IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1312 Oldal V  « < 79 80 81 82 83 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2013-01-17 13:38
Létrehozva: #1601

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-01-17 12:34) *
Ezt sajnos nem fogjuk tudni megítélni kuss.gif

Na de a rendőrség talán csak.biggrin.gif Mindenképpen el kellene neki mennie feljelentést tenni.

IDÉZET(davenport @ 2013-01-17 12:34) *
A termék létező, és a doboza is így néz ki.
Csak a vásárlók nem elégedettek.
Gondolom ezeket is a posta csinálta:

www.dhgate.com/hot-sell-ultra-small-hitachi-neso-2000g-mobile/p-ff8080813610d804013617fed3d0356c.html#ctabBox

A posta kreatív, ha törésről van szó, vagy csomagok elvesztéséről. Hát most megismerhettük egy új oldaláról is... (Milyen jó, amikor van egy általánosan kikiáltható bűnbak.)

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
davenport
hozzászólás 2013-01-17 13:34
Létrehozva: #1602

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:17
Azonosító: 141

IDÉZET(zejopy @ 2013-01-17 12:32) *
Ugye egyértelmű ezek szerint, hogy az eladó a hunyó? Különben miért kenné a postára?

A termék létező, és a doboza is így néz ki.
Csak a vásárlók nem elégedettek.
Gondolom ezeket is a posta csinálta:

www.dhgate.com/hot-sell-ultra-small-hitachi-neso-2000g-mobile/p-ff8080813610d804013617fed3d0356c.html#ctabBox

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-01-17 13:34
Létrehozva: #1603

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2013-01-17 12:32) *
Ugye egyértelmű ezek szerint, hogy az eladó a hunyó? Különben miért kenné a postára?

Ezt sajnos nem fogjuk tudni megítélni kuss.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-01-17 13:32
Létrehozva: #1604

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-01-17 12:25) *
Ennyire ráérnének a postán?! Érdekes állítás...

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-01-17 13:25
Létrehozva: #1605

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(kutfey @ 2013-01-17 12:05) *
Igen, felvettem a kapcsolatot. Ugyanezt leírtam neki, mint itt és ezt a választ adta.
"Álszent lennék, ha azt mondanám meglepetésként ért a levele. Sajnos Önnel egy napon rendelt egy másik személy ugyan ilyen terméket és az Ő ügyében már a Posta vizsgálatot folytatott és megállapitást nyert, hogy a szállitás közben a Postán a HDD-ből kiszerelték a belső részt...

Ennyire ráérnének a postán?! Érdekes állítás...

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
kutfey
hozzászólás 2013-01-17 13:05
Létrehozva: #1606

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2012-07-11 10:26
Azonosító: 1 779 470

IDÉZET(svejku @ 2013-01-16 22:05) *
Nem a többi, esetleg becsapott vevővel kell felvenned a kapcsolatot, hanem az eladóval! Nem válaszoltál, hogy ezt megtetted-e?
Ha nem hajlandó kártéríteni, akkor nyugodtan fenyegesd meg a rendőrségi feljelentéssel. Ez általában hatni szokott, ha mégsem, akkor tényleg jelentsd fel. A Vatera ki fog adni minden rendelkezésére álló adatot a hivatalos rendőrségi megkeresésre.

Igen, felvettem a kapcsolatot. Ugyanezt leírtam neki, mint itt és ezt a választ adta.
"Álszent lennék, ha azt mondanám meglepetésként ért a levele. Sajnos Önnel egy napon rendelt egy másik személy ugyan ilyen terméket és az Ő ügyében már a Posta vizsgálatot folytatott és megállapitást nyert, hogy a szállitás közben a Postán a HDD-ből kiszerelték a belső részt és a súly megléte miatt abba csavarokat forasztottak. Sajnos a Posta visszajelzése szerint többször tapasztalták már ezt a panaszt. Azt hogy konkrétan hol történt az eset nem tudják megmondani, mivel nagyon sok kézen átmegy a termék a megérkezésig, de folyik a vizsgálat..."
Írja még, hogy mindent elkövet, hogy megoldjuk a problémát, képeket kért tőlem a termékről és azt ígéri, hogy visszakapom a pénzt, csak 2 napot kér... Kiváncsi vagyok, mi lesz belőle... Képet sajnos nem tudom hogyan lehet ide beilleszteni, de szeretném, hogy mindenki láthassa..

Sikerült a képet feltöltenem.

http://kepfeltoltes.hu/view/130117/130117_...ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/130117/130117_...ltoltes.hu_.jpg

Elrettentő példának, hogy így nem néz ki egy 2 TB-s vinyó!
Sírva röhögök még magamon is.. 30e ft. ááá

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2013-01-16 23:39
Létrehozva: #1607

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(svejku @ 2013-01-16 19:56) *
Ez nagyon durva.
Viszont elolvastam az eladó összes negatív és semleges értékelését, semmi ilyesmiről nem írt még senki, ezért elképzelhetőnek tartom, hogy őket is átvágták ezzel a kamu merevlemezzel.
Jelezted nekik a problémát?
Elsősorban velük kell beszélni, Ők, ha akarják meg tudják oldani.
Olvasom, hogy ezt a terméket már levették a kínálatból, tehát elképzelhető, hogy tudnak róla, nem biztos, hogy szándékosan becsaptak.

Sajnos simán elképzelhető, nem ez lenne az első eset:

forum.lowyat.net/index.php?showtopic=2042211&hl=fake+hard+disk
forum.lowyat.net/topic/2309310/all

Ez utóbbi még számlát is adott laugh1.gif

A hozzászólást -Aramir- szerkesztette a következő időpontban: 2013-01-16 23:40

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-01-16 23:05
Létrehozva: #1608

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(kutfey @ 2013-01-16 21:25) *
Az a baj, hogy nem lehet sehogyan felvenni a kapcsolatot az eladó esetleges többi becsapott vevőjével. Így ha más is járt így, nem tudok velük beszélni, mivel a Vatera szabályzata nem engedi...
Hogy egy ilyen pontosan kidolgozott átverés ne lenne szándékos? Kétlem, hogy véletlen lenne... De holnap rakok fel ide képet... Érdemes megnézni..

Nem a többi, esetleg becsapott vevővel kell felvenned a kapcsolatot, hanem az eladóval! Nem válaszoltál, hogy ezt megtetted-e?
Ha nem hajlandó kártéríteni, akkor nyugodtan fenyegesd meg a rendőrségi feljelentéssel. Ez általában hatni szokott, ha mégsem, akkor tényleg jelentsd fel. A Vatera ki fog adni minden rendelkezésére álló adatot a hivatalos rendőrségi megkeresésre.

+Quote Post
davenport
hozzászólás 2013-01-16 22:57
Létrehozva: #1609

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kutfey @ 2013-01-16 21:20) *
Sajnos hiába tennék feljelentést a rendőrségen, a pénzem úgyse kapom vissza. Max körberöhögnek. Bíróságra meg ha elmennék, akkór perköltség, ügyvédiköltség, kifizetek százezreket és tart 5 évig... Bizonyítani tudom, mert nem egyedül voltam amikor szétszedtem a tokot. Velem együtt voltunk 3-an. Azt a visítást amit a haveroktól kaptam.. Viszont holnap rakok fel ide képet a csodálatos 30 ezer forintos vinyóról, csak hogy mindenki lássa!

Érdemes a teljes tényállás elmondása mellett ismeretlen elkövető ellen feljelentést tenni, abban az esetben, ha az eladó nem együttműködő. A feljelentésnél pedig nem fognak körberöhögni.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-01-16 22:28
Létrehozva: #1610

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kutfey @ 2013-01-16 21:20) *
Sajnos hiába tennék feljelentést a rendőrségen, a pénzem úgyse kapom vissza. Max körberöhögnek. Bíróságra meg ha elmennék, akkór perköltség, ügyvédiköltség, kifizetek százezreket és tart 5 évig... Bizonyítani tudom, mert nem egyedül voltam amikor szétszedtem a tokot. Velem együtt voltunk 3-an. Azt a visítást amit a haveroktól kaptam.. Viszont holnap rakok fel ide képet a csodálatos 30 ezer forintos vinyóról, csak hogy mindenki lássa!

Ha tudod bizonyítani, akkor tedd meg a feljelentést, ugyanis nem röhögnek körbe a rendőrségen. Ők nem a haverjaid, munkakörükből eredően komolyan kell venniük a panaszodat. Én biztosan tennék egy próbát. Már csak azért is, mert hátha így más hasonló eseteket megelőzhetsz.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
kutfey
hozzászólás 2013-01-16 22:25
Létrehozva: #1611

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Ez nagyon durva.
Viszont elolvastam az eladó összes negatív és semleges értékelését, semmi ilyesmiről nem írt még senki, ezért elképzelhetőnek tartom, hogy őket is átvágták ezzel a kamu merevlemezzel.
Olvasom, hogy ezt a terméket már levették a kínálatból, tehát elképzelhető, hogy tudnak róla, nem biztos, hogy szándékosan becsaptak.

Az a baj, hogy nem lehet sehogyan felvenni a kapcsolatot az eladó esetleges többi becsapott vevőjével. Így ha más is járt így, nem tudok velük beszélni, mivel a Vatera szabályzata nem engedi...
Hogy egy ilyen pontosan kidolgozott átverés ne lenne szándékos? Kétlem, hogy véletlen lenne... De holnap rakok fel ide képet... Érdemes megnézni..

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-01-16 22:23
Létrehozva: #1612

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(svejku @ 2013-01-16 20:10) *
Inaktív, de a termékei még fent vannak, tehát lehet csak számlatartozása van.

Már nincsenek fent smile_275.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
kutfey
hozzászólás 2013-01-16 22:20
Létrehozva: #1613

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(zejopy @ 2013-01-16 19:42) *
Ez pocsék. Természetesen nem tudják kitiltani a felhasználót így bemondásra. Tehetnél rendőrségi feljelentést, én talán meg is próbálnám, csak azt nem tudom, hogyan tudod bebizonyítani a történteket.
A panaszodat közzé tetted most, de én a helyedben írnék egy levelet az ÜSZ-nak. Nem fogják tudni orvosolni a problémádat, de legalább felhívod a figyelmet rá.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-01-16 21:10
Létrehozva: #1614

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(davenport @ 2013-01-16 20:03) *
Inaktív az eladó, és tényleg nagyon durva. Más számteches oldalakon felbukkantak átmatricázott winchesterek is sajnos, de ilyet még nem láttam.

Inaktív, de a termékei még fent vannak, tehát lehet csak számlatartozása van.

+Quote Post
davenport
hozzászólás 2013-01-16 21:03
Létrehozva: #1615

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Ez nagyon durva.

Inaktív az eladó, és tényleg nagyon durva. Más számteches oldalakon felbukkantak átmatricázott winchesterek is sajnos, de ilyet még nem láttam.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-01-16 20:56
Létrehozva: #1616

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kutfey @ 2013-01-16 19:13) *
...megdöbbenve láttam, hogy nincs benne merevlemez, csak 1db 4 gigás pendrive, 2 db anyacsavar és 4 db fém henger van nagyon gondosan beleragasztva..

Ez nagyon durva.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-01-16 20:42
Létrehozva: #1617

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kutfey @ 2013-01-16 19:13) *
http://szamitastechnika.vatera.hu/pc_aszta...1687545404.html

Ezt a 2 TB külső merevlemezt rendeltem 30 ezer forintért. Mikor megérkezett rögtön kipróbáltam. A total commander is meg az eszközkezelő is 2 TB-ot jelzett. Másoltam rá 2 filmet, amik elindultak rajta. Ezért pozitív minősítést adtam. Pár nappal később kb 20 giga adatot akartam rá másolni, de összesen 4 gigánál több nem ment rá. A többi adat eltűnt. Próbáltam formázni, particionálni, de semmi se sikerült. Gondoltam kiveszem a merevlemezt a tokból és átrakom egy másikba, de nem tudtam szétszedni a tokot. Miután lefeszegettem a tetejét, megdöbbenve láttam, hogy nincs benne merevlemez, csak 1db 4 gigás pendrive, 2 db anyacsavar és 4 db fém henger van nagyon gondosan beleragasztva.. Azonnal tiltsák ki a felhasználót és tegyék közzé a panaszomat, hogy másokat ne tudjanak így becsapni!

Ez pocsék. Természetesen nem tudják kitiltani a felhasználót így bemondásra. Tehetnél rendőrségi feljelentést, én talán meg is próbálnám, csak azt nem tudom, hogyan tudod bebizonyítani a történteket.
A panaszodat közzé tetted most, de én a helyedben írnék egy levelet az ÜSZ-nak. Nem fogják tudni orvosolni a problémádat, de legalább felhívod a figyelmet rá.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
kutfey
hozzászólás 2013-01-16 20:13
Létrehozva: #1618

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

http://szamitastechnika.vatera.hu/pc_aszta...1687545404.html

Ezt a 2 TB külső merevlemezt rendeltem 30 ezer forintért. Mikor megérkezett rögtön kipróbáltam. A total commander is meg az eszközkezelő is 2 TB-ot jelzett. Másoltam rá 2 filmet, amik elindultak rajta. Ezért pozitív minősítést adtam. Pár nappal később kb 20 giga adatot akartam rá másolni, de összesen 4 gigánál több nem ment rá. A többi adat eltűnt. Próbáltam formázni, particionálni, de semmi se sikerült. Gondoltam kiveszem a merevlemezt a tokból és átrakom egy másikba, de nem tudtam szétszedni a tokot. Miután lefeszegettem a tetejét, megdöbbenve láttam, hogy nincs benne merevlemez, csak 1db 4 gigás pendrive, 2 db anyacsavar és 4 db fém henger van nagyon gondosan beleragasztva.. Azonnal tiltsák ki a felhasználót és tegyék közzé a panaszomat, hogy másokat ne tudjanak így becsapni!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-01-16 10:27
Létrehozva: #1619

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(hattilagvadanyi @ 2013-01-15 23:17) *
...
Mit lehet ilyenkor tenni? Utána tud nézni valaki, hogy nem ugyanaz az ember regisztrál-e újabb és újabb telefonszámmal, más felhasználói adatokkal?

Tisztelt hattilagvadanyi!

Utánanézünk, köszönjük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
hattilagvadanyi
hozzászólás 2013-01-16 00:17
Létrehozva: #1620

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-12-15 12:02
Azonosító: 1 926 956

Sziasztok!

Első bejegyzésem ide, elnézést, ha valami szakszerűtlen, kérlek, akkor jelezzetek. Azért írok, mert van egy problémás eladó, aki, ha jól figyelem, klónozza magát. A következőt csinálja. Jó előre beregisztrált több néven. Feltesz aukciókat, amelyekhez igen hosszú határidőre ígér kiszállítást. Begyűjti az előre utalásokat, aztán vagy szállít, vagy nem. Amikor összegyűlik egy nagyobb adag negatívja, akkor átnyergel egy másik nevére, és onnan folytatja, amíg azon a néven is ki nem zárják. Utána újabb névvel megy tovább.

Nekem szállított, de szerintem csak azért, mert előre kértem a számlát, arra utaltam, és a határidőhöz közeledve folyton zaklattam. Amikor az áru 4 hét után se jött, elég ellentmondást nem tűrő e-mailben kértem, hogy nyilatkozzon a csomag feladásáról. Erre visszaírt, hogy a csomag már úton van, elnézést, nem írt e-mailt. Kértem, hogy szkennelje be a csomag okmányait. Megtette: a csomagot az e-mailem olvasása után adta fel, ez a felvétel időpontján tisztán látszott. Telefonon természetesen elérhetetlen volt, a levelezés során minimum 3 különböző néven írt, a csomag feladója is egy újabb név volt.

Mások nem jártak ilyen jól. Itt olvasható, ki mit nem kapott meg, vagy mit kapott másképp.

Eddig az alábbi neveken bukkant fel:

kopi310 - már inaktív, dec. 26. óta felé se néz

ribizli10 - dec. 3 óta inaktív

dzsoker11 - még aktív. Ha nem ugyanazok a termékek lennének, ugyanazzal a szöveggel, nem is tippelném, hogy ugyanaz az ember. Itt 100%-ban pozitív visszajelzése van. De ugyancsak Baranya megyei ez a felhasználó is, az aukciói ugyanazok. Gyanús, hogy ugyanarról van szó.

Eleinte a kopi310 néven is csak pozitívja volt. Gyanússá akkor vált, amikor a termékem nem akart megérkezni, de az eladó egy halom pozitívot kapott nullás vásárlóktól, olyan szöveggel, hogy "a vásárlástól elálltam, de az eladó nagyon kedves és megértő volt". Olyan pozitívat, amit a termék megérkezése után írt volna valaki, csak elvétve találtam. Ezért kezdtem jobban odafigyelni rá. Most azt láttam, hogy pár napja törölték a nagyon kamu szagú pozitív értékeléseit. Lassan 80%-os lesz kopi310 néven. Bár ez nagyon nem érdekli, már nem lép be.

Mit lehet ilyenkor tenni? Utána tud nézni valaki, hogy nem ugyanaz az ember regisztrál-e újabb és újabb telefonszámmal, más felhasználói adatokkal?

+Quote Post

1312 Oldal V  « < 79 80 81 82 83 > » 
Reply to this topicStart new topic
8 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (8 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-16 09:20