IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1339 Oldal V  « < 814 815 816 817 818 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
terika23
hozzászólás 2009-09-22 16:15
Létrehozva: #16301

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-27 17:22
Azonosító: 260 214

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2009-09-22 14:23) *
És nekem senki ne mondja azt,hogy egy vastagabb sima levélnél nem piszkálja meg valamelyik postai alkalmazott fantáziáját néha a beltartalom!!!Mire eljut a feladástól a célig a küldemény, az biza átmegy kb 10-15 emberen is.

(...)

ha lehúzni akarom, akkor felszámolok csomagolási díjat (bár itt jegyezném meg,hogy a ragszalag a bélelt boríték, a boríték,a csomagolópapír és komoly pénzt tud kitenni),és teleírom a terméklapot kisbetűs mondatokkal, mint pl: 1000 ft alatti vásárlásnál 100 ft csomagolási költséget számítok fel,

De még sorolhatnék pár érdekes mondatot.

Mondjuk ja. Én is kisvárosi postán adok fel, itthon nem tudom, hogy a családi ismerettségem miatt hozzá mernek e nyúlni a cuccaimhoz, de a célállomáson senki nem tudja, hogy ki a f*szom vagyok, úgyhogy mind1. Ebben igazad van. Bár ugye a postai alkalmazott elvileg nem tehetné ezt meg. Számomra felfoghatatlan (persze ettől még megtörténik), hogy nem tartják be ezeket a szabályokat...

A csomagolási díjakon én is néztem már nagyokat. Hamar eléri a pár százforintos tételt. Illetve van aki nem is csomagol, ha nem villámáron veszed meg akkor csak személyesen vehető át - persze ezt is megértem, csak nah.

--------------------
“I thought what I’d do was, I’d pretend I was one of those deaf-mutes.”
Go to the top of the page

+Quote Post
Sanyabacsi69
hozzászólás 2009-09-22 15:45
Létrehozva: #16302

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-02-18 10:47
Azonosító: 120 776

Előttem elmondtak minden érvet már, úgyhogy csak annyit teszek hozzá példaként, hogy nekem is tűnt már el küldeményem a postán, ajánlott. Kaptam érte 15+1=16*815 = 13040 forintot, a 815 volt a feladási díj. A termék értéke 9000 forint körüli volt. Másik eset: vevő veri a tamtamot, hogy nem kapta meg az árut. Erre küldemény kerestet a postával, kiderült, hogy x napon, y kézbesítő z időpontban átadta a vevő fiának! Csak a hülyegyerek nem szólt anyucinak. Na, vevő megnyugszik, örül mindenki, nem kapok negatívot egy nullás vevőtől olyan dologért, amiben nem is én voltam a hibás. Úgyhogy ne jöjjön senki (Te sem) nekem olyannal, hogy az ajánlott küldemény lehúzás. Vagy ha ezzel idegel, megmondom neki, hogy el lehet sétálni egy másik eladóhoz, akit madárnak nézhet. Ja, és persze nem marad el a tiltólistára rakás sem. Én nem akarok más hülyesége miatt idegeskedni, ez az ajánlott dolog egy nagyon jó kis biztosíték. Van ismerősöm a postán (igen-igen közeli ismerős), hallok tőle történeteket, hogy mi folyik ott, főleg karácsony előtt, mennyi csomag tűnik el. Szóval hagyjuk meg a "csak ajánlottan postázóknak" azt a jogot, hogy ne idegeskedjenek amiatt, hogy felelőtlen emberek (engem egyszer vettek rám, hogy így adjam fel, de tökre zavart, hogy valóban megkapja-e azt a 200 forintos vackot, amit feladtam) problémát okoznak.

IDÉZET(terika23 @ 2009-09-22 13:33) *
Állandóan böngészgetem a vatera felhasználók, eladók-vevők pro-kontra dolgait.....

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2009-09-22 15:23
Létrehozva: #16303

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 12:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

Nem egy eladónál olvasom, hogy csak ajánlottan postáz. Ez rendben is van, de mondjuk egy ezer forint értékű terméket nem biztos, hogy mindenki ajánlottan szeretne megkapni. Vagy egy megnyert 1 forintos licitet (teszem azt egy 20 dkg könyvet) nem akar +200.-forinttal még leterhelni mondjuk.
Persze azzal is tisztában vagyok, hogy lehet csak nekem evidens az, hogy nem verek át senkit, vagy a vevő kedvében akarok járni vagy valami.

Na, elnézést ezért a kis intermezzóért. smile.gif

Szia!Csak pár apró szösszenet részemről.:-)

Vidéki postánk van,itt az isten háta mögött,az óperencián túl.Nekem nem 1x fordult már elő,hogy ügyfelem jelezte,hogy "véletlenül" az AJÁNLOTT küldeményt felbontva! kapta meg.
Persze itt ludas lehet az én postám, és az ő postája.
Viszont ért már célba SIMA levelem is, de előtte e-mailben megírtam,hogy névre szóló számlát kértem a feladásról így ha akart volna "bepróbálkozni" akkor sem jött volna be neki.
Mégis az én tapasztalataim posta szempontjából igencsak negatívok.Én is csak ajánlottan vagyok hajlandó postázni és nem a 95%-ban becsületes vevőket akarom szívatni ezzel, hanem az 5%-ban bepróbálkozó vaterára nem való egyedeket kiutálni.
És nekem senki ne mondja azt,hogy egy vastagabb sima levélnél nem piszkálja meg valamelyik postai alkalmazott fantáziáját néha a beltartalom!!!Mire eljut a feladástól a célig a küldemény, az biza átmegy kb 10-15 emberen is.
Akárki is bontja fel,nyoma nem marad!!!
Nyoma csak a fizetős plusz szolgáltatásoknak marad!

Én ezért adom fel ajánlottan.
És ez nem is lehet lehúzás, mert ezt a plusz 200 forintot a posta elkéri az ellenszolgáltatás fejében.Tehát nem is értem,hogy ezt egyesek miért hiszik azt,hogy eladó ezzel lehúzza a vevőt?
ha lehúzni akarom, akkor felszámolok csomagolási díjat (bár itt jegyezném meg,hogy a ragszalag a bélelt boríték, a boríték,a csomagolópapír és komoly pénzt tud kitenni),és teleírom a terméklapot kisbetűs mondatokkal, mint pl: 1000 ft alatti vásárlásnál 100 ft csomagolási költséget számítok fel, vagy mondjuk 365 ft lenne ajánlottan a küldemény én meg a másik kategóriát 495 ft-ot adnám meg neki, mert ugye kevesen nézik meg átvételkor a felragasztott bélyegek összegét.

De még sorolhatnék pár érdekes mondatot.

És zárómondatodra reagálva:Itt a vaterán sajnos tényleg nem mindenkinek evidens,hogy becsülettel járjon el!!!Inkább légy óvatos,biztosítsd be magad, de ne te szívj a negatívokkal!!!

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2009-09-22 14:29
Létrehozva: #16304

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2009-09-22 12:57) *
Biztos rosszul postáztál wink.gif , hisz terika23 már húsz éve postázik, és még semmi nem veszett el neki.

(Én sem adok fel semmit simán, mert egy lehúzós tisztességtelen alak vagyok talán. blink.gif )

Majdnem húsz, ja. Miért olyan különös ez?

Nem akartam megsérteni senkit sem egyébként. Kissé ingerültre sikerült a kommentem belátom, nem akartam félre értést ebből. Nem is a jóhiszemű eladók és vevők ellen koptatom a klavit. Ellenséget sem óhajtok most szerezni. Pusztán ezek a bosszúból dolgok (negatívak, nem adta fel, nem fizette ki, satöbbi) nem tetszettek a sokadszori olvasgatásra. És biztos nem csak én tapasztaltam már ezt. Bár nekem elve életidegen az is, hogy hazudjak, nehogy pénzt csaljak ki valahogy. Néha nagyon elszörnyedek (és meg is ijedek) azon, amit itt látok belinkelgetve mondjuk a szégyenfal topicba, vagy az érdekes eladóknál/vásárlóknál.

Amúgy még egyszer bocsánat az indulatos kommentért, nem annak szántam, mint aminek sikerült.

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-09-22 14:27
Létrehozva: #16305

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(terika23 @ 2009-09-22 14:22) *
Én speciel a postán blokkot kapok minden feladott levélről. Jó tudom, hogy nem ugyanaz, mint egy ajánlott vagy egy csomag. Mint írtam, lehet csak nekem furcsa dolog ez, hogy sem mint vevő, sem mint eladó nem akarok átverni senkit sem, sehogy. Csak furcsa volt a sokadik olvasatra az, hogy nem ajánlottan kérte és meg sem kapta. Ezt óhajtottam kifejezni, még ha néhol el is ragadtattam magam.

Hát bizony blokk nem ugyanaz, mint az ajánlott.
Az inkorrekt eladók másik kategória. Nem biztos, hogy, aki ajánlottan postáz, az mindjárt lehúzós eladó.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2009-09-22 14:24
Létrehozva: #16306

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(scaevola @ 2009-09-22 12:50) *
Ezek szerint én is bunkó vagyok, mert csak ajánlottan adok fel.
Imádkozni szoktam, hogy vesszen el a postán, mert akkor a feladási díjat+15 szörösét, visszakapom. Az égiek már egy ízben meghallgattak! A vevőm is egy kicsit megnyugodott, mert visszautaltam a vételárat + a postadíjként kért összeget. Mindezt, ha sima levélként küldöm, nem tehettem volna meg.

Nem írtam, hogy mindenki bunkó aki ajánlottan postáz. smile.gif Azt mondtam, hogy szerintem nem jó az, ha valaki nem ajánlottan kéri és elvész a termék... és mondjuk filléres áru volt.

--------------------

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2009-09-22 14:22
Létrehozva: #16307

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2009-09-22 12:46) *
Az ajánlott küldemény biztosíték az eladónak. Akinek nem tetszik, másutt licitálhat. Nem ez a lehúzás.
Az meg sem fordul a fejedben, hogy a "kedves" vevő azt mondja, hogy nem kapta meg az árut?? Mivel bizonyítja az eladó, hogy feladta?? wacko.gif

Én speciel a postán blokkot kapok minden feladott levélről. Jó tudom, hogy nem ugyanaz, mint egy ajánlott vagy egy csomag. Mint írtam, lehet csak nekem furcsa dolog ez, hogy sem mint vevő, sem mint eladó nem akarok átverni senkit sem, sehogy. Csak furcsa volt a sokadik olvasatra az, hogy nem ajánlottan kérte és meg sem kapta. Ezt óhajtottam kifejezni, még ha néhol el is ragadtattam magam.

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-09-22 13:57
Létrehozva: #16308

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(scaevola @ 2009-09-22 13:50) *
Imádkozni szoktam, hogy vesszen el a postán, mert akkor a feladási díjat+15 szörösét, visszakapom. Az égiek már egy ízben meghallgattak! A vevőm is egy kicsit megnyugodott, mert visszautaltam a vételárat + a postadíjként kért összeget. Mindezt, ha sima levélként küldöm, nem tehettem volna meg.

Biztos rosszul postáztál wink.gif , hisz terika23 már húsz éve postázik, és még semmi nem veszett el neki.

(Én sem adok fel semmit simán, mert egy lehúzós tisztességtelen alak vagyok talán. blink.gif )

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2009-09-22 13:50
Létrehozva: #16309

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

Állandóan böngészgetem a vatera felhasználók, eladók-vevők pro-kontra dolgait. A "hétköznapi lehúzások már meg sem lepnek", viszont azt nagyon gerinctelennek tartom, hogy a postaköltséggel verik át az embert. Nem egy eladónál olvasom, hogy csak ajánlottan postáz. Ez rendben is van, de mondjuk egy ezer forint értékű terméket nem biztos, hogy mindenki ajánlottan szeretne megkapni. Vagy egy megnyert 1 forintos licitet (teszem azt egy 20 dkg könyvet) nem akar +200.-forinttal még leterhelni mondjuk. Ezt a vevő általában (90%-ban) jelzi is. És ezek után nem érkezik meg a postán a könyve. Nem hiszem el, hogy elveszik. 20 éve adok veszek, levelezek a postán, de SOHA nem veszett még el semmim, SOHA. A vaterán vásárolt dolgaim is megérkeztek eddig, és tőlem is megkapott még mindenki mindent.
Szerintem ez bunkóság. Nekem is fáj egy kicsit, ha valamim 1.-forintért megy el, de hát akkor 1.-forint, ez van. Ettől függetlenül postázom, ahogy a vevő kéri, és nem mondom el ezerszer mellé, hogy nem vállalok felelősséget meg mittudomén. Ez a felelősség duma nagyon tetszik egyébként, ahogy azt mondom valamire, hogy ne ajánlva küldje, egyből ezt kapom. Attól félek, hogy egyszer majd nem fog megérkezni az áru amit veszek, mert az eladó bunkó és így akar lehúzni.
És sok helyen olvastam ezt. Ugyan csak egy-egy eset, de minden 5. 6. eladónál találkozni ilyennel. Biztos véletlen. És a vevő is mindig hazudik, ha valami hibát talál. ... Ezt sem hiszem el. Speciel én, ha valami hibája van kiírom a terméklapra, azt is, hogy megpróbáltam e javítani vagy sem. Nem értem, mi ebben a nehéz...vagyis de, a több pénzről nehéz lemondani. Már akinek.
Persze azzal is tisztában vagyok, hogy lehet csak nekem evidens az, hogy nem verek át senkit, vagy a vevő kedvében akarok járni vagy valami.

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-09-22 13:46
Létrehozva: #16310

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Állandóan böngészgetem a vatera felhasználók, eladók-vevők pro-kontra dolgait. A "hétköznapi lehúzások már meg sem lepnek", viszont azt nagyon gerinctelennek tartom, hogy a postaköltséggel verik át az embert. Nem egy eladónál olvasom, hogy csak ajánlottan postáz. Ez rendben is van, de mondjuk egy ezer forint értékű terméket nem biztos, hogy mindenki ajánlottan szeretne megkapni. Vagy egy megnyert 1 forintos licitet (teszem azt egy 20 dkg könyvet) nem akar +200.-forinttal még leterhelni mondjuk. Ezt a vevő általában (90%-ban) jelzi is. És ezek után nem érkezik meg a postán a könyve. Nem hiszem el, hogy elveszik. 20 éve adok veszek, levelezek a postán, de SOHA nem veszett még el semmim, SOHA. A vaterán vásárolt dolgaim is megérkeztek eddig, és tőlem is megkapott még mindenki mindent.
Szerintem ez bunkóság. Nekem is fáj egy kicsit, ha valamim 1.-forintért megy el, de hát akkor 1.-forint, ez van. Ettől függetlenül postázom, ahogy a vevő kéri, és nem mondom el ezerszer mellé, hogy nem vállalok felelősséget meg mittudomén. Ez a felelősség duma nagyon tetszik egyébként, ahogy azt mondom valamire, hogy ne ajánlva küldje, egyből ezt kapom. Attól félek, hogy egyszer majd nem fog megérkezni az áru amit veszek, mert az eladó bunkó és így akar lehúzni.

Az ajánlott küldemény biztosíték az eladónak. Akinek nem tetszik, másutt licitálhat. Nem ez a lehúzás.
Az meg sem fordul a fejedben, hogy a "kedves" vevő azt mondja, hogy nem kapta meg az árut?? Mivel bizonyítja az eladó, hogy feladta?? wacko.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2009-09-22 13:33
Létrehozva: #16311

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

És sok helyen olvastam ezt. Ugyan csak egy-egy eset, de minden 5. 6. eladónál találkozni ilyennel. Biztos véletlen. És a vevő is mindig hazudik, ha valami hibát talál. ... Ezt sem hiszem el. Speciel én, ha valami hibája van kiírom a terméklapra, azt is, hogy megpróbáltam e javítani vagy sem. Nem értem, mi ebben a nehéz...vagyis de, a több pénzről nehéz lemondani. Már akinek.

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-09-22 10:45
Létrehozva: #16312

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Mott12 @ 2009-09-22 10:44) *
Mondjuk ez igaz én is ezt néztem be egy regisztrált vásárlóval... Párpozitívas vásárlóval csak óvatosan és fenttartásokkal mad.gif rolleyes.gif

Ilyenkor látszik, mennyire sok az 52. laugh.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2009-09-22 10:46

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Mott12
hozzászólás 2009-09-22 10:44
Létrehozva: #16313

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-08 21:51
Azonosító: 177 560

IDÉZET(Orosz77 @ 2009-09-22 09:25) *
,
De a vevőtől előre kell kérni a pozitív értékelést.

Mondjuk ez igaz én is ezt néztem be egy regisztrált vásárlóval... Párpozitívas vásárlóval csak óvatosan és fenttartásokkal mad.gif rolleyes.gif

--------------------
"Boxolókkal sakkozni, sakkozókkal boxolni szeretek"
Okos pilóta alagútban nem katapultál.

+Quote Post
Orosz77
hozzászólás 2009-09-22 09:25
Létrehozva: #16314

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-02 10:07
Azonosító: 18 468

IDÉZET(Mott12 @ 2009-09-21 19:07) *
Alap, POZITÍV!!! rolleyes.gif A kecske is jól lakik és a medence is megmaradt biggrin.gif

,
De a vevőtől előre kell kérni a pozitív értékelést.

+Quote Post
Nethifi
hozzászólás 2009-09-21 22:21
Létrehozva: #16315

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-16 19:09
Azonosító: 171 256

Szívesen megkérdezném tőle hogy miért törölte a terméket de letiltott így nem tudok kérdezni sem tőle.
Azért kérdeztem itt a fórumon is ,hogy mi lehet a gond ,hogy így nekem támadt egy egyszerű kérdés miatt,nekem nem vele van gondom vagy a termékkel csak látni szerettem volna egy olyan képet amin a hírdetett termék van.Semmi baj a netről szedett képpel,de ha felajánlja hogy tud róla képet akkor végképp nem értem a reakcióját.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-09-21 22:17
Létrehozva: #16316

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2009-09-21 22:05) *
Biztos,hogy ez az?

"Ezt az aukciót már eltávolították"

Az előbb még láttam. Nethifi-nek igaza van a képpel kapcsolatban. Még én is észrevettem, pedig tudod.....

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-09-21 22:17
Létrehozva: #16317

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(Nethifi @ 2009-09-21 22:15) *
Azta!!!!!!!!!Nagyon gyors valamiért.
Ott valami nem stimmel,ha még a terméket is törölte.

Ezt gyanítom én is. wink.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
Nethifi
hozzászólás 2009-09-21 22:15
Létrehozva: #16318

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2009-09-21 22:05) *
Biztos,hogy ez az?

Azta!!!!!!!!!Nagyon gyors valamiért.
Ott valami nem stimmel,ha még a terméket is törölte.

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-09-21 22:05
Létrehozva: #16319

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(Nethifi @ 2009-09-21 21:53) *
A terméklapról rendkívűl gyorsan törölt mindent az ELADÓ :-(
Ezért nem tudtam bemásolni onnan a levelezést.
Egyébként ez az:
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=153318220

Biztos,hogy ez az?

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
Nethifi
hozzászólás 2009-09-21 21:53
Létrehozva: #16320

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Grobar @ 2009-09-21 21:39) *
Az üzenet nem található! Elképzelhető, hogy az üzenet nem az aktuálisan belépett felhasználónak szól, ez esetben kérjük jelentkezzen ki, majd újra be a címzett felhasználóval, ahhoz hogy az üzenetet el tudja olvasni.
Az üzenet linkjét másolhatta be, nem a terméklapot. Gondolom...........

A terméklapról rendkívűl gyorsan törölt mindent az ELADÓ :-(
Ezért nem tudtam bemásolni onnan a levelezést.
Egyébként ez az:
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=153318220

+Quote Post

1339 Oldal V  « < 814 815 816 817 818 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-05-29 18:11