IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1326 Oldal V  « < 862 863 864 865 866 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Aramir
hozzászólás 2009-07-22 22:30
Létrehozva: #17261

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(Orosz77 @ 2009-07-22 20:30) *
Jó lenne azért hallani egy illetákest is a Vatera részéről, hogy mik a terveik, valóban ők (is) megteszik a feljelentést?
Bár, ha én károsult lennék, nem várnék senkire.

Tegnap linkeltem más témával kapcsolatban, de itt is aktuális:
www.gazdasagiradio.hu/cikk/21960/

"Egy másik kérdésre elmondták, a piacterek feljelentik azokat, akik másoknak kárt okoznak, s több biztonsági eljárást is bevezettek a csalók kiszűrésére. A két piactér az ügyfeleket támogatja abban is, hogy például a bíróságokon kártérítést kaphassanak."

Szóval igen.
Go to the top of the page

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2009-07-22 22:22
Létrehozva: #17262

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(zozo98 @ 2009-07-22 21:19) *
Nem a vásárlókról írtam, mindenkinek szíve-joga eldönteni, hogy mennyit ér meg neki a termék.
Mindössze az ilyen pitiáner nyerészkedést nem tudom tolerálni. Egyébként pont most adott el 3 nyári paplant 2.070,- helyett 3.600,- forintért + postaköltség.

Gondolom a kaját magad termeszted, a bútorokat magad barkácsolod, stbstb, mert az összes bolt/kereskedő/stb. mind nyerészkedik, csak ki itt (ikea), ki ott (pl nagykerek, ami nincs annyira szemelött számodra) szerzi be az árut.

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-07-22 21:34
Létrehozva: #17263

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(zozo98 @ 2009-07-22 21:19) *
Nem a vásárlókról írtam, mindenkinek szíve-joga eldönteni, hogy mennyit ér meg neki a termék.
Mindössze az ilyen pitiáner nyerészkedést nem tudom tolerálni. Egyébként pont most adott el 3 nyári paplant 2.070,- helyett 3.600,- forintért + postaköltség.

felháborító. de nem erröl szól a kereskedelem?

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
zozo98
hozzászólás 2009-07-22 21:19
Létrehozva: #17264

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-10 15:36
Azonosító: 40 329

IDÉZET(zpepe26 @ 2009-07-22 18:54) *
Alap esetben igazad van. Viszont az IKEA nem elérhető mindenkinek, mivel nem mindenki lakik 100 km-es körzetében, mint pl én sem. Ha esetleg megtetszik egy ikeás függöny, akkor nem fogok elutazni a legközelebbi boltba, hogy megvegye, hanem inkább fizetek ezeknek az eladóknak kicsit többet.

+Quote Post
zebutabu
hozzászólás 2009-07-22 21:10
Létrehozva: #17265

Lelkes fórumozó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-23 19:08
Innen: a Tibi mellett
Azonosító: 1 742

IDÉZET(Vatera_Fórum_Moderátor @ 2009-07-22 19:48) *
Kedves zebutabu!

Az árverés lezárta után az adásvétel a Ptk. szerint is érvényes és az eladó köteles a feltüntetett terméket átadni a
vevőnek, amely köteles azt átvenni. Mindkét fél akár polgári peres eljárás során is kötelezheti a másikat a termék
átadására ill. átvételére! Amennyiben az eladó nem adja át a megnyert terméket és úgy érzi, a negatív visszajelzés
a megérdemelt, akkor azt is adjon. Azon felhasználó, akinek összes visszajelzése 2 negatív vagy az összes
visszajelzésének 20 százaléka negatív kizárásra kerül. Tehát az a felhasználó aki megfelelő számú negatív értékelést
szerez automatikusan kizárja magát a piactérről.

rolleyes.gif Kedves Adminisztrátor!
A dolognak ez a része rendben. De az szabályos, hogy mindkét felhasználó ad egy telefonszámot, /nem azt ami Önöknek megvan adva/, hanem egy harmadik személyét-, aki valójában a felhasználónevek mögött van, és Ő egy és ugyanaz a személy. Tehát így kerüli el, hogy azonos telefonszám legyen több felhasználó adatai között.

+Quote Post
Orosz77
hozzászólás 2009-07-22 20:30
Létrehozva: #17266

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-02 10:07
Azonosító: 18 468

IDÉZET(Oliver84 @ 2009-07-22 16:19) *
Egyik sorstársunkat (ingrid13), aki megadta a hozzászólásoknál a telefonszámát,felhívta a vatera ügyvédje. Azt mondta, hogy aki jelezte a vatera felé, hogy becsapták, mindenkivel e-mailben felveszi a kapcsolatot és az összes adatot és levelezést összegyűjtve teszi meg ő is a feljelentést a rendőrdégen.Onnan gondolom, hogy nem átverés, mert aki megadta elérhetőségét a hozzászólásoknál, mint például én is, annak levették az email címét és telefonszámát, hogy ne mi intézkedjünk.Talán rájöttek, hogy ez a vaterának nagy presztizs veszteség lenne. Ettől függetlenül, aki megtette feljelentését, az ne vonja vissza. Amint vki megtud vmit, kérlek benneteket, hogy jelezzük egymásnak.

Jó lenne azért hallani egy illetákest is a Vatera részéről, hogy mik a terveik, valóban ők (is) megteszik a feljelentést?
Bár, ha én károsult lennék, nem várnék senkire.

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-07-22 19:48
Létrehozva: #17267

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 32

IDÉZET(zebutabu @ 2009-07-22 16:29) *
sad.gif Kedves Vaterások!
Még 06.18-án leütöttem treboryam53 felhasználónak egy termékét. Levelekre nem válaszolt, így hát felhívtam, kiderült, hogy ezen a felhasználó-néven többen vannak-, persze más-más telefonszámmal. A lényeg az, hogy nem találják a licitált árut. ?
07. 08-án licitáltam kosztolanyi777-nek egy árujára, többször írtam, még a terméklapon keresztül is, semmi válasz. Ma felhívtam, és megkaptam a treboryam53 felhasználónévnek egyik használójának a telefonszámát. Ez egy régiségbolt, és ki tudja hányan, és hány felhasználónéven működnek! Egy biztos-, ha valami olcsón megy el, mindent kitalálnak, csak ne kelljen a termékeket átadni!
SZABÁLYOS EZ A KERESKEDÉS?

Kedves zebutabu!

Az árverés lezárta után az adásvétel a Ptk. szerint is érvényes és az eladó köteles a feltüntetett terméket átadni a
vevőnek, amely köteles azt átvenni. Mindkét fél akár polgári peres eljárás során is kötelezheti a másikat a termék
átadására ill. átvételére! Amennyiben az eladó nem adja át a megnyert terméket és úgy érzi, a negatív visszajelzés
a megérdemelt, akkor azt is adjon. Azon felhasználó, akinek összes visszajelzése 2 negatív vagy az összes
visszajelzésének 20 százaléka negatív kizárásra kerül. Tehát az a felhasználó aki megfelelő számú negatív értékelést
szerez automatikusan kizárja magát a piactérről.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2009-07-22 18:56
Létrehozva: #17268

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 13:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

IDÉZET(cspolgar @ 2009-07-22 18:24) *
Sziasztok!

Igazából azért írok ide, mert van egy függőben lévő ügyem. Nem tudom igazán, hogy szabályos e vagy nem, de nekem nem szimpatikus.
Két napja itt a vaterán egy eladóval megalkudtam egy termékre, s mivel nekem viszonylag hamar kéne, rákérdeztem, mi lenne az ára ha idő előtt lezárná? Ő mondott egy összeget, én rábólintottam, majd közölte, ha tuti hogy kell, akkor leállítja az aukciót. Természetesen tuti, hogy kellene, és meg is egyeztünk arról, hogy holnap elhozom. Ma mivel itt jártam, gondoltam ránézek a termék lapjára, és nekem kicsit meglepő volt látni, hogy másnak is árulja továbbra is. A nevek természetesen törölve:
Tisztelt xxxx! Mi lenne a végső ár amiért megkaphatnám idő előtt? Ja és természetesen csak személyes átvétellel szeretném, remélem nem probléma. Üdvözlettel - cspolgar 2009/07/20 18:39:27
Tisztelt cspolgar! legyen 10.000,nekem személyesen is megfelel.Leveszem a terméket,ha tuti. - xxxxx 2009/07/20 19:18:48
Tisztelt xxxxx! Tuti. Én b..........i vagyok, vagy holnap viszonylag késő este tudnék elmenni érte (8 körül) vagy csütörtök délután (4 után) - cspolgar 2009/07/20 19:23:37
Tisztelt cspolgar! Rendben a csütörtök du. rendben lenne. - xxxxx 2009/07/21 11:56:54
Tisztelt xxxxx! A csütörtök nekem is jó lesz, majd kérnék szépen egy elérhetőséget a pontosításhoz. - cspolgar 2009/07/21 14:03:14

Tisztelt xxxxxx! Szia! Pest megyén belül hol lehetne személyesen átvenni a gépet? Köszi üdv - yyyyy 2009/07/22 13:15:34
Tisztelt yyyyyy! Sz.......ta,de ha nagyon kell akkor szólj,mert elvileg holnap jön érte egy jelentkező. üdv - xxxxxx

Igazából azt nem tudom, hogy mi a helyzet ilyenkor? Mivel mi végülis a villámár alatti árban egyeztünk meg és én nem ütöttem le villámáron, elvben mehet tovább az aukció, de semmiképpen nem érzem tisztességesnek.
Érdekelnének a szabályokat és a vatera működési elvét jobban ismerő felhasználók, esetleg moderátorok véleménye!
Üdv.: Csaba

Ha mindenképpen szeretnéd a terméket, kérd meg, hogy állítsa át a kialkudott árra a fixárat, és akkor leütheted, biztosítva magadat.
Lehet, hogy több is van neki, azért hirdeti tovább (de ez csak feltételezés).

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2009-07-22 18:54
Létrehozva: #17269

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 13:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

IDÉZET(zozo98 @ 2009-07-22 17:06) *
Régen vaterázok, de eddig még sosem fórumoztam.
Érdekes dolgot tapasztaltam tegnap, nem tudom, mennyire elfogadható az ilyen eladói hozzáállás.
Nem éppen etikus, de a szabályzat bizonyára nem tér ki erre az eshetőségre.

Nézegettem az Ikeás termékeket és meglepődve láttam, hogy 2 eladó is az eredeti árnál jóval többért árul új Ikeás termékeket.
Az egyik több függönyt, Ikea ár 1.990,- nála 2.650,- ágynemű Ikea ár 795,- nála 1.500,- paplan Ikea ár 690,- nála 1.200,-
A másik eladó csak ugyanezt a függönyt adja 2.590,- forintért.

Mind a kettőnél megjegyeztem, hogy "milyen érdekes, mitől lett az áru értékesebb náluk, mint az Ikeában?"
A beírásomat persze mindketten törölték, a több terméket ajánló eladó ki is tiltott az oldaláról. Ez a lépése persze teljesen érthető,
nem örülne annak, ha a gyanútlan vásárlója a terméklapról értesülne arról, hogy a termékhez jóval olcsóbban is hozzájuthat.
A válaszüzenetében velem is közölte, hogy akkor vásároljak az Ikeában.

Alap esetben igazad van. Viszont az IKEA nem elérhető mindenkinek, mivel nem mindenki lakik 100 km-es körzetében, mint pl én sem. Ha esetleg megtetszik egy ikeás függöny, akkor nem fogok elutazni a legközelebbi boltba, hogy megvegye, hanem inkább fizetek ezeknek az eladóknak kicsit többet.

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
cspolgar
hozzászólás 2009-07-22 18:24
Létrehozva: #17270

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-07-22 18:14
Azonosító: 674 985

Sziasztok!

Igazából azért írok ide, mert van egy függőben lévő ügyem. Nem tudom igazán, hogy szabályos e vagy nem, de nekem nem szimpatikus.
Két napja itt a vaterán egy eladóval megalkudtam egy termékre, s mivel nekem viszonylag hamar kéne, rákérdeztem, mi lenne az ára ha idő előtt lezárná? Ő mondott egy összeget, én rábólintottam, majd közölte, ha tuti hogy kell, akkor leállítja az aukciót. Természetesen tuti, hogy kellene, és meg is egyeztünk arról, hogy holnap elhozom. Ma mivel itt jártam, gondoltam ránézek a termék lapjára, és nekem kicsit meglepő volt látni, hogy másnak is árulja továbbra is. A nevek természetesen törölve:
Tisztelt xxxx! Mi lenne a végső ár amiért megkaphatnám idő előtt? Ja és természetesen csak személyes átvétellel szeretném, remélem nem probléma. Üdvözlettel - cspolgar 2009/07/20 18:39:27
Tisztelt cspolgar! legyen 10.000,nekem személyesen is megfelel.Leveszem a terméket,ha tuti. - xxxxx 2009/07/20 19:18:48
Tisztelt xxxxx! Tuti. Én b..........i vagyok, vagy holnap viszonylag késő este tudnék elmenni érte (8 körül) vagy csütörtök délután (4 után) - cspolgar 2009/07/20 19:23:37
Tisztelt cspolgar! Rendben a csütörtök du. rendben lenne. - xxxxx 2009/07/21 11:56:54
Tisztelt xxxxx! A csütörtök nekem is jó lesz, majd kérnék szépen egy elérhetőséget a pontosításhoz. - cspolgar 2009/07/21 14:03:14

Tisztelt xxxxxx! Szia! Pest megyén belül hol lehetne személyesen átvenni a gépet? Köszi üdv - yyyyy 2009/07/22 13:15:34
Tisztelt yyyyyy! Sz.......ta,de ha nagyon kell akkor szólj,mert elvileg holnap jön érte egy jelentkező. üdv - xxxxxx

Igazából azt nem tudom, hogy mi a helyzet ilyenkor? Mivel mi végülis a villámár alatti árban egyeztünk meg és én nem ütöttem le villámáron, elvben mehet tovább az aukció, de semmiképpen nem érzem tisztességesnek.
Érdekelnének a szabályokat és a vatera működési elvét jobban ismerő felhasználók, esetleg moderátorok véleménye!
Üdv.: Csaba

+Quote Post
sandadmon
hozzászólás 2009-07-22 17:32
Létrehozva: #17271

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-04-25 08:30
Azonosító: 135 835

Érdekes dolgot tapasztaltam tegnap, nem tudom, mennyire elfogadható az ilyen eladói hozzáállás.

Nézegettem az Ikeás termékeket és meglepődve láttam, hogy 2 eladó is az eredeti árnál jóval többért árul új Ikeás termékeket.
Az egyik több függönyt, Ikea ár 1.990,- nála 2.650,- ágynemű Ikea ár 795,- nála 1.500,- paplan Ikea ár 690,- nála 1.200,-

Mind a kettőnél megjegyeztem, hogy "milyen érdekes, mitől lett az áru értékesebb náluk, mint az Ikeában?"
A beírásomat persze mindketten törölték, a több terméket ajánló eladó ki is tiltott az oldaláról. Ez a lépése persze teljesen érthető,
nem örülne annak, ha a gyanútlan vásárlója a terméklapról értesülne arról, hogy a termékhez jóval olcsóbban is hozzájuthat.

Maximálisan egyetértek veled, nem elegáns dolog. De tudomásul kell vennünk, hogy eladó annyit kér a termékéért, amennyit akar. Vevő pedig eldöntheti, hogy ad-e annyit érte.

+Quote Post
sandadmon
hozzászólás 2009-07-22 17:30
Létrehozva: #17272

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-04-25 08:30
Azonosító: 135 835

+Quote Post
zozo98
hozzászólás 2009-07-22 17:06
Létrehozva: #17273

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-10 15:36
Azonosító: 40 329

A hozzászólást -zozo98- szerkesztette a következő időpontban: 2009-07-22 17:10

+Quote Post
zebutabu
hozzászólás 2009-07-22 16:29
Létrehozva: #17274

Lelkes fórumozó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-23 19:08
Innen: a Tibi mellett
Azonosító: 1 742

sad.gif Kedves Vaterások!
Még 06.18-án leütöttem treboryam53 felhasználónak egy termékét. Levelekre nem válaszolt, így hát felhívtam, kiderült, hogy ezen a felhasználó-néven többen vannak-, persze más-más telefonszámmal. A lényeg az, hogy nem találják a licitált árut. ?
07. 08-án licitáltam kosztolanyi777-nek egy árujára, többször írtam, még a terméklapon keresztül is, semmi válasz. Ma felhívtam, és megkaptam a treboryam53 felhasználónévnek egyik használójának a telefonszámát. Ez egy régiségbolt, és ki tudja hányan, és hány felhasználónéven működnek! Egy biztos-, ha valami olcsón megy el, mindent kitalálnak, csak ne kelljen a termékeket átadni!
SZABÁLYOS EZ A KERESKEDÉS?

+Quote Post
Oliver84
hozzászólás 2009-07-22 16:19
Létrehozva: #17275

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-04-01 11:22
Azonosító: 129 812

Na, én nem akarok nagyon beleokoskodni, de ilyen esetben nem kéne ennyire ragaszkodni ehhez az email cím kiírása tilos dologhoz. Valaki összefoghatná már az embereket.

És ha a Vatera törölte a kritikákból az email címeket, telefonszámokat, amiket egyes felhasználók kiírtak, azért, hogy közösen összefogjunk, akkor mostmár tényleg segítsen a Vatera!

mi már levelezünk kb 20an... és ma kaptam egy levelet! amit most beszúrok, remélem ebből nem lesz baj!

"Sziasztok!

Egyik sorstársunkat (ingrid13), aki megadta a hozzászólásoknál a telefonszámát,felhívta a vatera ügyvédje. Azt mondta, hogy aki jelezte a vatera felé, hogy becsapták, mindenkivel e-mailben felveszi a kapcsolatot és az összes adatot és levelezést összegyűjtve teszi meg ő is a feljelentést a rendőrdégen.Onnan gondolom, hogy nem átverés, mert aki megadta elérhetőségét a hozzászólásoknál, mint például én is, annak levették az email címét és telefonszámát, hogy ne mi intézkedjünk.Talán rájöttek, hogy ez a vaterának nagy presztizs veszteség lenne. Ettől függetlenül, aki megtette feljelentését, az ne vonja vissza. Amint vki megtud vmit, kérlek benneteket, hogy jelezzük egymásnak.

Üdv: F. Z. "

Annyit akartam ezzel, hogy tényleg valahogy együtt kellene...

??????????

+Quote Post
berkesgabor
hozzászólás 2009-07-22 15:21
Létrehozva: #17276

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-04-20 21:31
Azonosító: 133 875

Hahó!

Voltam a rendőrségen és eddig úgynéz ki hogy csak én tettem feljelentést!
Ha rajtam kívül nem lesz más a jegyzőhöz kerül a dolog és nem lesz belöle semmi!!!
Aki érintett a dologban azonnal tegyen feljelentést a helyi kapitányságon!!!!
3 nap után kerül a jegyzőhöz ugyhogy hamar-hamar.....

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-07-22 13:31
Létrehozva: #17277

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 32

IDÉZET(LaFontaine @ 2009-07-22 12:52) *
Nem az átvert felhasználóknak kellene kérni a címeket, hanem a Vaterának kellene a becsapott embereknek küldeni egy körlevelet, hogy ha igénylik kiadják egymás elérhetőségét, hogy gyorsan és hatékonyan fel tudjanak lépni!:angry:

Kedves LaFontaine!

A Vatera a csaló kizárásakor értesíti az érintett felhasználókat.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
berkesgabor
hozzászólás 2009-07-22 13:23
Létrehozva: #17278

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-04-20 21:31
Azonosító: 133 875

Sziasztok!

Meló után megyek a rendőrségre, majd írom hogy mit mondtak! Utána begyűjtöm a neveket!

+Quote Post
csillikiss
hozzászólás 2009-07-22 13:04
Létrehozva: #17279

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-07-11 18:08
Azonosító: 664 907

IDÉZET(LaFontaine @ 2009-07-22 12:52) *
Nem az átvert felhasználóknak kellene kérni a címeket, hanem a Vaterának kellene a becsapott embereknek küldeni egy körlevelet, hogy ha igénylik kiadják egymás elérhetőségét, hogy gyorsan és hatékonyan fel tudjanak lépni! mad.gif

Ebben teljesen egyetértek Veled.

+Quote Post
LaFontaine
hozzászólás 2009-07-22 12:52
Létrehozva: #17280

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-16 19:22
Azonosító: 241 315

IDÉZET(Vatera_Fórum_Moderátor @ 2009-07-22 11:23) *
Kedves berkesgabor!

A kapcsolatfelvételen keresztül üzenetet tud írni az elérhetőségeivel és átküldheti azon
felhasználóneveket, akikkel fel szeretné venni a kapcsolatot. Mi ez alapján a felhasználóknak
elküldjük üzenetét és elérhetőségét. Akik szeretnének együttműködni így fel tudják venni
a kapcsolatot.

Nem az átvert felhasználóknak kellene kérni a címeket, hanem a Vaterának kellene a becsapott embereknek küldeni egy körlevelet, hogy ha igénylik kiadják egymás elérhetőségét, hogy gyorsan és hatékonyan fel tudjanak lépni! mad.gif

+Quote Post

1326 Oldal V  « < 862 863 864 865 866 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-16 09:25