IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1361 Oldal V  « < 1017 1018 1019 1020 1021 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-02-16 14:46
Létrehozva: #20361

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 32

IDÉZET(paya73 @ 2009-02-16 12:58) *
Jöttem panaszkodni:(
(ha tudtam volna előbb is hogy itt a fórumban is lehet,már törzstag lennék:))
Na most itt kérem ismét a kedves moderátort vagy akinek ez a hatásköre,törölje a kapott negatívomat ettől a styx08 felhasználótól,aki mellesleg már inaktív,de egy másik felhasználónéven karlbaedeker http://www.vatera.hu/all_in_1_card_reader_..._129264812.html tovább fut,és ugyanazokat árulja most is.
Ha nem törlik,kérem szépen ide megírni nekem a magyarázatát.
(mert abszolút jogtalannak érzem,én kifizettem,nem tököltem,csak jogosan azt a terméket vártam amiről ő feltette a fotókat)
Kaptam egy másik jogtalan negatívot is,azt pedig anyamka felhasználótól,mert vettem tőle egy pulcsit,írtam hogy szeretnék még mást is megvenni hozzá,csak azok későbbi időpontban fognak lejárni,azt írta ok,írjam meg mik azok,és leveszi a vaeráról.
Szóval ha a kedves tongue.gif moderátor ezt a jogtalan értékelést is törölné,hálás lennék érte,és kezdeném úgy érezni,hogy nem is olyan igazságtalanok:)
Előre is köszönöm!
Csak nyeljek és nyeljek a sok jogtalan negatívért,miközben ezek az emberek (tisztelet a kivételnek) tovább csapják be a partnereiket?
Elgondolkodtató a vatera igazságszolgáltatása:(

Kedves paya73!

Értékelés törlését (a probléma részletes leírásával) a továbbiakban is a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
tjocii
hozzászólás 2009-02-16 14:28
Létrehozva: #20362

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-06 23:48
Azonosító: 15 972

IDÉZET(Kikisell @ 2009-02-16 11:58) *
Szerintem túlbeszéltük, a véleményetek érdekelt, azt megkaptam (telefonálni fogunk), esetleg ha valaki járt hasonlóképp, az is érdekel, mi lett a kimenetele, tippet végülis erre is kaptam (elfoglalt az eladó). A többi süllyesztő, nem fontos. :-) Így rendben vagyunk?

hasonlóképpen nem jártam , de volt több esteben hogy az eladó postait jelölt be a lehetséges módok közt , és a végén mégis megállapodtam vele hogy személyes átvétel legyen .
Úgy érzem az a tiszta , hogy telefonon vagy e-mailben ezt lebeszéli a vevő az eladóval .

+Quote Post
paya73
hozzászólás 2009-02-16 14:12
Létrehozva: #20363

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-30 22:48
Azonosító: 28 152

IDÉZET(piroska103 @ 2009-02-16 12:15) *
Paya, te ezt jól megszívtad! Hát szerintem semmiképp ne értékelj elsőnek és a pénzt fogadd el, annyival kevesebb a veszteséged!

bambooflower
Köszi smile.gif, törölték a negatív értékelést. Bár állítólag újra írhatja az értékelését. Kíváncsian várom, mit fog írni.

szia!
hát igen enyhén szólva találó kifejezés:)
erősen gondolkodtam én is,így kevesebbet buknék az ügyön,ha meg visszaviszem a méhbe,még azok is adnak pár forintot érte,vagy megtartom szekrénynek:)

írtam egy másik fórumba is,jól kipanaszkodtam magam,nem tudtam hogy ide is lehet,mert eddig nem fórumoztam,de most megkönnyebbültem.
rengeteg a jogtalan negatív,és eddig nem nagyon tudtam mit tenni velük,úgy éreztem a vatera is ellenem van.
főleg a legutolsó miatt,mert itt egyértelmű hogy ki kit vert át.

+Quote Post
paya73
hozzászólás 2009-02-16 13:58
Létrehozva: #20364

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-30 22:48
Azonosító: 28 152

Jöttem panaszkodni:(
(ha tudtam volna előbb is hogy itt a fórumban is lehet,már törzstag lennék:))

Vettem valamikor itt egy kártyaolvasót,és mivel nekem már volt egy ugyanolyanom,csomagolása,kinézete,stb...,meg sem fordult a fejemben hogy nem azt fogom kapni ami a képen szerepelt.
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=87522944
Az árut azonnal kifizettem,(az eladó 3napon belüli utalást kért) és amikor megjött a kártyaolvasó,jó mérges voltam,mert egy teljesen más csomagolású és másfélszer nagyobb méretű mint amilyen a képen szerepelt.
Írtam az embernek hogy én nem ezt vettem,a képen más volt,és miért nem írta meg hogy a fotó csak illusztráció.
Azt írta hogy ugyanaz mint a fotón is,csak a csomagolása más.
Lefotóztam egymás mellett mindkettőt,hogy mekkorának kellett volna lennie,elküldtem neki mélben is,és feltöltöttem egy oldalra,így az értékelésemnél is megnézhető a linkje.
Azt írta,ha állom a visszaküldés és újraküldés postáját,akkor kicseréli egy olyanra mint a képen van.
Jól bedurrant az agyam,mi az hogy én álljam,mikor ő csapott engem be:(
Megírtam neki hogy ez nem egészen így működik,én azt vettem meg ami a képen volt,és azért fizettem,nem egy tök másért,azt írta ezekkel a feltételekkel tudja azt küldeni.
Ja,és írta,hogy ő is olyan értékelést fog írni rólam,mint amilyet én írok.
Holott én időben kifizettem az árát,ő csapott be,milyen jogon is várja el így a pozitívot.
Kapott negatívot,erre ahogy ígérte,ő is lenegatívozott.
Írtam a vaterának hogy ezt töröljék,és mint szokás szerint jött a sablon szöveg,ők nem voltak jelen,így nem tudják eldönteni kinek van igaza,nem törlik.
Küldtem a képeket róla,megírtam hogy én ezt hogy gondolom,aztán jött egy email,hogy az üzenetet nem sikerült kézbesíteni.
Na most itt kérem ismét a kedves moderátort vagy akinek ez a hatásköre,törölje a kapott negatívomat ettől a styx08 felhasználótól,aki mellesleg már inaktív,de egy másik felhasználónéven karlbaedeker http://www.vatera.hu/all_in_1_card_reader_..._129264812.html tovább fut,és ugyanazokat árulja most is.
Ha nem törlik,kérem szépen ide megírni nekem a magyarázatát.
(mert abszolút jogtalannak érzem,én kifizettem,nem tököltem,csak jogosan azt a terméket vártam amiről ő feltette a fotókat)

Kaptam egy másik jogtalan negatívot is,azt pedig anyamka felhasználótól,mert vettem tőle egy pulcsit,írtam hogy szeretnék még mást is megvenni hozzá,csak azok későbbi időpontban fognak lejárni,azt írta ok,írjam meg mik azok,és leveszi a vaeráról.
Az elsőre jött az automata értesítő,hogy mennyi a postája,de mivel én még mást is kértem,és ajánlott küldeményként,így a postaköltség súlyfüggő volt,kértem írja meg így cakkpakk mennyi a postája,és utalom az egészet.
Válasz nem jött egy pár napig,nekem nem szokásom senkit zaklatni,így vártam.
Egyszer csak jött az értesítő,hogy negatívot adott.
Írtam neki hogy ezt meg mire föl,én vártam egy pontos összeget az utaláshoz,ami a mai napig sem érkezett meg,és kérésemre sem tudta az elküldött üzenetekből ismét elküldeni,hogy lássam az ő igazát...
A lényeg,én is adtam neki negatívot,mert ha ő szerinte ez jár nekem,akkor én szerintem meg neki is,hiszen nem tett meg mindet annak érdekében,hogy kiderítse miért is nem ment még az ígért utalás,egész egyszerűen csak nyomott egy negatívot,és ezzel el van intézve.
Ő persze azonnal töröltette,és állítólag erről küldött bizonyítékokat is ami alapján ezt meg is tették neki azonnal,kérdem én milyen bizonyítékot?
Ha én valamit eladok,a vevő nem jelentkezik,addig piszkálom amíg vagy azt mondja hogy nem kéri,vagy kiderül hogy nincs éppen pénze,agy éppen nem ér rá,de a lényeg,anélkül én senkinek nem adok negatívot,hogy ne tisztázzam vele az esetleges félreértéseket!
Így szerintetek is nekem járt a negatív?Mert szerintem jogtalan volt,a vatera szabályzatban is olvastam,és itt a fórumon is,hogy egy utolsó levelet még küldjön az ember az értékelés előtt.

Szóval ha a kedves tongue.gif moderátor ezt a jogtalan értékelést is törölné,hálás lennék érte,és kezdeném úgy érezni,hogy nem is olyan igazságtalanok:)

Előre is köszönöm!

A többi negatívom,hátha érdekel valakit:
3db kriszben felhasználótól.megvett 3játékot,pont egy nagy ismert bababörze után,amin én kint szoktam lenni,és többek között ezeket is eladtam,és nem az volt az első dolgom mikor hazajöttem hogy ezeket levegyem innen,így véletlenül pont leütötte őket.
mondtam neki a történést,ne haragudjon,ezek már nincsenek meg,de választhat érte (gondoltam ez elég fájdalomdíj lehet) darabonként 300ft-tal több értékű játékot,így ez 900ft-tal több,de neki ugyanannyi lenne.
Egyfajta fajátékokról lévén szó,amikből van több forma is.
Erre a kedves vásárló többszörös értékű játékokat választott helyette,erre írtam neki,ne haragudjon,de ilyen értékben nem adok azok helyett amiket leütött,mert ez már pofátlanság.
Erre kaptam 3db negatívot tőle,amiből számomra az derült ki hogy azt hiszi,hogy megvannak még azok a játékok,csak nem akarom neki eladni.(mert egy oldalamon is fent voltak,de a vaterás árak jóval kedvezőbben voltak azoknál az áraknál,és azt hitte,hogy ennyire olcsón mégsem akarom eladni amennyiért fent voltak.holott nem csak az a 3fajáték volt,hanem rengeteg azon kívül is,és itt kedvezőbb áron adtam és adom mint a honlapomon.

A másik negatívom egy új autóduda volt,amit véletlenül a párom (lévén autójavítással foglakozik) elvett,erről nem tudtam,csak miután leütötték,és kerestem a postázáshoz,akkor derült ki egy kocsiba beépítette.
Nagy balhé itthon,mindegy elment,és vett egy majdnem olyat,csak az nem fekete volt hanem króm.
Én sem gondoltam hogy nagyon számít a színe,hiszen egy autóduda a motortérben vagy alatta van,nem is látszik ki.sajna pont nem autóba szánta a vásárlóm,hanem motorra előre,így a krómozott nem felelt meg neki.Az autó visszakerült egy másik dolog miatt,ez 2 v 3 napon belül,így a betett dudát kivette a párom,és berakta annak a párját amit vett újonnan,így felszabadult az amit eredetileg megvett az ember.
1fél centis alig látható karc keletkezett az új dudán,így már azt mondta féláron megveszi,mondtam akkor sorry nem adom,nem elég hogy 3x annyiért meg lett véve heylette neki egy másik,az nem felelt meg,így is egy csomót buktam az ügyön,pedig csak segíteni akartam a problémán.Erre kaptam egy negatívot,amibe aztán beírta hogy engem az igyekezetem miatt pozitívra értékel,de az adásvétel nem jött létre...
Na erre varrjon az ember gombot.

Az utolsó pedig itt a fórumban is olvasható a sos átvertek témában,az meg konkrétan felháborító amiért kaptam,megvettem egy sütőt 51000ft-ért,kifizettem rá 7000futárdíjat,a sütő használhatatlan,sok levélváltás után írtam egy negatívot az emberre,hogy mással ezt véletlenül se játszhassa el,erre ő töröltette az ő által adott pozitívot (holott a pénzét megkapta),és írt egy negatívot,amiben össze vissza hazudozik:(
(itt a vatera mire fel engedte neki az újra értékelést,mi az amit ő tudott bizonyítani hogy nekem mégiscsak negatív jár???)
Közben az ügy már ott tart, hogy írt az ember hogy visszafizeti a sütőt,vagy egy részét,bár a legutolsó levelében már csak 30ezret(garantáltan 30ezerből nem úsznám meg a javítást),és csináltassam meg,természetesen az értékelést újra írjuk meg pozitívra mindketten?Akkor már inkább díszelegjen nálam is a jogtalan negatív,hogy más elgondolkozzon az üzletelés előtt hogy akár vele is meg fogja ezt játszani vagy sem?Most akkor kinek jár a negatív?Nekem mert közöltem vele hogy feljelentem?Vagy neki mert használhatatlan szart adott el nem kevés pénzért?Ráadásul 2főegység hiányzik a sütőből,amire azt mondta mikor rákérdeztem hogy ez hova lett belőle,hogy én loptam ki,mert én értek hozzá,és könnyen átvágom az ilyen embereket mint ő.
És a vatera azt ajánlotta fel hogy akkor törlik mindkettőnk értékelését,és le van zárva?Miért?hogy másokat is zokszó nélkül át tudjon verni?mint azt meg is tette,nem én voltam az első akit átvert nem kicsit:(

Csak nyeljek és nyeljek a sok jogtalan negatívért,miközben ezek az emberek (tisztelet a kivételnek) tovább csapják be a partnereiket?

Elgondolkodtató a vatera igazságszolgáltatása:(

+Quote Post
piroska103
hozzászólás 2009-02-16 13:15
Létrehozva: #20365

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-30 03:57
Azonosító: 444 294

Paya, te ezt jól megszívtad! Hát szerintem semmiképp ne értékelj elsőnek és a pénzt fogadd el, annyival kevesebb a veszteséged!

bambooflower
Köszi smile.gif, törölték a negatív értékelést. Bár állítólag újra írhatja az értékelését. Kíváncsian várom, mit fog írni.

+Quote Post
Kikisell
hozzászólás 2009-02-16 12:58
Létrehozva: #20366

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-08 12:41
Azonosító: 177 457

IDÉZET(Putyur @ 2009-02-16 11:35) *
Értjük mi ezt az egészet - csak azt nem, hogy miért IDE írsz/írtok, miért nem az ELADÓnak...?
Nem egyszerűbb lenne, ha az érdekelt felek beszélnék meg a problémát...?
Szerinted MI miben tudunk segíteni...?
blink.gif

Szerintem túlbeszéltük, a véleményetek érdekelt, azt megkaptam (telefonálni fogunk), esetleg ha valaki járt hasonlóképp, az is érdekel, mi lett a kimenetele, tippet végülis erre is kaptam (elfoglalt az eladó). A többi süllyesztő, nem fontos. :-) Így rendben vagyunk?

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2009-02-16 12:35
Létrehozva: #20367

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-01 12:23
Innen: Budapest
Azonosító: 12 391

IDÉZET(Kikisell @ 2009-02-16 11:23) *
Ez elképzelhető, mert ma is sok terméke jár le. Én ilyen ügyekbe nem megyek bele csakúgy, az ismerősöm kért meg, hogy járjak utána, aminek lehet, aztán gondoltam, megkérdezlek titeket, mit mondotok.
Számomra csak az volt a fura, hogy ismerősömnek ezért a termékért tökéletesen megfelel az ár, szóval leütötte, boltban drágább, de a termékhez odaírta, hogy még nem tudja, hogy kp. vagy futár, és telefonon megbeszéli az eladóval később, mit egyezett a család, szombaton indult az árverés, tegnap zárult, gondolom, villámáras lehetett. És erre volt egyből a reakciója az eladónak mailben ez a számlaszámos utalás kérés levél, még mielőtt ismerős telefonált volna neki (kb. 2 órával az aukció lejárta után). Hát, bízunk benne, hogy csak figyelmetlenség.

Értjük mi ezt az egészet - csak azt nem, hogy miért IDE írsz/írtok, miért nem az ELADÓnak...?
Nem egyszerűbb lenne, ha az érdekelt felek beszélnék meg a problémát...?
Szerinted MI miben tudunk segíteni...?
blink.gif

--------------------
Putyur

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.
Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.

+Quote Post
Kikisell
hozzászólás 2009-02-16 12:23
Létrehozva: #20368

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(csabau @ 2009-02-16 10:26) *
...egyébként is, a termékes levelezésből, - olyan eladó, aki napi esetleges
több tíz befejezett ügyletet kezel - hétszentség, hogy nem fog emlékezni az ott lesikáltakra.

tessék írni neki.

Ez elképzelhető, mert ma is sok terméke jár le. Én ilyen ügyekbe nem megyek bele csakúgy, az ismerősöm kért meg, hogy járjak utána, aminek lehet, aztán gondoltam, megkérdezlek titeket, mit mondotok.
Számomra csak az volt a fura, hogy ismerősömnek ezért a termékért tökéletesen megfelel az ár, szóval leütötte, boltban drágább, de a termékhez odaírta, hogy még nem tudja, hogy kp. vagy futár, és telefonon megbeszéli az eladóval később, mit egyezett a család, szombaton indult az árverés, tegnap zárult, gondolom, villámáras lehetett. És erre volt egyből a reakciója az eladónak mailben ez a számlaszámos utalás kérés levél, még mielőtt ismerős telefonált volna neki (kb. 2 órával az aukció lejárta után). Hát, bízunk benne, hogy csak figyelmetlenség.

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-02-16 11:47
Létrehozva: #20369

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(Kikisell @ 2009-02-16 10:42) *
De ezt a levelet nem a vatera írta, hanem az eladó. Minden esetre szerintem mindenképpen telefon lesz belőle, mert nem kis értékről van szó.

a "problémád" sokkal inkább az érdekes vásárlók topikba illik.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
Kikisell
hozzászólás 2009-02-16 11:42
Létrehozva: #20370

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(royalroyal @ 2009-02-16 10:21) *
Pedig a vatera küldi a kapcsolatfelvételit.
A megszólításhoz pedig az általad megadott nevet használják.
Amit te a személyes menüdben megadtál.

De ezt a levelet nem a vatera írta, hanem az eladó. Minden esetre szerintem mindenképpen telefon lesz belőle, mert nem kis értékről van szó.

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2009-02-16 11:26
Létrehozva: #20371

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-19 21:37
Innen: Ideg-elme
Azonosító: 903

...egyébként is, a termékes levelezésből, - olyan eladó, aki napi esetleges
több tíz befejezett ügyletet kezel - hétszentség, hogy nem fog emlékezni az ott lesikáltakra.

tessék írni neki.

--------------------
mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak...

...szorgos népünk győzni fog !
.
csaby

+Quote Post
royalroyal
hozzászólás 2009-02-16 11:21
Létrehozva: #20372

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-22 14:57
Azonosító: 425 174

IDÉZET(Kikisell @ 2009-02-16 10:16) *
De automata levélben nem szólítanak meg név szerint unsure.gif Valóban, ezt lefelejtettem, szóval név szerinti megszólítással érkezett a levél.

Pedig a vatera küldi a kapcsolatfelvételit.
A megszólításhoz pedig az általad megadott nevet használják.
Amit te a személyes menüdben megadtál.

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2009-02-16 11:20
Létrehozva: #20373

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-19 21:37
Innen: Ideg-elme
Azonosító: 903

IDÉZET(Kikisell @ 2009-02-16 10:16) *
De automata levélben nem szólítanak meg név szerint unsure.gif Valóban, ezt lefelejtettem, szóval név szerinti megszólítással érkezett a levél.

nem lenne egyszerűbb és célravezetőbb őt magát meginterjúvolni ez ügyben ?

teszem azt mail...telefon...

--------------------
mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak...

...szorgos népünk győzni fog !
.
csaby

+Quote Post
Kikisell
hozzászólás 2009-02-16 11:16
Létrehozva: #20374

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2009-02-16 09:35) *
bizonyám. lehet kommunikálni az eladóval. az ismerösöd nyílván egy automata levelet kapott. mik vannak.

+Quote Post
tjocii
hozzászólás 2009-02-16 10:38
Létrehozva: #20375

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-06 23:48
Azonosító: 15 972

IDÉZET(Kikisell @ 2009-02-16 09:17) *
Üdv, a véleményetekre vagyok kíváncsi az alábbi ügyben. Egy ismerősöm mostanában kezdett vaterázni, és licitnyertese lett egy 35.000Ft értékű tárgynak, amihez odaírta az eladónak kérdésbe, hogy még megbeszélik otthon, hogy személyesen KP-val fizet, vagyis megnézné, leutazna, vagy pedig nem utazik le, és házhoz szállítást kér. Az eladó az aukcióhoz odaírta, hogy "postán vagy futárral" is tudja küldeni, ha kell (de a kp-től se zárkózik el aukció leírás alapján). Most, hogy vége a licitnek, és ismerősöm lett a licitnyertes, kapta az eladótól az első kapcsolatfelvételi e-mailt, amiben is közli vele a számlaszámát, amire kéri a vételárat, és a szállítási költség futárral ennyi meg ennyi, amit a futárnak fizethet majd, és kéri ismerősöm címét. Szót se ejt arról, hogy beszéljék meg, hogy akkor hogy döntöttek ismerősömék, megnézik-e. Az eladónak elég sok vaterás üzlete volt már, 1000 fölötti értékelése van, van néhány negatívja, amiből az utolsó 2007-es, és van néhány semlegese, amiből viszont van már idei is, és némelyik lehetne akár negatív is, az értékeléseinek a nagy többsége pozitív.

Ki mire gondolna, mit tenne ilyenkor? Én azt javasoltam ismerősnek, hogy hívja fel az eladót, mert ez nem tűnik teljesen korrektnek a vevő aukcióhoz írt kérdése alapján, hogy az eladó egyből utalást kér.

1. a terméknél ha meg lett beszélve hogy személyes is lehetséges , annak nyoma van , és lehet rá hivatkozni
2: telefonon vagy e-mailben esetleg meg lehet kérdezni , hogy személyes lehetséges -e
3: megtenni azt amit kért .

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-02-16 10:35
Létrehozva: #20376

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(Kikisell @ 2009-02-16 09:17) *
Üdv, a véleményetekre vagyok kíváncsi az alábbi ügyben. Egy ismerősöm mostanában kezdett vaterázni, és licitnyertese lett egy 35.000Ft értékű tárgynak, amihez odaírta az eladónak kérdésbe, hogy még megbeszélik otthon, hogy személyesen KP-val fizet, vagyis megnézné, leutazna, vagy pedig nem utazik le, és házhoz szállítást kér. Az eladó az aukcióhoz odaírta, hogy "postán vagy futárral" is tudja küldeni, ha kell (de a kp-től se zárkózik el aukció leírás alapján). Most, hogy vége a licitnek, és ismerősöm lett a licitnyertes, kapta az eladótól az első kapcsolatfelvételi e-mailt, amiben is közli vele a számlaszámát, amire kéri a vételárat, és a szállítási költség futárral ennyi meg ennyi, amit a futárnak fizethet majd, és kéri ismerősöm címét. Szót se ejt arról, hogy beszéljék meg, hogy akkor hogy döntöttek ismerősömék, megnézik-e. Az eladónak elég sok vaterás üzlete volt már, 1000 fölötti értékelése van, van néhány negatívja, amiből az utolsó 2007-es, és van néhány semlegese, amiből viszont van már idei is, és némelyik lehetne akár negatív is, az értékeléseinek a nagy többsége pozitív.

Ki mire gondolna, mit tenne ilyenkor? Én azt javasoltam ismerősnek, hogy hívja fel az eladót, mert ez nem tűnik teljesen korrektnek a vevő aukcióhoz írt kérdése alapján, hogy az eladó egyből utalást kér.

bizonyám. lehet kommunikálni az eladóval. az ismerösöd nyílván egy automata levelet kapott. mik vannak.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
Kikisell
hozzászólás 2009-02-16 10:17
Létrehozva: #20377

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

A hozzászólást -Kikisell- szerkesztette a következő időpontban: 2009-02-16 10:18

+Quote Post
nemoka01
hozzászólás 2009-02-15 20:46
Létrehozva: #20378

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-18 14:59
Azonosító: 20 877

Nem is az értékeléssel volt itt a gond, hanem amikor az előzőleg volt fennt ez a termék (ez az ujrainditott és természetesen leengedett ár) olyan dolgokat irt, hogy a hajam szála is égnek állt.
Irjam meg mit tegyen, mert nem járatos hogy mit hogy kell tenni. Áéitsam már be a villámárat mert akkor 3000,- ezer forintét megveszi, de ekkor már rég fennt volt az ujrainditott temék fix áron.
Erre fel is hivtam a figyelmét.

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-02-15 20:37
Létrehozva: #20379

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(nemoka01 @ 2009-02-15 19:25) *
Sziasztok!

Kérdésem lenne szerintetek ilyen emberrel mit lehet kezdeni??
Vett tölem egy terméket kicsit hülyének adta ki magát folyamatosan, már ekkor gyanus volt, hogy itt valami nem lesz kerek dry.gif
A vatera automatikusan küldi az elérhetősegemet, és én is felkerestem egy mindent körültekintően megirt levélben. Számlaszám, postaköltség és a temék ára+posta egyben.
Reakció ujabb levél a vaterán keresztül, majd miután nem birtam cérnával felhivtam. Közölte neki CSAK utánvéttel kell a termék, miután mondtam ezt igy nem lehetett választani jött a határozott kijelentés: jó akkor adunk egyásnak egy negativot.
A levlezések:
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=127704710

Mit lehet tenni egy ilyen emberrel. azonkivül, hogy azonnal tiltólistára teszem.

hm... megnézve az értékeléseit, talán érdemes lett volna megkockáztatni az utánvételt. úgy tünik, egy jó vevöt vesztettél.

--------------------

+Quote Post
nemoka01
hozzászólás 2009-02-15 20:25
Létrehozva: #20380

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-18 14:59
Azonosító: 20 877

Sziasztok!

Kérdésem lenne szerintetek ilyen emberrel mit lehet kezdeni??
Vett tölem egy terméket kicsit hülyének adta ki magát folyamatosan, már ekkor gyanus volt, hogy itt valami nem lesz kerek dry.gif
A vatera automatikusan küldi az elérhetősegemet, és én is felkerestem egy mindent körültekintően megirt levélben. Számlaszám, postaköltség és a temék ára+posta egyben.
Reakció ujabb levél a vaterán keresztül, majd miután nem birtam cérnával felhivtam. Közölte neki CSAK utánvéttel kell a termék, miután mondtam ezt igy nem lehetett választani jött a határozott kijelentés: jó akkor adunk egyásnak egy negativot.
A levlezések:
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=127704710

Mit lehet tenni egy ilyen emberrel. azonkivül, hogy azonnal tiltólistára teszem.

+Quote Post

1361 Oldal V  « < 1017 1018 1019 1020 1021 > » 
Reply to this topicStart new topic
11 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (10 vendég és 0 anonim felhasználó)
1 felhasználó: tapu52

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-05-25 14:23