IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1339 Oldal V  « < 931 932 933 934 935 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
98tomcsa
hozzászólás 2009-05-08 15:51
Létrehozva: #18641

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 17:28
Azonosító: 310 714

IDÉZET(Blazsej67 @ 2009-05-08 12:05) *
Szia,
Szerintem legelőször gondold át,hány álmatlan éjszakádba kerülne,ha lemondanál az övről.
Ha úgy döntesz,mégis könnyedén tudsz élni nélküle,írj egy levelet az eladónak,hogy ennyi idő után tárgytalannak tekinted az üzletet (és a megspórolt pénzből veszel egy másik övet),esetleg,ha nem tetszik a válasza,búcsúzóul értékelheted egy negatívval,ami vagy számít még neki,vagy nem.
Ha nagyon kell Neked az öv,akkor a helyedben várnék még néhány napot,hogy meglássam az Inaktív státusza 72 órára szól-e vagy végleges.Ha az utóbbi,akkor semmiképpen sem küldenék pénzt.(én legalábbis ha azt látom,hogy valaki Inaktív,nem tudom eldönteni,hogy ez átmeneti,vagy végleges-e).

Szia! Köszönöm, átgondoltam és arra jutottam, hogy nem kockáztatom meg a dolgot. Igazából folyamatosan az volt az érzésem, hogy nem akarja odaadni 1 Ft-ért. És igazán gyanús (persze lehet teljesen véletlen), hogy pont akkor jelentkezik amikor inaktív lett, bár ez a gyanúm csak akkor igaz, ha esetleg végleg lett az. Mégegyszer köszönöm a választ! Kriszta
Go to the top of the page

+Quote Post
böcűs
hozzászólás 2009-05-08 13:47
Létrehozva: #18642

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-06-02 21:49
Azonosító: 12 540

IDÉZET(hajni350 @ 2009-05-08 11:14) *
Akkor ki tud segíteni?Egész egyszerűen így jártam?

Próbáltál már imádkozni??Az nagyon sokszor segít,talán itt is bejön!!!Ha meg nem akkor így jártál:Gondold azt hogy megfogott a trafi és kifizetted büntetésként,nekem ez a módszerem a magam megnyugtatására ha valamit veszteséggel zárok.

--------------------
A legnemesebb gondolat sem ér semmit ha nem osztod meg másokkal!

+Quote Post
Blazsej67
hozzászólás 2009-05-08 12:05
Létrehozva: #18643

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-29 20:45
Azonosító: 15 322

IDÉZET(98tomcsa @ 2009-05-08 11:39) *
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni egy adás-vételemben. 03.07-én boldog tulajdonosa lettem egy 1 Ft-os övnek. Felvettem az eladóval a kapcsolatot e-mailbe kérve a posta ktg. összegét, illetve a bankszámlaszámát. Mivel nem kaptam választ, bár nem szokásom a termék lapon is elküldtem a kérdést. Semmi. Majd próbálkoztam még kétszer. Elküldtem minden levelet a vaterának is. Most, hogy inaktív lett rögtön előkerült az eladó, pedig két hónapig semmi életjelt nem adott magáról, csak azt láttam, hogy minden levelemet elolvasta, hisz az olvasási visszaigazolásokat megkaptam. Igazából tudom nem nagy pénz, de ezek után már az 500 Ft-os postaktg-et sem merem neki elküldeni.
Szerintetek mit tegyek?
Válaszotokat előre is köszönöm: Kriszta

Szia,
Szerintem legelőször gondold át,hány álmatlan éjszakádba kerülne,ha lemondanál az övről.
Ha úgy döntesz,mégis könnyedén tudsz élni nélküle,írj egy levelet az eladónak,hogy ennyi idő után tárgytalannak tekinted az üzletet (és a megspórolt pénzből veszel egy másik övet),esetleg,ha nem tetszik a válasza,búcsúzóul értékelheted egy negatívval,ami vagy számít még neki,vagy nem.
Ha nagyon kell Neked az öv,akkor a helyedben várnék még néhány napot,hogy meglássam az Inaktív státusza 72 órára szól-e vagy végleges.Ha az utóbbi,akkor semmiképpen sem küldenék pénzt.(én legalábbis ha azt látom,hogy valaki Inaktív,nem tudom eldönteni,hogy ez átmeneti,vagy végleges-e).

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-05-08 11:42
Létrehozva: #18644

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(98tomcsa @ 2009-05-08 11:39) *
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni egy adás-vételemben. 03.07-én boldog tulajdonosa lettem egy 1 Ft-os övnek. Felvettem az eladóval a kapcsolatot e-mailbe kérve a posta ktg. összegét, illetve a bankszámlaszámát. Mivel nem kaptam választ, bár nem szokásom a termék lapon is elküldtem a kérdést. Semmi. Majd próbálkoztam még kétszer. Elküldtem minden levelet a vaterának is. Most, hogy inaktív lett rögtön előkerült az eladó, pedig két hónapig semmi életjelt nem adott magáról, csak azt láttam, hogy minden levelemet elolvasta, hisz az olvasási visszaigazolásokat megkaptam. Igazából tudom nem nagy pénz, de ezek után már az 500 Ft-os postaktg-et sem merem neki elküldeni.
Szerintetek mit tegyek?

igen, ez fogas kérdés. nem vállalok a válaszomért felelösséget, de szerintem ha nem mered, ne küldd el.

A hozzászólást -bambooflower- szerkesztette a következő időpontban: 2009-05-08 11:43

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2009-05-08 11:39
Létrehozva: #18645

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 17:28
Azonosító: 310 714

Szerintetek mit tegyek?

+Quote Post
hajni350
hozzászólás 2009-05-08 11:27
Létrehozva: #18646

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-05-08 10:55
Azonosító: 640 327

IDÉZET(Vatera_Fórum_Moderátor @ 2009-05-08 11:16) *
Kedves hajni350!

Amennyiben nem kapta meg a kifizetett terméket, küldje el a kapcsolatfelvételen keresztül a pontos
termékkódot, a termék kifizetésének igazolását és megtesszük a szükséges intézkedéseket.

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján
köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott
róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi
kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek
hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a
rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől
független folyamat. A fentiek természetesen a Vatera.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen
módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

Amennyiben szeretné megváltoztatni a korábban elküldött értékelést, annak törlését is a kapcsolatfelvételen
keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.

Köszönöm a segítséget!

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-05-08 11:24
Létrehozva: #18647

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

az elsö eladód minden bizonnyal el fogja neked küldeni a terméket, az értékeléseit olvasva egyszerüen nem egy Speedy Gonzales. a karkötössel lépj kapcsolatba, kérd meg, hogy vegye vissza a terméket. említsd meg, hogy ellenkezö esetben megváltoztatod az értékelésedet.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-05-08 11:16
Létrehozva: #18648

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 32

IDÉZET(hajni350 @ 2009-05-08 11:03) *
Kedves Moderátor! Két problémám lenne.Az egyik az,hogy három hete elutaltam az összeget az eladónak és a termék nem érkezett meg.Telefonon nem lehet elérni és a levelekre össze vissza válaszol.A másik az,hogy vettem egy karláncot ezüstnek írta és a bevonat darabokra hullik le róla.Tehát nem ezüst.Mit tudok tenni? Előre is köszönöm.

Kedves hajni350!

Amennyiben nem kapta meg a kifizetett terméket, küldje el a kapcsolatfelvételen keresztül a pontos
termékkódot, a termék kifizetésének igazolását és megtesszük a szükséges intézkedéseket.

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján
köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott
róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi
kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek
hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a
rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől
független folyamat. A fentiek természetesen a Vatera.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen
módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

Amennyiben szeretné megváltoztatni a korábban elküldött értékelést, annak törlését is a kapcsolatfelvételen
keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
hajni350
hozzászólás 2009-05-08 11:14
Létrehozva: #18649

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(Grobar @ 2009-05-08 11:11) *
A moderátor ebben nem tud segíteni.

Akkor ki tud segíteni?Egész egyszerűen így jártam?

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2009-05-08 11:11
Létrehozva: #18650

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-05-24 18:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

IDÉZET(hajni350 @ 2009-05-08 11:03) *
Kedves Moderátor! Két problémám lenne.Az egyik az,hogy három hete elutaltam az összeget az eladónak és a termék nem érkezett meg.Telefonon nem lehet elérni és a levelekre össze vissza válaszol.A másik az,hogy vettem egy karláncot ezüstnek írta és a bevonat darabokra hullik le róla.Tehát nem ezüst.Mit tudok tenni? Előre is köszönöm.

A moderátor ebben nem tud segíteni.

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."

+Quote Post
hajni350
hozzászólás 2009-05-08 11:03
Létrehozva: #18651

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

+Quote Post
harley74
hozzászólás 2009-05-08 09:39
Létrehozva: #18652

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-27 14:33
Innen: Szigethalom
Azonosító: 54 580

az ügy tárgytalan, megérkezett a cucc.
de elérni azóta sem lehet semmilyen formában!!

+Quote Post
böcűs
hozzászólás 2009-05-07 22:18
Létrehozva: #18653

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-06-02 21:49
Azonosító: 12 540

IDÉZET(Kistimike @ 2009-05-07 21:27) *
Tisztelt Böcűs, én nem a foltja vagyok a zsáknak, hanem egy tisztességesen üzletet bonyolító user, továbbá elnézést kértem mindenkitől aki magára veszi, így sajnálom hogy értelmét vesztette a mondat! remélem okulásul összefutsz egy hasnló userrel, mert akkor megérted a mondanivalóm!

Illetve még egy mondat részemről. Ha megdobnak dobnak kővel, dobj vissza kenyérrel. - Neked jó dobálást!

Baráti üdvözlettel
Kistimike

Kedves Kistimike!!Nem magamra vettem hanem hányingerem van attól ha valaki a mondanivalójának úgy ad nyomatékot hogy olyan alpári szójátékot pródukál hogy nálunk a kanász(Aki a trágár beszédéről híres!!)bizony elpirulna szégyenében.Remélem a gyereked(ha van) nem olvassa a fórumot mert nem hiszem hogy büszkén mutogatná a haverjainak hogy :Látod milyen kulturember a Fater vagy Muter!!!Hallottad már a mondást ami valahogy úgy hangzik hogy "a stílus maga az ember"? Ne vedd zokon ,de azt hiszem ez a Baráti üdvözlet kicsit cinikus volt!!!

A hozzászólást -böcűs- szerkesztette a következő időpontban: 2009-05-07 22:20

--------------------
A legnemesebb gondolat sem ér semmit ha nem osztod meg másokkal!

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-05-07 21:43
Létrehozva: #18654

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(Kistimike @ 2009-05-07 21:35) *
Köszönöm hogy Te megértesz!

Udv
Kistimike

Én már csak ilyen megértő típus vagyok. tongue.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
Kistimike
hozzászólás 2009-05-07 21:35
Létrehozva: #18655

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-10 23:33
Azonosító: 145 914

IDÉZET(hytech @ 2009-05-07 21:13) *
Nálam már tuti nem fog garázdálkodni.
Tiltóba vele.

Köszönöm hogy Te megértesz!

Udv
Kistimike

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-05-07 21:29
Létrehozva: #18656

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

Hűha blink.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Kistimike
hozzászólás 2009-05-07 21:27
Létrehozva: #18657

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-10 23:33
Azonosító: 145 914

IDÉZET(böcűs @ 2009-05-07 21:13) *
Bocs,de én részemről azt hiszem a zsák megtalálta a foltját!!Ha az Ő stílusát birálod akkor miért nem kulturáltan teszed?Ha végigolvasod amit leirtál rájössz hogy nem tárgyalsz Te sem semmivel sem emberibb hangon.Most lehet felém is köpködni ha esetleg nem a Te szádíze szerint szóltam!!!!

Tisztelt Böcűs, én nem a foltja vagyok a zsáknak, hanem egy tisztességesen üzletet bonyolító user, továbbá elnézést kértem mindenkitől aki magára veszi, így sajnálom hogy értelmét vesztette a mondat! remélem okulásul összefutsz egy hasnló userrel, mert akkor megérted a mondanivalóm!

Illetve még egy mondat részemről. Ha megdobnak dobnak kővel, dobj vissza kenyérrel. - Neked jó dobálást!

Baráti üdvözlettel
Kistimike

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-05-07 21:26
Létrehozva: #18658

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(zejopy @ 2009-05-07 21:23) *
Na ugye, mondtam a szomszédban is biggrin.gif

laugh.gif wink.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-05-07 21:25
Létrehozva: #18659

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Úristen, most olvastam mi van lentebb. Hova kerültem???? ohmy.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-05-07 21:23
Létrehozva: #18660

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2009-05-07 21:13) *
Nálam már tuti nem fog garázdálkodni.
Tiltóba vele.

Na ugye, mondtam a szomszédban is biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1339 Oldal V  « < 931 932 933 934 935 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-05-27 05:40