IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1324 Oldal V  « < 934 935 936 937 938 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Erzso72
hozzászólás 2009-04-14 18:22
Létrehozva: #18701

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-29 10:07
Azonosító: 183 541

IDÉZET(Kuszika73 @ 2009-04-14 17:13) *
Szervusztok!

Vásároltam egy könyvet, eladótól kértem emilben a postaköltség összegét, melyet a vételárral együtt szépen annak rendje-módja szerint át is utaltam. Kicsit sokalltam ugyan az 501 Ft-os termék után a 813 Ft-os postaköltség diját, de gondoltam biztosra megy az eladó, tuti, hogy meg kell kapjam. Ma megérkezett a könyv, és hány forintos bélyeg virit rajta? 295,-, mely egy sima levélnek felel meg, se térti, se ajánlott. Úgyhogy gyakorlatilag két könyvet vettem, meg a postaköltség.
Irtam az eladónak, szeretném visszakapni a különbözetet. Nem azért meg spúr vagyok, úgy gondolom igy korrekt. A válasznak megfelelően fogok értékelni.

Eddig nem kellett csalódnom a Vaterán senkiben, remélem ez is jól fog elsülni. mellow.gif

De ha mégsem - bár nagyon nem szeretnék - gond nélkül értékelhetek negativval vagy semlegessel ugye?

Kuszika

Nyugodtan de legközelebb ha nem szeretnél így járni akkor előbb kérdezd meg mennyi a postaköltés és csak utána licitálj, Én is jártam már úgy,hogy postaköltség, csomagolási költség+ postán sorba állási költség is volt rajta.
Go to the top of the page

+Quote Post
Erzso72
hozzászólás 2009-04-14 18:19
Létrehozva: #18702

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-29 10:07
Azonosító: 183 541

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=570471
én öt javasolnám tiltóra az ember +leértékeli Ő meg hátba támadja az eladót valótlan vádjaival. mad.gif

+Quote Post
Kuszika73
hozzászólás 2009-04-14 17:13
Létrehozva: #18703

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-04-02 19:02
Azonosító: 598 054

Szervusztok!

Vásároltam egy könyvet, eladótól kértem emilben a postaköltség összegét, melyet a vételárral együtt szépen annak rendje-módja szerint át is utaltam. Kicsit sokalltam ugyan az 501 Ft-os termék után a 813 Ft-os postaköltség diját, de gondoltam biztosra megy az eladó, tuti, hogy meg kell kapjam. Ma megérkezett a könyv, és hány forintos bélyeg virit rajta? 295,-, mely egy sima levélnek felel meg, se térti, se ajánlott. Úgyhogy gyakorlatilag két könyvet vettem, meg a postaköltség.
Irtam az eladónak, szeretném visszakapni a különbözetet. Nem azért meg spúr vagyok, úgy gondolom igy korrekt. A válasznak megfelelően fogok értékelni.

Eddig nem kellett csalódnom a Vaterán senkiben, remélem ez is jól fog elsülni. mellow.gif

De ha mégsem - bár nagyon nem szeretnék - gond nélkül értékelhetek negativval vagy semlegessel ugye?

Kuszika

+Quote Post
kormend001
hozzászólás 2009-04-14 16:38
Létrehozva: #18704

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-04 15:04
Azonosító: 8 384

Én se vitatom, hogy véletlen volt, de vásárlóként ideges lennék, ha velem csinálnának ilyet.

Ha nem is szándékolt a dolog, akkor is listázási díj kijátszásról van szó.
Feltöltöm 1 Ft-ért minimál ár nélkül, amiért nem fizetek listázási díjat, ha meg licitálnak rá, akkor közlöm, hogy, bocs, de mégsem annyi...

+Quote Post
böcűs
hozzászólás 2009-04-14 13:52
Létrehozva: #18705

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-06-02 21:49
Azonosító: 12 540

IDÉZET(kormend001 @ 2009-04-14 08:25) *
Ehhez mit szóltok?

http://www.vatera.hu/gombfoci_145962363.html

"Tisztelt sumboka! Kedves Sumboka sajnálattal tudatom Önnel, hogy véletlen pár vadi uj dolgot 1 .- Ft-ra tettem fel, természetesen mindenkinek megirom, hogy annyiért nem adom el, én vétettem, elnézést! az ár a villámárral egyezik üdv.forever - forever123"

Bocs,de ilyen szerintem lehet valóban tévedés is.Ha a licit nyertese megszivatja az eladót és ragaszkodik az áruhoz akkor joga van hozzá és vagy elküldi az eladó,vagy vállalja a negativ értékelés kockázatát.Itt a vevőnek adna igazat a Vatera is .Ennek ellenére,mivel azonnal jelezte a terméklapon a levelezésben a tévedést-ha én lennék a vevő -tőlem egy ejnye-bejnye semlegessel meguszná!Az eladó értékeléseit nézve nem hinném hogy olyan valaki aki megérdemli hogy betartsanak neki!

A hozzászólást -böcűs- szerkesztette a következő időpontban: 2009-04-14 13:53

--------------------
A legnemesebb gondolat sem ér semmit ha nem osztod meg másokkal!

+Quote Post
gitike
hozzászólás 2009-04-14 13:44
Létrehozva: #18706

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-01-29 23:08
Azonosító: 96 864

IDÉZET(sempre @ 2009-04-14 13:04) *
amúgy meg, hogy akarta ő állni a postát villámáron, mikor fixáras volt a termék?? biggrin.gif

Úgy volt irva, hogy a postát állom. Én leütöttem a fix áras terméket és ezek után első körben leirta a számlaszámot és azt,hogy a posta közel 400 Ft lesz, mert csak akkor állta volna, ha villámáras. Igen, ez is érdekes.
Mindenesetre jeleztem az adminok felé ill. kértem a tanácsukat, mert negativot nem szeretnék kapni, főleg úgy,hogy semmiben nem hibáztam.
Azért is nyitottam a fórumot, mert kiváncsi voltam mások hogy látják a dolgokat, remélem lesz még hozzászóló a topikhoz.
Köszönöm., hogy irtál.
Giti

+Quote Post
sempre
hozzászólás 2009-04-14 13:04
Létrehozva: #18707

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-26 21:32
Azonosító: 34 734

amúgy meg, hogy akarta ő állni a postát villámáron, mikor fixáras volt a termék?? biggrin.gif

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2009-04-14 08:36
Létrehozva: #18708

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 18:05
Azonosító: 2 094

IDÉZET(gitike @ 2009-04-14 08:06) *
A tények röviden:
Megtetszett egy felső, kértem a méreteket, majd miután megfelelt, leütöttem, volt licit nélküli ára. Irtam,hogy kérek számlaszámot és kedden befizetem a pénzt. Erre érkezett a válasz, hogy a ruha nem az ővé volt és a tulaj már odaigérte másnak, de ő pozitivan értékelt értékeljem én is úgy. Mellesleg oda volt irva az aukció végén,hogy a postát ő állja, de kijelentette, hogy a postaktg. engem terhel, mert az csak villámárra vonatkozik ,hogy ő állja, ez viszont sehol sem volt feltüntetve. Szóvá tettem ezt is, ill. azt , hogy ez nem volt korrekt és még nem tudom hogy fogom értékelni. Ha feltesz egy ruhát, és megnyerem, akkor nem korrekt,hogy közben mégsem adja el, mert a tulaj nem is ő. Ez nekem kicsit furcsa volt.
Erre jött a válasz amin igazán felháborodtam:

figyelj én már adtam neked pozitívat,de ha te nem akarsz azt adni akkor megfogom változtatni és eléggé rosz lesz neked is a negatív kezdésnek...
Szóval meg vagyok fenyegetve, ha nem értékelem pozitivan (de mit értékeljek úgy?) akkor ad negativat? Én semmi rosszat nem tettem, fizettem volna, de nincs termék. Akkor mire kapok én negativat?
Ezt tudom jelezni az adminok felé? Mert ez bosszúnegativnak számit a teszveszen legalábbis és nem engedik az ilyet.
Segitsetek légyszives, én megfelelően jártam el, de nem szeretem, ha fenyegetnek és olyanért adna negativat, ami nem is jár, mert én becsületes voltam.

És azt kéri, keressem meg az eredeti tulajt és neki mondjam meg a véleményem,hogy miért igérte másnak.
Ő feltette a ruhát, nem irta,hogy nem az ővé, nem irta,ha megnyerem, sem biztos, hogy átvehetem.

Mit kellene tennem?
Köszönöm a válaszokat, Gitike

Igenis be kell neki nyomni a negatívot (más felhasználókat védesz vele, ha az igazat írod az eladóról.), a levelezéseiteket pedig továbbítani a biztonsag@vatera.com -ra. Amennyiben tényleg bosszúnegatívot ad, kérni kell a Vaterát a partner kizárására, a bosszúnegatív eltávolítására. Ha a Vatera nem lép, és tényleg ez az első értékelésed, akkor regisztrálj tiszta lappal új néven. Ez ugyan nem fair, de ebben az esetben nem nagyon van más lehetőség, ha az embernek fontos a róla kialakult kép.

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-04-14 08:28
Létrehozva: #18709

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(gitike @ 2009-04-14 08:06) *
A tények röviden:
Megtetszett egy felső, kértem a méreteket, majd miután megfelelt, leütöttem, volt licit nélküli ára. Irtam,hogy kérek számlaszámot és kedden befizetem a pénzt. Erre érkezett a válasz, hogy a ruha nem az ővé volt és a tulaj már odaigérte másnak, de ő pozitivan értékelt értékeljem én is úgy. Mellesleg oda volt irva az aukció végén,hogy a postát ő állja, de kijelentette, hogy a postaktg. engem terhel, mert az csak villámárra vonatkozik ,hogy ő állja, ez viszont sehol sem volt feltüntetve. Szóvá tettem ezt is, ill. azt , hogy ez nem volt korrekt és még nem tudom hogy fogom értékelni. Ha feltesz egy ruhát, és megnyerem, akkor nem korrekt,hogy közben mégsem adja el, mert a tulaj nem is ő. Ez nekem kicsit furcsa volt.

figyelj én már adtam neked pozitívat,de ha te nem akarsz azt adni akkor megfogom változtatni és eléggé rosz lesz neked is a negatív kezdésnek...
Szóval meg vagyok fenyegetve, ha nem értékelem pozitivan (de mit értékeljek úgy?) akkor ad negativat? Én semmi rosszat nem tettem, fizettem volna, de nincs termék. Akkor mire kapok én negativat?
Ezt tudom jelezni az adminok felé? Mert ez bosszúnegativnak számit a teszveszen legalábbis és nem engedik az ilyet.
Segitsetek légyszives, én megfelelően jártam el, de nem szeretem, ha fenyegetnek és olyanért adna negativat, ami nem is jár, mert én becsületes voltam.

És azt kéri, keressem meg az eredeti tulajt és neki mondjam meg a véleményem,hogy miért igérte másnak.
Ő feltette a ruhát, nem irta,hogy nem az ővé, nem irta,ha megnyerem, sem biztos, hogy átvehetem.

Mit kellene tennem?

szia, neked teljesen igazad van. értékeld úgy, ahogy helyesnek látod, a levelezést pedig küldd át a biztonsag@vatera.com-ra. az eredeti tulajhoz neked semmi közöd, ez az ö aukciója, ö felel érte.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
kormend001
hozzászólás 2009-04-14 08:25
Létrehozva: #18710

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-04 15:04
Azonosító: 8 384

Ehhez mit szóltok?

http://www.vatera.hu/gombfoci_145962363.html

"Tisztelt sumboka! Kedves Sumboka sajnálattal tudatom Önnel, hogy véletlen pár vadi uj dolgot 1 .- Ft-ra tettem fel, természetesen mindenkinek megirom, hogy annyiért nem adom el, én vétettem, elnézést! az ár a villámárral egyezik üdv.forever - forever123"

+Quote Post
gitike
hozzászólás 2009-04-14 08:06
Létrehozva: #18711

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-01-29 23:08
Azonosító: 96 864

A tények röviden:

Mit kellene tennem?

+Quote Post
Blazsej67
hozzászólás 2009-04-13 22:33
Létrehozva: #18712

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-29 20:45
Azonosító: 15 322

IDÉZET(böcűs @ 2009-04-13 22:23) *
Talán csak nem akarja valaki bántani szegényt????

miért is akarná,hiszen igazi elhivatottságról tesz tanúbizonyságot az "áron alul lejárt cuccaIval"...
Nem kis dolog ezen is bukni+jutalék...

"Példakép" lehet számunkra..
tongue.gif

+Quote Post
böcűs
hozzászólás 2009-04-13 22:23
Létrehozva: #18713

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(Blazsej67 @ 2009-04-13 22:08) *
lsd. Szabálytalanságok topik utosló néhány hsz-ét... wink.gif

Talán csak nem akarja valaki bántani szegényt????

A hozzászólást -böcűs- szerkesztette a következő időpontban: 2009-04-13 22:24

--------------------

+Quote Post
Blazsej67
hozzászólás 2009-04-13 22:08
Létrehozva: #18714

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-29 20:45
Azonosító: 15 322

IDÉZET(böcűs @ 2009-04-13 21:53) *
http://www.vatera.hu/listings/index.php?us=gagilon08

Nézzétek meg hogy nem is pang annyira a piac!!!!Más örül ha valami árujára egy-két vevő benéz itt meg tülekednek a licitálók!!Biztos a kitartó marketingmunka eredménye!Méghogy nincs a Vaterának jövője?Mig ilyen ügyes emberek lesznek addig él és virul a piactér!Szerintetek is??????

lsd. Szabálytalanságok topik utosló néhány hsz-ét... wink.gif

+Quote Post
böcűs
hozzászólás 2009-04-13 21:53
Létrehozva: #18715

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

http://www.vatera.hu/listings/index.php?us=gagilon08

Nézzétek meg hogy nem is pang annyira a piac!!!!Más örül ha valami árujára egy-két vevő benéz itt meg tülekednek a licitálók!!Biztos a kitartó marketingmunka eredménye!Méghogy nincs a Vaterának jövője?Mig ilyen ügyes emberek lesznek addig él és virul a piactér!Szerintetek is??????

--------------------

+Quote Post
böcűs
hozzászólás 2009-04-13 13:28
Létrehozva: #18716

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(fogas81 @ 2009-04-13 12:06) *
ELADÓ EGY GYEDEN LÉVŐ KISMAMA 1.5 ÉVES TELEFONJA !!!
Az egyik friss aukció..Micsoda leleményesség... legközelebb rokkantnyugdíjas,esetleg táppénzes hölgy aukció lesz?

Az emberi leleményesség,próbálkozás igencsak határtalan...

Ennél már csak az volt jobb mikor egy 25dkg-os hangszórószetet 1750ft postával akart számolni az eladó!Mikor szóvátettem hogy eljönne az350ft-ért is akkor azt mondta hogy azért ennyi a posta mert a gyerekeit is elkell tartani valamiből!! Azóta sem tettem a helyére magamban hogy kinek volt igaza!!

--------------------

+Quote Post
fogas81
hozzászólás 2009-04-13 12:06
Létrehozva: #18717

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-26 16:36
Azonosító: 182 714

ELADÓ EGY GYEDEN LÉVŐ KISMAMA 1.5 ÉVES TELEFONJA !!!

Az egyik friss aukció..Micsoda leleményesség... legközelebb rokkantnyugdíjas,esetleg táppénzes hölgy aukció lesz?

Az emberi leleményesség,próbálkozás igencsak határtalan...

--------------------
A Tegnap Történelem" A Holnap Rejtély" A Ma Ajándék"

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-04-12 21:25
Létrehozva: #18718

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(rudolf59 @ 2009-04-12 21:23) *
2 nega után inaktív lesz, de ha mindenki letiltja, akkor itt marad a nyakunkon

Nem tiltja le mindenki, csak aki olvassa a fórumot. Ez pont erre jó. Ha valaki veszi a fáradságot és informálódik, akkor az kevesebbet szív. Én sokat tanultam itt.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
rudolf59
hozzászólás 2009-04-12 21:23
Létrehozva: #18719

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 87

IDÉZET(zejopy @ 2009-04-12 21:21) *
Köszi, én tiltóra tettem.

2 nega után inaktív lesz, de ha mindenki letiltja, akkor itt marad a nyakunkon

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-04-12 21:21
Létrehozva: #18720

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(kicseejones @ 2009-04-12 20:20) *
Bubachangh

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=861710

Ha esetleg vásárolni akarna tőletek, akkor gondolom nem kell mondanom, hogy miért nem ajánlom? Nézzétek meg az utolsó 3 értékelését... Licitál megnyeri, aztán meg valami indokkal visszamondja... majd felajánlja hogy adjunk egymásnak semlegest.... ááúúú

Köszi, én tiltóra tettem.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post

1324 Oldal V  « < 934 935 936 937 938 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
1 felhasználó: svejku

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-27 16:53