IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1326 Oldal V  « < 1038 1039 1040 1041 1042 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
zsejka
hozzászólás 2008-12-15 14:46
Létrehozva: #20781

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-11 03:09
Azonosító: 347 394

nem hepciaskodom, csak jogasz ver folyik bennem, es igazsag erzetem is eleg eros....na es a kesztetesem arra, hogy az ilyeneket megbuntessem...vagy megbuntettessem....sajnos Istenben nem bizom ilyen teren....
Go to the top of the page

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2008-12-15 14:42
Létrehozva: #20782

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-01 12:23
Innen: Budapest
Azonosító: 12 391

IDÉZET(schuminator @ 2008-12-15 13:36) *
Kedves Putyur!
Kedves Bambooflower!
Örülök, hogy beleszólsz abba, amiről halvány lila gőzöd sincsen. tongue.gif
...
Csabau!
Fogadjunk? smile.gif )))
Nézd meg az értékeléseimet, gyakorlatilag makulátlan smile.gif laugh.gif

Ne haragudj hogy megkérdezem, de miről nincs halványlila fogalmam/fogalmunk...? Senki nem beszélt összegszerűségekről, mi/mennyit ér - hiszen nem is értünk hozzá. Te megkértél valakit, hogy adjon el Neked valamit, az meg nem tette - mert lusta volt, vagy mert csak. Jogában áll. (Hogy ezt milyen hangnemben tette/tettétek, azt nem tudni, mert a beszélgetés vagy törölve lett, vagy nem találtuk meg.) Erre Te idecitáltad, lehülyézted, és tőle való óvakodásra javasoltad. Na ez az, ami nem korrekt.

Bambooflowerről, Csabauról meg rólam megkérdezni, hogy Vaterázunk-e - na ez meg az év vicce... smile.gif

A hozzászólást -Putyur- szerkesztette a következő időpontban: 2008-12-15 14:44

--------------------
Putyur

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.
Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.

+Quote Post
zsejka
hozzászólás 2008-12-15 14:41
Létrehozva: #20783

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Ja es megvalamit.... a mai penzugyi helyzetben nem ugy fogalmaznek, hogy valaki penzt szagol es bedol mindennek, hanem mondjuk ugy, hogy szeretne kevesebb penzbol meguszni a Karacsonyt, mert kevesebb a penze, es orul ha meglat valamit, amit valaki 1 Ftos aukciora tett fel, hisz lattunk mar ilyet, nem is egyet maskor is....
(foleg ha az eladonak surgosen penzre van szuksege, ezert teszi fel 1 Ft-os aukcioval az arut, az is abszolut elkepzelheto, miert kene megkerdojelenzni barmit?) regen a hasznalt ruha uzletek is ilyenek voltak, foleg kulfoldon, ahol a nagyon gazdagok bekuldtek a markas cuccaikat a szeretetszolgalathoz, es ott kotelezo volt £ 1-2 -ert adni (pl Angliaban az OXFAM-nal).... es hihetetlen milyen dolgokra bukkant az ember neha fillerekert.....
(Az mas dolog hogy ma mar a hasznalt ruha is nagy biznisz lett, es elszalltak az arakkal is....es az arukeszletet is lefolozik, igy eleg szar aru erkezik mar akar Magyarorszagra is napjainkban)

+Quote Post
Orosz77
hozzászólás 2008-12-15 14:38
Létrehozva: #20784

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-02 10:07
Azonosító: 18 468

zsejka!
Igazad van nem is ezt vitattam. Jó lenne biztonságosabbá tenni a Vaterát, mert ez minden tisztességes eladó, vevő vágya. Csak sajnos a törvények az ő kezüket is megkötik, bombabiztos ellenőrzés nincs. A bűnözés mindég a bűnüldözés előtt jár, nem is kicsivel. Sok ötlet született már, de valami miatt mindegyikben van buktató. Sajnos a tapasztaltabbak hiába jeleznek valami gondot előre, ha a többiek meg sem hallgatják őket, a Vatera meg gyanúra nem adhat. Én sem örülnék neki, ha holnaptól kizárnának, mert valami gyanús volt valakinek (lehet, hogy egy konkurens eladónak). A kis értékű csalások károsultjainak is össze kell fogniuk, hogy az ilyen "napon túlérett gyümölcsök" ne úszhassák meg büntetlenül. Ez már üzletszerűen elkövetett csalásnak minősül és a rendőrségnek hivatalból kell eljárnia. Csak persze sok a macera vele és sokan pár ezer forintért ezt nem vállaljákfel.
Szóval a rendszer nem biztonságos, gyanakvónak kell lenni. De nem csak itt nem az, a valós életben személyes adásavételnél is megtörténhet ugyanez.

+Quote Post
schuminator
hozzászólás 2008-12-15 14:36
Létrehozva: #20785

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-09-19 14:36
Azonosító: 189 334

Kedves Putyur!
Kedves Bambooflower!

Örülök, hogy beleszólsz abba, amiről halvány lila gőzöd sincsen. tongue.gif

Csak elmondanám neked, hogy a gombfoci-játékosképek igen keresett termékek, főleg az eredeti. Nekem is van fent egypár termék, ami nem eredeti még csak nem is másolt, hanem szerkesztett. Az 100-200 forint, az eredetiért kérhetsz többet is. Holnapig beszélhetnék itt még termékekről és árakról mivel tudom, hogy mi mennyibe kerül, a magadfajta laikusok viszont végtelenül el vannak tájolva ezekkel a termékekkel, hiszen nem egyszer volt már szüksége Vaterásnak a mi tanácsunkra, hogy a gombfocijuk mennyit ér. dry.gif

De eltekintve attól, hogy fogalmad nincsen miről beszélsz, csak belekapsz egy témába szeretném neked leírni, hogy konkrétan nem azzal volt a bajom, hogy nem csinálta meg, mert - ahogyan te is írod - nem kötelező. Az eljárással van problémám, mert ha már egy gombfocicsapatról tudok fotót csinálni amit felrakok a Vaterára, akkor vajon a játékosokról miért nem? Hogyhogy az egyikhez megvan a technikai háttér a másikhoz meg nincsen? Tehát azzal van bajom, hogy ha valakinek nem érdeke ezt megcsinálni, akkor azt mondja, ne valami álszöveget. És azt hiszem ez igenis szégyen. mad.gif Az anyagi oldalról már nem is beszélve. Ti Vateráztok is, vagy csak itt kötözködtök? Mert ha Vateráztok, akkor tudnotok kell, hogy van párszáz sőt 1 Ft-os termék is itt, amit én kértem ahhoz még postaköltség sem kell, de hát el kell fogadni, hogy valaki párszáz forintért sajnál 1 percet az életéből... wink.gif

Csak érdekességképpen: képzeld el, hogy tőlem most vásároltak egy gombfoci készletet, amit egy apa vesz a fiának, és a feltüntetett fix ár felében megegyeztünk, mert karácsony van. Sőt még arra is vállalkoztam neki, hogy az általa kért legújabb csapatokat, legújabb játékoskeretekkel adjam.
Tudod, így is lehet smile.gif tongue.gif

Csabau!

Fogadjunk? smile.gif)))
Nézd meg az értékeléseimet, gyakorlatilag makulátlan smile.gif laugh.gif

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2008-12-15 14:36
Létrehozva: #20786

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zsejka @ 2008-12-15 13:25) *
Azert nem hiszem hogy az akkora bun,
...

Nem bűn, csak nem sok értelme van - ezért nem is próbálkoznak vele.
Alapszabály, hogy "kétes elemektől" csak annyiért vásároljon az ember, amennyire különösebb szívfájdalom nélkül rálegyint - költse gyógyszerre. (Én 1-2 ezer forintért még hepciáskodni sem kezdenék el - persze az összeg mindig/mindenkinél változhat.) Akinek többszáz értékelése van, és 4 éve itt árul - abban pedig megbízhatsz. (Jó esetben...) Mérlegelni kell. És nem muszáj mindent a Vaterán megvenni.

--------------------
Putyur

Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.

+Quote Post
zsejka
hozzászólás 2008-12-15 14:25
Létrehozva: #20787

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Azert nem hiszem hogy az akkora bun, hogy azt kerem a vateratol, hogy probalja valahogy kikuszobolni az ilyen eseteket jobban, ha egyszer a konkurens netpiac is megprobalja......semmi sem tuti biztos megoldas, de legalabb csokken az elkovetoi kedv tole, es nem szarnyahatnak olyan szabadon a csalok....minnel tobb akadalyba utkoznek, annal kevesebb kedvuk lesz a "tuti-bulihoz"....

Arrol pedig annyit, hogy en nagyon-nagyon gyanakvo voltam az elejen, mindenki ugy kezdi szerintem a vaterazast.... aztan kezdtem megnyugodni, minnel tobb problema mentes adas-vetele tortent, annal nyugodtabb lettem.... es meg sem gondoltam, hogy egy 1-2 ezer forintos tetellel atverhetnek egyszercsak, es pont egy par ezer forntos tetelnel ne utaljak elore, mint ahogyan azt mindig tettem, (mert a vatera iratlan szabalya, hogy a vevo utal elore..)
na es az ertekeles, ami meg sok embert megnyugtat, pedig a csalok altalaban egyszeri alkalomra regisztralnak es mindent egy lapra tesznek fel.....
na es ha valaki 0-as...hat Karacsony elott par nappal kinek van kedve vitatkozni az eladoval, hogy kuldje o elore a termeket mert 0-as, es csak majd utana utalok en....ugysem menne bele, es mindenki szeretne ha Karacsonyra ott lenne az ajandek a fa alatt, igy 1-2 ezer forinton nem kezd el problemazni az ember, hat utal elore....akar 0-as akar nem az elado.... (szemelyes atvetel pedig eppeugy idoigenyes es szinte lehetetlen ha az orszag masik vegeben van az aru...)
Azt, hogy tobb 10ezer forintot nem utalnek elore az hetszentseg. De sajnos 1-2 ezer forinton nem gondolkodtam el, mi van ha atver, es kockaztattam, mivel rohamosan kozeleg a Karacsony....
ERTHETO MAR A DOLOG?
Es ami felbosszant, hogy a WERCVBN nevu egyen sok-sok 1-2 ezer forintos kamu-bizniszeket kotott a vateran, ami azt jelenti, hogy szinte mindenki utalt elore, ha meg nem kap semmit, 1-2 ezer forintert ugysem tesz feljelentest, ugyanakkor a wercvbn nevu emberke a sok kis osszeget osszeadva tobb mint 100-150.000 Ft-ot zsebelt be a napokban buntetlenul, kozben a markaban rohogve....es azt gondolvan, ugyse talaljak meg.....es azt gondolvan, o okos volt, nem pedig piti bunozo.... igy a lelkiismeretet is tisztara mosta, Karacsony Szentestere....

+Quote Post
Orosz77
hozzászólás 2008-12-15 14:24
Létrehozva: #20788

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(schuminator @ 2008-12-15 09:22) *
Eddig nem szívesen írtam még ide, de most megteszem.
Ez ugyanis az év Vaterás hülyéje lesz.

Hát az lett laugh.gif laugh.gif

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2008-12-15 14:08
Létrehozva: #20789

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Orosz77 @ 2008-12-15 12:46) *
Nem (csak) a Vaterát kellene megváltoztatni, hanem az emberek gondolkodásmódját. Ha egy kicsit gyanakvóbbak lennének, nem lenne ennyi lehúzás. Utánna meg csak néznek (tisztelet a kivételnek), szidnak mindenkit, belekötbek abba, aki esetleg más véleményen van és persze másoktól várják a problámájuk megoldását. Akinek nem ingje ne vegye magára!
A lépcsőházi faliújságot sem okolom, ha az ott hirdetett villanyszerelő átvert!

Mindkét gondolattal egyetértek.

A mai világban KELLENE legyen az emberekben annyi egészséges gyanakvás, hogy elgondolkodnak azon, miért adnak valamit féláron; miért nincs lehetőség személyes átvételre; miért ennyire sürgős az üzletkötés az eladónak; stb. Dehát az emberek nagy része elvakul, ha pénzt szagol... Ha csak minden tizedik felhasználó beleolvasna a fórumba, tájékozódna egy kicsit az internetes aukciókról...

A másik: a Vaterától sem lehet elvárni, hogy minden egyes aukciót/felhasználót egyesével lenyomozzon. (Nemrégiben az "IRÁNYJELZŐ" fórumán keveredtem vitába a Vaterán árusított - gyanú szerint illegálisan kirégészkedett - pénzérmékkel kapcsolatban.) Ha valaki nem körültekintő, semmiesetre sem a Vaterát kellene elővennie az átverésével kapcsolatban...

--------------------
Putyur

+Quote Post
Orosz77
hozzászólás 2008-12-15 13:46
Létrehozva: #20790

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Nem (csak) a Vaterát kellene megváltoztatni, hanem az emberek gondolkodásmódját. Ha egy kicsit gyanakvóbbak lennének, nem lenne ennyi lehúzás. Utánna meg csak néznek (tisztelet a kivételnek), szidnak mindenkit, belekötbek abba, aki esetleg más véleményen van és persze másoktól várják a problámájuk megoldását. Akinek nem ingje ne vegye magára!
A lépcsőházi faliújságot sem okolom, ha az ott hirdetett villanyszerelő átvert!

+Quote Post
Orosz77
hozzászólás 2008-12-15 13:43
Létrehozva: #20791

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Putyur @ 2008-12-15 09:10) *
Akkor most itt is megkérdezem: ha felszerelnék egy 200 lakásos panelház postaládái mellé még egy postaládát a nevemmel - szerinted mennyi időbe tartana, míg valakinek feltűnne, és leszednék...? Megnyugtatlak; annyi idő alatt pont megjönne az az atombiztos postai ellenőrző levél... smile.gif

Lehet, hogy észre sem vennék, hogy új postaláda van felszerelve rolleyes.gif

+Quote Post
mandyy
hozzászólás 2008-12-15 12:55
Létrehozva: #20792

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-30 21:33
Azonosító: 2 992

IDÉZET(szegedimo74 @ 2008-12-15 07:28) *
sajnos belefutottam én is 1 kedves eladóba!vásároltam tőle egy TOSHIBA s1800 laptopot(http://www.vatera.hu/toshiba_s1800_p3_as_1300_mhz_es_108128504.html)

Klasszikus eset sad.gif Műszaki cikket vásárolni úgy, hogy nem láttad, nem próbáltad ki, nagyon lutri. Az eladó ha sikerült eladnia a cuccot gyakorlatilag azt mond amit akar. Több szerencsét máskorra!

Azért van elrejtve a sorok közt valami biggrin.gif Nézd meg újra a levelezést!
Azt írja: 2 éve van nálam a gép semmi baja nem volt idáig,

A hozzászólást -mandyy- szerkesztette a következő időpontban: 2008-12-15 13:00

+Quote Post
omegav6i
hozzászólás 2008-12-15 11:36
Létrehozva: #20793

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-15 11:13
Azonosító: 355 274

IDÉZET(mazsolla @ 2008-12-15 10:33) *
Semeddig. Tedd tiltóra és megszűnik a levelezése wink.gif

megtörtént, s mint kiderült ez már a sokadik nikkje...

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2008-12-15 11:34
Létrehozva: #20794

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-19 21:37
Innen: Ideg-elme
Azonosító: 903

mokuskerekfelhajto a tisztes nickje.

.... hogy én erőszakos, tolakodó stb. vagyok, ezért letiltott mindenhonnan.
.....

Mivel értékelést nem adhatok, ezért csak ide írom, hogy mki óvakodjon tőle.

nos, ezért a postért és az ártatlanul idecitálásért viszont itt a fórumon, aki él és mozog, téged rak tiltóra...

ne csudálkozz rajta mad.gif

--------------------
mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak...

...szorgos népünk győzni fog !
.
csaby

+Quote Post
mazsolla
hozzászólás 2008-12-15 11:33
Létrehozva: #20795

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 135

IDÉZET(omegav6i @ 2008-12-15 10:26) *
Nos..azt hiszem a no comment a megfelelő..azaz mégsem. Meddig is vagyok köteles ezt hagyni?

Semeddig. Tedd tiltóra és megszűnik a levelezése wink.gif

+Quote Post
omegav6i
hozzászólás 2008-12-15 11:26
Létrehozva: #20796

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-15 11:13
Azonosító: 355 274

LAJCSIKA19 user..

Nem cseréltem el 17 éves audijára az autóm, még látatlanban sem, ezért következő beírásokkal illette az aukcióim.:

/természetesen a pontok csak a jóérzésű emberek miatt vannak, a hozzászólásában pár helyesírási hibával tarkítva nem a demo verzió szerepel..smile.gif /

"Ez az auto 1 szar!!!!!!!!!!!ne vegye meg senki!!!!!!!!!!"

ez még elmegy kategória.. mondjuk 120km nél közelebb sem jött hozzá..smile.gif

a következőre azonban nincs mentség...

"Anyád a korhadt aki a világra sz..t te senkiházi.Kis hü..e sza...nko vagy.ja és bekaphatod a kissebségi fa...mat te büdös bunko."

Nos..azt hiszem a no comment a megfelelő..azaz mégsem. Meddig is vagyok köteles ezt hagyni?

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2008-12-15 11:00
Létrehozva: #20797

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

Eladott egy gombfocicsapatot a Vaterán.
Licitesre tette fel, így az utolsó pillanatban lemaradtam róla.
A gombfocicsapat az első gyermekkori gombfocicsapatom lett volna, ami sajnos az idők folyamán elveszett, ezért lett volna fontos egy régi gyermekkori emlék...
Írtam neki egy másik termékéhez üzit, amiben felvázoltam az előző helyzetet. Azt szerettem volna, hogy a gombfociban található játékosképeket másolja le és tegye fel nekem mégegyszer a Vaterára. A lemásolt (fénymásolt) termékért fizettem volna neki!!!
Ezek után először közölte, hogy nem tudja lemásolni (ez az év vicce, nehezen tudom ugyanis elhinni, hogy ma a XXI. században nincs a környéken egy fénymásolóbolt, vagy nincs egy scannere, egy mobiltelefonja, szóval a három közül semmelyik...) majd azt írta, hogy én erőszakos, tolakodó stb. vagyok, ezért letiltott mindenhonnan.

Hááááát... kapott volna egy kis pénzt gyakorlatilag fél perces melóval, de neki nem kellett...

miért kéne óvakodni? az adásvételeket korrekten lebonyolította, extra kívánságokat meg - pár fillérért - nem köteles teljesíteni. megkérted, nem vállalta, mit kell eröszakoskodni? a tisztes neve mellesleg mokuskerekhajto.

A hozzászólást -bambooflower- szerkesztette a következő időpontban: 2008-12-15 11:01

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2008-12-15 10:56
Létrehozva: #20798

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

...

Ne is haragudj, de e miatt idecitálni valakit - a legkevésbé sem etikus. Főképpen nem ilyen hangnemben.
Még szerencse, hogy nem tudod értékelni.
Nem várhatod el senkitől, hogy gyakorlatilag szívességből (egy ilyen "tételnek" nem lehet megkérni az árát) scannelgessen, fotózgasson, fénymásoltasson Neked - egy vadidegennnek. Ráadásul nehezen tudta volna kimagyarázni a "tétel" nem-kapcsolatfelvételi-termék mivoltát - valószínűleg lett volna olyan, aki meggyanúsította volna ezzel (talán én is).

Úgyhogy ez a post a beküldőjét minősíti - már ne is haragudj... sad.gif

(A nicket meg elírtad amúgy.)

A hozzászólást -Putyur- szerkesztette a következő időpontban: 2008-12-15 10:59

--------------------
Putyur

+Quote Post
schuminator
hozzászólás 2008-12-15 10:22
Létrehozva: #20799

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-09-19 14:36
Azonosító: 189 334

Eladott egy gombfocicsapatot a Vaterán.
Licitesre tette fel, így az utolsó pillanatban lemaradtam róla.
A gombfocicsapat az első gyermekkori gombfocicsapatom lett volna, ami sajnos az idők folyamán elveszett, ezért lett volna fontos egy régi gyermekkori emlék...
Írtam neki egy másik termékéhez üzit, amiben felvázoltam az előző helyzetet. Azt szerettem volna, hogy a gombfociban található játékosképeket másolja le és tegye fel nekem mégegyszer a Vaterára. A lemásolt (fénymásolt) termékért fizettem volna neki!!!
Ezek után először közölte, hogy nem tudja lemásolni (ez az év vicce, nehezen tudom ugyanis elhinni, hogy ma a XXI. században nincs a környéken egy fénymásolóbolt, vagy nincs egy scannere, egy mobiltelefonja, szóval a három közül semmelyik...) majd azt írta, hogy én erőszakos, tolakodó stb. vagyok, ezért letiltott mindenhonnan.

Hááááát... kapott volna egy kis pénzt gyakorlatilag fél perces melóval, de neki nem kellett...

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2008-12-15 10:10
Létrehozva: #20800

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zsejka @ 2008-12-14 23:32) *
...
ellenben a masik magyar internetes piacon a t*sz-v*sz -en ezt ugy oldjak meg, hogy aktivalo kodot kuldenek a cimedre, es csak ugy aktivalhatod magad eladokent es vevokent is egyarant, hogy beirod az otthonra megerkezett levelben levo kodot.... ez nem lenne jo megoldas esetleg itt is????
...

Akkor most itt is megkérdezem: ha felszerelnék egy 200 lakásos panelház postaládái mellé még egy postaládát a nevemmel - szerinted mennyi időbe tartana, míg valakinek feltűnne, és leszednék...? Megnyugtatlak; annyi idő alatt pont megjönne az az atombiztos postai ellenőrző levél... smile.gif

--------------------
Putyur

+Quote Post

1326 Oldal V  « < 1038 1039 1040 1041 1042 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-23 16:21