IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1351 Oldal V  « < 81 82 83 84 85 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2013-05-13 16:50
Létrehozva: #1641

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(gretike401 @ 2013-05-13 16:27) *
Így van, 6500-ben egyeztünk meg!
És ha ő előrébb hozná a zárást, akkor én 6500ft-ot utalnék neki ( +pk ), még akkor is ha csak teszem azt 4000FT-on állna a licit a záráskor!
Mivel ebben az összegben egyeztünk meg!

Ha ő ezt elfogadná, akkor jutalékkijátszást csinálna, ami az egyik legnagyobb bűn itt a Vaterán, és te lennél a felbujtó.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2013-05-13 16:43
Létrehozva: #1642

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(gretike401 @ 2013-05-13 16:27) *
És ha ő előrébb hozná a zárást, akkor én 6500ft-ot utalnék neki ( +pk ), még akkor is ha csak teszem azt 4000FT-on állna a licit a záráskor!

Ez ilyen formában szabálytalan. ÁFF 3/15. http://img.vatera.hu/license/main.html

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
gretike401
hozzászólás 2013-05-13 16:27
Létrehozva: #1643

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2013-04-30 17:10
Azonosító: 2 029 128

IDÉZET(zejopy @ 2013-05-13 15:47) *
Lényegesen kevesebben áll a telefon. Így nem éri meg neki lezárni. 6500-ban egyeztetek meg.smile.gif Ez alig a fele.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-13 15:47
Létrehozva: #1644

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(gretike401 @ 2013-05-13 15:32) *
Sziasztok!

Érdekes dolog történt velem smile.gif
Kinéztem magamnak egy telefont ( mivel ami volt tönkre ment, azért "sürgős" lenne mielőbb beszerezni egyet ), szóval, mait kinéztem magamnak, még három nap van vissza az aukcióból!
Írtam az eladónak, hogy mennyi az az összeg, amiért megválna a telefontól!
Meg is állapodtunk egy összegben, azt mondta, hogy licitáljak ezzel az összeggel, és ő beállítja a 24 órás zárást!
Hááát, ez sajnos még nem történt meg!
Szerintem ő most abban reménykedik, hogy túl licitálják a megbeszélt összeget!
Azért ez is milyen már!!! Mondhatta volna azt, hogy várjuk meg a licit végét..... Nem lett volna belőle semmi probléma!
De így most ki kell várnom az aukció végét, és ha nem én nyerem meg, akkor megint keresgélhetek a telefonok között, és várhatok az aukció végére... :/

Lényegesen kevesebben áll a telefon. Így nem éri meg neki lezárni. 6500-ban egyeztetek meg.smile.gif Ez alig a fele.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
gretike401
hozzászólás 2013-05-13 15:32
Létrehozva: #1645

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2013-04-30 17:10
Azonosító: 2 029 128

Sziasztok!

Érdekes dolog történt velem smile.gif
Kinéztem magamnak egy telefont ( mivel ami volt tönkre ment, azért "sürgős" lenne mielőbb beszerezni egyet ), szóval, mait kinéztem magamnak, még három nap van vissza az aukcióból!
Írtam az eladónak, hogy mennyi az az összeg, amiért megválna a telefontól!
Meg is állapodtunk egy összegben, azt mondta, hogy licitáljak ezzel az összeggel, és ő beállítja a 24 órás zárást!
Hááát, ez sajnos még nem történt meg!
Szerintem ő most abban reménykedik, hogy túl licitálják a megbeszélt összeget!
Azért ez is milyen már!!! Mondhatta volna azt, hogy várjuk meg a licit végét..... Nem lett volna belőle semmi probléma!
De így most ki kell várnom az aukció végét, és ha nem én nyerem meg, akkor megint keresgélhetek a telefonok között, és várhatok az aukció végére... :/

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-11 13:11
Létrehozva: #1646

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hdina80 @ 2013-05-11 11:30) *
Bocs,a vásárolt termékeimre gondolsz?.akkor ez: http://www.vatera.hu/checkout/order_detail...der_id=12206664
igazság szerint a fiókom törlésén gondolkodom,ennyi db semleges vagy negatív értékelést nem akarok megkockáztatni...viszont átvenni sincs túl sok kedvem ezek után a termékeket,amilyen hangnemet ezek megengednek maguknak levélben... szerinted mit várjak egy olyan eladótól,akinek az a válasza,hogy nem reménykedni kell,hanem felülni a Hévre?A humérzékemmel nincs baj,de jelenleg inkább mérges vagyok.

Azt hiszem, a személyes menüdből hoztad a linket, ezt én nem láthatom.smile.gif
Nem tudok eleget. Az előbb egy hosszú választ írtam, de rájöttem, hogy nem egészen világos minden, ezért a lényeget kivettem utólag.
Ha tudod és megoldható, vedd át, persze biztosan nem lesz kellemes. Aztán értékelést te is adhatsz ám.smile.gif

IDÉZET(zejopy @ 2013-05-11 11:35) *
Azt hiszem, a személyes menüdből hoztad a linket, ezt én nem láthatom.smile.gif
Nem tudok eleget. Az előbb egy hosszú választ írtam, de rájöttem, hogy nem egészen világos minden, ezért a lényeget kivettem utólag.
Ha tudod és megoldható, vedd át, persze biztosan nem lesz kellemes. Aztán értékelést te is adhatsz ám.smile.gif

Végeztem a feltöltéssel, utánamentem.smile.gif
http://muveszet-kezmuvesseg.vatera.hu/krea...1751316287.html
Ez az?
És ezt olvasom:
További információk a termék szállításával kapcsolatban:
Otthon - Barkács - Kreatív termékpalettánk 97%-át akár azonnal, készletünkből átveheti Budapest több kerületében: 1) CSEPEL, HÉV közelében. Itt tárolunk minden terméket, innen kerül át a többi címre is. 2) KISPEST - legtöbb termék átvehető. 3) BELVÁROS, Ferenciek tere közelében 1 kg-nál & 40 cm-nél kisebb termékek, 1000ft összérték felett. 4) ÓBUDA, legtöbb termék, 1000ft összérték felett. Címeinken megoldott munkaidő alatt, után, hétvégén is az átadás!A VÁLASZTOTT KERÜLETET EMAILBEN íRJA MEG!

Sajnos az azonnali átvételt (amúgy ott is csak 97%-ot ír és nem mindenre) csak Csepelre írja. De mivel csütörtökön vásároltál és a kezdő postodban 2-5 napot említesz, jó esély van arra, hogy még időben átvedd a cuccot.
Mivel kell az áru - legalábbis gondolom, ha már vásároltál - mindenképpen arra kellene törekedned, hogy el tudd hozni. Arról nem is beszélve, hogy az eladó stílusa miatti "megsértődés" sajnos nem mentesít a kötelezettséged alól, ami ugye ebben az esetben a vásárlás.
Félre ne érts, nem tartom túlzónak a megbántottságot, hiszen az eladó kommunikációja tényleg minősíthetetlen. Próbáld ezt egy kis időre kizárni ezt, tudom kicsit sem könnyű.smile.gif
A 200 Ft plusz költség számomra még mindig nem világos. Ezt mindenképpen ki kell fizetned, ha nem Csepelen veszed át?
Na és kérdezd meg, hogy mikorra tudja neked megfelelő átvételi pontra elszállítani a cuccot. Ez fontos.
Az ÜSZ pedig ebben az esetben is akkor tud majd segíteni, ha esetleg bosszúértékelést kell töröltetni, de azt is csak akkor, ha valóban minden egyértelműen látszik.
Ehhez két dolog feltétlenül szükséges, és ez csak tanács, nem kritika.
1. A problémádat és a történteket muszáj pontosan és érthetően leírni. Ez ma nem sikerült, még most sem látszik egyértelműen, hogy mi a gond, még mindig vannak pontosításra szoruló elemek.
2. A levelezésnek egyértelműen alá kell támasztani a probléma leírását úgy, hogy az is értse, átlássa, aki nem volt benne a folyamatban.
Ebben a fázisban, ahol most tart a dolog, az ÜSZ tényleg nm tud segíteni. Nincs hozzá meg sem a jogalapja, sem a kellő eszköztára.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-05-11 13:14

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hdina80
hozzászólás 2013-05-11 11:30
Létrehozva: #1647

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-03-09 22:15
Azonosító: 1 430 472

Bocs,a vásárolt termékeimre gondolsz?.akkor ez: http://www.vatera.hu/checkout/order_detail...der_id=12206664 az eladóé: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1586371
igazság szerint a fiókom törlésén gondolkodom,ennyi db semleges vagy negatív értékelést nem akarok megkockáztatni...viszont átvenni sincs túl sok kedvem ezek után a termékeket,amilyen hangnemet ezek megengednek maguknak levélben... szerinted mit várjak egy olyan eladótól,akinek az a válasza,hogy nem reménykedni kell,hanem felülni a Hévre?A humérzékemmel nincs baj,de jelenleg inkább mérges vagyok.

A hozzászólást -hdina80- szerkesztette a következő időpontban: 2013-05-11 11:33

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-11 10:54
Létrehozva: #1648

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hdina80 @ 2013-05-11 10:31) *
Sziasztok,
tudnátok tanácsot adni mit tegyek?A problémám a következő:
Egy eladótól rendeltem több terméket,nem nagy összérték,de több különböző darab.Személyes átvétel 5. kerületben,termékek raktáron címszóval.Erre a vásárlási értesítőben azt írja,hogy 200 ft plusszért átvehetem az adott helyen 2-5 napon belül VALÓSZÍNŰLEG!Amikor jeleztem neki felháborodásom,hogy nem erről volt szó,akkor egy rövid üzenetben semmibe vette amit írtam,és várta a visszajelzésem,hogy akkor most hova kérem a cuccot.Írtam,"reménykedem",hogy szerdáig megérkezik,mert jövő hét csütörtökön elutazom,és mivel /most a héten/ csütörtök reggel ütöttem le a termékekeket,elvileg reális esély van rá?Erre a válasz:NEM REMÉNYKEDNI KELL,HANEM FELÜLNI A HÉVRE,ÉS MENJEK KI CSEPELRE,mert ott a raktár.Jelezném,Kistarcsán lakom,és nincs kocsim,tehát Bkv-val nem 2 perc...Én még egy ilyen pofátlan eladót nem láttam...Sajnos negatív tapasztalat az is,hogy ügyfélszolgálat csak azt írja,fenyegessem meg,tehát a hosszas értelmetlen levelezgetésnek nem látom értelmét,viszont nem úgy néz ki,hogy rá tudom venni,hagyjuk az egészet...Szerintetek mit tehetnék?/Dolgozó ember vagyok,nem fogok kimenni Csepelre/

Kérlek, mutass egy linket.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-05-11 10:55

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hdina80
hozzászólás 2013-05-11 10:31
Létrehozva: #1649

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-03-09 22:15
Azonosító: 1 430 472

Sziasztok,
tudnátok tanácsot adni mit tegyek?A problémám a következő:
Egy eladótól rendeltem több terméket,nem nagy összérték,de több különböző darab.Személyes átvétel 5. kerületben,termékek raktáron címszóval.Erre a vásárlási értesítőben azt írja,hogy 200 ft plusszért átvehetem az adott helyen 2-5 napon belül VALÓSZÍNŰLEG!Amikor jeleztem neki felháborodásom,hogy nem erről volt szó,akkor egy rövid üzenetben semmibe vette amit írtam,és várta a visszajelzésem,hogy akkor most hova kérem a cuccot.Írtam,"reménykedem",hogy szerdáig megérkezik,mert jövő hét csütörtökön elutazom,és mivel /most a héten/ csütörtök reggel ütöttem le a termékekeket,elvileg reális esély van rá?Erre a válasz:NEM REMÉNYKEDNI KELL,HANEM FELÜLNI A HÉVRE,ÉS MENJEK KI CSEPELRE,mert ott a raktár.Jelezném,Kistarcsán lakom,és nincs kocsim,tehát Bkv-val nem 2 perc...Én még egy ilyen pofátlan eladót nem láttam...Sajnos negatív tapasztalat az is,hogy ügyfélszolgálat csak azt írja,fenyegessem meg,tehát a hosszas értelmetlen levelezgetésnek nem látom értelmét,viszont nem úgy néz ki,hogy rá tudom venni,hagyjuk az egészet...Szerintetek mit tehetnék?/Dolgozó ember vagyok,nem fogok kimenni Csepelre/

A hozzászólást -hdina80- szerkesztette a következő időpontban: 2013-05-11 10:33

+Quote Post
zoc710
hozzászólás 2013-05-10 13:38
Létrehozva: #1650

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-23 20:35
Azonosító: 1 569 983

IDÉZET(jeges12 @ 2013-05-09 15:45) *
Miért kellene tiltóra tenni?

zsiga65-tel sokkal megértőbbnek teccik lenni, pedig ő már 13x nem fizetett a megnyert aukciók után kegyednek 2009 november és 2012 december között... smile.gif

tobzi felhasználó azt írja utalt, aztán lehet várakozni, nézegetni a számlát és miután az átlagos eladó leadja az értékelést 6 nap múlva utalás érkezik tőle, talán ez egy kicsit idegesítő!!!

IDÉZET(zoc710 @ 2013-05-10 13:30) *
tobzi felhasználó azt írja utalt, aztán lehet várakozni, nézegetni a számlát és miután az átlagos eladó leadja az értékelést 6 nap múlva utalás érkezik tőle, talán ez egy kicsit idegesítő!!!

Ha ennyi ideje van, hogy összesítette az értékeléseimet, azt is láthatta, ha valaki meggondolja magát és ez nem csak zsiga65 felhasználóval fordult elő semlegessel lehet zárni, nem csinálok ügyet belőle, de ha a másik fél arra se méltat, hogy jelentkezzen, nincs mit tolerálni!!!

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-05-09 20:00
Létrehozva: #1651

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zsirosgeza20 @ 2013-05-09 19:53) *
Leadtam a megfelelő értékeléseket, igazából csak a bosszúból készített negatívot akarom elkerülni.

good2.gif
A reg nélküli "vevő" alapból nem tud értékelni, a többiek padig 60 nap eltelte után szintén nem (és úgy nézem eltelt), amúgy pedig egy kis odafigyeléssel, és munkával lehet töröltetni a jogtalanul kapott negatívot.

+Quote Post
zsirosgeza20
hozzászólás 2013-05-09 19:53
Létrehozva: #1652

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-04-09 20:57
Azonosító: 1 700 190

IDÉZET(svejku @ 2013-05-09 19:24) *
Ez esetben célszerű a megfelelő értékelést megtenni.

Leadtam a megfelelő értékeléseket, igazából csak a bosszúból készített negatívot akarom elkerülni.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-05-09 19:24
Létrehozva: #1653

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zsirosgeza20 @ 2013-05-09 19:12) *
...
Mit lenne célszerű tennem ez-esetben?

Ez esetben célszerű a megfelelő értékelést megtenni.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-05-09 19:21
Létrehozva: #1654

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

Sziasztok.

Egy pár kérdésem lenne az értékeléssel kapcsolatban.
Van pár eladásom amit még a mai napig nem fizettek ki, mivel ezeket még nem értékeltem, nem tudom használni az oldalt csak az értékelésk jönnek be.
Minden vásárlónak írtam a vásárlás után és mindegyik meg is kapta és reagált rá. A legtöbbel még telefonos eggyeztetés is volt.
De a mai napig nem kaptam meg a pénzt és nem is lehet már elérni őke. Nagy része INAKTIV jelenleg.
Megírtam nekik, hogy zárjuk le pozíítiv értékeléssel a dolgot, kifizetem inkább a jutalákot csak haladjon a dolog valamerre, de persze erre sem jött válasz.
Negatív értékelést nem szeretnék adni és nem is szeretnék kapni bosszúból.

Előre is köszönöm a segítséget és a válaszokat.

A nem fizető és nem kommunikáló vevőnek milyen értékelés jár ön szerint?
Másként feltéve a kérdést: kinek jár akkor negatív?
Ha ilyen esetekben pozitívot osztogat, akkor azzal segít az ilyen problémás felhasználóknak, hogy másokat is átverhessenek.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-09 19:14
Létrehozva: #1655

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok.

Van pár eladásom amit még a mai napig nem fizettek ki, mivel ezeket még nem értékeltem, nem tudom használni az oldalt csak az értékelésk jönnek be.
Minden vásárlónak írtam a vásárlás után és mindegyik meg is kapta és reagált rá. A legtöbbel még telefonos eggyeztetés is volt.
De a mai napig nem kaptam meg a pénzt és nem is lehet már elérni őke. Nagy része INAKTIV jelenleg.
Megírtam nekik, hogy zárjuk le pozíítiv értékeléssel a dolgot, kifizetem inkább a jutalákot csak haladjon a dolog valamerre, de persze erre sem jött válasz.

Miért zárnád le pozitívval a nem létrejött üzleteket? Aki nem fizet, annak nem jár pozitív értékelés. Lehet az, hogy tőled csupa olyan ember vásárol, aki nem fizet?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zsirosgeza20
hozzászólás 2013-05-09 19:12
Létrehozva: #1656

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-04-09 20:57
Azonosító: 1 700 190

Sziasztok.

+Quote Post
jeges12
hozzászólás 2013-05-09 15:45
Létrehozva: #1657

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2013-01-02 22:02
Azonosító: 1 946 714

IDÉZET(zoc710 @ 2013-05-08 04:35) *
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=636084
Ajánlom mindenki tegye tiltóra!!!!

Miért kellene tiltóra tenni?

zsiga65-tel sokkal megértőbbnek teccik lenni, pedig ő már 13x nem fizetett a megnyert aukciók után kegyednek 2009 november és 2012 december között... smile.gif

A hozzászólást -jeges12- szerkesztette a következő időpontban: 2013-05-09 15:46

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-08 14:34
Létrehozva: #1658

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zoc710 @ 2013-05-08 14:24) *
Visszautaltam oda ahonnan jött, de azért írtam is neki : Mire jó ez????

Ez már az eső után köpönyeg verzió. Pont arra jó, hogy az ember a vizes cuccaira ráhúzza a köpönyeget és abban dunsztolódjon. Egy idő után gondolom szagok is keletkeznek egy ilyen felesleges tevékenység után. Meg talán gombásodás...
Felejtsd el, és egyél egy fagylaltot. Csokoládé, velencei álom párosítást javaslok.biggrin.gif

IDÉZET(zoc710 @ 2013-05-08 14:28) *
http://divat-ruha.vatera.hu/ferfi_ruhazat/...1746106844.html
Ha valakinek van ereje végig olvasni a termék lapomon a levelezést , ( persze itt az általam küldött emailek nem láthatóak) megköszönném, ha véleményt mondana erről, mert nekem már nincs...

Félúton feladtam...

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zoc710
hozzászólás 2013-05-08 14:28
Létrehozva: #1659

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-23 20:35
Azonosító: 1 569 983

IDÉZET(zejopy @ 2013-05-08 13:01) *
Utald vissza. Az értékeléssel lezárult az aukció. Nincs kötelezettséged.

IDÉZET(zoc710 @ 2013-05-08 14:24) *

http://divat-ruha.vatera.hu/ferfi_ruhazat/...1746106844.html
Ha valakinek van ereje végig olvasni a termék lapomon a levelezést , ( persze itt az általam küldött emailek nem láthatóak) megköszönném, ha véleményt mondana erről, mert nekem már nincs...

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-08 13:01
Létrehozva: #1660

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zoc710 @ 2013-05-08 12:50) *
Üdvözlök Mindenkit!
Mi akkor a teendő, ha 05.02. leadtam a negatív értékelést és ma kaptam a számlára 350.- egy másik névvel, de a közleményben ugyanaz a felhasználó van.
236.- kellett volna utalnia. Visszautalom ahonnan jött és kész?!
Már írtam neki, de nem is várom, hogy válaszoljon.
Minden segítséget előre is köszönök!!! not_i.gif

Utald vissza. Az értékeléssel lezárult az aukció. Nincs kötelezettséged.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1351 Oldal V  « < 81 82 83 84 85 > » 
Reply to this topicStart new topic
4 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (4 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-09-01 01:29