IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1338 Oldal V  « < 1038 1039 1040 1041 1042 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
magzy
hozzászólás 2008-12-30 19:18
Létrehozva: #20781

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-08 18:57
Azonosító: 342 314

Ez engem is érdekelne, hogy valaki kapott e pénz DJSNIPER-től.
Én nem kaptam semmit sem tegnap, sem ma, de még csak nem is jelentkezett.

Jobban tenné, ha elintézné ezt a dolgot, mert sokkal többe lesz neki szerintem ha a nép haragja sújt le rá...
Nem lesz boldog az újéve, még ha a gyermek születése miatt annak is kellene lennie, lesz egy csomó kellemetlensége ami miatt nem fog tudni örülni, de nyugodtan aludni sem.
Ez csak egy vélemény, de nagy valószínűséggel ez lesz.

Go to the top of the page

+Quote Post
Miller69
hozzászólás 2008-12-30 19:09
Létrehozva: #20782

Lelkes újonc
**

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-07-19 11:33
Azonosító: 171 966

Eladók gyöngyei. Tragédia.
Ma próbáltam keresni magamnak PCI-os kártyát. Katasztrófa.
Tele van PCI Expressessel, de még AGP-sel is.

A katasztrófa több szempontból is:
1. Rendesen elbarmoltam az időmet, azzal, hogy megnéztem a jobb hirdetéseket. Kettő kivételével, az összes téves helyen van.
2. Ő sem tudja eladni a termékét, mert a kutya nem keresi a PCI-os oldalon.
3. Aki ott keresi, ill. ott veszi meg, az + pont annyira nem ért hozzá, mint az eladó, aztán jön a hiszti, meg a negativ.
4. Tragédia, hogy nem tudja az eladó, mit ad el.
Ami nem lenne baj, miután szólok, megköszöni, hogy szóltam, de aki megmagyarázza, azt sajnálom, és csak annyit tudok róla véleményezni, hogy rabolja az időm.
Tudtommal a szabályzat is ír valamit erről, hogy oda kell rakni ahova való.

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2008-12-30 18:52
Létrehozva: #20783

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-17 19:54
Innen: Veszprém megye
Azonosító: 83 561

IDÉZET(pukkár @ 2008-12-30 12:10) *
(...) azt hiszem, hogy mindig is fenntartásaim voltak az on-line vásárlásokkal kapcsolatban, és ezzel ezek csak megerősödtek. Úgy látszik túl régimódi vagyok, hogy egy ilyen dologhoz felnőjek. Szóval összeségében nem is érdekel, hogy kidobnak a Vateráról, asszem maradok a hagyományos vásárlásoknál

Nem, nem régimódi vagy, hanem korlátolt. Ha jól veszem ki a „pferde regényeit is überelő „történetből, elálltál egy vételtől.

Ezek után nemhogy kezed-lábad törted volna, hogy kiengeszteld az eladót, de mellényzsebből kivágtad a negát, nevetséges indokokra hivatkozva.

Hibás a rossz helyesírás, az eladó, a János, a város, a sarki fűszeres, csak te nem.

Kikérted a véleményünket, s miután megkaptad, ismét gyerekes a reakciód: „nem is érdekel”.

Mit vártál tőlünk?

--------------------
Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék ma egy almafát. - Ági

+Quote Post
SPeti73
hozzászólás 2008-12-30 18:11
Létrehozva: #20784

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-30 20:24
Azonosító: 98 218

IDÉZET(wiperx @ 2008-12-30 16:34) *
sziasztok!

remélam nem gond, hogy mindent kis betüvel írtam??!!

Ameddig szabadkoztál, ki is javíthattad volna laugh.gif

+Quote Post
wiperx
hozzászólás 2008-12-30 17:34
Létrehozva: #20785

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-26 15:03
Azonosító: 182 677

sziasztok!
kösz mindenkinek az őszinte véleményt!
nem vagyok egy hirtelen haragú ember, de amikor megláttam az értékelést felment a pumpa.
mégis előbb e-mailt írtam a "majdnem" vevőnek, de erre gúnyos megjegyzéseket kaptam.
erre berágtam és megírtam én is az értékelést.
úgy érzem nem hibáztam!
a vásárlás részletei üzenetben benne van a telefonszám amin elérhető vagyok.
tehát ha valaki licitál valamire és arra nem képes, hogy egy e-mailt végigolvasson azt nagyon sajnálom!
remélam nem gond, hogy mindent kis betüvel írtam??!!

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2008-12-30 13:35
Létrehozva: #20786

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(pukkár @ 2008-12-30 12:10) *
Értem a véleményetek teljes mértékben, köszönöm hogy elmondtátok.
Ezzel együttvéve azt hiszem, hogy mindig is fenntartásaim voltak az on-line vásárlásokkal kapcsolatban, és ezzel ezek csak megerősödtek. Úgy látszik túl régimódi vagyok, hogy egy ilyen dologhoz felnőjek. Szóval összeségében nem is érdekel, hogy kidobnak a Vateráról, asszem maradok a hagyományos vásárlásoknál

Üdvözlettel:
Puskár Máté

amennyiben valóban megértetted, kérhetnéd a Vaterától az általad adott igazságtalan értékelés törlését. rendkívül kellemes, régimódi benyomást keltene mindenkiben.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
pukkár
hozzászólás 2008-12-30 13:10
Létrehozva: #20787

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-12-30 00:17
Azonosító: 379 354

Értem a véleményetek teljes mértékben, köszönöm hogy elmondtátok.
Ezzel együttvéve azt hiszem, hogy mindig is fenntartásaim voltak az on-line vásárlásokkal kapcsolatban, és ezzel ezek csak megerősödtek. Úgy látszik túl régimódi vagyok, hogy egy ilyen dologhoz felnőjek. Szóval összeségében nem is érdekel, hogy kidobnak a Vateráról, asszem maradok a hagyományos vásárlásoknál

Üdvözlettel:
Puskár Máté

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2008-12-30 13:03
Létrehozva: #20788

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(csabau @ 2008-12-30 11:57) *
én feladnám neki - első a jó viszony kialakítása a potenciális vevőkkel wink.gif

Tudom,te feladnád akkor is ha buksz rajta mert jószívű vagy. wink.gif
Első a vásárló biggrin.gif

Lehet nekem is be kellene ezt vezetnem.
Minek keresni valamin ha bukni is lehet? laugh.gif

A hozzászólást -hytech- szerkesztette a következő időpontban: 2008-12-30 13:04

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2008-12-30 12:57
Létrehozva: #20789

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-19 21:37
Innen: Ideg-elme
Azonosító: 903

IDÉZET(hytech @ 2008-12-30 11:51) *
Mit lehet erre mondani?
http://www.vatera.hu/sony_playstation_3_16..._114328012.html

Az üzenőfalon a legutolsó ajánlattevő ajánlatát érdemes elolvasni a licitek(és persze a kikiáltási ár) fényében.

wacko.gif laugh.gif

én feladnám neki - első a jó viszony kialakítása a potenciális vevőkkel wink.gif

--------------------
mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak...

...szorgos népünk győzni fog !
.
csaby

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2008-12-30 12:51
Létrehozva: #20790

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

Mit lehet erre mondani?
http://www.vatera.hu/sony_playstation_3_16..._114328012.html

Az üzenőfalon a legutolsó ajánlattevő ajánlatát érdemes elolvasni a licitek(és persze a kikiáltási ár) fényében.

wacko.gif laugh.gif

A hozzászólást -hytech- szerkesztette a következő időpontban: 2008-12-30 12:52

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
Vateraforum
hozzászólás 2008-12-30 12:11
Létrehozva: #20791

Fórumozó

Csoport:
Rendszergazda

Regisztrált: 2007-03-21 17:08
Azonosító: 1 334

IDÉZET(pukkár @ 2008-12-29 23:57) *
Szeretném megosztani veletek, egy köztem és egy másik Vaterás közötti, mondhatni érdekes (időközben meghiúsult, bár hozzáteszem az én hibámból) adásvétel részleteit...

Tisztelt pukkár!

A Vatera szabályzata és a PTK 211. § szerint is köteles az aukció tárgyát átvenni az eladótól!
A leírtak alapján nem volt jogos és igazságos az eladónak adott negatív értékelése! A másik fél joggal kérheti a kapott értékelés törlését.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2008-12-30 11:44
Létrehozva: #20792

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(pukkár @ 2008-12-30 02:15) *
Elnézést, de sosem voltam erős az irodalomtudományokban, világ életemben mérnöki pályára készültem, az meg inkább azt tanítatta velem, hogy csak az összes tény ismeretében alkossunk véleményt. Lehet, hogy hosszú lett, de nem akartam azt a vádat kapni, hogy az esetlegesen csak nekem kedvező részleteket írom le.

egy tényekre alapuló, objektív, az olvasót befolyásoló szubjektív kommentároktól mentes "jegyzökönyv" így hangzott volna:
- megnyertem az aukciót - felvettük a kapcsolatot - lemondtam a terméket - negatívval értékeltem az eladót az adásvétel szempontjából közömbös ok miatt - eladó kifejezi a nemtetszését - értékelést nem tudom kiegészíteni, lejáratom a fórumon.

az eladó helyében én is hasonlóképpen - ha nem is írom le - reagáltam volna, ha azért kapok negatív értékelést, mert a "vevönek" nem tetszik a hajszínem. szerintem jobb, ha levonod a következtetéseket, és arra koncentrálsz, hogy még egy negatív, és elköszönhetsz a Vaterától.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2008-12-30 11:25
Létrehozva: #20793

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-01 12:23
Innen: Budapest
Azonosító: 12 391

IDÉZET(Orosz77 @ 2008-12-30 10:22) *
Az eladó értékelésére adott válasz azt sugallja, hogy kezdetektől bunkó volt, pedig a mellékelt leelezés nem ezt igazolja. Kicsit egyoldalú lejáratás szaga van a dolognak.

Lehet hogy én is kiakadnék, ha ilyen helyzetben kapnék egy negatív értékelést.
Pedig olyan nyugodt természet vagyok, mint a vizicsigák... smile.gif

--------------------
Putyur

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.
Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.

+Quote Post
Orosz77
hozzászólás 2008-12-30 11:22
Létrehozva: #20794

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-02 10:07
Azonosító: 18 468

Az eladó értékelésére adott válasz azt sugallja, hogy kezdetektől bunkó volt, pedig a mellékelt leelezés nem ezt igazolja. Kicsit egyoldalú lejáratás szaga van a dolognak.

A hozzászólást -Orosz77- szerkesztette a következő időpontban: 2008-12-30 11:24

+Quote Post
Orosz77
hozzászólás 2008-12-30 11:15
Létrehozva: #20795

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-02 10:07
Azonosító: 18 468

Szeretném megosztani veletek, egy köztem és egy másik Vaterás közötti, mondhatni érdekes (időközben meghiúsult, bár hozzáteszem az én hibámból) adásvétel részleteit, és kikérni a véleményetek ezzel kapcsolatban. A másik fél wiperx lenne, adatlapja a következő: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=676011

...

Úgy gondolom, hogy leírtam mindent. Őszintén kiváncsi vagyok rá, hogy télleg én vetettem-e el a sulykot, és okkal reagált rá vehemensen, vagy tényleg én látom jól a dolgokat. (Ilyen dologban nehéz objektívnak lenni.)
A leveleken csak annyit módosítottam, hogy a neveket, illetve a helységeket kitöröltem, hogy ne tudjon belőle senki semmire következtetni.

Előre is várom véleményeteket!
Pukkár

Ez vicc?!!!
Ameddig kellett a termék, lehetőleg a vásárló feltételei szerint, addig nem volt gond a helyesírás (?) . Megjegyzem addig, amég az értékelést meg nem kapta, az eladó sem volt egy vadember.
Valaki visszalép a vételtől és a másikra keni mondvacsinált indokkal? Nem túl etikus. Minimum egy pozitív illett volna szerintem, sűrű elnézések közepette.
Engem már vertek át és nem biztos, hogy a legelső gondolatom szalonképes vélemény volt. Más kérdés, hogy nem azt írtam le, de napokig dühöngtem.

+Quote Post
Bozsoki
hozzászólás 2008-12-30 10:50
Létrehozva: #20796

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-17 18:46
Azonosító: 16 839

Szerény véleményem szerint (Szvsz) a tévedésed abban áll, hogy ez NEM webshop felület, hanem egy un. aukciós portál. Nem vonatkoznak a NET-szerü értékesítési szabályok, és viselkedési formák. Leginkább az aukciós értékesítés Ptk. szerinti szabályaival kellene megismegkedned.
Pár szóban a Ptk. szerint: Aki aukción ajánlatot tesz, köteles az aukció tárgyát ott helyben azonnal kifizetni! Ha nem veszi át köteles kártérítést fizetni, azaz ujra aukcióra bocsátják a tárgyat, és a két eladás közötti különbözet megtérítésére kötelezhető. Az aukciós érték végrehajtás alá vonható(!) ohmy.gif .... de tudod mit? Nézz utána, mert igen érdekes dolog, a legősibb, létező törvény szerintem. Árverés címszó alatt keress.
Még szerencse, hogy a vaterán a népek nem ennyire szögletesek, és kiélezettek, de akkor is, a kiindulási pont a fenti ptk. szerinti törvény. erre leütéskor figyelmeztetnek is. Csak egyszer olvasd el!
Én spec. el szoktam fogadni a visszalépési kérelmeket, persze ha rámdöntik az ajtót én is pipa leszek, tehát csak finoman!
Szóval a probléma gyökere itt keresendő! Amúgy mélyen elítélem az illető stílusát, ami bizony őt jellemzi, nem az üzletmenetet.
Mivel kezdőnek tűnsz érthető, hogy hibázol, de légy megfontoltabb, és nem ér baleset. wink.gif

--------------------
A földön, az intelligencia mennyisége állandó. A népesség rohamosan gyarapszik.

"never argue with an idiot! he will just bring you down to his level and then beat you with his experience."

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2008-12-30 07:27
Létrehozva: #20797

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-01 12:23
Innen: Budapest
Azonosító: 12 391

Szeretném megosztani veletek,
...
Előre is várom véleményeteket!
Pukkár

Huh. Reggel 6-kor elég súlyos egy ilyen irodalmi művön végigrágnia az embernek magát... smile.gif

A stílus az egy dolog - én is ki vagyok akadva az igénytelenségen (volt már erről itt szó korábban), de ezért nem lehet valakinek negatív értékelést adni, mert az értékelés nem az eladó stílusáról szól, hanem az adásvétel folyamatáról. Abba pedig elsősorban Te rondítottál bele (hiszen nem egyeztettél előre a szeretteiddel). Tehát szerencsétlen eladó minimum egy semleges értékelést megérdemelt volna - én (hasonló helyzetben) pozitívot adtam volna, mert így esetleg elkerülhető egy negatív válasz. Hogy az eladó hogyan reagálta le ezt a dolgot - az egy másik kérdés.
A netikettben amúgy benne foglaltatik, hogy nem ildomos más stílusát, helyesírási hibáit, stb. szóvá tenni. Te viszont nem csak szóvá tetted ezeket, hanem a negatív értékelésedet erre alapoztad. És ez a súlyos hiba.
Kicsit úgy tűnik, hogy a saját hibádat megpróbálod szétmaszatolni, az eladóra is kenni egy részt belőle... sad.gif

A magam részéről az eljárásoddal nem értek egyet.

(A fórumon pedig idézni sem lehet bizonyos dolgokat - én is kaptam már pont ilyen miatt figyelmeztetést korábban. Azokat a részeket a Moderátor ki fogja csillagozni. Ez a szabály.)

--------------------
Putyur

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.
Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.

+Quote Post
SPeti73
hozzászólás 2008-12-30 04:01
Létrehozva: #20798

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(konyvetNEKED @ 2008-12-29 18:16) *
...erre én is kíváncsi vagyok, tekintve, hogy ez itt az "Érdekes vásárlók" topic, s az emberünk az ábra szerint eddig még csak eladott (bár rövidnek tűnő előélete ellenére már egy másik topicban is szerepel)...

Mindenesetre valóban érdekes áruk rolleyes.gif

+Quote Post
SPeti73
hozzászólás 2008-12-30 03:58
Létrehozva: #20799

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Elnézést, de sosem voltam erős az irodalomtudományokban...
...ahogy én sem, de ez bármilyen fórumon sok lenne. Megjegyzem, nem ez a probléma.

Ami trágárság volt az egy sem az én számból hangzott el...
...de te idézted. Nem én találom ki a szabályokat, ezen a fórumon ilyen nem szokott megmaradni - hozzáteszem, ezt helyeslem én is.

Másrészt itt nem arról van szó, hogy arra várjon hogy mikor utasítom vissza. De azért ne nézzen hülyének...
...nálam is előfordult már, hogy ilyenre hirtelen nem tudtam reagálni, esetleg vártam, mikor ébredek a lehetetlen álmomból rolleyes.gif
Nem ő nézett hülyének téged.

És ha egy normális kulturált választ ír, igen hajlandó lettem volna vigaszdíjat is fizetni. Csak nem mindjárt a véres kardot kellene lóbálni, hanem megvitatni a problémákat.
...a véres kardot te lóbáltad meg, a korai negatív véleménnyel. Tudnod kell, hogy itt, a Vaterán ez nem a legkellemesebb élmény sem eladónak, sem vevőnek, pláne ilyen igazságtalanul. Ilyenkor minimum semleges jár, de leginkább pozitív a részedről. Az ordenáré stílus(későn érő típus rolleyes.gif ) persze nem helyes, de vérmérséklet kérdése ilyen kellemetlen meglepetés után.

Ezenkívül többször is próbáltam hívni (mint említettem) telefonon.
...
És intézném hozzád a kérdést, ha komoly vaterás akkor az a száma, amin regisztrálva van, ami ugye a biztonságos azonosításért lenne felelős, azon miért nem kapcsolható?
...ha jól emlékszem, kaptál másik telefonszámot, amin elérhető. De ha napi szinten e-mailen elérted, akkor ez annyira nem is gáz. A telefonjával/SIM-kártyájával történhetett akármi a regisztráció óta, ez piskóta ahhoz képest, amikkel még szembesülhetsz itt: Női néven férfiak, stb...

No, most én is elég hosszú lettem... blink.gif

+Quote Post
pukkár
hozzászólás 2008-12-30 03:15
Létrehozva: #20800

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-12-30 00:17
Azonosító: 379 354

Elnézést, de sosem voltam erős az irodalomtudományokban, világ életemben mérnöki pályára készültem, az meg inkább azt tanítatta velem, hogy csak az összes tény ismeretében alkossunk véleményt. Lehet, hogy hosszú lett, de nem akartam azt a vádat kapni, hogy az esetlegesen csak nekem kedvező részleteket írom le.

Megjegyzés előző hozzászóláshoz. Miért kellene moderálni, én egy trágár szót nem használtam benne. Ami trágárság volt az egy sem az én számból hangzott el. Másrészt itt nem arról van szó, hogy arra várjon hogy mikor utasítom vissza. De azért ne nézzen hülyének, hogy akinek ennyi terméke fenn van, legalább naponta nem nézi meg az e-mailjeit. És ha egy normális kulturált választ ír, igen hajlandó lettem volna vigaszdíjat is fizetni. Csak nem mindjárt a véres kardot kellene lóbálni, hanem megvitatni a problémákat. Ezenkívül többször is próbáltam hívni (mint említettem) telefonon.

És intézném hozzád a kérdést, ha komoly vaterás akkor az a száma, amin regisztrálva van, ami ugye a biztonságos azonosításért lenne felelős, azon miért nem kapcsolható?

A hozzászólást -pukkár- szerkesztette a következő időpontban: 2008-12-30 03:18

+Quote Post

1338 Oldal V  « < 1038 1039 1040 1041 1042 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-04-01 07:49