IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1349 Oldal V  « < 965 966 967 968 969 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
böcűs
hozzászólás 2009-04-02 20:58
Létrehozva: #19321

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-06-02 21:49
Azonosító: 12 540

IDÉZET(Grobar @ 2009-04-02 20:43) *
Vannak ilyenek, de a nagy többség becsületes, korrekt eladó.

Magam is igy gondolom hogy így volt eddig,de valahogy lezülleni látom ezt az egészet!!Aggódom mert egyre több gazember vette észre hogy itt a hiszékenységből milyen jó profitot lehet termelni!!Sokan olyan naivak hogy az szinte már fáj,és ha szól az ember ,vagy figyelmeztetni próbálja valaki jóindulatból,hát azt sokan nem veszik jónéven és --ahogy egyik fórumozó is irta--jönnek ide a fórumra jajveszékelni hogy mit csináljanak!!Pedig ahogy a szólás mondja::Az okos paraszt akkor gondolkodik mikor megy a vásárba,a buta paraszt meg akkor amikor megy hazafelé a vásárból!!

--------------------
A legnemesebb gondolat sem ér semmit ha nem osztod meg másokkal!
Go to the top of the page

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2009-04-02 20:43
Létrehozva: #19322

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-05-24 18:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

IDÉZET(böcűs @ 2009-04-02 20:36) *
Nem tudom más is tapasztalta-e azt a jelenséget hogy egyes nagymenők(50pozitiv felettiek)igencsak hajlamosak átverni az egy-két értékeléssel birókat!

Vannak ilyenek, de a nagy többség becsületes, korrekt eladó.

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."

+Quote Post
böcűs
hozzászólás 2009-04-02 20:36
Létrehozva: #19323

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(ZephMan @ 2009-04-02 17:46) *
Köszönöm a válaszokat mindenkinek, valószínűleg jogi úton fogjuk "tisztázni" a dolgot. A személyes kontaktustól meg elzárkózok, mert hiába vagyok tényleg 184 cm és 92 kg smile.gif, ezek után előfordulhat, hogy a barátai is ott lesznek a találkán, vagy el sem jönne, és 100 km-eket nem akarok feleslegesen utazni. Tanultam a hibából, nem jött össze a "kezdők szerencséje".

Nem tudom más is tapasztalta-e azt a jelenséget hogy egyes nagymenők(50pozitiv felettiek)igencsak hajlamosak átverni az egy-két értékeléssel birókat!Mivel jómagam is rábeszéltem jópár ismerősömet a vaterázásra--fordultak hozzám hogy ugyanmár nézd meg ezt vagy azt a cuccot hogy mi a véleményed róla,meg az eladóról!Az ismerősnek adott és a részemről föltett kérdésre adott válasz igencsak eltért egymástól.A lekezelő modorról nem is beszélve!!Szerintem ez a csávó is azt gondolta hogy a kishülye hiába megy bárhova úgyis nekem hisznek hiszen én már bizonyitottam hogy milyen k...a megbizható vagyok!!!Tehát csak óvatosan mert hamar lépremehet bármelyikőnk!!!Nemhiába van az értékelési rendszer kitalálva.

--------------------

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-04-02 19:01
Létrehozva: #19324

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(matron @ 2009-04-02 18:58) *
De ennyire h....nem lehet valaki....esetleg Lolka-Bolka vagy Inci-Finci néven tán nem lett volna gyanús a dolog?

dehogyisnem lehet... volt már ilyen. de a felelös kolléga már megtette a szükséges lépéseket. smile.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
matron
hozzászólás 2009-04-02 18:58
Létrehozva: #19325

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-01 19:13
Azonosító: 36 737

IDÉZET(bambooflower @ 2009-04-02 08:32) *
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Koala76 is a csapathoz tartozik.

De ennyire h....nem lehet valaki....esetleg Lolka-Bolka vagy Inci-Finci néven tán nem lett volna gyanús a dolog?

+Quote Post
ZephMan
hozzászólás 2009-04-02 17:46
Létrehozva: #19326

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-04-02 11:18
Innen: Szeged
Azonosító: 597 294

Köszönöm a válaszokat mindenkinek, valószínűleg jogi úton fogjuk "tisztázni" a dolgot. A személyes kontaktustól meg elzárkózok, mert hiába vagyok tényleg 184 cm és 92 kg smile.gif, ezek után előfordulhat, hogy a barátai is ott lesznek a találkán, vagy el sem jönne, és 100 km-eket nem akarok feleslegesen utazni. Tanultam a hibából, nem jött össze a "kezdők szerencséje".

+Quote Post
WebonKft
hozzászólás 2009-04-02 16:14
Létrehozva: #19327

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-14 15:34
Innen: Innen hát...
Azonosító: 237 114

IDÉZET(Vateraforum @ 2009-04-02 15:28) *
Tisztelt Felhasználók!

A VateraFutár oldalán új szolgáltatást vehetnek igénybe a mai naptól. A PPS futárszolgálat 1.450 Ft-tól vállalja a csomagok felvételét-kiszállítását az ország egész területén. Ezzel kapcsolatban várjuk javaslataikat, észrevételeiket.

A szolgáltatásról ide kattintva tájékozódhatnak bővebben.

A fuvardíj még reális a hazai piacon de az utánvét beszedésének költsége az marha sok.
Ezt javasolnám úgy módosítani ahogy ezt a többi futárcég is alkalmazza. Sávosan.
Példa:
0- 50 000 Ft-ig 0 Ft
50 001-100 000 Ft-ig 220 Ft
100 001-150 000 Ft-ig 400 Ft
150 001-200 000 Ft-ig 600 Ft
200 001-250 000 Ft-ig 1 000 Ft
250 001-300 000 Ft-ig 1 700 Ft

A fentieket esetleg a havonta feladandó csomagok számától is függővé lehet tenni.

De önmagában a 600 Ft nagyon sok.
1,5 kg-os küldemény esetén. 2.580 Ft a díj. Ez alatt viszi el a Posta is, értékbiztosítással, 1 munkanapos kézbesítéssel, portósan! ( címzett fizet opcióval )

+Quote Post
Orosz77
hozzászólás 2009-04-02 15:52
Létrehozva: #19328

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-02 10:07
Azonosító: 18 468

IDÉZET(philipkdick @ 2009-04-02 12:23) *
Sziasztok!

Nem régiben volt egy adás-vételem. A vásárló egy hét után visszaküldte a terméket, mondván, hogy hibásan működik. Kipróbáltam és tökéletesen funkcionál.

Ezt meg is írtam neki még le is kameráztam, hogy lássa, illetve hallja. Kéri vissza a pénzét. A vételárat vissza is akartam utalni, de neki a postaköltség is kell.

Azzal érvvelt, hogy a boltokban is visszafizetik 8 napon belül a vásárolt termék árát. Hiába írtam neki, hogy a postát nem. Mert az nem az én zsebembe ment.

Addig-meddig leveleztünk, hogy már megígértem neki, hogy kifizetem a postát is (és így 1000 Ft. kárt csinálok magamnak), ha ő nem negatív értékelést ad.

Nem tudom mitévő legyek, mert nem bízom a vásárlóban. Az az érzésem, hogy csak károm lesz az egészből.

Valaki még járt így, vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?

Előre is köszönöm.

Írd meg neki, hogy örüljön, ha nem kap negatív minősítést. Ha a termék tökéletesen működött hiába reklamál bármit is, ha meggondolta magát közben. A visszavásárlási garancia, ha jól tudom, csak boltokra vonatkozik, de a jól működő terméket ott sem biztos, hogy visszaveszik. Ha már ennyire korrekt vagy, nyugodjon bele, hogy a postát bukta. legközelebb meggondolja, hogy mire licitál, kell-e neki.

+Quote Post
Orosz77
hozzászólás 2009-04-02 15:48
Létrehozva: #19329

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-02 10:07
Azonosító: 18 468

IDÉZET(ZephMan @ 2009-04-02 11:33) *
Sziasztok!

Tanácsot kérnék, mi a teendő a következő esetben: vásároltam egy mobiltelefont 48e Ft-ért (csak, hogy az értékét tisztázzam). Előre is köszönöm.

Meg kell neki írni, hogy amennyiben nem utalja vissza a pénzt, a rendőrség értesítve lesz bűncselekményi összegre elkövetett csalás vádjával. Innen már csak rajtad múlik, hogy nemleges válasz esetén megléped-e ezt a lépést. Az értékelése természetesen negatív, de ettől még a pénz nem jön vissza. Szerintem a telefont csak a pénz (esetleges) visszaérkezése után postázd, mert előfordulhat, hogy se pénz, se telefon.

+Quote Post
Vateraforum
hozzászólás 2009-04-02 15:28
Létrehozva: #19330

Fórumozó

Csoport:
Rendszergazda

Regisztrált: 2007-03-21 17:08
Azonosító: 1 334

Tisztelt Felhasználók!

A VateraFutár oldalán új szolgáltatást vehetnek igénybe a mai naptól. A PPS futárszolgálat 1.450 Ft-tól vállalja a csomagok felvételét-kiszállítását az ország egész területén. Ezzel kapcsolatban várjuk javaslataikat, észrevételeiket.

A szolgáltatásról ide kattintva tájékozódhatnak bővebben.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
WebonKft
hozzászólás 2009-04-02 13:44
Létrehozva: #19331

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-14 15:34
Innen: Innen hát...
Azonosító: 237 114

Sziasztok!

Tanácsot kérnék, mi a teendő a következő esetben: vásároltam egy mobiltelefont 48e Ft-ért (csak, hogy az értékét tisztázzam). Az illető, aki árulta, közölte, hogy nem tudja azonnal küldeni, mert útközben a telefonáláshoz használatos hangszóró tönkrement, kicserélteti. Megértettem, gondoltam ez egy korrekt ember, sokat elküldték volna rosszul, és oldd meg. A vásárlást követő 2. héten érkezett meg a telefon, azaz tegnap. Úgy volt meghirdetve, hogy villámár esetén ő állja a postát, így is lett, csakhogy egy egyszerű, bélelt borítékban küldte, újságokba csomagolva. Ez már gyanús volt. A hirdetésben az állt, hogy a kamera körüli rész kopott (gondoltam, pár ezresért meg lehet csináltatatni), de egyébként tökéletesen működik, viszont garancia nincs már rá. Csakhogy, a kijelző karcos, a középső gomb úgy néz ki mintha két szöget vertek volna bele, de nem ez a lényeg: a bluetooth panel hardveresen rossz, az egyik hangszóró meg sem mukkan (2 beépített hangszóróval rendelkező készülékről van szó), a kamera rossz; ezek a belsejében vannak a telefonnak, így a postai sérülés nem lehetséges, mert akkor minimum ketté kellett volna törnie a készüléknek. Ennek tükrében közöltem az eladóval, hogy elégedetlen vagyok a termékkel, nem erről volt szó, küldje vissza a pénzt, és kiegyezünk egy semlegesben. Ő azt mondja, hogy elköltötte a pénzt, küldjem el a telefont, megcsináltatja (ami minimum 20ezer forint!), de pénzt vissza nem fizet.
Tehát a kérdésem, hogy mit tehetek ez ügyben, mert nekem így nem kell ez a készülék?

Előre is köszönöm.

Szia a Vatera NEM HIVATALOS állásfoglalása ilyen jellegű ügyekkel kapcsolatban:

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján
köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott
róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség,
a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban
polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a
rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek
természetesen a Vatera.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy
rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

+Quote Post
badooo
hozzászólás 2009-04-02 13:32
Létrehozva: #19332

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-15 22:42
Azonosító: 14 080

Sziasztok!

Tanácsot kérnék, mi a teendő a következő esetben: vásároltam egy mobiltelefont 48e Ft-ért (csak, hogy az értékét tisztázzam). Az illető, aki árulta, közölte, hogy nem tudja azonnal küldeni, mert útközben a telefonáláshoz használatos hangszóró tönkrement, kicserélteti. Megértettem, gondoltam ez egy korrekt ember, sokat elküldték volna rosszul, és oldd meg. A vásárlást követő 2. héten érkezett meg a telefon, azaz tegnap. Úgy volt meghirdetve, hogy villámár esetén ő állja a postát, így is lett, csakhogy egy egyszerű, bélelt borítékban küldte, újságokba csomagolva. Ez már gyanús volt. A hirdetésben az állt, hogy a kamera körüli rész kopott (gondoltam, pár ezresért meg lehet csináltatatni), de egyébként tökéletesen működik, viszont garancia nincs már rá. Csakhogy, a kijelző karcos, a középső gomb úgy néz ki mintha két szöget vertek volna bele, de nem ez a lényeg: a bluetooth panel hardveresen rossz, az egyik hangszóró meg sem mukkan (2 beépített hangszóróval rendelkező készülékről van szó), a kamera rossz; ezek a belsejében vannak a telefonnak, így a postai sérülés nem lehetséges, mert akkor minimum ketté kellett volna törnie a készüléknek. Ennek tükrében közöltem az eladóval, hogy elégedetlen vagyok a termékkel, nem erről volt szó, küldje vissza a pénzt, és kiegyezünk egy semlegesben. Ő azt mondja, hogy elköltötte a pénzt, küldjem el a telefont, megcsináltatja (ami minimum 20ezer forint!), de pénzt vissza nem fizet.
Tehát a kérdésem, hogy mit tehetek ez ügyben, mert nekem így nem kell ez a készülék?

Előre is köszönöm.

Szia! Én mindenképp a "személyes kapcsolatfelvételt" javasolnám ! 48 e.-ért meg főleg ! Működik !/ esetleg,ha nem vagy 180 cm,és 92 kilós,akkor másod magaddal mész... Üdv: Feri

+Quote Post
böcűs
hozzászólás 2009-04-02 13:13
Létrehozva: #19333

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Sziasztok!

Előre is köszönöm.

Szia ZephMan!Valószinű hogy a Fórum nem fog tudni Segiteni!Keresd meg a kapcs.felv.en keresztül a Vatera Csapatot és ők rutinosak és az a dolguk hogy segitsenek ha valaki nem talál megoldást a problémájára!Jelen esetben kiszolgáltatott helyzetben vagy.Amilyen szemét vagyok még egy tanácsot is adok!!!Ingyen!!!Ha a Fórumtól kell segitség azt mielőtt megkostolnád a horgon a csalit --az előtt tedd!!Hamár lógsz a horgon akkor már nehéz segiteni--azzal meg ha megsimogatjuk a buksidat--hogy ŰGYES--ugye nem vagy ki a vizből?

--------------------

+Quote Post
kukureku
hozzászólás 2009-04-02 12:29
Létrehozva: #19334

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-21 13:00
Azonosító: 14 569

IDÉZET(philipkdick @ 2009-04-02 12:23) *
Sziasztok!

Nem tudom mitévő legyek, mert nem bízom a vásárlóban. Az az érzésem, hogy csak károm lesz az egészből.

Úgy tudom magánemberként nem is kell garanciát vállalnod rá. (de ez nem biztos)
Viszont a postát semmiképpen se fizesd vissza, azt sehol nem csinálják!

+Quote Post
philipkdick
hozzászólás 2009-04-02 12:23
Létrehozva: #19335

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-03 21:42
Azonosító: 333 174

Sziasztok!

Nem régiben volt egy adás-vételem. A vásárló egy hét után visszaküldte a terméket, mondván, hogy hibásan működik. Kipróbáltam és tökéletesen funkcionál.

Ezt meg is írtam neki még le is kameráztam, hogy lássa, illetve hallja. Kéri vissza a pénzét. A vételárat vissza is akartam utalni, de neki a postaköltség is kell.

Azzal érvvelt, hogy a boltokban is visszafizetik 8 napon belül a vásárolt termék árát. Hiába írtam neki, hogy a postát nem. Mert az nem az én zsebembe ment.

Addig-meddig leveleztünk, hogy már megígértem neki, hogy kifizetem a postát is (és így 1000 Ft. kárt csinálok magamnak), ha ő nem negatív értékelést ad.

Valaki még járt így, vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?

Előre is köszönöm.

+Quote Post
forevergsm
hozzászólás 2009-04-02 12:11
Létrehozva: #19336

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-06-05 20:26
Innen: Budapest
Azonosító: 159 654

IDÉZET(bambooflower @ 2009-04-02 11:43) *
amennyiben az eladó elzárkózik, nem nagyon tudsz tenni semmit, a negatív értékelésen kívül.

... + legközelebb figyelmesebben vásárol... ilyen értéknél csak személyesen...

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-04-02 11:43
Létrehozva: #19337

Csoport:
Kizárt

Előre is köszönöm.

amennyiben az eladó elzárkózik, nem nagyon tudsz tenni semmit, a negatív értékelésen kívül.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
ZephMan
hozzászólás 2009-04-02 11:33
Létrehozva: #19338

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-04-02 11:18
Innen: Szeged
Azonosító: 597 294

Sziasztok!

Előre is köszönöm.

A hozzászólást -ZephMan- szerkesztette a következő időpontban: 2009-04-02 11:35

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-04-02 09:39
Létrehozva: #19339

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 32

IDÉZET(matron @ 2009-04-02 08:08) *
Tisztelt Ügyfélszolgálet!

Szerintem ez önlicit

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=143776583

Kedves matron!

Az észrevételt továbbítottuk a felelős kolléga felé, amennyiben jogos a bejelentés megteszi
a szükséges intézkedéseket.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-04-02 08:32
Létrehozva: #19340

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(matron @ 2009-04-02 08:08) *
Tisztelt Ügyfélszolgálet!

Szerintem ez önlicit

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=143776583

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Koala76 is a csapathoz tartozik.

--------------------

+Quote Post

1349 Oldal V  « < 965 966 967 968 969 > » 
Reply to this topicStart new topic
8 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (8 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-05-06 22:44