IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1338 Oldal V  « < 824 825 826 827 828 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Meritseth
hozzászólás 2009-09-14 21:30
Létrehozva: #16501

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-20 15:09
Innen: Beriquel
Azonosító: 661 318

IDÉZET(Mimike1 @ 2009-09-13 17:13) *
Sziasztok !
Eladtam egy szekrényt és a vevőnek nagyon kellett.Leütötte,majd először kedden viszem el cimen aztán jött a havernak bedöglött az autója amivel elhozták volna és pénteken lesz kész,aztán én irogatok,hivogatok,hogy na mikor erre vasárnap mindenképp megyünk de szombaton telefonálok,na szombaton én irogattam megint és ma reggel én hivtam ismét ,de ma jönnek mindenképp majd hiv.Aztán irtam,hogy 16.30 elmúlt mikor jönnek,mert egész nap emiatt voltunk itthon.És most jött az ,hogy nem tudja,mert nem veszi fel a srác a telefont,mert ki van kapcsolva,és őt is idegesti,mert ugy néz ki igy a dolog mintha szorakozna.
Na hát lehet,hogy szórakozik is,de marhára nem szeretném,mert én meg vettem egy másik bútort amit szeretnék elhozni,de addig nem tudom amig itt van a másik,és hát az ára is kellene amit eladtam.
Szét vet az ideg!!!!!!Ráadásul első vásárlása a vaterán,legalábbis ezzel a felhasználónévvel biztos.

Legalább kommunikál, az én nullásom még azt se. Nem is fog, 6-án lecsapott egy rakás terméket mindenhonnan, aztán eltűnt mad.gif

--------------------
"Aki harcol, veszíthet. Aki nem harcol, már veszített is."

- Bertolt Brecht -
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-09-14 21:26
Létrehozva: #16502

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Meritseth @ 2009-09-14 22:18) *
Gratulálok én is smile.gif Hogyhogy meggondoltad magad?

Háááááááááááát............. kaptam inspirációt.
És persze kiszámoltam, ha minden jól megy, meglesz az 500 + a pangásos idő beállta előtt. Még kell 65, de asszem 12-14 tartozás még van, ha ezek a partnerek megírják, akkor már eléggé barátságos lesz az állás. És hát eléggé nagy a forgalom is most. Remélem nem bánom meg (vállvonogatós szmájli).

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-09-14 21:22
Létrehozva: #16503

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2009-09-14 22:14) *
Mondom, ha az eladó vállalja a felelőséget az eltünt csomagokért, akkor mi a probléma?
Ugyanis idáig az volt a fő kifogás ez ellen a módszer ellen, hogy az eladó semmit nem kockáztat, a vevő pénzével játszik, stb. De ha nem?

Azért ez nem ugyanaz, mint az, hogy megveszed a cuccot, áll benne a pénzed és vagy megveszik, vagy nem.
Mondom, hogy a kérdés morális. Én belefektetek az üzletbe és kivárom, míg megjön a vevő. Ő megvárja a vevőt és a vevő pénzén rendel. Hiányzik egy láncszem, amitől az üzlet az, ami.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Meritseth
hozzászólás 2009-09-14 21:18
Létrehozva: #16504

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-20 15:09
Innen: Beriquel
Azonosító: 661 318

IDÉZET(zejopy @ 2009-09-14 20:16) *
Köszönöm. smile.gif

Gratulálok én is smile.gif Hogyhogy meggondoltad magad?

--------------------
"Aki harcol, veszíthet. Aki nem harcol, már veszített is."

- Bertolt Brecht -

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2009-09-14 21:14
Létrehozva: #16505

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:15
Azonosító: 73

IDÉZET(zejopy @ 2009-09-14 22:03) *
Most meg akarod magyarázni, hogy ez rendben van így is. Kicsit sz.r ugyan, de elfogadható, mi??
Ne csináld Aramir, mert megtépem magam. laugh.gif tongue.gif

Mondom, ha az eladó vállalja a felelőséget az eltünt csomagokért, akkor mi a probléma?
Ugyanis idáig az volt a fő kifogás ez ellen a módszer ellen, hogy az eladó semmit nem kockáztat, a vevő pénzével játszik, stb. De ha nem?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-09-14 21:03
Létrehozva: #16506

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2009-09-14 22:00) *
Sok számtech bolt is ezt csinálja, az árlistáján minden földi jó ott van, aztán amikor vásárolnál, akkor nincs, csak közlik, hogy kérésre hoznak, X nap múlva érdeklődj, rosszabb esetben még előleget is kérnek.
Mondjuk ez valahol érthető, naponta változnak szinte az árak, a polcon is csak olyanok vannak a legtöbb helyen (itt Dunaújvárosban legalábbis, de gondolom talán Budapestet kivéve mindenhol ez van), ami pár nap alatt elmegy, vagy legalábbis aránylag gyorsan pörög.
Egyébként látjátok, van rá igény, sok vevőnek megfelel, mi vagyunk a lámák, hogy nem úgy csináljuk tongue.gif

Most meg akarod magyarázni, hogy ez rendben van így is. Kicsit sz.r ugyan, de elfogadható, mi??
Ne csináld Aramir, mert megtépem magam. laugh.gif tongue.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2009-09-14 21:00
Létrehozva: #16507

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2009-09-14 21:54) *
Ez itt már morális, etikai, és lassan filozófiai kérdéssé növi ki magát. tongue.gif tongue.gif

Sok számtech bolt is ezt csinálja, az árlistáján minden földi jó ott van, aztán amikor vásárolnál, akkor nincs, csak közlik, hogy kérésre hoznak, X nap múlva érdeklődj, rosszabb esetben még előleget is kérnek.
Mondjuk ez valahol érthető, naponta változnak szinte az árak, a polcon is csak olyanok vannak a legtöbb helyen (itt Dunaújvárosban legalábbis, de gondolom talán Budapestet kivéve mindenhol ez van), ami pár nap alatt elmegy, vagy legalábbis aránylag gyorsan pörög.
Egyébként látjátok, van rá igény, sok vevőnek megfelel, mi vagyunk a lámák, hogy nem úgy csináljuk tongue.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-09-14 20:54
Létrehozva: #16508

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2009-09-14 21:49) *
Nemtudom miért problémáztok ezen annyit.

Ez itt már morális, etikai, és lassan filozófiai kérdéssé növi ki magát. tongue.gif tongue.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2009-09-14 20:49
Létrehozva: #16509

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Nemtudom miért problémáztok ezen annyit. Ha az eladó, ahogy lentebb írta is, vállalja a felelőséget az elveszett csomagért, garit, vámot elintézi, stb., akkor nemhiszem, hogy ez különösebben baj lenne, csak persze írja ki, hogy két-három hét a szállítási idő.
Persze a gond akkor van, ha nem vállalja az elveszett csomagokért a felelőséget, késik a posta, hamis cuccot árul, stb., de ezek a készletről árulóknál is előfordulhatnak.
Mondom ez úgy, hogy nem vásárolnék ilyen eladótól laugh.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-09-14 20:41
Létrehozva: #16510

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2009-09-14 21:29) *
Kedves VateraBenz!
De azt ugye belátja, csak halkan és zárójelben, hogy ez nem annyira etikus?

Sajnos nem vagyok abban a helyzetben, hogy minősítsem a leírt módszerrel dolgozó eladókat... smile.gif
Nyilván kellemesebb olyan eladótól vásárolni, aki készleten tartja a terméket. Nem kell hetekig várni és nem a vevőé a kockázat a Kína-Budaörs (posta központi elosztó) közt esetlegesen "elvesző" áru miatt...
Az eladó hosszú távú érdeke, hogy ilyesmi miatt ne veszítsen potenciális vevőket. Vagyis előbb-utóbb jó esetben magától is rájön, hogy érdemes kicsit befektetni és készleten tartani a terméket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-09-14 20:34
Létrehozva: #16511

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2009-09-14 21:32) *
sok példát lehetne mondani arra, ami legális, de nem etikus.

Sajnos sad.gif .................(most egy hosszabb lélegzetű eszmefuttatást képzeljetek ide, de megkíméllek benneteket)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-09-14 20:32
Létrehozva: #16512

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 13:16
Azonosító: 130

IDÉZET(zejopy @ 2009-09-14 21:29) *
Kedves VateraBenz!
De azt ugye belátja, csak halkan és zárójelben, hogy ez nem annyira etikus?

sok példát lehetne mondani arra, ami legális, de nem etikus.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-09-14 20:29
Létrehozva: #16513

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2009-09-14 21:18) *
Az igazság ezúttal is félúton van - szerintem.
Nincs olyan, hogy a Vatera ezt engedélyezte. A meglévő szabályok tökéletesen kezelik a kérdést.
A legfontosabb az, hogy az eladó köteles átadni a nyertesnek a terméket.

Hogy mikor?

Az eladó megteheti, hogy olyasmit hirdet, ami nincs a birtokában, ez igaz. Ugyanakkor a szállítási idővel nem trükközhet. Ha mondjuk Kínából rendel és két hét alatt ér ide az áruja, akkor a saját érdekében jól teszi, ha ezt viszonylag hosszú szállítási határidőt kiírja a termékleírásba. Ha ezek után valaki licitál/vásárol, akkor azzal elfogadta a leírtakat, reklamációnak helye nincs.
Ha az eladó ezt a leírt határidőt nem tudja betartani, akkor a vevő joggal értékelheti negatívan az adásvételtől való elállás mellett.

Ugyanez érvényes akkor is, ha az eladó nem írja bele a termékleírásba a hosszú szállítási határidőt, a vevő abban a tudatban licitál/vásárol, hogy a szokásos pár nap múlva megkapja a terméket. Ilyenkor a vevő nem köteles heteket várni. A normális minimumnak tekinthető hét nap után negatív értékelés mellett elállhat a vásárlástól.

Kedves VateraBenz!
De azt ugye belátja, csak halkan és zárójelben, hogy ez nem annyira etikus? Mert szerintem nem az, bár lehet, hogy én kaptam túl szigorú nevelést. smile.gif
Régen volt a szabályzatban egy olyan kitétel, hogy csak olyat szabad árulni, ami az eladónak birtokában van. Ezzel ki lehetett küszöbölni ezeket a jelenségeket.
Csak valahogy ez a szabályozás eltűnt az idők folyamán, erre utaltam, (pontatlanul, ez gyakran előfordul velem smile.gif ), amikor azt írtam, hogy a Vatera engedélyezte.
Természetesen a többiben teljesen igaza van.
Tulajdonképpen teljesen egyetértek Grobárék tűzokádásával, csak én nem teszem, nyugodtabb és békésebb vérmérsékletem miatt. smile.gif biggrin.gif laugh.gif laugh.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2009-09-14 20:30

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-09-14 20:18
Létrehozva: #16514

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Az igazság ezúttal is félúton van - szerintem.
Nincs olyan, hogy a Vatera ezt engedélyezte. A meglévő szabályok tökéletesen kezelik a kérdést.
A legfontosabb az, hogy az eladó köteles átadni a nyertesnek a terméket.

Hogy mikor?

Az eladó megteheti, hogy olyasmit hirdet, ami nincs a birtokában, ez igaz. Ugyanakkor a szállítási idővel nem trükközhet. Ha mondjuk Kínából rendel és két hét alatt ér ide az áruja, akkor a saját érdekében jól teszi, ha ezt viszonylag hosszú szállítási határidőt kiírja a termékleírásba. Ha ezek után valaki licitál/vásárol, akkor azzal elfogadta a leírtakat, reklamációnak helye nincs.
Ha az eladó ezt a leírt határidőt nem tudja betartani, akkor a vevő joggal értékelheti negatívan az adásvételtől való elállás mellett.

Ugyanez érvényes akkor is, ha az eladó nem írja bele a termékleírásba a hosszú szállítási határidőt, a vevő abban a tudatban licitál/vásárol, hogy a szokásos pár nap múlva megkapja a terméket. Ilyenkor a vevő nem köteles heteket várni. A normális minimumnak tekinthető hét nap után negatív értékelés mellett elállhat a vásárlástól.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2009-09-14 20:16
Létrehozva: #16515

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-05-24 17:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

IDÉZET(zejopy @ 2009-09-14 21:06) *
Ők a menők és mi vagyunk a korrektek. Mégis áll neki a zászló, Te, meg én, meg mi, akik nem így csináljuk, esszük a kefét, hogy eléggé jó cuccot vettünk-e, stb.

Meg van 23 semlegese, 8 negatívval. PEP TAG!!!! laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-09-14 20:06
Létrehozva: #16516

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Grobar @ 2009-09-14 20:48) *
Ha én árulni akarok valamit, megrendelem, aztán felteszem. Valós képekkel. Nem a vevő, sok esetben, hónapok óta spórolt pénzén, rendelem meg.
Ha megveszi, már másnap átveheti. Gondold már el, milyen "webshop" az ilyen, akinek nincs annyi pénze, hogy megrendeljen egy árut.
Vannak itt komoly eladók, akik naponta eladnak csak itt a Vaterán, 3 mobilt 130000 Ft értékben. Ha akarod elmehetsz érte, ha nincs is neki éppen, akkor sem a Te pénzeden veszi meg a nagykerből.

Tudom Grob! smile.gif Teljesen igazatok van egyébként. De ezt sajnos a Vatera engedélyezte. Régen, nem volt ilyenre lehetőség, tudom.
Engem inkább az sért az egészben, hogy én, aki nem ebből élek, belefektettem, megkockáztatom, hogy esetleg olyan árut veszek, ami nem megy el, vagy listázom egy évig, amivel persze csökken a hasznom is. Ő, akinek esetleg ez a fő jövedelme, erre nem képes. Nem kalkulál, nem gondolkodik el, hanem totál tutira megy, olyannyira, hogy még az a tényező sem játszik közre, hogy nem fizet a vevője, mert ha nem jön meg a pénz, hát ad egy negát és nem rendeli meg az árut.
Ők a menők és mi vagyunk a korrektek. Mégis áll neki a zászló, Te, meg én, meg mi, akik nem így csináljuk, esszük a kefét, hogy eléggé jó cuccot vettünk-e, stb.
Viszont úgy érzem, hogy ezek miatt nem vagyok hajlandó felidegesíteni magam, mert bármerre nézek, ilyeneket látok számtalan mennyiségben. Hemzseg tőlük a világ, és ha mindegyiken felnyomom az agyamat, akkor csak a saját hangulatomat cs...em el.
Bocs, hosszú voltam. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2009-09-14 19:48
Létrehozva: #16517

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(zejopy @ 2009-09-14 20:41) *
Ez egyébként valami hihetetlen. Akárhányszor előkerül egy ilyen eladó, Te is, Hytech is tüzet okádtok.
Teljesen értem a reakciót, de már előre tudom, ha ilyet olvasok, hogy mit fogtok reagálni. biggrin.gif

Ha én árulni akarok valamit, megrendelem, aztán felteszem. Valós képekkel. Nem a vevő, sok esetben, hónapok óta spórolt pénzén, rendelem meg.
Ha megveszi, már másnap átveheti. Gondold már el, milyen "webshop" az ilyen, akinek nincs annyi pénze, hogy megrendeljen egy árut.
Vannak itt komoly eladók, akik naponta eladnak csak itt a Vaterán, 3 mobilt 130000 Ft értékben. Ha akarod elmehetsz érte, ha nincs is neki éppen, akkor sem a Te pénzeden veszi meg a nagykerből.

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-09-14 19:41
Létrehozva: #16518

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Grobar @ 2009-09-14 20:36) *
Mi hytechel ezt a vevő pénzén rendelést, gagyizásnak hívjuk. laugh.gif

Ez egyébként valami hihetetlen. Akárhányszor előkerül egy ilyen eladó, Te is, Hytech is tüzet okádtok.
Teljesen értem a reakciót, de már előre tudom, ha ilyet olvasok, hogy mit fogtok reagálni. biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2009-09-14 19:36
Létrehozva: #16519

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(VateraBenz @ 2009-09-14 20:18) *
Így van.

Mi hytechel ezt a vevő pénzén rendelést, gagyizásnak hívjuk. laugh.gif

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-09-14 19:18
Létrehozva: #16520

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(hytech @ 2009-09-14 19:04) *
A vatera NEM webáruház hanem licitoldal.

Így van.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

1338 Oldal V  « < 824 825 826 827 828 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-03-29 00:51