IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1365 Oldal V  « < 887 888 889 890 891 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-08-03 13:24
Létrehozva: #17761

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 32

IDÉZET(somé @ 2009-08-03 12:46) *
Üdv !

Nem vagyok kezdő vaterás, de az imént találtam egy aukciót videokártyára, egyből szembe tűnt a nevetséges ár, leírást hamar átfutottam, na mondom leütöm, bár nyilvánvalóan valami hibázik. Utána olvastam el a hozzászólásokat, valamit egyezkedett valakivel, ennek kapcsán - nameg jutalékjáték miatt - lett az ár annyi amennyi.
Mi a teendő ebben a helyzetben, köteles-e az adott áron eladni nekem a terméket ?
Még hozzátartozik hogy a címben lévő LEZÁRTAM!!! szót elnéztem LeÁraztam!!!-ra.

Köszönöm előre is a választ.

Kedves somé!

Az árverés lezárta után az adásvétel a Ptk. szerint is érvényes és az eladó köteles a feltüntetett terméket átadni a
vevőnek, amely köteles azt átvenni. Mindkét fél akár polgári peres eljárás során is kötelezheti a másikat a termék
átadására ill. átvételére! Amennyiben az eladó nem adja át a megnyert terméket és úgy érzi, a negatív visszajelzés
a megérdemelt, akkor azt is adjon. Azon felhasználó, akinek összes visszajelzése 2 negatív vagy az összes
visszajelzésének 20 százaléka negatív kizárásra kerül. Tehát az a felhasználó aki megfelelő számú negatív értékelést
szerez automatikusan kizárja magát a piactérről.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
somé
hozzászólás 2009-08-03 12:46
Létrehozva: #17762

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-26 21:06
Azonosító: 2 280

Üdv !

Nem vagyok kezdő vaterás, de az imént találtam egy aukciót videokártyára, egyből szembe tűnt a nevetséges ár, leírást hamar átfutottam, na mondom leütöm, bár nyilvánvalóan valami hibázik. Utána olvastam el a hozzászólásokat, valamit egyezkedett valakivel, ennek kapcsán - nameg jutalékjáték miatt - lett az ár annyi amennyi.
Mi a teendő ebben a helyzetben, köteles-e az adott áron eladni nekem a terméket ?
Még hozzátartozik hogy a címben lévő LEZÁRTAM!!! szót elnéztem LeÁraztam!!!-ra.

Köszönöm előre is a választ.

A hozzászólást -somé- szerkesztette a következő időpontban: 2009-08-03 12:51

--------------------
Keleti blokk, nyugati oldal.

+Quote Post
Vityó1
hozzászólás 2009-08-03 10:45
Létrehozva: #17763

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-21 19:52
Azonosító: 127 664

Sziasztok!

Én is pórul járhattam volna, de szerncsére nem utaltam neki pénzt, mert gyanús volt. Többször kérdeztem tőle, hogy hol lehet személyesen átvenni a terméket, mert fel szeretném próbálni. Kitérő válaszokat adott, sőt először még nem is válaszolt, hanem törölte a kérdésemet a terméklapról. Ebből már egyértelmű volt, hogy sántít valami, de gondoltam, végigcsinálom, hogy lássam, jó-e a megérzésem. Furcsa volt az is, hogy bárki, bármilyen méretet vagy színt kért, tudott volna adni belőle. (Nektek nem volt gyanús? Ez egy Converse nagykert fosztott ki?) Leütöttem egy cipőt, hogy megkapjam az elérhetőségét, és azonnal kaptam az automatikus válaszlevelet, hogy utaljak a számlájára, de ha sima postával kérem, akkor nem vállal felelősséget! Ez érthető is lenne, de, nem abban a szövegkörnyezetben, ahogy ez fogalmazva volt. Itt egyértelmű volt, hogy arra pályázik, hogy az olcsó, (4500Ft) cipőt spórolós emberek veszik, és majd a postaköltségen is spórolni fognak, tehát így fel sem fogja adni. Ezért írtam neki, amire nem reagált, gondoltam felhívom. Mondanom sem kell, az első tel.szám ki van kapcsolva a forgalomból, mosolyogva felhívtam a másodikat, ami csörgött ugyan, de nem vette fel. Jó fél óra múlva ismét hívtam, de már a számomat letiltva. Így felvette, és megbeszéltük a csütörtöki személyes találkozót, azt mondta, hogy nagyon nehéz hozzájuk találni, mert Kartal(!) mellett lakik. Itt jegyezném meg, hogy Kartal egy pici település Aszód mellett. Miért nem azt mondta, hogy a mindenki számára ismertebb Aszódtól X km-re lakik? (ismét gyanús!) Természetesen csütörtökön már nem lehetett elérni, aztán pedig jöttek a negatív értékelések, és én csak örülhetek, hogy engem legalább nem tudott becsapni.
Tényleg nagyon sajnállak titeket, de talán ez is egy intő jel, hogy kicsit alaposabban kell körüljárni a kérdést, mielőtt pénzt utaltok valakinek. Ha gyanús jelek vannak, inkább ne, mert aztán futhattok a pénzetek után.

Viszont úgy gondolom, hogy igenis van a Vaterának is felelőssége ebben a dologban, tehát együttesen (akár a Vaterával együtt, de mindenképp az Ő segítségükkel) lépjetek fel ez a csaló mellen, mert ha senki nem teszi, akkor más néven, lehet, hogy más termékkel és talán más portálon, de folytatni fogja a csalásokat!

Mi is van a kezetekben?
A neve
Az iwiw
A Bankszámlaszáma
A telefonszámai... stb
Ezek mind visszakereshető, lenyomozható adatok.

Ezt az egyik jogifórumon (A jogiforum-on) olvastam, bemásolom ide:

"318. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart és ezzel kárt okoz, csalást követ el.
(2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, közérdekű munka vagy pénzbüntetés, ha a csalás kisebb kárt okoz, vagy a szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó csalást
bűnszövetségben,
közveszély színhelyén,
üzletszerűen
d)
követik el."
Szóval ha üzletszerűen csal (márpedig ezt ő is elismerte), akkor hiába csak 10.000,– Ft-ról van szó, büntethető.

Keressétek egymást, és fogjatok össze, egységben az erő! wink.gif

Hajrá mindenki! Kapjátok el a grabancát!!!

Vityó

+Quote Post
Orosz77
hozzászólás 2009-08-03 09:35
Létrehozva: #17764

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-02 10:07
Azonosító: 18 468

IDÉZET(Grobar @ 2009-08-02 12:49) *
Még nincs vége. wink.gif
Vissza fogja utalni. wink.gif Ezt én mondom. wink.gif

Hmmm Tán' csak nem vagy érintett az ígéret betartatásában? laugh.gif laugh.gif

+Quote Post
suzybaby27
hozzászólás 2009-08-03 09:26
Létrehozva: #17765

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-08-02 13:20
Azonosító: 685 845

Sziasztok!
Én is ilyen *** jártam ezzel a nőszemélyel tőlem 11000ft-ot csalt sad.gif ki azóta sem emil se telefon se semmire nem reagál.Én sajna messze lakom pesttől de ti pestikek miért nem látogatjátok meg??Valamit tenni kell ne haggyuk hogy ő egy jót röhögjön rajtunk.Teljesen kiborított az eset a mai világban hogy lehet ilyet tenni.Hogy tud lefeküdni aludni.A myvipen és az iwiwen is megtalálható a kis csaló.w*** v***
Valamit lépnünk kell visszaszeretném kapni a pénzem.Én mindenben támogatom az illetőt aki tesz valamit ezért.

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-08-02 20:41
Létrehozva: #17766

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 32

IDÉZET(henci27 @ 2009-08-02 18:50) *
Engem is szörnyen felháborít ez az undorító csaló nőszemély mad.gif , én is vissza szeretném kapni a pénzem!
Kedves moderátorok segítsetek nekünk!

Kedves henci27!

A kapcsolatfelvételen keresztül üzenetet tud írni az elérhetőségeivel és átküldheti azon
felhasználóneveket, akikkel fel szeretné venni a kapcsolatot. Mi ez alapján a felhasználóknak
elküldjük üzenetét és elérhetőségét. Akik szeretnének együttműködni így fel tudják venni
a kapcsolatot.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-08-02 18:57
Létrehozva: #17767

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

Engem is szörnyen felháborít ez az undorító csaló nőszemély mad.gif , én is vissza szeretném kapni a pénzem!

Mindketten jelezzetek a Vatera felé, és kérjétek egymás elérhetőségét, mert ha többen vagytok, akkor nagyobb esélyetek van a sikerre.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2009-08-02 18:54
Létrehozva: #17768

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-05-24 18:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

Sajnos Ők nem tudnak segíteni.

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."

+Quote Post
henci27
hozzászólás 2009-08-02 18:50
Létrehozva: #17769

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-07-28 12:37
Azonosító: 681 466

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2009-08-02 12:49
Létrehozva: #17770

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(szekfizsolt @ 2009-08-02 11:34) *
Kedves Barátaim!
Magánnyomozásba kezdtem (egy barátom segítségével) és 2 napos munkával megtaláltuk az embert, aki eltűnt és akinek utaltam a pénzt. Azt ígérte hétfőn utal vissza... Remélem így lesz. Tényleg nem szabad annyiban hagyni, kerestem és megtaláltam. Hétfőn este megírom a történteket. További szép napot Nektek!

Még nincs vége. wink.gif

IDÉZET(hytech @ 2009-08-02 11:44) *
Jaaaa,hogy azt ígérte?
Az más.
Akkor az biztosan úgy is van.

Kívánom,hogy igazad legyen de tudod itt a vaterán sem ér többet a Magyar ember ígérete mint a való életben.

Ha mégsem küldi akkor ígérj te is neki valamit wink.gif

Vissza fogja utalni. wink.gif Ezt én mondom. wink.gif

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-08-02 12:06
Létrehozva: #17771

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(szekfizsolt @ 2009-08-02 11:49) *
de vannak még jó emberek is, Őnekik tisztelet, ők a kivételek. Ez nem ilyen...

Akkor most nagy igazságot fogok mondani jegyezd meg:

A Jó embereknek nem kell ígérgetniük!

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-08-02 12:04
Létrehozva: #17772

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(szekfizsolt @ 2009-08-02 11:49) *
Én már ígértem Neki valamit, azért bízom benne, hogy megtartja az ígéretét. smile.gif Sajnos ismerem a Magyar ember ígéretét, de vannak még jó emberek is, Őnekik tisztelet, ők a kivételek. Ez nem ilyen...

Legrosszabb esetben betartod, amit ígértél neki....bár....gondolom egyre gondolunk. mellow.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
szekfizsolt
hozzászólás 2009-08-02 11:49
Létrehozva: #17773

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-09-14 17:34
Azonosító: 187 176

IDÉZET(hytech @ 2009-08-02 11:44) *
Jaaaa,hogy azt ígérte?
Az más.

Kívánom,hogy igazad legyen de tudod itt a vaterán sem ér többet a Magyar ember ígérete mint a való életben.

Én már ígértem Neki valamit, azért bízom benne, hogy megtartja az ígéretét. smile.gif Sajnos ismerem a Magyar ember ígéretét, de vannak még jó emberek is, Őnekik tisztelet, ők a kivételek. Ez nem ilyen...

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-08-02 11:44
Létrehozva: #17774

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szekfizsolt @ 2009-08-02 11:34) *
Azt ígérte hétfőn utal vissza...

Jaaaa,hogy azt ígérte?
Az más.

--------------------

+Quote Post
0SauRena0
hozzászólás 2009-08-02 11:43
Létrehozva: #17775

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-04-18 16:24
Azonosító: 620 114

Megkaptam a vatera levelét. Természetesen azt írják, hogy próbáljuk intelligensen lezárni (mi mást is írhatnának). Joga nincs követelni a postát. Ezzel én is így voltam, hiszen üzletben sem fizetik a visszacserénél a beutazás költségét, pedig a volán vagy egyéb cég végrehajtotta a szállítást. Remélem sokan olvassák majd ezt, hogy tudjanak róla.

+Quote Post
clk320
hozzászólás 2009-08-02 11:35
Létrehozva: #17776

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-08-01 14:33
Azonosító: 684 985

IDÉZET(Grobar @ 2009-08-01 22:52) *
Sok türelmet hozzá.

köszi

+Quote Post
szekfizsolt
hozzászólás 2009-08-02 11:34
Létrehozva: #17777

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-09-14 17:34
Azonosító: 187 176

IDÉZET(hytech @ 2009-08-01 22:47) *
Ha olvassa a fórumot akkor ezekután tuti nem küld semmit. wink.gif

Kedves Barátaim!
Magánnyomozásba kezdtem (egy barátom segítségével) és 2 napos munkával megtaláltuk az embert, aki eltűnt és akinek utaltam a pénzt. Azt ígérte hétfőn utal vissza... Remélem így lesz. Tényleg nem szabad annyiban hagyni, kerestem és megtaláltam. Hétfőn este megírom a történteket. További szép napot Nektek!

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2009-08-01 22:52
Létrehozva: #17778

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(clk320 @ 2009-08-01 22:49) *
Polgári peres uton visszaszerzem amit kicsalt tőlem.

Sok türelmet hozzá.

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
clk320
hozzászólás 2009-08-01 22:49
Létrehozva: #17779

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-08-01 14:33
Azonosító: 684 985

Sziasztok!
Szerintem vagyunk egy páran akit átvert ez a személy de én nem hagyom annyiban ezt neki is leirtam.
Jeleztem a vaterának is és a rendőrségen is fogom.Polgári peres uton visszaszerzem amit kicsalt tőlem.
Nem érdekel az ügyvédi költség ez egy gusztustalan ember nem hagyom,hogy rajtunk nevessen.
Irjatok ha titeket is érdekel a dolog!

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-08-01 22:47
Létrehozva: #17780

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szekfizsolt @ 2009-08-01 22:13) *
Miket csinálok... ...Kitettem, amit írtál idézetben... Még valamit hozzá szeretnék fűzni a feljelentéssel kapcsolatban. 9 éve kiraboltak, tettem feljelentést, de semmi. Eddig 4 karambolom volt másfél millió kilométer alatt, ami nem sok, de ebből kettő meg akart lépni, úgy fogtam meg őket és hiába hívtam a rendőröket, mert éppen minden emberük foglalt volt, azt mondták, hogy keressek egy taxist, hátha segít... smile.gif Tavaly betörték a kocsim ablakát, vittek GPS-t, mindent egy bevásárlóközpont teli parkolójában,a rendőr aki kijött azt mondta, hogy tehetek feljelentést, de semmi értelme nincsen. Most szépen beballagok a rendőrségre, hogy átutaltam valakinek 16000 ft-ot, amit vissza szeretnék kapni, szerintem kiröhögnek... Sajnos. Ez az én meglátásom. És abszolut nem a rendőröket szidom ezzel, távol álljon tőlem, csak szerintem nem érdemes már az egészbe belekezdeni, mert látom a végét. Abban bíztam, hogy a vatera tud valamit kezdeni a dologgal, de máshova nem rohanok vele, mert időm sincs (elég sokat dolgozom) és érdemesnek sem látom a dolgot sajnos. Még egyszer majd írok Neki egy levelet, hogy legyen szíves utalja vissza a pénzem, aztán kitalálok valami okosat, vagy megpróbálom elfelejteni a dolgot.

Ha olvassa a fórumot akkor ezekután tuti nem küld semmit. wink.gif

--------------------

+Quote Post

1365 Oldal V  « < 887 888 889 890 891 > » 
Reply to this topicStart new topic
6 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (6 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-10-24 04:09