IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1323 Oldal V  « < 908 909 910 911 912 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2009-05-29 14:03
Létrehozva: #18181

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

Nem küldök utánvéttel, nincs is megjelölve lehetőségként. Nem fogok aggódva várni, mikor jön vissza a cucc, én meg fizethetek. Ott vannak az értékeléseim. Ha valaki mindezzel szemben mégis bizalmatlan, az vagy kockáztat és izgul, amiíg megérkezik a cucc (tuti, hogy nem fogom becsapni), vagy nem vásárol. unsure.gif
Egyébként a "mindent a vevőért" jelmondatnak is van egy határa. mad.gif
Kissé lejjebb eléggé goromba volt az a 90%, mert pl az én vásárlóimból összesen kettő volt cikis, a többi becsülettel járt el. Általában a partnerek kedvesek, megértőek, rugalmasak. Bár talán a műszakiaknál másképp van, de szerintem a porcelán, könyv, festmény vonalon kevesebb a probléma.
Ezekkel az önlicitekkel meg úgysem lehet mit kezdeni. Majd letisztul a piac, ezek lassan kikopnak.
Tényleg, mekkora szívás, ha addig licitál, amíg a nyakán nem marad laugh.gif Akkor aztán újra feltöltheti, előbb utóbb tuti, hogy lebukik.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
böcűs
hozzászólás 2009-05-29 13:12
Létrehozva: #18182

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-06-02 21:49
Azonosító: 12 540

IDÉZET(hytech @ 2009-05-29 12:16) *
Qrxxra nem igaz,nagyon rosszul látod.
Látszik,hogy fogalmad nincs az internetes aukciós vásárlásról-eladásról.
...

Soha senkinek nem küldenék semmit utánvéttel még akkor sem ha maga Fidel Castro venne valamit!

Szórol szóra így igaz!!Bár Castrót meggondolnám mert az jó lenne reklámnak !!!Milyen jól mutatna egy nega Tőle azzal az indoklással hogy "Hatástalan a Kék Tabletta amit árul!Nem ajánlom!!" Na???(Csak azért negativ mert a negát mindenki elolvassa a pozitivat meg kevesek)

A hozzászólást -böcűs- szerkesztette a következő időpontban: 2009-05-29 13:13

--------------------
A legnemesebb gondolat sem ér semmit ha nem osztod meg másokkal!

+Quote Post
atctrade
hozzászólás 2009-05-29 12:46
Létrehozva: #18183

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-13 10:05
Azonosító: 113 996

[quote name='ciwic77' date='2009-05-29 11:58' Én azóta csak postai utánvéttel vagyok hajlandó vásárolni,igaz drágább de ha jobban megnézzük és hasonló csalóval fut össze az ember akkor meg sokkal olcsóbb,arról nem is beszélve hogy így mindkét fél be van biztosítva az átverésekkel szemben!
[/quote]

Akkor is azt fogod mondani, ha utánvéttel megkapod a szépen becsomagolt féltégládat? Mint ahogy volt már erre is példa nem egyszer meg nem kétszer...

+Quote Post
pentek14
hozzászólás 2009-05-29 12:42
Létrehozva: #18184

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-28 20:26
Innen: Budapest
Azonosító: 2 610

Más.
Az utóbbi időben én is felfigyeltem bizonyos dolgokra.
Az aukciófigyelőmben rendszeresen van 40-50 termék.
Nem szoktam kitörölni azokat sem, ahol az árverés befejeződött, majd törlődik egy idő után.

Viszont a mióta megjelenik, hogy xxxxx... kódon újra elérhető, megnézem, és azt látom:

1., az árverésnek vége, van nyertes licitáló
2,. az adás-vétel mindkét részről pozitívan értékelve
3., a termék újralistázva

Ezzel alapjában nincs baj, de:

1., általában használt műszaki cikk, amiből biztos nincs még egy, ugyan olyan
2., az aukció 1ft-ról indult

Én nem következtetek, de mind gyakrabban találkozom ilyenekkel.

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-05-29 12:37
Létrehozva: #18185

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(pentek14 @ 2009-05-29 12:28) *
Itt a Vaterán én sem.

Viszont az Aki gyakran vásárol internetes áruházból, annak megszokott dolog az utánvételes küldés.
De még az apróhirdetési oldalakról történő vásárlásnál is elfogadott.

Nagyon meggyengült a bizalom eladó, és vevő között.

Az eladó a termékét, a vevő a pénzét félti.

Ezt a bizalmat kellene megerősíteni.

Lekopogom de nekem szinte imseretlen a probléma.
A vevők annyit szoktak kérdezni a leütés után,hogy hová utalhatnak.(több szézezres tételeket is!)
Nagyon nagyon ritka,hogy esetleg megkérdezik nem e lehetne utánvéttel? nem laugh.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
pentek14
hozzászólás 2009-05-29 12:28
Létrehozva: #18186

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-28 20:26
Innen: Budapest
Azonosító: 2 610

IDÉZET(hytech @ 2009-05-29 12:16) *
Soha senkinek nem küldenék semmit utánvéttel még akkor sem ha maga Fidel Castro venne valamit!

Itt a Vaterán én sem.

Viszont az Aki gyakran vásárol internetes áruházból, annak megszokott dolog az utánvételes küldés.
De még az apróhirdetési oldalakról történő vásárlásnál is elfogadott.

Nagyon meggyengült a bizalom eladó, és vevő között.

Az eladó a termékét, a vevő a pénzét félti.

Ezt a bizalmat kellene megerősíteni.

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-05-29 12:16
Létrehozva: #18187

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ciwic77 @ 2009-05-29 11:58) *
Én azóta csak postai utánvéttel vagyok hajlandó vásárolni,igaz drágább de ha jobban megnézzük és hasonló csalóval fut össze az ember akkor meg sokkal olcsóbb,arról nem is beszélve hogy így mindkét fél be van biztosítva az átverésekkel szemben!

Qrxxra nem igaz,nagyon rosszul látod.
Látszik,hogy fogalmad nincs az internetes aukciós vásárlásról-eladásról.
Ha az eladó elküldi a terméket postai utánvéttel és a vevő nem veszi át akkor az eladó bukta a postaköltséget és még az áruja is kering a posta rendszerében ahol akármi is történhet vele amíg 1-2 hét múlva visszakapja.
Nembeszélve a felesleges sorbanállásról a postán+csomagolás,dobozolás...

--------------------

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-05-29 12:07
Létrehozva: #18188

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(ciwic77 @ 2009-05-29 11:58) *
így mindkét fél be van biztosítva az átverésekkel szemben!

ezt miböl gondolod?

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
ciwic77
hozzászólás 2009-05-29 11:58
Létrehozva: #18189

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2009-05-29 08:12
Azonosító: 653 842

IDÉZET(böcűs @ 2009-05-29 11:22) *
Hááát??Fogjuk rá ,de még azt hiszem a stílusodon van mit csiszolgatni!!Szerintem ha egy számodra idegen faluban ellopják a biciklidet nem a legjobb ötlet kiállni a főtérre és az egész falut tolvajnak kikiáltani,mert hátha valaki nem tudja a Te szád íze szerint értelmezni amit kiabálsz!!!Ha érted mire gondolok!!

Persze ezzel nincs is gond,csak az úgymond nem becsületes eladók aláássák az egész internetes kerskedelmet,ami leginkább a kölcsönös bizalomra kéne hogy épüljön!És ha ez elvérzik,akkor az a tisztességes eladókra kihatással lesz,vagy van is már talán!Főleg vonatkozi ez az előreutálásos lebonyolításokra ahol gyakorlatilag semmi sem garantálja azt hogy ha utalod a pénzt meg is kapod az árút.Én spec egy 12 pozitív értékeléssel rendelkező hagyne mondjam kicsodával jártam meg 35000 forintom bánta,rendőrségi ügy lett belőle,most meg polgári peres úton próbálom a pénzemet bevasalni!Én azóta csak postai utánvéttel vagyok hajlandó vásárolni,igaz drágább de ha jobban megnézzük és hasonló csalóval fut össze az ember akkor meg sokkal olcsóbb,arról nem is beszélve hogy így mindkét fél be van biztosítva az átverésekkel szemben!

+Quote Post
böcűs
hozzászólás 2009-05-29 11:22
Létrehozva: #18190

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(ciwic77 @ 2009-05-29 10:53) *
"UI:bocsánat ha ezzel a hozzászólásommal megsértettem egyes kartelező és csaló felhasználók önérzetét!!!+akinek nem inge az nem veszi magára!!!"

végig kéne olvasni és úgy értelmezni!!!!

DE HA VALAKINEK ÍGY JOBBAN HANGZIK AKKOR BOCSÁNATOT KÉREK A TISZTESSÉGES BECSÜLETES ELADÓKTÓL!!!!Na ezt értse mindenki úgy ahogy akarja!

Megfelel?

Hááát??Fogjuk rá ,de még azt hiszem a stílusodon van mit csiszolgatni!!Szerintem ha egy számodra idegen faluban ellopják a biciklidet nem a legjobb ötlet kiállni a főtérre és az egész falut tolvajnak kikiáltani,mert hátha valaki nem tudja a Te szád íze szerint értelmezni amit kiabálsz!!!Ha érted mire gondolok!!

--------------------

+Quote Post
ciwic77
hozzászólás 2009-05-29 10:53
Létrehozva: #18191

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(böcűs @ 2009-05-29 09:28) *
Az utóiratban az van hogy a csalóktól kérsz bocsánatot!!!Közben a tisztességeseket sértedeted!!Akkor kinek is van szövegértési gondja??

"UI:bocsánat ha ezzel a hozzászólásommal megsértettem egyes kartelező és csaló felhasználók önérzetét!!!+akinek nem inge az nem veszi magára!!!"

végig kéne olvasni és úgy értelmezni!!!!

DE HA VALAKINEK ÍGY JOBBAN HANGZIK AKKOR BOCSÁNATOT KÉREK A TISZTESSÉGES BECSÜLETES ELADÓKTÓL!!!!Na ezt értse mindenki úgy ahogy akarja!

Megfelel?

+Quote Post
böcűs
hozzászólás 2009-05-29 09:28
Létrehozva: #18192

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(ciwic77 @ 2009-05-29 09:21) *
Az ui-ban benne van a BOCSÁNAT kifejezés,az szövegértési gondokat meg oldja meg mindenki saját maga!!!Ez a probléma (jelenség)jelen van és beszélni kell róla!Másrészt meg jelenleg is perben állok egy MINTASZERŰ BECSÜLETES ELADÓVAL,úgyhogy van tapasztalat!!!!SAJNOS NEGATÍV!!!

Az utóiratban az van hogy a csalóktól kérsz bocsánatot!!!Közben a tisztességeseket sértedeted!!Akkor kinek is van szövegértési gondja??

--------------------

+Quote Post
ciwic77
hozzászólás 2009-05-29 09:21
Létrehozva: #18193

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(böcűs @ 2009-05-29 08:49) *
Kedves ciwic77!A tapasztalt vaterázók-- ahogy Te nevezed azokat akiket Te megsem fogsz szerintem soha közeliteni sem----egykét kivételtől eltekintve tisztességes kereskedő vagy eladó-vevő mint jómagam is.Hol szereztél annyi tapasztalatot hogy ilyen kijelentéseket mersz megengedni magadnak???Légyszives gondolkozz el azon amit írtál és kérj bocsánatot a kijelentésedért!!Ha csak a 10% lenne tisztességes ,a többi csaló akkor már rég nem működne ez az egész!!Gondolkozz el ezen meg azon hogy hátha csak Te nem érted a dolgokat és elhamarkodottan mondasz keményen sértő vélemény rólunk!!! Tisztelettel:böcűs--egy (viszonlag)"tapasztalt"vaterázó

Az ui-ban benne van a BOCSÁNAT kifejezés,az szövegértési gondokat meg oldja meg mindenki saját maga!!!Ez a probléma (jelenség)jelen van és beszélni kell róla!Másrészt meg jelenleg is perben állok egy MINTASZERŰ BECSÜLETES ELADÓVAL,úgyhogy van tapasztalat!!!!SAJNOS NEGATÍV!!!

+Quote Post
ciwic77
hozzászólás 2009-05-29 09:16
Létrehozva: #18194

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(hytech @ 2009-05-29 09:11) *
Nem az én ingem így fel sem veszem de ezzel a hozzászólásoddal azt hiszem pár embernél megváltottad a jegyed.
Amúgy ahogy elnézlek te inkább a tapasztalatlan csalók közzé tartozol.

Hát igen az igazság nem fájdalommentes!!!

+Quote Post
atctrade
hozzászólás 2009-05-29 09:12
Létrehozva: #18195

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-13 10:05
Azonosító: 113 996

Akasztották a hóhért..... rolleyes.gif

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-05-29 09:11
Létrehozva: #18196

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ciwic77 @ 2009-05-29 08:28) *
És honnan tudod,hogy nem az eladó licitált,más nick névvel a saját árújára????Ez nem a szegényember szerencséje,csak a "tapasztalt"vaterázók kb 90%-a CSALÓ,beteszi 1egyforintos aukcióba a **arát,és milyen érdekes valahogy mindíg a piaci áron kel el a motyó!!!És az sem riasztja vissza a szerncsétlen marhát hogy a saját licitje miatt ki kell fizetni a jutalékot,mert így még mindig kisebbet bukik,mint ha félárba odaadná valakinek a terméket!Na igen ezt bizonyítani is kéne!!!Hát tessék:meg lehet figyelni az aukciók egy bizonyos részénél,ha momentán tetszik konkrétan valami,és netán 1forintos aukció nincs minimál ár,felverik az árát a piaci árba,lecsúszol róla,kéthét múlva,ha rámész az eladóra akitől szerettél volna vásárolni,és megnézed az eladásait,ott fityeg majd egy pozitív értékelés(arról a termékről amiről lecsúsztál)viszont a lapján ujra megjelenik ugyanaz a termék!!!ÉS ENNYI AZ EGÉSZ CSALÁS AZ EGÉSZ!!!

UI:bocsánat ha ezzel a hozzászólásommal megsértettem egyes kartelező és csaló felhasználók önérzetét!!!+akinek nem inge az nem veszi magára!!!

Nem az én ingem így fel sem veszem de ezzel a hozzászólásoddal azt hiszem pár embernél megváltottad a jegyed.
Amúgy ahogy elnézlek te inkább a tapasztalatlan csalók közzé tartozol.

--------------------

+Quote Post
böcűs
hozzászólás 2009-05-29 09:03
Létrehozva: #18197

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(23game @ 2009-05-29 07:42) *
Hy!
most vásároltam egy nokia burkolatot,az eladonak 183 pozitivja és 7negativja van.amig az utalást lebeszéltuk addig maximálisan kommunikativ volt a tag,de miután a pénz odaért egy mailre sem válaszol.el telt 1hét sajna és semmi válasz,telot nem veszi fel,mélre smsre nem nem válaszol,legutolsó értékelése is negativ a srác elutalta a pénzt és 1honap elteltével sem kapta meg az árút:-(
az elején az volt a furcsa hogy amit a vatera küldött adatlapot/elérhetőséget az eladóról az aukció leütése után az nem egyezett azzal a néval amit az eladó maga küldött mailben,még a város sem stimmelt.
valószinű ha bebuktam nem is folytatom a vaterázást.....

Az értékelésedet olvasgatva azt hiszen nem sokan lesznek akik könnyesre sirják a szemüket ha itthagyod a Vaterát!Ezzel a leirt esettel kapcsolatban csak azt tudom mondani hogy most hozzád hasonló "korrekt Vaterással"akadtál össze!!Csókoljátok meg egymást!!!

--------------------

+Quote Post
böcűs
hozzászólás 2009-05-29 08:49
Létrehozva: #18198

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(ciwic77 @ 2009-05-29 08:28) *
a "tapasztalt"vaterázók kb 90%-a CSALÓ,beteszi 1egyforintos aukcióba a **arát,és milyen érdekes valahogy mindíg a piaci áron kel el a motyó!!!És az sem riasztja vissza a szerncsétlen marhát hogy a saját licitje miatt ki kell fizetni a jutalékot,mert így még mindig kisebbet bukik,mint ha félárba odaadná valakinek a terméket!

Kedves ciwic77!A tapasztalt vaterázók-- ahogy Te nevezed azokat akiket Te megsem fogsz szerintem soha közeliteni sem----egykét kivételtől eltekintve tisztességes kereskedő vagy eladó-vevő mint jómagam is.Hol szereztél annyi tapasztalatot hogy ilyen kijelentéseket mersz megengedni magadnak???Légyszives gondolkozz el azon amit írtál és kérj bocsánatot a kijelentésedért!!Ha csak a 10% lenne tisztességes ,a többi csaló akkor már rég nem működne ez az egész!!Gondolkozz el ezen meg azon hogy hátha csak Te nem érted a dolgokat és elhamarkodottan mondasz keményen sértő vélemény rólunk!!! Tisztelettel:böcűs--egy (viszonlag)"tapasztalt"vaterázó

A hozzászólást -böcűs- szerkesztette a következő időpontban: 2009-05-29 08:52

--------------------

+Quote Post
ciwic77
hozzászólás 2009-05-29 08:28
Létrehozva: #18199

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(koldan @ 2009-05-25 22:58) *
hát lezajlott végül is más vette meg...majd meglátom mi lesz a vége..ha tényleg eladta enki akko felakasztom magam..megszakad a szivem azért a telefonért...ó ó ó ilyen aszegény ember szerencséje....

És honnan tudod,hogy nem az eladó licitált,más nick névvel a saját árújára????Ez nem a szegényember szerencséje,csak a "tapasztalt"vaterázók kb 90%-a CSALÓ,beteszi 1egyforintos aukcióba a **arát,és milyen érdekes valahogy mindíg a piaci áron kel el a motyó!!!És az sem riasztja vissza a szerncsétlen marhát hogy a saját licitje miatt ki kell fizetni a jutalékot,mert így még mindig kisebbet bukik,mint ha félárba odaadná valakinek a terméket!Na igen ezt bizonyítani is kéne!!!Hát tessék:meg lehet figyelni az aukciók egy bizonyos részénél,ha momentán tetszik konkrétan valami,és netán 1forintos aukció nincs minimál ár,felverik az árát a piaci árba,lecsúszol róla,kéthét múlva,ha rámész az eladóra akitől szerettél volna vásárolni,és megnézed az eladásait,ott fityeg majd egy pozitív értékelés(arról a termékről amiről lecsúsztál)viszont a lapján ujra megjelenik ugyanaz a termék!!!ÉS ENNYI AZ EGÉSZ CSALÁS AZ EGÉSZ!!!

UI:bocsánat ha ezzel a hozzászólásommal megsértettem egyes kartelező és csaló felhasználók önérzetét!!!+akinek nem inge az nem veszi magára!!!

+Quote Post
böcűs
hozzászólás 2009-05-29 08:25
Létrehozva: #18200

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(Parabellum80 @ 2009-05-29 00:14) *
Ma legalább 4X itt volt, ha nem jelentkezik délig - negatív. Az I+ oldalamon a kapcsolatfelvétel a 3 nap a VEVŐ részéről. Ez már most letelt.

Már ne is haragudj,de sietsz valahova?Nincs semmi közöm hozzá,de az a negativ megvár és minek kapkodni!!Csak hadd főjön a saját levében egy kicsit!!Nem azzal szivatod meg ha azonnal bevágod neki a negát hanem ha megvárod a Vatera válaszát és elküldöd neki olvasnivalónak,ragaszkodva a postaköltség kifizetéséhez vagy a személyes átvételhez.Az idő Neked dolgozik--ha hagyod!!(Persze azt csinálsz amit jónak látsz!!!)

--------------------

+Quote Post

1323 Oldal V  « < 908 909 910 911 912 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-23 07:32