IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1339 Oldal V  « < 775 776 777 778 779 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
hytech
hozzászólás 2009-10-19 17:36
Létrehozva: #15521

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(vajdaistvan @ 2009-10-19 17:13) *
Ha a vevő nem érti meg, akkor ne licitáljon!
Senkinek semmi köze ahhoz, hogy ki miért postáz, nem postáz, miért küld csak utánvéttel, miért nem lehet személyesen átvenni stb.

Én sem kérdezek rá, hogy miért vannak feltételek, mert ha nekem egy feltétel nem teljesíthető, akkor nem fogok licitálni. Ilyen egyszerű.

Nyugalom.
Teljesen igazad vaqn az utolsó karakterig.

A következőt tedd:
Vaterának levél az ismert .com-os címre.
Aztán akkora negatív ennek a agy******ltnak,hogy a homloka is behorpadjon a vákumtól.
Legvégül pedig - ha még nem tetted volna meg - úgy vágd be a tiltólistába,hogy azt még itt is meghalljuk amikor landol.

Remélem tömör voltam és velős.

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-10-19 17:34
Létrehozva: #15522

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(terika23 @ 2009-10-19 17:32) *
Igen, "mert minden eladó át akarja verni a vevőket"...ez a sztereotip gondolkozásmód eredménye sajnos. sad.gif
És mondjuk még akkor is megkérdezik, ha 8-as betűmérettel írod ki csak azt a terméklapra, semmi mást. ... Én nem tudom felfogni ésszel, hogy mi a nehéz 10-12 sor átfutásában, ahol mondjuk még ki is vannak emelve a fontos részek, mint pl. POSTAKÖLTSÉG.
Látjátok, ugye? *hajtépős szmájli*

Jól van na! Ne ordíts! Egy úrinő nem ordít, hanem szó nélkül fejel. laugh.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
vajdaistvan
hozzászólás 2009-10-19 17:34
Létrehozva: #15523

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-05-24 18:29
Azonosító: 11 394

Azon gondolkodom, hogy meghívjam-e ide a fórumba. Nem kéne a háta mögött kibeszélnem...

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2009-10-19 17:32
Létrehozva: #15524

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-27 17:22
Azonosító: 260 214

IDÉZET(mazsolla @ 2009-10-19 16:26) *
Igen, így a helyes, hogy Nem Olvasnak.
Föleg akkor tudok én is kiakadni, mikor kezdenek a postai díjszabásról " kioktatni ", hogy a nem ajánlott ennyi és ennyi az ajánlott meg a annyi.
Következés képpen jön a kérdésük: Honnan szedtem ezeket a postaköltségeket help.gif
Pedig csak azt a részt kellene elolvasni, ahol a termék helyét írja. not_i.gif

Igen, "mert minden eladó át akarja verni a vevőket"...ez a sztereotip gondolkozásmód eredménye sajnos. sad.gif
És mondjuk még akkor is megkérdezik, ha 8-as betűmérettel írod ki csak azt a terméklapra, semmi mást. ... Én nem tudom felfogni ésszel, hogy mi a nehéz 10-12 sor átfutásában, ahol mondjuk még ki is vannak emelve a fontos részek, mint pl. POSTAKÖLTSÉG
Látjátok, ugye? *hajtépős szmájli*

A hozzászólást -VateraBenz- szerkesztette a következő időpontban: 2009-10-19 17:37

--------------------
“I thought what I’d do was, I’d pretend I was one of those deaf-mutes.”

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-10-19 17:28
Létrehozva: #15525

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(mazsolla @ 2009-10-19 17:26) *
Föleg akkor tudok én is kiakadni, mikor kezdenek a postai díjszabásról " kioktatni ", hogy a nem ajánlott ennyi és ennyi az ajánlott meg a annyi.
Következés képpen jön a kérdésük: Honnan szedtem ezeket a postaköltségeket help.gif

Ma nagyon kényes vagy erre a nem olvasásra. rolleyes.gif
Vagy ez mindig így van?

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2009-10-19 17:28
Létrehozva: #15526

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vajdaistvan @ 2009-10-19 16:17) *
Nagyon bosszant a dolog, mert én ha ingyen jutnék cuccokhoz, örülnék neki és nem követelőznék, vagdalkoznék. Érthetetlen számomra ez a hozzáállás.
Vevőként nekem az az első, hogy megkérdezem, hol és mikor lehet átvenni a megnyert árut?
Tudod mit csinálnak az 1 forintos vásárlók? Írnak egy e-mailt, hogy ekkor és ekkor (csütörtökön 4-re) vigyem ki a pulcsit a Nyugatihoz. Köpni-nyelni nem tudtam. És még ő fenyegetett meg negatívval.... blink.gif

Azért, mert Neked bizonyos dolgok evidensek, másnak nem feltétlenül. Sokszor estem én is abba a hibába, hogy úgymond túlértékeltem a vevőt. Ez nem a felsőbb intellektus meg mittudomén számlájára írható, csupán azt hittem értelmes ember és logikusan gondolkozik. Persze nem. És ez igen dühítő, így van.
Azonban,. azt javaslom, hogy hagyd a fenébe az egészet. Az összes neked írt üzenetet elküldöd a már megadott címekre, és szerintem a bosszúnegát törlik is, vagy megváltoztatják vagy amit lehet vele. Mert ez egyértelműen bosszúnegatív lesz. Én biztos nem agyalnék rajta többet, letiltani mindenhonnan és kész. Mást nagyon nem tudsz tenni sajnos.

--------------------

+Quote Post
mazsolla
hozzászólás 2009-10-19 17:26
Létrehozva: #15527

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 135

IDÉZET(terika23 @ 2009-10-19 17:17) *
Különben meg tud olvasni sokmindenki, sőt mindenki tud itt általában, de NEM OLVASNAK.

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-10-19 17:26
Létrehozva: #15528

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(Sanyabacsi69 @ 2009-10-19 14:48) *
Igen, a citrom egy kőbalta. Nekem freemail van, de mostanában rengeteg gond van azzal is. Az is kőbalta. Nagy nehezen megtaláltam, hogy lehet a leggyengébbre venni a spam filterét, mivel kikapcsolni nem lehet! Mostanra jutottam el odáig, hogy elegem lett ezekből az ingyenes vackokból és beruházok egy (nem hazai) fizetős email fiókra...

Ez különös.
Nekem is freemail-em van és a spam szűrő a legerősebbre van állítva mégis megkapok minden levelet.
A vaterától és a vevőktől is egyaránt. pardon.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2009-10-19 17:22
Létrehozva: #15529

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vajdaistvan @ 2009-10-19 16:17) *
Nem! Ezt úgy lehetne kivédeni, ha mindenki bevágná a megfelelő értékeléseket és nem lenne vajszívű.

Jut eszembe, ha már itt tartunk. Ajánlom a Kedves Moderátorok figyelmébe a következő vásárlót:
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1018510
Szerintem csak hobbiból felnéz néha, tesz egy-két licitet, 'oszt' csókolom el is van felejtve. Arról nem is beszélve, hogy valami piti dologról van szó. Szerintem nem is tudja, hogy mire való ez a rendszer. A másik vevőt sem értékelte még. E-mailre nem fog válaszolni, kár próbálkozni vele.

A hozzászólást -terika23- szerkesztette a következő időpontban: 2009-10-19 17:24

--------------------

+Quote Post
vajdaistvan
hozzászólás 2009-10-19 17:17
Létrehozva: #15530

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

"Ezt mellesleg úgy lehet kivédeni, hogy nem tölt fel az ember így semmi sem. Vagy legalábbis olyat nem, aminek nagy az esélye arra, hogy nem érkezik több licit rá 1.-forintnál."

Nem! Ezt úgy lehetne kivédeni, ha mindenki bevágná a megfelelő értékeléseket és nem lenne vajszívű.
Ez a csaj sem lenne már itt.
Miért ne tennék fel egy forintos aukciót? Ha csak 1 forint a vége (1ft = 0 ft) akkor annyi, odaadom szívesen, azért tettem fel, mert nem volt szívem kidobni. DE! Jöjjön el érte mert ezek a feltételek. Itt nincs szó másról, mint a szabályok betartásáról, a feltételek elfogadásáról.

Nagyon bosszant a dolog, mert én ha ingyen jutnék cuccokhoz, örülnék neki és nem követelőznék, vagdalkoznék. Érthetetlen számomra ez a hozzáállás.
Vevőként nekem az az első, hogy megkérdezem, hol és mikor lehet átvenni a megnyert árut?
Tudod mit csinálnak az 1 forintos vásárlók? Írnak egy e-mailt, hogy ekkor és ekkor (csütörtökön 4-re) vigyem ki a pulcsit a Nyugatihoz. Köpni-nyelni nem tudtam. És még ő fenyegetett meg negatívval.... blink.gif

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2009-10-19 17:17
Létrehozva: #15531

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vajdaistvan @ 2009-10-19 16:13) *
A csaj azóta írt legalább 5 levelet, mind az ötben engem szapul, már szinte remegek az idegtől. Mindenki hibás, csak ő nem! Hogy képzelem, hogy nem postázok! Ez az én dolgom, feltüntettem, kiemeltem, ha tud olvasni, akkor látja.

Esetleg tiltsd le az e-mail szolg.nál vagy jelöld meg spamnak vagy mittudomén. Ez már így se, úgy se lesz sikeres ügylet.
Különben meg tud olvasni sokmindenki, sőt mindenki tud itt általában, de NEM OLVASNAK. Ebből van a sok félreértés, értetlenkedés satöbbi. Mint már írtam ma valahol, a vevők zöme egyszerűen lusta elolvasni a terméklapot - akkor is, ha van i+ oldal vagy eladó is egyben. Lusta és kész, mindegy melyik. Ez van. sad.gif Sajnálom, hogy így jártál.

A hozzászólást -terika23- szerkesztette a következő időpontban: 2009-10-19 17:18

--------------------

+Quote Post
vajdaistvan
hozzászólás 2009-10-19 17:13
Létrehozva: #15532

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

"A vevő nem érti meg, hogy Te miért nem töröd magad egy 1 forinton megnyert termékért.
Ezt mellesleg úgy lehet kivédeni, hogy nem tölt fel az ember így semmi sem."

Ha a vevő nem érti meg, akkor ne licitáljon!
Senkinek semmi köze ahhoz, hogy ki miért postáz, nem postáz, miért küld csak utánvéttel, miért nem lehet személyesen átvenni stb.

Én sem kérdezek rá, hogy miért vannak feltételek, mert ha nekem egy feltétel nem teljesíthető, akkor nem fogok licitálni. Ilyen egyszerű. A csaj azóta írt legalább 5 levelet, mind az ötben engem szapul, már szinte remegek az idegtől. Mindenki hibás, csak ő nem! Hogy képzelem, hogy nem postázok! Ez az én dolgom, feltüntettem, kiemeltem, ha tud olvasni, akkor látja.
Márpedig tud, és nem is kezdő, mert Ismerj + oldalt is létrehozott magának, ahol azt írja, ha nem jelentkezel az áruért 1 héten belül, azonnal negatív értékelést adok. Tökéletesen tisztában van a dolgokkal, csak teszi a hülyét!

+Quote Post
sammysilver
hozzászólás 2009-10-19 17:02
Létrehozva: #15533

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-17 07:15
Azonosító: 32 518

Sziasztok,
meg tudná valaki mondani, hogy nagysúlyú terméket, pl. 80-100 kg, vaskályha, hogyan lehet háztól házik vitetni? szállittatni? A futárszolgálat ugy látom hogy csak 40 kg-ig szállit.

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2009-10-19 16:52
Létrehozva: #15534

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vajdaistvan @ 2009-10-19 15:24) *
Megérkezett a válasz, kapaszkodjatok! Ezt nem hiszem el! mad.gif

"Jó én meg új vagyok és sajnálom de nem olvasgatom az adatlapokat. és olyan nincs hogy valaki nem postáz és ezért fog nekem negativot adni!
Köszönöm ha nem postázol nem tudok mit tenni, most halt meg a papám inkább érdekel ez minthogy utazzak hogy személyesen vegyem át.
Sajnálom hogy ilyen vagy. szia"

Sajnálom hogy ilyen vagy ÁÁÁÁÁÁÁÁ, ez ütött!
Ti mit tennétek? Negatív?
Van huszonvalamennyi pozitív értékelése, 0 semleges, 0 negatív.

Még most sem oldódott meg a biztonsag@vatera.com problémám, hova küldjem a levelezést? Azonnal negatív értékelést szeretnék neki adni. Ilyen nincs! Ilyet ír: "olyan nincs hogy valaki nem postáz és ezért fog nekem negativot adni!"

Egyébként nonszensz az a tény vagy megállapítás, hogy ha valami nem megy az eladás körül akkor egyből mindenkinek meghalt valakije, beteg lett, kórházban volt, előkerül a nemlétező gyerek is.... Miért nem lehet írni azt, hogy hát ha nem postázol akkor nem, köszi, oszt kész.
Mellesleg ezt az 1.-forintosan megnyert aukciót sokmindenki nem érti meg. Én speciel postázok így is, nem dilemmázok ezen, hisz a postaköltség a vevőt terheli. Ő tudja, hogy mennyire éri meg neki vagy sem. Rendszerint mindig pontos ellenértéket kapok, sosem volt még ebből bajom. Nekem útba esik a posta, nem téma, hogy feladom-e vagy sem. Bár elég kevés 1-es adás-vételem volt (talán kettő).
De visszatérve. A vevő nem érti meg, hogy Te miért nem töröd magad egy 1 forinton megnyert termékért.
Ezt mellesleg úgy lehet kivédeni, hogy nem tölt fel az ember így semmi sem. Vagy legalábbis olyat nem, aminek nagy az esélye arra, hogy nem érkezik több licit rá 1.-forintnál. Én, ha egyest töltök fel azzal vállalom a kockázatot, hogy egyért is megy el, de tudva tudom azt is, hogy így is el fogom postázni azt.
Ez azt hiszem egy ördögi kör.
De ha ezt ki akarjuk védeni, nem adunk meg olyan 1-es aukciót, ami nagy eséllyel 1-el is fog végződni.
És tovább viszem. Van aki villámár alatt sem postáz. Csak személyesen adja át olyankor. Mondjuk 500.-forint a villámár, és a licitet 250-en nyered meg, akkor menj el érte, ha akarsz, de nem fogja postázni csak akkor, ha villámáron veszed meg. Az eladónak nem éri meg szaladgálni csomagolni stb. Vagyis már, akinek nem éri meg... Ez teljesen emberfüggő én úgy gondolom.

--------------------

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-10-19 16:47
Létrehozva: #15535

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Azonosító: 130

IDÉZET(vajdaistvan @ 2009-10-19 16:24) *

"Jó én meg új vagyok és sajnálom de nem olvasgatom az adatlapokat. és olyan nincs hogy valaki nem postáz és ezért fog nekem negativot adni!
Köszönöm ha nem postázol nem tudok mit tenni, most halt meg a papám inkább érdekel ez minthogy utazzak hogy személyesen vegyem át.

Még most sem oldódott meg a biztonsag@vatera.com problémám, hova küldjem a levelezést? Azonnal negatív értékelést szeretnék neki adni. Ilyen nincs! Ilyet ír: "olyan nincs hogy valaki nem postáz és ezért fog nekem negativot adni!"

szerintem menj egy topikkal feljebb, ott kukkol a vevöd, beszéljétek meg. friends.gif

A hozzászólást -bambooflower- szerkesztette a következő időpontban: 2009-10-19 16:48

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2009-10-19 16:45
Létrehozva: #15536

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Sanyabacsi69 @ 2009-10-19 13:48) *
Igen, a citrom egy kőbalta. Nekem freemail van, de mostanában rengeteg gond van azzal is. Az is kőbalta. Nagy nehezen megtaláltam, hogy lehet a leggyengébbre venni a spam filterét, mivel kikapcsolni nem lehet! Mostanra jutottam el odáig, hogy elegem lett ezekből az ingyenes vackokból és beruházok egy (nem hazai) fizetős email fiókra...

Felesleges beruházni. G-mail. Zseniálisan működik, soha semmi gond nincs vele. wink.gif

--------------------

+Quote Post
mazsolla
hozzászólás 2009-10-19 16:37
Létrehozva: #15537

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Azonosító: 135

IDÉZET(vajdaistvan @ 2009-10-19 16:24) *

Addig amig nincs megoldva a " Vaterás háttér ", várj a negatívval.
Elöször az alap, utána jöhet a .......többi wink.gif

+Quote Post
vajdaistvan
hozzászólás 2009-10-19 16:24
Létrehozva: #15538

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

A hozzászólást -vajdaistvan- szerkesztette a következő időpontban: 2009-10-19 16:26

+Quote Post
vajdaistvan
hozzászólás 2009-10-19 15:49
Létrehozva: #15539

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

Van hdsnet-es e-mail címem is, lehet, hogy kipróbálom.
Létrehoztam egy másik citromail fiókot, ugyanúgy szar.
Valahol nálam van a hiba, de egyszerűen nem tudok rájönni, hogy hol és miért.
Na mindegy, tényleg köszönöm a hozzászólásokat! Üdv.: Kata

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2009-10-19 15:14
Létrehozva: #15540

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 17:28
Azonosító: 310 714

IDÉZET(gerencsertomi83 @ 2009-10-19 13:23) *
Ha adok neki egy negatív értékelést, ő is így tesz. Esetleg semlegessel értékel, amivel engem tüntet fel rossz színben! Ezt az értékeléseiből lehet tudni.

Inkább nem minősítem a rendszert. Sokszor azért nem adok negatívot, mert félek még a bosszú semlegestől is. Az e-bayen emiatt kizárják a felhasználót. Sokszor 3 havi várakozás után is ezzel szoktak jutalmazni a kedves vevők...Különben is százaléktól függetlenül az ilyen felhasználónak nincs helye a vaterán. mad.gif

+Quote Post

1339 Oldal V  « < 775 776 777 778 779 > » 
Reply to this topicStart new topic
7 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (7 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-05-25 15:29