IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1341 Oldal V  « < 942 943 944 945 946 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-05-03 22:48
Létrehozva: #18861

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 32

IDÉZET(Phoebe1 @ 2009-05-03 22:14) *
Na mivel írtam már korábban is, hogy megkérdezetem a felhasználót, így most írom az eseményeket, mert válaszolt is rá smile.gif
Idézem: "Szia! De igen, érkezik rá válasz: ezt a módszert tudtam kitalálni arra, hogy ne kelljen állandóan fizetni a hirdetésért. Egyébként mindenkinek javaslom: 1 Ft-os aukcióban meghirdetni a terméket, de akkora licitlépcsővel, ami a minimál ár, amennyiért el szeretné adni. Az első licitet az egyik ismerősöm teszi rá 1 Ft-ért és a következő gyakorlatilag viheti annyiért, amennyi a licitlépcső. Ez nem ütközik semmilyen szabályba, nem kerül pénzbe és tisztességes is, mert előre tudja a licitáló, hogy mennyiért viheti. Üdv Anna"

És ezek után leszek kíváncsi meddig marad itt az ilyen felhasználó, aki még le is írja, hogy kétféleképpen is kijátsza a Vatera szabályzatait, és le is írja.

Kedves Phoebe1!

A leírtak alapján a felelős kolléga megteszi a szükséges intézkedéseket. Köszönjük!

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
joces46
hozzászólás 2009-05-03 22:46
Létrehozva: #18862

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-09-26 09:45
Azonosító: 202 135

IDÉZET(Phoebe1 @ 2009-05-03 22:14) *
Na mivel írtam már korábban is, hogy megkérdezetem a felhasználót, így most írom az eseményeket, mert válaszolt is rá smile.gif
Idézem: "Szia! De igen, érkezik rá válasz: ezt a módszert tudtam kitalálni arra, hogy ne kelljen állandóan fizetni a hirdetésért. Egyébként mindenkinek javaslom: 1 Ft-os aukcióban meghirdetni a terméket, de akkora licitlépcsővel, ami a minimál ár, amennyiért el szeretné adni. Az első licitet az egyik ismerősöm teszi rá 1 Ft-ért és a következő gyakorlatilag viheti annyiért, amennyi a licitlépcső. Ez nem ütközik semmilyen szabályba, nem kerül pénzbe és tisztességes is, mert előre tudja a licitáló, hogy mennyiért viheti. Üdv Anna"

És ezek után leszek kíváncsi meddig marad itt az ilyen felhasználó, aki még le is írja, hogy kétféleképpen is kijátsza a Vatera szabályzatait, és le is írja.

Nagyfokú ostobaságra vallana a Vatera részéről ha nem látná és tudná hogy ez a megoldás használatban van.Szerintem alapos okuk van hogy nem tesznek ellene!Talán csak azért hagyták ezt a kiskaput egyelőre nyitva hogy a drámai eladólétszám csökkenés ne egyszerre következzen be.Majd ha már elcsitulnak a kedélyek akkor szépen ezt is becsukják.Így gondolom én,de lehet hogy tévedek és egészen más oka van.Ha jól végiggondolom talán nem is veszit az ilyen aukciókon a Vatera.Csak az nem világos hogy miért ragaszkodnak úgy az 1ft-os aukció rendszerben tartásához mint koldus a nagykabátjához.Megkérdezném Tőlük is ugyanezt ,de a sablonválasz boritékolva van.

+Quote Post
Phoebe1
hozzászólás 2009-05-03 22:14
Létrehozva: #18863

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-01-25 22:55
Azonosító: 433 434

IDÉZET(Phoebe1 @ 2009-05-02 22:52) *
Csak egy a sok terméke közül. Itt az érdekesség, az egyszer már eladott párnahuzatnál a kérdés smile.gif
http://www.vatera.hu/parna_huzat_diszparna..._146233850.html
http://www.vatera.hu/parna_huzat_diszparna..._146054585.html
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=144795566

Minden 1forintos termékre vonatkozik az újraindítás...
Persze ez még egy "olcsón" elvihető terméke biggrin.gif

+Quote Post
pentek14
hozzászólás 2009-05-03 20:16
Létrehozva: #18864

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-28 20:26
Innen: Budapest
Azonosító: 2 610

IDÉZET(DarknessHope @ 2009-05-03 18:12) *
hát ez bizony elég szomorú. ilyen alapon akinek van rendszeres eladása és összeszed 2-3száz pozitívat az már nyugodtan átverhet valakit arányán ugyse ront ki nem zárhatják. és meg is éri blink.gif legalábbis neki

Sejtem mit érezhetsz most. Itt sem kaptál a problémádra megoldóválaszt.

Nem gúnyolódásból, vagy bármiféle kárörvendésből kaptad a válaszokat.

Csak egyszerűen nincs rá megoldás.

Sajnos ilyen eddig is volt itt, most egy ideje pedig a jelenlegi helyzet miatt (szerintem),

még jobban elszaporodtak az ehhez hasonló esetek.

+Quote Post
DarknessHope
hozzászólás 2009-05-03 18:12
Létrehozva: #18865

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-23 16:48
Azonosító: 1 715

IDÉZET(pentek14 @ 2009-05-02 22:48) *
Szerintem már semmit. Március 30. óta be se lépett, inaktív,tehát lelépett.
Azzal hogy negatívat adsz (persze ez jár), attól még nem kapod vissza a pénzed.

hát ez bizony elég szomorú. ilyen alapon akinek van rendszeres eladása és összeszed 2-3száz pozitívat az már nyugodtan átverhet valakit arányán ugyse ront ki nem zárhatják. és meg is éri blink.gif legalábbis neki

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-05-03 15:38
Létrehozva: #18866

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(ltama @ 2009-05-03 15:27) *

Igazad volt.
A türelem erény pld. a horgászatnál vagy a sakkban,de nem a Vaterán.
Tiltólista.

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
ltama
hozzászólás 2009-05-03 15:27
Létrehozva: #18867

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-07 07:40
Innen: Magyarország/Budapest
Azonosító: 13 038

IDÉZET(ltama @ 2009-04-30 11:28) *

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...33&avatip=2 rolleyes.gif

+Quote Post
RoliCroft
hozzászólás 2009-05-02 23:00
Létrehozva: #18868

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-08 16:16
Azonosító: 4 308

Hmm.... dry.gif blink.gif
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=690166

+Quote Post
Phoebe1
hozzászólás 2009-05-02 22:52
Létrehozva: #18869

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(bambooflower @ 2009-05-02 22:38) *
nem konkretizálnád a dolgot?

Csak egy a sok terméke közül. Itt az érdekesség, az egyszer már eladott párnahuzatnál a kérdés smile.gif
http://www.vatera.hu/parna_huzat_diszparna..._146233850.html
http://www.vatera.hu/parna_huzat_diszparna..._146054585.html
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=144795566

Minden 1forintos termékre vonatkozik az újraindítás...
Persze ez még egy "olcsón" elvihető terméke biggrin.gif

+Quote Post
pentek14
hozzászólás 2009-05-02 22:48
Létrehozva: #18870

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-28 20:26
Innen: Budapest
Azonosító: 2 610

IDÉZET(DarknessHope @ 2009-05-02 22:12) *
szerintetek ezzel mit lehet kezdeni?
egyébként még sose volt negatív tapasztalatom...
ha negatívat adok akkor mégis mi esélyem van utána h lássam a pénzem v akár a terméket? tesz valamit a vatera?

Szerintem már semmit. Március 30. óta be se lépett, inaktív,tehát lelépett.
Azzal hogy negatívat adsz (persze ez jár), attól még nem kapod vissza a pénzed.

+Quote Post
Phoebe1
hozzászólás 2009-05-02 22:46
Létrehozva: #18871

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(Blazsej67 @ 2009-05-02 22:39) *
Szia! Lehetséges,hogy Te is megtaláltad azt a szerencsést,aki már egy ideje téma itt köztünk.Ha kicsit olvasol az oldal alján (vagy még korábbról) találsz néhány érdekes linket,amiket megnézve,lehet,hogy biztosabb leszel a sejtésedben. wink.gif

Jah, amúgy, írtam a felhasználónak is, és a Vaterának is. Értem, hogy miről van szó, csak azt nem értem a rendszer hogy lehet ilyen gyenge, hogy ha már valamit eladnak, akkor ráadásul újra indítható lesz az aukció. Ezeket hogy nem szűrik ki?? Legalább annyit kelljen szenvednie az eladónak, hogy újra felteszi. Dehogy újra indítja a már (kb 3szor 4szer) eladott terméket, ez röhej komolyan. És volt lent egy hozzászólás, amivel kicsit egyet is értek, hogy nem csak az eladót minősíti, hanem az oldalt is..
Amúgy lehet itt linkelgetni?

+Quote Post
Blazsej67
hozzászólás 2009-05-02 22:42
Létrehozva: #18872

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-29 20:45
Azonosító: 15 322

IDÉZET(young78 @ 2009-05-02 22:37) *
Hogy merülhetett fel egyáltalán, hogy nem ajánlva küldi? Amúgy egy feladószelvény másolattal minden kiderül.... Feltételezem, ilyet nem fog tudni mutatni.

miután már inaktív,valószínű,hogy a középső ujján kívül mást nem igazán fog mutatni... sad.gif

+Quote Post
Blazsej67
hozzászólás 2009-05-02 22:39
Létrehozva: #18873

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-29 20:45
Azonosító: 15 322

IDÉZET(Phoebe1 @ 2009-05-02 22:34) *
Sziasztok!
Találtam egy felhasználót, és kicsit gyanúsnak tartom, hogy az összes 1-ft-s termékére csak egy felhasználó licitál, persze a litilépcső van ahol 2-3e-ft és van ahol 30e-ft. A legjobb, hogy a "vásárló" már korábban ezeket a terméket az eladótól megvette, és most újra vannak indítva. Nem igazán értem, hogy lehetséges ez. Ha már egyszer megvette, akkor az eladó hogy adhatja el ismét, és a vevő minek venné meg megint.

Szia! Lehetséges,hogy Te is megtaláltad azt a szerencsést,aki már egy ideje téma itt köztünk.Ha kicsit olvasol az oldal alján (vagy még korábbról) találsz néhány érdekes linket,amiket megnézve,lehet,hogy biztosabb leszel a sejtésedben. wink.gif

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-05-02 22:38
Létrehozva: #18874

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(Phoebe1 @ 2009-05-02 22:34) *
Sziasztok!
Találtam egy felhasználót, és kicsit gyanúsnak tartom, hogy az összes 1-ft-s termékére csak egy felhasználó licitál, persze a litilépcső van ahol 2-3e-ft és van ahol 30e-ft. A legjobb, hogy a "vásárló" már korábban ezeket a terméket az eladótól megvette, és most újra vannak indítva. Nem igazán értem, hogy lehetséges ez. Ha már egyszer megvette, akkor az eladó hogy adhatja el ismét, és a vevő minek venné meg megint.

nem konkretizálnád a dolgot?

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
young78
hozzászólás 2009-05-02 22:37
Létrehozva: #18875

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-29 01:56
Azonosító: 2 658

Hogy merülhetett fel egyáltalán, hogy nem ajánlva küldi? Amúgy egy feladószelvény másolattal minden kiderül.... Feltételezem, ilyet nem fog tudni mutatni.

üdv. a következő problémába ütköztem egy jelenleg is futó adásvételnél. remélem tudtok tanácsod adni hogy ilyenkor mi a helyes döntés
szóval március 23. án este ütöttem le itt a vaterán egy tv kártyát... amire a pénzt interneten kersztül még aznap este de lehet másnap reggel el is utaltam.. az eladó írta h rögtön postázza viszont az nem érkezett meg.. ekkor rákérdeztem hogy hogy áll a dolog. és mondta hogy holnap küldi... ez egy hétre rá volt már, mer én se voltam otthon aznap mikor elvileg megérkezett volna, tehát csak ekkor derült ki. (konkrétan tehát hétfőn este vettem, ő elvben szerdán postázta és péntekre lett volna nálam. én viszont hétfőn érkeztem meg mikor a termék még nem volt ott) tehát ekkor ment egy kérdés hogy mi van a termékkel és írta hogy holnap postázta... a termék persze nem érkezett meg... állítása szerint elküldte...
elkezdte keresni a postán...
és pár nap után visszaküldte neki a posta, állítása szerint hibás cím miatt. (ezt azzal indokolta hogy a szobaszámot amit irtam irányítószámnak nézte) ezt követően leírtam neki a pontos címet még egyszer, a termék ismételten nem érkezett meg...
ezután már telefonon és emailbe is kerestem a telefon az első két alakalommam kicsöngött aztán többet sose volt bekapcsolva és emailbe se válaszolt.. már küldtem a vaterának is a levelet. mikor emailre jött egy válasz miszerint egy jó ideje nem nézte a vaterát.. és azthitte már minden rendben van...
ekkor elkezdte keresni ismét a terméket.... ami pár nap után megkerült állítása szerint és most már ajánlva adta fel....
ez volt a múlt héten hétfőn... a terméke ennek ellenére ismételten nem érkezett meg... és a küldött levélre megint nem válaszol... mellesleg még néhány érdekesség.
állítása szwerint csak alegutolsó alkalommal küldte ajnálottan a psotáért viszont 800at kért..
a vatera által küldött értesítőben még más név szerepel mint amit az email kiír. ezenkívül mikor nem válaszolt arra az volt a magyarázata hogy nem nézte a vaterát. ha jól tudom a vatera minden esetben email értesítőt is küld. tehát ha azt nézte akkor hogyhogy nem látta?

ha negatívat adok akkor mégis mi esélyem van utána h lássam a pénzem v akár a terméket? tesz valamit a vatera?

+Quote Post
Phoebe1
hozzászólás 2009-05-02 22:34
Létrehozva: #18876

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Sziasztok!

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-05-02 22:26
Létrehozva: #18877

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

Semmit,inaktív.
Már adhatsz bármit teljesen mindegy.
De 2 sajtos-tejfölös biztos beférne neki.

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
DarknessHope
hozzászólás 2009-05-02 22:12
Létrehozva: #18878

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-23 16:48
Azonosító: 1 715

üdv. a következő problémába ütköztem egy jelenleg is futó adásvételnél. remélem tudtok tanácsod adni hogy ilyenkor mi a helyes döntés
szóval március 23. án este ütöttem le itt a vaterán egy tv kártyát... amire a pénzt interneten kersztül még aznap este de lehet másnap reggel el is utaltam.. az eladó írta h rögtön postázza viszont az nem érkezett meg.. ekkor rákérdeztem hogy hogy áll a dolog. és mondta hogy holnap küldi... ez egy hétre rá volt már, mer én se voltam otthon aznap mikor elvileg megérkezett volna, tehát csak ekkor derült ki. (konkrétan tehát hétfőn este vettem, ő elvben szerdán postázta és péntekre lett volna nálam. én viszont hétfőn érkeztem meg mikor a termék még nem volt ott) tehát ekkor ment egy kérdés hogy mi van a termékkel és írta hogy holnap postázta... a termék persze nem érkezett meg... állítása szerint elküldte...
elkezdte keresni a postán...
és pár nap után visszaküldte neki a posta, állítása szerint hibás cím miatt. (ezt azzal indokolta hogy a szobaszámot amit irtam irányítószámnak nézte) ezt követően leírtam neki a pontos címet még egyszer, a termék ismételten nem érkezett meg...
ezután már telefonon és emailbe is kerestem a telefon az első két alakalommam kicsöngött aztán többet sose volt bekapcsolva és emailbe se válaszolt.. már küldtem a vaterának is a levelet. mikor emailre jött egy válasz miszerint egy jó ideje nem nézte a vaterát.. és azthitte már minden rendben van...
ekkor elkezdte keresni ismét a terméket.... ami pár nap után megkerült állítása szerint és most már ajánlva adta fel....
ez volt a múlt héten hétfőn... a terméke ennek ellenére ismételten nem érkezett meg... és a küldött levélre megint nem válaszol... mellesleg még néhány érdekesség.
állítása szwerint csak alegutolsó alkalommal küldte ajnálottan a psotáért viszont 800at kért..
a vatera által küldött értesítőben még más név szerepel mint amit az email kiír. ezenkívül mikor nem válaszolt arra az volt a magyarázata hogy nem nézte a vaterát. ha jól tudom a vatera minden esetben email értesítőt is küld. tehát ha azt nézte akkor hogyhogy nem látta?

+Quote Post
Karcsi
hozzászólás 2009-05-02 21:35
Létrehozva: #18879

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:18
Azonosító: 149

IDÉZET(böcűs @ 2009-05-02 21:33) *
Kedves Karcsi!!Nem elég a baja szegénynek még Te is ugratod?

Komolyan gondolom.

+Quote Post
böcűs
hozzászólás 2009-05-02 21:33
Létrehozva: #18880

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-06-02 21:49
Azonosító: 12 540

IDÉZET(Karcsi @ 2009-05-02 13:52) *
A kölcsönös bizalom és a becsület.

Kedves Karcsi!!Nem elég a baja szegénynek még Te is ugratod?

--------------------
A legnemesebb gondolat sem ér semmit ha nem osztod meg másokkal!

+Quote Post

1341 Oldal V  « < 942 943 944 945 946 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-07-05 11:29