IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1339 Oldal V  « < 1038 1039 1040 1041 1042 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
LaserPortal
hozzászólás 2008-12-31 17:53
Létrehozva: #20781

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-04-20 19:20
Azonosító: 133 842

IDÉZET(hytech @ 2008-12-31 16:38) *
...

Nem nem hiszel el természetesen, de gondoltam minden levelezésünket megjelenítem itt a fórumon is. Ha 1% esély van rá, már az is elég.
Ez úgyis ki fog derülni, a többiekkel ahogy beszéltem, január elején nem nagyon érnek rá, meg értelemszerűen együtt kellene elmennünk, hogy mindenki a saját kezébe kapja a pénzt.

Én az elején már szerintem írtam, engem nem húzott le, nekünk egy csere ügyletünk lett volna, bár a termékkiemelés díjakat buktam. Utalni nem utaltam neki, annyi tapasztalatom azért már van. De ettől függetlenül mindenkinek segítek, nagyon szívesen meglátogatom én is, mivel Szaszanak igéretett tettem, hogy visszaszerezzük a pénzét (ő nyilván nem tud személyesen eljönni) ezért ez már személyes ügy is.

Természetesen minél tovább ül a pénzen , annál többet fog fizetni.

Egyébként szó szerint a levele:
"Hello azért most írok mert nincs otthol gépem mert eladtam, most hétfőn szólnak a banktól és utánna 1-2 nap és megkapjuk a hitelt, csak az ünnepek miatt a bank nem nagyon foglalkozott vele.. de a napokban megjön a pénz és küldöm"

Egyébként egy hónappal ezelőtt fenyegetőzött, hogy látogassam meg nyugodtan, úgysem tudom ki ő, jön majd X5-össel és eltapos. Aztán miután kinyomoztam hogy ki ez a pondró és elküldtem neki, a fotóit, az adait, azóta lapít mint egy féreg.
A levelező listát az infókat pár nap múlva összerántom mindenképpen és megbeszéljük a látogatás időpontját (azt nyilván nem itt a fórumon), de ha kész írok mindenkinek és itt is jelzem hogy kimentek az emailek.
Go to the top of the page

+Quote Post
euro-elektronic
hozzászólás 2008-12-31 17:18
Létrehozva: #20782

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:47
Innen: Érd
Azonosító: 6

IDÉZET(Putyur @ 2008-12-31 06:43) *
Szerintem a Vatera történelmének leggyorsabb negatív-törlése lesz, ha kéred az értékelésének semmissé tételét... wink.gif Rajta, ne hagyd Magad! Irány a kapcsolatfelvétel.

(Amúgy: ennek - http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=504755 - miért nem adtál negatívot? Már nem rontaná itt a levegőt...)

Azért, hogy még valakit ugyanúgy átverjen. Kis szerencsével majd az is csak egy semlegest ad, és akkor egy újabb esély.

--------------------

+Quote Post
LaserPortal
hozzászólás 2008-12-31 17:17
Létrehozva: #20783

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(SPeti73 @ 2008-12-31 16:05) *
Végül az egész családot meglincselitek? Biztos, mindenkinek köze van a kis ámokfutóhoz? blink.gif

Nyilván nem, én nem mondtam ilyet. De ha esetleg a srácot nem lehet elérni, a szülein is lehet keresni. Egy pár százezret összelopott magának, többek között egy tolószékes srác karácsonyi ajándékának az árát is lenyúlta amire egész évben gyűjtött.

De ha pl nem akar előkerülni, meg lehet várni a szüleinél és írni neki egy sms-t hogy ugyan tolja már oda a pofáját és adja vissza a pénzét mindenkinek.

Egyébként írt megint, hogy intézi a személyi kölcsönt, de az ünnepek miatt csúszik, január elején fizet. Az igazságtartalmában már nem vagyok teljesen biztos...

+Quote Post
SPeti73
hozzászólás 2008-12-31 17:05
Létrehozva: #20784

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-30 20:24
Azonosító: 98 218

IDÉZET(LaserPortal @ 2008-12-31 14:08) *
Többen beszéltek sznájperrel a napokban, mindenkinek azt mondja amit nekem december elején: Személyi kölcsönt vesz fel. Akkor nekem megigérte hogy dec 19-én, amikor hazajön, visszautalja mindenkinek, hogy karácsonyra visszakapja mindenki. Ez persze nem következett be, úgyhogy valószínűleg csak az időt húzza. Ha telefonon beszéltek vele, ne hagyjátok hogy ezt etesse meg veletek!

Boldog Új Évet minden kedves Vaterásnak, és neked is kedves Vatera smile.gif

(sniper, neked boldog lesz, ebben biztos vagyok...)

Szerk: A faterján kivük, már az anyja adatait (telefonszámát) is tudjuk. Pár nap múlva összeállítok minden információt róla és elküldöm a levelezőlistán mindenkinek.

Végül az egész családot meglincselitek? Biztos, mindenkinek köze van a kis ámokfutóhoz? blink.gif

+Quote Post
LaserPortal
hozzászólás 2008-12-31 15:08
Létrehozva: #20785

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Többen beszéltek sznájperrel a napokban, mindenkinek azt mondja amit nekem december elején: Személyi kölcsönt vesz fel. Akkor nekem megigérte hogy dec 19-én, amikor hazajön, visszautalja mindenkinek, hogy karácsonyra visszakapja mindenki. Ez persze nem következett be, úgyhogy valószínűleg csak az időt húzza. Ha telefonon beszéltek vele, ne hagyjátok hogy ezt etesse meg veletek!

Boldog Új Évet minden kedves Vaterásnak, és neked is kedves Vatera smile.gif

(sniper, neked boldog lesz, ebben biztos vagyok...)

Szerk: A faterján kivük, már az anyja adatait (telefonszámát) is tudjuk. Pár nap múlva összeállítok minden információt róla és elküldöm a levelezőlistán mindenkinek.

A hozzászólást -LaserPortal- szerkesztette a következő időpontban: 2008-12-31 15:11

+Quote Post
ltama
hozzászólás 2008-12-31 15:08
Létrehozva: #20786

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-07 07:40
Innen: Magyarország/Budapest
Azonosító: 13 038

IDÉZET(csabau @ 2008-12-29 16:15) *
téged ezekért a beráncigálásokért meg fog erőszakolni egyszer valaki - és lehet, hogy igaza lesz...

Vállalva az erőszakot, egy másik gyöngyszem: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=615670
Minden értékelője is inaktív! rolleyes.gif

+Quote Post
aniko83
hozzászólás 2008-12-31 12:53
Létrehozva: #20787

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 90

IDÉZET(matiz61 @ 2008-12-31 09:53) *
Kedves aniko83 !

Kissé eltévesztetted a hozzászólásod irányát, wiperx a vétlen eladó, pukkár volt az üzletet lemondó, kritizáló vevő.

Igazad van csak átfutottam a topicot. Pukkárnak szántam a mondanivalómat és nem a vétlen
eladónak. Elnézést kérek érte. rolleyes.gif

B.U.É.K. MINDENKINEK!

+Quote Post
matiz61
hozzászólás 2008-12-31 10:53
Létrehozva: #20788

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-19 11:01
Innen: Magyarország/Győr
Azonosító: 804

IDÉZET(aniko83 @ 2008-12-31 09:36) *
Érdekes: pont ezt a kisbetűs mondatkezdést rovod fel az eladónak?! A helyesírás rád nem vonatkozik?
Egyébként a legkevesebb, hogy egy semleges értékelést adsz, mivel az üzlet meghiúsulásában te voltál a hibás. Ez egyértelmű! Ha itt akarsz maradni gondolkozz el ezen.

Kedves aniko83 !

Kissé eltévesztetted a hozzászólásod irányát, wiperx a vétlen eladó, pukkár volt az üzletet lemondó, kritizáló vevő.

--------------------
..... egy fehér szellem a sötét múltból ......

+Quote Post
aniko83
hozzászólás 2008-12-31 10:36
Létrehozva: #20789

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 90

IDÉZET(wiperx @ 2008-12-30 16:34) *
sziasztok!
kösz mindenkinek az őszinte véleményt!
nem vagyok egy hirtelen haragú ember, de amikor megláttam az értékelést felment a pumpa.
mégis előbb e-mailt írtam a "majdnem" vevőnek, de erre gúnyos megjegyzéseket kaptam.
erre berágtam és megírtam én is az értékelést.
úgy érzem nem hibáztam!
a vásárlás részletei üzenetben benne van a telefonszám amin elérhető vagyok.
tehát ha valaki licitál valamire és arra nem képes, hogy egy e-mailt végigolvasson azt nagyon sajnálom!
remélam nem gond, hogy mindent kis betüvel írtam??!!

Érdekes: pont ezt a kisbetűs mondatkezdést rovod fel az eladónak?! A helyesírás rád nem vonatkozik?
Egyébként a legkevesebb, hogy egy semleges értékelést adsz, mivel az üzlet meghiúsulásában te voltál a hibás. Ez egyértelmű! Ha itt akarsz maradni gondolkozz el ezen.

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2008-12-31 07:43
Létrehozva: #20790

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-01 12:23
Innen: Budapest
Azonosító: 12 391

IDÉZET(szasza21 @ 2008-12-30 22:13) *
sziasztok JÓ LESZ KÉSZÜLŐDNI FIÚK A DJ F..... ELLEN mert ő csak igérgetni tud s ez nem más mint időhúzás. jó lenne pontot tenni a végére S még 1 -et sérelmezek ő loptt meg s én kaptam tőle NEGATIV VÉLEMÉNYT s ezt a vatera nem veszi figyelembe. sad.gif mad.gif

Szerintem a Vatera történelmének leggyorsabb negatív-törlése lesz, ha kéred az értékelésének semmissé tételét... wink.gif Rajta, ne hagyd Magad! Irány a kapcsolatfelvétel.

(Amúgy: ennek - http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=504755 - miért nem adtál negatívot? Már nem rontaná itt a levegőt...)

--------------------
Putyur

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.
Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2008-12-31 07:37
Létrehozva: #20791

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-01 12:23
Azonosító: 12 391

IDÉZET(Abit @ 2008-12-30 22:32) *
Valahogy nem boldogt

Ezt el könnyen tudjuk hinni. Lehet találgatni, hogy miért. Voltak érdekes aukciói:

http://www.vatera.hu/listings/index.php?at...tmpsb=Keres%E9s
(Egy ilyent ennyiért mondjuk én is vettem volna: http://www.vatera.hu/sony_ericsson_adatkabel_105642053.html smile.gif )

A felhasználóneve eléggé beszédes - ezt a vonalat nem is taglalom tovább... wink.gif

Nincs fent aktív aukciója, viszont az aukciók nem egyszerre jártak le (nem egyszerre tették lejárttá őket az inaktiváláskor), tehát megvan az esély arra, hogy a delikvens csak számlatartozik, vagy esetleg a 72 órás büntijét tölti.

Rendelkezésedre állnak az elérhetőségei - próbáld meg sűrűn zaklatni. Sokminden mást sajnos nem tudsz csinálni... sad.gif

--------------------
Putyur

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.
Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.

+Quote Post
mucus42
hozzászólás 2008-12-31 06:17
Létrehozva: #20792

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:47
Azonosító: 18

Jó reggelt mindenkinek!
Én is jártam már hasonló cipőben, mint pukkár. Azzal a különbséggel, hogy pozitivval értékeltem, s az értékelésben is sürü bocsánatot kértem a történtekért. Hasonló mindenkivel előfordulhat, de akkor nem háborogni kell, hanem "barátságban" elválni.
Szvsz. itt is igy kellett volna eljárni, s nem az eladót pellengérre állitani.

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2008-12-31 02:05
Létrehozva: #20793

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(LaserPortal @ 2008-12-30 23:37) *
DJSNIPER, remélem menyasszonyod (J. Orsolya) egy igazi kis konyhatündér és jól tud főzni.

Mert hogy januárban sok vendégetek lesz, arra mérget vehetsz...

Ha meg nem, akkor tanuljon meg gyorsan pépes kaját készíteni laugh.gif

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2008-12-31 02:00
Létrehozva: #20794

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(epalffy @ 2008-12-30 22:31) *
Leütöttem egy fixáras terméket,

Ez így ebben a formában nem igaz, hogy a Vatera nem ad lehetőséget az elállásra a nemjelentkező eladóknál:
http://www.vatera.hu/help/index.php?c=30&h=97
Egy lejárt aukcióról meg nem lehet töröltetni licitet, aukciózárás után már nemsok beleszólása van a Vaterának, ők csak közvetítettek a két fél között.

Két hét halgatás után én már bevágtam volna a negatívot [gonoszvigyor szmájli miért nincs?]

A hozzászólást -Aramir- szerkesztette a következő időpontban: 2008-12-31 02:01

+Quote Post
LaserPortal
hozzászólás 2008-12-31 00:51
Létrehozva: #20795

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szia!

Az általad említett kormányrendeletben, a 8 napos elállási határidő, nem vonatkozik internetes aukciós oldalakon vásárolt termékekre (lásd ptk 211-es paragrafus, vagy a fogyasztóvédelem oldalán)

Itt a licitálással a vevő köteles átvenni a megnyert terméket, az eladó pedig átadni azt.
Persze a gyakorlatban sajnos nem ilyen egyszerü...

+Quote Post
LaserPortal
hozzászólás 2008-12-31 00:37
Létrehozva: #20796

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

DJSNIPER, remélem menyasszonyod (J. Orsolya) egy igazi kis konyhatündér és jól tud főzni.

Mert hogy januárban sok vendégetek lesz, arra mérget vehetsz...

+Quote Post
LaserPortal
hozzászólás 2008-12-31 00:26
Létrehozva: #20797

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

szasza, írj a Vaterának a kapcsolatfelvételen (értékelések törlése), törölni fogják. Nyugodj meg mindenki tudja hogy ki a hunyó...

Ferolg: ment mail

Szilveszter után csinálok egy levelező listát, és sokkal hatékonyabban fogunk tudni beszélni. Ha valakinek új infója lesz a többiek is egyből látni fogják.

Többen jelezték, hogy január elején látogatást tesznek nála, ezeket szintén emailben megvitatjuk (a fórumot olvassa a rohadék is, nem kell hogy tudjon róla mikor és hányszor sújt le rá a sors)

Akinek még nincs meg az én email címem, írjon a Vaterának, nagyon készségesek, továbbítani fogják nekem a leveleiteket, így fogunk tudni privátban is beszélni.

Továbbra is jelzem, lényegében minden adat megvan róla (telefonszámai, címe, régi címe, szülei telefonszáma, neve, születési ideje, fényképek róla és a feleségéről, volt munkahelye, stb)

Nem egy fantomra vadászunk...

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2008-12-31 00:25
Létrehozva: #20798

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(szasza21 @ 2008-12-30 22:13) *
sziasztok JÓ LESZ KÉSZÜLŐDNI FIÚK A DJ F..... ELLEN mert ő csak igérgetni tud s ez nem más mint időhúzás. jó lenne pontot tenni a végére S még 1 -et sérelmezek ő loptt meg s én kaptam tőle NEGATIV VÉLEMÉNYT s ezt a vatera nem veszi figyelembe. sad.gif mad.gif

Megtaposni mad.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
Abit
hozzászólás 2008-12-30 23:32
Létrehozva: #20799

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-12-30 20:48
Azonosító: 380 794

Valahogy nem boldogt

+Quote Post
epalffy
hozzászólás 2008-12-30 23:31
Létrehozva: #20800

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-26 13:52
Azonosító: 2 226

Leütöttem egy fixáras terméket, megpróbáltam felvenni a kapcsolatot az eladóval, de őfelsége nem mutatott érdeklődést holmi vevők iránt, magyarul, az ismételt e-mail-ekre nem válaszolt immár két hete, a telefonja "nem elérhető" ! Mit lehet ilyenkor tenni ? Kértem a Vaterát, hogy törölje a licitet. A válasz először: "sajnos nem törölhetjük a leadott licitet és/vagy terméket, mivel az érvényes ajánlattételnek minősül". Hogy is van ez ? A licitálás örökös kötelezettséget teremt ? Az "ajánlattétel" örök időkre szól ?? Természetesen nem ! Minden vevőnek, még a vásárlás után is van un. elállási joga, a vásárlástól számított 8 munkanapon belül (lásd a 17/1999. Kormányrendelet), hát még az ügylet lebonyolítása előtt ! A vásárlási ajánlat érvényessége sem örök, csak addig tart, ameddig az a vevőnek is érdekében áll. Kár, hogy ezt a Vateránál még nem tudják !
Ellenkezésemre a Vatera másodszorra ezt a választ küldte: "A félreértést partnerével kell tisztáznia és ezután lehet megtenni az adásvételről a visszajelzést."
Más szóval, a Vatera szabályzata nem kezeli az említett esetet, az ügyfélszolgálatot pedig nem érdeklik a hézagos szabályok miatt a vaterások között keletkezett konfliktusok. Eredmény: a "negatívok" és a "bosszú-negatívok". Van ennek értelme?
Kedves vaterások, újak és régiek, vevők és eladók ! Kíváncsi lennék, mi a véleményetek erről !?

+Quote Post

1339 Oldal V  « < 1038 1039 1040 1041 1042 > » 
Reply to this topicStart new topic
4 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (4 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-05-24 05:07