IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1326 Oldal V  « < 990 991 992 993 994 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Sprinkler1
hozzászólás 2009-02-08 17:18
Létrehozva: #19821

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 12:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

IDÉZET(hytech @ 2009-02-08 15:32) *
Ezt nem hiszem el:
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=127545173

A levelezést olvassátok dry.gif

De ő legalább lelevelezi veled!
Nekem volt olyanom, aki szó nélkül lecsapta egy babaruhámat, majd felhívott és bekínált egy összeget más, de jóval drágább termékemre. blink.gif

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"
Go to the top of the page

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-02-08 16:32
Létrehozva: #19822

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

Ezt nem hiszem el:
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=127545173

A levelezést olvassátok dry.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2009-02-07 22:27
Létrehozva: #19823

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(BartaPeter21 @ 2009-02-07 20:35) *
Üdv Mindenki!

Azt szeretném kérdezni hogy van még rajtam kivül olyan ember akinek nem postázott
az elmúlt kb 1-2 hétben Csibe76 ( I. György, Pápa)?
Nekem egy adidas cipővel lóg, csak azért szólok hogy ne várja senki azt amit vásárolt!!!
Ti mit léptek most hogy a pénzt már utaltátok? feljelentés érdemes?

Irjatok, köszi BArtapeter21

Mármint csibe70

+Quote Post
BartaPeter21
hozzászólás 2009-02-07 21:35
Létrehozva: #19824

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-12-01 19:19
Azonosító: 59 076

Üdv Mindenki!

Azt szeretném kérdezni hogy van még rajtam kivül olyan ember akinek nem postázott
az elmúlt kb 1-2 hétben Csibe76 ( I. György, Pápa)?
Nekem egy adidas cipővel lóg, csak azért szólok hogy ne várja senki azt amit vásárolt!!!
Ti mit léptek most hogy a pénzt már utaltátok? feljelentés érdemes?

Irjatok, köszi BArtapeter21

+Quote Post
kzvtr
hozzászólás 2009-02-07 06:54
Létrehozva: #19825

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:18
Azonosító: 164

nonijo: természetesen NEM lebeszélésképpen írtam, amit írtam, hanem próbáltam összefoglalni, hogy milyen előnyei/hátrányai lehetnek, milyen végkifejlet.

Mint említettem, Én csináltam, amúgy elég hosszú ideig anno, NEKEM nem vált be, de másoknak igen.

Sokan nagyon szeretik, Én is licitálok 1ft-osra, DE: komoly összeget, ha komolyan érdekel valami. Persze az elején nem feltétlenül a legkomolyabb az összeg, főleg, ha nyerni szeretnék wink.gif

De ha nagyon fontos, akkor még aktivizálom az ébresztőórát is, és a vége előtt felkelek, bármikor is legyen a vége, ha nagyon fontos, megpróbálok mindig a gépnél lenni. Persze ez meg életvitel kérdése, ha ez nem lehetséges, akkor előre beállítom a maximum licitértéket és várom a "csodát".

Számos alkalommal havernál, aki csinál 1ft-os aukciót időnként, "nagyon komoly" licitálói vannak, 100-300 Ft-ig, amikor tíz Ft-osával "nyomják fel" az árat, hiába, az ember szeret licitálgatni. Csakhogy a termék (termékek egyben) több ezer vagy több tízezer Ft értékűek. Innen is látszik, ki a komoly szándékú. A végén derül ki, amikor megnézed a licitálók listáját, tanulságos. a lista legkisebb összegeinél a komolytalanok, majd feljebb a komolyabbak.

Javaslom, nézd meg másoknál, csak úgy böngészgetve, úgy is lehet tanulni. Én is ezt teszem érdekességképpen, ha már nem csinálok 1ft-ost wink.gif

Az 1ft-osnak az az előnye tulajdonképpen, hogy így is úgy is elkel a termék a licit lejártával, akármi lesz. Max. tanulópénz, de mint mondtam, lehet pozitív értelemben meglepetés is!

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2009-02-07 06:22
Létrehozva: #19826

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-01 12:23
Innen: Budapest
Azonosító: 12 391

IDÉZET(nonijo @ 2009-02-06 22:10) *
Szia, Köszönöm a kimerítő választ. Most egy jó ideig nem lesz 1 ft-osom. Amíg le nem szoknak rólam. Persze nem akarom tiltólistára tenni őket, de olyan kínos, ahogy rámtelepedtek.

Nem RÁD szoktak valakik, hanem vannak olyanok, akik figyelik az ilyen aukciókat, függetlenül attól, hogy ki indította.
(Töredelmesen bevallom, néha én is próbálok így "nyerészkedni"... wink.gif Bár inkább szórakozásból csinálom.)

Az 1 Ft-ról, minimálár nélkül indított aukciók mindig is rizikósak voltak. (Főleg akkor, ha még 1 Ft-os licitlépcsőt is állít mellé az ember...)

--------------------
Putyur

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.
Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.

+Quote Post
konyvetNEKED
hozzászólás 2009-02-07 01:50
Létrehozva: #19827

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-04-17 02:56
Azonosító: 5 690

IDÉZET(nonijo @ 2009-02-06 20:18) *
Sziasztok! Az esélygyűjtő akcióban sok 1 Ft-os aukciót indítottam. Van egy ill. kettő kedves vevőm, aki mindent elvisz 1Ft.-ért, de csak az 1 Ft-osokat. Már nagyon unom és emiatt soha többet nem teszek fel semmit 1 Ft-ért. Elvette a kedvem a játéktól.

A minimálár nélküli (egyforintos) aukciók a vevőnek kedveznek, eladói szemmel az a baj, hogy ehhez Mo-on még kevés a vásárló (ill. nem tudnak az aukcióról, vagy nem akkor, amikor az épp fut). Nagyon kevés az egy forintról induló minimálár nélküli aukció, amelyik a piaci ár környékén zárulna, általában mélyen alatta marad. Ezért van olyan sok önlicit.

+Quote Post
nonijo
hozzászólás 2009-02-06 23:10
Létrehozva: #19828

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-15 13:12
Azonosító: 409 654

IDÉZET(kzvtr @ 2009-02-06 21:04) *
Vannak 1ft-os aukcióra licitálók, három csoportba oszthatók

1. kereskedő/viszonteladó, kizárólag eladásra vásáolnak össze mindent. Ők azok, akik vagy fillérekért nyernek meg dolgokat, vagy túllicitáják őket. Sokszor másik nevükkel, családtag, más adatokkal, de másnap már ott látod a terméket aranyárban a vaterán

2. Ugyanilyen szisztémával olyan magánszemély, aki csak fillérekért vesz, és annak akar örülni mindig. Nem eladásra vesz, de csak fillérekért.

3. rendes licitáló, aki rendes áron, szerinte reális árat kínálva szeretne nyerni. Nincs több vaterás accountja, egy néven fut. Kevés szerintem az ilyen. Persze szubjektív dolog, kinek mi a reális ár wink.gif

Az 1ft-os aukciók nagyon rizikósak.

Hiába kínálsz valamit 1ft-ért, ha nincs két licitáló a termékre, még akkor sem, ha az rányom 10rugót is, nem megy feljebb 1ft-ról akkor!!! Ezt lehet benézni, de nagyon!!!

Ezt kell mérlegelni, mindenki megtapasztalja, minek van és minek nincs értelme.

Ahol érdemes 1ft-os aukciót alkalmazni, azok a nagyon keresett márkásabb ruhák, gyerekjátékok, konkrétan pl. lego is, videojátékok, konzol gépek, műszaki dolgok (tv, telefon, stb), amelyek aránylag modernek, viszonlag újak, és van nagy kereslet rájuk.

Persze itt is mérlegeld, hogy mekkora az összeg, amit szeretnél érte mindenképpen, mert lehet, hogy sok lesz a licitáló, de a tervezett ár alatt fog maradni a licit értéke, még akkor is, ha több ezer látogató és több száz licitáló volt. Ilyenkor vannak rossz tapasztalatok, amikor nem akarja átadni az eladó a terméket, és kölcsönösen negatívval zárul, esetleg "eladásra kerül" licitzárás előtt vaterán kívül a termék, persze ez sokszor csak kamu...

Érdemes sokszor ezért megfelelő kikiáltási árat megadni, amit szeretnél érte.

Nekem, amikor régen még postáztam, eredeti pc játékot tettem fel, 1ft-ra, vagy 40-50db-ot egyszerre. Az egyik 5 (ÖT) Ft-ért ment el. Személyesen átadtam a megbeszélt helyszínen (pesti olt az illető, szerintem jobb vétele nem is volt azóta), az 5ft-os azóta is itt van emlékben. Nem túl szép emlék. Én is hibáztam anno, de mondom, termékfüggő, mit érdemes felkínálni 1ft-ra! Mindig tanul az ember!

Sok esetben kimondottan előnyös, volt számos példa, hogy vaterán magasabb áron kelt el használt cumó 1ft-os aukciónál, mint a rendes (nem akciós!!!) árú ugyanazon bolti termék, a forgalmazótól!!! Tehát van ellenpélda is!!!

Szia, Köszönöm a kimerítő választ. Most egy jó ideig nem lesz 1 ft-osom. Amíg le nem szoknak rólam. Persze nem akarom tiltólistára tenni őket, de olyan kínos, ahogy rámtelepedtek.

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-02-06 22:50
Létrehozva: #19829

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(kzvtr @ 2009-02-06 21:48) *
bambooflower: gondolom a másik topicban írtak miatt idéztél wink.gif

aha. mint egy szellemet. smile.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
kzvtr
hozzászólás 2009-02-06 22:48
Létrehozva: #19830

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

bambooflower: gondolom a másik topicban írtak miatt idéztél wink.gif

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-02-06 22:18
Létrehozva: #19831

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(kzvtr @ 2009-02-04 08:55) *
Kedves Éva (fraulein)!

Remélem, a vatera-csapata korrekt lesz Veled, mert a régi becsületes vaterásokat igenis kötelessége védenie!!!

blink.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
kzvtr
hozzászólás 2009-02-06 22:04
Létrehozva: #19832

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Vannak 1ft-os aukcióra licitálók, három csoportba oszthatók

1. kereskedő/viszonteladó, kizárólag eladásra vásáolnak össze mindent. Ők azok, akik vagy fillérekért nyernek meg dolgokat, vagy túllicitáják őket. Sokszor másik nevükkel, családtag, más adatokkal, de másnap már ott látod a terméket aranyárban a vaterán

2. Ugyanilyen szisztémával olyan magánszemély, aki csak fillérekért vesz, és annak akar örülni mindig. Nem eladásra vesz, de csak fillérekért.

3. rendes licitáló, aki rendes áron, szerinte reális árat kínálva szeretne nyerni. Nincs több vaterás accountja, egy néven fut. Kevés szerintem az ilyen. Persze szubjektív dolog, kinek mi a reális ár wink.gif

Az 1ft-os aukciók nagyon rizikósak.

Hiába kínálsz valamit 1ft-ért, ha nincs két licitáló a termékre, még akkor sem, ha az rányom 10rugót is, nem megy feljebb 1ft-ról akkor!!! Ezt lehet benézni, de nagyon!!!

Ezt kell mérlegelni, mindenki megtapasztalja, minek van és minek nincs értelme.

Ahol érdemes 1ft-os aukciót alkalmazni, azok a nagyon keresett márkásabb ruhák, gyerekjátékok, konkrétan pl. lego is, videojátékok, konzol gépek, műszaki dolgok (tv, telefon, stb), amelyek aránylag modernek, viszonlag újak, és van nagy kereslet rájuk.

Persze itt is mérlegeld, hogy mekkora az összeg, amit szeretnél érte mindenképpen, mert lehet, hogy sok lesz a licitáló, de a tervezett ár alatt fog maradni a licit értéke, még akkor is, ha több ezer látogató és több száz licitáló volt. Ilyenkor vannak rossz tapasztalatok, amikor nem akarja átadni az eladó a terméket, és kölcsönösen negatívval zárul, esetleg "eladásra kerül" licitzárás előtt vaterán kívül a termék, persze ez sokszor csak kamu...

Érdemes sokszor ezért megfelelő kikiáltási árat megadni, amit szeretnél érte.

Nekem, amikor régen még postáztam, eredeti pc játékot tettem fel, 1ft-ra, vagy 40-50db-ot egyszerre. Az egyik 5 (ÖT) Ft-ért ment el. Személyesen átadtam a megbeszélt helyszínen (pesti olt az illető, szerintem jobb vétele nem is volt azóta), az 5ft-os azóta is itt van emlékben. Nem túl szép emlék. Én is hibáztam anno, de mondom, termékfüggő, mit érdemes felkínálni 1ft-ra! Mindig tanul az ember!

Sok esetben kimondottan előnyös, volt számos példa, hogy vaterán magasabb áron kelt el használt cumó 1ft-os aukciónál, mint a rendes (nem akciós!!!) árú ugyanazon bolti termék, a forgalmazótól!!! Tehát van ellenpélda is!!!

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2009-02-06 21:50
Létrehozva: #19833

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-01 12:23
Innen: Budapest
Azonosító: 12 391

IDÉZET(liverbt @ 2009-02-05 21:44) *
...
És még be is sértődik, mert így leértékelték az áruját...!!! blink.gif
Persze az eladó szerint egy40-50E cuccnál a 10E-es licit lépcső a normális... laugh.gif
üdv

Ugyanezt írtam. Az első (letiltott) vevő nem is tudott volna többet licitálni 1 Ft-nál. A rendszer nem engedi.
Dehát... sad.gif

--------------------
Putyur

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.
Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.

+Quote Post
nonijo
hozzászólás 2009-02-06 21:46
Létrehozva: #19834

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Sencimary @ 2009-02-06 20:23) *
Szia! De akkor miért nem raksz be minimálárat?

Mint írtam, ez az akció izgatott fel, tudod a nyerj naponta 100ezret. Ott csak az 1ft.-ért min.ár nélküliek vesznek részt. Hát így. VAnnak kedves 1 ft-os vevőim is, ők tényleg helyesek, örülnek neki, de ez a 2 vevő,már úgy érzem, hogy harácsolnak. Látom hogy ők eladók, nyilván minden cuccomat tovább eladásra gyűjtenek be. Mától nincs 1 ft. lehet, hogy nem is látom többet licitálni őket.

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-02-06 21:31
Létrehozva: #19835

Csoport:
Kizárt

Sziasztok! Az esélygyűjtő akcióban sok 1 Ft-os aukciót indítottam. Van egy ill. kettő kedves vevőm, aki mindent elvisz 1Ft.-ért, de csak az 1 Ft-osokat.

ez azért van, mert 1 Ft-ért csak az 1 Ft-os termékeket lehet megnyerni. smile.gif

--------------------

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2009-02-06 21:25
Létrehozva: #19836

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-19 21:37
Innen: Ideg-elme
Azonosító: 903

IDÉZET(Sencimary @ 2009-02-06 20:20) *
Pozitív visszajelzéseknél kapunk pontokat. Ez mit jelent? A későbbiekben van valamilyen előny belőle?

be lehet cserélni kártyanaptárra, abba-poszterre, szalvétára... wink.gif

ajánlott olvasmány (szétszórtál már néhány kérdést - jónéhány topikba ma, tehát hasznos lesz) - http://www.vatera.hu/help/

--------------------
mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak...

...szorgos népünk győzni fog !
.
csaby

+Quote Post
Sencimary
hozzászólás 2009-02-06 21:23
Létrehozva: #19837

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-14 20:40
Azonosító: 408 474

Sziasztok! Az esélygyűjtő akcióban sok 1 Ft-os aukciót indítottam. Van egy ill. kettő kedves vevőm, aki mindent elvisz 1Ft.-ért, de csak az 1 Ft-osokat. Már nagyon unom és emiatt soha többet nem teszek fel semmit 1 Ft-ért. Elvette a kedvem a játéktól.

Szia! De akkor miért nem raksz be minimálárat?

+Quote Post
Sencimary
hozzászólás 2009-02-06 21:20
Létrehozva: #19838

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-14 20:40
Azonosító: 408 474

Pozitív visszajelzéseknél kapunk pontokat. Ez mit jelent? A későbbiekben van valamilyen előny belőle?

+Quote Post
nonijo
hozzászólás 2009-02-06 21:18
Létrehozva: #19839

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

+Quote Post
Johnny85
hozzászólás 2009-02-06 19:42
Létrehozva: #19840

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-16 20:52
Azonosító: 118 236

IDÉZET(Sencimary @ 2009-02-06 16:58) *
Sziasztok! Miért van az, hogy valaki feltesz valami értékes dolgot 1 Ft-os aukcióra, minimálár nélkül. Nem fél attól, hogy nagyon áron alul fog elkelni a cucc?

Szia!

Sokan nézik az 1 ft-os aukciókat, és sokkal nagyobb az esély hogy normális áron elvigyék a terméket. Én is előszeretettel indítok 1 ft-os aukciót, volt olyan telefon amit 2 hónapig hirdettem 13-ért, a kutyának nem kellett, még csak nem is írt senki rá, végül felraktam 1 ft-os aukció keretében és 16-ért elvitték. Persze van aki bebiztosítja magát, és megkér egy ismerőst hogy licitáljon rá, vagy ami még rosszabb regel egy másik felhasználónevet és így tornássza fel az árakat, ez azonban szabálytalan, mégis számtalan ilyen példa van sajnos.

+Quote Post

1326 Oldal V  « < 990 991 992 993 994 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-21 16:07