IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1326 Oldal V  « < 971 972 973 974 975 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
pferde
hozzászólás 2009-03-09 23:25
Létrehozva: #19441

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-17 19:54
Innen: Veszprém megye
Azonosító: 83 561

Upsz... Azért a "fő hangadók" itt is egy tág fogalom. smile.gif Netán az "öregek"-re gondolsz? Mert az ő véleményük az, amire adok. (Nem, mintha új felhasználó nem mondhatna okosat smile.gif ). Nehéz elhinni egyébként, Szóval nevesítenéd a "fő hangadók"-at? Mostmár kiváncsi vagyok. rolleyes.gif (Nemmondod, hogy a törzscsapat azt állítja, bátran lehet "lesből" árfelverni? ohmy.gif )

A hozzászólást -pferde- szerkesztette a következő időpontban: 2009-03-09 23:29

--------------------
Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék ma egy almafát. - Ági

Go to the top of the page

+Quote Post
tomas73
hozzászólás 2009-03-09 23:21
Létrehozva: #19442

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-22 13:37
Azonosító: 154 640

Üdv
A pénzt csak úgy boritékban a csomag mellet felelőtlenség volt elküldeni.Bárkinek igaza lehet utólag:
1:a vevő belerakta a csomag mellé ,(a póstán,vagy útkzben köddé vált a pénz).
2:a vevő nem rakta bele a csomag mellé a pénzt,(az eladó nem találta).
3:AZ ELADÓ KIVETTE A PÉNZT A CSOMAGBÓL (MIVEL NINCS .:ÁTUTALÁSI BIZONYLAT,SEM FELADÓ VEVÉNY,A KÉZPÉNZRŐL)
Döntse el mindenki maga.
Ezért én csak úgy utalok valakinek ha nyoma van papíron,vagy elektronikussan. wink.gif

+Quote Post
konyvetNEKED
hozzászólás 2009-03-09 23:21
Létrehozva: #19443

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-04-17 02:56
Azonosító: 5 690

IDÉZET(adamboon @ 2009-03-09 20:54) *
Lenne nekem egy olyan problémám hogy megbeszéltem vaterán az egyik eladóval hogy egy nokia n95 ért cserébe küldök neki két telefont meg 22 ezer forintot és akkor ő is küldi az n95 öt belerakok mindent a csomagba a pénzt a telefonokat is elküldöm erre a csávó visszaír hogy a pénz nem volt benne a csomagba. De a csomagolás sértetlen volt és az én írásom volt a csomagon szóval a postán nem bonthatták fel. Meg ugy leragasztottam hogy biztos hogy észrevették volna ha már egyszer valaki felbontotta. És akkor most az eladóval telefonálgatok és ő csak azt mondja hogy a pénz nem volt benne csak a telefonok és a pénz meg sehol és nem akarja küldeni az n95 öt micsinálják jelentsem fel? vagy mit? valami okosságot mondjon valaki

...ebből sehogy nem fogsz tudni jól kijönni... pénzküldésre ma vannak elég biztonságos megoldások, mellesleg akár ingyen... azonkívül a szépen leragasztott csomagok többsége simán kinyitható és észrevétlenül visszazárható, bár ebben az esetben valószínűleg nemcsak a pénz "esett volna ki" belőle visszazárás előtt...

A hozzászólást -konyvetNEKED- szerkesztette a következő időpontban: 2009-03-09 23:25

+Quote Post
forevergsm
hozzászólás 2009-03-09 22:32
Létrehozva: #19444

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-06-05 20:26
Innen: Budapest
Azonosító: 159 654

IDÉZET(Borcsus @ 2009-03-09 09:30) *
hová lett a levelem amit ide írtam??? mi az értelme ennek a fórumnak ha nem nyilváníthatok véleményt mi?? tfff szánalmas

Volt itt már más is....
...lásd levelezés...
http://www.vatera.hu/balatoni_pihenes_nyar..._122047546.html

na meg a semlegesei... minél drágább a termék, annál biztosabb, hogy nem valósult meg az üzlet, de újraindításra sem került... nyilván eltűnt az éterben a vaterának járó jutalékkal együtt...
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=108962391
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=112886103
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=113831105
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=117726832
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=131850060
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=114430505
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=123807535

a fogalmazványai az értékeléseknél (pl. a 2. negatívjára adott válasza) néhány helyen igencsak nem tűr nyomdafestéket... nem is tudom, mi a jobb, ha a vatera törli ezeket, vagy ha nem...

szóval, lehetne arról beszélgetni, hogy mi/ki a szánalmas...

A hozzászólást -forevergsm- szerkesztette a következő időpontban: 2009-03-09 22:35

+Quote Post
rudolf59
hozzászólás 2009-03-09 22:09
Létrehozva: #19445

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 87

IDÉZET(KapdKi @ 2009-03-09 20:08) *
Nu und ???
Én megkaptam a magamét azért, mert a személyes átvételt csak ott vagyok hajlandó teljesíteni, ahol én adom meg ... sad.gif
2 helyszínt és több időpontot adtam ... Egyik sem jó ...

A személyes átvétel helyét beírom a termékleírásba, aztán, vagy tetszik, vagy nem, de csak ott tudom átadni, ha ezután is kell neki.
Eddig még nem volt ebből probléma.

+Quote Post
adamboon
hozzászólás 2009-03-09 21:54
Létrehozva: #19446

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-03-09 21:47
Azonosító: 532 675

Lenne nekem egy olyan problémám hogy megbeszéltem vaterán az egyik eladóval hogy egy nokia n95 ért cserébe küldök neki két telefont meg 22 ezer forintot és akkor ő is küldi az n95 öt belerakok mindent a csomagba a pénzt a telefonokat is elküldöm erre a csávó visszaír hogy a pénz nem volt benne a csomagba. De a csomagolás sértetlen volt és az én írásom volt a csomagon szóval a postán nem bonthatták fel. Meg ugy leragasztottam hogy biztos hogy észrevették volna ha már egyszer valaki felbontotta. És akkor most az eladóval telefonálgatok és ő csak azt mondja hogy a pénz nem volt benne csak a telefonok és a pénz meg sehol és nem akarja küldeni az n95 öt micsinálják jelentsem fel? vagy mit? valami okosságot mondjon valaki

+Quote Post
KapdKi
hozzászólás 2009-03-09 21:35
Létrehozva: #19447

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:23
Azonosító: 312

IDÉZET(pferde @ 2009-03-09 11:53) *
laugh.gif laugh.gif

Kapdki! Nem tudom, ki ugatott le, de ne azt nézd, hogy mit ír, hanem hogy ki... smile.gif (Mit tagadjam... én is szelektálok a véleményformálók között. rolleyes.gif )

Az itteni fórum legfőbb hangadói ugattak le ...

--------------------
Az erőszak a gyengék végső menedéke.

(by Ájszek Aszimov)

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2009-03-09 21:17
Létrehozva: #19448

Öreg róka:)

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-19 21:37
Innen: Ideg-elme
Azonosító: 903

IDÉZET(Bundibacsi44 @ 2009-03-09 20:11) *
Kedves fórumozók! a JÁTÉKBAZÁR névvel eladó bükfürdői ajánlatára licitáltam már 3napja, erre most rámlicitált valaki és szépen az ELADÓ nem enged licitálni és nem fogad üzeneteket tőlem.Ez naGY SZEMÉTSÉG TŐLE,vag
y kamu vol az egész??????????valakinek véleménye?

nyelni kell egy marha nagyot - és továbblépni.

--------------------
mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak...

...szorgos népünk győzni fog !
.
csaby

+Quote Post
Bundibacsi44
hozzászólás 2009-03-09 21:11
Létrehozva: #19449

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-03-06 17:30
Azonosító: 525 454

Kedves fórumozók! a JÁTÉKBAZÁR névvel eladó bükfürdői ajánlatára licitáltam már 3napja, erre most rámlicitált valaki és szépen az ELADÓ nem enged licitálni és nem fogad üzeneteket tőlem.Ez naGY SZEMÉTSÉG TŐLE,vag
y kamu vol az egész??????????valakinek véleménye?

+Quote Post
    KapdKi
    hozzászólás 2009-03-09 21:08
    Létrehozva: #19450

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
    Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(euro-elektronic @ 2009-03-09 19:55) *
    Úgy látom, mostanában megnőtt a degeneráltak száma.
    Ma felhív egy figura, hogy hol van személyes átvétel. Mondom neki, hogy sehol, mert ott van a terméklapon, hogy csak posta.
    Válasza: "akkor k*** be"
    Mégcsak nem is kezdő. Eszem megáll. Van két fazonom, aki csak kapcsolatfelvételi terméket ütött le, semmiféle vásárlási szándéka nincs.
    Persze egytől egyig mind negatívot kap, de akkor is felesleges munka, bosszúnegatív töröltetgetés, kűzdelem.
    A "k*** be a fa..." típusú vevőből is ez a második, a múlt héten is volt egy. Úgy látom, nemcsak pénzügyi válság van, de valami súlyos agyi is... sad.gif

Nu und ???
    Én megkaptam a magamét azért, mert a személyes átvételt csak ott vagyok hajlandó teljesíteni, ahol én adom meg ... sad.gif
    2 helyszínt és több időpontot adtam ... Egyik sem jó ...

A hozzászólást -Vatera_Fórum_Moderátor- szerkesztette a következő időpontban: 2009-03-09 21:12

--------------------

(by Ájszek Aszimov)

+Quote Post
    euro-elektronic
    hozzászólás 2009-03-09 20:55
    Létrehozva: #19451

Fórumozó

Csoport:
    Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:47
    Innen: Érd
    Azonosító: 6

Úgy látom, mostanában megnőtt a degeneráltak száma.
    Ma felhív egy figura, hogy hol van személyes átvétel. Mondom neki, hogy sehol, mert ott van a terméklapon, hogy csak posta.
    Válasza: "akkor k*** be"
    Mégcsak nem is kezdő. Eszem megáll. Van két fazonom, aki csak kapcsolatfelvételi terméket ütött le, semmiféle vásárlási szándéka nincs.
    Persze egytől egyig mind negatívot kap, de akkor is felesleges munka, bosszúnegatív töröltetgetés, kűzdelem.
    A "k*** be a fa..." típusú vevőből is ez a második, a múlt héten is volt egy. Úgy látom, nemcsak pénzügyi válság van, de valami súlyos agyi is... sad.gif

A hozzászólást -Vatera_Fórum_Moderátor- szerkesztette a következő időpontban: 2009-03-09 21:12

--------------------

+Quote Post
    pferde
    hozzászólás 2009-03-09 12:53
    Létrehozva: #19452

Fórumozó

Csoport:
    Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-17 19:54
    Innen: Veszprém megye
    Azonosító: 83 561

IDÉZET(Orosz77 @ 2009-03-08 09:44) *
    A pluszban elkért (pl. sorbanállás, utaztatás stb.) pénzekről nekem az jut eszembe, hogy vevőként levonom az utalandó pénzből az utalási költséget, sorbanállást (én is), Internetes utalás esetén a számítógép bekepcsolásának költségét, áramdíj, a szék kopásának az arra az időszakra esedékes összegét laugh.gif és a végén kijön egy korrekt postaköltség. .
    Majd jönni fog ezentúl üzletben az eladó készreállási díja, raktárba bemegyek a termékért és kihozom díj, megmutatom díj stb.

laugh.gif laugh.gif

Azóta is azon gondolkodom, milyen az a "30-50,- Ft.-os A/4-es boríték" ... Mert gondolom egy vászon fejpántot csak nem rak be két db. buborékfóliásba... ohmy.gif
    (Orosz77, úgy meg nevettettél, hogy már csak kicsit vagyok bosszús! rolleyes.gif )

Kapdki! Nem tudom, ki ugatott le, de ne azt nézd, hogy mit ír, hanem hogy ki... smile.gif (Mit tagadjam... én is szelektálok a véleményformálók között. rolleyes.gif )

--------------------
    Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék ma egy almafát. - Ági

+Quote Post
    Vatera_Fórum_Mod...
    hozzászólás 2009-03-09 10:52
    Létrehozva: #19453

Csoport:
    Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
    Azonosító: 32

IDÉZET(Borcsus @ 2009-03-09 09:30) *
    hová lett a levelem amit ide írtam??? mi az értelme ennek a fórumnak ha nem nyilváníthatok véleményt mi?? tfff szánalmas

Kedves Borcsus!

A hozzászólás törlésre került. Megkérjük, hogy a Vatera fórumainak szabályzatát valamint a netikett szabályait
    tartsa be. Tartózkodjon a másokat sértő hozzászólások megjelentetésétől!
    Köszönjük szíves közreműködését, megértését!

--------------------
    a Vatera csapata
    www.vatera.hu

+Quote Post
    bambooflower
    hozzászólás 2009-03-09 10:41
    Létrehozva: #19454

Csoport:
    Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
    Azonosító: 130

IDÉZET(Borcsus @ 2009-03-09 09:34) *
    gyorsan dolgoztok ! 3 perc sem telt el máris le lettem mosva , de mit kell tennem hogy ittmaradjon az amit írok ??? már vatera tag vagyok , ha újra kell regisztrálnom magam valahova - akkor itt most láttatok utoljára mert lesz@rom !

olvastam a véleményed. attól tartok, ha azt szeretnéd, hogy itt maradjon, másképp kell fogalmaznod. ha a moderátorral akarsz váltani pár szót, nemsokára felébred. smile.gif

A hozzászólást -bambooflower- szerkesztette a következő időpontban: 2009-03-09 10:44

--------------------
    "Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
    Borcsus
    hozzászólás 2009-03-09 10:30
    Létrehozva: #19455

Új fórumozó

Csoport:
    Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-15 21:55
    Azonosító: 410 794

gyorsan dolgoztok ! 3 perc sem telt el máris le lettem mosva , de mit kell tennem hogy ittmaradjon az amit írok ??? már vatera tag vagyok , ha újra kell regisztrálnom magam valahova - akkor itt most láttatok utoljára mert *** !

+Quote Post
    velence18
    hozzászólás 2009-03-08 23:46
    Létrehozva: #19456

Új fórumozó

Csoport:
    Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-04 19:37
    Azonosító: 388 634

KÖSZÖNÖM!!!

+Quote Post
    Vatera_Fórum_Mod...
    hozzászólás 2009-03-08 23:44
    Létrehozva: #19457

Csoport:
    Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
    Azonosító: 32

IDÉZET(velence18 @ 2009-03-08 22:42) *
    Szerintetek hogyan tudom magam letörölni a vateráról? tud nekem vki segíteni??? KÖSZI

Kedves velence18!

A regisztráció törlését a kapcsolatfelvételen keresztül lehet kérni.
    Kapcsolatfelvétel - Regisztráció, felhasználói fiók - Szeretném a Vatera regisztrációmat megszüntetni

--------------------
    a Vatera csapata
    www.vatera.hu

+Quote Post
    velence18
    hozzászólás 2009-03-08 23:42
    Létrehozva: #19458

Új fórumozó

Csoport:
    Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-04 19:37
    Azonosító: 388 634

Szerintetek hogyan tudom magam letörölni a vateráról? tud nekem vki segíteni??? KÖSZI

+Quote Post
    pozso
    hozzászólás 2009-03-08 15:01
    Létrehozva: #19459

Új fórumozó

Csoport:
    Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-02-22 18:48
    Azonosító: 497 174

Szerintetek tisztességes és elfogadható eljárás az,hogy ha az eladó egy konyhai robotgép estében a termékleírásban elhallgatja,hogy a készülék nem 220V feszkóval működik,hanem méregdrága 1.5 V-os aksikkal, melyek további 9ezer forinttal drágítják az amúgy 5000ft licitáron megvásárolt gépet?
    Szerintetek ez esetben jogos a visszavásárlás kérése?
    Szerintetek a visszavásárlás kategórikus elutasítása után, méltányos kérés részemről a vételár felének visszafizetése?
    Szerintetek jogos kifogás egy utcán átvett "elektromosnak"hitt készülék helyszíni átvizsgálása,mikor egy konyhai robotról álmomban nem gondoltam,hogy "elemekkel"működik,mit is próbálgattam volna és miért is?
    Ami még nagyon érdekes, az eladó emailben küldött válasza,mely hűen tükrözi a vaterás kereskedelemről alkotott meggyőződését, íme:

"Kedves........

Érdekes számomra is amit ír, mivel én meg voltam győződve arról, hogy ez egy villanyárammal működő konyhai gép, valóban nem néztük meg tüzetesen, hogy milyen is ez, darad-darab, nekünk nem kell ezért tettük fel 1 ft-ról minimál ár nélkül, viszik amennyiért viszk.
    A leírásban pedig mentségünkre legyen mondva (bár nem direkt) de nem szerepel az hogy 220 volttal működne...
    Tehát Ön a gépet szabályos aukción megvette, lett volna lehetősége kérdezni, akkor kibontottuk és tüzetesen átnéztük volna, sőt mivel személyes átvétel történt, kibonthatta és átnézhette volna megfelel-e az Ön igényeinek!

Azt gondolom, ez itt egy internetes piactér, ugyanolyan mint mikor kimegy a piacra és megvesz egy használt cikket. A bolti áron jóval alul veszi, ezzel kockázatot vállal.

Lehet fenyegetőzni cifra írással, de Ön is tudja, hogy a sarat vissza is lehet dobni. A piacon se ússza meg, ha beszól a kofának...

Nos, ha Ön mindenképpen a pénzét szeretné vissza, akkor várnia kell mert mostanában nem megyünk Győrbe.

A javaslatom az, hogy tegye fel a Vaterára, plusz költsége nem volt mivel mi odaszállítottuk Önnek, így a kifizetett áron bármikor értékesítheti.

Ha mindez nem megfelő Önnek és mégis a vaterás feketítés mellett dönt - állok elébe!

Üdv.XY

A vaterás feketítés alatt értsd a beígért negatívot, és az adás-vétel körülményeinek tényszerű ismertetését.
    Az eladó nikkneve egyébként borcsus,aki a kinált egyéb termékszáma alapján,valamint eddigi adás-vétel száma alapján rutinos vaterázó, velem ellentétben, aki a licit előtt elfeledtem megnézni a nacionáléját,meg is szívtam rendesen.

A hozzászólást -pozso- szerkesztette a következő időpontban: 2009-03-08 15:04

+Quote Post
    KapdKi
    hozzászólás 2009-03-08 13:14
    Létrehozva: #19460

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
    Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(d-tucsi @ 2009-03-07 21:20) *
    Szerintem meg te nem látod jol, a dolgokat.Egyéb(csomagolás,stb)költséget tényleg annyit számol fel mindenki amennyit akar,de a postaköltség ugyanarra a termékre mindenkinek ugyanannyi,mert az a postai dijszabás.Tehát ha csak azt irja valaki,hogy postaköltség x termékre akkor azon a postai dijszabást kell érteni.Vagy irja oda,hogy ö más dijszabással dolgozik,de akkor azt ne nevezze postaköltségnek.Az egyéb csom. stb költség más dolog.

Ezzel azonos tartalmú hozzászólásomért már nagyon leugattak engem itt a förumon ... De akkor is ezzel azonos a véleményem ...

--------------------

(by Ájszek Aszimov)

+Quote Post

1326 Oldal V  « < 971 972 973 974 975 > » 
    Reply to this topicStart new topic
    3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
    0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-22 00:09