IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1348 Oldal V  « < 1029 1030 1031 1032 1033 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
Khepara
hozzászólás 2009-01-20 11:33
Létrehozva: #20601

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-15 13:56
Azonosító: 170 852

IDÉZET(hytech @ 2009-01-20 09:37) *
Az utolsó mondatod első része bingó.
Nem "járkálok" senki után.
Ha 5 napon belől nem jelentkezik akkor 100%,hogy nem is kell neki a termék.
Csak unatkozott,baleset érte,véletlenül licitált! wacko.gif ,árvíz volt,ledőlt a világkereskedelmi központ,összetört az autója and so on...
2 jelentkezésre/utalásra felszólító emailt kap semmi mást.
Csakis nagyon indokolt esetben hívok fel bárkit is.
Ha kell neki úgyis keres,ha meg nem akkor úgysem fog. wink.gif

Maximálisan egyetértek. smile.gif

Mostanában velem is ez van, hogy én jelentkezem, s nem a vevőm. De úgy látszik, a "hiba" nem az én készülékemben van. wink.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Khepara
hozzászólás 2009-01-20 11:26
Létrehozva: #20602

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(SPeti73 @ 2009-01-19 23:50) *
Talán kissé túlspiláztad...és valóban vádaskodtál(gerinctelenség, becsület, stb).
Nem lehet, hogy mégis félrenéztél valamit? Ha valóban 1200-zal indult, miért nem licitáltál rögtön, s akkor nem tudja módosítani...?
Ezt bírom én: kígyót-békát kiabálunk, de üzletelni restek vagyunk...

Szia!
Nagyon sokat gondolkodtam a tegnapi eset óta, és szeretném, ha ez lenne az utolsó hozzászólásom az ügyben, mert tényleg nagyon sok felesleges dolog került ide, amit utólag már nagyon bánok...
Valóban egyesek szemében úgy tűnhet, hogy túllihegtem a dolgot, van is ebben azért némi igazság. sleep.gif (ezt ma már hideg fejjel én is látom)
Csak sajnos (az átlagosnál is nagyobb) igazságérzetem miatt volt ez. S egyet szeretnék leszögezni, mert ez a tegnapi hsz-ból lehet, nem derült ki: NEM az áremelés volt a gondom, hanem hogy miért kellett ezt letagadni, és kötni az ebet a karóhoz. Simán be lehetett volna vállalni, s akkor nem kerekedik ez a dolog. Én valószínűleg túllépek, nem írom ki a fórumra.
Hogy félrenéztem -e: nos, szoktam tévedni, mint mindenki más is, de ebben az esetben többen is láttuk (tudom, bárki mondhatja, de így volt, ezt szükségtelen bizonygatnom, nem is teszem) az árat. S igen, ez nem szabálytalan, de nem etikus.
Kinderlady-nek: nem vártam árcsökkentést, sőt, az emelés után is jeleztem a hölgynek, hogy 1200-ért (ha megfelel) elvinném, helybe megyek érte, postáznia sem kell. Nem felelt meg neki. A tagadás pedig szükségtelen volt.
Miért nem licitáltam: a terméklapos levelezésből (ha megnézed a még ittlévő maradékot) kiderül, hogy nem voltam biztos a méreteket illetően, ezért előbb rákérdeztem. Mert ha már licitálok, nem léphetek vissza olyan indokkal, hogy nem volt jó.
Mikor kiderült, hogy jó, akkor szóltam a feleségemnek, aki azt mondta, licitáljak rá. Már éppen megtettem volna, amikor fogadott a döbbenet....az ár magasabb.
Szóval nem volt se kígyó, se béka, se rest üzletelés, mindössze átgondolt üzletelés volt. Ennyi.
Ja, mégvalami egy tegnapihoz: ha valaki emiatt tiltóra tett, ahogy Csabi fogalmazott, nem akar idekerülni kvázi "bűnözőként" (idézőjelben természetesen). Nos, aki tisztességesen üzletel (szerencsére jónéhány ilyen partnerem akadt eladóként és vevőként is), azt soha, senki nem fogja pellengérre állítani, hacsak nem egy szenya az illető, így én sem tenném soha.
Én is tanultam az esetből, nagyon, de nagyon sokat. S jóllehet, én is követtem el hibákat, amikor elragadtattam magam. De nem a nők ellen irányult (akiket nagyon becsülök), és ezt továbbra is tartom. Hiba volt esetenként a megfogalmazás, dühös voltam, nem kellett volna. Hagyni kellett volna a francba. Ma már tudom. Legközelebb, ha tudom, hogy fenékre esem, előtte leülök. smile.gif
Nnna, de szót se többet. Ennyit tartottam még fontosnak. Továbbiakban nekem sem fontos már az ügy, az említett hölggyel is befejeztük a vitát, mindenki eldöntötte szerinte kinek volt igaza, levonta a megfelelő következtetéseit, úgyhogy pont. smile.gif
Szép napot Nektek!

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2009-01-20 10:43
Létrehozva: #20603

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 11:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

velem van a hiba=bennem van a hiba rolleyes.gif

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2009-01-20 10:42
Létrehozva: #20604

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2009-01-20 09:37) *
Csak unatkozott,baleset érte,véletlenül licitált! wacko.gif ,árvíz volt,ledőlt a világkereskedelmi központ,összetört az autója and so on...

Szia!

Köszike. Kicsit megnyugodtam.
Csak elszomorít,hogy mostanság annyira nehezen veszik fel a kapcsolatot ha leütnek egy terméket.
Gondoltam, hátha velem van a hiba.

De megy az automata értesítő is, plusz én szoktam írni egy emilkét.
De sokszor erre sem reagálnak. sad.gif

Köszönöm a segítséget!

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-01-20 10:09
Létrehozva: #20605

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:14
Innen: Future
Azonosító: 66

Szia - 2009/01/20 08:38:29
Hello Nagy kérés lenne, ha megkérnélek rá hogy megkeresd a papírjait? Hiszen lehet hogy még mindig van garanciája....

[RE] Szia - 2009/01/20 09:39:26
Megvan! 2010.11.01 ig meg biztositas is van ra. Gari level is meglessz du-ra, de azt nem igerem. wacko.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-01-20 09:37
Létrehozva: #20606

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2009-01-20 09:30) *
Sziasztok!

Technikai kérdésem volna....
Ti ha ELADTOK valamit, mennyire mentek utána a vásárlónak?
Értem ez alatt azt, hogyha nem hív, e-mailre nem reagál, akkor Ti felhívjátok-e, hányszor írtok neki, stb.....

Mert ugyan ő veszi a terméket, neki illene felvenni a kapcsolatot először, de az én tapasztalatom nem ez.

Köszi

A hozzászólást -hytech- szerkesztette a következő időpontban: 2009-01-20 09:39

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2009-01-20 09:30
Létrehozva: #20607

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!

Technikai kérdésem volna....
Ti ha ELADTOK valamit, mennyire mentek utána a vásárlónak?
Értem ez alatt azt, hogyha nem hív, e-mailre nem reagál, akkor Ti felhívjátok-e, hányszor írtok neki, stb.....

Mert ugyan ő veszi a terméket, neki illene felvenni a kapcsolatot először, de az én tapasztalatom nem ez.

Köszi

--------------------

+Quote Post
rolandgajdos
hozzászólás 2009-01-20 09:02
Létrehozva: #20608

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-13 19:46
Innen: Onnan
Azonosító: 24 900

IDÉZET(kinderlady @ 2009-01-20 07:46) *
Nálam egy termékre már régóta van egy folyamatos megfigyelő (ha uyanaz a személy) .
A topik hatására az árat csökkentettem.

Talán ez egy jobb üzletpolitika.

Csatlakozom.

Ha aukciófigyelőbe teszi valaki az árum, én is csökkenteni szoktam az áron valamicskét. rolleyes.gif

+Quote Post
Babus5
hozzászólás 2009-01-20 07:48
Létrehozva: #20609

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-12-27 18:54
Azonosító: 71 123

IDÉZET(SPeti73 @ 2009-01-19 23:37) *
Sirály! laugh.gif

Több "hűhát" is megér. Vajon miért nincs minimál ár? biggrin.gif Fene se érti biggrin.gif Jó együttes volt valamikor a P.mobil, de ennyire?

+Quote Post
kinderlady
hozzászólás 2009-01-20 07:46
Létrehozva: #20610

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-26 21:47
Innen: Mohács
Azonosító: 2 304

IDÉZET(konyvetNEKED @ 2009-01-20 00:12) *
Különbözőek vagyunk, valakinek ez belefér az üzletpolitikájába, valakinek meg nem. Ennyi.

Nálam egy termékre már régóta van egy folyamatos megfigyelő (ha uyanaz a személy) .
A topik hatására az árat csökkentettem.

Talán ez egy jobb üzletpolitika.

--------------------
"A boldogsághoz a következők feltétlenül kellenek: legyen kit szeretnünk, legyen mit csinálnunk és legyen miben reménykednünk."

+Quote Post
konyvetNEKED
hozzászólás 2009-01-20 00:12
Létrehozva: #20611

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-04-17 01:56
Azonosító: 5 690

IDÉZET(SPeti73 @ 2009-01-19 23:50) *
Talán kissé túlspiláztad...és valóban vádaskodtál(gerinctelenség, becsület, stb).
Nem lehet, hogy mégis félrenéztél valamit? Ha valóban 1200-zal indult, miért nem licitáltál rögtön, s akkor nem tudja módosítani...?

Érdekes dolog ez, a múltkor találtam valamit ami érdekelt volna, 35e volt a kikiáltási ár, minimálár nélkül. Figyelőbe tettem, másnap 45e volt a kikiáltási ár... Szóval, vannak gyors reagálású eladók is, akik az érdeklődés legkisebb jelére is reagálnak. Hozzáteszem, a 45e már nem számított jó árnak, annál olcsóbban is meg lehet venni másutt, újonnan, boltból...

Egy másik esetben vásároltam egy eladótól kb 10 könyvet. Új könyvei voltak, a bolti ár harmadáért rakta fel. A nekem tetszőeket azonnal megvettem, amire hazaértem, a maradékot felárazta 20%-kal. Mások is észrevették, még így is jó volt az ár, vettek tőle. Újra emelt 20 %-ot. Ez teljesen más, mert a kereslethez igazítja általánosságban az árait, amelyek még így is jónak számítottak, mert még mindig csak a bolti ár fele környékén járt...

Az itt vitatott esetben nem tudom mi történt vagy mi nem, de az esettől függetlenül, nem tartom etikusnak a levelezés közbeni áremelést. Ha ilyet tapasztalok vevőként, valószínűleg békén hagyom az a terméket/eladót, de nem is rohanok panaszkodni. Nyugtázom és ennyi. Különbözőek vagyunk, valakinek ez belefér az üzletpolitikájába, valakinek meg nem. Ennyi.

A hozzászólást -konyvetNEKED- szerkesztette a következő időpontban: 2009-01-20 00:14

+Quote Post
SPeti73
hozzászólás 2009-01-20 00:03
Létrehozva: #20612

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-30 19:24
Azonosító: 98 218

IDÉZET(csabau @ 2009-01-19 21:00) *
na, ez a másik fele...
á, ismerjük.

robinhood sherlock costner.

a vörösréz-hátlapos arany doxámat teszem rá wink.gif

dábljúéjtíszíéjdzséjdzsjú? ohmy.gif wink.gif

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2009-01-19 23:57
Létrehozva: #20613

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 13:03
Innen: Óperencia
Azonosító: 987

IDÉZET(Razel58 @ 2009-01-19 12:13) *

Jobban megnézve ez már két hűha........ laugh.gif

--------------------
Az evolúció fordítva is működik.!......

+Quote Post
SPeti73
hozzászólás 2009-01-19 23:50
Létrehozva: #20614

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Khepara @ 2009-01-19 17:44) *
Valóban, nem követett el szabálytalanságot, ezt én nem is állítottam. Szimplán nem etikus, de még ez is hagyján.
...

+Quote Post
SPeti73
hozzászólás 2009-01-19 23:37
Létrehozva: #20615

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Razel58 @ 2009-01-19 12:13) *

Sirály! laugh.gif

+Quote Post
Babus5
hozzászólás 2009-01-19 21:23
Létrehozva: #20616

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-12-27 18:54
Azonosító: 71 123

[/quote]

jó kis doxa..... rolleyes.gif

+Quote Post
Khepara
hozzászólás 2009-01-19 21:01
Létrehozva: #20617

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zaphira @ 2009-01-19 20:53) *
Tamás!

Én tegnap délután óta nem változtattam az áron, igaz, hogy van Veled ellentétben néhány semleges és egy negatív értékelésem, de az üzleteim 99 százaléka pozítiv. Nagyon rosszul esett nekem , hogy így nekem estél, mert tegnap raktam fel valóban a kabátot, és én ma nem változtattam semmit. Nem néztelek hülyének, én is becsületre nevelem a gyerekeimet, nem kéne egy ilyen ügy miatt ítélkezned. És én is írhatom, hogy a férjem is látta, hogy mennyiért raktam fel, sőt a szomszédasszony is itt volt blablabla. Másik aukciós oldalon is fent vagyok, ott meg csak pozítivjaim vannak. Most már én is sajnálom, hogy nem lehet elmenteni az eredeti adatlapot, mert én nem akartam senkibe belerúgni. Ha meggondoltam volna magamat árban, megmondtam volna, mert ahogy az ismerj meg oldalamon is írom a kommunikációra szavazok. Nagyon örülnék, ha most már abbahagynád a fikázásomat. Gondolod, hogy az a nyamvadt 300 Ft megért volna nekem egy ilyen balhét? Hihetetlen, hogy mennyire ráérsz, irigyellek érte.
Köszönöm az illetőnek, aki jelzett nekem!

Orsi!
Nézd, én ezen nem fogok vitatkozni! Ezt már Neked is megírtam!
Örülök, hogy becsületre neveled a gyermekeidet, megnyugtató azért! Sajnálom, hogy továbbra sem vállalod a tényeket, ezzel igazából csak rontasz a helyzeten! Továbbra sem vagyok sem vak, sem hülye.
A fikázásodat (ha úgy tetszik) abbahagytam nagyon régen, olvass vissza légyszíves!
Egyébként én Veled is tisztáztam volna a történteket, ha hagyod, de törölted minden üzenetemet! Ezért írtam ide, mert feldühített. Nem sok a ráérő időm, de nem bírom, ha hülyének néznek és a képembe (képünkbe) kamuznak!
De mindegy. Én magam részéről a témát befejezettnek tekintem. Mi nem fogunk egymással üzletet kötni sem most, sem a későbbiekben. Mindketten levonjuk a megfelelő konzekvenciát az ügyről. Én megtettem, bízom benne, hogy Te is!

Ui: Én is köszönöm az illetőnek, aki jelzett Neked! wink.gif
Legalább itt is elmondhattad, amit a szemembe sem restelltél. Elég szomorú...

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2009-01-19 21:00
Létrehozva: #20618

Öreg róka:)

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-19 20:37
Innen: Ideg-elme
Azonosító: 903

IDÉZET(zaphira @ 2009-01-19 20:53) *
... az illetőnek, aki jelzett nekem!

na, ez a másik fele...

á, ismerjük.

robinhood sherlock costner.

--------------------
mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak...

...szorgos népünk győzni fog !
.
csaby

+Quote Post
zaphira
hozzászólás 2009-01-19 20:53
Létrehozva: #20619

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-27 21:16
Azonosító: 27 466

IDÉZET(csabau @ 2009-01-19 20:35) *
nálam ahhoz (jóval) nagyobb marhaság kell... rolleyes.gif

Tamás!

Én tegnap délután óta nem változtattam az áron, igaz, hogy van Veled ellentétben néhány semleges és egy negatív értékelésem, de az üzleteim 99 százaléka pozítiv. Nagyon rosszul esett nekem , hogy így nekem estél, mert tegnap raktam fel valóban a kabátot, és én ma nem változtattam semmit. Nem néztelek hülyének, én is becsületre nevelem a gyerekeimet, nem kéne egy ilyen ügy miatt ítélkezned. És én is írhatom, hogy a férjem is látta, hogy mennyiért raktam fel, sőt a szomszédasszony is itt volt blablabla. Másik aukciós oldalon is fent vagyok, ott meg csak pozítivjaim vannak. Most már én is sajnálom, hogy nem lehet elmenteni az eredeti adatlapot, mert én nem akartam senkibe belerúgni. Ha meggondoltam volna magamat árban, megmondtam volna, mert ahogy az ismerj meg oldalamon is írom a kommunikációra szavazok. Nagyon örülnék, ha most már abbahagynád a fikázásomat. Gondolod, hogy az a nyamvadt 300 Ft megért volna nekem egy ilyen balhét? Hihetetlen, hogy mennyire ráérsz, irigyellek érte.
Köszönöm az illetőnek, aki jelzett nekem!

+Quote Post
Khepara
hozzászólás 2009-01-19 20:52
Létrehozva: #20620

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(csabau @ 2009-01-19 20:35) *
nálam ahhoz (jóval) nagyobb marhaság kell... rolleyes.gif

rolleyes.gif

+Quote Post

1348 Oldal V  « < 1029 1030 1031 1032 1033 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-02-09 14:46