IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1312 Oldal V  « < 78 79 80 81 82 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
svejku
hozzászólás 2013-01-19 11:47
Létrehozva: #1581

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(bourneyy @ 2013-01-19 10:32) *
Az ötletem igazából az lenne, hogy kapjak értesítést ha valaki meg akarja venni a termékem és legyen lehetőségem eldönteni hogy valóban neki szeretném-e eladni. Ez különösen a villámnál lenne előnyös. A való életben is mérlegeljük a vevő személyét, itt miért nem tehetem meg?

Ez már régen ki van találva, úgy hívják: zárt aukció.
Go to the top of the page

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2013-01-19 11:45
Létrehozva: #1582

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

IDÉZET(bourneyy @ 2013-01-19 10:32) *
Üdv Mindenkinek!

A problémás vásárlókkal kapcsolatban volna egy megfontolandó ötletem.
Sajnos egyre többet tapasztalom, hogy vannak vevők akikkel nehézkes a kapcsolatfelvétel. Ekkor szoktam megnézni az értékeléseit.

És láss csodát 1-2 negatív értékelést már be is gyüjtött.

Mit tudok tenni? Adjak én is negatívot? Megtehetem, nyílván Ő is azt fog adni. Vatera nem szól bele.
Önhibámon kívül begyüjtöttem egy negatívot mert nem választhattam meg hogy kinek szeretném eladni a termékemet.

Az ötletem igazából az lenne, hogy kapjak értesítést ha valaki meg akarja venni a termékem és legyen lehetőségem eldönteni hogy valóban neki szeretném-e eladni. Ez különösen a villámnál lenne előnyös. A való életben is mérlegeljük a vevő személyét, itt miért nem tehetem meg???

Üdv.

Üdv!
Az önhibádon kívül kapott nega kicsit másként mutat az értékelésbe. Mindenkivel előfordulhat, hogy kap.
Az ötletedre azt tudom mondani, ne akarjuk már hogy mindent a Vatera intézzen helyettünk.

+Quote Post
bourneyy
hozzászólás 2013-01-19 11:32
Létrehozva: #1583

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-22 23:01
Azonosító: 172 937

Üdv Mindenkinek!

A problémás vásárlókkal kapcsolatban volna egy megfontolandó ötletem.
Sajnos egyre többet tapasztalom, hogy vannak vevők akikkel nehézkes a kapcsolatfelvétel. Ekkor szoktam megnézni az értékeléseit.

És láss csodát 1-2 negatív értékelést már be is gyüjtött.

Mit tudok tenni? Adjak én is negatívot? Megtehetem, nyílván Ő is azt fog adni. Vatera nem szól bele.
Önhibámon kívül begyüjtöttem egy negatívot mert nem választhattam meg hogy kinek szeretném eladni a termékemet.

Az ötletem igazából az lenne, hogy kapjak értesítést ha valaki meg akarja venni a termékem és legyen lehetőségem eldönteni hogy valóban neki szeretném-e eladni. Ez különösen a villámnál lenne előnyös. A való életben is mérlegeljük a vevő személyét, itt miért nem tehetem meg???

Üdv.

+Quote Post
Yanoo39
hozzászólás 2013-01-18 21:45
Létrehozva: #1584

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-01-03 12:40
Azonosító: 1 947 114

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-01-18 19:49) *
Ez ugyanaz a történet, amit szerdán már kitárgyaltunk.

Igen,igen. Csak most teljesedett ki a történet. Csak még nem inaktív.

A hozzászólást -Yanoo39- szerkesztette a következő időpontban: 2013-01-18 21:48

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-01-18 20:49
Létrehozva: #1585

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Yanoo39 @ 2013-01-18 16:35) *
Sziasztok!

Vélemény?
Egy 0-értékeléssel rendelkező felhasználó leütött egy termékemet,ma lejárt a 3-nap nem jelentkezett érte, nem vette fel velem a kapcsolatot.
Meglepetésemre minden kommunikáció nélkül adott egy pozitív értékelést,most ennek mi értelme volt?

Mit lépjek erre?. mosking.gif A jutalék egyébként nem akkora tétel,hogy gondot okozzon.

Ez ugyanaz a történet, amit szerdán már kitárgyaltunk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Yanoo39
hozzászólás 2013-01-18 18:09
Létrehozva: #1586

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-01-18 16:54) *
Ne aggódj, jut nekem is. mosking.gif

Akkor jó,ez valamennyire vígasztal. mosking.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-01-18 17:54
Létrehozva: #1587

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Yanoo39 @ 2013-01-18 16:48) *
Már kezdem úgy érezni,hogy minden elmebeteg,csaló engem talál meg. mosking.gif

Ne aggódj, jut nekem is. mosking.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Yanoo39
hozzászólás 2013-01-18 17:48
Létrehozva: #1588

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-01-18 16:37) *
Tisztelt Yanoo39!

Talán csak pozitív értékeléseket akar gyűjteni. Ez lehet veszélyes gyakorlat is, sok csaló így kezdi.
Nem javasoljuk, hogy pozitívval viszonozza.

Igen,én is erre gondoltam,mivel a megadott telefonszám a Szegedi Rendőrkapitányság Konyhájának a száma. laugh1.gif Ezt egyébként már jeleztem tegnapelőtt a vevőszolgálaton,igazam lett. Akkor kap tőlem egy negatívot.

Róla van szó: ralaur

Már kezdem úgy érezni,hogy minden elmebeteg,csaló engem talál meg. mosking.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-01-18 17:37
Létrehozva: #1589

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Yanoo39 @ 2013-01-18 16:35) *
Sziasztok!

Vélemény?
Egy 0-értékeléssel rendelkező felhasználó leütött egy termékemet,ma lejárt a 3-nap nem jelentkezett érte, nem vette fel velem a kapcsolatot.
Meglepetésemre minden kommunikáció nélkül adott egy pozitív értékelést,most ennek mi értelme volt?

Mit lépjek erre?. mosking.gif A jutalék egyébként nem akkora tétel,hogy gondot okozzon.

Tisztelt Yanoo39!

Talán csak pozitív értékeléseket akar gyűjteni. Ez lehet veszélyes gyakorlat is, sok csaló így kezdi.
Nem javasoljuk, hogy pozitívval viszonozza.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Yanoo39
hozzászólás 2013-01-18 17:35
Létrehozva: #1590

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!

Vélemény?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-01-18 17:28
Létrehozva: #1591

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(abrosz @ 2013-01-18 16:07) *
Köszönöm válaszod,megfogadtam tanácsodat. Az ügyfélszolgálat korrekt volt törölte az értékelést.

Gratulálok.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
abrosz
hozzászólás 2013-01-18 17:07
Létrehozva: #1592

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-18 12:17
Azonosító: 244 475

IDÉZET(zejopy @ 2013-01-17 21:16) *
Nem vigasznak szánom, vagy ilyesmi, mert ez nagyon bosszantó, de nagyon sok esetben előfordul, hogy ilyen esetben negatív értékelést kap az ember vissza.
Azt javaslom, hogy a leveleket küldd el a biztonsag@vatera.com-ra és a visszakapott ticket szám/okkal keresd fel az ügyfélszolgálatot. Előfordulhat, hogyha tényleg nagyon egyértelmű, hogy törlik a semlegest is. De ez nem biztos.

Köszönöm válaszod,megfogadtam tanácsodat. Az ügyfélszolgálat korrekt volt törölte az értékelést.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-01-18 12:58
Létrehozva: #1593

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Christopher82 @ 2013-01-18 11:50) *
A testvérem kinézte a terméket,majd szólt,hogy üssem le,mert az kell neki.Én meg felelőtlen módon,nem néztem meg az eladó értékeléseit.
Csak ránéztem,hogy kb 96%-os és sok adás-vétele volt.Aztán leütöttem.Most néztem utána,hogy miket írtak róla és elég elkeserítő a helyzet....
Legközelebb körültekintőbben kell eljárnom! Egyébként "zokni77" a felhasználó.

Valóban a százalék jó első ránézésre, csak jobban beleolvasva riasztó. Sajnálom. Tényleg nagyon kell figyelni.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Christopher82
hozzászólás 2013-01-18 12:50
Létrehozva: #1594

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-04-25 18:27
Azonosító: 1 718 571

IDÉZET(zejopy @ 2013-01-18 11:39) *
Ne haragudj, hogy megkérdezem, de miért utaltál neki előre ekkora összeget, ha láttad az értékeléseiből, hogy nem teljesen megbízható ezen a téren?
Teljesen felesleges az értékelési rendszer, ha nem használják az emberek rendeltetésszerűen. Ráadásul nem is vagy kezdő, két éve vaterázol.

A testvérem kinézte a terméket,majd szólt,hogy üssem le,mert az kell neki.Én meg felelőtlen módon,nem néztem meg az eladó értékeléseit.
Csak ránéztem,hogy kb 96%-os és sok adás-vétele volt.Aztán leütöttem.Most néztem utána,hogy miket írtak róla és elég elkeserítő a helyzet....
Legközelebb körültekintőbben kell eljárnom! Egyébként "zokni77" a felhasználó.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-01-18 12:39
Létrehozva: #1595

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Christopher82 @ 2013-01-18 11:29) *
Üdv. Mindenkinek!
Olyan kérdésem lenne,hogy mi a teendő akkor,ha elutaltam a vételárat és esetleg nem kapom meg a terméket?
Az eladó negatív értékeléseiből kiderül,hogy többször előfordult már ilyesmi.Már az én termékem is késik pár napja és kezdek aggódni.
Kb. 40000 forintról van szó.Csak a rendőrségi feljelentés a járható út ilyenkor? Előre is köszönöm a választ!
Üdv.!

Ne haragudj, hogy megkérdezem, de miért utaltál neki előre ekkora összeget, ha láttad az értékeléseiből, hogy nem teljesen megbízható ezen a téren?
Teljesen felesleges az értékelési rendszer, ha nem használják az emberek rendeltetésszerűen. Ráadásul nem is vagy kezdő, két éve vaterázol.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-01-18 12:39

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-01-18 12:35
Létrehozva: #1596

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Christopher82 @ 2013-01-18 11:29) *
Üdv. Mindenkinek!
Olyan kérdésem lenne,hogy mi a teendő akkor,ha elutaltam a vételárat és esetleg nem kapom meg a terméket?
Az eladó negatív értékeléseiből kiderül,hogy többször előfordult már ilyesmi.Már az én termékem is késik pár napja és kezdek aggódni.
Kb. 40000 forintról van szó.Csak a rendőrségi feljelentés a járható út ilyenkor? Előre is köszönöm a választ!
Üdv.!

Tisztelt Christopher82!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Christopher82
hozzászólás 2013-01-18 12:29
Létrehozva: #1597

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-04-25 18:27
Azonosító: 1 718 571

Üdv. Mindenkinek!
Üdv.!

+Quote Post
davenport
hozzászólás 2013-01-17 23:28
Létrehozva: #1598

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:17
Azonosító: 141

IDÉZET(abrosz @ 2013-01-17 20:06) *
Sziasztok.

vagar12 nevü felhasználó megnyerte egy aukciómat de nem jelentkezett. Én 3x írtam neki levelet de válaszra sem méltatott. Az utolsó levelemnél adtam neki egy határidőt,hogy vegye fel velem a kapcsolatot különben kénytelen leszek negatív értékelést adni. Mind a 3 levelemet elmentettem .Mai napon értékeltem. Érdekes módon egyből értékelt ő is engem semlegesre. idézem: "A kapcsolatfelvételre nem került sor. Feltehetően sem az eladó, sem én nem tettünk meg mindent ennek érdekében. "
3 levél nem elég? Mit kellett volna szerinte tennem ezen kívűl? Füstjeleket küldeni felé vagy táviratot?

Ugyanez volt velem is, citromail-es vevőkkel.

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2013-01-17 22:20
Létrehozva: #1599

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(kutfey @ 2013-01-17 12:05) *
"Álszent lennék, ha azt mondanám meglepetésként ért a levele. Sajnos Önnel egy napon rendelt egy másik személy ugyan ilyen terméket és az Ő ügyében már a Posta vizsgálatot folytatott és megállapitást nyert, hogy a szállitás közben a Postán a HDD-ből kiszerelték a belső részt és a súly megléte miatt abba csavarokat forasztottak. Sajnos a Posta visszajelzése szerint többször tapasztalták már ezt a panaszt. Azt hogy konkrétan hol történt az eset nem tudják megmondani, mivel nagyon sok kézen átmegy a termék a megérkezésig, de folyik a vizsgálat..."

Sikerült a képet feltöltenem.

A csomagolás láthatóan milyen volt? Egyértelműsíthető, hogy fel lett bontva, és újracsomagolva? A feladástól a megérkezésig mennyi idő telt el? Ahhoz, hogy az utazási időt tartsák, szupergyorsan kellene cselekednie a postásnak akárhol is van a folyamat láncszemében. Nem különben pontosan tudnia kellene, hogy abban a pakkban egy külső vinyó van, pont az a típus, pont az a méret, amihez passzol a cucca, amit beépít. Rendelkeznie kell bent a melóhelyén forrasztóállomással, szerszámokkal, megfelelő méretű ballasztokkal, hiszen a küldeményt kivinni macerás. Esetleg még olyan technikával is, amivel a pendrájvot át programozza, hogy azt a méretet mutassa, amit kell, ha nem olyan kapacitású a kifogott vinyó. Nem különben, ha erre valaki szellemileg képes, akkor miért dolgozik a postán pakoló minőségben? blink.gif

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-01-17 22:16
Létrehozva: #1600

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(abrosz @ 2013-01-17 20:06) *
Sziasztok.

vagar12 nevü felhasználó megnyerte egy aukciómat de nem jelentkezett. Én 3x írtam neki levelet de válaszra sem méltatott. Az utolsó levelemnél adtam neki egy határidőt,hogy vegye fel velem a kapcsolatot különben kénytelen leszek negatív értékelést adni. Mind a 3 levelemet elmentettem .Mai napon értékeltem. Érdekes módon egyből értékelt ő is engem semlegesre. idézem: "A kapcsolatfelvételre nem került sor. Feltehetően sem az eladó, sem én nem tettünk meg mindent ennek érdekében. "
3 levél nem elég? Mit kellett volna szerinte tennem ezen kívűl? Füstjeleket küldeni felé vagy táviratot?

Nem vigasznak szánom, vagy ilyesmi, mert ez nagyon bosszantó, de nagyon sok esetben előfordul, hogy ilyen esetben negatív értékelést kap az ember vissza.
Azt javaslom, hogy a leveleket küldd el a biztonsag@vatera.com-ra és a visszakapott ticket szám/okkal keresd fel az ügyfélszolgálatot. Előfordulhat, hogyha tényleg nagyon egyértelmű, hogy törlik a semlegest is. De ez nem biztos.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-01-17 22:16

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1312 Oldal V  « < 78 79 80 81 82 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-24 18:38