IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1349 Oldal V  « < 888 889 890 891 892 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
viktoria83
hozzászólás 2009-07-20 12:50
Létrehozva: #17781

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-06 14:26
Azonosító: 278 934

Sziasztok! Ha nagyon úgy néz ki, hogy az eladó egy csaló, és átvert, hogyan tud a vatera segíteni? huh.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2009-07-19 11:49
Létrehozva: #17782

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(CellaTel @ 2009-07-19 00:37) *
nem jön be a terméklap így relative fogalmam sincs miről van szó.. ettől függetlenül jelezze a vaterának az említett linket és majd ök döntenek.. ne ö(k) partizán akciozzanak.. ebböl már nekem is született nem kevés károm.. ugy hogy a """""kedves""""" érdeklödö ugy halotta hogy a haverja ugy halotta hogy annak az ükannya mesélte aki 1974ben meghalt hogy a nokia nem is adott ki ilyet.. ez most lehet 1 az 100000 böl aminél igaza van.. de ha nem igy lenne akkor nem kevés kárt okozott volna.. tudom hogy a flash drive most tart 250gb körül de erröl én 2 hete olvastam.. azota bármi megtörténhetett.. és a sony oldalán sem 2 napos gondolom a cikk...

Egy tök ugyanolyan pendrive volt az aukcióban, mint a linkben lévő képen, még a csomagolása is ugyanaz volt. 50000 körül járt az ára, amikor néztem. A cikk 4 hónapos, nem olyan régi.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-07-19 09:15
Létrehozva: #17783

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(pentek14 @ 2009-07-19 08:22) *
Nemrégiben említést tettem egy terméknél, hogy az nem zenekari, és csak 30/40 wattos.
Tényleg nem ártó szándékkal, csak ismerem ezt a típust.
A levelemet törölte, és azóta sem javított a terméklapján.
A neten megkereshető a termék műszaki adatlapja.
Csak azért írom, mert valóban csak segítő szándék volt bennem.
Ez olyan nagy baj?

http://www.vatera.hu/dynacord_dlb_030_tipu..._148933050.html

Két dolog lehet, az egyik az, hogy tudja, .....
A másik, hogy azt hiszi, ő a világ esze, az ilyennek úgyis hiába mondod. Én is láttam akkora ökörségeket, de az ember nem szól, mert nem....

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2009-07-19 09:00
Létrehozva: #17784

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(pentek14 @ 2009-07-19 08:22) *
Nemrégiben említést tettem egy terméknél, hogy az nem zenekari, és csak 30/40 wattos.
Ez olyan nagy baj?

Nem vagy véletlenül politikus?
Mert azok nem tartják be a szabályokat, törvényeket, előírásokat. laugh.gif

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
pentek14
hozzászólás 2009-07-19 08:22
Létrehozva: #17785

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-28 20:26
Innen: Budapest
Azonosító: 2 610

Ez olyan nagy baj?

+Quote Post
CellaTel
hozzászólás 2009-07-19 00:37
Létrehozva: #17786

Agyhalott

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:17
Innen: Hungary-Baja
Azonosító: 148

nem jön be a terméklap így relative fogalmam sincs miről van szó.. ettől függetlenül jelezze a vaterának az említett linket és majd ök döntenek.. ne ö(k) partizán akciozzanak.. ebböl már nekem is született nem kevés károm.. ugy hogy a """""kedves""""" érdeklödö ugy halotta hogy a haverja ugy halotta hogy annak az ükannya mesélte aki 1974ben meghalt hogy a nokia nem is adott ki ilyet.. ez most lehet 1 az 100000 böl aminél igaza van.. de ha nem igy lenne akkor nem kevés kárt okozott volna.. tudom hogy a flash drive most tart 250gb körül de erröl én 2 hete olvastam.. azota bármi megtörténhetett.. és a sony oldalán sem 2 napos gondolom a cikk...

--------------------
--==CellaTel==--

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2009-07-19 00:14
Létrehozva: #17787

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(CellaTel @ 2009-07-18 21:51) *
és meglehet hogy igaza volt.. mert a levelezés mint opció a termékkel kapcsolatos érdeklödésre való. nem hitelrontásra... le kellene végre szokni mindenkinek erről az irgalmas szamaritánus viselkedésről.. mert nagyon sok ilyen ember mint te hatalmas károkat csinál a tudatlan hozzánem értö viselkedésével.. mi van ha épp egy eredeti verzió volt? nem a kainai silány cucc? akkor jó eséllyel elilyesztetted jó pár esetleg komoly vevőjétöl amivel kenyeret vettél el az asztaláról.. szal szerintem máskor inkább maradj csendben.. és ha majd esetleg átvág valakit akkor megkapja a mélto büntetését a vevő vérmérsékletétöl függöne.. (negativ, feljelentés , verés stb)
te meg máskor csak azután érdeklödj amit meg is akarsz venni.. más esetben CSITT.. mert több kárt okozhatsz vele mint hasznot..
de ha már nem tudod magadban tartani akkor itt a forumon megvitathatod.. vagy bejelented a vaterának és majd ök elbirálják..

És ha azt írják, hogy a Sony sosem gyártott ilyen flash kártyát és csak évek múlva lesz elérhető ez a méret? Vagyis kizárt, hogy kárt okozzon tévedésből az eladónak.
flashdrivefacts.wordpress.com/2009/03/26/500gb-sony-microvault-counterfeit-fake-usb-flash-drive-model-numbers-usm4024-usm500024/
Nekem az jött le, hogy jóindulatuan jelezte az eladónak, hogy hamis a termék, ellenörizze le, viszont az eladó reakciójából csak arra tudok gondolni, hogy tisztában van azzal, hogy mit árul.
Vagyis árult, mert már nem találom az aukciót, lehet törölték.

A hozzászólást -Aramir- szerkesztette a következő időpontban: 2009-07-19 00:15

+Quote Post
CellaTel
hozzászólás 2009-07-18 21:51
Létrehozva: #17788

Agyhalott

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:17
Innen: Hungary-Baja
Azonosító: 148

és meglehet hogy igaza volt.. mert a levelezés mint opció a termékkel kapcsolatos érdeklödésre való. nem hitelrontásra... le kellene végre szokni mindenkinek erről az irgalmas szamaritánus viselkedésről.. mert nagyon sok ilyen ember mint te hatalmas károkat csinál a tudatlan hozzánem értö viselkedésével.. mi van ha épp egy eredeti verzió volt? nem a kainai silány cucc? akkor jó eséllyel elilyesztetted jó pár esetleg komoly vevőjétöl amivel kenyeret vettél el az asztaláról.. szal szerintem máskor inkább maradj csendben.. és ha majd esetleg átvág valakit akkor megkapja a mélto büntetését a vevő vérmérsékletétöl függöne.. (negativ, feljelentés , verés stb)
te meg máskor csak azután érdeklödj amit meg is akarsz venni.. más esetben CSITT.. mert több kárt okozhatsz vele mint hasznot..
de ha már nem tudod magadban tartani akkor itt a forumon megvitathatod.. vagy bejelented a vaterának és majd ök elbirálják..

--------------------
--==CellaTel==--

+Quote Post
lecsa02
hozzászólás 2009-07-18 16:28
Létrehozva: #17789

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-06-15 23:20
Azonosító: 660 286

IDÉZET(Vatera_Fórum_Moderátor @ 2009-07-18 16:02) *
Kedves lecsa02!

A kapcsolatfelvételen keresztül küldött levelére ügyfélszolgálatos kollégáink emailben válaszolnak. Amennyiben
nem kapott választ, legyen kedves megismételni a küldést. Köszönjük!

Kedves Moderátor!

Köszönöm a gyors válaszát.

Üdv. lecsa02

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-07-18 16:02
Létrehozva: #17790

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 32

IDÉZET(lecsa02 @ 2009-07-18 15:56) *
Tisztelt Vatera!

Még mindig várom a kérdéseimre a választ, azzal kiegészítve, hogy most már több mint egy hét telt el !

Üdv.

Kedves lecsa02!

A kapcsolatfelvételen keresztül küldött levelére ügyfélszolgálatos kollégáink emailben válaszolnak. Amennyiben
nem kapott választ, legyen kedves megismételni a küldést. Köszönjük!

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
lecsa02
hozzászólás 2009-07-18 15:56
Létrehozva: #17791

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-06-15 23:20
Azonosító: 660 286

IDÉZET(lecsa02 @ 2009-07-11 19:40) *
Tisztelt Vatera!

Beírom ide is az Önöknek írt levelemet, melyre két napja hiába várom a válasz:

Tisztelt Vatera!
Sajnos nem sikerült a terméket megkapnom és nem kaptam vissza a pénzemet sem.

Szeretném megkérdezni, hogyan fordulhat elő, hogy az Önök társoldalán ugyanezen emil cimmel regisztrált és rendőrségi ügybe keveredett felhasználó itt árulhat és tovább károsít meg embereket? Hogyan lehet az, hogy még arra sem veszik a fáradságot, hogy akikről már kiderült, hogy csalók és eljárás folyik ellenük, még az emil címeket sem vetik össze? Ennyi elvárható egy ilyen aukciós portáltól, vagy Önöknél már csak a csalók árulnak?
Az elmult három vásárlásom során kettő eladó nem adta el a terméket a fix-en meghirdetet áron, a mostani esetben meg megkárosítottak 8000 Ft-al.
Én úgy vélem, Önök hibáztak! A minimális biztonsági eljárást sem alkalmazták.
Kérem Önöktől a károm megtérítését.

A mai napon jeleztem Önök felé:

Tisztelt Vatera!
>
> Tudomásomra jutott, hogy az engem becsapott farkasnegrofa eladó a gsmlife néven tovább tevékenykedik. A megküldött bankszámlaszám és név megegyezik az előzőjével, amire én befizettem a pénzt.
>
> Szeretném megkérdezni, hogyan fordulhat elő, hogy valaki ugyanazon bankszámlával ismételten teljes jogú eladó lesz?
> Megnézhetik hányan licitáltak már a telefonjaira.
> Ismételten csak azt tudom írni, hogy a Vatera nem tartja be a minimális biztonsági ellenőrzéseket. Önök ismét hibáztak, kérem a károm megtérítését Önöktől.

Üdvözlettel: lecsa02

Tisztelt Vatera!

Még mindig várom a kérdéseimre a választ, azzal kiegészítve, hogy most már több mint egy hét telt el !

Üdv.

A hozzászólást -lecsa02- szerkesztette a következő időpontban: 2009-07-18 15:57

+Quote Post
rkosa
hozzászólás 2009-07-17 20:01
Létrehozva: #17792

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-12 20:33
Azonosító: 234 278

Tegnap böngészgettem a vaterán, mondom megnézem milyen árban mennek most a flash drive-ok.
Erre az érdekes termékre lettem figyelmes melyet ide kattintva találhattok meg.
Gyanúsnak tűnt kicsit utánaolvastam a neten és találtam pár érdekes dolgot a cuccról.

Írtam üzenetet az eladónak a következő szövegekkel:

IDÉZET
Tisztelt hys201!

Kipróbáltad hogy valóban ráfér-e 500Gb anyag?
Ha nem akkor ajánlom figyelmedbe az alábbi oldalt.

fightflashfraud.wordpress.com/2009/03/15/fake-500gb-sony-usb-flash-drive-listed-by-uk-ebay-seller

Még véletlenül sem szeretném rontani az üzletedet, csak mivel látom, hogy csupa pozitív értékelésed van, gondolom egy tévedés miatt nem szeretnél negatívat begyűjteni mellé egy esetlegesen elégedetlen vásárlótól.
Én majdnem belefutottam az Ebay-en egy fake pendrive-ba, csak mivel gyanús volt a kapacitás ezért utánajártam a neten, és akkor találtam meg azt az oldalt melyre hivatkoztam feljebb.

Szóval igyekezeztem udvariasan felhívni a figyelmét, hogy ne fusson alá egy esetleges negatív értékelésnek.
Mire ő :

IDÉZET
Tisztelt rkosa!

Egyébként sem kinai!

Vagy annyira hülyének nézel hogy nem tudom hogy hol vettem!!!???

-jó újra itthon!! agyarország

Majd ezt követően zárttá tette az aukcióját és letiltotta hogy kapcsolatba léphessek vele, valamint törölte az üzeneteket.

Valaki nagyon pórul fog járni :-(

A hozzászólást -rkosa- szerkesztette a következő időpontban: 2009-07-17 20:02

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2009-07-17 11:56
Létrehozva: #17793

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 18:05
Azonosító: 2 094

IDÉZET(ltama @ 2009-07-16 13:15) *
Számla helyett egyszerűbb lenne az ajánlási ragszám, a könyvelt küldemény beszkennelése, és a Posta ügyfélszolgálatánál a megkeresése! 1 nap alatt kinyomozzák, ha tényleg ajánlott küldemény volt! A számla csak azt igazolja, hogy a másik fél feladott valamit 365 Ft-ért! (akár saját magának!) rolleyes.gif

Pontosan! Az ilyen szelvényeket én magam is 1 hónapig őrzöm, és soha nem adok fel semmit sima levélként, minimum az elsőbbségi ajánolott! Ha a vevő jelez, hogy nem kapta meg az árut ,és már eltelt 3-4 nap a feladástól, azonnal küldöm neki a következőt, a postán meg majd 15 nappal a feladás után elindítom a hivatalos keresést, és minden más az én dolgom, a vevőnek nem kell sehova rohangálni. Jól is néznénk ki...

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-07-16 13:40
Létrehozva: #17794

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2009-07-16 13:19) *
Tudom én is,hogy nem ő a ludas hanem a gyxkér.
De olyan sziklaszilárdan állítja az igazát,hogy az nem igaz.
Gondolom persze ragszámot azt nem tud mutatni. mad.gif

Biztos ami biztos ment a srác a tömlöcbe.
Nem bírom a gerinctelenséget, tudod...

Igen, tudom, mélyen tisztellek is ezért. smile.gif
Na ennek kellene a Te módszered, mert még arcátlan is. Mindjárt rohanok gyúrni. biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-07-16 13:19
Létrehozva: #17795

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(zejopy @ 2009-07-16 12:47) *
Tüpptürüpp jó partner, és ha csak az itt töltött időt és a minősítéseket nézed, már akkor elbillen a mérleg Tüpp javára.
A logika pedig azt mondja, hogy nem jött volna ide a fórumra a problémájával, ha megkérdőjelezhető lenne a hozzáállása.

Tudom én is,hogy nem ő a ludas hanem a gyxkér.
De olyan sziklaszilárdan állítja az igazát,hogy az nem igaz.
Gondolom persze ragszámot azt nem tud mutatni. mad.gif

Biztos ami biztos ment a srác a tömlöcbe.
Nem bírom a gerinctelenséget, tudod...

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
ltama
hozzászólás 2009-07-16 13:15
Létrehozva: #17796

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-07 07:40
Innen: Magyarország/Budapest
Azonosító: 13 038

IDÉZET(zejopy @ 2009-07-16 12:47) *
Tüpptürüpp jó partner, és ha csak az itt töltött időt és a minősítéseket nézed, már akkor elbillen a mérleg Tüpp javára.
A logika pedig azt mondja, hogy nem jött volna ide a fórumra a problémájával, ha megkérdőjelezhető lenne a hozzáállása.

"Másik fél: Sajnálom, de ez szánalmas, bár én csak nevettem rajta, mert vicces. A kiírásokban is szerepel és a
vevőim is - akik simán kérik a feladást, de én nem egyezek bele - tudják, hogy csak ajánlottan adok
fel. A számlám megvan a postán feladott csomag összegéről (365 Ft) és a vatera és te is megkaptad.
Nem vagyok rászorulva sem 21, sem 365 Ft-odra. Siralmas is lenne, ha idesüllyednék. Ja, és csak
mellékesen szeretném megjegyezni, hogy a csomagot is megkaptad :-) Bocsi, de te írtad.
Az értékelő szerint az adásvétel nem jött létre.
Az értékelt még nem készített visszajelzést az adásvételről."
Számla helyett egyszerűbb lenne az ajánlási ragszám, a könyvelt küldemény beszkennelése, és a Posta ügyfélszolgálatánál a megkeresése! 1 nap alatt kinyomozzák, ha tényleg ajánlott küldemény volt! A számla csak azt igazolja, hogy a másik fél feladott valamit 365 Ft-ért! (akár saját magának!) rolleyes.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-07-16 12:47
Létrehozva: #17797

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2009-07-16 12:41) *
Érdekes eset.
Pontosan az ellenkezőjét írja mint te.
Mintha nem is ugyanaz az adásvétel lenne.

Ő azt írja ajánlva adta fel és megkaptad, te pedig azt,hogy símán és nem kaptad meg.

Valaki hazudik.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-07-16 12:41
Létrehozva: #17798

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(Tüpptürüpp @ 2009-07-16 10:48) *
Kérem foglalják el helyeiket, kezdődik a szappanopera utolsó részének vetítése. Aki vetít: Eladó. Statisztéria: sok-sok vásárló.

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...74&avatip=2

Érdekes eset.
Pontosan az ellenkezőjét írja mint te.
Mintha nem is ugyanaz az adásvétel lenne.

Ő azt írja ajánlva adta fel és megkaptad, te pedig azt,hogy símán és nem kaptad meg.

Valaki hazudik.

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-07-16 11:19
Létrehozva: #17799

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Tüpptürüpp @ 2009-07-16 10:48) *
Ami miatt még mindig rágódom, így már túl a "személyes bosszún", az az, hogy az ilyen ügymenetet folytató eladók miatt hezitálnak és pártolnak el a vevők az internetes vásárlástól, hiszen a legtöbben rálegyintenek, és beírják, hogy minden rendben volt, bár kétlem, hogy valóban elégedettek lennének, de ezek a vevők legközelebb majd másoktól sem vásárolnak, hiszen az internetes vásárlás "átverés", míg a leendő vevőknek pedig továbbra sincs reális képük.

Ne rágódj, minket is vertek már át e Tesco-ban, mégis be-beugrunk vásárolni. Majd kap még pár negát és kizárja magát. smile.gif
Különben is semmi sem tökéletes, bár mi nagyon igyekszünk.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Tüpptürüpp
hozzászólás 2009-07-16 10:48
Létrehozva: #17800

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-09 22:23
Azonosító: 40 107

Kérem foglalják el helyeiket, kezdődik a szappanopera utolsó részének vetítése. Aki vetít: Eladó. Statisztéria: sok-sok vásárló.

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...74&avatip=2

Persze, az értékelésből így sem derül ki mások számára, hogy ki a ludas. Hiszen ő látszólag megvédte magát, még ha hazugságokkal is, mivel feladóvevényt nem tudott prezentálni, és nyilvánvalóan nem írtam olyat neki, hogy megkaptam volna a csomagot (a levelezésünkből természetesen mindez világosan kiderül, hiszen a vatera annak alapján állította vissza a negatív értékelés jogát számomra).

Ami miatt még mindig rágódom, így már túl a "személyes bosszún", az az, hogy az ilyen ügymenetet folytató eladók miatt hezitálnak és pártolnak el a vevők az internetes vásárlástól, hiszen a legtöbben rálegyintenek, és beírják, hogy minden rendben volt, bár kétlem, hogy valóban elégedettek lennének, de ezek a vevők legközelebb majd másoktól sem vásárolnak, hiszen az internetes vásárlás "átverés", míg a leendő vevőknek pedig továbbra sincs reális képük.

The End.

Legalábbis részemről. Megyek nyaralni.

+Quote Post

1349 Oldal V  « < 888 889 890 891 892 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-04-30 19:00