IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1341 Oldal V  « < 942 943 944 945 946 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Phoebe1
hozzászólás 2009-05-04 11:17
Létrehozva: #18861

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-01-25 22:55
Azonosító: 433 434

IDÉZET(Phoebe1 @ 2009-05-04 10:17) *
Lehet, hogy itt csak az a megoldás van, amit nekem nagy nehezen (habár az eladó tudatlanságából kifolyólag) sikerült kicsikarnom az eladóból. Le kell velük iratni azt hogy valóban kijátszák a Vaterát. Csak itt az a baj, hogy nekünk (jelen esetben Én,mint vásárló) kell a vásárlások helyett ilyenekkel töltenem az időm. Ha nem írok az eladónak, akkor valószínű itt se történik semmi, pedig elég egyértelmű a dolog.
A legnagyobb baj pedig az, hogy ezeknek a felfedezése, nem a Mi dolgunk lenne, de mivel a Mi érdekünk, hogy ne legyenek itt az ilyenek, ezért ránk hagyják a keresést, és a nyomozást. Aztán vagy lesz valami vagy nem.

Persze a terméklapon már törölte a levelezéseket a "kedves" felhasználó. Ezek után ismét nem fognak majd semmit csinálni, mert nincs bizonyíték. Modjuk nekem megvannak még a levelezések.
Nekem még mindig az a legnagyobb problémám, hogy lehet ilyen hiba egy rendszerben, hogy már egy eladott terméket, amit midkét fél pozitívan értékel, az eladó csak újra indítja a licitet és kész. Ennél nagyobb bizonyíték szerintem nem is kellene az ilyen felhasználók kiszűrésére.
Go to the top of the page

+Quote Post
blowjob
hozzászólás 2009-05-04 11:02
Létrehozva: #18862

Lelkes rumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Magyarország/Budapest
Azonosító: 41

Kisértetiesen kezd arra hasonlítani az eset amikor sorban jelentettük be a hamisítvány árusokat, de a vatera csak a tisztességesebbeket törölte akkor is. Azokat akik nem akarták becsapni a vevőket és leírták, hogy az áru nem eredeti, repültek. Aki ezt nem tette meg és eredetiként adta a hamisat maradhatott. Itt vannak azóta is mad.gif !

+Quote Post
Phoebe1
hozzászólás 2009-05-04 10:17
Létrehozva: #18863

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(Vatera_Fórum_Moderátor @ 2009-05-03 23:22) *
Kedves böcűs!

Az eladó elismeri a terméklapos levelezésben az önlicitet, ez alapján a felelős kollégák megtehetik a szükséges
intézkedéseket.

Lehet, hogy itt csak az a megoldás van, amit nekem nagy nehezen (habár az eladó tudatlanságából kifolyólag) sikerült kicsikarnom az eladóból. Le kell velük iratni azt hogy valóban kijátszák a Vaterát. Csak itt az a baj, hogy nekünk (jelen esetben Én,mint vásárló) kell a vásárlások helyett ilyenekkel töltenem az időm. Ha nem írok az eladónak, akkor valószínű itt se történik semmi, pedig elég egyértelmű a dolog.
A legnagyobb baj pedig az, hogy ezeknek a felfedezése, nem a Mi dolgunk lenne, de mivel a Mi érdekünk, hogy ne legyenek itt az ilyenek, ezért ránk hagyják a keresést, és a nyomozást. Aztán vagy lesz valami vagy nem.

+Quote Post
sammer6
hozzászólás 2009-05-04 01:04
Létrehozva: #18864

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-23 18:36
Azonosító: 21 582

IDÉZET(böcűs @ 2009-05-02 13:46) *
Ne haragudj Kedves fani777,de nem az a harci ábra hogy a családi békesség kedvéért inkább bevállalsz egy negativat csak kapd vissza azt a pénzt amit nem kellett volna a családi kasszából elköltened?Egy körültekintő vásárlásnál amit megbeszélsz a pároddal is ha szükséges ,valószinüleg most nem lenne ilyen gondod.A helyedben odacsapnék az asztalra és azt mondanám hogy--megvettem ,kifizettem és ha nem is jártam nagyon jól de nem csinálok bohócot magamból!!!A férjed is megértené,negativat sem kapnál és a tanulság is meglenne!Mert ha tényleg az eladónak van igaza akkor még az is előfordulhat hogy az eladó nem küldi vissza a pénzt-- mérgében!!!Akkor lessz csak igazán oka a férjednek a haragra!!A helyedben én megcsinálnám az értékelést az eladónak pozitivra és legközelebb óvatosabb lennék.Jómagam is éreztem magam egy-két vásárlásnál átvertnek ,de nyeltem egyet és tanultam belőle! Az általam leirtakat nem tanácsnak szánom csak elmélkedésnek a dolog fölött!!Gondold végig ,és cselekedj lelkiismereted és belátásod szerint!

minden tisztelem, de most nem értek egyet Veled több pontban - bocsi. (azért írom,hogy most, mert az utobbi 1hónapban gyakran olvasom a fórumot, a többi topikot is -így már volt szerencsém olvasni a hozzászólásaidat smile.gif )
Ha egyszer úgy érzi, hogy nem azt kapta amit várt, miért kellene lenyelnie, beletörődnie? Én nem azt mondom, hogy harcoljon az eladó ellen, de az eladón is sok múlik....
Tudnám ezt még ragozni...de persze, felesleges -már leírtam korábban, amit gondolok.
(Jómagam úgy állok a partnereimhez, hogy az elégedettség maximális legyen.)
Persze mi egy szubjektív véleményt olvastunk és az eladó részéről nem hallottuk a sztorit - ez való igaz....
Na mindegy - nem vitatkozni akartam -remélem, nem annak veszed! smile.gif

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-05-03 23:22
Létrehozva: #18865

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Azonosító: 32

IDÉZET(böcűs @ 2009-05-03 22:58) *
Kedves Vatera Fórum Moderátor!Szeretném kérdezni hogy az ösztönözte Önöket a gyors intézkedésre hogy volt olyan hülye ez az eladó hogy elismerte hogy így csinálja ???Mert ha maga a tény hogy ez szabálytalan akkor jópár ilyet jeleztünk és ott azt a választ kaptuk hogy nem lehet tenni ellene!!Valami itt nekem nem kerek!Ezt azok nevében is kérdem akik velem együtt méltatlankodtak ezen a módszeren és annak megtűrésén .(remélem a többiek nem veszik rossz néven ha helyettük is teszem föl ezt a kérdést!!!!)

Kedves böcűs!

Az eladó elismeri a terméklapos levelezésben az önlicitet, ez alapján a felelős kollégák megtehetik a szükséges
intézkedéseket.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
böcűs
hozzászólás 2009-05-03 22:58
Létrehozva: #18866

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-06-02 21:49
Azonosító: 12 540

IDÉZET(Vatera_Fórum_Moderátor @ 2009-05-03 22:48) *
Kedves Phoebe1!

A leírtak alapján a felelős kolléga megteszi a szükséges intézkedéseket. Köszönjük!

Kedves Vatera Fórum Moderátor!Szeretném kérdezni hogy az ösztönözte Önöket a gyors intézkedésre hogy volt olyan hülye ez az eladó hogy elismerte hogy így csinálja ???Mert ha maga a tény hogy ez szabálytalan akkor jópár ilyet jeleztünk és ott azt a választ kaptuk hogy nem lehet tenni ellene!!Valami itt nekem nem kerek!Ezt azok nevében is kérdem akik velem együtt méltatlankodtak ezen a módszeren és annak megtűrésén .(remélem a többiek nem veszik rossz néven ha helyettük is teszem föl ezt a kérdést!!!!)

--------------------
A legnemesebb gondolat sem ér semmit ha nem osztod meg másokkal!

+Quote Post
Phoebe1
hozzászólás 2009-05-03 22:50
Létrehozva: #18867

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(Vatera_Fórum_Moderátor @ 2009-05-03 22:48) *
Kedves Phoebe1!

A leírtak alapján a felelős kolléga megteszi a szükséges intézkedéseket. Köszönjük!

Köszönjük!

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-05-03 22:48
Létrehozva: #18868

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Azonosító: 32

IDÉZET(Phoebe1 @ 2009-05-03 22:14) *
Na mivel írtam már korábban is, hogy megkérdezetem a felhasználót, így most írom az eseményeket, mert válaszolt is rá smile.gif
Idézem: "Szia! De igen, érkezik rá válasz: ezt a módszert tudtam kitalálni arra, hogy ne kelljen állandóan fizetni a hirdetésért. Egyébként mindenkinek javaslom: 1 Ft-os aukcióban meghirdetni a terméket, de akkora licitlépcsővel, ami a minimál ár, amennyiért el szeretné adni. Az első licitet az egyik ismerősöm teszi rá 1 Ft-ért és a következő gyakorlatilag viheti annyiért, amennyi a licitlépcső. Ez nem ütközik semmilyen szabályba, nem kerül pénzbe és tisztességes is, mert előre tudja a licitáló, hogy mennyiért viheti. Üdv Anna"

És ezek után leszek kíváncsi meddig marad itt az ilyen felhasználó, aki még le is írja, hogy kétféleképpen is kijátsza a Vatera szabályzatait, és le is írja.

Kedves Phoebe1!

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
joces46
hozzászólás 2009-05-03 22:46
Létrehozva: #18869

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-09-26 09:45
Azonosító: 202 135

IDÉZET(Phoebe1 @ 2009-05-03 22:14) *
Na mivel írtam már korábban is, hogy megkérdezetem a felhasználót, így most írom az eseményeket, mert válaszolt is rá smile.gif
Idézem: "Szia! De igen, érkezik rá válasz: ezt a módszert tudtam kitalálni arra, hogy ne kelljen állandóan fizetni a hirdetésért. Egyébként mindenkinek javaslom: 1 Ft-os aukcióban meghirdetni a terméket, de akkora licitlépcsővel, ami a minimál ár, amennyiért el szeretné adni. Az első licitet az egyik ismerősöm teszi rá 1 Ft-ért és a következő gyakorlatilag viheti annyiért, amennyi a licitlépcső. Ez nem ütközik semmilyen szabályba, nem kerül pénzbe és tisztességes is, mert előre tudja a licitáló, hogy mennyiért viheti. Üdv Anna"

És ezek után leszek kíváncsi meddig marad itt az ilyen felhasználó, aki még le is írja, hogy kétféleképpen is kijátsza a Vatera szabályzatait, és le is írja.

Nagyfokú ostobaságra vallana a Vatera részéről ha nem látná és tudná hogy ez a megoldás használatban van.Szerintem alapos okuk van hogy nem tesznek ellene!Talán csak azért hagyták ezt a kiskaput egyelőre nyitva hogy a drámai eladólétszám csökkenés ne egyszerre következzen be.Majd ha már elcsitulnak a kedélyek akkor szépen ezt is becsukják.Így gondolom én,de lehet hogy tévedek és egészen más oka van.Ha jól végiggondolom talán nem is veszit az ilyen aukciókon a Vatera.Csak az nem világos hogy miért ragaszkodnak úgy az 1ft-os aukció rendszerben tartásához mint koldus a nagykabátjához.Megkérdezném Tőlük is ugyanezt ,de a sablonválasz boritékolva van.

+Quote Post
Phoebe1
hozzászólás 2009-05-03 22:14
Létrehozva: #18870

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(Phoebe1 @ 2009-05-02 22:52) *
Csak egy a sok terméke közül. Itt az érdekesség, az egyszer már eladott párnahuzatnál a kérdés smile.gif
http://www.vatera.hu/parna_huzat_diszparna..._146233850.html
http://www.vatera.hu/parna_huzat_diszparna..._146054585.html
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=144795566

Minden 1forintos termékre vonatkozik az újraindítás...
Persze ez még egy "olcsón" elvihető terméke biggrin.gif

+Quote Post
pentek14
hozzászólás 2009-05-03 20:16
Létrehozva: #18871

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-28 20:26
Innen: Budapest
Azonosító: 2 610

IDÉZET(DarknessHope @ 2009-05-03 18:12) *
hát ez bizony elég szomorú. ilyen alapon akinek van rendszeres eladása és összeszed 2-3száz pozitívat az már nyugodtan átverhet valakit arányán ugyse ront ki nem zárhatják. és meg is éri blink.gif legalábbis neki

Sejtem mit érezhetsz most. Itt sem kaptál a problémádra megoldóválaszt.

Nem gúnyolódásból, vagy bármiféle kárörvendésből kaptad a válaszokat.

Csak egyszerűen nincs rá megoldás.

Sajnos ilyen eddig is volt itt, most egy ideje pedig a jelenlegi helyzet miatt (szerintem),

még jobban elszaporodtak az ehhez hasonló esetek.

+Quote Post
DarknessHope
hozzászólás 2009-05-03 18:12
Létrehozva: #18872

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-23 16:48
Azonosító: 1 715

IDÉZET(pentek14 @ 2009-05-02 22:48) *
Szerintem már semmit. Március 30. óta be se lépett, inaktív,tehát lelépett.
Azzal hogy negatívat adsz (persze ez jár), attól még nem kapod vissza a pénzed.

hát ez bizony elég szomorú. ilyen alapon akinek van rendszeres eladása és összeszed 2-3száz pozitívat az már nyugodtan átverhet valakit arányán ugyse ront ki nem zárhatják. és meg is éri blink.gif legalábbis neki

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-05-03 15:38
Létrehozva: #18873

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(ltama @ 2009-05-03 15:27) *

Igazad volt.
A türelem erény pld. a horgászatnál vagy a sakkban,de nem a Vaterán.
Tiltólista.

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
ltama
hozzászólás 2009-05-03 15:27
Létrehozva: #18874

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-07 07:40
Innen: Magyarország/Budapest
Azonosító: 13 038

IDÉZET(ltama @ 2009-04-30 11:28) *

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...33&avatip=2 rolleyes.gif

+Quote Post
RoliCroft
hozzászólás 2009-05-02 23:00
Létrehozva: #18875

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-08 16:16
Azonosító: 4 308

Hmm.... dry.gif blink.gif
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=690166

+Quote Post
Phoebe1
hozzászólás 2009-05-02 22:52
Létrehozva: #18876

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(bambooflower @ 2009-05-02 22:38) *
nem konkretizálnád a dolgot?

Csak egy a sok terméke közül. Itt az érdekesség, az egyszer már eladott párnahuzatnál a kérdés smile.gif
http://www.vatera.hu/parna_huzat_diszparna..._146233850.html
http://www.vatera.hu/parna_huzat_diszparna..._146054585.html
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=144795566

Minden 1forintos termékre vonatkozik az újraindítás...
Persze ez még egy "olcsón" elvihető terméke biggrin.gif

+Quote Post
pentek14
hozzászólás 2009-05-02 22:48
Létrehozva: #18877

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-28 20:26
Innen: Budapest
Azonosító: 2 610

IDÉZET(DarknessHope @ 2009-05-02 22:12) *
szerintetek ezzel mit lehet kezdeni?
egyébként még sose volt negatív tapasztalatom...
ha negatívat adok akkor mégis mi esélyem van utána h lássam a pénzem v akár a terméket? tesz valamit a vatera?

Szerintem már semmit. Március 30. óta be se lépett, inaktív,tehát lelépett.
Azzal hogy negatívat adsz (persze ez jár), attól még nem kapod vissza a pénzed.

+Quote Post
Phoebe1
hozzászólás 2009-05-02 22:46
Létrehozva: #18878

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(Blazsej67 @ 2009-05-02 22:39) *
Szia! Lehetséges,hogy Te is megtaláltad azt a szerencsést,aki már egy ideje téma itt köztünk.Ha kicsit olvasol az oldal alján (vagy még korábbról) találsz néhány érdekes linket,amiket megnézve,lehet,hogy biztosabb leszel a sejtésedben. wink.gif

Jah, amúgy, írtam a felhasználónak is, és a Vaterának is. Értem, hogy miről van szó, csak azt nem értem a rendszer hogy lehet ilyen gyenge, hogy ha már valamit eladnak, akkor ráadásul újra indítható lesz az aukció. Ezeket hogy nem szűrik ki?? Legalább annyit kelljen szenvednie az eladónak, hogy újra felteszi. Dehogy újra indítja a már (kb 3szor 4szer) eladott terméket, ez röhej komolyan. És volt lent egy hozzászólás, amivel kicsit egyet is értek, hogy nem csak az eladót minősíti, hanem az oldalt is..
Amúgy lehet itt linkelgetni?

+Quote Post
Blazsej67
hozzászólás 2009-05-02 22:42
Létrehozva: #18879

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-29 20:45
Azonosító: 15 322

IDÉZET(young78 @ 2009-05-02 22:37) *
Hogy merülhetett fel egyáltalán, hogy nem ajánlva küldi? Amúgy egy feladószelvény másolattal minden kiderül.... Feltételezem, ilyet nem fog tudni mutatni.

miután már inaktív,valószínű,hogy a középső ujján kívül mást nem igazán fog mutatni... sad.gif

+Quote Post
Blazsej67
hozzászólás 2009-05-02 22:39
Létrehozva: #18880

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-29 20:45
Azonosító: 15 322

IDÉZET(Phoebe1 @ 2009-05-02 22:34) *
Sziasztok!
Találtam egy felhasználót, és kicsit gyanúsnak tartom, hogy az összes 1-ft-s termékére csak egy felhasználó licitál, persze a litilépcső van ahol 2-3e-ft és van ahol 30e-ft. A legjobb, hogy a "vásárló" már korábban ezeket a terméket az eladótól megvette, és most újra vannak indítva. Nem igazán értem, hogy lehetséges ez. Ha már egyszer megvette, akkor az eladó hogy adhatja el ismét, és a vevő minek venné meg megint.

Szia! Lehetséges,hogy Te is megtaláltad azt a szerencsést,aki már egy ideje téma itt köztünk.Ha kicsit olvasol az oldal alján (vagy még korábbról) találsz néhány érdekes linket,amiket megnézve,lehet,hogy biztosabb leszel a sejtésedben. wink.gif

+Quote Post

1341 Oldal V  « < 942 943 944 945 946 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-08-02 16:21