IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1324 Oldal V  « < 947 948 949 950 951 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
krecsi3
hozzászólás 2009-03-29 13:12
Létrehozva: #18961

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-03 11:10
Azonosító: 140 994

IDÉZET(Sulley333 @ 2009-03-29 11:28) *
"írj neki egy erősebb hangvételű levelet vagy hívd fel."

De csak egy másik telefonról smile.gif
Ahogy látom egyre inkább felhígul a vatera is, mindenki ügyeskedni akar(és csalni). Nem is magyarországon lennénk, ha egy ilyen oldal becsületesen működne. Amikor indult akkor még nem volt gond igazán, de most a csalók rájöttek hogy így milyen klasszul lehet bárkit lehúzni, ahogyan ez az ország is működik. Már nem nagyon merek vásárolni, néha 1-2 apróságot csak. (amik persze nemsokára eltűnnek az oldalról)
Nézgelődni maradok utána talán, műszaki cikket, értékes terméket nem merek már itt venni. (nem is nagyon van jó áron, mindenki sokat akar keresni smile.gif )

Nem biztos, hogy jelen esetben csaló az illető. Már én is jártam úgy, hogy el akartam adni a telómat, ami 1 évig tökéletesen működött. Találkoztam a vevővel, kinyitom a telót és ugrál a kép. *** ment az átvezető fólia. Természetesen kicseréltem és utána kapta meg. De nem tudom, hogy mit csináltam volna, ha postán küldöm el. Biztos nem hiszem el neki. De ő se nekem, hogy én nem tudtam a hibáról. Nem sok esély volt rá, de megtörtént. De egyikünk se tudta volna bebizonyítani az igazát. Ezért érdemes a műszaki cikkeket személyesen átvenni. Vagy vásárlás előtt az eladóval megbeszélni a feltételeket.
Go to the top of the page

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2009-03-29 13:12
Létrehozva: #18962

Öreg róka:)

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-19 21:37
Innen: Ideg-elme
Azonosító: 903

IDÉZET(Lütyő1 @ 2009-03-29 13:08) *
Sziasztok!

Mondjuk én kíváncsi volnék, hog yaz olyan felhasználók, akiknek van 1 pozitívja, egy semlegese, és 1 negatívja(50%) miért nincsenek kicsapva innen?

mert kettő nega szükséges hozzá, vagy >80%

" Azon felhasználó, akinek összes visszajelzése 2 negatív vagy az összes visszajelzésének 20 százaléka negatív kizárásra kerül. Tehát az a felhasználó aki megfelelő számú negatív értékelést szerez automatikusan kizárja magát a piactérről."

A hozzászólást -csabau- szerkesztette a következő időpontban: 2009-03-29 13:14

--------------------
mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak...

...szorgos népünk győzni fog !
.
csaby

+Quote Post
Lütyő1
hozzászólás 2009-03-29 13:08
Létrehozva: #18963

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-04-10 14:38
Azonosító: 131 749

IDÉZET(modellezuk @ 2009-03-28 22:52) *
De ne 1%-al csökkentse a jutalékát, hanem minimum 3-al!
A termékfeltöltési díjat törölje el!
A minimálárért fizetendő 100 ft-ot törölje el.
De viszont a Vaterának a sok 1/94-ed sokkal többre megy. Hány darab ilyen 100 Ft-os aukció van a vaterán...Deha már 10000-es tételről van szó, akkor 600 helyett csak 300-at fizetnél! Nem mindegy!

Sziasztok!

Mondjuk én kíváncsi volnék, hog yaz olyan felhasználók, akiknek van 1 pozitívja, egy semlegese, és 1 negatívja(50%) miért nincsenek kicsapva innen?

+Quote Post
krecsi3
hozzászólás 2009-03-29 12:59
Létrehozva: #18964

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-03 11:10
Azonosító: 140 994

IDÉZET(bambooflower @ 2009-03-29 11:31) *
mindez vonatkozik a kereskedökre, nem pedig a magánszemélyekre, akik garanciát adni vagy terméket visszavenni sem kötelesek.

Ez így van. Ezért kell az ilyet inkább személyesen.

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-03-29 12:31
Létrehozva: #18965

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(WebonKft @ 2009-03-29 12:22) *
Az elállás joga
17/1999. Kormányrendelet.
Internetes vásárlások esetén a szerződéstől az áru átvételét követő 8 (nyolc) munkanapon belül indoklás nélkül elállhatsz. Az átvétel dátumát bizonyítja a postai csomagjegyzék, illetve a futárszolgálat szállítójegyzéke. Elállásnál az Eladó köteles a Vevő által kifizetett termék összeget haladéktalanul, de legkésőbb az elállást és az áru visszaszolgáltatását követő 30 (harminc) napon belül visszatéríteni. A vevő viseli az elállás esetén, az áru visszaszolgáltatásával kapcsoltban felmerült összes költséget. Az Eladó követelheti az áru nem rendeltetésszerű használatából eredő kárának megtérítését.

Kérdés, hogy mi bizonyítja azt, hogy a szóban forgó készülék kinél romlott el. sad.gif

írj neki egy erősebb hangvételű levelet vagy hívd fel.

mindez vonatkozik a kereskedökre, nem pedig a magánszemélyekre, akik garanciát adni vagy terméket visszavenni sem kötelesek.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
Sulley333
hozzászólás 2009-03-29 12:28
Létrehozva: #18966

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-02 22:01
Azonosító: 28 707

"írj neki egy erősebb hangvételű levelet vagy hívd fel."

De csak egy másik telefonról smile.gif
Ahogy látom egyre inkább felhígul a vatera is, mindenki ügyeskedni akar(és csalni). Nem is magyarországon lennénk, ha egy ilyen oldal becsületesen működne. Amikor indult akkor még nem volt gond igazán, de most a csalók rájöttek hogy így milyen klasszul lehet bárkit lehúzni, ahogyan ez az ország is működik. Már nem nagyon merek vásárolni, néha 1-2 apróságot csak. (amik persze nemsokára eltűnnek az oldalról)
Nézgelődni maradok utána talán, műszaki cikket, értékes terméket nem merek már itt venni. (nem is nagyon van jó áron, mindenki sokat akar keresni smile.gif )

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-03-29 12:25
Létrehozva: #18967

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(modellezuk @ 2009-03-29 10:56) *
Nem igaz, hogy a vatera a hirdetési összegekből és a jutalékokból sem képes fenntartani a piacteret.
Minek kell még emelni a díjakat és bevezetni újabb "adókat"?

valószínüleg elkerülte a figyelmedet, hogy a Vatera nem szociális intézmény, hanem üzleti vállalkozás. tulajdonosai nem csak a költségeiket szeretnék fedezni, és a piacteret fenntartani mindenki örömére, hanem profitra is szert tenni. eme tény talán választ ad a kérdésedre.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
WebonKft
hozzászólás 2009-03-29 12:23
Létrehozva: #18968

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-14 15:34
Innen: Innen hát...
Azonosító: 237 114

IDÉZET(98tomcsa @ 2009-03-29 11:39) *
Nem tudom üzleti érzék, vagy pofátlanság:
Egyik eladónak volt fent egy terméke, amelyhez csak kép nem volt. Kértem, hogy tegyen fel, mert a gyereknek kellene és nem tudunk dönteni ez meg egy másik között, amig nem látjuk,hogy melyik van meg. Feltette, de meg is emelte rögtön az árát.
Remélem nála fog elszáradni....
www.vatera.hu/pokemon_tazo_kep_142396278.html

Inkább pofátlanság kategória smile.gif

+Quote Post
WebonKft
hozzászólás 2009-03-29 12:22
Létrehozva: #18969

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-14 15:34
Innen: Innen hát...
Azonosító: 237 114

IDÉZET(someszatis @ 2009-03-29 09:48) *
Sziasztok!
Tudna Nekem valaki segíteni abban, hogy olyankor mi van ha vásároltam egy terméket(telefon) és működésképtelen. Persze az eladó "elfelejtette" felhívni rá a figyelmemet. És természetesen nála semmi baja nem volt. Ez volt az első Vaterás vásárlásom, de lehet hogy az utolsó is. mad.gif mad.gif mad.gif Előre is köszi.

Az elállás joga
17/1999. Kormányrendelet.
Internetes vásárlások esetén a szerződéstől az áru átvételét követő 8 (nyolc) munkanapon belül indoklás nélkül elállhatsz. Az átvétel dátumát bizonyítja a postai csomagjegyzék, illetve a futárszolgálat szállítójegyzéke. Elállásnál az Eladó köteles a Vevő által kifizetett termék összeget haladéktalanul, de legkésőbb az elállást és az áru visszaszolgáltatását követő 30 (harminc) napon belül visszatéríteni. A vevő viseli az elállás esetén, az áru visszaszolgáltatásával kapcsoltban felmerült összes költséget. Az Eladó követelheti az áru nem rendeltetésszerű használatából eredő kárának megtérítését.

Kérdés, hogy mi bizonyítja azt, hogy a szóban forgó készülék kinél romlott el. sad.gif

írj neki egy erősebb hangvételű levelet vagy hívd fel.

+Quote Post
royalroyal
hozzászólás 2009-03-29 12:11
Létrehozva: #18970

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-22 14:57
Azonosító: 425 174

Találtam egy roppant érdekes eladót.
Nagyon biztosra megy blink.gif
Ugyanazt az autót két aukcióban is felrakta.
Ugyanaz a kép, leírás.
Az egyik minimáláras a másik nem.
A minimáláras zárul előbb.
Ha jól tudom aki eléri a minimálárat az viheti az autót.
A másik aukció (nmá) 3 nappal később zárul de már majdnem annyinál tart a licit mint az első minimálára.
Érdekes!!!!
Kíváncsi vagyok kinek adja oda.

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-03-29 12:05
Létrehozva: #18971

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(modellezuk @ 2009-03-29 11:18) *
Kedves Vatera Fórum Moderátor és Vatera Csapat!

Nahát, most látom csak, hogy jónéhány helyről kitörölték az előző levelemet...Ez sérti az emberi jogokat, jogom van elmondani a véleményemet bárhol bármikor bárkinek, amíg az nem ütközik más személyiségi jogaiba!!! Az enyém pedig tudtommal nem!!

Üdv modellezuk

ki késön jön, megbünteti az élet smile.gif

--------------------

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2009-03-29 11:39
Létrehozva: #18972

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 17:28
Azonosító: 310 714

Nem tudom üzleti érzék, vagy pofátlanság:
Egyik eladónak volt fent egy terméke, amelyhez csak kép nem volt. Kértem, hogy tegyen fel, mert a gyereknek kellene és nem tudunk dönteni ez meg egy másik között, amig nem látjuk,hogy melyik van meg. Feltette, de meg is emelte rögtön az árát.
Remélem nála fog elszáradni....
www.vatera.hu/pokemon_tazo_kep_142396278.html

+Quote Post
modellezuk
hozzászólás 2009-03-29 11:18
Létrehozva: #18973

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Azonosító: 94

Kedves Vatera Fórum Moderátor és Vatera Csapat!

Szeretnék kérdeni valamit.
Látja mindenki, hogy a felhasználók jelentős részének nem tetszik a termékfeltöltési díj.
Sokan el is fognak menni. A barátaim közül is sokan.
A kérdés:
Ezen nem akar változtatni a Vatera, mégpedig úgy, hogy minél előbb visszavonja a termékfeltöltési jutalékot?
Amíg nem késő...hiszen már most egyre többen mennek el.
Akik pedig itt maradnak, gondolom a termékfeltöltő szerver március 31.-én este igen csak tele lesz....hogy még szégyen jutalék nélkül töltsék fel a termékeiket.

Nahát, most látom csak, hogy jónéhány helyről kitörölték az előző levelemet...Ez sérti az emberi jogokat, jogom van elmondani a véleményemet bárhol bármikor bárkinek, amíg az nem ütközik más személyiségi jogaiba!!! Az enyém pedig tudtommal nem!!

Üdv modellezuk

+Quote Post
modellezuk
hozzászólás 2009-03-29 10:53
Létrehozva: #18974

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Azonosító: 94

Nem jó ez így...hogy szerezzenek vevőkört, osztogassanak az árusok ingyen nyalókát és csokit.

IDÉZET(bambooflower @ 2009-03-28 23:25) *
én a termékekre gondoltam smile.gif

Wishper,
Van más oldal is, április 1-től sokan át fognak rá térni.
Nem igaz, hogy a vatera a hirdetési összegekből és a jutalékokból sem képes fenntartani a piacteret.
Minek kell még emelni a díjakat és bevezetni újabb "adókat"?
Ha lejárnak az aukcióim, elmegyek innen.

IDÉZET(Wishper @ 2009-03-28 23:54) *
Sziasztok! Pár hete csatlakoztam az oldalhoz 1 kihagyhatatlan könyvvásárlás folyamán tongue.gif Minap elhatároztam, h árulni is szeretnék mikor látom ezt a jutalékrendszert, erről nekem idáig fogalmam sem volt. Azt hittem az oldal csak közvetítő szerepet játszik a 2 fél között. Az oldal működtetésének biztos megvannak a maga költségei, amit nem a kereskedők kárára kéne behajtani. Legyen inkább több hirdetési felület de ez az új rendszer csak elüldözi a vaterásokat. Mivel más ilyen jellegű magyar oldalról nem tudok ez nagy gond lenne.

+Quote Post
theopapa10
hozzászólás 2009-03-29 10:04
Létrehozva: #18975

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-03-28 21:51
Azonosító: 587 954

IDÉZET(böcűs @ 2009-03-28 22:07) *
Meggyőződésem hogy igazad van!!Gratulálok az éleslátásodhoz!!Mit is mondtál honnét vagy ennyire otthon a Vaterán?Nekem még néha 3 év után is gondot jelent eligazodni ,Te meg megbocsáss a -1-es értékeléseddel meg mintha mindig itt lettél volna!!Ez némi magyarázatra szorul,de amit észrevettél azt jómagam is szóvátettem a Vaterának kb.2 órája de magasról tesznek a bejelentésemre!Most akkor ki kivel van?Már néha nem tudom hol áll a fejem!!!

Gyanús lett az eladó amikor más nevére kérte a pénzt felmentem a netre és a Google-be beütöttem a M*** G*** L*** nevet és láss csodát a harmadik találatnál még fénykép is volt az emberről meg a barátnőjéről.
Ott találtam szintén a rendőrségi jegyzőkönyv számát, utánnajártam és ezek sajna valós adatok voltak 36 eljárás van ellene az ország több kapitányságán.

IDÉZET(d-tucsi @ 2009-03-29 02:22) *
Azért érdekes,hogy egyedül a csili vili zsir uj laptopot nem lehet csak személyesen átvenni.Az összes többi termékénél van lehetöség személyes átvételre.

Próbáld ki sosem tudod meg hova kell menni értük valahogy mindíg kitár a válasz elől.
Ezek a termékek nem annyira keresett dolgok, mint egy laptop.
Egy hűtő ami 35.000.- az nem annyira keresett és csak elterelés az egész a fő a számítógép amin ugye nagyot lehet kaszálni 300.000.- na az már pénz ugye.
Nézd meg az aukcióit és a visszajelzéseit mind 1Ft-s badarság csak a pozitívok növelése miatt van fent, kereskedelmi értéke nincs, ez jól előkészített csalás, először sok + gyüjtés aztán a lehúzás.

IDÉZET(limetta @ 2009-03-29 04:45) *
Nagyon okos ember lehetsz...,nem is értem mit keresel itt.

Tudod csak a pénzemet fétem és ezért jártam jobban körbe a dolgot szerintem elég sokan ezt tettük volna, vagy ha nem akkor mindenkinek ezt ajánlom ezekután.

Az előbb le is maradt természetesen ez már csak hab a torta tetején agy 1,5 éve megszűnt cég nevét használja mintha az övé lenne.
A telefonszám amit megadott e vaterán természetesen már nem él egy új számot adott meg elérhetőségként, ami mindenkivel előfordulhat, hogy számot vált ez még nem lenne bűn de a regisztrációja után szinte azonnal és nem írja át na ez már több mint gyanús, ezek után ne csodálkozzon senki, hogy jobban körülnéztem.

Itt egy másik adalék ez mér a kutakodásom eredménye:

01070/236/2009.bü

Akinek ez nem mond semmit annak elárulom ez a VII. ker rendőrkapitányságon egy ügyiratszám ami már az ügyészség előtt van vádemelés miatt.

Ha valaki utánna akar kérdezni annak elárulom 06 1 461 81 00 a VII.ker. kapitányság száma ott keresse Hemző Beátát a 47139-es melléken Tőle kaphat felvilágosítást az ügyről természetesen csak megadott keretek között, hiszen ennek a *** is vannak jogai.

A hozzászólást -Vatera_Fórum_Moderátor- szerkesztette a következő időpontban: 2009-03-29 14:47

+Quote Post
tjocii
hozzászólás 2009-03-29 09:58
Létrehozva: #18976

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-06 23:48
Azonosító: 15 972

IDÉZET(someszatis @ 2009-03-29 08:48) *
Sziasztok!
Tudna Nekem valaki segíteni abban, hogy olyankor mi van ha vásároltam egy terméket(telefon) és működésképtelen. Persze az eladó "elfelejtette" felhívni rá a figyelmemet. És természetesen nála semmi baja nem volt. Ez volt az első Vaterás vásárlásom, de lehet hogy az utolsó is. mad.gif mad.gif mad.gif Előre is köszi.

negativat kell neki adni , de ezen kívül max. azt tudom írni : tanulópénz ! Máskor kell rá kérni minimum kiprobálási 3 napos garanciát , ha ezt nem adja meg akkor nem megvásárolni .

+Quote Post
someszatis
hozzászólás 2009-03-29 09:48
Létrehozva: #18977

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-03-29 09:35
Azonosító: 588 454

Sziasztok!

+Quote Post
limetta
hozzászólás 2009-03-29 05:45
Létrehozva: #18978

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-07-02 23:13
Azonosító: 15 555

IDÉZET(brian27 @ 2009-03-28 20:06) *
Távol álljon Tőlem ,hogy a vatera okosaival vitatkozzak.Minek? Igy teszek Én.Nem kell velem egyetérteni.Nem veszek el előre pénzt senkitől,viszont nem is adok.Ennyi.Akivel nem tudok igy együtt müködni attól nem vásárolok.Eladásaimnál pedig nem vagyok rest megemelni a telefont email irogatás helyett,hátha hamarabb kiderül hogy pistikeunatkozik vagy valóban a vevövel beszélek.De ezzel sem kell egyetérteni.Nem kivánok több szót erre pazarolni.
Magyarul "kinek a pap....kinek a papné"és van még akinek a "lánya"..de azok már "elköltöztek" nagy sebbel-lobbal más oldalra.

Nagyon okos ember lehetsz...,nem is értem mit keresel itt.

+Quote Post
d-tucsi
hozzászólás 2009-03-29 03:22
Létrehozva: #18979

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-22 21:39
Azonosító: 426 415

IDÉZET(theopapa10 @ 2009-03-28 20:56) *
SZ*** I*** AZAZ szemir007

VIGYÁZAT CSALÓ SZERINTEM SOKAN BELEFUTOTTUNK MÁR HASONLÓBA NE LICITÁLJ NE VÁSÁROLJ LEHÚZ AKINEK A PÉNZT KÉNE UTALNI AZ AZ EMBER A VATERA ÉS A TESZVESZ OLDALON ELKÖVETETT CSALÁSOK MIATT RENDŐRSÉG ELŐTT VAN, AZ EMBERT ÚGY HÍVJÁK: M*** G*** L*** SZERINTEM PÁR EMBERNEK ISMERŐS LESZ A NÉV SAJNA, HA VALAKINEK EZ NEM MOND ÍGY SEMMIT KERESSE MEG AZ OLDALON AZ INAKTÍV Jorsoly109 FELHASZNÁLÓT ÉRDEMES -11 AZ ÉRTÉKELÉSE NA EZ AZ EMBER SZERINTEM UGYANAZ BÁRMIT IS ÁLÍT MAGÁRÓL. SZERENCSÉRE ÉN NEM DŐLTEM BE, MEGSZÓLALT A VÉSZCSENGŐ ÉS UTÁNNANÉZTEM AZ EMBERNEK MIELŐTT ELKÜLDTEM A PÉNZT NA EZEK UTÁN NEM IS VETTEM MEG A TERMÉKET NINCS KIDOBNIVALÓ PÉNZEM.
EZEK UTÁN MÉG AZ EMBER FENYEGETŐZIK ÜGYVÉDDEL ÉS PERREL.

Azért érdekes,hogy egyedül a csili vili zsir uj laptopot nem lehet csak személyesen átvenni.Az összes többi termékénél van lehetöség személyes átvételre.

+Quote Post
Wishper
hozzászólás 2009-03-29 00:54
Létrehozva: #18980

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-29 00:22
Azonosító: 588 194

Sziasztok! Pár hete csatlakoztam az oldalhoz 1 kihagyhatatlan könyvvásárlás folyamán tongue.gif Minap elhatároztam, h árulni is szeretnék mikor látom ezt a jutalékrendszert, erről nekem idáig fogalmam sem volt. Azt hittem az oldal csak közvetítő szerepet játszik a 2 fél között. Az oldal működtetésének biztos megvannak a maga költségei, amit nem a kereskedők kárára kéne behajtani. Legyen inkább több hirdetési felület de ez az új rendszer csak elüldözi a vaterásokat. Mivel más ilyen jellegű magyar oldalról nem tudok ez nagy gond lenne.

+Quote Post

1324 Oldal V  « < 947 948 949 950 951 > » 
Reply to this topicStart new topic
12 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (12 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-02 08:45