IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1350 Oldal V  « < 1032 1033 1034 1035 1036 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
bambooflower
hozzászólás 2009-01-19 21:30
Létrehozva: #20661

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(Khepara @ 2009-01-19 20:25) *
Írástudatlanokkal vitatkozom.

biggrin.gif ez jó. tetszik. biggrin.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."
Go to the top of the page

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2009-01-19 21:30
Létrehozva: #20662

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-19 21:37
Innen: Ideg-elme
Azonosító: 903

gyanítom, e helyes közjáték tanulságaképpen nem egy eladó
tette lehetetlenné a nála való vásárlás lehetőségét - nem csoda, ki a fene szeret ide kerülni.

bűnözőként.

--------------------
mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak...

...szorgos népünk győzni fog !
.
csaby

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2009-01-19 21:27
Létrehozva: #20663

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-01 12:23
Innen: Budapest
Azonosító: 12 391

IDÉZET(mazsolla @ 2009-01-19 20:23) *
Csak egy apró gondolat az aukciózáshoz:
Tanuljuk meg, hogyha egy " portéka " bármilyen okból nem felel meg, lépjünk már tovább wink.gif
...

Ez akár végszónak is megfelelne.

Szabálytalanság nem történt.
Ilyen jellegű felháborodást közkinccsé tenni - nem tudom; én nem tenném. Pláne nem szívhezszóló demagóg szövegekkel. Ez itt ÜZLET. Ha valamire kereslet van, felmegy az ára. (Én 2000 Ft-ra vittem volna fel.)

--------------------
Putyur

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.
Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.

+Quote Post
Khepara
hozzászólás 2009-01-19 21:25
Létrehozva: #20664

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-15 14:56
Azonosító: 170 852

IDÉZET(kinderlady @ 2009-01-19 20:23) *
De igazad van, nem vagyunk egyformák. wink.gif
Szerencsére smile.gif

Ebben nagyon egyetértünk. wink.gif

Írástudatlanokkal vitatkozom. Ha olvasnátok, látnátok a lényeget.

Na tényleg megfogadva mazsolla tanácsát, továbblépek! (Tettem volna már korábban is, ha nem esnek nekem. Igaz, én vagyok a hibás, minek reagálok....de egyszerűen nem bírom elviselni, mikor valaki előbb észt oszt, s még azután sem OLVAS).

A hozzászólást -Khepara- szerkesztette a következő időpontban: 2009-01-19 21:28

+Quote Post
kinderlady
hozzászólás 2009-01-19 21:23
Létrehozva: #20665

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-26 22:47
Innen: Mohács
Azonosító: 2 304

[/quote]

Szerencsére smile.gif

--------------------
"A boldogsághoz a következők feltétlenül kellenek: legyen kit szeretnünk, legyen mit csinálnunk és legyen miben reménykednünk."

+Quote Post
mazsolla
hozzászólás 2009-01-19 21:23
Létrehozva: #20666

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Azonosító: 135

Csak egy apró gondolat az aukciózáshoz:
Tanuljuk meg, hogyha egy " portéka " bármilyen okból nem felel meg, lépjünk már tovább wink.gif
Sajnos a Vatera felhasználók legalább 50%-a ezt még nem tudta megtanulni. mad.gif

( nem kell morgolódmi, inkább nézzünk önnmagunkba és a tükörbe laugh.gif )

+Quote Post
Khepara
hozzászólás 2009-01-19 21:20
Létrehozva: #20667

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kinderlady @ 2009-01-19 20:15) *
Végigolvastam.

Igen érdekes nézeteket ismerhettem meg, nem volt hiábavaló a ráfordított idő.
Nem fogok személyeskedni.

Csak abból tudok kiindulni, amit én vásárlóként tettem volna:

1. Ha annyira tetszik az a kabát, akkor megveszem annyiért, és nem a 300.-Ft-on kesergek.

2. Ha annyira bánt az áremelés, -és nem akarok annyit adni érte, - továbblépek, és keresek olyant, ami tetszik, árban is
megfelelő, és eladó hozzáállása is pozitívabb, van választék.

3. Nyilván az eladó szeretné jó áron értékesíteni a portékáját, a vevő meg szeretne minél olcsóbban vásárolni, és sikeres
üzletek ott köttetnek, ahol a kettő találkozik.
Amit semmiképpen nem tettem volna, nem osztottam volna meg a magánvéleményemet itt a fórumon másokkal.

Mert az eladó üzletpolitikája nem közösségre tartozó tapasztalat, és 300.-Ft-nál lényegesen nagyobb kárt okoz az, aki ilyen miatt állítja pellengérre.

1. Ha nem hazudik a képembe, talán még meg is tettem volna.
2. Én szóvá tettem, bár hangsúlyozom, nagyon udvariasan. Később fajult el a dolog inkább... (s nem az áremelésen van elsősorban a hangsúly, hanem hogy miért nem lehet ezt vállalni, ha már úgyis kiderült..)
3. Nos, ez nem magánvélemény, hanem a puszta tény, ami történt. Ezt osztottam meg másokkal is. (tesszük itt még sokan ugyebár...)

Az utóbbi mondatodhoz csak annyit fűznék hozzá, hogy ilyen alapon a fórum topikjainak 95%-át ki lehetne töröltetni, mert lám pellengérre állítják szegény felhasználókat...
Dühös voltam, leírtam, nem károkozás volt a célom. Aki egyetért velem nem üzletel vele, aki nem az meg üzletel.

A hozzászólást -Khepara- szerkesztette a következő időpontban: 2009-01-19 21:23

+Quote Post
kinderlady
hozzászólás 2009-01-19 21:15
Létrehozva: #20668

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-26 22:47
Innen: Mohács
Azonosító: 2 304

Végigolvastam.

Igen érdekes nézeteket ismerhettem meg, nem volt hiábavaló a ráfordított idő.
Nem fogok személyeskedni.

Csak abból tudok kiindulni, amit én vásárlóként tettem volna:

1. Ha annyira tetszik az a kabát, akkor megveszem annyiért, és nem a 300.-Ft-on kesergek.

2. Ha annyira bánt az áremelés, -és nem akarok annyit adni érte, - továbblépek, és keresek olyant, ami tetszik, árban is
megfelelő, és eladó hozzáállása is pozitívabb, van választék.

3. Nyilván az eladó szeretné jó áron értékesíteni a portékáját, a vevő meg szeretne minél olcsóbban vásárolni, és sikeres
üzletek ott köttetnek, ahol a kettő találkozik.

Amit semmiképpen nem tettem volna, nem osztottam volna meg a magánvéleményemet itt a fórumon másokkal.

Mert az eladó üzletpolitikája nem közösségre tartozó tapasztalat, és 300.-Ft-nál lényegesen nagyobb kárt okoz az, aki ilyen miatt állítja pellengérre.

--------------------
"A boldogsághoz a következők feltétlenül kellenek: legyen kit szeretnünk, legyen mit csinálnunk és legyen miben reménykednünk."

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-01-19 21:03
Létrehozva: #20669

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(Khepara @ 2009-01-19 19:59) *
Picit olvass figyelmesebben! Megtalálod, ha érdekel. De mint mondtam, törölte a teljes levelezést. Ha pedig azért érdekel, hogy tovább lehessen csámcsogni azon, milyen szemét alak is vagyok, akkor inkább nem javaslom. De tegyük fel, hogy nem. Akkor pedig olvasd el a korábbiakat.
Nem szánok több időt az ügyre. Ezt ma már legalább háromszor leírtam, ezúttal be is tartanám. wink.gif

igaz, nem figyeltem.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
Khepara
hozzászólás 2009-01-19 20:59
Létrehozva: #20670

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2009-01-19 19:53) *
nos, nem szeretnéd ennek a gerinctelen, tisztességtelen és etikátlan eladónak a nevét megosztani velünk?

Picit olvass figyelmesebben! Megtalálod, ha érdekel. De mint mondtam, törölte a teljes levelezést. Ha pedig azért érdekel, hogy tovább lehessen csámcsogni azon, milyen szemét alak is vagyok, akkor inkább nem javaslom. De tegyük fel, hogy nem. Akkor pedig olvasd el a korábbiakat.
Nem szánok több időt az ügyre. Ezt ma már legalább háromszor leírtam, ezúttal be is tartanám. wink.gif

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-01-19 20:53
Létrehozva: #20671

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(Khepara @ 2009-01-19 19:40) *
Na, nem szánok erre több időt, ezért kérlek, ha azon szeretnél lovagolni, hogy előítélet, meg 300 ft, akkor kérlek ne tedd! Előre is köszönöm!

Khepara

nos, nem szeretnéd ennek a gerinctelen, tisztességtelen és etikátlan eladónak a nevét megosztani velünk?

--------------------

+Quote Post
Khepara
hozzászólás 2009-01-19 20:40
Létrehozva: #20672

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Babus5 @ 2009-01-19 19:00) *
Ha beleszólhatok, márpedig miért ne tehetném...azt gondolom, hogy 300 Ft miatt nem kellene ekkora hűhót csapni, olyan ember körül akit nem ismersz. Amennyiben emelt a kikiáltási áron aukció közben(és állításod szerint nem vallotta be) még nem következik az, hogy becstelen ember. "Az vesse rá az első követ, aki életében még nem követett el bűnt" (by Biblia).
Nézz jól magadba, életed során Te mindig tisztességes, becsületes, etikus, korrekt voltál? Minden helyzetben?
300 Ft-ért ekkora hűhót csapni? Nem is értem. unsure.gif Eszembe nem jutna bármiféle negatív jelzővel illetni bárkit is ennyi pénz miatt.
Mellesleg más is nevel gyereket, másnak is érték a becsület, tisztesség, igazmondás...szóval nem vagy egyedül e szavak ismeretével és nem gondolnám, hogy régimódi kifejezések...ismerik még ezeket a szavakat itt jó páran.
További jó Vaterázást.

Igen valóban beleszólhatsz. Bár elég furcsának tartom úgy, hogy el sem olvastad a teljes levelezést, hiszen nem tudtad, az utolsó két levelet törölte az eladó...) De nem érted a lényeget! NEM A 300 FORINTON VAN A LÉNYEG!!!!! Hanem az etikátlan eljáráson. És ezt igenis gerinctelen húzásnak tartom, bárki is legyen az illető.
Igazad van, én is követtem el hibákat már az életben, de képzeld, én igazat szoktam mondani, és nem kenyerem mások átvágása. Legyen az eladás, vásárlás, vagy a magánélet. Valószínűleg ezért vagyok olyan naiv, és várom ezt mástól is.
De ha már itt tartunk. Ha Téged valaki át akarna verni 300 forinttal, valószínűleg szó nélkül tűrnéd, én pedig nem teszem. Nos, nem vagyunk egyformák. Én nem csaptam hűhót, leírtam egy történetet. Ha nem tetszik, ne olvasd, ugord át, ha úgy gondolod!
De mint mondtam, nem a pénz a lényeg.
Örülök, hogy más is nevel gyereket, és igyekszik ezt tisztességesen tenni. A "régimódit" pedig idézőjelbe tettem, ennek azért van némi jelentősége, csak pontosabban kellene elolvasnod, mielőtt reagálsz.
S még valami. Más azért ír, mert felszámolnak neki pl. csomagolási díjat (10-20 forintot). Ezzel sem értek egyet, de ez most ebből a szempontból mindegy. Mégsem jut eszembe, hogy valakit kiosszak csak azért, hogy miért ír ilyen "kicsinység" miatt. Mindenkinek a saját gondja a legnagyobb. Jogod van egyet nem érteni, de itt az utóbbi pár hsz. átment "észosztásba".
Kinek ez, kinek az szúrja a szemét. Ki pedig egy tök ártatlan mondatba köt bele. Nem vagyunk egyformák.
Én sem gondoltam, hogy ekkora "hűhó" lesz ebből, simán leírtam egy történetet.
De igaz is. Mit várok egy olyan világban, ahol a tettesből lesz az áldozat...
Mindegy, nem szánok erre több időt, ha csak az jön le abból, amit írtam, hogy 300 ft, meg hűhó. Hiába, vannak, akik csak az orrukig látnak. S ha úgy tetszik, igen, aki engem átver, vagy próbál, azzal előítéletes vagyok. Ez legyen a legnagyobb hibám.
S van még egy örökérvényű idézet a Bibliából, így hangzik: "Ne tégy hamis tanúságot!" (9. parancsolat)
Ha már itt tartunk...

Na, nem szánok erre több időt, ezért kérlek, ha azon szeretnél lovagolni, hogy előítélet, meg 300 ft, akkor kérlek ne tedd! Előre is köszönöm!

Khepara

+Quote Post
Babus5
hozzászólás 2009-01-19 20:00
Létrehozva: #20673

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-12-27 19:54
Azonosító: 71 123

IDÉZET(Khepara @ 2009-01-19 17:44) *
Valóban, nem követett el szabálytalanságot, ezt én nem is állítottam. Szimplán nem etikus, de még ez is hagyján. Mennyivel egyszerűbb lett volna, ha odaírja, hogy meggondoltam magam az árat illetően. Ennyi.
Az nem hazugság, nem kerül senki hülye helyzetbe, én meg eldöntöm, hogy szeretnék -e vele üzletelni, vagy sem.
A szellem, amiben neveli a gyermekét, csak felvetődött bennem. Nem kellene ebből NEKED messzemenő következtetéseket levonni. Én őszinteségre nevelem a gyerekemet elsősorban. Szerintem ezzel nem követek el hibát.
Őszintén remélem, hogy ez az anyuka is ezt teszi, még a történtek ellenére is. A kérdés, mint írtam, költői volt, nem kellene most a feminizmus irányába elkanyarodnunk.

Pont. Nem szeretnék erről vitatkozni Veled. Te így látod, én úgy. S igazad van. Hogy ki hogyan neveli a gyermekét, az EGYEDÜL az ő dolga. Így kérlek Téged, Te se bocsátkozz tanácsadásba! Én sem tettem.
A vitát ezennel lezártnak tekintem. TÉNYLEG sajnálom, hogy nem a lényeget látod, hanem kiragadtál egy mondatot, amin, ha úgy tetszik, lovagolni lehet...

Ha beleszólhatok, márpedig miért ne tehetném...azt gondolom, hogy 300 Ft miatt nem kellene ekkora hűhót csapni, olyan ember körül akit nem ismersz. Amennyiben emelt a kikiáltási áron aukció közben(és állításod szerint nem vallotta be) még nem következik az, hogy becstelen ember. "Az vesse rá az első követ, aki életében még nem követett el bűnt" (by Biblia).
Nézz jól magadba, életed során Te mindig tisztességes, becsületes, etikus, korrekt voltál? Minden helyzetben?
300 Ft-ért ekkora hűhót csapni? Nem is értem. unsure.gif Eszembe nem jutna bármiféle negatív jelzővel illetni bárkit is ennyi pénz miatt.
Mellesleg más is nevel gyereket, másnak is érték a becsület, tisztesség, igazmondás...szóval nem vagy egyedül e szavak ismeretével és nem gondolnám, hogy régimódi kifejezések...ismerik még ezeket a szavakat itt jó páran.
További jó Vaterázást.

+Quote Post
Khepara
hozzászólás 2009-01-19 18:44
Létrehozva: #20674

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2009-01-19 17:38) *
az eladó nem követett el semmiféle szabálytalanságot. amennyiben emelte az árat, mert abban a pillanatban jó üzletpolitikának tünt neki, ezért nem tartozik neked elszámolással. a levelezésben sem látok semmi kompromittálót. ilyen vétség miatt elöszedni a nehéztüzérséget, - "Milyen szellemben neveli az ilyen ember a gyermekét?" - olyan tulajdonságokra enged következtetni, amelyeket - anélkül, hogy beleszólnék a te nevelési koncepciódba, nem kívánatos átadni a következö generációnak.

Valóban, nem követett el szabálytalanságot, ezt én nem is állítottam. Szimplán nem etikus, de még ez is hagyján. Mennyivel egyszerűbb lett volna, ha odaírja, hogy meggondoltam magam az árat illetően. Ennyi.
Az nem hazugság, nem kerül senki hülye helyzetbe, én meg eldöntöm, hogy szeretnék -e vele üzletelni, vagy sem.
A szellem, amiben neveli a gyermekét, csak felvetődött bennem. Nem kellene ebből NEKED messzemenő következtetéseket levonni. Én őszinteségre nevelem a gyerekemet elsősorban. Szerintem ezzel nem követek el hibát.
Őszintén remélem, hogy ez az anyuka is ezt teszi, még a történtek ellenére is. A kérdés, mint írtam, költői volt, nem kellene most a feminizmus irányába elkanyarodnunk.

Pont. Nem szeretnék erről vitatkozni Veled. Te így látod, én úgy. S igazad van. Hogy ki hogyan neveli a gyermekét, az EGYEDÜL az ő dolga. Így kérlek Téged, Te se bocsátkozz tanácsadásba! Én sem tettem.
A vitát ezennel lezártnak tekintem. TÉNYLEG sajnálom, hogy nem a lényeget látod, hanem kiragadtál egy mondatot, amin, ha úgy tetszik, lovagolni lehet...

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-01-19 18:38
Létrehozva: #20675

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(Khepara @ 2009-01-19 17:22) *
Nem, nem a veszteség, a gerinctelenség! De pontosítanék: miben vádaskodtam?!
(nem szokásom, amúgy...)

az eladó nem követett el semmiféle szabálytalanságot. amennyiben emelte az árat, mert abban a pillanatban jó üzletpolitikának tünt neki, ezért nem tartozik neked elszámolással. a levelezésben sem látok semmi kompromittálót. ilyen vétség miatt elöszedni a nehéztüzérséget, - "Milyen szellemben neveli az ilyen ember a gyermekét?" - olyan tulajdonságokra enged következtetni, amelyeket - anélkül, hogy beleszólnék a te nevelési koncepciódba, nem kívánatos átadni a következö generációnak.

--------------------

+Quote Post
Khepara
hozzászólás 2009-01-19 18:22
Létrehozva: #20676

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2009-01-19 17:15) *
értem én. a lényeg szubjektív megítélés kérdése. számodra a vélt 300 Ft-os veszteség, számomra az igazságtalan vádaskodás.

Nem, nem a veszteség, a gerinctelenség! De pontosítanék: miben vádaskodtam?!
(nem szokásom, amúgy...)

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-01-19 18:15
Létrehozva: #20677

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(Khepara @ 2009-01-19 17:08) *
Mindegy, elég ennyit a témáról. Sajnálom, ha nem a lényeg a lényeg néhányaknak.

értem én. a lényeg szubjektív megítélés kérdése. számodra a vélt 300 Ft-os veszteség, számomra az igazságtalan vádaskodás.

--------------------

+Quote Post
Khepara
hozzászólás 2009-01-19 18:08
Létrehozva: #20678

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2009-01-19 16:39) *
másképp nem megy. nem kedvelem, ha 300 Ft alkalmából ott rúgnak bele egy nöbe, ahol a legérzékenyebb.

Nem belerúgásnak szántam. Sajnálom, ha számodra csak ez derült ki. sad.gif
Mindenesetre nem 300 ft-ról, hanem a gerinctelenségéről szól az ügy. Hülyének nézni másokat. Többek között a feleségemet, aki szintén kismama, szintén nő, de sosem tenne ilyet, vagy hasonlót. S a gyereket is erre neveljük. Vagyis terelgetjük, ha tudjuk. smile.gif
Ez van, "régimódi" a gondolkodásunk (mi még tanultunk olyat, hogy őszinteség, tisztesség, becsület és ilyenféle "elavult" nézetek...)

Mindegy, elég ennyit a témáról. Sajnálom, ha nem a lényeg a lényeg néhányaknak.

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-01-19 17:39
Létrehozva: #20679

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(Khepara @ 2009-01-19 16:35) *
Lehet rosszul teszem, de én a becsületre nevelem a gyerekemet. Tudom, ezek a fogalmak ma már nyugdíjas korukat élik. wink.gif
Na, mindegy, ennyit erről. De nem lett volna gond, ha bevallja, hogy igen, tegnap olcsóbb volt, ma meg már meggondoltam magam és drágábban éri meg eladni. Van ilyen.

Az anyai kvalitások: persze nem is vonok le messzemenő következtetést. A kérdés költői volt. Mindenesetre kár, hogy így gondolkozik. sad.gif

másképp nem megy. nem kedvelem, ha 300 Ft alkalmából ott rúgnak bele egy nöbe, ahol a legérzékenyebb.

--------------------

+Quote Post
Khepara
hozzászólás 2009-01-19 17:35
Létrehozva: #20680

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(scaevola @ 2009-01-19 16:21) *
Az életre! wink.gif

Lehet rosszul teszem, de én a becsületre nevelem a gyerekemet. Tudom, ezek a fogalmak ma már nyugdíjas korukat élik. wink.gif
Na, mindegy, ennyit erről. De nem lett volna gond, ha bevallja, hogy igen, tegnap olcsóbb volt, ma meg már meggondoltam magam és drágábban éri meg eladni. Van ilyen.

Az anyai kvalitások: persze nem is vonok le messzemenő következtetést. A kérdés költői volt. Mindenesetre kár, hogy így gondolkozik. sad.gif

+Quote Post

1350 Oldal V  « < 1032 1033 1034 1035 1036 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-06-25 05:33