
8.-án éjjel lépett be utoljára, te 7.-én nyerted meg a cuccot. Történhetett is vele valami, egy hetet várjál még.
Ráadásul majdnem 700 értékelésből a 7 negatív nem olyan sok, bár ha a semlegeseket hozzávesszük, akkor az esetleg elgondolkodtató lehet.
Volt egyébként azok között a negatívok között olyan is, amit én furcsállottam.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1355 Oldal V  « < 731 732 733 734 735 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-01-23 09:24