IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1321 Oldal V  « < 931 932 933 934 935 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
böcűs
hozzászólás 2009-04-16 21:32
Létrehozva: #18641

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-06-02 21:49
Azonosító: 12 540

IDÉZET(Blazsej67 @ 2009-04-12 11:21) *
Ja,nem kell jutalékot fizetni,ingyen volt a feltöltési díj,megmaradt a moci...
Nem csodálkoznék egy villámgyors semlegesen, esetleg már ma este,hogy az aukciót a lejárat után gyorsan vissza lehessen tölteni...

www.************.hu/2900850_cagiva_aletta_1995 És láss csodát!Megvan a motor és a srác fölhasználóneve megegyezik az e-mail cimével a Vaterán!Leleveleztem vele és egy szóval sem mondta hogy elvan adva a motor!!!Na hát az ilyet fenéken kéne billenteni!!!

A hozzászólást -Vateraforum- szerkesztette a következő időpontban: 2009-04-17 10:32

--------------------
A legnemesebb gondolat sem ér semmit ha nem osztod meg másokkal!
Go to the top of the page

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2009-04-15 22:53
Létrehozva: #18642

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

Elötte írj a Vaterának a kapcsolatfelvételen, írd le nekik a gyanud, hogy ugyanaz a felhasználó, hátha inaktíválják a 2. nevét. A válaszukat várd meg, és ha inaktív lesz, akkor mehet a nega, ha nem, akkor próbáld meg eladni neki, hátha mégis fizet rendessen az illető.

+Quote Post
antalk1
hozzászólás 2009-04-15 21:47
Létrehozva: #18643

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-10 17:05
Azonosító: 534 675

Elnézést, ha olyan témát vetek fel, amelyet már régebben megbeszéltek itt.

Indítottam egy viszonylag ritka terméket, azonnal jelentkezett valaki, hogy ne legyen rá licit, adjam oda olcsóbban, tegyek rá villámárat, stb. Sokadszorra sikerült megértetnem vele, hogy licitáljon, az aukció csak 3 napos lesz, stb. Megnéztema visszajelzéseit, jópár negatív volt benne (nem tetszett neki, morgott, nem vette át, stb.), a pozitívok közt is találtam olyasmiket, hogy "alkudni akart az átvételnél", ilyesmi. Ezek miatt letiltottam, nem hiányzik nekem az ilyen vevő, pláne, hogy eddig csak pozitív tapasztalataim voltak a vevőkkel.

A termék most járt le, egy frissen regisztrált nullás vette meg, aki -milyen véletlen- pont ott lakik, ahol a letiltott emberke. Megtehetem-e, hogy a terméket (mivel kitiltottam) nem adom át neki, és egy negatívval honorálom a fáradtságát?

+Quote Post
Blazsej67
hozzászólás 2009-04-14 21:05
Létrehozva: #18644

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-29 20:45
Azonosító: 15 322

IDÉZET(Erzso72 @ 2009-04-14 21:02) *
Bizony wink.gif és még mindig rajta a címke, és még mindig nem lett kiporszívózva.

vagy csak túlszaporodtak,és ez a felesleges maradék... wink.gif

+Quote Post
Erzso72
hozzászólás 2009-04-14 21:02
Létrehozva: #18645

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-29 10:07
Azonosító: 183 541

IDÉZET(böcűs @ 2009-04-14 20:39) *
Lehet hogy ez nem is plüss hanem élő zsiráf?A két mérés közti időben miért ne nőhetett volna ?(A felhasználó termékét nézd meg!!)

Bizony wink.gif és még mindig rajta a címke, és még mindig nem lett kiporszívózva.

+Quote Post
böcűs
hozzászólás 2009-04-14 20:39
Létrehozva: #18646

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(Erzso72 @ 2009-04-14 18:19) *
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=570471
én öt javasolnám tiltóra az ember +leértékeli Ő meg hátba támadja az eladót valótlan vádjaival. mad.gif

Lehet hogy ez nem is plüss hanem élő zsiráf?A két mérés közti időben miért ne nőhetett volna ?(A felhasználó termékét nézd meg!!)

A hozzászólást -böcűs- szerkesztette a következő időpontban: 2009-04-14 20:41

--------------------

+Quote Post
Kuszika73
hozzászólás 2009-04-14 18:47
Létrehozva: #18647

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-04-02 19:02
Azonosító: 598 054

Semmiképpen nem szeretnék fenyegetőzni, távol áll tőlem. És természetesen én is bízom benne, hogy csak félreértés.

IDÉZET(fscouture @ 2009-04-14 18:40) *
Beszéld meg az eladóval, lehet valamit elszámolt. Nem kell egyből negatív értékeléssel fenyegetőzni, de ha egyáltalán nem hajlandó visszatéríteni valamennyit az összegből, akkor helyezd kilátásba a negatív értékelést. Remélem erre nem fog sor kerülni smile.gif

+Quote Post
fscouture
hozzászólás 2009-04-14 18:40
Létrehozva: #18648

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-01 16:17
Azonosító: 328 018

Beszéld meg az eladóval, lehet valamit elszámolt. Nem kell egyből negatív értékeléssel fenyegetőzni, de ha egyáltalán nem hajlandó visszatéríteni valamennyit az összegből, akkor helyezd kilátásba a negatív értékelést. Remélem erre nem fog sor kerülni smile.gif

IDÉZET(Kuszika73 @ 2009-04-14 17:13) *
Szervusztok!

Vásároltam egy könyvet, eladótól kértem emilben a postaköltség összegét, melyet a vételárral együtt szépen annak rendje-módja szerint át is utaltam. Kicsit sokalltam ugyan az 501 Ft-os termék után a 813 Ft-os postaköltség diját, de gondoltam biztosra megy az eladó, tuti, hogy meg kell kapjam. Ma megérkezett a könyv, és hány forintos bélyeg virit rajta? 295,-, mely egy sima levélnek felel meg, se térti, se ajánlott. Úgyhogy gyakorlatilag két könyvet vettem, meg a postaköltség.
Irtam az eladónak, szeretném visszakapni a különbözetet. Nem azért meg spúr vagyok, úgy gondolom igy korrekt. A válasznak megfelelően fogok értékelni.

Eddig nem kellett csalódnom a Vaterán senkiben, remélem ez is jól fog elsülni. mellow.gif

De ha mégsem - bár nagyon nem szeretnék - gond nélkül értékelhetek negativval vagy semlegessel ugye?

Kuszika

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2009-04-14 18:28
Létrehozva: #18649

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

Szervusztok!

Vásároltam egy könyvet, eladótól kértem emilben a postaköltség összegét, melyet a vételárral együtt szépen...

...De ha mégsem - bár nagyon nem szeretnék - gond nélkül értékelhetek negativval vagy semlegessel ugye?

Kuszika

Ha egy kicsit is szétnéztél volna, biztos lett volna már olyan topik ahova írhattad volna.
Kár ezért feleslegesen újat nyitogatni. wink.gif

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
Erzso72
hozzászólás 2009-04-14 18:22
Létrehozva: #18650

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szervusztok!

Vásároltam egy könyvet, eladótól kértem emilben a postaköltség összegét, melyet a vételárral együtt szépen annak rendje-módja szerint át is utaltam. Kicsit sokalltam ugyan az 501 Ft-os termék után a 813 Ft-os postaköltség diját, de gondoltam biztosra megy az eladó, tuti, hogy meg kell kapjam. Ma megérkezett a könyv, és hány forintos bélyeg virit rajta? 295,-, mely egy sima levélnek felel meg, se térti, se ajánlott. Úgyhogy gyakorlatilag két könyvet vettem, meg a postaköltség.
Irtam az eladónak, szeretném visszakapni a különbözetet. Nem azért meg spúr vagyok, úgy gondolom igy korrekt. A válasznak megfelelően fogok értékelni.

Eddig nem kellett csalódnom a Vaterán senkiben, remélem ez is jól fog elsülni. mellow.gif

De ha mégsem - bár nagyon nem szeretnék - gond nélkül értékelhetek negativval vagy semlegessel ugye?

Kuszika

Nyugodtan de legközelebb ha nem szeretnél így járni akkor előbb kérdezd meg mennyi a postaköltés és csak utána licitálj, Én is jártam már úgy,hogy postaköltség, csomagolási költség+ postán sorba állási költség is volt rajta.

+Quote Post
Erzso72
hozzászólás 2009-04-14 18:19
Létrehozva: #18651

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=570471
én öt javasolnám tiltóra az ember +leértékeli Ő meg hátba támadja az eladót valótlan vádjaival. mad.gif

+Quote Post
Kuszika73
hozzászólás 2009-04-14 17:13
Létrehozva: #18652

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-04-02 19:02
Azonosító: 598 054

Szervusztok!

Kuszika

+Quote Post
kormend001
hozzászólás 2009-04-14 16:38
Létrehozva: #18653

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-04 15:04
Azonosító: 8 384

Én se vitatom, hogy véletlen volt, de vásárlóként ideges lennék, ha velem csinálnának ilyet.

Ha nem is szándékolt a dolog, akkor is listázási díj kijátszásról van szó.
Feltöltöm 1 Ft-ért minimál ár nélkül, amiért nem fizetek listázási díjat, ha meg licitálnak rá, akkor közlöm, hogy, bocs, de mégsem annyi...

+Quote Post
böcűs
hozzászólás 2009-04-14 13:52
Létrehozva: #18654

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(kormend001 @ 2009-04-14 08:25) *
Ehhez mit szóltok?

http://www.vatera.hu/gombfoci_145962363.html

"Tisztelt sumboka! Kedves Sumboka sajnálattal tudatom Önnel, hogy véletlen pár vadi uj dolgot 1 .- Ft-ra tettem fel, természetesen mindenkinek megirom, hogy annyiért nem adom el, én vétettem, elnézést! az ár a villámárral egyezik üdv.forever - forever123"

Bocs,de ilyen szerintem lehet valóban tévedés is.Ha a licit nyertese megszivatja az eladót és ragaszkodik az áruhoz akkor joga van hozzá és vagy elküldi az eladó,vagy vállalja a negativ értékelés kockázatát.Itt a vevőnek adna igazat a Vatera is .Ennek ellenére,mivel azonnal jelezte a terméklapon a levelezésben a tévedést-ha én lennék a vevő -tőlem egy ejnye-bejnye semlegessel meguszná!Az eladó értékeléseit nézve nem hinném hogy olyan valaki aki megérdemli hogy betartsanak neki!

A hozzászólást -böcűs- szerkesztette a következő időpontban: 2009-04-14 13:53

--------------------

+Quote Post
gitike
hozzászólás 2009-04-14 13:44
Létrehozva: #18655

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-01-29 23:08
Azonosító: 96 864

IDÉZET(sempre @ 2009-04-14 13:04) *
amúgy meg, hogy akarta ő állni a postát villámáron, mikor fixáras volt a termék?? biggrin.gif

Úgy volt irva, hogy a postát állom. Én leütöttem a fix áras terméket és ezek után első körben leirta a számlaszámot és azt,hogy a posta közel 400 Ft lesz, mert csak akkor állta volna, ha villámáras. Igen, ez is érdekes.
Mindenesetre jeleztem az adminok felé ill. kértem a tanácsukat, mert negativot nem szeretnék kapni, főleg úgy,hogy semmiben nem hibáztam.
Azért is nyitottam a fórumot, mert kiváncsi voltam mások hogy látják a dolgokat, remélem lesz még hozzászóló a topikhoz.
Köszönöm., hogy irtál.
Giti

+Quote Post
sempre
hozzászólás 2009-04-14 13:04
Létrehozva: #18656

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-26 21:32
Azonosító: 34 734

amúgy meg, hogy akarta ő állni a postát villámáron, mikor fixáras volt a termék?? biggrin.gif

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2009-04-14 08:36
Létrehozva: #18657

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 18:05
Azonosító: 2 094

IDÉZET(gitike @ 2009-04-14 08:06) *
A tények röviden:
Megtetszett egy felső, kértem a méreteket, majd miután megfelelt, leütöttem, volt licit nélküli ára. Irtam,hogy kérek számlaszámot és kedden befizetem a pénzt. Erre érkezett a válasz, hogy a ruha nem az ővé volt és a tulaj már odaigérte másnak, de ő pozitivan értékelt értékeljem én is úgy. Mellesleg oda volt irva az aukció végén,hogy a postát ő állja, de kijelentette, hogy a postaktg. engem terhel, mert az csak villámárra vonatkozik ,hogy ő állja, ez viszont sehol sem volt feltüntetve. Szóvá tettem ezt is, ill. azt , hogy ez nem volt korrekt és még nem tudom hogy fogom értékelni. Ha feltesz egy ruhát, és megnyerem, akkor nem korrekt,hogy közben mégsem adja el, mert a tulaj nem is ő. Ez nekem kicsit furcsa volt.
Erre jött a válasz amin igazán felháborodtam:

figyelj én már adtam neked pozitívat,de ha te nem akarsz azt adni akkor megfogom változtatni és eléggé rosz lesz neked is a negatív kezdésnek...
Szóval meg vagyok fenyegetve, ha nem értékelem pozitivan (de mit értékeljek úgy?) akkor ad negativat? Én semmi rosszat nem tettem, fizettem volna, de nincs termék. Akkor mire kapok én negativat?
Ezt tudom jelezni az adminok felé? Mert ez bosszúnegativnak számit a teszveszen legalábbis és nem engedik az ilyet.
Segitsetek légyszives, én megfelelően jártam el, de nem szeretem, ha fenyegetnek és olyanért adna negativat, ami nem is jár, mert én becsületes voltam.

És azt kéri, keressem meg az eredeti tulajt és neki mondjam meg a véleményem,hogy miért igérte másnak.
Ő feltette a ruhát, nem irta,hogy nem az ővé, nem irta,ha megnyerem, sem biztos, hogy átvehetem.

Mit kellene tennem?
Köszönöm a válaszokat, Gitike

Igenis be kell neki nyomni a negatívot (más felhasználókat védesz vele, ha az igazat írod az eladóról.), a levelezéseiteket pedig továbbítani a biztonsag@vatera.com -ra. Amennyiben tényleg bosszúnegatívot ad, kérni kell a Vaterát a partner kizárására, a bosszúnegatív eltávolítására. Ha a Vatera nem lép, és tényleg ez az első értékelésed, akkor regisztrálj tiszta lappal új néven. Ez ugyan nem fair, de ebben az esetben nem nagyon van más lehetőség, ha az embernek fontos a róla kialakult kép.

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-04-14 08:28
Létrehozva: #18658

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(gitike @ 2009-04-14 08:06) *
A tények röviden:
Megtetszett egy felső, kértem a méreteket, majd miután megfelelt, leütöttem, volt licit nélküli ára. Irtam,hogy kérek számlaszámot és kedden befizetem a pénzt. Erre érkezett a válasz, hogy a ruha nem az ővé volt és a tulaj már odaigérte másnak, de ő pozitivan értékelt értékeljem én is úgy. Mellesleg oda volt irva az aukció végén,hogy a postát ő állja, de kijelentette, hogy a postaktg. engem terhel, mert az csak villámárra vonatkozik ,hogy ő állja, ez viszont sehol sem volt feltüntetve. Szóvá tettem ezt is, ill. azt , hogy ez nem volt korrekt és még nem tudom hogy fogom értékelni. Ha feltesz egy ruhát, és megnyerem, akkor nem korrekt,hogy közben mégsem adja el, mert a tulaj nem is ő. Ez nekem kicsit furcsa volt.

figyelj én már adtam neked pozitívat,de ha te nem akarsz azt adni akkor megfogom változtatni és eléggé rosz lesz neked is a negatív kezdésnek...
Szóval meg vagyok fenyegetve, ha nem értékelem pozitivan (de mit értékeljek úgy?) akkor ad negativat? Én semmi rosszat nem tettem, fizettem volna, de nincs termék. Akkor mire kapok én negativat?
Ezt tudom jelezni az adminok felé? Mert ez bosszúnegativnak számit a teszveszen legalábbis és nem engedik az ilyet.
Segitsetek légyszives, én megfelelően jártam el, de nem szeretem, ha fenyegetnek és olyanért adna negativat, ami nem is jár, mert én becsületes voltam.

És azt kéri, keressem meg az eredeti tulajt és neki mondjam meg a véleményem,hogy miért igérte másnak.
Ő feltette a ruhát, nem irta,hogy nem az ővé, nem irta,ha megnyerem, sem biztos, hogy átvehetem.

Mit kellene tennem?

szia, neked teljesen igazad van. értékeld úgy, ahogy helyesnek látod, a levelezést pedig küldd át a biztonsag@vatera.com-ra. az eredeti tulajhoz neked semmi közöd, ez az ö aukciója, ö felel érte.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
kormend001
hozzászólás 2009-04-14 08:25
Létrehozva: #18659

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-04 15:04
Azonosító: 8 384

Ehhez mit szóltok?

http://www.vatera.hu/gombfoci_145962363.html

"Tisztelt sumboka! Kedves Sumboka sajnálattal tudatom Önnel, hogy véletlen pár vadi uj dolgot 1 .- Ft-ra tettem fel, természetesen mindenkinek megirom, hogy annyiért nem adom el, én vétettem, elnézést! az ár a villámárral egyezik üdv.forever - forever123"

+Quote Post
gitike
hozzászólás 2009-04-14 08:06
Létrehozva: #18660

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-01-29 23:08
Azonosító: 96 864

A tények röviden:

Mit kellene tennem?

+Quote Post

1321 Oldal V  « < 931 932 933 934 935 > » 
Reply to this topicStart new topic
8 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (8 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-24 16:40