IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1338 Oldal V  « < 813 814 815 816 817 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
terika23
hozzászólás 2009-09-22 14:24
Létrehozva: #16281

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-27 17:22
Azonosító: 260 214

IDÉZET(scaevola @ 2009-09-22 12:50) *
Ezek szerint én is bunkó vagyok, mert csak ajánlottan adok fel.
Imádkozni szoktam, hogy vesszen el a postán, mert akkor a feladási díjat+15 szörösét, visszakapom. Az égiek már egy ízben meghallgattak! A vevőm is egy kicsit megnyugodott, mert visszautaltam a vételárat + a postadíjként kért összeget. Mindezt, ha sima levélként küldöm, nem tehettem volna meg.

Nem írtam, hogy mindenki bunkó aki ajánlottan postáz. smile.gif Azt mondtam, hogy szerintem nem jó az, ha valaki nem ajánlottan kéri és elvész a termék... és mondjuk filléres áru volt.

--------------------
“I thought what I’d do was, I’d pretend I was one of those deaf-mutes.”
Go to the top of the page

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2009-09-22 14:22
Létrehozva: #16282

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2009-09-22 12:46) *
Az ajánlott küldemény biztosíték az eladónak. Akinek nem tetszik, másutt licitálhat. Nem ez a lehúzás.
Az meg sem fordul a fejedben, hogy a "kedves" vevő azt mondja, hogy nem kapta meg az árut?? Mivel bizonyítja az eladó, hogy feladta?? wacko.gif

Én speciel a postán blokkot kapok minden feladott levélről. Jó tudom, hogy nem ugyanaz, mint egy ajánlott vagy egy csomag. Mint írtam, lehet csak nekem furcsa dolog ez, hogy sem mint vevő, sem mint eladó nem akarok átverni senkit sem, sehogy. Csak furcsa volt a sokadik olvasatra az, hogy nem ajánlottan kérte és meg sem kapta. Ezt óhajtottam kifejezni, még ha néhol el is ragadtattam magam.

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-09-22 13:57
Létrehozva: #16283

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(scaevola @ 2009-09-22 13:50) *
Imádkozni szoktam, hogy vesszen el a postán, mert akkor a feladási díjat+15 szörösét, visszakapom. Az égiek már egy ízben meghallgattak! A vevőm is egy kicsit megnyugodott, mert visszautaltam a vételárat + a postadíjként kért összeget. Mindezt, ha sima levélként küldöm, nem tehettem volna meg.

Biztos rosszul postáztál wink.gif , hisz terika23 már húsz éve postázik, és még semmi nem veszett el neki.

(Én sem adok fel semmit simán, mert egy lehúzós tisztességtelen alak vagyok talán. blink.gif )

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2009-09-22 13:50
Létrehozva: #16284

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(terika23 @ 2009-09-22 13:33) *
Állandóan böngészgetem a vatera felhasználók, eladók-vevők pro-kontra dolgait. A "hétköznapi lehúzások már meg sem lepnek", viszont azt nagyon gerinctelennek tartom, hogy a postaköltséggel verik át az embert. Nem egy eladónál olvasom, hogy csak ajánlottan postáz. Ez rendben is van, de mondjuk egy ezer forint értékű terméket nem biztos, hogy mindenki ajánlottan szeretne megkapni. Vagy egy megnyert 1 forintos licitet (teszem azt egy 20 dkg könyvet) nem akar +200.-forinttal még leterhelni mondjuk. Ezt a vevő általában (90%-ban) jelzi is. És ezek után nem érkezik meg a postán a könyve. Nem hiszem el, hogy elveszik. 20 éve adok veszek, levelezek a postán, de SOHA nem veszett még el semmim, SOHA. A vaterán vásárolt dolgaim is megérkeztek eddig, és tőlem is megkapott még mindenki mindent.
Szerintem ez bunkóság. Nekem is fáj egy kicsit, ha valamim 1.-forintért megy el, de hát akkor 1.-forint, ez van. Ettől függetlenül postázom, ahogy a vevő kéri, és nem mondom el ezerszer mellé, hogy nem vállalok felelősséget meg mittudomén. Ez a felelősség duma nagyon tetszik egyébként, ahogy azt mondom valamire, hogy ne ajánlva küldje, egyből ezt kapom. Attól félek, hogy egyszer majd nem fog megérkezni az áru amit veszek, mert az eladó bunkó és így akar lehúzni.
És sok helyen olvastam ezt. Ugyan csak egy-egy eset, de minden 5. 6. eladónál találkozni ilyennel. Biztos véletlen. És a vevő is mindig hazudik, ha valami hibát talál. ... Ezt sem hiszem el. Speciel én, ha valami hibája van kiírom a terméklapra, azt is, hogy megpróbáltam e javítani vagy sem. Nem értem, mi ebben a nehéz...vagyis de, a több pénzről nehéz lemondani. Már akinek.
Persze azzal is tisztában vagyok, hogy lehet csak nekem evidens az, hogy nem verek át senkit, vagy a vevő kedvében akarok járni vagy valami.

Na, elnézést ezért a kis intermezzóért. smile.gif

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-09-22 13:46
Létrehozva: #16285

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(terika23 @ 2009-09-22 13:33) *
Állandóan böngészgetem a vatera felhasználók, eladók-vevők pro-kontra dolgait. A "hétköznapi lehúzások már meg sem lepnek", viszont azt nagyon gerinctelennek tartom, hogy a postaköltséggel verik át az embert. Nem egy eladónál olvasom, hogy csak ajánlottan postáz. Ez rendben is van, de mondjuk egy ezer forint értékű terméket nem biztos, hogy mindenki ajánlottan szeretne megkapni. Vagy egy megnyert 1 forintos licitet (teszem azt egy 20 dkg könyvet) nem akar +200.-forinttal még leterhelni mondjuk. Ezt a vevő általában (90%-ban) jelzi is. És ezek után nem érkezik meg a postán a könyve. Nem hiszem el, hogy elveszik. 20 éve adok veszek, levelezek a postán, de SOHA nem veszett még el semmim, SOHA. A vaterán vásárolt dolgaim is megérkeztek eddig, és tőlem is megkapott még mindenki mindent.
Szerintem ez bunkóság. Nekem is fáj egy kicsit, ha valamim 1.-forintért megy el, de hát akkor 1.-forint, ez van. Ettől függetlenül postázom, ahogy a vevő kéri, és nem mondom el ezerszer mellé, hogy nem vállalok felelősséget meg mittudomén. Ez a felelősség duma nagyon tetszik egyébként, ahogy azt mondom valamire, hogy ne ajánlva küldje, egyből ezt kapom. Attól félek, hogy egyszer majd nem fog megérkezni az áru amit veszek, mert az eladó bunkó és így akar lehúzni.

Az ajánlott küldemény biztosíték az eladónak. Akinek nem tetszik, másutt licitálhat. Nem ez a lehúzás.
Az meg sem fordul a fejedben, hogy a "kedves" vevő azt mondja, hogy nem kapta meg az árut?? Mivel bizonyítja az eladó, hogy feladta?? wacko.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2009-09-22 13:33
Létrehozva: #16286

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

És sok helyen olvastam ezt. Ugyan csak egy-egy eset, de minden 5. 6. eladónál találkozni ilyennel. Biztos véletlen. És a vevő is mindig hazudik, ha valami hibát talál. ... Ezt sem hiszem el. Speciel én, ha valami hibája van kiírom a terméklapra, azt is, hogy megpróbáltam e javítani vagy sem. Nem értem, mi ebben a nehéz...vagyis de, a több pénzről nehéz lemondani. Már akinek.
Persze azzal is tisztában vagyok, hogy lehet csak nekem evidens az, hogy nem verek át senkit, vagy a vevő kedvében akarok járni vagy valami.

Na, elnézést ezért a kis intermezzóért. smile.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-09-22 10:45
Létrehozva: #16287

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Mott12 @ 2009-09-22 10:44) *
Mondjuk ez igaz én is ezt néztem be egy regisztrált vásárlóval... Párpozitívas vásárlóval csak óvatosan és fenttartásokkal mad.gif rolleyes.gif

Ilyenkor látszik, mennyire sok az 52. laugh.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2009-09-22 10:46

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Mott12
hozzászólás 2009-09-22 10:44
Létrehozva: #16288

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-08 21:51
Azonosító: 177 560

IDÉZET(Orosz77 @ 2009-09-22 09:25) *
,
De a vevőtől előre kell kérni a pozitív értékelést.

Mondjuk ez igaz én is ezt néztem be egy regisztrált vásárlóval... Párpozitívas vásárlóval csak óvatosan és fenttartásokkal mad.gif rolleyes.gif

--------------------
"Boxolókkal sakkozni, sakkozókkal boxolni szeretek"
Okos pilóta alagútban nem katapultál.

+Quote Post
Orosz77
hozzászólás 2009-09-22 09:25
Létrehozva: #16289

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-02 10:07
Azonosító: 18 468

IDÉZET(Mott12 @ 2009-09-21 19:07) *
Alap, POZITÍV!!! rolleyes.gif A kecske is jól lakik és a medence is megmaradt biggrin.gif

,
De a vevőtől előre kell kérni a pozitív értékelést.

+Quote Post
Nethifi
hozzászólás 2009-09-21 22:21
Létrehozva: #16290

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-16 19:09
Azonosító: 171 256

Szívesen megkérdezném tőle hogy miért törölte a terméket de letiltott így nem tudok kérdezni sem tőle.
Azért kérdeztem itt a fórumon is ,hogy mi lehet a gond ,hogy így nekem támadt egy egyszerű kérdés miatt,nekem nem vele van gondom vagy a termékkel csak látni szerettem volna egy olyan képet amin a hírdetett termék van.Semmi baj a netről szedett képpel,de ha felajánlja hogy tud róla képet akkor végképp nem értem a reakcióját.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-09-21 22:17
Létrehozva: #16291

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2009-09-21 22:05) *
Biztos,hogy ez az?

"Ezt az aukciót már eltávolították"

Az előbb még láttam. Nethifi-nek igaza van a képpel kapcsolatban. Még én is észrevettem, pedig tudod.....

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-09-21 22:17
Létrehozva: #16292

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(Nethifi @ 2009-09-21 22:15) *
Azta!!!!!!!!!Nagyon gyors valamiért.
Ott valami nem stimmel,ha még a terméket is törölte.

Ezt gyanítom én is. wink.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
Nethifi
hozzászólás 2009-09-21 22:15
Létrehozva: #16293

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2009-09-21 22:05) *
Biztos,hogy ez az?

Azta!!!!!!!!!Nagyon gyors valamiért.
Ott valami nem stimmel,ha még a terméket is törölte.

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-09-21 22:05
Létrehozva: #16294

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Nethifi @ 2009-09-21 21:53) *
A terméklapról rendkívűl gyorsan törölt mindent az ELADÓ :-(
Ezért nem tudtam bemásolni onnan a levelezést.
Egyébként ez az:
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=153318220

Biztos,hogy ez az?

--------------------

+Quote Post
Nethifi
hozzászólás 2009-09-21 21:53
Létrehozva: #16295

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Grobar @ 2009-09-21 21:39) *
Az üzenet nem található! Elképzelhető, hogy az üzenet nem az aktuálisan belépett felhasználónak szól, ez esetben kérjük jelentkezzen ki, majd újra be a címzett felhasználóval, ahhoz hogy az üzenetet el tudja olvasni.
Az üzenet linkjét másolhatta be, nem a terméklapot. Gondolom...........

A terméklapról rendkívűl gyorsan törölt mindent az ELADÓ :-(
Ezért nem tudtam bemásolni onnan a levelezést.
Egyébként ez az:
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=153318220

+Quote Post
Nethifi
hozzászólás 2009-09-21 21:51
Létrehozva: #16296

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Grobar @ 2009-09-21 21:39) *
Az üzenet nem található! Elképzelhető, hogy az üzenet nem az aktuálisan belépett felhasználónak szól, ez esetben kérjük jelentkezzen ki, majd újra be a címzett felhasználóval, ahhoz hogy az üzenetet el tudja olvasni.

Akkor valószínű hogy a saját postámat akartam belinkelni .
Idemásolom a komplett üzenetváltást:

Tisztelt nyuszogomez!
Eredeti kép van a gépről?

Tisztelt Nethifi!
Szia! Mint a leírásban is láthatod, internetes a kép, és a képen is ott van hogy melyik lapról való...

Tisztelt nyuszogomez!
Természetesen látom,és ha jól látom egy éves a gép.Én a vadiúj cuccaimról is készítek képet és azt rakom fel."""Kérdezz bátran szívesen állok rendelkezésedre!
A laptopról ha komolyan érdekel készítek képet, egyébként pedig tökéletesen így néz ki, mint a felrakott képen!!!""""
Ez is a leírásban van,ezért mertem kérdezni.

Tisztelt Nethifi!
A kekeckedésed helyett kértél volna meg normálisan, hogy tegyek fel képet. Ha meg csak kötözködni akarsz keress mást! Az ilyennel soha nem üzletelnék! Letiltva!

Igen csak, az amit kérdeztél az eleve egyértelműen ott van a leírásomban, ezért mertem ezt válaszolni?!
- nyuszogomez

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2009-09-21 21:39
Létrehozva: #16297

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-05-24 18:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

IDÉZET(hytech @ 2009-09-21 21:36) *
Nem jó a link amit megadtál.

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-09-21 21:36
Létrehozva: #16298

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Nethifi @ 2009-09-21 21:29) *
http://www.vatera.hu/message/view.php?id=21614742#firstnew
Tapasztaltabbaktól kérdezném hogy csak én nem értem????

Letilt az eladó mert megkérdezem van e eredeti kép,és a poén az hogy a leírásban ő ajánlja fel :
Kérdezz bátran szívesen állok rendelkezésedre!
A laptopról ha komolyan érdekel készítek képet, egyébként pedig tökéletesen így néz ki, mint a felrakott képen!!!.

Megkérdezem Ő kekeckedésnek veszi.

Nem jó a link amit megadtál.

--------------------

+Quote Post
Nethifi
hozzászólás 2009-09-21 21:29
Létrehozva: #16299

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

http://www.vatera.hu/message/view.php?id=21614742#firstnew

Tapasztaltabbaktól kérdezném hogy csak én nem értem????

Letilt az eladó mert megkérdezem van e eredeti kép,és a poén az hogy a leírásban ő ajánlja fel :
Kérdezz bátran szívesen állok rendelkezésedre!
A laptopról ha komolyan érdekel készítek képet, egyébként pedig tökéletesen így néz ki, mint a felrakott képen!!!.

Megkérdezem Ő kekeckedésnek veszi.

+Quote Post
hanga55
hozzászólás 2009-09-21 21:00
Létrehozva: #16300

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-05-13 16:03
Azonosító: 640 855

IDÉZET(pgyafi @ 2009-09-21 09:33) *
Hirdettem egy 360-as medencét. Megadtam, hogy készpénz a fizetési mód. Leírásba beleírtam, hogy nagyjából hol van, és "el kell jönni érte" + "nem postázom".
29+ os vevő megnyerte. Majd írja emailben, hogy figyelmetlen volt, nem olvasta el a leírást, 300km-re lakik, nem éri meg neki érte jönnie. Ha tudom, postázzam; ha nem, a termék díját azért kifizeti, mivel licitált.
Nekem pont az elvitel volt/lett volna az aukció lényege, ezért is volt jelképes áron feltéve.

Na ilyenkor milyen értékelést adjak?

A második lehetőséget próbáltad?

+Quote Post

1338 Oldal V  « < 813 814 815 816 817 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-04-26 22:59