IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1321 Oldal V  « < 827 828 829 830 831 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
hytech
hozzászólás 2009-08-18 10:09
Létrehozva: #16561

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(molvany @ 2009-08-18 09:32) *
Üdv hytech Koma rolleyes.gif

Sajnálom a dolgot mert a jóindulatod "áldozata" lettél.
Azért próbáld meg töröltetni a negatívot szerintem símán sikerül. wink.gif

Valóban igazad van lehet sokféleképpen a dolgokat intézni.
Ahány ház annyi szo...ás biggrin.gif

Én az eredményesség híve vagyok,nem szeretem magam szívatni.
A jószívűséget meghagyom piroskának a mézeskalácsházikóban. smile.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.
Go to the top of the page

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2009-08-18 10:06
Létrehozva: #16562

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 13:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

IDÉZET(Grobar @ 2009-08-18 10:01) *
Gondolom elfoglata a helyét a megfelelő helyen. laugh.gif

simán...

IDÉZET(Grobar @ 2009-08-18 10:01) *
Utald vissza neki a pénzt, aztán adjál neki egy negatívot. Ennyi. Ez nam az ebay, itt ha a vevő t...ák megkapja a negatívját.

egy ilyen kedves értékelés után tőlem nem kapna vissza semmit

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
molvany
hozzászólás 2009-08-18 10:06
Létrehozva: #16563

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 43

IDÉZET(mazda3 @ 2009-08-18 09:41) *
Nem szeretnék elítélni senkit, az biztos, hogy kifizettem a fóliát és nem kaptam meg. Engem mint vevő -t, nem nagyon érdekel hogy kinek a hibájából, nem az én kötelességem hogy a csomagot megkapjam.

Ezt hogy érted ??
Azt írod, te biztos kifizetted. Ez így van. Kifizetted.
De a levelet, ahogy fizetted ( 200.Ft. nem ajánlott postai küldésel ) én is elküldtem. Azt pedig én tudom bizonyítani.
Lehet egy kis Önreklám, de több év és néhány ezer értékelésel mögöttem, szerinted miért is " nyelném be a Te 499.Ft - at ???
Nem érdekel semmi, de mivel csak az eladó van rajtad kívül, azt tudod negatívan értékelni.
Azt írod, mindig mindent megkaptál ?
Na látod, eddig én is mindig mindenkinek elküldtem amit megvettek tölem. Tehát ??

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-08-18 10:05
Létrehozva: #16564

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Grobar @ 2009-08-18 10:03) *
Itt már szerintem mindenki oda tette. laugh.gif

Nagyon, nagyon kiakadtam. mad.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2009-08-18 10:04
Létrehozva: #16565

Csak olvasó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-24 18:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

IDÉZET(zpepe26 @ 2009-08-18 10:03) *
Nekem pont egy német vevőnél volt az, hogy eltűnt a cucc, amit küldtem neki. Rákérdeztem, hogy visszautaljam-e a vételárat, mire azt mondta, hogy ezt nem kérheti tőlem, mert nem kért semmi nyomonkövetést. És végül kaptam egy pozitív értékelést tőle.

Ha meg van az az email a postázásról, akkor küldd el a vaterának, aztán töröltesd a negatívot.

Az Európa, ez meg a Balkán. wink.gif

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2009-08-18 10:03
Létrehozva: #16566

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(molvany @ 2009-08-18 09:59) *
Csak az a legkönyebb, hogy az eladót értékeli negatívan.
Ez elmond mindent a vevöröl: " nem tudom hogy a feladó vagy a Magyar Posta hibájából."
Tehát nem tud bizonyítani, de akkor is megmutatja, hogy Ö ezt megteheti, annak ellenére, hogy a kezében volt a választás lehetösége és negatívan értékeli azt,aki úgy teljesített, ahogy a vevö kérte.
Továbbá nem egy égbekiáltó bizonyíték, de minden vevöm emilbe kap egy fotót arrol a levélröl amit neki eküldtem.

Nekem pont egy német vevőnél volt az, hogy eltűnt a cucc, amit küldtem neki. Rákérdeztem, hogy visszautaljam-e a vételárat, mire azt mondta, hogy ezt nem kérheti tőlem, mert nem kért semmi nyomonkövetést. És végül kaptam egy pozitív értékelést tőle.

Ha meg van az az email a postázásról, akkor küldd el a vaterának, aztán töröltesd a negatívot.

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2009-08-18 10:03
Létrehozva: #16567

Csak olvasó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2009-08-18 10:02) *
Ráadásul nézd meg, mibe piszkítottál bele. Bocs, de tiltóra tettelek. sleep.gif

Itt már szerintem mindenki oda tette. laugh.gif

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-08-18 10:02
Létrehozva: #16568

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Nem tudom hogy ki a hibás. Mivel nem ismerem se az eladót, se a Postát, aki kézbesítené a csomagot. Azt tudom, hogy rengeteget rendelek az eBay -ről, és volt jó néhány csomag, ami nem ajánlva jött, pl.: egy eredeti Ed hardy póló, 24.000 -ért vettem, és szerencsére elég nagy a postaládám, de bele volt gyömöszkélve, az valahogy nem tűnt el, sőt a motorom alkatrészei sem, meg, iPhone kiegészítők sem. Minden megérkezett mindig. Lehet hogy rossz napja volt az ügyintézőnek a postán.

Nem szeretnék elítélni senkit, az biztos, hogy kifizettem a fóliát és nem kaptam meg. Engem mint vevő -t, nem nagyon érdekel hogy kinek a hibájából, nem az én kötelességem hogy a csomagot megkapjam.

Ezzel van aki egyet ért, van aki nem.

Amúgy az eladó nagyon készséges volt, mindig gyorsan felvette velem a kapcsolatot.

Ráadásul nézd meg, mibe piszkítottál bele. Bocs, de tiltóra tettelek. sleep.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2009-08-18 10:01
Létrehozva: #16569

Csak olvasó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(molvany @ 2009-08-18 09:38) *
Az utolsó két levélváltásunk:

9 értékelése van összesen, ebből 3 semleges. Amikor még zárt aukcióztál, be sem engedted volna........................ Gondolom elfoglata a helyét a megfelelő helyen. laugh.gif
Utald vissza neki a pénzt, aztán adjál neki egy negatívot. Ennyi. Ez nam az ebay, itt ha a vevő t...ák megkapja a negatívját.

A hozzászólást -Grobar- szerkesztette a következő időpontban: 2009-08-18 10:03

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
molvany
hozzászólás 2009-08-18 09:59
Létrehozva: #16570

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(zpepe26 @ 2009-08-18 09:50) *
Ha egyszer nem kapod meg az ebay-en vásárolt cuccot, akkor ott is adod a negatívat? Nem az én dolgom ítélkezni, de ha nem kértél ajánlott küldést, akkor nem jár negatív az eladónak, ha nem kapod meg a cuccot. Az a Te sarad wink.gif

Csak az a legkönyebb, hogy az eladót értékeli negatívan.
Ez elmond mindent a vevöröl: " nem tudom hogy a feladó vagy a Magyar Posta hibájából."
Tehát nem tud bizonyítani, de akkor is megmutatja, hogy Ö ezt megteheti, annak ellenére, hogy a kezében volt a választás lehetösége és negatívan értékeli azt,aki úgy teljesített, ahogy a vevö kérte.
Továbbá nem egy égbekiáltó bizonyíték, de minden vevöm emilbe kap egy fotót arrol a levélröl amit neki eküldtem.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-08-18 09:59
Létrehozva: #16571

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Nem tudom hogy ki a hibás. Mivel nem ismerem se az eladót, se a Postát, aki kézbesítené a csomagot. Azt tudom, hogy rengeteget rendelek az eBay -ről, és volt jó néhány csomag, ami nem ajánlva jött, pl.: egy eredeti Ed hardy póló, 24.000 -ért vettem, és szerencsére elég nagy a postaládám, de bele volt gyömöszkélve, az valahogy nem tűnt el, sőt a motorom alkatrészei sem, meg, iPhone kiegészítők sem. Minden megérkezett mindig. Lehet hogy rossz napja volt az ügyintézőnek a postán.

Amúgy az eladó nagyon készséges volt, mindig gyorsan felvette velem a kapcsolatot.

Akkor nem értem, miért negáztad le. Bocs, de én nem szívesen kötnék veled üzletet. Felajánlotta neked az újraküldés, te nem éltél vele, és adtál egy negát???? És nem tudod, ki a hibás. Nem hajlasz a kompromisszumra. Miért vol jobb neked negát adnod, mint megkapnod az árudat? Én töröltetném a negatív minősítést. wacko.gif wacko.gif wacko.gif blink.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2009-08-18 09:57
Létrehozva: #16572

Csak olvasó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kit érdekel hogy mennyiért veszel pólót?? laugh.gif laugh.gif

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2009-08-18 09:50
Létrehozva: #16573

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Azt tudom, hogy rengeteget rendelek az eBay -ről, és volt jó néhány csomag, ami nem ajánlva jött, pl.: egy eredeti Ed hardy póló, 24.000 -ért vettem, és szerencsére elég nagy a postaládám, de bele volt gyömöszkélve, az valahogy nem tűnt el, sőt a motorom alkatrészei sem, meg, iPhone kiegészítők sem. Minden megérkezett mindig. Lehet hogy rossz napja volt az ügyintézőnek a postán.

Ha egyszer nem kapod meg az ebay-en vásárolt cuccot, akkor ott is adod a negatívat? Nem az én dolgom ítélkezni, de ha nem kértél ajánlott küldést, akkor nem jár negatív az eladónak, ha nem kapod meg a cuccot. Az a Te sarad wink.gif

--------------------

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2009-08-18 09:50
Létrehozva: #16574

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

Nem tudom hogy ki a hibás. Mivel nem ismerem se az eladót, se a Postát, ...

Ha a vevő sima levélként kéri - én nem megyek bele - akkor nincs miért reklamáljon.
Az eladó nem tudja bizonyítani, hogy feladta, a vevő meg azt, hogy nem kapta meg.

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2009-08-18 09:47
Létrehozva: #16575

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(molvany @ 2009-08-18 09:32) *
Az pedig, hogy írj egy pozitívot elöre, akkor majd küldöm nem ajánlva ? Nem tudom. Személy szerint nem tarom megfelelönek.
Sok félék vagyunk. Lennének akik kihasználnák és el sem küldenék utána már.

Igen sokan megpróbálnák kihasználni, de nem Te, meg nem az, akinek több száz vagy ezer pozitív ott fityeg a neve mellett. Én eddig mindent megkaptam Németországból, még akkor is, amikor sajnáltam az ajánlottra azt a két eurót smile.gif

--------------------

+Quote Post
mazda3
hozzászólás 2009-08-18 09:41
Létrehozva: #16576

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-04-01 10:54
Azonosító: 595 274

+Quote Post
molvany
hozzászólás 2009-08-18 09:38
Létrehozva: #16577

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(zejopy @ 2009-08-18 09:27) *
A két előttem szólóval teljesen egyetértek, annyit tudok még mondani, hogy esetleg küldhettél volna neki egy másikat. Igazságtalanul buktál volna egy 500-ast, viszont nem negatív lenne az értékelés. Kérdés, hogy ez megérte volna-e neked. Az valóban a te tévedésed, hogy simán elküldted.
Mindenesetre a válaszban tüntesd fel, hogy sajnálta az ajánlottra a pénzt, és ezért téged hibáztat. Szerintem semlegesre értékeld, mert volt fennakadás az adásvételben.

Szia !

Az utolsó két levélváltásunk:
Részlet az én utolsó levelemböl amit a vevönek írtam: " Sajnálom, de én ahogy kérzted és fizetted elküldtem. Szerinted most mit kellene tennem ? Várom válaszod. "

Erre a válasza: " Nem varom h kuld ujra, igy jartam. Majd rendelek az eBayrol, ahogy eddig. Koszonom "

Sosem zárkózom el egy lehetséges megoldástól. Szerintem a levelemben benne volt ez.
Továbbá régebben, amikor ilyen elöfordul ( ugyanis valamikor több lopás volt magyar postás részéröl ), mindig az volt a megoldás, hogy a fóliát én adtam másodszor, de azzal a feltétellel,
hogy a vevö elküldte az ajánlott postaköltséget és természetesen másodszor ajánlva küldtem.

+Quote Post
molvany
hozzászólás 2009-08-18 09:32
Létrehozva: #16578

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(hytech @ 2009-08-18 09:06) *
Sajnálom de a te hibád is azt kell mondjam.
Van már nemkevés rutinod.
A fxxxnak kell símán elküldeni ha tudod,hogy bajod lehet belőle?

Akik nap mint nap itt vannak már tudják: még a vevő külön kérésére sem küldenek semmit símán csakis abban az esetben ha a vevő előre beírja a pozitívot.

Üdv hytech Koma rolleyes.gif
Igen, van már " néhány éves tapasztalatom ". De én mindig tiszteletben akarom tartani a vevöim kéréseit és kívánságait.
Ha megnézed a német posta tarifáit MO - felé, nem alacsonyak. Ezért is van megadva a lehetöség: a vevö válasszon, mi az amit tud és akar beválalni.
Nem akarom a vevöt gyanúsítani ( annak ellenére, hogy egy ilyen levélre több verziót is lehet írni ). De amit tudok és tény, hogy kb. egy éve nem veszett el sima nem ajánlott levél, amit küldtem MO - ra.
Tehát ez tény !

Az pedig, hogy írj egy pozitívot elöre, akkor majd küldöm nem ajánlva ? Nem tudom. Személy szerint nem tarom megfelelönek.
Sok félék vagyunk. Lennének akik kihasználnák és el sem küldenék utána már.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-08-18 09:27
Létrehozva: #16579

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(molvany @ 2009-08-18 09:00) *
Azt is, hogy nem érkezett meg, holott .....?

A lényeg: Azért kaptam a Negatív értékelést, mert a vevö " Spórolt " ?? , vagy ........
Szerintem ez komoly arcátlanság, hogy a vevö postaköltséget spórol, majd amikor " nem kapja meg " ( idézöbe tettem, mert nem bizonyítható ) az eladót bünteti negatív értékelésel.
Ja, az értéke az egésznek: 299. Ft termékár és 200.Ft postaköltség. Vagyis bruttó 499.Ft - ot utalt a vevöm.

A két előttem szólóval teljesen egyetértek, annyit tudok még mondani, hogy esetleg küldhettél volna neki egy másikat. Igazságtalanul buktál volna egy 500-ast, viszont nem negatív lenne az értékelés. Kérdés, hogy ez megérte volna-e neked. Az valóban a te tévedésed, hogy simán elküldted.
Mindenesetre a válaszban tüntesd fel, hogy sajnálta az ajánlottra a pénzt, és ezért téged hibáztat. Szerintem semlegesre értékeld, mert volt fennakadás az adásvételben.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-08-18 09:06
Létrehozva: #16580

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(molvany @ 2009-08-18 09:00) *
Az eladót, aki úgy küldte, ahogy a vevö kérte és fizette, már igen sad.gif

A Felhasználó: mazda3

Sajnálom de a te hibád is azt kell mondjam.
Van már nemkevés rutinod.
A fxxxnak kell símán elküldeni ha tudod,hogy bajod lehet belőle?

Akik nap mint nap itt vannak már tudják: még a vevő külön kérésére sem küldenek semmit símán csakis abban az esetben ha a vevő előre beírja a pozitívot.

A hozzászólást -hytech- szerkesztette a következő időpontban: 2009-08-18 09:09

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post

1321 Oldal V  « < 827 828 829 830 831 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-25 13:19