IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1323 Oldal V  « < 901 902 903 904 905 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Csibu87
hozzászólás 2009-06-08 12:01
Létrehozva: #18041

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-06-06 11:18
Azonosító: 655 236

Szia

Bocsi, a másik oldalon vagyok inkább, ennek az oldalnak a szabályait kevésbé ismerem. Itt meg megtetszett egy nadrág, amit ott nem találtam.
Ott úgy van, hogy Ft-pontosan történik minden, legutóbb majdnem a fejemet vették, mert bele mertem építeni a 30 Ft boríték költségét a postaköltségbe (680 Ft helyett 710 Ft-ot írtam), merthogy az nem szabályos, azt (mármint csomagolási költséget) az árba kell beleépíteni.
Ezen kívül már kétszer akartak ugyanígy "kicsit többet kérni" tőlem, egyszer hasonló összeg, egyszer meg valami 240 Ft. mad.gif
De mondom, ezen az oldalon lehet hogy másként működnek a dolgok és senkit nem érdekel, hogy több postaköltséget kér el az eladó, ezesetben lehet átjövök ide én is árulni. tongue.gif
Mindegy, elolvastam pozitív-semleges-negatív értékelések alá mi van írva, erre nem lehet azt mondani, hogy minden felhőtlen lett volna a fizetéssel kapcsolatban, tehát ha nem juttatja vissza, akkor semleges értékelés lesz. blink.gif Ennyi.. legyen korrekt és lesz jó statisztikája is..
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-06-08 11:58
Létrehozva: #18042

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(hytech @ 2009-06-08 11:45) *
?

Miért nem érted? Szerinted pl. kellett volna engednem az árából 2000 Ft-ot?? Mikor már előtte egy másik, 3000 Ft-os árut odaadtam neki 2000-ért?

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-06-08 11:53
Létrehozva: #18043

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(Csibu87 @ 2009-06-08 11:39) *
Sziasztok

Vettem egy nadrágot, ma érkezett meg, 800 Ft postaköltséget kért el az eladó (elsőbbségi ajánlott), 680 Ft-ért adta fel (nem elsőbbségi ajánlott). Persze most jön az, hogy megírom neki e-mailben, nem akarom kapásból rosszra értékelni, de szeretném kérdezni, hogy ha nem sikerül visszakapnom ezt a különbözetet, azért semleges v. negatív értékelést kell adnom?
(tudom, biztos le van írva számtalan helyen, de nincs időm most sok, csak annyit írjatok a kettő közül melyik)

Köszi

Csabi

120 Ft különbség.... ebböl lejön a csomagolási költség, pl. a boríték ára... marad talán pár forint, amivel az eladó nem tud elszámolni, de ez sem biztos.... biztos, hogy ennyire kicsinyes akarsz lenni, és elrontani az eladó egyébként jó statisztikáját? dry.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-06-08 11:45
Létrehozva: #18044

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(zejopy @ 2009-06-08 11:25) *
Szerintetek én vagyok a hülye? A levelezést nézzétek.
http://www.vatera.hu/bavaria_keszlet_1611_148072699.html

?

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
Csibu87
hozzászólás 2009-06-08 11:39
Létrehozva: #18045

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-06-06 11:18
Azonosító: 655 236

Sziasztok

Vettem egy nadrágot, ma érkezett meg, 800 Ft postaköltséget kért el az eladó (elsőbbségi ajánlott), 680 Ft-ért adta fel (nem elsőbbségi ajánlott). Persze most jön az, hogy megírom neki e-mailben, nem akarom kapásból rosszra értékelni, de szeretném kérdezni, hogy ha nem sikerül visszakapnom ezt a különbözetet, azért semleges v. negatív értékelést kell adnom?
(tudom, biztos le van írva számtalan helyen, de nincs időm most sok, csak annyit írjatok a kettő közül melyik)

Köszi

Csabi

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-06-08 11:25
Létrehozva: #18046

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szerintetek én vagyok a hülye? A levelezést nézzétek.
http://www.vatera.hu/bavaria_keszlet_1611_148072699.html

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-06-07 22:53
Létrehozva: #18047

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vatera_Fórum_Moderátor @ 2009-06-07 22:47) *
Kedves zejopy!

Kivételt képez a Vatera által tesztelésre létrehozott felhasználónév.

laugh.gif Gondolatolvasó?? Köszönöm!

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-06-07 22:47
Létrehozva: #18048

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 32

IDÉZET(zejopy @ 2009-06-07 22:42) *
Nem 100 %-ban idevaló, de én azt hittem, hogyha valakinek 2-nél több értékelése van, akkor nem szabad 80% alá menni. Ha ezt jól tudom, akkor hogyan láthattam valakit 66,66 %-al és nem inaktív??

Kedves zejopy!

Kivételt képez a Vatera által tesztelésre létrehozott felhasználónév.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-06-07 22:46
Létrehozva: #18049

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2009-06-07 22:42) *
Nem 100 %-ban idevaló, de én azt hittem, hogyha valakinek 2-nél több értékelése van, akkor nem szabad 80% alá menni. Ha ezt jól tudom, akkor hogyan láthattam valakit 66,66 %-al és nem inaktív??

Olvasd el újra mit írtál!
Nekem kettőnél több van és még aktív vagyok. laugh.gif

De kérdésedre a válasz:
Csak addig marad a delikvens aktív 80% alatti legalább 2 negatívval amíg rá nem bukkan egy moderátor.
Ez általában hamar bekövetkezik és már repül is nagy ívben.

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-06-07 22:42
Létrehozva: #18050

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zebutabu
hozzászólás 2009-06-07 20:03
Létrehozva: #18051

Lelkes fórumozó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-23 19:08
Innen: a Tibi mellett
Azonosító: 1 742

IDÉZET(böcűs @ 2009-06-05 22:47) *
Igen????És ki teremti meg nekik a lehetőséget??(a vaterán kivül!!!)Ők a Halászok és a Zavarost ki alkotja ??Remélem érted az okfejtésem???

unsure.gif Hát azt nem mi alkotjuk,- mi csak nézzük, de milyen birka türelemmel! rolleyes.gif

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-06-07 14:27
Létrehozva: #18052

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 32

IDÉZET(peppe @ 2009-06-07 14:16) *
Én tegnap kaptam egy érdekes értékelést egy csalótól. Megmondom őszintén, egyre jobban kezd idegesíteni, hogy itt nyugodtan lehet trükközni, mert a Vatera nem lép fel ellenük. Nem hiszem el, hogy ezeket az embereket képtelenség kiszűrni, ezért küldtem is ma egy levelet a moderátornak:

"Tisztelt Vatera.hu Kft!

Szeretném megkérdezni, hogy mikor kerül változtatásra az értékelések rendszere?
Miért van az, hogy 20%-kal kell elérni a negatív értékeléseket ahhoz, hogy valaki kizárásra kerüljön? Miért van az, hogy a létre nem jött üzletek semleges értékelései 0%-kal számítanak bele az inaktívvá váláshoz? (holott tudva lévő, hogy a legtöbb semleges értékelés azért készül, mert a tisztességes vaterások tartanak a bosszú negatívoktól)

Kedves peppe!

A bizonyíthatóan jogtalan értékelés eltávolításra kerülhet!
Amennyiben az eladó nem küldi el a kifizetett terméket és ezt a vevő jelzi a kapcsolatfelvételen keresztül,
úgy az eladó addig, míg nem rendezi az adásvételt inaktiválásra kerül. Jelzések hiányában a Vatera sem
tudja megtenni a szükséges intézkedéseket.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
peppe
hozzászólás 2009-06-07 14:16
Létrehozva: #18053

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-07 10:53
Azonosító: 4 143

Én tegnap kaptam egy érdekes értékelést egy csalótól. Megmondom őszintén, egyre jobban kezd idegesíteni, hogy itt nyugodtan lehet trükközni, mert a Vatera nem lép fel ellenük. Nem hiszem el, hogy ezeket az embereket képtelenség kiszűrni, ezért küldtem is ma egy levelet a moderátornak:

"Tisztelt Vatera.hu Kft!

Szeretném megkérdezni, hogy mikor kerül változtatásra az értékelések rendszere?
Miért van az, hogy 20%-kal kell elérni a negatív értékeléseket ahhoz, hogy valaki kizárásra kerüljön? Miért van az, hogy a létre nem jött üzletek semleges értékelései 0%-kal számítanak bele az inaktívvá váláshoz? (holott tudva lévő, hogy a legtöbb semleges értékelés azért készül, mert a tisztességes vaterások tartanak a bosszú negatívoktól)

Miért van az, hogy egy olyan eladó, aki több tucat negatív értékelést kapott, és pár napja még inaktív felhasználó volt (amit később felfüggesztettek); tisztességes és egyetlen negatívval nem rendelkező felhasználóknak ad bosszúból negatívot? Miért van az, hogy ez a felhasználó nyugodtan rágalmazhat, holott semmit sem tett azért, hogy a tranzakció létrejöjjön? Miért van az, hogy az ilyen csalók ellen a Vatera a 20%-os határ eléréséig nem lép fel, holott a több tucat negatív és semleges értékelés alapján teljesen átlátható, hogy ki nem tartja be a Vatera szabályzatát? Vagy hogy teljes bizonyosságot nyerjenek: miért nem készül ilyenkor a Vatera részéről próbavásárlás? Akkor saját szemmel győződhetnének meg róla, hogy ki az, aki miatt meghiúsul a vásárlás...

Miért érzem úgy, hogy a tisztességes vevők vagy eladók hátrányt élveznek a csalókkal szemben? Miért nem lehet egy olyan rendszert kidolgozni, amelyik sokkal hatékonyabban kiszűri azokat a felhasználókat, akik nem képesek a szabályokat betartani?

A legegyszerűbb példa: 1 hét van rá, hogy a vevő és az eladó megbeszélje a vásárlás részleteit. Ez szerintem elég idő még akkor is, ha pillanatnyilag valami akadály merül fel. Miért van az, hogy az a fél, amelyik többszöri alkalommal sem tesz ennek eleget, nem részesül azonnali kizárásban?
Miért nekem kell magyarázkodnom egy válasz értékelésre, amikor engem ért sérelem?

Úgy gondolom, ezek a felvetések nem csak a felhasználók, hanem a Vatera érdekeit is képviselniük kell. Hiszen senki sem szeret egy olyan üzletbe betérni (ami momentán egy aukciós portál), ahol még ha elvétve is, de olyan emberekkel lehet összefutni, akik már hosszú ideje, és gond nélkül becsapják a másikat..."

Nagyon gondolkodom rajta, hogy itt hagyjam a fenébe az egészet. Semmi kedvem úgy részt venni egy aukcióban, hogy a végén az én pénzem bánja, ráadásul aztán még nekem kell magyarázkodnom is, ha egy csaló bosszúból lehúz az értékelésében. Így aztán egyelőre marad az apróhirdetés a helyi újságban, meg az ***. Remélem, egyszer még lesz értelme itt eladni vagy vásárolni. De az, hogy egyre jobban megsarcolják az embert, a csalókat pedig ugyanúgy megtűrik a portálon, az egy egész már irányt mutat...

+Quote Post
Orosz77
hozzászólás 2009-06-07 13:53
Létrehozva: #18054

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-02 10:07
Azonosító: 18 468

IDÉZET(böcűs @ 2009-06-07 12:17) *
Csak ahhoz is értelmes ember kell hogy megértse!Van akit a kapzsiság elvakit és azt hiszi hogy vele olyan nem fordulhat elő !!Ha meg figyelmezteted akkor --na ki a hülye meg rosszindulatú??Aki mert szólni!

Ez a kisnyúl esete a sapkával rolleyes.gif Akkor is hülye vagy ha szóltál, akkor is, ha nem (persze nem rád értettem, hanem úgy álltalában).

+Quote Post
böcűs
hozzászólás 2009-06-07 12:17
Létrehozva: #18055

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-06-02 21:49
Azonosító: 12 540

IDÉZET(hytech @ 2009-06-07 08:56) *
Legalább ennyit hanem többet elárul a terméklap.
Milyen fotókat vannak a termékről, a leírás tartalma, annak hossza, stílusa, hogyan vehető át a termék... stb.valamint a termék ára, a regisztráció időpontja és még sorolhatnám.
Vallom azt,hogy a lényeg a részletekben van.
Ez sokmindenre elmondható többek között erre is.

Csak ahhoz is értelmes ember kell hogy megértse!Van akit a kapzsiság elvakit és azt hiszi hogy vele olyan nem fordulhat elő !!Ha meg figyelmezteted akkor --na ki a hülye meg rosszindulatú??Aki mert szólni!

--------------------
A legnemesebb gondolat sem ér semmit ha nem osztod meg másokkal!

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2009-06-07 09:02
Létrehozva: #18056

Csak olvasó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-24 18:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

IDÉZET(böcűs @ 2009-06-06 23:43) *
Akkor semmi jót nem jósolhatok az ügy kimenetét illetően!És a sz..láda beleröhög mindenkinek a pofájába!!

Nem biztos, de nagyon hasonló a névválasztás.

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-06-07 08:56
Létrehozva: #18057

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(böcűs @ 2009-06-07 06:54) *
AZ ÉRTÉKELÉSEK SOKAT ELMONDANAK AZ ELADÓRÓL!!

Legalább ennyit hanem többet elárul a terméklap.
Milyen fotókat vannak a termékről, a leírás tartalma, annak hossza, stílusa, hogyan vehető át a termék... stb.valamint a termék ára, a regisztráció időpontja és még sorolhatnám.
Vallom azt,hogy a lényeg a részletekben van.
Ez sokmindenre elmondható többek között erre is.

--------------------

+Quote Post
böcűs
hozzászólás 2009-06-07 07:05
Létrehozva: #18058

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(Szexibaby @ 2009-05-19 14:04) *
Sziasztok!
Szeretném kérni a tanácsotokat.Március 21-én megvásároltam egy terméket.Másnap feladtam érte a pénzt (tízezer Ft).Azóta sem áru sem pénz.Az eladónak adtam május elején egy negatív értékelést ekkor már rögtön reagált addig sem emailre semmire sem.Azt írta hogy csak akkor küldi el az árut ha töröltettem a negatívját.Utána kitáltat,hogy ő már feladta az árut csak biztos elveszett a postán.Többször írtam már az adminoknak is.Mit lehet még ilyenkor tenni????

Mielőtt legközelebb negát csak úgy "perhecc" bevágod gondolkodj hogy megtettél e mindent annak érdekében hogy pozitivan záruljon az üzlet!Ha előbb jeleztél volna a Vatera Ügyfélszolgálatának mielőtt értékelsz sokkal nagyobb lenne az esélyed hogy még látod a pénzedet,vagy az árut.Az Értékelés egy kétélű fegyver aminek a meggondolatlan használata sajnos kárt is okozhat.Az értékelést addig nem szabad megcsinálni amig az üzlet teljesen le nem zárul--jó vagy rossz irányban.

--------------------

+Quote Post
böcűs
hozzászólás 2009-06-07 06:54
Létrehozva: #18059

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(jutka10 @ 2009-05-19 21:49) *
.Rettentő idegesítő,hogy vannak ilyen szemét emberek!!!

De gondolom annak is volt valami oka hogy Neked is újra kellett reg.elned.Ha pedig már nem vagy kezdő vaterás akkor az alapvető vásárlással kapcsolatos dolgokkal tisztában kellene lenned .Sajnos az már nagyon kevés hogy mikor már megvan a baj akkor sír valaki.Nem bántani akarlak hisz van nélkülem is elég bajod,csak azért mondom hogy legközelebb legyél óvatosabb és jobban nézz körül mielőtt leütsz valamit.AZ ÉRTÉKELÉSEK SOKAT ELMONDANAK AZ ELADÓRÓL!!

--------------------

+Quote Post
fiona00
hozzászólás 2009-06-07 01:52
Létrehozva: #18060

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-05-16 14:37
Azonosító: 641 534

2x vettem igénybe a PPS futárt.
1. sztori : A csomagot hajduszoboszlón akarták felvenni.5 nap után sikerült eljönniük hozzám.Állitolag a rendszer rosszul vitte be az adataimat.Nem értem hogy lehet ha rendeléskor ki kell tölteni az ürlapot.
2. sztori: Ugyanez csak Békéscsabával.ezt le is mondtam és postán küldtem inkább.

Azt sem értem miért kell nekik a személyi igazolvány számom.Azt mondta a futár ha nem adom meg neki akkor 1500 forintot levonnak a fizujábol.Közöltem vele hogy rossz napja van smile.gif

+Quote Post

1323 Oldal V  « < 901 902 903 904 905 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (5 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-21 18:02